make 4.4.0.90 - en to cs translation catalogue (473 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
cs: pokus použít nepodporovanou vlastnost: „%s“

en: touch archive member is not available on VMS
cs: nastavení času změny prvku archivu není na VMS dostupné

en: touch: Archive '%s' does not exist
cs: touch: Archiv „%s“ neexistuje

en: touch: '%s' is not a valid archive
cs: touch: „%s“ není platným archivem

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
cs: touch: Prvek „%s“ v „%s“ neexistuje

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
cs: touch: Chybný návratový kód z funkce ar_member_touch volané nad „%s“

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
cs: funkce lbr$set_module() nedokázala vytáhnout údaje o modulu, status = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
cs: funkce lbr$ini_control() selhala se stavem = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
cs: není možné otevřít knihovnu „%s“ potřebnou k najití stav prvku %d

en: Invalid %s for archive %s member %s
cs: Neplatný %1$s pro prvek %3$s archivu %2$s

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
cs: Prvek „%s“%s: %'ld bajtů at %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
cs:  (název může být zkrácen)

en:   Date %s
cs:   Datum %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
cs:   UID = %d, GID = %d, práva = 0%o

en: Recipe has too many lines (limit %hu)
cs: Návod má příliš mnoho řádků (omezení %hu)

en: *** Break.
cs: *** Přerušeno.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
cs: *** [%s] Prvek archivu „%s“ je možná chybný, nesmazáno

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
cs: *** Prvek archivu „%s“ ne možná chybný, nesmazáno

en: *** [%s] Deleting file '%s'
cs: *** [%s] Maže se soubor „%s“

en: *** Deleting file '%s'
cs: *** Maže se soubor „%s“

en: #  recipe to execute
cs: #  spustitelný návod

en:  (built-in):
cs:  (vestavěný):

en:  (from '%s', line %lu):
cs:  (z „%s“, řádek %lu):

en: 
    # Directories
cs: 
    # Adresáře

en: # %s: could not be stat'd.
cs: # %s: nebylo možné nad ním zavolat stat().

en: # %s (key %s, mtime %s): could not be opened.
cs: # %s (klíč %s, čas změny obsahu %s): nebylo možné otevřít.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
cs: # %s (zařízení %d, iuzel [%d,%d,%d]): nebylo možné otevřít.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
cs: # %s (zařízení %ld, iuzel %ld): nebylo možné otevřít.

en: # %s (key %s, mtime %s):
cs: # %s (klíč %s, čas změny obsahu %s):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
cs: # %s (zařízení %d, iuzel [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
cs: # %s (zařízení %ld, iuzel %ld):

en: No
cs: Žádný

en:  files,
cs:  souborů,

en: no
cs: žádný

en:  impossibilities
cs:  nemožností

en:  so far.
cs:  zatím.

en:  impossibilities in %lu directories.
cs:  nemožností v %lu adresářích.

en: %s:%lu: not recursively expanding %s to export to shell function
cs: %s:%lu: %s se do shellové funkce rekurzivně neexpanduje

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
cs: Rekurzivní proměnná „%s“ odkazuje na sebe (nakonec)

en: unterminated variable reference
cs: neukončený odkaz na proměnnou

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
cs: Návod byl určen pro soubor „%s“ v %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
cs: Návod pro soubor „%s“ byl nalezen hledáním implicitních pravidel,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
cs: ale „%s“ se nyní považuje za soubor totožný s „%s“.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
cs: Návod pro „%s“ bude ignorován ve prospěch návodu pro „%s“.

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
cs: „%s“ s jednoduchou dvojtečkou nelze přejmenovat na „%s“ s dvojitou dvojtečkou

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
cs: „%s“ s dvojitou dvojtečkou nelze přejmenovat na „%s“ s jednoduchou dvojtečkou

en: *** Deleting intermediate file '%s'
cs: Maže se mezilehlý soubor „%s“

en: Removing intermediate files...
cs: Odstraňují se mezilehlé soubory…

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .INTERMEDIATE
cs: %s nemůže být zároveň .NOTINTERMEDIATE a .INTERMEDIATE

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY
cs: %s nemůže být zároveň .NOTINTERMEDIATE a .SECONDARY

en: .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY are mutually exclusive
cs: .NOTINTERMEDIATE a .SECONDARY se vzájemně vylučují

en: Current time
cs: Aktuální čas

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
cs: %s: Časový údaj mimo rozsah, nahrazuje se %s

en: # Not a target:
cs: # Není cílem:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
cs: #  Cenný soubor (prerekvizita k .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
cs: #  Falešný cíl (prerekvizita k .PHONY).

en: #  Command line target.
cs: #  Cíl příkazové řádky.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
cs: #  Default, MAKEFILES nebo -include/sinclude makefile.

en: #  Builtin rule
cs: #  Vestavěné pravidlo

en: #  Implicit rule search has been done.
cs: #  Hledalo se za pomoci implicitních pravidel.

en: #  Implicit rule search has not been done.
cs: #  Nehledalo se za pomoci implicitních pravidel.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
cs: #  Kořen implicitního/statického vzoru: „%s“

en: #  File is an intermediate prerequisite.
cs: #  Soubor je mezilehlá prerekvizita.

