maliit-keyboard - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Undo
ru: Отменить

en: Redo
ru: Повторить

en: Select All
ru: Выбрать всё

en: Cut
ru: Вырезать

en: Copy
ru: Копировать

en: Paste
ru: Вставить

en: Swipe to move selection
ru: Проведите по экрану, чтобы переместить выделенное

en: Swipe to move cursor
ru: Проведите по экрану, чтобы переместить курсор

en: Double-tap to enter selection mode
ru: Дважды нажмите, чтобы войти в режим выбора

en: Settings
ru: Настройки

en: Arabic
ru: Арабский

en: Azerbaijani
ru: Азербайджанский

en: Bulgarian
ru: Болгарский

en: Bosnian
ru: Боснийский

en: Catalan
ru: Каталанский

en: Czech
ru: Чешский

en: Danish
ru: Датский

en: German
ru: Немецкий

en: Emoji
ru: Эмодзи

en: Greek
ru: Греческий

en: English
ru: Английский

en: Esperanto
ru: Эсперанто

en: Spanish
ru: Испанский

en: Persian
ru: Персидский

en: Finnish
ru: Финский

en: French
ru: Французский

en: French
    (Swiss)
ru: Французский (Швейцарский)

en: Scottish Gaelic
ru: Гэльский (Шотландия)

en: Hebrew
ru: Иврит

en: Croatian
ru: Хорватский

en: Hungarian
ru: Венгерский

en: Icelandic
ru: Исландский

en: Italian
ru: Итальянский

en: Japanese
ru: Японский

en: Lithuanian
ru: Литовский

en: Latvian
ru: Латышский

en: Korean
ru: Корейский

en: Dutch
ru: Немецкий

en: Norwegian
ru: Норвежский

en: Polish
ru: Польский

en: Portuguese
ru: Португальский

en: Romanian
ru: Румынский

en: Russian
ru: Русский

en: Slovenian
ru: Словенский

en: Serbian
ru: Сербский

en: Swedish
ru: Шведский

en: Turkish
ru: Турецкий

en: Ukrainian
ru: Украинский

en: Chinese
    (Pinyin)
ru: Китайский
    (Пиньинь)

en: Chinese
    (Chewing)
ru: Китайский
    (Чжуинь)

en: Done
ru: Сделано
