maliit-keyboard - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Undo
it: Annulla

en: Redo
it: Ripeti

en: Select All
it: Seleziona tutto

en: Cut
it: Taglia

en: Copy
it: Copia

en: Paste
it: Incolla

en: Swipe to move selection
it: Trascinare per spostare la selezione

en: Double-tap to exit selection mode
it: Tocca due volte per uscire dalla modalità di selezione

en: Swipe to move cursor
it: Trascinare per muovere il puntatore

en: Double-tap to enter selection mode
it: Doppio tocco per entrare in modalità selezione

en: Settings
it: Impostazioni

en: Arabic
it: Arabo

en: Azerbaijani
it: Azero

en: Belarusian
it: Biellorusso

en: Bulgarian
it: Bulgaro

en: Bosnian
it: Bosniaco

en: Catalan
it: Catalano

en: Czech
it: Ceco

en: Danish
it: Danese

en: German
it: Tedesco

en: Greek
it: Greco

en: English
it: Inglese

en: Spanish
it: Spagnolo

en: Persian
it: Persiano

en: Finnish
it: Finlandese

en: French
it: Francese

en: French
    (Swiss)
it: Francese
    (Svizzero)

en: Scottish Gaelic
it: Gaelico scozzese

en: Hebrew
it: Ebraico

en: Croatian
it: Croato

en: Hungarian
it: Ungherese

en: Icelandic
it: Islandese

en: Italian
it: Italiano

en: Japanese
it: Giapponese

en: Lithuanian
it: Lituano

en: Latvian
it: Lettone

en: Macedonian
it: Macedone

en: Korean
it: Coreano

en: Dutch
it: Olandese

en: Norwegian
it: Norvegese

en: Polish
it: Polacco

en: Portuguese
it: Portoghese

en: Romanian
it: Rumeno

en: Russian
it: Russo

en: Slovenian
it: Sloveno

en: Serbian
it: Serbo

en: Swedish
it: Svedese

en: Turkish
it: Turco

en: Ukrainian
it: Ucraino

en: Chinese
    (Pinyin)
it: Cinese
    (Pinyin)

en: Chinese
    (Chewing)
it: Cinese
    (Chewing)

en: Done
it: Fatto

en: Go
it: Vai

en: Send
it: Invio

en: Search
it: Cerca

en: Next
it: Prossimo

en: Previous
it: Precedente
