debian-installer - en to si translation catalogue (6 entries)

note: Type: text Description :sl1:
en: Debian installer main menu
si: Debian ස්ථාපකයෙ ප්‍රධාන මෙනුව

note: Type: select Description :sl1:
en: Choose the next step in the install process:
si: ස්ථාපන ක්‍රියාවලියේ ඊළඟ පියවර තෝරන්න:

note: Type: error Description :sl2:
en: Installation step failed
si: ස්ථාපන අදියර අසාර්ථකයි

note: Type: error Description :sl2:
en: An installation step failed. You can try to run the failing item again from the menu, or skip it and choose something else. The failing step is: ${ITEM}
si: ස්ථාපන අදියර අසාර්ථකයි, ඔබට එම අසාර්ථක වූ අයිතමය මෙනුව භාවිතයෙන් නැවත ක්‍රියා කරවිය හැක, නැතහොත් එය මඟහැර අනෙකක් තෝරාගත හැක, අසාර්ථක පියවර වූයේ: ${ITEM}

note: Type: select Description :sl2:
en: Choose an installation step:
si: ස්ථාපන අදියරක් තෝරන්න:

note: Type: select Description :sl2:
en: This installation step depends on one or more other steps that have not yet been performed.
si: මෙම ස්ථාපන අදියර ඔබ විසින් ඉටු නොකල වෙනත් අදියරක් හෝ අදියර කිහිපයක් මත රඳා පවතී.
