make 4.4.0.90 - en to uk translation catalogue (468 entries)

en: attempt to use unsupported feature: '%s'
uk: спроба вжити можливість, підтримки якої не передбачено: "%s"

en: touch archive member is not available on VMS
uk: оновлення часу зміни члена архіву неможливо у системі VMS

en: touch: Archive '%s' does not exist
uk: оновлення часу зміни: Архів "%s" не існує

en: touch: '%s' is not a valid archive
uk: оновлення часу зміни: некоректний архів: "%s"

en: touch: Member '%s' does not exist in '%s'
uk: оновлення часу зміни: Член "%s" не міститься у "%s"

en: touch: Bad return code from ar_member_touch on '%s'
uk: оновлення часу зміни: Функція ar_member_touch повернула
    помилковий код відповіді для "%s"

en: lbr$set_module() failed to extract module info, status = %d
uk: lbr$set_module() не вдалося видобути дані модуля, стан = %d

en: lbr$ini_control() failed with status = %d
uk: Помилка lbr$ini_control() з повідомленням стану = %d

en: unable to open library '%s' to lookup member status %d
uk: не вдалося відкрити бібліотеку «%s» для пошуку стану елемента %d

en: Invalid %s for archive %s member %s
uk: Некоректне значення %s для архіву %s, частина %s

en: Member '%s'%s: %ld bytes at %ld (%ld).
uk: Елемент «%s»%s: %ld байтів з %ld (%ld).

en:  (name might be truncated)
uk:  (ім'я може бути обрізано)

en:   Date %s
uk:   Дата %s

en:   uid = %d, gid = %d, mode = 0%o.
uk:   uid = %d, gid = %d, режим = 0%o.

en: Recipe has too many lines (limit %hu)
uk: У рецепті забагато рядків (обмеження - %hu)

en: *** Break.
uk: *** Зупинка.

en: *** [%s] Archive member '%s' may be bogus; not deleted
uk: *** [%s] Елемент архіву, «%s», можливо є фіктивним; не вилучено

en: *** Archive member '%s' may be bogus; not deleted
uk: *** Елемент архіву, «%s», можливо є фіктивним; не вилучено

en: *** [%s] Deleting file '%s'
uk: *** [%s] Вилучаємо файл "%s"

en: *** Deleting file '%s'
uk: *** Вилучаємо файл "%s"

en: #  recipe to execute
uk: #  спосіб, який слід застосувати

en:  (built-in):
uk:  (вбудоване):

en:  (from '%s', line %lu):
uk:  (з "%s", рядок %lu):

en: 
    # Directories
uk: 
    # Каталоги

en: # %s: could not be stat'd.
uk: # %s: неможливо отримати інформацію (stat).

en: # %s (key %s, mtime %s): could not be opened.
uk: # %s (ключ %s, час зміни %s): не вдалося відкрити.

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]): could not be opened.
uk: # %s (пристрій %d, івузол [%d,%d,%d]): неможливо відкрити.

en: # %s (device %ld, inode %ld): could not be opened.
uk: # %s (пристрій %ld, івузол %ld): не вдалося відкрити.

en: # %s (key %s, mtime %s):
uk: # %s (ключ %s, час модифікації %s):

en: # %s (device %d, inode [%d,%d,%d]):
uk: # %s (пристрій %d, івузол [%d,%d,%d]):

en: # %s (device %ld, inode %ld):
uk: # %s (пристрій %ld, івузол %ld):

en: No
uk: Ні

en:  files,
uk:  файлів,

en: no
uk: ні

en:  impossibilities
uk:  недосяжних цілей

en:  so far.
uk:  на поточний момент.

en:  impossibilities in %lu directories.
uk:  недосяжних цілей у %lu каталогах.

en: %s:%lu: not recursively expanding %s to export to shell function
uk: %s:%lu: не розкриваємо рекурсивно %s для експортування до функції оболонки

en: Recursive variable '%s' references itself (eventually)
uk: Рекурсивна змінна "%s" посилається сама на себе (у результаті)

en: unterminated variable reference
uk: незавершена посилання на змінну

en: Recipe was specified for file '%s' at %s:%lu,
uk: Спосіб для файла «%s» було задано %s:%lu,

en: Recipe for file '%s' was found by implicit rule search,
uk: Спосіб для файла «%s» було знайдено за допомогою пошуку неявних правил,

en: but '%s' is now considered the same file as '%s'.
uk: але "%s" і "%s" тепер вважаються одним і тим же ж файлом.

en: Recipe for '%s' will be ignored in favor of the one for '%s'.
uk: Спосіб для «%s» буде проігноровано на користь способу для «%s».

en: can't rename single-colon '%s' to double-colon '%s'
uk: неможливо перейменувати "%s" з однією двокрапкою у "%s" з двома двокрапками

en: can't rename double-colon '%s' to single-colon '%s'
uk: неможливо перейменувати "%s" з двома двокрапками у "%s" з однією двокрапкою

en: *** Deleting intermediate file '%s'
uk: *** Вилучаємо проміжний файл «%s»

en: Removing intermediate files...
uk: Вилучаємо проміжні файли...

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .INTERMEDIATE
uk: %s не може бути одночасно .NOTINTERMEDIATE і .INTERMEDIATE

en: %s cannot be both .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY
uk: %s не може бути одночасно .NOTINTERMEDIATE і .SECONDARY

en: .NOTINTERMEDIATE and .SECONDARY are mutually exclusive
uk: .NOTINTERMEDIATE і .SECONDARY є взаємно виключними

en: Current time
uk: Поточний час

en: %s: Timestamp out of range; substituting %s
uk: %s: часова позначка поза допустимим діапазоном; замінюємо на %s

en: # Not a target:
uk: # Не є метою:

en: #  Precious file (prerequisite of .PRECIOUS).
uk: #  Вартісний файл (залежність .PRECIOUS).

en: #  Phony target (prerequisite of .PHONY).
uk: #  Псевдоціль (залежність .PHONY).

en: #  Command line target.
uk: #  Мета, що викликається з командного рядка.

