MAME - en to be translation catalogue (1239 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
be: 
    
    Націсніце любую клавішу, каб працягнуць

en: This system requires media images to be mounted for the following device(s):
be: Гэтая сістэма патрабуе, каб былі падключаны вобразы носьбітаў для наступных прылад:

en: UI controls enabled
    Use %1$s to toggle
be: Элементы кіравання інтэрфейсам уключаны
    Выкарыстоўвайце %1$s для пераключэння

en: UI controls disabled
    Use %1$s to toggle
be: Элементы кіравання інтэрфейсам адключаны
    Выкарыстоўвайце %1$s для пераключэння

en: Master Volume
be: Агульная гучнасць

en: %1$s Volume
be: Гучнасць %1$s

en: Overclock CPU %1$s
be: Разгон працэсара %1$s

en: Overclock %1$s sound
be: Разгон гуку %1$s

en: %1$s Refresh Rate
be: Частата абнаўлення %1$s

en: %1$s Brightness
be: Яркасць %1$s

en: %1$s Contrast
be: Кантраст %1$s

en: %1$s Gamma
be: Гама %1$s

en: %1$s Horiz Stretch
be: Гарызантальнае расцягванне %1$s

en: %1$s Horiz Position
be: Гарызантальнае становішча %1$s

en: %1$s Vert Stretch
be: Вертыкальнае расцягванне %1$s

en: %1$s Vert Position
be: Вертыкальнае становішча %1$s

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
be: Гарызантальнае расцягванне лазернага дыска '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
be: Гарызантальнае становішча лазернага дыска '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
be: Вертыкальнае расцягванне лазернага дыска '%1$s'

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
be: Вертыкальнае становішча лазернага дыска '%1$s'

en: Vector Flicker
be: Міганне вектара

en: Beam Width Minimum
be: Мінімальная шырыня прамяня

en: Beam Width Maximum
be: Максімальная шырыня прамяня

en: Beam Dot Size
be: Памер кропкі прамяня

en: Beam Intensity Weight
be: Вага інтэнсіўнасці прамяня

en: Crosshair Scale %1$s
be: Маштаб прыцэльнай рысы %1$s

en: Crosshair Offset %1$s
be: Зрушэнне прыцэльнай рысы %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
be: Маштаб прыцэльнай рысы X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
be: Маштаб прыцэльнай рысы Y %1$1.3f

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
be: Зрушэнне прыцэльнай рысы X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
be: Зрушэнне прыцэльнай рысы Y %1$1.3f

en: **Error saving ui.ini**
be: **Памылка захавання ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
be: **Памылка захавання %s.ini**

en: 
        Settings saved
be: 
        Налады захаваны

en: %s
     added to favorites list.
be: %s
     дададзена ў спіс абраных.

en: %s
     removed from favorites list.
be: %s
     выдалена са спіса абраных.

en: [Start empty]
be: [Пачаць пусты]

en: [Use file manager]
be: [Выкарыстаць файлавы менеджар]

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
be: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d праграмных пакетаў )

en: %1$s - select software
be: %1$s - выбраць праграмнае забеспячэнне

en: %1$s: %2$s - Search: %3$s_
be: %1$s: %2$s - Пошук: %3$s_

en: Search: %1$s_
be: Пошук: %1$s_

en: Software list/item: %1$s:%2$s
be: Спіс/элемент праграмнага забеспячэння: %1$s:%2$s

en: General Settings
be: Агульныя налады

en: Sound Options
be: Налады гуку

en: Input Assignments
be: Прызначэнні ўваходу

en: Plugins
be: Плагіны

en: Input Devices
be: Прылады ўводу

en: Save Settings
be: Захаваць налады

en: System Filter
be: Фільтр сістэмы

en: Customize UI
be: Наладзіць інтэрфейс

en: Configure Folders
be: Наладзіць папкі

en: Plugin Options
be: Параметры плагіна

en: [empty slot]
be: [пусты слот]

en: [create]
be: [стварыць]

en: [software list]
be: [спіс праграмнага забеспячэння]

en: Error accessing %s
be: Памылка доступу да %s

en: Select access mode
be: Выберыце рэжым доступу

en: Read-only
be: Толькі для чытання

en: Read-write
be: Чытанне-запіс

en: Read this image, write to another image
be: Чытаць гэты вобраз, запісваць у іншы вобраз

en: Read this image, write to diff
be: Чытаць гэты вобраз, запісваць у розніцу

en: Miscellaneous Options
be: Дадатковыя параметры

en: Skip imperfect emulation warnings
be: Прапускаць папярэджанні аб недасканалай эмуляцыі

en: Re-select last system launched
be: Перавыбраць апошнюю запушчаную сістэму

en: Enlarge images in the right panel
be: Павялічыць выявы ў правай панэлі

en: Cheats
be: Чыты

en: Show mouse pointer
be: Паказваць курсор мышы

en: Confirm quit from emulation
be: Пацвярджаць выхад з эмуляцыі

en: Skip system information screen
be: Прапускаць экран звестак аб сістэме

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
be: Прымусова выкарыстоўваць суадносіны бакоў 4:3 для адлюстравання здымкаў

en: Use image as background
be: Выкарыстоўваць выяву як фон

en: Skip BIOS selection menu
be: Прапускаць меню выбару BIOS

en: Skip software part selection menu
be: Прапускаць меню выбару часткі праграмнага забеспячэння

en: Info auto audit
be: Аўтаматычны аўдыт

en: Hide romless machine from available list
be: Схаваць машыны без ПЗУ са спісу даступных

en: Advanced Options
be: Дадатковыя параметры

en: Performance Options
be: Параметры прадукцыйнасці

en: Auto frame skip
be: Аўтаматычны пропуск кадраў

en: Frame skip
be: Пропуск кадраў

en: Throttle
be: Абмежаванне

en: Mute when unthrottled
be: Заглушыць гук пры адключэнні абмежавання

en: Sleep
be: Сон

en: Speed
be: Хуткасць

en: Adjust speed to match refresh rate
be: Наладзіць хуткасць для адпаведнасці частаце абнаўлення

en: Low latency
be: Нізкая затрымка

en: Rotation Options
be: Параметры паварота

en: Rotate
be: Паварот

en: Rotate right
be: Павярнуць направа

en: Rotate left
be: Павярнуць налева

en: Auto rotate right
be: Аўтаматычны паварот направа

en: Auto rotate left
be: Аўтаматычны паварот налева

en: Flip X
be: Перавярнуць па X

en: Flip Y
be: Перавярнуць па Y

en: Artwork Options
be: Параметры афармлення

en: Zoom to screen area
be: Маштабаваць да памеру экрана

en: State/Playback Options
be: Параметры стану/прайгравання

en: Automatic save/restore
be: Аўтаматычнае захаванне/аднаўленне

en: Allow rewind
be: Дазволіць перамотку

en: Rewind capacity
be: Ёмістасць перамоткі

en: Bilinear filtering for snapshots
be: Білінейная фільтрацыя для здымкаў

en: Burn-in
be: Прыгаранне

en: Input Options
be: Параметры ўводу

en: Coin lockout
be: Блакаванне манет

en: Mouse
be: Мыш

en: Joystick
be: Джойстык

en: Lightgun
be: Светлавы пісталет

en: Multi-keyboard
be: Некалькі клавіятур

en: Multi-mouse
be: Некалькі мышак

en: UI active
be: Інтэрфейс актыўны

en: Off-screen reload
be: Перазагрузка па-за экранам

en: Joystick deadzone
be: Мёртвая зона джойстыка

en: Joystick saturation
be: Насычэнне джойстыка

en: Joystick threshold
be: Парог джойстыка

en: Natural keyboard
be: Натуральная клавіятура

en: Allow contradictory joystick inputs
be: Дазволіць супярэчлівыя ўводы джойстыка

