maliit-keyboard - en to ar translation catalogue (51 entries)

en: Undo
ar: تراجع

en: Redo
ar: أعد

en: Select All
ar: حدد الكل

en: Cut
ar: قص

en: Copy
ar: انسخ

en: Paste
ar: ألصق

en: Swipe to move selection
ar: اسحب لتحريك التحديد

en: Swipe to move cursor
ar: اسحب لتحريك المؤشر

en: Double-tap to enter selection mode
ar: أنقر نقرا مزدوجا لدخول وضع التحديد

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Arabic
ar: العربية

en: Azerbaijani
ar: الأذربيجانية

en: Bulgarian
ar: البلغارية

en: Bosnian
ar: البوسنية

en: Catalan
ar: الكتالانية

en: Czech
ar: التشيكية

en: Danish
ar: الدانماركية

en: German
ar: الألمانية

en: Emoji
ar: إيموجي

en: Greek
ar: اليونانية

en: English
ar: الانجليزية

en: Esperanto
ar: أسبرانتو

en: Spanish
ar: الأسبانية

en: Persian
ar: الفارسية

en: Finnish
ar: الفنلندية

en: French
ar: الفرنسية

en: French
    (Swiss)
ar: الفرنسية
    (سويسرا)

en: Scottish Gaelic
ar: الاسكتلندية الغايلية

en: Hebrew
ar: العبرية

en: Croatian
ar: الكرواتية

en: Hungarian
ar: الهنغارية

en: Icelandic
ar: الآيسلندية

en: Italian
ar: الإيطالية

en: Japanese
ar: اليابانية

en: Lithuanian
ar: الليتوانية

en: Latvian
ar: اللاتيفية

en: Korean
ar: الكورية

en: Dutch
ar: الهولندية

en: Norwegian
ar: النرويجية

en: Polish
ar: البولندية

en: Portuguese
ar: البرتغالية

en: Romanian
ar: الرومانية

en: Russian
ar: الروسية

en: Slovenian
ar: السلوفانية

en: Serbian
ar: الصربية

en: Swedish
ar: السويدية

en: Turkish
ar: التركية

en: Ukrainian
ar: الأوكرانية

en: Chinese
    (Pinyin)
ar: الصينية
    (البينينية)

en: Chinese
    (Chewing)
ar: الصينية
    (التشيوية)

en: Done
ar: تم