en: #  A default, MAKEFILES, or -include/sinclude makefile.
uk: #  Типово, MAKEFILES, або -include/sinclude makefile.

en: #  Builtin rule
uk: #  Вбудоване правило

en: #  Implicit rule search has been done.
uk: #  Пошук неявних правил виконано.

en: #  Implicit rule search has not been done.
uk: #  Пошук неявних правил не було виконано.

en: #  Implicit/static pattern stem: '%s'
uk: #  Основа неявного або статичного шаблону: "%s"

en: #  File is an intermediate prerequisite.
uk: #  Файл є проміжною залежністю.

en: #  File is a prerequisite of .NOTINTERMEDIATE.
uk: #  Файл є передумовою .NOTINTERMEDIATE.

en: #  File is secondary (prerequisite of .SECONDARY).
uk: #  Файл є вторинним (передумова .SECONDARY).

en: #  Also makes:
uk: #  Збирає також:

en: #  Modification time never checked.
uk: #  Час зміни ніколи не перевірявся.

en: #  File does not exist.
uk: #  Файл не існує.

en: #  File is very old.
uk: #  Файл дуже старий.

en: #  Last modified %s
uk: #  Востаннє оновлено %s

en: #  File has been updated.
uk: #  Файл був оновлений.

en: #  File has not been updated.
uk: #  Файл не було оновлено.

en: #  Recipe currently running (THIS IS A BUG).
uk: #  Виконується обробка (ЦЕ ПОМИЛКА)

en: #  Dependencies recipe running (THIS IS A BUG).
uk: #  Ці залежності вже обробляються (ЦЕ ПОМИЛКА).

en: #  Successfully updated.
uk: #  Успішно оновлено.

en: #  Needs to be updated (-q is set).
uk: #  Повинно бути оновлено (встановлений ключ -q).

en: #  Failed to be updated.
uk: #  Спроба оновлення безуспішна.

en: #  Invalid value in 'command_state' member!
uk: #  Некоректне значення члена "command_state"!

en: 
    # Files
uk: 
    # Файли

en: 
    # files hash-table stats:
    #
uk: 
    # статистика щодо таблиці хешів файлів:
    #

en: %s: Field '%s' not cached: %s
uk: %s: поле «%s» не кешовано: %s

en: %s: empty value
uk: %s: порожнє значення

en: %s: '%s' out of range
uk: %s: «%s» поза припустимим діапазоном

en: invalid first argument to 'word' function
uk: некоректний перший аргумент для функції "word"

en: first argument to 'word' function must be greater than 0
uk: першим аргументом функції «word» має бути число, більше за 0

en: invalid first argument to 'wordlist' function
uk: некоректний перший аргумент для функції "wordlist"

en: invalid second argument to 'wordlist' function
uk: некоректний другий аргумент для функції "wordlist"

en: non-numeric first argument to 'intcmp' function
uk: не числовий перший аргумент для функції "intcmp"

en: non-numeric second argument to 'intcmp' function
uk: не числовий другий аргумент для функції "intcmp"

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(In) failed (e=%lu)
uk: windows32_openpipe: помилка DuplicateHandle(In) (e=%lu)

en: windows32_openpipe: DuplicateHandle(Err) failed (e=%lu)
uk: windows32_openpipe: помилка DuplicateHandle(Err) (e=%lu)

en: CreatePipe() failed (e=%lu)
uk: Помилка CreatePipe() (e=%lu)

en: windows32_openpipe(): process_init_fd() failed
uk: windows32_openpipe(): помилка process_init_fd()

en: Cleaning up temporary batch file %s
uk: Спорожнюємо тимчасовий пакетний файл %s

en: file: missing filename
uk: file: не вказано назви файла

en: file: too many arguments
uk: file: надто багато аргументів

en: file: Failed to open '%s': %s
uk: file: не вдалося відкрити «%s»: %s

en: file: invalid file operation: %s
uk: file: некоректна дія над файлом: %s

en: insufficient number of arguments (%u) to function '%s'
uk: недостатня кількість аргументів (%u) функції «%s»

en: unimplemented on this platform: function '%s'
uk: не реалізовано на цій платформі: функція «%s»

en: unterminated call to function '%s': missing '%c'
uk: незавершений виклик функції "%s"; пропущено "%c"

en: Empty function name
uk: Порожня назва функції

en: Invalid function name: %s
uk: Некоректна назва функції: %s

en: Function name too long: %s
uk: Назва функції є задовгою: %s

en: Invalid minimum argument count (%u) for function %s
uk: Некоректна мінімальна кількість аргументів (%u) функції %s

en: Invalid maximum argument count (%u) for function %s
uk: Некоректна максимальна кількість аргументів (%u) функції %s

en: %s: option '%s' is ambiguous
uk: %s: параметр «%s» не є однозначним

en: %s: option '--%s' doesn't allow an argument
uk: %s: додавання аргументів до параметра «--%s» не передбачено

en: %s: option '%c%s' doesn't allow an argument
uk: %s: додавання аргументів до параметра «%c%s» не передбачено

en: %s: option '%s' requires an argument
uk: %s: до параметра «%s» слід додати аргумент

en: %s: unrecognized option '--%s'
uk: %s: невідомий параметр «--%s»

en: %s: unrecognized option '%c%s'
uk: %s: невідомий параметр «%c%s»

en: %s: illegal option -- %c
uk: %s: невірний параметр -- %c

en: %s: invalid option -- %c
uk: %s: невірний параметр -- %c

en: %s: option requires an argument -- %c
uk: %s: параметру необхідний аргумент -- %c

en: %s: option '-W %s' is ambiguous
uk: %s: параметр «-W %s» не є однозначним

en: %s: option '-W %s' doesn't allow an argument
uk: %s: додавання аргументів до параметра «-W %s» не передбачено

en: guile: Expanding '%s'
uk: guile: розгортаємо «%s»

en: guile: Evaluating '%s'
uk: guile: обчислюємо «%s»

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
uk: не вдалося розмістити %lu байтів для таблиці хешів: вичерпано пам’ять