en: Coin impulse
be: Імпульс манеты

en: Input Device Options
be: Параметры прылады ўводу

en: Lightgun Device Assignment
be: Прызначэнне светлавога пісталета

en: Trackball Device Assignment
be: Прызначэнне трэкбола

en: Pedal Device Assignment
be: Прызначэнне педалі

en: AD Stick Device Assignment
be: Прызначэнне АЦ джойстыка

en: Paddle Device Assignment
be: Прызначэнне прылады кола

en: Dial Device Assignment
be: Прызначэнне прылады дыска

en: Positional Device Assignment
be: Прызначэнне пазіцыйнай прылады

en: Mouse Device Assignment
be: Прызначэнне мышы

en: Keyboard Input Provider
be: Пастаўшчык уводу клавіятуры

en: Mouse Input Provider
be: Пастаўшчык уводу мышы

en: Lightgun Input Provider
be: Пастаўшчык уводу светлавога пісталета

en: Joystick Input Provider
be: Пастаўшчык уводу джойстыка

en: Video Options
be: Відэа параметры

en: Video Mode
be: Відэа рэжым

en: Number Of Screens
be: Колькасць экранаў

en: Triple Buffering
be: Трайная буферызацыя

en: Bilinear Filtering
be: Білінейная фільтрацыя

en: Bitmap Prescaling
be: Папярэдняе маштабаванне растравай выявы

en: Window Mode
be: Аконны рэжым

en: Enforce Aspect Ratio
be: Захаваць суадносіны бакоў

en: Start Out Maximized
be: Запускаць у поўнаэкранным рэжыме

en: Synchronized Refresh
be: Сінхранізаваны рэжым абнаўлення

en: Wait Vertical Sync
be: Чакаць вертыкальнай сінхранізацыі

en: On
be: Укл

en: Off
be: Выкл

en: Auto
be: Аўта

en: Return to Previous Menu
be: Вярнуцца ў папярэдняе меню

en: File Manager
be: Файлавы менеджэр

en: Reset System
be: Перазагрузіць сістэму

en: Start System
be: Запусціць сістэму

en: Screen #%d
be: Экран #%d

en: Video Options: %1$s
be: Відэа параметры: %1$s

en: Zoom to Screen Area
be: Маштабаваць да вобласці экрана

en: X Only
be: Толькі па X

en: Y Only
be: Толькі па Y

en: X or Y (Auto)
be: X або Y (Аўта)

en: Non-Integer Scaling
be: Нецэлае маштабаванне

en: Maintain Aspect Ratio
be: Захоўваць суадносіны бакоў

en: Cannot change options while recording!
be: Немагчыма змяніць параметры падчас запісу!

[ctx: emulation-feature]
en: protection
be: абарона

[ctx: emulation-feature]
en: timing
be: часавая сінхранізацыя

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
be: графіка

[ctx: emulation-feature]
en: color palette
be: колеравая палітра

[ctx: emulation-feature]
en: sound
be: гук

[ctx: emulation-feature]
en: capture hardware
be: апаратнае захопліванне

[ctx: emulation-feature]
en: camera
be: камера

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
be: мікрафон

[ctx: emulation-feature]
en: controls
be: элементы кіравання

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
be: клавіятура

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
be: мыш

[ctx: emulation-feature]
en: media
be: носьбіты

[ctx: emulation-feature]
en: disk
be: дыск

[ctx: emulation-feature]
en: printer
be: прынтар

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic tape
be: магнітная стужка

[ctx: emulation-feature]
en: punch tape
be: перфастужка

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic drum
be: магнітны барабан

[ctx: emulation-feature]
en: solid state storage
be: цвёрдацельная памяць

[ctx: emulation-feature]
en: communications
be: камунікацыі

[ctx: emulation-feature]
en: LAN
be: ЛВС

[ctx: emulation-feature]
en: WAN
be: ГВС

en: One or more ROMs/disk images for this system are incorrect. The system may not run correctly.
be: Адзін або некалькі ROM/вобразаў дыскаў для гэтай сістэмы няправільныя. Сістэма можа працаваць некарэктна.

en: There are known problems with this system
be: Ёсць вядомыя праблемы з гэтай сістэмай

en: One or more ROMs/disk images for this system have not been correctly dumped.
be: Адзін або некалькі ROM/вобразаў дыскаў для гэтай сістэмы не былі правільна скапіяваны.

en: Completely unemulated features:
be: Цалкам неэмуляваныя функцыі:

en: Imperfectly emulated features:
be: Недасканала эмуляваныя функцыі:

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
be: Перавортванне экрана ў рэжыме кактэйля не падтрымліваецца.

en: This system requires external artwork files.
be: Гэтая сістэма патрабуе знешнія файлы афармлення.

en: This system was never completed. It may exhibit strange behavior or missing elements that are not bugs in the emulation.
be: Гэтая сістэма ніколі не была завершана. Яна можа дэманстраваць дзіўныя паводзіны або адсутнасць элементаў, якія не з'яўляюцца хібамі ў эмуляцыі.

en: This system has no sound hardware, MAME will produce no sounds, this is expected behaviour.
be: Гэтая сістэма не мае гукавога абсталявання, MAME не будзе вырабляць гукі, гэта чаканыя паводзіны.

en: 
    THIS SYSTEM DOESN'T WORK. The emulation for this system is not yet complete. There is nothing you can do to fix this problem except wait for the developers to improve the emulation.
be: 
    ГЭТАЯ СІСТЭМА НЕ ПРАЦУЕ. Эмуляцыя для гэтай сістэмы яшчэ не завершана. Няма нічога, што вы можаце зрабіць для выпраўлення гэтай праблемы, акрамя як чакаць, пакуль распрацоўшчыкі палепшаць эмуляцыю.

en: 
    Elements of this system cannot be emulated accurately as they require physical interaction or consist of mechanical devices. It is not possible to fully experience this system.
be: 
    Элементы гэтай сістэмы не могуць быць дакладна эмуляваны, паколькі яны патрабуюць фізічнага ўзаемадзеяння або складаюцца з механічных прылад. Немагчыма цалкам адчуць гэтую сістэму.

en: 
    
    There are working clones of this system: %s
be: 
    
    Ёсць працуючыя клоны гэтай сістэмы: %s

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
be: %1$s
    %2$s %3$s
    Драйвер: %4$s
    
    ЦП:

en: GHz
be: ГГц

en: MHz
be: МГц

en: kHz
be: кГц

en: Hz
be: Гц

en: 
    Sound:
be: 
    Гук:

en: 
    Video:
be: 
    Відэа:

en: None
be: Няма

en: Vector
be: Вектарны

en: Screen '%1$s'
be: Экран '%1$s'

en: Screen
be: Экран

en: Media Image Information
be: Вобраз носьбіта

en: Not supported
be: Не падтрымліваецца

en: Partially supported
be: Часткова падтрымліваецца

en: [empty]
be: [пуста]

en: [file manager]
be: [файлавы менеджэр]

en: Switch Item Ordering
be: Пераключыць парадак элементаў

en: Switched Order: entries now ordered by shortname
be: Зменены парадак: запісы цяпер упарадкаваны па кароткай назве

en: Switched Order: entries now ordered by description
be: Зменены парадак: запісы цяпер упарадкаваны па апісанні

en: [compatible lists]
be: [сумяшчальныя спісы]

en: File Already Exists - Override?
be: Файл ужо існуе - Перазапісаць?

