malcontent - en to ca translation catalogue (87 entries)

en: Change your own app filter
ca: Canvieu el filtre d'app propi

en: Authentication is required to change your app filter.
ca: L'autenticació és necessària per a canviar el seu filtre de l'app.

en: Read your own app filter
ca: Llegeix el teu propi filtre d'app

en: Authentication is required to read your app filter.
ca: L'autenticació és necessària per a llegir el seu filtre de l'app.

en: Change another user’s app filter
ca: Canvieu el filtre d'app d'un altre usuari

en: Authentication is required to change another user’s app filter.
ca: Cal autenticació per a canviar el filtre d'app d'un altre usuari.

en: Read another user’s app filter
ca: Llegeix el filtre d'app d'un altre usuari

en: Authentication is required to read another user’s app filter.
ca: L'autenticació és necessària per a llegir el filtre d'app d'un altre usuari.

en: Change your own session limits
ca: Canvieu els límits de sessió propis

en: Authentication is required to change your session limits.
ca: Es requereix autenticació per a canviar els límits de sessió.

en: Read your own session limits
ca: Llegeix els propis límits de sessió

en: Authentication is required to read your session limits.
ca: Es requereix autenticació per a llegir els límits de sessió.

en: Change another user’s session limits
ca: Canvieu els límits de sessió d'un altre usuari

en: Authentication is required to change another user’s session limits.
ca: L'autenticació és necessària per a canviar els límits de sessió d'un altre usuari.

en: Read another user’s session limits
ca: Llegeix els límits de sessió d'un altre usuari

en: Authentication is required to read another user’s session limits.
ca: Es requereix autenticació per a llegir els límits de sessió d'un altre usuari.

en: Change your own account info
ca: Canvieu la informació del compte

en: Authentication is required to change your account info.
ca: És necessària l'autenticació per a canviar la informació del compte.

en: Read your own account info
ca: Llegeix la informació del compte propi

en: Authentication is required to read your account info.
ca: L'autenticació és necessària per a llegir la informació del compte.

en: Change another user’s account info
ca: Canvieu la informació del compte d'un altre usuari

en: Authentication is required to change another user’s account info.
ca: Es requereix autenticació per a canviar la informació del compte d'un altre usuari.

en: Read another user’s account info
ca: Llegeix la informació del compte d'un altre usuari

en: Authentication is required to read another user’s account info.
ca: Es requereix autenticació per a llegir la informació del compte d'un altre usuari.

en: App filter for user %u was in an unrecognized format
ca: El filtre d'app de l'usuari %u tenia un format no reconegut

en: OARS filter for user %u has an unrecognized kind ‘%s’
ca: El filtre OARS de l'usuari %u té un tipus «%s» no reconegut

en: Not allowed to query parental controls data for user %u
ca: No es permet consultar les dades dels controls paternals de l'usuari %u

en: User %u does not exist
ca: L'usuari %u no existeix

en: System accounts service not available
ca: El servei de comptes del sistema no està disponible

en: App filtering is globally disabled
ca: El filtratge d'app està inhabilitat globalment

en: Session limits are globally disabled
ca: Els límits de sessió estan inhabilitats globalment

en: Session limit for user %u was in an unrecognized format
ca: El límit de sessió de l'usuari %u tenia un format no reconegut

en: Session limit for user %u has an unrecognized type ‘%u’
ca: El límit de sessió de l'usuari %u té un tipus «%u» no reconegut

en: Session limit for user %u has invalid daily schedule %u–%u
ca: El límit de sessió de l'usuari %u té una planificació diària no vàlida %u-%u

en: ALL
ca: TOT

en: Adults Only
ca: Només adults

en: Mature
ca: Madur

en: Teen
ca: Adolescents

en: Everyone 10+
ca: Majors de 10 anys

en: Everyone
ca: Tothom

en: Early Childhood
ca: Infantesa

note: Translators: the placeholder is a user’s full name
en: Restrict %s from using the following installed applications.
ca: Restringeix %s de l'ús de les aplicacions instal·lades següents.

en: Restrict Applications
ca: Restringir les aplicacions

en: No applications found to restrict.
ca: No s'ha trobat cap aplicació a restringir.

note: Translators: this is the full name for an unknown user account.
en: unknown
ca: desconegut

en: All Ages
ca: Totes les edats

note: Translators: The placeholder is a user’s display name.
en: Prevents %s from running web browsers. Limited web content may still be available in other applications.
ca: Evita que %s executi navegadors web. El contingut web limitat encara pot estar disponible en altres aplicacions.

note: Translators: The placeholder is a user’s display name.
en: Prevents specified applications from being used by %s.
ca: Evita que les aplicacions especificades siguin utilitzades per %s.