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
uk: Завантаження=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Rehash=%u,
uk: Повторне хешування=%u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
uk: Збіги=%lu/%lu=%.0f%%

en: Looking for an implicit rule for '%s'.
uk: Пошук неявного правила для "%s".

en: Looking for archive-member implicit rule for '%s'.
uk: Пошук неявного правила для члена архіву "%s".

en: No archive-member implicit rule found for '%s'.
uk: Не знайдено неявного правила частини архіву для «%s».

en: Avoiding implicit rule recursion for rule '%s'.
uk: Запобігання рекурсивного виклику неявного правила для правила «%s».

en: Trying harder.
uk: Намагаємося бути ретельнішими.

en: Trying pattern rule '%s' with stem '%.*s'.
uk: Перевіряємо правило взірця «%s» з основою «%.*s».

en: Stem too long: '%s%.*s'.
uk: Занадто довгий шаблон: «%s%.*s».

en: Rejecting rule '%s' due to impossible rule prerequisite '%s'.
uk: Відкидання правила «%s» через неможливу передумову правила «%s».

en: Rejecting rule '%s' due to impossible implicit prerequisite '%s'.
uk: Відкидання правила «%s» через неможливість неявної передумови «%s».

en: Trying rule prerequisite '%s'.
uk: Перевіряємо передумову правила «%s».

en: Trying implicit prerequisite '%s'.
uk: Перевіряємо неявну передумову «%s».

en: '%s' ought to exist.
uk: «%s» має існувати.

en: Found '%s'.
uk: Знайдено «%s».

en: Using compatibility rule '%s' due to '%s'.
uk: Використовуємо правило сумісності «%s» через «%s».

en: Prerequisite '%s' of rule '%s' does not qualify as ought to exist.
uk: Передумова «%s» правила «%s» не пройшла перевірки на існування.

en: Found prerequisite '%s' as VPATH '%s'.
uk: Виявлено залежність «%s» у форматі VPATH «%s».

en: Looking for a rule with explicit file '%s'.
uk: Пошук правила з явним файлом «%s».

en: Looking for a rule with intermediate file '%s'.
uk: Пошук правила з проміжним файлом "%s".

en: Rejecting rule '%s' due to impossible prerequisite '%s'.
uk: Відкидаємо правило «%s» через неможливість передумови «%s».

en: Not found '%s'.
uk: Не знайдено «%s».

en: Found implicit rule '%s' for '%s'.
uk: Знайдено неявне правило «%s» для «%s».

en: Searching for a compatibility rule for '%s'.
uk: Шукаємо правило сумісності для «%s».

en: No implicit rule found for '%s'.
uk: Не знайдено неявних правил для "%s".

en: Cannot create a temporary file
uk: Не вдалося створити тимчасовий файл

en:  (core dumped)
uk:  (зроблений дамп пам'яті)

en:  (ignored)
uk:  (ігнорується)

en: <builtin>
uk: <вбудований>

en: %s[%s: %s] Error %d%s%s
uk: %s[%s: %s] Помилка %d%s%s

en: *** Waiting for unfinished jobs....
uk: *** Очікування завершення завдань...

en: Live child %p (%s) PID %s %s
uk: Незавершений дочірній процес %p (%s) PID %s %s

en:  (remote)
uk:  (віддалений)

en: Reaping winning child %p PID %s %s
uk: Підбираємо вдалий дочірній процес з PID %p %s %s

en: Reaping losing child %p PID %s %s
uk: Підбираємо невдалий дочірній процес з PID %p %s %s

en: Cleaning up temp batch file %s
uk: Знищення тимчасового командного файла %s

en: Cleaning up temp batch file %s failed (%d)
uk: Спроба витикання тимчасового файла пакетної обробки %s зазнала невдачі (%d)

en: Removing child %p PID %s%s from chain.
uk: Вилучаємо PID дочірнього процесу %p %s%s з ланцюжка.

en: Released token for child %p (%s).
uk: Звільнено символ для дочірнього процесу %p (%s).

en: process_easy() failed to launch process (e=%ld)
uk: process_easy() не вдалося запустити процес (e=%ld)

en: 
    Counted %d args in failed launch
uk: 
    Під час невдалого запуску кількість аргументів дорівнювала %d

en: Putting child %p (%s) PID %s%s on the chain.
uk: Додаємо дочірній процес з PID %p (%s) %s%s до ланцюжка.

en: Obtained token for child %p (%s).
uk: Отримано символ для дочірнього процесу %p (%s).

en: %s: update target '%s' due to: target is .PHONY
uk: %s: оновлення мети «%s» з такої причини: ціллю є .PHONY

en: %s: update target '%s' due to: target does not exist
uk: %s: оновлення мети «%s» з такої причини: цілі не існує

en: %s: update target '%s' due to: %s
uk: %s: оновлення мети «%s» з такої причини: %s

en: %s: update target '%s' due to: unknown reasons
uk: %s: оновлення мети «%s» з такої причини: причина не відома

en: cannot enforce load limits on this operating system
uk: ця операційна система не дозволяє встановлювати обмеження на завантаження

en: cannot enforce load limit:
uk: неможливо встановити обмеження на завантаження:

en: no more file handles: could not duplicate stdin
uk: не вистачає файлових дескрипторів: не вдалося здублювати stdin

en: no more file handles: could not duplicate stdout
uk: не вистачає файлових дескрипторів: не вдалося здублювати stdout

en: no more file handles: could not duplicate stderr
uk: не вистачає файлових дескрипторів: не вдалося здублювати stderr

en: Could not restore stdin
uk: Не вдалося відновити stdin

en: Could not restore stdout
uk: Не вдалося відновити stdout

en: Could not restore stderr
uk: Не вдалося відновити stderr

en: make reaped child pid %s, still waiting for pid %s
uk: make підібрано дочірній процес з pid %s, який все ще чекає на завершення процесу з pid %s

en: spawnvpe: environment space might be exhausted
uk: spawnvpe: ймовірно, завершилося місце у середовищі

en: $SHELL changed (was '%s', now '%s')
uk: $SHELL змінено (було «%s», тепер «%s»)