en: No
be: Не

en: Yes
be: Так

en: New Image Name:
be: Назва новага вобраза:

en: Image Format:
be: Фармат вобраза:

en: Create
be: Стварыць

en: Please enter a file extension too
be: Калі ласка, увядзіце таксама пашырэнне файла

en: Select image format
be: Выберыце фармат вобраза

en: Select initial contents
be: Выберыце пачатковы змест

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Selection
be: Выбар клавіятуры

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
be: Рэжым клавіятуры

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
be: Натуральны

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
be: Эмуляваны

en: Enabled
be: Уключана

en: Disabled
be: Адключана

[ctx: swlist-info]
en: Alternate Title
be: Альтэрнатыўная назва

[ctx: swlist-info]
en: Author
be: Аўтар

[ctx: swlist-info]
en: Barcode Number
be: Нумар штрых-кода

[ctx: swlist-info]
en: Developer
be: Распрацоўшчык

[ctx: swlist-info]
en: Distributor
be: Дыстрыб'ютар

[ctx: swlist-info]
en: Installation Instructions
be: Інструкцыі па ўсталяванні

[ctx: swlist-info]
en: Original Publisher
be: Арыгінальны выдавец

[ctx: swlist-info]
en: Part Number
be: Нумар дэталі

[ctx: swlist-info]
en: PCB
be: Плата

[ctx: swlist-info]
en: Programmer
be: Праграміст

[ctx: swlist-info]
en: Release Date
be: Дата выпуску

[ctx: swlist-info]
en: Serial Number
be: Серыйны нумар

[ctx: swlist-info]
en: Usage Instructions
be: Інструкцыі па выкарыстанні

[ctx: swlist-info]
en: Version
be: Версія

[ctx: machine-filter]
en: Unfiltered
be: Без фільтраў

[ctx: machine-filter]
en: Available
be: Даступныя

[ctx: machine-filter]
en: Unavailable
be: Недаступныя

[ctx: machine-filter]
en: Working
be: Працуючыя

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
be: Непрацуючыя

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
be: Механічныя

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
be: Немеханічныя

[ctx: machine-filter]
en: Category
be: Катэгорыя

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
be: Абраныя

[ctx: machine-filter]
en: Not BIOS
be: Не BIOS

[ctx: machine-filter]
en: Parents
be: Бацькоўскія

[ctx: machine-filter]
en: Clones
be: Клоны

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
be: Вытворца

[ctx: machine-filter]
en: Year
be: Год

[ctx: machine-filter]
en: Save Supported
be: Падтрымка захавання

[ctx: machine-filter]
en: Save Unsupported
be: Без падтрымкі захавання

[ctx: machine-filter]
en: CHD Required
be: Патрабуецца CHD

[ctx: machine-filter]
en: No CHD Required
be: CHD не патрабуецца

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
be: Вертыкальны экран

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
be: Гарызантальны экран

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
be: Уласны фільтр

[ctx: software-filter]
en: Unfiltered
be: Без фільтраў

[ctx: software-filter]
en: Available
be: Даступныя

[ctx: software-filter]
en: Unavailable
be: Недаступныя

[ctx: software-filter]
en: Favorites
be: Абраныя

[ctx: software-filter]
en: Parents
be: Бацькоўскія

[ctx: software-filter]
en: Clones
be: Клоны

[ctx: software-filter]
en: Year
be: Год

[ctx: software-filter]
en: Publisher
be: Выдавец

[ctx: software-filter]
en: Developer
be: Распрацоўнік

[ctx: software-filter]
en: Distributor
be: Дыстрыб'ютар

[ctx: software-filter]
en: Author
be: Аўтар

[ctx: software-filter]
en: Programmer
be: Праграміст

[ctx: software-filter]
en: Supported
be: Падтрымліваецца

[ctx: software-filter]
en: Partially Supported
be: Часткова падтрымліваецца

[ctx: software-filter]
en: Unsupported
be: Не падтрымліваецца

[ctx: software-filter]
en: Release Region
be: Рэгіён выпуску

[ctx: software-filter]
en: Device Type
be: Тып прылады

[ctx: software-filter]
en: Software List
be: Спіс праграмнага забеспячэння

[ctx: software-filter]
en: Custom Filter
be: Уласны фільтр

en: Filter
be: Фільтр

en: <set up filters>
be: <налада фільтраў>

en: Select Filters
be: Выбраць фільтры

en: Filter %1$u
be: Фільтр %1$u

en: Remove last filter
be: Выдаліць апошні фільтр

en: Add filter
be: Дадаць фільтр

en: [no category INI files]
be: [няма INI-файлаў катэгорый]

en: [no groups in INI file]
be: [няма груп у INI-файле]

en: No category INI files found
be: Не знойдзена INI-файлаў катэгорый

en: File
be: Файл

en: No groups found in category file
be: У файле катэгорый не знойдзена груп

en: Group
be: Група

en: Include clones
be: Уключаць клоны

en: Category File
be: Файл катэгорый

[ctx: swlist-info]
en: Software list/item
be: Спіс/элемент праграмнага забеспячэння

en: Software List Info
be: Спіс праграмнага забеспячэння

en: Revision: %1$s
be: Рэвізія: %1$s

en: BIOS Selection
be: Выбар BIOS

en: System
be: Сістэма

en: Reset
be: Скінуць

en: Network Devices
be: Сеткавыя прылады

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
be: Час працы: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
be: Час працы: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
be: Выдадзена білетаў: %1$d

en: Coin %1$c: NA%3$s
be: Манета %1$c: Н/Д%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
be: Манета %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
be:  (заблакавана)

[ctx: menu-crosshair]
en: [built-in]
be: [убудаваны]

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
be: Налады прыцэлу

[ctx: menu-crosshair]
en: Never
be: Ніколі

[ctx: menu-crosshair]
en: Always
be: Заўсёды

[ctx: menu-crosshair]
en: When moved
be: Пры руху

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Visibility
be: Бачнасць P%1$d

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Crosshair
be: Прыцэл P%1$d

[ctx: menu-crosshair]
en: Auto-Hide Delay
be: Затрымка аўтахавання

en: Export Displayed List to File
be: Экспартаваць адлюстраваны спіс у файл

en: %s.xml saved in UI settings folder.
be: %s.xml захаваны ў папку налад інтэрфейсу.

en: Name:             Description:
be: Назва:             Апісанне:

en: %s.txt saved in UI settings folder.
be: %s.txt захаваны ў папку налад інтэрфейсу.

en: Export list in XML format (like -listxml)
be: Экспартаваць спіс у фармаце XML (як -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
be: Экспартаваць спіс у фармаце XML (як -listxml, але без прылад)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
be: Экспартаваць спіс у фармаце TXT (як -listfull)

en: System Settings:
    %1$s
be: Сістэмныя налады:
    %1$s

en: [this system has no BIOS settings]
be: [гэтая сістэма не мае налад BIOS]

en: Add To Favorites
be: Дадаць у абранае

en: Remove From Favorites
be: Выдаліць з абранага

en: Save System Settings
be: Захаваць сістэмныя налады

en:  (default)
be:  (па змаўчанні)

en: No plugins found
be: Плагіны не знойдзены

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
be: Вы сапраўды жадаеце выйсці?
    
