mailman_2.1.2-7_templates - en to ca translation catalogue (49 entries)

note: Type: multiselect Choices
en: ar (Arabic)
ca: ar (àrab)

note: Type: multiselect Choices
en: ca (Catalan)
ca: ca (català)

note: Type: multiselect Choices
en: cs (Czech)
ca: cs (txec)

note: Type: multiselect Choices
en: da (Danish)
ca: da (danès)

note: Type: multiselect Choices
en: de (German)
ca: de (alemany)

note: Type: multiselect Choices
en: en (English)
ca: en (anglès)

note: Type: multiselect Choices
en: es (Spanish)
ca: es (espanyol)

note: Type: multiselect Choices
en: et (Estonian)
ca: et (estonià)

note: Type: multiselect Choices
en: eu (Basque)
ca: eu (basc)

note: Type: multiselect Choices
en: fi (Finnish)
ca: fi (finès)

note: Type: multiselect Choices
en: fr (French)
ca: fr (francès)

note: Type: multiselect Choices
en: hr (Croatian)
ca: hr (croat)

note: Type: multiselect Choices
en: hu (Hungarian)
ca: hu (hongarès)

note: Type: multiselect Choices
en: ia (Interlingua)
ca: ia (interlingua)

note: Type: multiselect Choices
en: it (Italian)
ca: it (italià)

note: Type: multiselect Choices
en: ja (Japanese)
ca: ja (japonès)

note: Type: multiselect Choices
en: ko (Korean)
ca: ko (coreà)

note: Type: multiselect Choices
en: lt (Lithuanian)
ca: lt (lituà)

note: Type: multiselect Choices
en: nl (Dutch)
ca: nl (holandès)

note: Type: multiselect Choices
en: no (Norwegian)
ca: no (noruec)

note: Type: multiselect Choices
en: pl (Polish)
ca: pl (polac)

note: Type: multiselect Choices
en: pt (Portuguese)
ca: pt (portuguès)

note: Type: multiselect Choices
en: pt_BR (Brasilian Portuguese)
ca: pt_BR (portuguès del Brasil)

note: Type: multiselect Choices
en: ro (Romanian)
ca: ro (romanès)

note: Type: multiselect Choices
en: ru (Russian)
ca: ru (rus)

note: Type: multiselect Choices
en: sl (Slovenian)
ca: sl (eslovè)

note: Type: multiselect Choices
en: sr (Serbian)
ca: sr (serbi)

note: Type: multiselect Choices
en: sv (Swedish)
ca: sv (suec)

note: Type: multiselect Choices
en: tr (Turkish)
ca: tr (turc)

note: Type: multiselect Choices
en: uk (Ukrainian)
ca: us (ucraïnès)

note: Type: multiselect Choices
en: vi (Vietnamese)
ca: vi (vietnamita)

note: Type: multiselect Choices
en: zh_CN (Chinese - China)
ca: zh_CN (xinès - Xina)

note: Type: multiselect Choices
en: zh_TW (Chinese - Taiwan)
ca: zh_TW (xinès - Taiwan)

note: Type: multiselect DefaultChoice You must NOT translate this string, but you can change its value. The comment between brackets is used to distinguish this msgid from the one in the Choices list; you do not have to worry about them, and have to simply choose a msgstr among the English values listed i
en: en (English)[ default language ]
ca: ca (Catalan)

note: Type: multiselect Description
en: Languages to support:
ca: Llengües a implementar:

note: Type: multiselect Description
en: For each supported language, Mailman stores default language specific texts in /etc/mailman/LANG/ giving them conffile like treatment with the help of ucf.  This means approximately 150kB for each supported language on the root file system.
ca: Per a cada llengua implementada, el Mailman n'emmagatzemarà els textos específics al directori /etc/mailman/LANG/, els quals es tractaran com a fitxers conffile a través de l'ucf. Això significa que s'utilitzaran aproximadament 150kB al sistema de fitxers arrel per a cada llengua implementada.

note: Type: multiselect Description
en: If you need a different set of languages at a later time, just run dpkg-reconfigure mailman.
ca: Si us cal un altre conjunt de llengües més endavant, simplement haureu d'executar l'ordre «dpkg-reconfigure mailman».

