maliit-keyboard - en to th translation catalogue (51 entries)

en: Undo
th: ถอยหลัง

en: Redo
th: ทำซ้ำ

en: Select All
th: เลือกทั้งหมด

en: Cut
th: ตัด

en: Copy
th: คัดลอก

en: Paste
th: วาง

en: Swipe to move selection
th: ปัดเพื่อย้ายส่วนที่เลือก

en: Swipe to move cursor
th: ปัดเพื่อย้ายเคอร์เซอร์

en: Double-tap to enter selection mode
th: แตะสองครั้งเพื่อเข้าสู่โหมดการเลือก

en: Settings
th: การตั้งค่า

en: Arabic
th: อาหรับ

en: Azerbaijani
th: อาเซอร์ไบจาน

en: Bulgarian
th: บัลแกเรีย

en: Bosnian
th: บอสเนีย

en: Catalan
th: คาตาลัน

en: Czech
th: เช็ก

en: Danish
th: เดนมาร์ก

en: German
th: เยอรมัน

en: Emoji
th: อีโมจิ

en: Greek
th: กรีก

en: English
th: อังกฤษ

en: Esperanto
th: เอสเปรันโต

en: Spanish
th: สเปน

en: Persian
th: เปอร์เซีย

en: Finnish
th: ฟินแลนด์

en: French
th: ฝรั่งเศส

en: French
    (Swiss)
th: ฝรั่งเศส
    (สวิส)

en: Scottish Gaelic
th: เกลิกสกอต

en: Hebrew
th: ฮีบรู

en: Croatian
th: โครเอเชีย

en: Hungarian
th: ฮังการี

en: Icelandic
th: ไอซ์แลนด์

en: Italian
th: อิตาลี

en: Japanese
th: ญี่ปุ่น

en: Lithuanian
th: ลิทัวเนีย

en: Latvian
th: ลัตเวีย

en: Korean
th: เกาหลี

en: Dutch
th: ดัตช์

en: Norwegian
th: นอร์เวย์

en: Polish
th: โปแลนด์

en: Portuguese
th: โปรตุเกส

en: Romanian
th: โรมาเนีย

en: Russian
th: รัสเซีย

en: Slovenian
th: สโลเวเนีย

en: Serbian
th: เซอร์เบีย

en: Swedish
th: สวีเดน

en: Turkish
th: ตุรกี

en: Ukrainian
th: ยูเครน

en: Chinese
    (Pinyin)
th: จีน
    (พินอิน)

en: Chinese
    (Chewing)
th: จีน
    (Chewing)

en: Done
th: เสร็จสิ้น