    Націсніце %1$s, каб выйсці
    Націсніце %2$s, каб вярнуцца да эмуляцыі

en: Pseudo Terminals
be: Псеўдатэрміналы

en: [failed]
be: [няўдала]

en: Slider Controls
be: Рэгулятары

en: [no saved states found]
be: [не знойдзена захаваных станаў]

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Delete saved state %1$s?
    Press %2$s to delete
    Press %3$s to cancel
be: Выдаліць захаваны стан %1$s?
    Націсніце %2$s, каб выдаліць
    Націсніце %3$s, каб скасаваць

en: Error removing saved state file %1$s
be: Памылка пры выдаленні файла захаванага стану %1$s

en: Press %1$s to delete
be: Націсніце %1$s, каб выдаліць

en: Load State
be: Загрузіць стан

en: Select state to load
be: Выберыце стан для загрузкі

en: Save State
be: Захаваць стан

en: Press a key or joystick button, or select state to overwrite
be: Націсніце клавішу ці кнопку джойстыка, або выберыце стан для перазапісу

en: DIP Switches
be: DIP-пераключальнікі

en: Machine Configuration
be: Канфігурацыя машыны

en: Slot Devices
be: Слотавыя прылады

en: %s [internal]
be: %s [унутраны]

en: Input Assignments (general)
be: Прызначэнні ўводу (агульныя)

en: User Interface
be: Інтэрфейс карыстальніка

en: Player %1$d Controls
be: Элементы кіравання гульца %1$d

en: Other Controls
be: Іншыя элементы кіравання

en: Input Assignments (%1$s)
be: Прызначэнні ўводу (%1$s)

en: Input Assignments (this system)
be: Прызначэнні ўводу (гэтая сістэма)

en: [no assignable inputs are enabled]
be: [няма даступных уводаў]

en: Pressed
be: Націснута

en: Invalid combination entered
be: Уведзена няправільная камбінацыя

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog
be: %1$s Аналагавы

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Inc
be: %1$s Аналагавы павелічэнне

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Dec
be: %1$s Аналагавы памяншэнне

en: Press %1$s to set
be: Націсніце %1$s каб усталяваць

en: Press %1$s to append
be: Націсніце %1$s каб дадаць

en: Press %1$s to clear
be: Націсніце %1$s каб ачысціць

en: Press %1$s to restore default
be: Націсніце %1$s каб аднавіць стандартныя налады

[ctx: menu-inputdev]
en: Copy Device ID
be: Капіяваць ID прылады

[ctx: menu-inputdev]
en: Copied device ID to clipboard
be: ID прылады скапіяваны ў буфер абмену

[ctx: menu-inputdev]
en: Error copying device ID to clipboard
be: Памылка пры капіяванні ID прылады ў буфер абмену

[ctx: menu-inputdev]
en: Input Devices
be: Прылады ўводу

[ctx: menu-inputdev]
en: [no input devices are enabled]
be: [няма даступных прылад уводу]

[ctx: menu-inputtoggle]
en: Toggle Inputs
be: Пераключэнне ўводаў

[ctx: menu-inputtoggle]
en: [no toggle inputs are enabled]
be: [няма даступных пераключальных уводаў]

en: Tape Control
be: Кіраванне стужкай

en: stopped
be: спынена

en: playing
be: прайграванне

en: (playing)
be: (прайграванне)

en: recording
be: запіс

en: (recording)
be: (запіс)

en: Pause/Stop
be: Паўза/Спыніць

en: Play
be: Прайграваць

en: Record
be: Запісаць

en: Rewind
be: Пераматаць назад

en: Fast Forward
be: Пераматаць наперад

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Settings
be: Налады ўводу

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (this system)
be: Прызначэнні ўводу (гэтая сістэма)

[ctx: menu-inputopts]
en: Analog Input Adjustments
be: Налады аналагавага ўводу

[ctx: menu-inputopts]
en: Keyboard Selection
be: Выбар клавіятуры

[ctx: menu-inputopts]
en: Toggle Inputs
be: Пераключэнне ўводаў

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (general)
be: Прызначэнні ўводу (агульныя)

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Devices
be: Прылады ўводу

en: Cannot save over directory
be: Немагчыма захаваць па-над каталогам

en: The software selected is missing one or more required ROM or CHD images.
    Please acquire the correct files or select a different one.
be: У выбраным праграмным забеспячэнні адсутнічаюць адзін ці некалькі неабходных файлаў ROM або CHD.
    Калі ласка, атрымайце правільныя файлы або выберыце іншае.

en: The selected game is missing one or more required ROM or CHD images. Please select a different game.
    
    Press any key to continue.
be: У выбранай гульні адсутнічаюць адзін ці некалькі неабходных файлаў ROM або CHD. Калі ласка, выберыце іншую гульню.
    
    Націсніце любую клавішу, каб працягнуць.

en: Configure Options
be: Наладзіць опцыі

en: Exit
be: Выхад

en: No system ROMs found. Please check the rompath setting specified in the %1$s.ini file.
    
    If this is your first time using %2$s, please see the %2$s.pdf file in the docs folder for information on setting up and using %2$s.
be: Сістэмныя ROM-файлы не знойдзены. Калі ласка, праверце налады rompath у файле %1$s.ini.
    
    Калі вы выкарыстоўваеце %2$s упершыню, калі ласка, звярніцеся да файла %2$s.pdf у тэчцы docs для звестак аб усталёўцы і выкарыстанні %2$s.

en: Type name or select: %1$s_
be: Увядзіце назву або выберыце: %1$s_

en: Type name or select: (random)
be: Увядзіце назву або выберыце: (выпадкова)

en: Driver: %1$s
be: Драйвер: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
be: Агульны стан: НЕ ПРАЦУЕ

en: Overall: Unemulated Protection
be: Агульны стан: Незэмуляваная абарона

en: Overall: Working
be: Агульны стан: Працуе

en: Graphics: Unimplemented,
be: Графіка: Не рэалізавана,

en: Graphics: Imperfect,
be: Графіка: Недасканалая,

en: Graphics: OK,
be: Графіка: Добра,

en: Sound: None
be: Гук: Адсутнічае

en: Sound: Unimplemented
be: Гук: Не рэалізаваны

en: Sound: Imperfect
be: Гук: Недасканалы

en: Sound: OK
be: Гук: Добра

en: Cheat Comment:
    %s
be: Каментар да чыта:
    %s

en: All cheats reloaded
be: Усе чыты перазагружаны

en: Reset All
be: Скінуць усё

en: Reload All
be: Перазагрузіць усё

[ctx: path-option]
en: ROMs
be: ROM-файлы

[ctx: path-option]
en: Software Media
be: Праграмныя носьбіты

[ctx: path-option]
en: Sound Samples
be: Гукавыя сэмплы

[ctx: path-option]
en: Artwork
be: Афармленне

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
be: Прыцэлы

[ctx: path-option]
en: Cheat Files
be: Файлы чытаў

[ctx: path-option]
en: Plugins
be: Плагіны

[ctx: path-option]
en: UI Translations
be: Пераклады інтэрфейсу

[ctx: path-option]
en: Software Lists
be: Спісы праграм

[ctx: path-option]
en: INIs
be: INI-файлы

[ctx: path-option]
en: UI Settings
be: Налады інтэрфейсу

[ctx: path-option]
en: Plugin Data
be: Даныя плагінаў

[ctx: path-option]
en: DATs
be: DAT-файлы

[ctx: path-option]
en: Category INIs
be: Катэгорыі INI

[ctx: path-option]
en: Snapshots
be: Здымкі экрана

[ctx: path-option]
en: Icons
be: Значкі

[ctx: path-option]
en: Control Panels
be: Панэлі кіравання

[ctx: path-option]
en: Cabinets
be: Шафы

[ctx: path-option]
en: Marquees
be: Маркізы

[ctx: path-option]
en: PCBs
be: Друкаваныя платы

[ctx: path-option]
en: Flyers
be: Улёткі

[ctx: path-option]
en: Title Screens
be: Тытульныя экраны

[ctx: path-option]
en: Game Endings
be: Канцоўкі гульняў

[ctx: path-option]
en: Bosses
be: Босы

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
be: Перадпрагляды афармлення