en: #  File is a prerequisite of .NOTINTERMEDIATE.
cs: #  Soubor je prerekvizita k .NOTINTERMEDIATE.

en: #  File is secondary (prerequisite of .SECONDARY).
cs: #  Souboru je druhotný (prerekvizita k .SECONDARY).

en: #  Also makes:
cs: #  Rovněž vyrábí:

en: #  Modification time never checked.
cs: #  Čas změny obsahu se nikdy nekontroluje.

en: #  File does not exist.
cs: #  Soubor neexistuje.

en: #  File is very old.
cs: #  Soubor je velmi starý.

en: #  Last modified %s
cs: #  Obsah naposledy změněn v %s

en: #  File has been updated.
cs: #  Soubor byl aktualizován.

en: #  File has not been updated.
cs: #  Soubor nebyl aktualizován.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
cs: #  Návod se právě vykonává (TOTO JE CHYBA).

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
cs: #  Návod pro závislosti se právě vykonává (TOTO JE CHYBA).

en: #  Successfully updated.
cs: #  Úspěšně aktualizováno.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
cs: #  Je třeba aktualizovat (-q je nastaveno).

en: #  Failed to be updated.
cs: #  Aktualizace selhala.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
cs: #  Neplatná hodnota v členu „command_state“!

en: 
    # Files
cs: 
    # Soubory

en: 
    # files hash-table stats:
    #
cs: 
    # Statistika hašovací tabulky souborů:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
cs: %s: Položka „%s“ není v keši: %s

en: %s: empty value
cs: %s: prázdná hodnota

en: %s: '%s' out of range
cs: %s: „%s“ mimo rozsah

en: invalid first argument to 'word' function
cs: neplatný první argument funkce „word“

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
cs: první argument funkce „word“ musí být vetší než 0

en: invalid first argument to 'wordlist' function
cs: neplatný první argument funkce „wordlist“

en: invalid second argument to 'wordlist' function
cs: neplatný druhý argument funkce „wordlist“

en: non-numeric first argument to 'intcmp' function
cs: nečíselný první argument funkce „intcmp“

en: non-numeric second argument to 'intcmp' function
cs: nečíselný druhý argument funkce „intcmp“

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%lu)
cs: windows32_openpipe: volání DuplicateHandle(vstup) selhalo (chyba=%lu)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%lu)
cs: windows32_openpipe: volání DuplicateHandle(chybový výstup) selhalo (chyba=%lu)

en: CreatePipe() failed (e=%lu)
cs: volání CreatePipe() selhalo (chyba=%lu)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
cs: windows32_openpipe(): funkce process_init_fd() selhala

en: Cleaning up temporary batch file %s
cs: Dočasný dávkový soubor %s se uklízí

en: file: missing filename
cs: soubor: chybí název souboru

en: open: %s: %s
cs: otevření: %s: %s

en: write: %s: %s
cs: zápis: %s: %s

en: close: %s: %s
cs: zavření: %s: %s

en: file: too many arguments
cs: soubor: příliš mnoho argumentů

en: file: Failed to open '%s': %s
cs: soubor: „%s“ se nepodařilo otevřít: %s

en: read: %s: %s
cs: čtení: %s: %s

en: file: invalid file operation: %s
cs: soubor: neplatná operace na souboru: %s

en: insufficient number of arguments (%u) to function '%s'
cs: nedostatečný počet argumentů (%u) funkce „%s“

en: unimplemented on this platform: function '%s'
cs: na této platformě neimplementováno: funkce „%s“

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
cs: neukončené volání funkce „%s“: chybí „%c“

en: Empty function name
cs: Prázdný název funkce

en: Invalid function name: %s
cs: Neplatný název funkce: %s

en: Function name too long: %s
cs: Název funkce je příliš dlouhý: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
cs: Neplatný minimální počet argumentů (%u) funkce %s

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
cs: Neplatný maximální počet argumentů (%u) funkce %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „%s“ není jednoznačný

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínače „--%s“ nepřipouští argument

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „%c%s“ nepřipouští argument

en: %s: option '%s' requires an argument
cs: %s: přepínač „%s“ vyžaduje argument

en: %s: unrecognized option '--%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „--%s“

en: %s: unrecognized option '%c%s'
cs: %s: nerozpoznaný přepínač „%c%s“

en: %s: illegal option -- %c
cs: %s: zakázaný přepínač – %c

en: %s: invalid option -- %c
cs: %s: neplatný přepínač – %c

en: %s: option requires an argument -- %c
cs: %s: přepínač vyžaduje argument – %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
cs: %s: přepínač „-W %s“ není jednoznačný

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
cs: %s: přepínač „-W %s“ nepřipouští argument

en: guile: Expanding '%s'
cs: guile: Expanduje se „%s“

en: guile: Evaluating '%s'
cs: guile: Vyhodnocuje se „%s“

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
cs: nelze alokovat %lu bajtů na hašovací tabulku: paměť vyčerpána

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
cs: Zátěž = %lu/%lu = %.0f %%,

en: Rehash=%u,
cs: Přehašováno = %u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
cs: Kolizí = %lu/%lu = %.0f %%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
cs: Hledá se implicitní pravidlo pro „%s“.