en: Creating temporary batch file %s
uk: Створюємо тимчасовий пакетний файл %s

en: Batch file contents:
    	@echo off
uk: Вміст файла пакетної обробки:
    	@echo off

en: Batch file contents:%s
    	%s
uk: Вміст пакетного файла:%s
    	%s

en: %s (line %d) Bad shell context (!unixy && !batch_mode_shell)
uk: %s (рядок %d) Поганий контекст оболонки (!unixy && !batch_mode_shell)

en: Failed to open global symbol table: %s
uk: Не вдалося відкрити таблицю загальних символів: %s

en: Loaded shared object %s
uk: Завантажено об'єкт спільного використання %s

en: Loaded object %s is not declared to be GPL compatible
uk: Завантажений об’єкт %s не оголошено як сумісний з GPL

en: Failed to load symbol %s from %s: %s
uk: Не вдалося завантажити символ %s з %s: %s

en: Empty symbol name for load: %s
uk: Порожня назва символу для завантаження: %s

en: Loading symbol %s from %s
uk: Завантажуємо символ %s з %s

en: Unloading shared object %s
uk: Вивантажуємо об'єкт спільного використання %s

en: The 'load' operation is not supported on this platform
uk: На цій платформі виконання дії «load» не передбачено

en: Options:
uk: Ключі:

en:   -b, -m                      Ignored for compatibility.
uk:   -b, -m                      Ігнорується, для сумісності.

en:   -B, --always-make           Unconditionally make all targets.
uk:   -B, --always-make           безумовно обробляти всі записи мети.

en:   -C DIRECTORY, --directory=DIRECTORY
                                  Change to DIRECTORY before doing anything.
uk:   -C КАТАЛОГ, --directory=КАТАЛОГ
                                  Перейти до каталогу до виконання будь-яких дій.

en:   -d                          Print lots of debugging information.
uk:   -d                          Вивести діагностичні повідомлення.

en:   --debug[=FLAGS]             Print various types of debugging information.
uk:   --debug[=ПРАПОРЦІ]          Вивести діагностичні повідомлення вказаних типів.

en:   -e, --environment-overrides
                                  Environment variables override makefiles.
uk:   -e, --environment-overrides
                                  Змінні середовища мають вищий пріоритет за змінні makefile.

en:   -E STRING, --eval=STRING    Evaluate STRING as a makefile statement.
uk:   -E РЯДОК, --eval=РЯДОК      Обробити РЯДОК як інструкцію makefile.

en:   -f FILE, --file=FILE, --makefile=FILE
                                  Read FILE as a makefile.
uk:   -f ФАЙЛ, --file=ФАЙЛ, --makefile=ФАЙЛ
                                  Використати ФАЙЛ як makefile.

en:   -h, --help                  Print this message and exit.
uk:   -h, --help                  Вивести це повідомлення і вийти.

en:   -i, --ignore-errors         Ignore errors from recipes.
uk:   -i, --ignore-errors         Ігнорувати помилки від способів збирання.

en:   -I DIRECTORY, --include-dir=DIRECTORY
                                  Search DIRECTORY for included makefiles.
uk:   -I КАТАЛОГ, --include-dir=КАТАЛОГ
                                  Виконати пошук включених makefile у каталозі.

en:   -j [N], --jobs[=N]          Allow N jobs at once; infinite jobs with no arg.
uk:   -j [N], --jobs[=N]          Виконувати одночасно N завдань; якщо не вказано — необмежену кількість.

en:   --jobserver-style=STYLE     Select the style of jobserver to use.
uk:   --jobserver-style=СТИЛЬ     Вибрати стиль, який використовуватиме сервер завдань.

en:   -k, --keep-going            Keep going when some targets can't be made.
uk:   -k, --keep-going            Продовжувати роботу, якщо збирання якоїсь мети неможливе.

en:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Don't start multiple jobs unless load is below N.
uk:   -l [N], --load-average[=N], --max-load[=N]
                                  Не запускати декількох завдань, якщо навантаження перевищує N.

en:   -L, --check-symlink-times   Use the latest mtime between symlinks and target.
uk:   -L, --check-symlink-times   Використовувати новіший час зміни з часів зміни посилання і мети.

en:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Don't actually run any recipe; just print them.
uk:   -n, --just-print, --dry-run, --recon
                                  Не застосовувати способів збирання, просто вивести назви способів.

en:   -o FILE, --old-file=FILE, --assume-old=FILE
                                  Consider FILE to be very old and don't remake it.
uk:   -o ФАЙЛ, --old-file=ФАЙЛ, --assume-old=ФАЙЛ
                                  Вважати ФАЙЛ дуже старим і не виконувати його повторного збирання.

en:   -O[TYPE], --output-sync[=TYPE]
                                  Synchronize output of parallel jobs by TYPE.
uk:   -O[ТИП], --output-sync[=ТИП]
                                  синхронізувати виведені дані паралельних завдань за ТИПом.

en:   -p, --print-data-base       Print make's internal database.
uk:   -p, --print-data-base       Вивести внутрішню базу даних make.

en:   -q, --question              Run no recipe; exit status says if up to date.
uk:   -q, --question              не застосовувати жодних способів;                               код завершення показує, чи все вже зроблено.

en:   -r, --no-builtin-rules      Disable the built-in implicit rules.
uk:   -r, --no-builtin-rules      Вимкнути вбудовані неявні правила.

en:   -R, --no-builtin-variables  Disable the built-in variable settings.
uk:   -R, --no-builtin-variables  Вимкнути вбудовані параметри змінних.

en:   --shuffle[={SEED|random|reverse|none}]
                                  Perform shuffle of prerequisites and goals.
uk:   --shuffle[={SEED|random|reverse|none}]
                                  Виконати перемішування передумов і цілей.

en:   -s, --silent, --quiet       Don't echo recipes.
uk:   -s, --silent, --quiet       Не виводити способи збирання.

en:   --no-silent                 Echo recipes (disable --silent mode).
uk:   --no-silent                 Виводити способи збирання (вимкнути режим --silent).

en:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Turns off -k.
uk:   -S, --no-keep-going, --stop
                                  Вимкнути -k.