[ctx: path-option]
en: Select
be: Выбраць

[ctx: path-option]
en: Game Over Screens
be: Экраны канца гульні

[ctx: path-option]
en: HowTo
be: Інструкцыі

[ctx: path-option]
en: Logos
be: Лагатыпы

[ctx: path-option]
en: Scores
be: Рэкорды

[ctx: path-option]
en: Versus
be: Супраць

[ctx: path-option]
en: Covers
be: Вокладкі

en: Remove %1$s Folder
be: Выдаліць тэчку %1$s

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
be: Дадаць тэчку %1$s - Пошук: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
be: Змяніць тэчку %1$s - Пошук: %2$s_

en: Press TAB to set
be: Націсніце TAB для ўсталёўкі

en: %1$s Folders
be: Тэчкі %1$s

en: %1$s Folder
be: Тэчка %1$s

en: Add Folder
be: Дадаць тэчку

en: Remove Folder
be: Выдаліць тэчку

en: Change Folder
be: Змяніць тэчку

[ctx: gfxview]
en: Zoom = 1/%1$d
be: Маштаб = 1/%1$d

[ctx: gfxview]
en: Zoom = %1$d
be: Маштаб = %1$d

[ctx: gfxview]
en: Expand to fit
be: Расцягнуць па памеры

[ctx: gfxview]
en: All categories
be: Усе катэгорыі

[ctx: gfxview]
en: Category %1$d
be: Катэгорыя %1$d

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
be: [root%1$s] колеры

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
be: [root%1$s] пяры

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d color %3$X/%4$X
be:  %1$d×%2$d колер %3$X/%4$X

[ctx: gfxview]
en: Tilemap %1$d/%2$d category %3$u
be: Тайлмапа %1$d/%2$d катэгорыя %3$u

[ctx: gfxview]
en: Tilemap %1$d/%2$d
be: Тайлмапа %1$d/%2$d

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d origin (%3$d %4$d)
be:  %1$d×%2$d пачатак (%3$d %4$d)

en: System Settings
be: Налады сістэмы

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d systems (%5$d BIOS) )
be: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d сістэм (%5$d BIOS) )

en: System: %1$-.100s
be: Сістэма: %1$-.100s

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
be: %1$s - Пошук: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: [no matches]
be: [няма супадзенняў]

[ctx: menu-selector]
en: [no choices]
be: [няма варыянтаў]

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
be: Двайны клік ці націсніце %1$s для выбару

en: Audit Media
be: Аўдыт носьбітаў

en: Results will be saved to %1$s
be: Вынікі будуць захаваны ў %1$s

en: Auditing media for system %2$u of %3$u...
    %1$s
be: Аўдыт носьбітаў для сістэмы %2$u з %3$u...
    %1$s

en: Cancel audit?
    
    Press %1$s to cancel
    Press %2$s to continue
be: Скасаваць аўдыт?
    
    Націсніце %1$s, каб скасаваць
    Націсніце %2$s, каб працягнуць

en: Audit media for %1$u systems marked unavailable
be: Праверка носьбітаў для %1$u сістэм, пазначаных як недаступныя

en: Audit media for all %1$u systems
be: Праверка носьбітаў для ўсіх %1$u сістэм

en: Press %1$s to cancel
be: Націсніце %1$s, каб скасаваць

en: Show All
be: Паказаць усё

en: Hide Filters
be: Схаваць фільтры

en: Hide Info/Image
be: Схаваць звесткі/відарыс

en: Hide Both
be: Схаваць абодва

en: UI Language
be: Мова інтэрфейсу

en: System Names
be: Назвы сістэм

en: Show Side Panels
be: Паказваць бакавыя панэлі

en: Fonts
be: Шрыфты

en: Colors
be: Колеры

en: Language
be: Мова

en: [built-in]
be: [убудаваны]

en: UI Fonts
be: Шрыфты інтэрфейсу

en: default
be: стандартны

en: UI Font
be: Шрыфт інтэрфейсу

en: Bold
be: Тоўсты

en: Italic
be: Курсіў

en: Lines
be: Радкі

en: Infos text size
be: Памер тэксту звестак

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
be: Узор тэксту - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: UI Colors
be: Колеры інтэрфейсу

[ctx: color-option]
en: Normal text
be: Звычайны тэкст

[ctx: color-option]
en: Selected color
be: Выбраны колер

[ctx: color-option]
en: Normal text background
be: Фон звычайнага тэксту

[ctx: color-option]
en: Selected background color
be: Колер фону выбранага элемента

[ctx: color-option]
en: Subitem color
be: Колер падэлемента

[ctx: color-option]
en: Clone
be: Клон

[ctx: color-option]
en: Border
be: Мяжа

[ctx: color-option]
en: Background
be: Фон

[ctx: color-option]
en: DIP switch
be: DIP-пераключальнік

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
be: Колер недаступнага элемента

[ctx: color-option]
en: Slider color
be: Колер паўзунка

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
be: Фон праглядальніка графікі

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
be: Колер пры навядзенні мышы

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
be: Колер фону пры навядзенні мышы

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
be: Колер пры націсканні мышы

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
be: Колер фону пры націсканні мышы

en: Restore default colors
be: Аднавіць стандартныя колеры

en: Double-click or press %1$s to change color
be: Двойчы націсніце або націсніце %1$s, каб змяніць колер

en: Menu Preview
be: Перадпрагляд меню

[ctx: color-sample]
en: Normal
be: Звычайны

[ctx: color-sample]
en: Subitem
be: Падэлемент

[ctx: color-sample]
en: Selected
be: Выбраны

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
be: Пры навядзенні мышы

[ctx: color-sample]
en: Clone
be: Клон

en: ARGB Settings
be: Налады ARGB

[ctx: color-channel]
en: Alpha
be: Альфа

[ctx: color-channel]
en: Red
be: Чырвоны

[ctx: color-channel]
en: Green
be: Зялёны

[ctx: color-channel]
en: Blue
be: Сіні

en: Choose from palette
be: Выбраць з палітры

en: Color preview:
be: Перадпрагляд колеру:

[ctx: color-preset]
en: White
be: Белы

[ctx: color-preset]
en: Silver
be: Срэбны

[ctx: color-preset]
en: Gray
be: Шэры

[ctx: color-preset]
en: Black
be: Чорны

[ctx: color-preset]
en: Red
be: Чырвоны

[ctx: color-preset]
en: Orange
be: Аранжавы

[ctx: color-preset]
en: Yellow
be: Жоўты

[ctx: color-preset]
en: Green
be: Зялёны

[ctx: color-preset]
en: Blue
be: Сіні

[ctx: color-preset]
en: Violet
be: Фіялетавы

[ctx: about-header]
en: %1$s %2$s (%3$s%4$sP%5$s, debug)
be: %1$s %2$s (%3$s%4$sP%5$s, адладка)

[ctx: about-header]
en: Revision: %1$s
be: Рэвізія: %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Show/hide settings  		%1$s
    Decrease value  		%2$s
    Increase value  		%3$s
    Restore default value  		%4$s
    Previous device  		%5$s
    Next device  		%6$s
    Return to previous menu  		%7$s
be: Паказаць/схаваць налады  		%1$s
    Паменшыць значэнне  		%2$s
    Павялічыць значэнне  		%3$s
    Аднавіць стандартнае значэнне  		%4$s
    Папярэдняя прылада  		%5$s
    Наступная прылада  		%6$s
    Вярнуцца ў папярэдняе меню  		%7$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments
be: Рэгуляванне аналагавага ўводу

[ctx: menu-analoginput]
en: Press %s to show settings
be: Націсніце %s, каб паказаць налады

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments Help
be: Дапамога па рэгуляванні аналагавага ўводу

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Increment/Decrement Speed
be: %1$s Хуткасць павелічэння/памяншэння

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Auto-centering Speed
be: %1$s Хуткасць аўтацэнтравання

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Reverse
be: %1$s Рэверс

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Sensitivity
be: %1$s Адчувальнасць

[ctx: menu-analoginput]
en: [no analog inputs are enabled]
be: [аналагавыя ўводы не актываваны]

en: Barcode Reader
be: Сканер штрых-кодаў

en: New Barcode:
be: Новы штрых-код:

en: Enter Code
be: Увядзіце код

en: Barcode length invalid!
be: Недапушчальная даўжыня штрых-кода!