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
cs: Hledá se implicitní pravidlo prvku archivu pro „%s“.

en: No archive-member implicit rule found for '%s'.
cs: Žádné implicitní pravidlo prvku archivu pro „%s“ nebylo nalezeno.

en: Avoiding implicit rule recursion for rule '%s'.
cs: Zabraňuje se rekurzi implicitního pravidla pro pravidlo „%s“.

en: Trying harder.
cs: Zkouší se důkladněji.

en: Trying pattern rule '%s' with stem '%.*s'.
cs: Zkouší se pravidlo vzoru „%s“ s kořenem „%.*s“.

en: Stem too long: '%s%.*s'.
cs: Kořen je příliš dlouhý: „%s%.*s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible rule prerequisite '%s'.
cs: Zamítá se pravidlo „%s“ kvůli nemožné prerekvizitě pravidla „%s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible implicit prerequisite '%s'.
cs: Zamítá se pravidlo „%s“ kvůli nemožné implicitní prerekvizitě „%s“.

en: Trying rule prerequisite '%s'.
cs: Zkouší se prerekvizita pravidla „%s“.

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
cs: Zkouší se implicitní prerekvizita „%s“.

en: '%s' ought to exist.
cs: „%s“ by mělo existovat.

en: Found '%s'.
cs: Nalezeno „%s“.

en: Using compatibility rule '%s' due to '%s'.
cs: Použije se pravidlo kompatibility „%s“ kvůli „%s“.

en: Prerequisite '%s' of rule '%s' does not qualify as ought to exist.
cs: Prerekvizita „%s“ pravidla „%s“ neznamená, že by měla existovat.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'.
cs: Nalezena prerekvizita „%s“ jako VPATH „%s“.

en: Looking for a rule with explicit file '%s'.
cs: Hledá se pravidlo s explicitním souborem „%s“.

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
cs: Hledá se pravidlo s mezilehlým souborem „%s“.

en: Rejecting rule '%s' due to impossible prerequisite '%s'.
cs: Zamítá se pravidlo „%s“ kvůli nemožné prerekvizitě „%s“.

en: Not found '%s'.
cs: „%s“ nebylo nenalezeno.

en: Found implicit rule '%s' for '%s'.
cs: Nalezeno implicitní pravidlo „%s“ pro „%s“.

en: Searching for a compatibility rule for '%s'.
cs: Hledá se pravidlo kompatibility pro „%s“.

en: No implicit rule found for '%s'.
cs: Pro „%s“ nenalezeno žádné implicitní pravidlo.

en: Cannot create a temporary file
cs: Dočasný soubor nelze vytvořit

en:  (core dumped)
cs:  (obraz paměti uložen)

en:  (ignored)
cs:  (ignorováno)

en: <builtin>
cs: <vestavěný>

en: %s[%s: %s] Error %d%s%s
cs: %s[%s: %s] Chyba %d%s%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
cs: *** Čeká se na nedokončené úlohy…

en: Live child %p (%s) PID %s %s
cs: Živý potomek %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
cs:  (vzdálený)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
cs: Uklízí se vyhrávající potomek %p PID %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
cs: Uklízí se prohrávající potomek %p PID %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
cs: Uklízí se dočasný dávkový soubor %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
cs: Úklid dočasného dávkového souboru %s selhal (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
cs: Z řetězce se odstraňuje potomek %p PID %s%s.

en: Released token for child %p (%s).
cs: Uvolněn token pro potomka %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
cs: process_easy() nedokázala spustit proces (chyba=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
cs: 
    Napočítáno %d argumentů v selhaném spuštění

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
cs: Do řetězce se přidává potomek %p (%s) PID %s%s.

en: Obtained token for child %p (%s).
cs: Získán token pro potomka %p (%s).

en: %s: update target '%s' due to: target is .PHONY
cs: %s: aktualizovat cíl „%s“ kvůli: cíl je .PHONY

en: %s: update target '%s' due to: target does not exist
cs: %s: aktualizovat cíl „%s“ kvůli: cíl neexistuje

en: %s: update target '%s' due to: %s
cs: %s: aktualizovat cíl „%s“ potřebný pro %s

en: %s: update target '%s' due to: unknown reasons
cs: %s: aktualizovat cíl „%s“ kvůli: důvody nejsou známy

en: cannot enforce load limits on this operating system
cs: na tomto operačním systému nelze vynutit omezení zátěže

en: cannot enforce load limit:
cs: omezení zátěže nelze vynutit:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
cs: nedostatek deskriptorů souboru: standardní vstup nelze zduplikovat

en: no more file handles: could not duplicate stdout
cs: nedostatek deskriptorů souboru: standardní výstup nelze zduplikovat

en: no more file handles: could not duplicate stderr
cs: nedostatek deskriptorů souboru: chybový výstup nelze zduplikovat

en: Could not restore stdin
cs: Standardní vstup nelze obnovit

en: Could not restore stdout
cs: Standardní výstup nelze obnovit

en: Could not restore stderr
cs: Chybový výstup nelze obnovit

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
cs: make uklidil potomka s PID %s, stále se čeká na PID %s

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
cs: spawnvpe: možná byl vyčerpán prostor pro prostředí