note: Type: multiselect Description
en: NOTE: Languages enabled on existing mailing lists are forcibly re-enabled when deselected and mailman needs at least one language for displaying its messages.
ca: NOTA: les llengües habilitades en llistes de correu existents es tornaran a habilitar quan no estiguin seleccionades i en cas que el Mailman requereixi almenys una llengua per a mostrar els seus missatges.

note: Type: note Description
en: Missing site list
ca: Manca la llista del lloc

note: Type: note Description
en: Mailman needs a so-called "site list", which is the list from which password reminders and such are sent out from.  This list needs to be created before mailman will start.
ca: El Mailman necessita una llista anomenada «llista del lloc» des d'on enviar els recordatoris de contrasenya i similars. Aquesta llista s'ha de crear abans d'iniciar l'execució del programa.

note: Type: note Description
en: To create the list, run "newlist mailman" and follow the instructions on-screen.  Note that you also need to start mailman after that, using service mailman start.
ca: Executeu «newlist mailman» per a crear la llista i seguiu les instruccions que apareguin a la pantalla. Tingueu en compte que haureu d'iniciar el Mailman després de crear-la (amb l'ordre «service mailman start»).

note: Type: select Description
en: Default language for Mailman:
ca: Llengua per defecte del Mailman:

note: Type: select Description
en: The web page will be shown in this language, and in general, Mailman will use this language to communicate with the user.
ca: La pàgina web es mostrarà en aquesta llengua, i, en general, el Mailman també l'utilitzarà per a comunicar-se amb l'usuari.

note: Type: select Choices
en: abort installation
ca: cancel·la la instal·lació

note: Type: select Choices
en: continue regardless
ca: continua de totes maneres

note: Type: select Description
en: Old queue files present
ca: Hi ha fitxers de cua antics

note: Type: select Description
en: The directory /var/lib/mailman/qfiles contains files. It needs to be empty for the upgrade to work properly. You can try to handle them by:
     - Stop new messages from coming in (at the MTA level).
     - Start a mailman queue runner: service mailman start
     - Let it run until all messages are handled.
       If they don't all get handled in a timely manner, look at the logs
       to try to understand why and solve the cause.
     - Stop it: service mailman stop
     - Retry the upgrade.
     - Let messages come in again.
    You can also decide to simply remove the files, which will make Mailman forget about (and lose) the corresponding emails.
ca: El directori /var/lib/mailman/qfiles conté fitxers, però hauria d'estar buit perquè l'actualització funcioni correctament. Podeu intentar gestionar-los de la manera següent:
     - Atureu la recepció de missatges (al nivell de l'MTA).
     - Inicieu un gestor de cua del mailman: service mailman start
     - Deixeu que s'executi fins que tots els missatges s'hagin gestionat.
       En cas que no s'hagin gestionat en un interval de temps acceptable,
       comproveu els fitxers de registre per a entendre el perquè i
       resoldre-ho.
     - Atureu el procés: service mailman stop
     - Torneu a intentar dur a terme l'actualització.
     - Torneu a habilitar la recepció de missatges.
    També podeu suprimir els fitxers, amb la qual cosa es perdran els correus corresponents.

note: Type: select Description
en: If these files correspond to shunted messages, you have to either delete them or unshunt them (with /var/lib/mailman/bin/unshunt). Shunted messages are messages on which Mailman has already abandoned any further processing because of an error condition, but that are kept for admin review. You can use /var/lib/mailman/bin/show_qfiles to examine the contents of the queues.
ca: Si aquests fitxers es corresponen amb missatges relegats, haureu de suprimir-los o bé activar-los (amb l'ordre /var/lib/mailman/bin/unshunt). Els missatges relegats són aquells que el Mailman ja no processarà degut a un error, però que es desen perquè els pugui revisar un administrador. Podeu utilitzar l'ordre /var/lib/mailman/bin/show_qfiles per a examinar els continguts de les cues.

note: Type: select Description
en: You have the option to continue installation regardless of this problem, at the risk of losing the messages in question or breaking your Mailman setup.
ca: Teniu la opció de continuar la instal·lació tot i aquest problema, però tingueu en compte que hi ha el risc de perdre els missatges en qüestió o bé de malmetre la instal·lació del Mailman.