[ctx: menu-main]
en: Input Settings
be: Налады ўводу

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
be: DIP-пераключальнікі

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
be: Канфігурацыя машыны

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
be: Статыстыка

[ctx: menu-main]
en: System Information
be: Звесткі аб Сістэме

[ctx: menu-main]
en: Warning Information
be: Папярэджанні

[ctx: menu-main]
en: Media Image Information
be: Звесткі аб выявах носьбітаў

[ctx: menu-main]
en: File Manager
be: Файлавы менеджэр

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
be: Кіраванне стужкай

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
be: Псеўдатэрміналы

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
be: Выбар BIOS

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
be: Слотавыя прылады

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
be: Сканер штрых-кодаў

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
be: Сеткавыя прылады

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
be: Кіраванне паўзункамі

[ctx: menu-main]
en: Video Options
be: Відэаналады

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
be: Налады прыцэла

[ctx: menu-main]
en: Cheat
be: Чыты

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
be: Налады плагінаў

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
be: Прагляд знешніх DAT-файлаў

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
be: Дадаць у абранае

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
be: Выдаліць з абранага

[ctx: menu-main]
en: About %1$s
be: Аб %1$s

[ctx: menu-main]
en: Start System
be: Запусціць сістэму

[ctx: menu-main]
en: Select New System
be: Выбраць новую сістэму

[ctx: menu-main]
en: Close Menu
be: Закрыць меню

en: Images
be: Выявы

en: Info
be: Звесткі

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
be: Здымкі экрана

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
be: Шафа

[ctx: selmenu-artwork]
en: Control Panel
be: Панэль кіравання

[ctx: selmenu-artwork]
en: PCB
be: Плата

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
be: Флаер

[ctx: selmenu-artwork]
en: Title Screen
be: Тытульны экран

[ctx: selmenu-artwork]
en: Ending
be: Канцоўка

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
be: Перадпрагляд графікі

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
be: Босы

[ctx: selmenu-artwork]
en: Logo
be: Лагатып

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
be: Супраць

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
be: Канец гульні

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
be: Як гуляць

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
be: Вынікі

[ctx: selmenu-artwork]
en: Select
be: Выбар

[ctx: selmenu-artwork]
en: Marquee
be: Шыльда

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
be: Вокладкі

en: Add or remove favorite
be: Дадаць або выдаліць з абранага

en: Export displayed list to file
be: Экспартаваць паказаны спіс у файл

en: Audit media
be: Праверка носьбітаў

en: Show DATs view
be: Паказаць прагляд DAT-файлаў

en: Select Software Package Part
be: Выбраць частку праграмнага пакета

en: Select System BIOS
be: Выбраць сістэмны BIOS

en: Software is clone of: %1$s
be: Праграма з'яўляецца клонам: %1$s

en: Software is parent
be: Праграма з'яўляецца бацькоўскай

en: Supported: No
be: Падтрымліваецца: Не

en: Supported: Partial
be: Падтрымліваецца: Часткова

en: Supported: Yes
be: Падтрымліваецца: Так

en: System is parent
be: Сістэма з'яўляецца бацькоўскай

en: System is clone of: %1$s
be: Сістэма з'яўляецца клонам: %1$s

en: Required ROM/disk images for the selected system are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different system.
be: Патрэбныя ROM/дыскавыя вобразы для абранай сістэмы адсутнічаюць або няправільныя. Калі ласка, атрымайце правільныя файлы або выберыце іншую сістэму.

en: Required ROM/disk images for the selected software are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different software item.
be: Патрэбныя ROM/дыскавыя вобразы для абранага праграмнага забеспячэння адсутнічаюць або няправільныя. Калі ласка, атрымайце правільныя файлы або выберыце іншы праграмны элемент.

en: incorrect checksum
be: няправільная кантрольная сума

en: incorrect length
be: няправільная даўжыня

en: not found
be: не знойдзена

en: Press any key to continue.
be: Націсніце любую клавішу, каб працягнуць.

en: General Info
be: Агульныя звесткі

en: Short Name	%1$s
be: Кароткая назва	%1$s

en: Year	%1$s
be: Год	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
be: Вытворца	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
be: Сістэма з'яўляецца клонам	%1$s