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
cs: Proměnná $SHELL se změnila (byla „%s“, nyní je „%s“)

en: Creating temporary batch file %s
cs: Vytváří se dočasný dávkový soubor %s

en: Batch file contents:
    	@echo off
cs: Obsah dávkového souboru:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
cs: Obsah dávkového souboru:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
cs: %s (řádek %d) Chybný kontext shellu (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
cs: Nepodařilo se otevřít tabulku globálních symbolů: %s

en: Loaded shared object %s
cs: Sdílený objekt %s zaveden

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
cs: Zavedený objekt %s není veden jako slučitelný s GPL

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
cs: Symbol %s z %s se nepodařilo zavést: %s

en: Empty symbol name for load: %s
cs: Pokus zavést prázdný název symbolu: %s

en: Loading symbol %s from %s
cs: Zavádí se symbol %s z %s

en: Unloading shared object %s
cs: Uvolňuje se sdílený objekt %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform
cs: Na této platformě není operace zavedení (load) podporována

en: Options:
cs: Přepínače:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
cs:   -b, -m                      Ignoruje se kvůli kompatibilitě.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
cs:   -B, --always-make           Bezpodmínečně vyrobí všechny cíle.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
cs:   -C ADRESÁŘ, --directory=ADRESÁŘ
                                  Před děláním čehokoliv se přepne do ADRESÁŘE.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
cs:   -d                          Vypisuje mnoho ladicích údajů.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
cs:   --debug[=PŘÍZNAKY]          Vypisuje ladicí údaje rozličných druhů.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
cs:   -e, --environment-overrides
                                  Proměnné prostředí přebijí ty z makefilu.

en:   -E STRING, --eval=STRING    Evaluate STRING as a makefile statement.
cs:   -E ŘETĚZEC, --eval=ŘETĚZEC  Vyhodnotí ŘETĚZEC jako kód makefilu.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
cs:   -f SOUBOR, --file=SOUBOR, --makefile=SOUBOR
                                  Načte SOUBOR coby makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
cs:   -h, --help                  Vypíše tuto zprávu a skončí.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
cs:   -i, --ignore-errors         Ignoruje chyby z návodů.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
cs:   -I ADRESÁŘ, --include-dir=ADRESÁŘ
                                  Vložené makefily hledá v ADRESÁŘI.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
cs:   -j [N], --jobs[=N]          Dovolí nejvíce N úloh najednou;
                                  nekonečno úloh bez argumentu.

en:   --jobserver-style=STYLE     Select the style of jobserver to use.
cs:   --jobserver-style=DRUH      Vybere druh správce úloh.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
cs:   -k, --keep-going            Pokračuje, když některé cíle nelze vyrobit.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
cs:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Nespouští souběžné úlohy, dokud zátěž
                                  neklesne pod N.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
cs:   -L, --check-symlink-times   Použije nejnovější čas změny obsahu z časů
                                  symbolických odkazů a cíle.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
cs:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Ve skutečnosti nevykoná žádný návod, pouze
                                  jej vypíše.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
cs:   -o SOUBOR, --old-file=SOUBOR, --assume-old=SOUBOR
                                  Považuje SOUBOR za velmi starý a znovu jej
                                  nevyrobí.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
cs:   -O[DRUH], --output-sync[=DRUH]
                                  Synchronizuje výstup souběžných úloh podle DRUHU.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
cs:   -p, --print-data-base       Vypíše vnitřní databázi programu make.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
cs:   -q, --question              Nespustí žádný návod. Návratový kód řekne,
                                  jestli je aktuální.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
cs:   -r, --no-builtin-rules      Vypne vestavěná implicitní pravidla.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
cs:   -R, --no-builtin-variables  Vypne vestavěné nastavení proměnných.

en:   --shuffle[={SEED|random|reverse|none}]
                                  Perform shuffle of prerequisites and goals.
cs:   --shuffle[={IV|random|reverse|none}]
                                  Zamíchá prerekvizitami a cíli. IV je
                                  inicializační vektor, „random“ náhodně,
                                  „reverse“ pozpátku, „none“ nemíchat.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
cs:   -s, --silent, --quiet       Neopisuje návod.

en:   --no-silent                 Echo recipes (disable --silent mode).
cs:   --no-silent                 Opisuje návod (vypne režim --silent).

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
cs:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Vypne -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
cs:   -t, --touch                 Namísto výroby cílů jim změní čas.

en:   --trace                     Print tracing information.
cs:   --trace                     Vypisuje trasovací údaje.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
cs:   -v, --version               Vypíše číslo verze programu make a skončí.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
cs:   -w, --print-directory       Vypisuje aktuální adresář.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
cs:   --no-print-directory        Vypne -w, i kdyby byl zapnut implicitně.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
cs:   -W SOUBOR, --what-if=SOUBOR, --new-file=SOUBOR, --assume-new=SOUBOR
                                  Považuje SOUBOR za nekonečně nový.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
cs:   --warn-undefined-variables  Upozorní, kdykoliv je odkazováno na
                                  nedefinovanou proměnnou.

en: write error: stdout
cs: chyba zápisu: standardní výstup

en: empty string invalid as file name
cs: prázdný řetězec není platný název souboru

en: unknown debug level specification '%s'
cs: zadána neznámá úroveň ladění „%s“

en: unknown output-sync type '%s'
cs: neznámý druh synchronizace výstupu „%s“

en: Usage: %s [options] [target] ...
cs: Použití: %s [PŘEPÍNAČE] [CÍLE]…

en: 
    This program built for %s
cs: 
    Tento program byl sestaven pro %s

en: 
    This program built for %s (%s)
cs: 
    Tento program byl sestaven pro %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
cs: Chyby v programu hlaste anglicky na <bug-make@gnu.org>. Nedostatky
    v překladu hlaste česky na <translation-team-cs@lists.sourceforge.net>.

