sphinx_rtd_theme 0.4.3.dev0 - en to lt translation catalogue (26 entries)

en: Edit on GitHub
lt: Keisti GitHub'e

en: Edit on Bitbucket
lt: Keisti Bitbucket'e

en: Edit on GitLab
lt: Keisti GitLab'e

en: View page source
lt: Žiūrėti puslapio šaltinį

en: Previous
lt: Ankstesnis

en: Next
lt: Kitas

note: Build is a noun, not a verb
en: Build
lt: Surinkimas

note: the phrase "revision" comes from Git, referring to a commit
en: Revision
lt: Versija

en: Last updated on %(last_updated)s.
lt: Atnaujinta %(last_updated)s.

note: the variable "sphinx_web" is a link to the Sphinx project documentation with the text "Sphinx"
en: Built with %(sphinx_web)s using a
lt: Surinkta su %(sphinx_web)s naudojant

note: "theme" refers to a theme for Sphinx, which alters the appearance of the generated documenation
en: theme
lt: temą

note: this is always used as "provided by Read the Docs", and should not imply Read the Docs is an author of the generated documentation.
en: provided by %(readthedocs_web)s
lt: pateiktą %(readthedocs_web)s

en: Search within %(docstitle)s
lt: Ieškoti %(docstitle)s

en: About these documents
lt: Apie šiuos dokumentus

en: Index
lt: Indeksas

en: Search
lt: Paieška

en: Copyright
lt: Autorių teisės

en: Please activate JavaScript to enable the search functionality.
lt: Prašome įjungti JavaScript, kad veiktų paieškos funkcionalumas.

note: Search is a noun, not a verb
en: Search Results
lt: Paieškos rezultatai

en: Your search did not match any documents. Please make sure that all words are spelled correctly and that you've selected enough categories.
lt: Jūsų paieškai neatitiko nei vienas dokumentas. Prašome įsitikinti, kad visi žodžiai parašyti teisingai ir kad parinkote pakankamai kategorijų.

en: Search docs
lt: Ieškoti dokumentuose

en: Versions
lt: Versijos

en: Downloads
lt: Atsisiuntimai

note: The phrase "Read the Docs" is not translated
en: On Read the Docs
lt: Apie Read the Docs

en: Project Home
lt: Projekto namai

en: Builds
lt: Surinkimai