en: System is Parent
be: Сістэма з'яўляецца бацькоўскай

en: Analog Controls	Yes
be: Аналагавыя элементы кіравання	Так

en: Keyboard Inputs	Yes
be: Клавіятурны ўвод	Так

en: Overall	NOT WORKING
be: Агульны стан	НЕ ПРАЦУЕ

en: Overall	Unemulated Protection
be: Агульны стан	Неэмуляваная абарона

en: Overall	Working
be: Агульны стан	Працуе

en: Graphics	Unimplemented
be: Графіка	Не рэалізавана

en: Graphics	Wrong Colors
be: Графіка	Няправільныя колеры

en: Graphics	Imperfect Colors
be: Графіка	Недасканалыя колеры

en: Graphics	Imperfect
be: Графіка	Недасканалая

en: Graphics	OK
be: Графіка	Добра

en: Sound	None
be: Гук	Адсутнічае

en: Sound	Unimplemented
be: Гук	Не рэалізаваны

en: Sound	Imperfect
be: Гук	Недасканалы

en: Sound	OK
be: Гук	Добра

en: Capture	Unimplemented
be: Захоп	Не рэалізаваны

en: Capture	Imperfect
be: Захоп	Недасканалы

en: Camera	Unimplemented
be: Камера	Не рэалізавана

en: Camera	Imperfect
be: Камера	Недасканалая

en: Microphone	Unimplemented
be: Мікрафон	Не рэалізаваны

en: Microphone	Imperfect
be: Мікрафон	Недасканалы

en: Controls	Unimplemented
be: Элементы кіравання	Не рэалізаваны

en: Controls	Imperfect
be: Элементы кіравання	Недасканалыя

en: Keyboard	Unimplemented
be: Клавіятура	Не рэалізавана

en: Keyboard	Imperfect
be: Клавіятура	Недасканалая

en: Mouse	Unimplemented
be: Мыш	Не рэалізавана

en: Mouse	Imperfect
be: Мыш	Недасканалая

en: Media	Unimplemented
be: Носьбіты	Не рэалізаваны

en: Media	Imperfect
be: Носьбіты	Недасканалыя

en: Disk	Unimplemented
be: Дыск	Не рэалізаваны

en: Disk	Imperfect
be: Дыск	Недасканалы

en: Printer	Unimplemented
be: Прынтар	Не рэалізаваны

en: Printer	Imperfect
be: Прынтар	Недасканалы

en: Mag. Tape	Unimplemented
be: Магн. стужка	Не рэалізавана

en: Mag. Tape	Imperfect
be: Магн. стужка	Недасканалая

en: Punch Tape	Unimplemented
be: Перфастужка	Не рэалізавана

en: Punch Tape	Imperfect
be: Перфастужка	Недасканалая

en: Mag. Drum	Unimplemented
be: Магн. барабан	Не рэалізаваны

en: Mag. Drum	Imperfect
be: Магн. барабан	Недасканалы

en: (EP)ROM	Unimplemented
be: (EP)ROM	Не рэалізаваны

en: (EP)ROM	Imperfect
be: (EP)ROM	Недасканалы

en: Communications	Unimplemented
be: Камунікацыі	Не рэалізаваны

en: Communications	Imperfect
be: Камунікацыі	Недасканалыя

en: LAN	Unimplemented
be: ЛВС	Не рэалізавана

en: LAN	Imperfect
be: ЛВС	Недасканалая

en: WAN	Unimplemented
be: ГВС	Не рэалізавана

en: WAN	Imperfect
be: ГВС	Недасканалая

en: Timing	Unimplemented
be: Сінхранізацыя	Не рэалізавана

en: Timing	Imperfect
be: Сінхранізацыя	Недасканалая

en: Mechanical System	Yes
be: Механічная сістэма	Так

en: Mechanical System	No
be: Механічная сістэма	Не

en: Requires Artwork	Yes
be: Патрабуе афармлення	Так

en: Requires Artwork	No
be: Патрабуе афармлення	Не

en: Requires Clickable Artwork	Yes
be: Патрабуе інтэрактыўнае афармленне	Так

en: Requires Clickable Artwork	No
be: Патрабуе інтэрактыўнае афармленне	Не

en: Support Cocktail	No
be: Падтрымка рэжыму кактэйль	Не

en: System is BIOS	Yes
be: Сістэма з'яўляецца BIOS	Так

en: System is BIOS	No
be: Сістэма з'яўляецца BIOS	Не

en: Support Save	Yes
be: Падтрымка захавання	Так

en: Support Save	No
be: Падтрымка захавання	Не

en: Screen Orientation	Vertical
be: Арыентацыя экрана	Вертыкальная

en: Screen Orientation	Horizontal
be: Арыентацыя экрана	Гарызантальная

en: Requires CHD	Yes
be: Патрабуе CHD	Так

en: Requires CHD	No
be: Патрабуе CHD	Не

en: Media Audit Result	OK
be: Вынік праверкі носьбітаў	Добра

en: Media Audit Result	BAD
be: Вынік праверкі носьбітаў	Дрэнна

en: Samples Audit Result	None Needed
be: Вынік праверкі семплаў	Не патрабуюцца

en: Samples Audit Result	OK
be: Вынік праверкі семплаў	Добра

en: Samples Audit Result	BAD
be: Вынік праверкі семплаў	Дрэнна

en: Media Audit	Disabled
    Samples Audit	Disabled
be: Праверка носьбітаў	Адключана
    Праверка семплаў	Адключана

en: Sample Rate
be: Частата дыскрэтызацыі

en: Sound
be: Гук

en: Compressor
be: Кампрэсар

en: Use External Samples
be: Выкарыстоўваць знешнія семплы

en: [This option is currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    The selected option enables the following items:
be: [Гэты параметр зараз падключаны ў працуючай сістэме]
    
    Параметр: %1$s
    Прылада: %2$s
    
    Абраны параметр уключае наступныя элементы:

en: [This option is NOT currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    If you select this option, the following items will be enabled:
be: [Гэты параметр зараз НЕ падключаны ў працуючай сістэме]
    
    Параметр: %1$s
    Прылада: %2$s
    
    Калі вы абярэце гэты параметр, будуць уключаны наступныя элементы:

en: * CPU:
be: * ЦП:

en: * Video:
be: * Відэа:

en:   Screen '%1$s': Vector
be:   Экран '%1$s': Вектарны

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz
be:   Экран '%1$s': %2$d × %3$d (В) %4$s Гц

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz
be:   Экран '%1$s': %2$d × %3$d (Г) %4$s Гц

en: * Sound:
be: * Гук:

en: * BIOS settings:
      %1$d options    [default: %2$s]
be: * Налады BIOS:
      %1$d параметраў    [па змаўчанні: %2$s]

en:   %1$s    [default: %2$s]
be:   %1$s    [па змаўчанні: %2$s]

en: * DIP switch settings:
be: * Налады DIP-пераключальнікаў:

en: * Configuration settings:
be: * Налады канфігурацыі:

en: * Input device(s):
be: * Прылады ўводу:

en:   User inputs    [%1$d inputs]
be:   Карыстальніцкія ўводы    [%1$d увадоў]

en:   Mahjong inputs    [%1$d inputs]
be:   Ўводы маджонг    [%1$d увадоў]

en:   Hanafuda inputs    [%1$d inputs]
be:   Ўводы ханафуда    [%1$d увадоў]

en:   Gambling inputs    [%1$d inputs]
be:   Ўводы для азартных гульняў    [%1$d увадоў]

en:   Analog inputs    [%1$d inputs]
be:   Аналагавыя ўводы    [%1$d увадоў]

en:   Adjuster inputs    [%1$d inputs]
be:   Рэгулятары    [%1$d увадоў]

en:   Keypad inputs    [%1$d inputs]
be:   Лічбавая клавіятура    [%1$d увадоў]

en:   Keyboard inputs    [%1$d inputs]
be:   Клавіятурныя ўводы    [%1$d увадоў]

en: * Media Options:
be: * Параметры носьбітаў:

en:   %1$s    [tag: %2$s]
be:   %1$s    [тэг: %2$s]

en: * Slot Options:
be: * Параметры слотаў:

en: [None]
be: [Няма]

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Standard (%2$u:%3$u)
be: Экран %1$u Стандартны (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Pixel Aspect (%2$u:%3$u)
be: Экран %1$u Піксельныя суадносіны (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Cocktail
be: Кактэйль

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right
be: Злева направа

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right (Gapless)
be: Злева направа (без прамежкаў)

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom
be: Зверху ўніз

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom (Gapless)
be: Зверху ўніз (без прамежкаў)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom
be: %1$u×%2$u Злева направа, зверху ўніз

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom (Gapless)
be: %1$u×%2$u Злева направа, зверху ўніз (без прамежкаў)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right
be: %1$u×%2$u Зверху ўніз, злева направа

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right (Gapless)
be: %1$u×%2$u Зверху ўніз, злева направа (без прамежкаў)

[ctx: input-name]
en: %p Up
be: %p Уверх

[ctx: input-name]
en: %p Down
be: %p Уніз

[ctx: input-name]
en: %p Left
be: %p Улева

[ctx: input-name]
en: %p Right
be: %p Управа

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Up
be: %p Правы джойстык/Уверх

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Down
be: %p Правы джойстык/Уніз

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Left
be: %p Правы джойстык/Улева

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Right
be: %p Правы джойстык/Управа

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Up
be: %p Левы джойстык/Уверх

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Down
be: %p Левы джойстык/Уніз

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Left
be: %p Левы джойстык/Улева

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Right
be: %p Левы джойстык/Управа