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
cs: %s: Zachyceno přerušení/výjimka (kód = 0x%lx, adresa = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
cs: 
    Filtr neošetřených výjimek zavolán z programu %s
    Kód výjimky = %lx
    Příznaky výjimky = %lx
    Adresa výjimky = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
cs: Porušení přístupu: operace zápisu na adrese 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
cs: Porušení přístupu: operace čtení na adrese 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
cs: find_and_set_shell() nastavuje default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
cs: find_and_set_shell() při prohledávání cesty nastavila default_shell = %s

en: unlink (temporary file):
cs: unlink (dočasný soubor):

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
cs: pozor: správce úloh není dostupný: použije se -j1. Do nadřízeného pravidla maku přidejte „+“.

en: warning: -j%d forced in submake: resetting jobserver mode.
cs: pozor: -j%d vnuceno podřízenému programu make: režim správce úloh se restuje.

en: Makefile from standard input specified twice
cs: Makefile na standardním vstupu uveden dvakrát

en: cannot store makefile from stdin to a temporary file
cs: Makefile ze standardního vstupu nelze uložit do dočasného souboru

en: fwrite: temporary file %s: %s
cs: fwrite: dočasný soubor %s: %s

en: warning: -j%d forced in makefile: resetting jobserver mode.
cs: pozor: -j%d vnuceno v souboru makefile: režim správce úloh se resetuje.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
cs: Na této platformě nejsou paralelní úlohy (-j) podporovány.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
cs: Návrat k jednoúlohovému režimu (-j1).

en: Using jobserver controller %s
cs: Jako řadič správce úloh se používá %s

en: Using output-sync mutex %s
cs: Jako mutex pro synchronizaci výstupu se používá %s

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
cs: Symbolické odkazy nejsou podporovány: vypíná se -L.

en: Enabled shuffle mode: %s
cs: Zapnut způsob míchání: %s

en: Updating makefiles....
cs: Soubory makefile se aktualizují…

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
cs: Makefile „%s“ může cyklit, nebude znovu vyroben.

en: %s: failed to load
cs: %s: zavedení selhalo

en: Failed to remake makefile '%s'.
cs: Výroba nového makefilu „%s“ selhala.

en: Included makefile '%s' was not found.
cs: Vložený makefile „%s“ nebyl nalezen.

en: Makefile '%s' was not found
cs: Makefile „%s“ nebyl nalezen

en: Couldn't change back to original directory
cs: Nebylo možné se vrátit do původního adresáře

en: Re-executing[%u]:
cs: Znovu se spouští [%u]:

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
cs: .DEFAULT_GOAL obsahuje více než jeden cíl

en: No targets
cs: Žádné cíle

en: No targets specified and no makefile found
cs: Nezadány žádné cíle a žádné makefily nenalezeny

en: Updating goal targets....
cs: Aktualizují se cíle…

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
cs: pozor: Zjištěn posun hodin. Vaše sestavení možná nebude úplné.

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
cs: přepínače „%s%s“ vyžaduje neprázdný řetězcový argument

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
cs: přepínač „-%c“ vyžaduje kladný celočíselný argument

en: %sBuilt for %s
cs: %sSestaveno pro %s

en: %sBuilt for %s (%s)
cs: %s Sestaveno pro %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
cs: %sLicence GPLv3+: GNU GPL verze 3 nebo novější <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sToto je svobodné programové vybavení: máte právo jej měnit a dále šířit.
    %sNesposkytuje se ŽÁDNÁ ZÁRUKA, jak jen zákon dovoluje.

en: 
    # Make data base, printed on %s
cs: 
    # Databáze maku vypsána v %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
cs: 
    # Konec databáze maku v %s

en: %s value %s: %s
cs: %s hodnota %s: %s

en: %s value %s: not a directory
cs: %s hodnota %s: není adresářem

en: using default temporary directory '%s'
cs: použije se výchozí dočasný adresář „%s“

en: cannot generate temp path from %s: %s
cs: nelze vytvořit dočasnou cestu z %s: %s

en: cannot generate temp name: %s
cs: dočasný název nelze vytvořit: %s

en: cannot create temporary file %s: %s
cs: dočasný soubor %s nezle vytvořit: %s

en: cannot unlink temporary file %s: %s
cs: dočasný soubor %s nelze odstranit: %s

en: fdopen: temporary file %s: %s
cs: fdopen: dočasný soubor %s: %s

en: fopen: temporary file %s: %s
cs: fopen: dočasný soubor %s: %s

en: %s: Entering an unknown directory
cs: %s: Vstupuje se do neznámého adresáře

en: %s: Leaving an unknown directory
cs: %s Opouští se neznámý adresář

en: %s: Entering directory '%s'
cs: %s: Vstupuje se do adresáře „%s“

en: %s: Leaving directory '%s'
cs: %s: Opouští se adresář „%s“

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
cs: %s[%u]: Vstupuje se do neznámého adresáře