en:   -t, --touch                 Touch targets instead of remaking them.
uk:   -t, --touch                 Змінювати час доступу до мети замість її повторного збирання.

en:   --trace                     Print tracing information.
uk:   --trace                     Вивести дані щодо трасування.

en:   -v, --version               Print the version number of make and exit.
uk:   -v, --version               Вивести дані щодо версії make і вийти.

en:   -w, --print-directory       Print the current directory.
uk:   -w, --print-directory       Виводити дані щодо поточного каталогу.

en:   --no-print-directory        Turn off -w, even if it was turned on implicitly.
uk:   --no-print-directory        Вимкнути -w, навіть якщо вмикання було виконано неявним чином.

en:   -W FILE, --what-if=FILE, --new-file=FILE, --assume-new=FILE
                                  Consider FILE to be infinitely new.
uk:   -W ФАЙЛ, --what-if=ФАЙЛ, --new-file=ФАЙЛ, --assume-new=ФАЙЛ
                                  Вважати ФАЙЛ завжди новим.

en:   --warn-undefined-variables  Warn when an undefined variable is referenced.
uk:   --warn-undefined-variables  Попереджати про посилання на невизначену змінну.

en: write error: stdout
uk: помилка запису: stdout

en: empty string invalid as file name
uk: порожній рядок не може бути назвою файла

en: unknown debug level specification '%s'
uk: невідома специфікація рівня діагностики, «%s»

en: unknown output-sync type '%s'
uk: невідомий тип синхронізації виведених даних, «%s»

en: Usage: %s [options] [target] ...
uk: Використання: %s [КЛЮЧІ]... [ЦІЛЬ]...

en: 
    This program built for %s
uk: 
    Цю програму зібрано для %s

en: 
    This program built for %s (%s)
uk: 
    Цю програму зібрано для %s (%s)

en: Report bugs to <bug-make@gnu.org>
uk: Повідомлюйте про помилки до <bug-make@gnu.org>

en: %s: Interrupt/Exception caught (code = 0x%lx, addr = 0x%p)
uk: %s: сталося переривання або виключення (код = 0x%lx, адреса = 0x%p)

en: 
    Unhandled exception filter called from program %s
    ExceptionCode = %lx
    ExceptionFlags = %lx
    ExceptionAddress = 0x%p
uk: 
    З програми %s викликано фільтр непридатних до обробки виключень
    Код виключення = %lx
    Прапорці виключення = %lx
    Адреса виключення = 0x%p

en: Access violation: write operation at address 0x%p
uk: Порушення правил доступу: дія з запису за адресою 0x%p

en: Access violation: read operation at address 0x%p
uk: Порушення правил доступу: дія з читання за адресою 0x%p

en: find_and_set_shell() setting default_shell = %s
uk: find_and_set_shell() встановлює default_shell = %s

en: find_and_set_shell() path search set default_shell = %s
uk: Пошуком шляхів find_and_set_shell() встановлено значення default_shell = %s

en: unlink (temporary file):
uk: unlink (тимчасовий файл):

en: warning: jobserver unavailable: using -j1.  Add '+' to parent make rule.
uk: попередження: сервер завдань недоступний: використовуємо -j1. Додайте «+» до батьківського правила збирання.

en: warning: -j%d forced in submake: resetting jobserver mode.
uk: попередження: у submake вказано -j%d: вимикаємо режим сервера завдань.

en: Makefile from standard input specified twice
uk: Makefile зі стандартного джерела вхідних даних вказано двічі

en: cannot store makefile from stdin to a temporary file
uk: не вдалося зберегти makefile зі стандартного джерела вхідних даних до тимчасового файла

en: fwrite: temporary file %s: %s
uk: fwrite: тимчасовий файл %s: %s

en: warning: -j%d forced in makefile: resetting jobserver mode.
uk: попередження: у makefile вказано -j%d: вимикаємо режим сервера завдань.

en: Parallel jobs (-j) are not supported on this platform.
uk: На цій платформі паралельної обробки завдань (-j) не передбачено.

en: Resetting to single job (-j1) mode.
uk: Повертаємося до режиму єдиного завдання (-j1).

en: Using jobserver controller %s
uk: Використовуємо контролер сервера завдань %s

en: Using output-sync mutex %s
uk: Використовуємо семафор синхронізації виведення %s

en: Symbolic links not supported: disabling -L.
uk: Підтримки символічних посилань не передбачено: вимикаємо -L.

en: Enabled shuffle mode: %s
uk: Увімкнено режим перемішування: %s

en: Updating makefiles....
uk: Оновлення make-файлів...

en: Makefile '%s' might loop; not remaking it.
uk: Make-файл "%s", можливо, зациклений, він не перезбиратиметься.

en: %s: failed to load
uk: %s: не вдалося завантажити

en: Failed to remake makefile '%s'.
uk: Спроба перезібрати make-файл "%s" безуспішна.

en: Included makefile '%s' was not found.
uk: Make-файл "%s", який включається, не було знайдено.

en: Makefile '%s' was not found
uk: Make-файл "%s" не було знайдено

en: Couldn't change back to original directory
uk: Не вдалося перейти у первісний каталог

en: Re-executing[%u]:
uk: Повторне виконання[%u]:

en: .DEFAULT_GOAL contains more than one target
uk: .DEFAULT_GOAL містить декілька записів мети

en: No targets
uk: Нема цілей

en: No targets specified and no makefile found
uk: Не задані цілі і не знайдений make-файл

en: Updating goal targets....
uk: Оновлення цілей мети...

en: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
uk: попередження: виявлено відхилення показів годинника. Збирання може бути неповним.

en: the '%s%s' option requires a non-empty string argument
uk: разом з «%s%s» мало бути вказано непорожній рядковий аргумент

en: the '-%c' option requires a positive integer argument
uk: ключ "-%c" повинен використовуватися з цілим додатним аргументом

en: %sBuilt for %s
uk: %sЗібрано для %s

en: %sBuilt for %s (%s)
uk: %sЗібрано для %s (%s)

en: %sLicense GPLv3+: GNU GPL version 3 or later <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sThis is free software: you are free to change and redistribute it.
    %sThere is NO WARRANTY, to the extent permitted by law.
uk: %sУмови ліцензування викладено у GPLv3+: GNU GPL версії 3 або новішій, <https://gnu.org/licenses/gpl.html>
    %sЦе вільне програмне забезпечення: ви можете вільно змінювати і поширювати його.
    %sВам не надається ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, окрім гарантій передбачених законодавством.

