kmail - en to se translation catalogue (48 entries)

en: Move expired messages to:
se: Sihko boarásmuvvan reivviid deikke:

en: Delete expired messages permanently
se: Sihko boarásmuvvon reivviid agibeaivái

en: Encrypt
se: Krypteren

en: The following filters have not been saved because they were invalid (e.g. containing no actions or no search rules).
se: Čuovvuváš sillit eai vurkejuvvo dannego leat gustomeahttumat. (Váilu várra doaimma dahje ohcannjuolggadus.)

en: Discard
se: Badjelgeahča

en: Account Name
se: Kontonamma

en: Type
se: Šládja

en: Available Filters
se: Filterčoakkáldat

[ctx: General mail filter settings.]
en: General
se: Oppalaš

en: Shortcut:
se: Njuolggobálggis:

en: Icon for this filter:
se: Dán silli govaš:

en: <qt><p>This is the list of defined filters. They are processed top-to-bottom.</p><p>Click on any filter to edit it using the controls in the right-hand half of the dialog.</p></qt>
se: <qt><p>Dá lea definerejuvvon silliid listu. Sillit čáđahuvvojit badjin 
    vulos.</p><p>Silli maid hálidat rievdadit válljet kontrollain mat 
    leat dialoga olgeš beale.</p></qt>

[ctx: Move selected filter up.]
en: Up
se: Bajás

[ctx: Move selected filter down.]
en: Down
se: Vulos

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>up</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Down</em> button.</p></qt>
se: <qt><p>Vállje dán boalu jos áiggot sirdit válljejuvvon silli ovtta ceahki <em>bajás</em> listtus.</p> <p>Dat lea ávkkálaš daningo reivvet mannet silliid čáda listtu ortnegis: Bajimus silli geahččaluvvo vuosttamužžan.</p> <p>Jos vahágis leat válljen dán boalu, de sáhtat gáhtat go válljet <em>vulos</em> boalu.</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to move the currently-selected filter <em>down</em> one in the list above.</p><p>This is useful since the order of the filters in the list determines the order in which they are tried on messages: The topmost filter gets tried first.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Up</em> button.</p></qt>
se: <qt><p>Vállje dán boalu jos áiggot sirdit válljejuvvon silli ovtta ceahki <em>vulos</em> bajábeal listtus.</p><p>Dat lea ávkkálaš daningo reivet mannet silliid čađa listtu ortnegis: Bajimus silli geahččaluvvo vuosttamužžan.</p><p>Jos vahágis leat válljen dán boalu, de sáhtat gáhtat go válljet <em>bajás</em> boalu.</p></qt>

[ctx: @action:button in filter list manipulator]
en: New
se: Ođđa

en: <qt><p>Click this button to create a new filter.</p><p>The filter will be inserted just before the currently-selected one, but you can always change that later on.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
se: <qt><p>Vállje dán boalu go áiggot ráhkadit ođđa silli.</p><p>Ođđa silli biddjo listui dan silli bajábeallái mii dál lea válljejuvvon, muhto don sáhtat sirdit dan maŋŋá.</p><p>Jos vahágis lea deattestan dán bollui, de sáhtat gáhtat go coahkkalat <em>Sihko</em> boalu .</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to copy a filter.</p><p>If you have clicked this button accidentally, you can undo this by clicking on the <em>Delete</em> button.</p></qt>
se: <qt><p>Vállje dán boalu go áiggot máŋget silli.</p><p>Jos vahágis lea deattestan dán bollui, de sáhtat gáhtat go coahkkalat <em>Sihko</em> boalu (olgeš bealde).</p></qt>

en: <qt><p>Click this button to <em>delete</em> the currently-selected filter from the list above.</p><p>There is no way to get the filter back once it is deleted, but you can always leave the dialog by clicking <em>Cancel</em> to discard the changes made.</p></qt>
se: <qt> <p>Vállje dán boalu jos áiggot <em>sihkkut</em> válljejuvvon silli bajábeal listtus.</p> <p>Silli ii sáhte moktege oažžut ruovttoluotta go gearddi lea sihkkojuvvon, muhto don sáhtat beassat eret lásežis <em>Orustahte</em>-boaluin, ja nu gáhtat rievdadusaid.</p></qt>

en: Rename Filter
se: Rievdat silli nama

en: Local Folders
se: Báikkalaš máhpat

en: Please select a folder
se: Válljes máhpa

[ctx: @title:window]
en: New Folder
se: Ođđa máhppa

en: View Columns
se: Čájet čuolddaid

en: Icon Size
se: Govašsturrodat

en: Display Tooltips
se: Čájet reaidorávvagiid

[ctx: @action:inmenu Always display tooltips]
en: Always
se: Álo

[ctx: @action:inmenu Never display tooltips.]
en: Never
se: Ale goassege

[ctx: @action:inmenu]
en: Sort Items
se: Sortere merkošiid

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatically, by Current Column
se: Automáhtalaččat, dálá čuoldda bokte

en: <qt>Go to the next unread message in folder <b>%1</b>?</qt>
se: <qt>Mana boahtte logakeahtes reivii «<b>%1</b>»-máhpas?</qt>

en: Removed 1 old message from folder %2. | Removed %1 old messages from folder %2.
se[0]: Válddii eret ovtta boares reivve %2 máhpas.
se[1]: Válddii eret %1 boares reivve %2 máhpas.

en: Removing old messages from folder %1 was canceled.
se: Gaskkalduhtii váldit eret reivviid %1-máhpas.

en: Removing old messages from folder %1 failed.
se: Filtii váldit eret reivviid %1-máhpas.

en: Cannot expire messages from folder %1: destination folder %2 not found
se: Ii sáhte boarásmahttit reivviid %1 máhpas: ulbmilmáhppa %2 ii gávdno

en: Moved 1 old message from folder %2 to folder %3. | Moved %1 old messages from folder %2 to folder %3.
se[0]: Sirddii ovtta boares reivve %2 máhpas %3 máhppii.
se[1]: Sirddii %1 boares reivve %2 máhpas %3 máhppii.

en: Moving old messages from folder %1 to folder %2 failed.
se: Filtii sirdit boares reivviid %1 máhpas %2 máhppii.

en: You do not have read/write permission to your inbox folder.
se: Dus ii leat lohkan-/cállinvuoigatvuohta du sisaboksamáhppii.

en: Encryption
se: Krypteren

en: not equal
se: ii ovttamađu

en: is after
se: lea maŋŋá

en: is before
se: lea ovdal

en: starts with
se: álggus lea

en: does not start with
se: ii álgge dáinna

en: ends with
se: loahpas lea

en: does not end with
se: mas ii leat loahpas

[ctx: @label:listbox Name of the tag]
en: Name:
se: Namma:
