maliit-keyboard - en to nl translation catalogue (49 entries)

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Select All
nl: Alles selecteren

en: Cut
nl: Knippen

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Paste
nl: Plakken

en: Swipe to move selection
nl: Veeg om te selecteren

en: Swipe to move cursor
nl: Veeg om de cursor te verplaatsen

en: Double-tap to enter selection mode
nl: Dubbeltik om de selectiemodus te starten

en: Settings
nl: Instellingen

en: Arabic
nl: Arabisch

en: Azerbaijani
nl: Azerbeidjaans

en: Bulgarian
nl: Bulgaars

en: Bosnian
nl: Bosnisch

en: Catalan
nl: Catalaans

en: Czech
nl: Tsjechisch

en: Danish
nl: Deens

en: German
nl: Duits

en: Greek
nl: Grieks

en: English
nl: Engels

en: Spanish
nl: Spaans

en: Persian
nl: Perzisch

en: Finnish
nl: Fins

en: French
nl: Frans

en: French
    (Swiss)
nl: Frans
    (Zwitserland)

en: Scottish Gaelic
nl: Schots-Gaelisch

en: Hebrew
nl: Hebreeuws

en: Croatian
nl: Kroatisch

en: Hungarian
nl: Hongaars

en: Icelandic
nl: IJslands

en: Italian
nl: Italiaans

en: Japanese
nl: Japans

en: Lithuanian
nl: Litouws

en: Latvian
nl: Lets

en: Korean
nl: Koreaans

en: Dutch
nl: Nederlands

en: Norwegian
nl: Noors

en: Polish
nl: Pools

en: Portuguese
nl: Portugees

en: Romanian
nl: Roemeens

en: Russian
nl: Russisch

en: Slovenian
nl: Sloveens

en: Serbian
nl: Servisch

en: Swedish
nl: Zweeds

en: Turkish
nl: Turks

en: Ukrainian
nl: Oekraïens

en: Chinese
    (Pinyin)
nl: Chinees
    (Pinyin)

en: Chinese
    (Chewing)
nl: Chinees
    (Chewing)

en: Done
nl: Gereed