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
cs: %s[%u]: Opouští se neznámý adresář

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
cs: %s[%u]: Vstupuje se do adresáře „%s“

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
cs: %s[%u]: Opouští se adresář „%s“

en: cannot open output-sync lock file, suppressing output-sync.
cs: soubor se zámkem synchronizace výstupu nelze otevřít, vypíná se synchronizace výstupu.

en: warning: Cannot acquire output lock, disabling output sync.
cs: pozor: Zámek výstupu nelze získat, vypíná se synchronizace výstupu.

en: .  Stop.
cs: . Konec.

en: cannot open jobserver %s: %s
cs: správce úloh %s nelze otevřít: %s

en: unknown jobserver auth style '%s'
cs: neznámý druh autentizace správce úloh „%s“

en: creating jobs pipe
cs: vytváření roury úloh

en: duping jobs pipe
cs: duplikace roury úloh

en: init jobserver pipe
cs: inicializace roury správce úloh

en: invalid --jobserver-auth string '%s'
cs: neplatný řetězec --jobserver-auth „%s“

en: write jobserver
cs: zápis správce úloh

en: job server shut down
cs: správce úloh vypnut

en: pselect jobs pipe
cs: volání pselect nad rourou úloh

en: read jobs pipe
cs: čtení z roury úloh

en: invalid --sync-mutex string '%s'
cs: neplatný řetězec --sync-mutex „%s“

en: cannot open output sync mutex %s: %s
cs: mutex %s pro synchronizaci výstupu nelze otevřít: %s

en: Cannot open '%s' with O_TMPFILE: %s.
cs: „%s“ nelze otevřít s O_TMPFILE: %s.

en: Reading makefiles...
cs: Čtou se makefily…

en: Reading makefile '%s'
cs: Čte se makefile „%s“

en:  (no default goal)
cs:  (žádný výchozí cíl)

en:  (search path)
cs:  (vyhledávací cesta)

en:  (don't care)
cs:  (nestarat se)

en:  (no ~ expansion)
cs:  (žádný expanze ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
cs: Přeskakuje se UTF-8 BOM v makefilu „%s“

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
cs: Přeskakuje se UTF-8 BOM v paměti makefilu

en: invalid syntax in conditional
cs: neplatná syntaxe podmínky

en: recipe commences before first target
cs: návod zahájen před prvním cílem

en: missing rule before recipe
cs: před návodem chybí pravidlo

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
cs: chybí oddělovač (mysleli jste tabulátor místo 8 mezer?)

en: missing separator (ifeq/ifneq must be followed by whitespace)
cs: chybí oddělovač (ifeq/ifneq musí následovat bílé místo)

en: missing separator
cs: chybí oddělovač

en: missing target pattern
cs: chybí vzor cíle

en: multiple target patterns
cs: více vzorů cíle

en: target pattern contains no '%%'
cs: vzor cíle neobsahuje „%%“

en: missing 'endif'
cs: chybí „endif“

en: empty variable name
cs: prázdný název proměnné

en: extraneous text after 'define' directive
cs: nadbytečný text po klíčovém slovu „define“

en: missing 'endef', unterminated 'define'
cs: chybí „endef“, neukončený „define“

en: extraneous text after 'endef' directive
cs: nadbytečný text po klíčovém slovu „endef“

en: extraneous text after '%s' directive
cs: nadbytečný text po klíčovém slovu „%s“

en: extraneous '%s'
cs: nadbytečný „%s“

en: only one 'else' per conditional
cs: pouze jeden „else“ na podmínku

en: Malformed target-specific variable definition
cs: Chybě utvořená definice proměnné specifické pro cíl

en: .WAIT should not have prerequisites
cs: .WAIT by nemělo mít prerekvizity

en: .WAIT should not have commands
cs: .WAIT by nemělo mýt příkazy

en: prerequisites cannot be defined in recipes
cs: prerekvizitu nelze definovat v návodu

en: grouped targets must provide a recipe
cs: seskupené cíle musí poskytovat návod

en: mixed implicit and static pattern rules
cs: smíšené implicitní a statická pravidla vzorů

en: mixed implicit and normal rules
cs: smíšené implicitní a normální pravidla

en: target '%s' doesn't match the target pattern
cs: cíl „%s“ neodpovídá vzoru cíle

en: target file '%s' has both : and :: entries
cs: cílový soubor „%s“ obsahuje jak :, tak i ::

en: target '%s' given more than once in the same rule
cs: cíl „%s“ zadán více než jednou ve stejném pravidle

en: warning: overriding recipe for target '%s'
cs: pozor: návod pro cíl „%s“ bude přebit

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
cs: pozor: starý návod pro cíl „%s“ bude ignorován

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
cs: *** smíšená implicitní a normální pravidla: zastaralá skladba

en: warning: overriding group membership for target '%s'
cs: pozor: členství ve skupině pro cíl „%s“ bude přebito

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
cs: pozor: zaznamenán znak NUL, zbytek řádku bude ignorován

en: warning: pattern recipe did not update peer target '%s'.
cs: pozor: návod se vzorem neaktualizoval cíl protějšku „%s“.

en: Nothing to be done for '%s'.
cs: Pro „%s“ nebude nic uděláno.

en: '%s' is up to date.
cs: „%s“ je aktuální.

en: Pruning file '%s'.
cs: Uklízí se soubor „%s“.