en: 
    # Make data base, printed on %s
uk: 
    # База даних Make, надрукована %s

en: 
    # Finished Make data base on %s
uk: 
    # Друк бази даних Make завершено %s

en: %s value %s: %s
uk: Значення %s %s: %s

en: %s value %s: not a directory
uk: Значення %s %s: не є каталогом

en: using default temporary directory '%s'
uk: використовуємо типовий тимчасовий каталог «%s»

en: cannot generate temp path from %s: %s
uk: не вдалося створити тимчасовий шлях з %s: %s

en: cannot generate temp name: %s
uk: не вдалося створити тимчасову назву: %s

en: cannot create temporary file %s: %s
uk: не вдалося створити тимчасовий файл %s: %s

en: cannot unlink temporary file %s: %s
uk: не вдалося від'єднати тимчасовий файл %s від посилання: %s

en: fdopen: temporary file %s: %s
uk: fdopen: тимчасовий файл %s: %s

en: fopen: temporary file %s: %s
uk: fopen: тимчасовий файл %s: %s

en: %s: Entering an unknown directory
uk: %s: входимо до невідомого каталогу

en: %s: Leaving an unknown directory
uk: %s: виходимо з невідомого каталогу

en: %s: Entering directory '%s'
uk: %s: входимо до каталогу «%s»

en: %s: Leaving directory '%s'
uk: %s: Залишаю каталог "%s"

en: %s[%u]: Entering an unknown directory
uk: %s[%u]: входимо до невідомого каталогу

en: %s[%u]: Leaving an unknown directory
uk: %s[%u]: залишаємо невідомий каталог

en: %s[%u]: Entering directory '%s'
uk: %s[%u]: входимо до каталогу «%s»

en: %s[%u]: Leaving directory '%s'
uk: %s[%u]: Залишаю каталог "%s"

en: cannot open output-sync lock file, suppressing output-sync.
uk: не вдалося відкрити файл блокування для синхронізації виведення, придушуємо синхронізацію виведення.

en: warning: Cannot acquire output lock, disabling output sync.
uk: попередження: не вдалося отримати блокування виведення, вимикаємо синхронізацію виведення.

en: .  Stop.
uk: .  Зупинка.

en: cannot open jobserver %s: %s
uk: не вдалося відкрити сервер завдань %s: %s

en: unknown jobserver auth style '%s'
uk: невідомий стиль розпізнавання на сервері завдань «%s»

en: creating jobs pipe
uk: створюємо канал завдань

en: duping jobs pipe
uk: дублюємо канал завдань

en: init jobserver pipe
uk: ініціалізуємо канал сервера завдань

en: invalid --jobserver-auth string '%s'
uk: некоректний рядок --jobserver-auth «%s»

en: write jobserver
uk: запис до сервера завдань

en: job server shut down
uk: сервер завдань вимкнено

en: pselect jobs pipe
uk: виконання pselect для каналу завдань

en: read jobs pipe
uk: читання записів з потоку завдань

en: invalid --sync-mutex string '%s'
uk: некоректний рядок --sync-mutex «%s»

en: cannot open output sync mutex %s: %s
uk: не вдалося відкрити семафор синхронізації виведення %s: %s

en: Cannot open '%s' with O_TMPFILE: %s.
uk: Не вдалося відкрити «%s» з O_TMPFILE: %s.

en: Reading makefiles...
uk: Читання make-файлів...

en: Reading makefile '%s'
uk: Читання make-файла "%s"

en:  (no default goal)
uk:  (немає типової мети)

en:  (search path)
uk:  (шлях пошуку)

en:  (don't care)
uk:  (не зважати)

en:  (no ~ expansion)
uk:  (не розширювати ~)

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile '%s'
uk: Пропускаємо мітку UTF-8 у файлі makefile «%s»

en: Skipping UTF-8 BOM in makefile buffer
uk: Пропускаємо мітку UTF-8 у буфері файла makefile

en: invalid syntax in conditional
uk: невірний синтаксис у умовному вираженні

en: recipe commences before first target
uk: визначення способу збирання розпочинається до визначення першої мети

en: missing rule before recipe
uk: пропущено правило до способу

en: missing separator (did you mean TAB instead of 8 spaces?)
uk: пропущено роздільник (ви хотіли ввести TAB замість 8 пробілів?)

en: missing separator (ifeq/ifneq must be followed by whitespace)
uk: пропущено роздільник (після ifeq/ifneq має бути пробіл)

en: missing separator
uk: пропущено розділювач

en: missing target pattern
uk: пропущений шаблон цілі

en: multiple target patterns
uk: не один шаблон цілі

en: target pattern contains no '%%'
uk: шаблон цілі не містить "%%"

en: missing 'endif'
uk: пропущена "endif"

en: empty variable name
uk: порожнє ім'я змінної

en: extraneous text after 'define' directive
uk: зайвий текст після директиви «define»

en: missing 'endef', unterminated 'define'
uk: пропущена "endif", незавершена "define"

en: extraneous text after 'endef' directive
uk: зайвий текст після директиви «endef»

en: extraneous text after '%s' directive
uk: зайвий текст після директиви "%s"

en: extraneous '%s'
uk: зайва "%s"

en: only one 'else' per conditional
uk: в умовному виразі можлива лише одна директива `else'

en: Malformed target-specific variable definition
uk: Помилкове форматування специфічного для мети визначення змінної

en: .WAIT should not have prerequisites
uk: .WAIT не повинна мати передумов

en: .WAIT should not have commands
uk: .WAIT не повинна містити команд

en: prerequisites cannot be defined in recipes
uk: у способах збирання не можна вказувати залежностей

en: grouped targets must provide a recipe
uk: для згрупованих цілей має бути надано спосіб збирання