note: Translators: The placeholder is a user’s display name.
en: Prevents %s from installing applications.
ca: Evita que %s instal·li aplicacions.

en: Application Usage Restrictions
ca: Restriccions d'ús de l'aplicació

en: Restrict _Web Browsers
ca: Restringir navegadors _Web

en: _Restrict Applications
ca: _Restringeix aplicacions

en: Software Installation Restrictions
ca: Restriccions d'instal·lació de programari

en: Restrict Application _Installation
ca: Restringeix la _instal·lació de l'aplicació

en: Application _Suitability
ca: _Idoneïtat de l'aplicació

en: Restricts browsing or installation of applications to applications suitable for certain ages or above.
ca: Restringeix la navegació o instal·lació d'aplicacions a aplicacions adequades per a determinades edats o superiors.

note: Translators: This documents the --user command line option to malcontent-control:
en: User to select in the UI
ca: Usuari a seleccionar a la interfície d'usuari

note: Translators: This is a placeholder for a command line argument value:
en: USERNAME
ca: NOM D'USUARI

en: — view and edit parental controls
ca: — veure i editar els controls parentals

note: Translators: This is the title of the main window Translators: the name of the application as it appears in a software center
en: Parental Controls
ca: Controls parentals

note: Translators: "Malcontent" is the brand name of this project, so should not be translated.
en: Malcontent Website
ca: Lloc web de Malcontent

en: The help contents could not be displayed
ca: No s'ha pogut visualitzar el contingut de l'ajuda

en: Failed to load user data from the system
ca: No s'han pogut carregar les dades de l'usuari del sistema

en: Please make sure that the AccountsService is installed and enabled.
ca: Assegureu-vos que el AccountsService està instal·lat i habilitat.

note: Translators: Replace the link to commonsensemedia.org with some * localised guidance for parents/carers on how to set restrictions on * their child/caree in a responsible way which is in keeping with the * best practice and culture of the region. If no suitable localised * guidance exists, and if th
en: It’s recommended that restrictions are set as part of an ongoing conversation with %s. <a href='https://www.commonsensemedia.org/privacy-and-internet-safety'>Read guidance</a> on what to consider.
ca: Es recomana que les restriccions s'estableixin com a part d'una conversa en curs amb %s . <a href='https://www.commonsensemedia.org/privacy-and-internet-safety'>Llegiu les indicacions</a> sobre què cal tenir en compte.

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: Permission Required
ca: Es necessari tenir permís

en: Permission is required to view and change user parental controls settings.
ca: Es requereix permís per a visualitzar i canviar la configuració dels controls parentals de l'usuari.

en: No Standard User Accounts
ca: No hi ha comptes d'usuari estàndard

en: Parental controls can only be applied to standard user
    accounts. These can be created in the user settings.
ca: Els controls parentals només es poden aplicar als comptes d'usuari
    estàndard. Aquests es poden crear a la configuració d'usuari.

en: _User Settings
ca: _Paràmetres de l'usuari

en: Loading…
ca: S'està carregant…

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _About Parental Controls
ca: _Quant als controls parentals

note: Translators: the brief summary of the application as it appears in a software center.
en: Set parental controls and monitor usage by users
ca: Definir els controls parentals i supervisar-ne l'ús

note: Translators: These are the application description paragraphs in the AppData file.
en: Manage users’ parental controls restrictions, controlling how long they can use the computer for, what software they can install, and what installed software they can run.
ca: Gestionar les restriccions dels controls parentals dels usuaris, controlar quant de temps poden utilitzar l'ordinador, quin programari poden instal·lar i quin programari instal·lat poden executar.

en: Main window
ca: Finestra principal

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localise the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: parental controls;screen time;app restrictions;web browser restrictions;oars;usage;usage limit;kid;child;
ca: controls parentals;temps de pantalla;restriccions d'app;restriccions del navegador web;rems;ús;límit d'ús;criatura;nen;

en: Manage parental controls
ca: Administra els controls parentals

en: Authentication is required to read and change user parental controls
ca: L'autenticació és necessària per a llegir i canviar els controls parentals de l'usuari

en: Your account
ca: El compte propi

note: Always allow root, to avoid a situation where this PAM module prevents * all users logging in with no way of recovery.
en: User ‘%s’ has no time limits enabled
ca: L'usuari «%s» no té límits de temps habilitats

en: Error getting session limits for user ‘%s’: %s
ca: S'ha produït un error en obtenir els límits de sessió de l'usuari «%s»: %s

en: User ‘%s’ has no time remaining
ca: A l'usuari «%s» no li queda temps

en: Error setting time limit on login session: %s
ca: S'ha produït un error en establir el límit de temps d'inici de sessió: %s