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
cs: %sŽádné pravidlo jak vyrobit cíl „%s“ potřebný pro „%s“%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
cs: %sŽádné pravidlo jak vyrobit cíl „%s“%s

en: Considering target file '%s'.
cs: Zvažuje se cílový soubor „%s“.

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
cs: Nedávná aktualizace souboru „%s“ selhala.

en: File '%s' was considered already.
cs: Soubor „%s“ již byl uvážen.

en: Still updating file '%s'.
cs: Stále se aktualizuje soubor „%s“.

en: Finished updating file '%s'.
cs: Aktualizace soubor „%s“ dokončena.

en: File '%s' does not exist.
cs: Soubor „%s“ neexistuje.

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
cs: *** Pozor: Soubor .LOW_RESOLUTION_TIME „%s“ má časový údaj ve vysokém rozlišení

en: Grouped target peer '%s' of file '%s' does not exist.
cs: Protějšek seskupeného cíle „%s“ souboru „%s“ neexistuje.

en: Using default recipe for '%s'.
cs: Pro „%s“ se použije výchozí návod.

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
cs: Kruhová závislost „%s ← %s zahozena.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
cs: Prerekvizity „%s“ se vyrábějí.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
cs: Prerekvizity cílového souboru „%s“ dokončeny.

en: Giving up on target file '%s'.
cs: Výroba cílového souboru „%s“ vzdána.

en: Target '%s' not remade because of errors.
cs: Cíl „%s“ nebyl kvůli chybám znovu vyroben.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
cs: Prerekvizita „%s“ pro cíl „%s“ je jen o pořadí.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
cs: Prerekvizita „%s“ cíle „%s“ neexistuje.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
cs: Prerekvizita „%s“ je novější než cíl „%s“.

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
cs: Prerekvizita „%s“ je starší než cíl „%s“.

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
cs: Cíl „%s“ je dvojdvoutečkový a nemá žádnou prerekvizitu.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
cs: Pro „%s“ neexistuje návod a žádná prerekvizita se vskutku nezměnila.

en: Making '%s' due to always-make flag.
cs: Vyrábí se „%s“ kvůli přepínači --always-make.

en: No need to remake target '%s'
cs: Cíl „%s“ není třeba znovu vyrábět

en: ; using VPATH name '%s'
cs: ; použije se název „%s“ z VPATH

en: Must remake target '%s'.
cs: Cíl „%s“ je třeba znovu vyrobit.

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
cs:   Ignoruje se název „%s“ z VPATH.

en: Recipe of '%s' is being run.
cs: Právě se vykonává návod pro „%s“.

en: Failed to remake target file '%s'.
cs: Cílový soubor „%s“ nebylo možné znovu vyrobit.

en: Successfully remade target file '%s'.
cs: Cílový soubor „%s“ byl úspěšně znovu vyroben.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
cs: Cílový soubor „%s“ je třeba znovu vyrobit za použití -q.

en: Using default commands for '%s'.
cs: Pro „%s„ se použijí se výchozí příkazy.

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
cs: Pozor: Soubor „%s“ má čas změny obsahu %s s směrem do budoucnosti

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
cs: Prvek .LIBPATTERNS „%s“ není vzorem

en: Customs won't export: %s
cs: Customs nebude exportovat: %s

en: warning: ignoring prerequisites on suffix rule definition
cs: pozor: prerekvizity se ignorují v definici pravidla s příponami

en: 
    # Implicit Rules
cs: 
    # Implicitní pravidla

en: 
    # No implicit rules.
cs: 
    # Žádná implicitní pravidla.

en: 
    # %u implicit rules, %u (%.1f%%) terminal.
cs: 
    # %u implicitních pravidel, %u (%.1f %%) koncových

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
cs: CHYBA: num_pattern_rules je chybný! %u != %u

en: invalid shuffle mode: %s: '%s'
cs: neplatný způsob míchání %s: „%s“

en: unknown signal
cs: neznámý signál

en: Hangup
cs: Odpojen terminál (SIGHUP)

en: Interrupt
cs: Přerušení (SIGINT)

en: Quit
cs: Konec (SIGQUIT)

en: Illegal Instruction
cs: Nedovolená instrukce (SIGILL)

en: Trace/breakpoint trap
cs: Trasovací/ladící past (SIGTRAP)

en: Aborted
cs: Neúspěšně ukončen (SIGABRT)

en: IOT trap
cs: IOT past (SIGIOT)

en: EMT trap
cs: EMT past (SIGEMT)

en: Floating point exception
cs: Výjimka práce s pohyblivou řádovou čárkou (SIGFPE)

en: Killed
cs: Zabit (SIGKILL)

en: Bus error
cs: Chyba na sběrnici (neplatná adresa) (SIGBUS)

en: Segmentation fault
cs: Neoprávněný přístup do paměti (SIGSEGV)

en: Bad system call
cs: Chybné volání systému (SIGSYS)