en: mixed implicit and static pattern rules
uk: змішані неявні правила і правила зі статичними зразками

en: mixed implicit and normal rules
uk: змішані неявні і звичайні правила

en: target '%s' doesn't match the target pattern
uk: ціль "%s" не відповідає зразку цілей

en: target file '%s' has both : and :: entries
uk: цільовий файл "%s" має входження і з ":", і з "::"

en: target '%s' given more than once in the same rule
uk: ціль "%s" зазначено декілька разів у одному правилі

en: warning: overriding recipe for target '%s'
uk: попередження: замінюємо спосіб для мети «%s»

en: warning: ignoring old recipe for target '%s'
uk: попередження: ігноруємо застарілий спосіб для мети «%s»

en: *** mixed implicit and normal rules: deprecated syntax
uk: *** змішані неявні і звичайні правила: застарілий синтаксис

en: warning: overriding group membership for target '%s'
uk: попередження: перевизначаємо участь у групах для мети «%s»

en: warning: NUL character seen; rest of line ignored
uk: попередження: зустрінутий символ NUL; ігнорується до кінця рядки

en: warning: pattern recipe did not update peer target '%s'.
uk: попередження: взірцевий спосіб не оновив ціль вузла «%s».

en: Nothing to be done for '%s'.
uk: Ціль "%s" не вимагає виконання команд.

en: '%s' is up to date.
uk: "%s" не вимагає оновлення.

en: Pruning file '%s'.
uk: Обрізаємо файл «%s».

en: %sNo rule to make target '%s', needed by '%s'%s
uk: %sНема правила для створення цілі "%s", необхідної для "%s"%s

en: %sNo rule to make target '%s'%s
uk: %sНема правила для створення цілі "%s"%s

en: Considering target file '%s'.
uk: Обробка цільового файла "%s".

en: Recently tried and failed to update file '%s'.
uk: Попередня спроба оновити файл "%s" завершилася безуспішно.

en: File '%s' was considered already.
uk: Файл "%s" вже було оброблено.

en: Still updating file '%s'.
uk: Все ще оновлюється файл "%s".

en: Finished updating file '%s'.
uk: Оновлення файла "%s" завершено.

en: File '%s' does not exist.
uk: Не виявлено файла з назвою «%s».

en: *** Warning: .LOW_RESOLUTION_TIME file '%s' has a high resolution time stamp
uk: *** Попередження: файл .LOW_RESOLUTION_TIME «%s» має часову позначку високої точності

en: Grouped target peer '%s' of file '%s' does not exist.
uk: Згрупованого вузла цілей «%s» файла «%s» не існує.

en: Using default recipe for '%s'.
uk: Використовуємо типовий спосіб для «%s».

en: Circular %s <- %s dependency dropped.
uk: Циклічна залежність %s <- %s пропущена.

en: The prerequisites of '%s' are being made.
uk: Цілі, від яких залежить "%s", збираються.

en: Finished prerequisites of target file '%s'.
uk: Завершено обробку попередніх залежностей файла мети «%s».

en: Giving up on target file '%s'.
uk: Аварійний зупинка на цільовому файлі "%s".

en: Target '%s' not remade because of errors.
uk: Ціль "%s" не була перезібрана через помилки.

en: Prerequisite '%s' is order-only for target '%s'.
uk: Залежність «%s» визначено для мети «%s» лише порядком збирання.

en: Prerequisite '%s' of target '%s' does not exist.
uk: Залежності «%s» мети «%s» не існує.

en: Prerequisite '%s' is newer than target '%s'.
uk: Залежність «%s» є новішою за мету «%s».

en: Prerequisite '%s' is older than target '%s'.
uk: Залежність «%s» є старішою за мету «%s».

en: Target '%s' is double-colon and has no prerequisites.
uk: Ціль "%s" оголошена з двома двокрапками і не має залежностей.

en: No recipe for '%s' and no prerequisites actually changed.
uk: Немає способу збирання «%s», всі попередні залежності не змінено.

en: Making '%s' due to always-make flag.
uk: Збираємо «%s» через встановлення ключа always-make.

en: No need to remake target '%s'
uk: Потреби у повторному збиранні мети «%s» немає

en: ; using VPATH name '%s'
uk: ; використовуємо назву VPATH «%s»

en: Must remake target '%s'.
uk: Необхідно перезібрати ціль "%s".

en:   Ignoring VPATH name '%s'.
uk:   Ігноруємо назву VPATH «%s».

en: Recipe of '%s' is being run.
uk: Застосовуємо спосіб «%s».

en: Failed to remake target file '%s'.
uk: Спроба перезібрати цільовий файл "%s" безуспішна.

en: Successfully remade target file '%s'.
uk: Цільовий файл "%s" успішно перезібраний.

en: Target file '%s' needs to be remade under -q.
uk: Цільовий файл "%s" вимагає перезбирання з ключем -q.

en: Using default commands for '%s'.
uk: Використання типових команд для «%s».

en: Warning: File '%s' has modification time %s s in the future
uk: Увага: час зміни файла «%s» перебуває на %s с у майбутньому

en: .LIBPATTERNS element '%s' is not a pattern
uk: Елемент .LIBPATTERNS «%s» не є зразком

en: Customs won't export: %s
uk: Неекспортовні налаштування: %s

en: warning: ignoring prerequisites on suffix rule definition
uk: попередження: ігноруємо передумови щодо суфіксального визначення правила

en: 
    # Implicit Rules
uk: 
    # Неявні правила

en: 
    # No implicit rules.
uk: 
    # Неявних правил нема.

en: 
    # %u implicit rules, %u (%.1f%%) terminal.
uk: 
    # Неявних правил: %u, термінальних: %u (%.1f%%).

