mailnag - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: User Script
sv: Användarskript

en: Runs an user defined script on mail arrival.
sv: Kör ett användardefinerat skript vid inkommande meddelanden.

en: account
sv: konto

en: sender
sv: avsändare

en: subject
sv: ämne

en: The following script will be executed whenever new mails arrive.
    Mailnag passes the total count of new mails to this script,
    followed by %s sequences.
sv: Följande skript kommer köras när nya meddelanden anländer.
    Mailnag skickar det totala antalet nya meddelanden till detta skript,
    följt av sekvenser av %s.

en: Maximum number of visible mails:
sv: Maximalt antal visade meddelanden:

en: Spam Filter
sv: Skräpfilter

en: Filters out unwanted mails.
sv: Filtrera bort oönskade mail.

en: Mailnag will ignore mails containing at least one of 
    the following words in subject or sender.
sv: Mailnag kommer att ignorera meddelanden som innehåller minst ett av 
    följande ord i ämne eller avsändare.

en: LibNotify Notifications
sv: LibNotify-aviseringar

en: Shows a popup when new mails arrive.
sv: Visar en notis på skärmen när nya meddelanden anländer.

en: Count of new mails
sv: Antal nya meddelanden

en: Short summary of new mails
sv: Kort summering av nya meddelanden

en: Detailed summary of new mails
sv: Detaljerad summering av nya meddelanden

en: One notification per new mail
sv: En avisering per nytt meddelande

en: Notification mode:
sv: Aviseringsläge

en: {0} new mails
sv: {0} nya meddelanden

en: from {0} and others.
sv: från {0} och andra.

en: from {0}.
sv: från {0}.

en: New mail
sv: Nytt meddelande

en: (and {0} more)
sv: (och {0} till)

en: Mark as read
sv: Markera som läst

en: Sound Notifications
sv: Ljudaviseringar

en: Plays a sound when new mails arrive.
sv: Spelar upp ett ljud när nya meddelanden anländer.

en: GNOME Online Accounts
sv: GNOME Nätkonton

en: GNOME Online Accounts Integration.
sv: Integrering med GNOME Nätkonton.

en: No subject
sv: Ämne saknas

en: Plugin Configuration
sv: Inställning av insticksprogram

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Name
sv: Namn

en: About %s
sv: Om %s

en: Homepage
sv: Hemsida

en: Delete this account:
sv: Ta bort detta konto:

en: Mail Account
sv: E-postkonto

en: optional
sv: valfritt

en: IMAP (Custom)
sv: IMAP (Anpassad)

en: POP3 (Custom)
sv: POP3 (Anpassad)

en: MBox (Custom)
sv: MBox (Anpassad)

en: Maildir (Custom)
sv: Maildir (Anpassad)

en: Connection failed.
sv: Anslutning misslyckades.

en: Enable Push-IMAP
sv: Aktivera Push-IMAP

en: Enable SSL encryption
sv: Aktivera SSL-kryptering

en: Accountname:
sv: Kontonamn:

en: Account type:
sv: Kontotyp:

en: User:
sv: Användare:

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Folders (optional)
sv: Mappar (valfritt)

en: Directory:
sv: Katalog:

en: Add Account
sv: Lägg till Konto

en: Remove Account
sv: Ta bort konto

en: Edit Account
sv: Redigera konto

en: Accounts
sv: Konton

en: Edit Plugin
sv: Redigera instick

en: Plugins
sv: Tillägg

en: Donate
sv: Donera