en: Broken pipe
cs: Roura přerušena (SIGPIPE)

en: Alarm clock
cs: Budík (SIGALRM)

en: Terminated
cs: Ukončen (SIGTERM)

en: User defined signal 1
cs: Uživatelem definovaný signál 1 (SIGUSR1)

en: User defined signal 2
cs: Uživatelem definovaný signál 2 (SIGUSR2)

en: Child exited
cs: Potomek skončil (SIGCHLD)

en: Power failure
cs: Výpadek napájení (SIGPWR)

en: Stopped
cs: Pozastaven (SIGTSTP)

en: Stopped (tty input)
cs: Pozastaven (vstup TTY) (SIGTTIN)

en: Stopped (tty output)
cs: Pozastaven (výstup TTY) (SIGTTOU)

en: Stopped (signal)
cs: Pozastaven (SIGSTOP)

en: CPU time limit exceeded
cs: Překročen časový limit pro procesor (SIGXCPU)

en: File size limit exceeded
cs: Překročen limit délky souboru (SIGXFS2)

en: Virtual timer expired
cs: Virtuální časovač vypršel (SIGVTALRM)

en: Profiling timer expired
cs: Profilovací časovač vypršel (SIGPROF)

en: Window changed
cs: Okno se změnilo (SIGWINCH)

en: Continued
cs: Je pokračováno (SIGCONT)

en: Urgent I/O condition
cs: Naléhavá I/O situace (SIGURG)

en: I/O possible
cs: Vstup/Výstup možný (SIGIO)

en: SIGWIND
cs: Okno se změnilo (SIGWIND)

en: SIGPHONE
cs: Změna stavu linky (SIGPHONE)

en: Resource lost
cs: Prostředek byl ztracen (SIGLOST)

en: Danger signal
cs: Nebezpečí nedostatku paměti (SIGDANGER)

en: Information request
cs: Žádost o informaci (SIGINFO)

en: Floating point co-processor not available
cs: Koprocesor pro práci s pohyblivou řádkou není dostupný (SIGNOFP)

en: 
    %s No strcache buffers
cs: 
    %s Žádná keš řetězců

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
cs: 
    %s užito z keše řetězců: %lu (%lu) / řetězců = %lu / úložiště = %lu B / prům.  = %lu B

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %u B
cs: %s současná keš: velikost = %hu B / užito = %hu B / počet = %hu / prům. = %u B

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
cs: %s užito dalších: celkem = %lu B / počet = %lu / prům. = %lu B

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
cs: %s volno dalších: celkem = %lu B / max. = %lu B / min. = %lu B / prům.  = %hu B

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
cs: 
    %s vytížení keše řetězců: dotazů = %lu / poměr nálezů = %lu %%

en: # hash-table stats:
    #
cs: # Statistika hašovací tabulky:
    #

en: warning: undefined variable '%.*s'
cs: pozor: nedefinovaná proměnná „%.*s“

en: automatic
cs: automatická

en: default
cs: výchozí

en: environment
cs: prostředí

en: environment under -e
cs: prostředí z přepínače -e

en: command line
cs: příkazový řádek

en: 'override' directive
cs: klíčové slovo „override“

en:  (from '%s', line %lu)
cs:  (z „%s“, řádek %lu)

en: # variable set hash-table stats:
cs: # statistika hašovací tabulky pro množinu proměnných:

en: 
    # Variables
cs: 
    # Proměnné

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
cs: 
    # Hodnoty proměnných specifických pro vzor

en: 
    # No pattern-specific variable values.
cs: 
    # Žádné hodnoty proměnných specifických pro vzor.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
cs: 
    # Hodnot proměnných specifických pro vzor: %u

en: sys$search() failed with %d
cs: volání sys$search() selhalo s %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
cs: -pozor, možná byste měli znovu povolit obsluhu CTRL-Y z DCL.

en: BUILTIN CD %s
cs: VESTAVĚNÝ PŘÍKAZ CD %s

en: Append output to %s
cs: Výstup připojen k %s

en: Append %.*s and cleanup
cs: Připojit %.*s a uklidit

en: Executing %s instead
cs: Místo toho se spustí %s

en: 
    # VPATH Search Paths
cs: 
    # Vyhledávací cesty VPATH

en: # No 'vpath' search paths.
cs: # Žádné vyhledávací cesty „vpath“.

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
cs: 
    $ Vyhledávacích cest „vpath“: %u

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
cs: 
    # Žádná obecná vyhledávací cesta (proměnná „VPATH“).

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
cs: 
    # Obecná vyhledávací cesta (proměnná „VPATH“):
    #

en: jobserver slots limited to %d
cs: místa ve správci úloh jsou omezena na %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
cs: vytváření semaforu správce úloh: (Chyba %ld: %s)

en: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
cs: nelze otevřít semafor správce úloh „%s“: (Chyba %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
cs: Klient správce úloh (semafor %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
cs: uvolnění semaforu správce úloh: (Chyba %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
cs: čekání na semafor nebo potomka: (Chyba %ld: %s)

en: cannot parse output sync mutex %s: %s
cs: mutex pro synchronizaci výstupu %s nelze rozebrat: %s

en: invalid output sync mutex: %s
cs: neplatný mutex pro synchronizaci výstupu: %s