en: BUG: num_pattern_rules is wrong!  %u != %u
uk: ПОМИЛКА: значення num_pattern_rules є помилковим!  %u != %u

en: invalid shuffle mode: %s: '%s'
uk: некоректний режим перемішування: %s: «%s»

en: unknown signal
uk: невідомий сигнал

en: Hangup
uk: Обрив

en: Interrupt
uk: Переривання

en: Quit
uk: Вихід

en: Illegal Instruction
uk: Неприпустима інструкція

en: Trace/breakpoint trap
uk: Пастка трасування чи точки зупинки

en: Aborted
uk: Припинено

en: IOT trap
uk: Пастка IOT

en: EMT trap
uk: Пастка EMT

en: Floating point exception
uk: Помилка операції з крапкою, що плаває

en: Killed
uk: Знищення

en: Bus error
uk: Помилка на шині

en: Segmentation fault
uk: Збій сегментації

en: Bad system call
uk: Поганий системний виклик

en: Broken pipe
uk: Обрив каналу

en: Alarm clock
uk: Сигнал по таймеру

en: Terminated
uk: Завершено

en: User defined signal 1
uk: Обумовлений користувачем сигнал 1

en: User defined signal 2
uk: Обумовлений користувачем сигнал 2

en: Child exited
uk: Нащадок завершив роботу

en: Power failure
uk: Збій живлення

en: Stopped
uk: Зупинено

en: Stopped (tty input)
uk: Зупинено (ввід з термінала)

en: Stopped (tty output)
uk: Зупинено (вивід на термінал)

en: Stopped (signal)
uk: Зупинено (сигнал)

en: CPU time limit exceeded
uk: Перевищене обмеження на процесорний час

en: File size limit exceeded
uk: Перевищений межа розміру файла

en: Virtual timer expired
uk: Віртуальний час минув

en: Profiling timer expired
uk: Час профілювання минув

en: Window changed
uk: Вікно змінено

en: Continued
uk: Продовжено

en: Urgent I/O condition
uk: Умова екстреного вводу/виводу

en: I/O possible
uk: Можливий ввід/вивід

en: Resource lost
uk: Ресурс втрачено

en: Danger signal
uk: Сигнал небезпеки

en: Information request
uk: Запит інформації

en: Floating point co-processor not available
uk: Допоміжний процесор для обчислень з рухомою комою недоступний

en: 
    %s No strcache buffers
uk: 
    %s немає буферів strcache

en: 
    %s strcache buffers: %lu (%lu) / strings = %lu / storage = %lu B / avg = %lu B
uk: 
    Буфери strcache %s: %lu (%lu) / рядків = %lu / сховище = %lu Б / сер = %lu Б

en: %s current buf: size = %hu B / used = %hu B / count = %hu / avg = %u B
uk: Поточний буфер %s: розмір = %hu Б / використано = %hu Б / кількість = %hu / сер = %u Б

en: %s other used: total = %lu B / count = %lu / avg = %lu B
uk: Інше використане %s: загалом = %lu B / кількість = %lu / сер = %lu Б

en: %s other free: total = %lu B / max = %lu B / min = %lu B / avg = %hu B
uk: Інше вільне %s: загалом = %lu Б / макс = %lu Б / мін = %lu Б / сер = %hu Б

en: 
    %s strcache performance: lookups = %lu / hit rate = %lu%%
uk: 
    Швидкодія strcache %s: циклів пошуку = %lu / відсоток знайденого = %lu%%

en: # hash-table stats:
    #
uk: # статистика щодо таблиці хешів:
    #

en: warning: undefined variable '%.*s'
uk: попередження: невизначена змінна "%.*s"

en: automatic
uk: автоматична

en: default
uk: типовий

en: environment
uk: визначена у середовищі

en: makefile
uk: файл make

en: environment under -e
uk: заданий ключ -e

en: command line
uk: визначена у командному рядку

en: 'override' directive
uk: Директива «override»

en:  (from '%s', line %lu)
uk:  (з "%s", рядок %lu)

en: # variable set hash-table stats:
uk: # стан змінних у хеш-таблиці:

en: 
    # Variables
uk: 
    # Змінні

en: 
    # Pattern-specific Variable Values
uk: 
    # Специфічні для зразка значення змінних

en: 
    # No pattern-specific variable values.
uk: 
    # Немає специфічних для зразка значень змінних.

en: 
    # %u pattern-specific variable values
uk: 
    # %u специфічних для зразка значень змінних

en: sys$search() failed with %d
uk: sys$search() повернуто код помилки %d

en: -warning, you may have to re-enable CTRL-Y handling from DCL.
uk: -попередження, ймовірно, вам варто повторно увімкнути обробку CTRL-Y з DCL.

en: BUILTIN CD %s
uk: ВБУДОВАНИЙ CD %s

en: Append output to %s
uk: Дописати виведенні дані до %s

en: Append %.*s and cleanup
uk: Дописати %.*s і спорожнити

en: Executing %s instead
uk: Замість заданого виконується %s

en: 
    # VPATH Search Paths
uk: 
    # Шляхи пошуку VPATH

en: # No 'vpath' search paths.
uk: # Не визначено шлях пошуку "vpath".

en: 
    # %u 'vpath' search paths.
uk: 
    # %u шляхи пошуку "vpath".

en: 
    # No general ('VPATH' variable) search path.
uk: 
    # Не визначено загальний шлях пошуку (змінна "VPATH").

en: 
    # General ('VPATH' variable) search path:
    #
uk: 
    # Загальний шлях пошуку (змінна "VPATH"):
    #

en: jobserver slots limited to %d
uk: слоти сервера завдань обмежено значенням %d

en: creating jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
uk: створюємо семафор сервера завдань: (помилка %ld: %s)

en: unable to open jobserver semaphore '%s': (Error %ld: %s)
uk: не вдалося відкрити семафор сервера завдань «%s»: (помилка %ld: %s)

en: Jobserver client (semaphore %s)
uk: Клієнт сервера завдань (семафор %s)

en: release jobserver semaphore: (Error %ld: %s)
uk: спускаємо семафор сервера завдань: (Помилка %ld: %s)

en: semaphore or child process wait: (Error %ld: %s)
uk: очіккування семафора або дочірнього процесу: (помилка %ld: %s)

en: cannot parse output sync mutex %s: %s
uk: не вдалося обробити семафор синхронізації виведення %s: %s

en: invalid output sync mutex: %s
uk: некоректний семафор синхронізації виведення: %s
