mailnag - en to cs translation catalogue (48 entries)

en: User Script
cs: Uživatelský skript

en: Runs an user defined script on mail arrival.
cs: Spuštění uživatelem definovaného skriptu při přijetí e-mailu.

en: account
cs: účet

en: sender
cs: odesílatel

en: subject
cs: předmět

en: The following script will be executed whenever new mails arrive.
    Mailnag passes the total count of new mails to this script,
    followed by %s sequences.
cs: Následující skript bude spuštěn při novém e-mailu.
    Mailnag předá celkové počet nových e-mailů tomuto skriptu,
    následovaný %s sekvencemi.

en: Maximum number of visible mails:
cs: Maximální počet viditelných e-mailů:

en: Spam Filter
cs: Spam filtr

en: Filters out unwanted mails.
cs: Filtruje nevyžádané e-maily.

en: Mailnag will ignore mails containing at least one of 
    the following words in subject or sender.
cs: Mailnag bude ignorovat e-maily obsahující aspoň jedno z 
    následujících slov v poli předmět nebo odesílatel.

en: LibNotify Notifications
cs: LibNotify notifikace

en: Shows a popup when new mails arrive.
cs: Zobrazí popup okno při novém e-mailu.

en: Count of new mails
cs: Počet nových e-mailů

en: Short summary of new mails
cs: Krátký přehled nových e-mailů

en: Detailed summary of new mails
cs: Detailní přehled nových e-mailů

en: One notification per new mail
cs: Jedna notifikace pro nový e-mail

en: Notification mode:
cs: Notifikační mód:

en: {0} new mails
cs: {0} nových e-mailů

en: from {0} and others.
cs: z {0} a další.

en: from {0}.
cs: z {0}.

en: New mail
cs: Nový mail

en: (and {0} more)
cs: (a {0} dalších)

en: Mark as read
cs: Označit jako přečtený

en: Sound Notifications
cs: Zvukové notifikace

en: Plays a sound when new mails arrive.
cs: Přehraje zvuk při novém e-mailu.

en: GNOME Online Accounts
cs: GNOME Online účty

en: GNOME Online Accounts Integration.
cs: Integrace GNOME Online účtů.

en: No subject
cs: Žádný předmět

en: Plugin Configuration
cs: Konfigurace pluginu

en: Enabled
cs: Povoleno

en: Name
cs: Název

en: Delete this account:
cs: Odstranit tento účet:

en: Mail Account
cs: Poštovní účet

en: optional
cs: volitelně

en: Connection failed.
cs: Spojení selhalo.

en: Enable Push-IMAP
cs: Povolit Push-IMAP

en: Enable SSL encryption
cs: Povolit SSL encryption

en: Accountname:
cs: Název účtu:

en: Account type:
cs: Typ účtu:

en: User:
cs: Uživatel:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Folders (optional)
cs: Složky (volitelně)

en: Add Account
cs: Přidat účet

en: Remove Account
cs: Odebrat účet

en: Edit Account
cs: Upravit účet

en: Accounts
cs: Účty

en: Edit Plugin
cs: Upravit plugin

en: Plugins
cs: Pluginy