[ctx: input-name]
en: %p Button 1
be: %p Кнопка 1

[ctx: input-name]
en: %p Button 2
be: %p Кнопка 2

[ctx: input-name]
en: %p Button 3
be: %p Кнопка 3

[ctx: input-name]
en: %p Button 4
be: %p Кнопка 4

[ctx: input-name]
en: %p Button 5
be: %p Кнопка 5

[ctx: input-name]
en: %p Button 6
be: %p Кнопка 6

[ctx: input-name]
en: %p Button 7
be: %p Кнопка 7

[ctx: input-name]
en: %p Button 8
be: %p Кнопка 8

[ctx: input-name]
en: %p Button 9
be: %p Кнопка 9

[ctx: input-name]
en: %p Button 10
be: %p Кнопка 10

[ctx: input-name]
en: %p Button 11
be: %p Кнопка 11

[ctx: input-name]
en: %p Button 12
be: %p Кнопка 12

[ctx: input-name]
en: %p Button 13
be: %p Кнопка 13

[ctx: input-name]
en: %p Button 14
be: %p Кнопка 14

[ctx: input-name]
en: %p Button 15
be: %p Кнопка 15

[ctx: input-name]
en: %p Button 16
be: %p Кнопка 16

[ctx: input-name]
en: %p Start
be: %p Старт

[ctx: input-name]
en: %p Select
be: %p Выбар

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong A
be: %p Маджонг A

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong B
be: %p Маджонг B

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong C
be: %p Маджонг C

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong D
be: %p Маджонг D

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong E
be: %p Маджонг E

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong F
be: %p Маджонг F

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong G
be: %p Маджонг G

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong H
be: %p Маджонг H

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong I
be: %p Маджонг I

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong J
be: %p Маджонг J

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong K
be: %p Маджонг K

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong L
be: %p Маджонг L

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong M
be: %p Маджонг M

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong N
be: %p Маджонг N

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong O
be: %p Маджонг O

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong P
be: %p Маджонг P

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Q
be: %p Маджонг Q

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Kan
be: %p Маджонг Кан

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Pon
be: %p Маджонг Пон

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Chi
be: %p Маджонг Чы

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Reach
be: %p Маджонг Рыч

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Ron
be: %p Маджонг Рон

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Flip Flop
be: %p Маджонг Фліп-флоп

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Bet
be: %p Маджонг Стаўка

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Take Score
be: %p Маджонг Забраць ачкі

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Double Up
be: %p Маджонг Падвоіць

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Big
be: %p Маджонг Вялікі

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Small
be: %p Маджонг Малы

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Last Chance
be: %p Маджонг Апошні шанс

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda A/1
be: %p Ханафуда A/1

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda B/2
be: %p Ханафуда B/2

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda C/3
be: %p Ханафуда C/3

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda D/4
be: %p Ханафуда D/4

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda E/5
be: %p Ханафуда E/5

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda F/6
be: %p Ханафуда F/6

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda G/7
be: %p Ханафуда G/7

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda H/8
be: %p Ханафуда H/8

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda Yes
be: %p Ханафуда Так

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda No
be: %p Ханафуда Не

[ctx: input-name]
en: Key In
be: Увод ключа

[ctx: input-name]
en: Key Out
be: Ключ выхаду

[ctx: input-name]
en: Service
be: Сэрвіс

[ctx: input-name]
en: Book-Keeping
be: Рахункаводства

[ctx: input-name]
en: Door
be: Дзверы

[ctx: input-name]
en: Payout
be: Выплата

[ctx: input-name]
en: Bet
be: Стаўка

[ctx: input-name]
en: Deal
be: Раздаць

[ctx: input-name]
en: Stand
be: Стаяць

[ctx: input-name]
en: Take Score
be: Узяць ачкі

[ctx: input-name]
en: Double Up
be: Падвоіць

[ctx: input-name]
en: Half Gamble
be: Палавінны рызык

[ctx: input-name]
en: High
be: Высокі

[ctx: input-name]
en: Low
be: Нізкі

[ctx: input-name]
en: Hold 1
be: Утрымліваць 1

[ctx: input-name]
en: Hold 2
be: Утрымліваць 2

[ctx: input-name]
en: Hold 3
be: Утрымліваць 3

[ctx: input-name]
en: Hold 4
be: Утрымліваць 4

[ctx: input-name]
en: Hold 5
be: Утрымліваць 5

[ctx: input-name]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 1
be: Спыніць барабан 1

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 2
be: Спыніць барабан 2

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 3
be: Спыніць барабан 3

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 4
be: Спыніць барабан 4

[ctx: input-name]
en: Stop All Reels
be: Спыніць усе барабаны

[ctx: input-name]
en: 1 Player Start
be: Пачатак для 1 гульца

[ctx: input-name]
en: 2 Players Start
be: Пачатак для 2 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 3 Players Start
be: Пачатак для 3 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 4 Players Start
be: Пачатак для 4 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 5 Players Start
be: Пачатак для 5 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 6 Players Start
be: Пачатак для 6 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 7 Players Start
be: Пачатак для 7 гульцоў

[ctx: input-name]
en: 8 Players Start
be: Пачатак для 8 гульцоў

[ctx: input-name]
en: Coin 1
be: Манета 1

[ctx: input-name]
en: Coin 2
be: Манета 2

[ctx: input-name]
en: Coin 3
be: Манета 3

[ctx: input-name]
en: Coin 4
be: Манета 4

[ctx: input-name]
en: Coin 5
be: Манета 5

[ctx: input-name]
en: Coin 6
be: Манета 6

[ctx: input-name]
en: Coin 7
be: Манета 7

[ctx: input-name]
en: Coin 8
be: Манета 8

[ctx: input-name]
en: Coin 9
be: Манета 9

[ctx: input-name]
en: Coin 10
be: Манета 10

[ctx: input-name]
en: Coin 11
be: Манета 11

[ctx: input-name]
en: Coin 12
be: Манета 12

[ctx: input-name]
en: Banknote 1
be: Банкнота 1

[ctx: input-name]
en: Service 1
be: Сэрвіс 1

[ctx: input-name]
en: Service 2
be: Сэрвіс 2

[ctx: input-name]
en: Service 3
be: Сэрвіс 3

[ctx: input-name]
en: Service 4
be: Сэрвіс 4

[ctx: input-name]
en: Tilt 1
be: Нахіл 1

[ctx: input-name]
en: Tilt 2
be: Нахіл 2

[ctx: input-name]
en: Tilt 3
be: Нахіл 3

[ctx: input-name]
en: Tilt 4
be: Нахіл 4

[ctx: input-name]
en: Power On
be: Уключыць

[ctx: input-name]
en: Power Off
be: Выключыць

[ctx: input-name]
en: Tilt
be: Нахіл

[ctx: input-name]
en: Door Interlock
be: Блакіроўка дзвярэй

[ctx: input-name]
en: Memory Reset
be: Скід памяці

[ctx: input-name]
en: Volume Down
be: Зменшыць гучнасць

[ctx: input-name]
en: Volume Up
be: Павялічыць гучнасць

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 1
be: %p Педаль 1

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 2
be: %p Педаль 2

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 3
be: %p Педаль 3

[ctx: input-name]
en: Paddle
be: Кола

[ctx: input-name]
en: Paddle 2
be: Кола 2

[ctx: input-name]
en: Paddle 3
be: Кола 3

[ctx: input-name]
en: Paddle 4
be: Кола 4

[ctx: input-name]
en: Paddle 5
be: Кола 5

[ctx: input-name]
en: Paddle 6
be: Кола 6

[ctx: input-name]
en: Paddle 7
be: Кола 7

[ctx: input-name]
en: Paddle 8
be: Кола 8

[ctx: input-name]
en: Paddle 9
be: Кола 9

[ctx: input-name]
en: Paddle 10
be: Кола 10

[ctx: input-name]
en: Paddle V
be: Кола В

[ctx: input-name]
en: Paddle V 2
be: Кола В 2

[ctx: input-name]
en: Paddle V 3
be: Кола В 3

[ctx: input-name]
en: Paddle V 4
be: Кола В 4

[ctx: input-name]
en: Paddle V 5
be: Кола В 5

[ctx: input-name]
en: Paddle V 6
be: Кола В 6

[ctx: input-name]
en: Paddle V 7
be: Кола В 7

[ctx: input-name]
en: Paddle V 8
be: Кола В 8

[ctx: input-name]
en: Paddle V 9
be: Кола В 9

[ctx: input-name]
en: Paddle V 10
be: Кола В 10

[ctx: input-name]
en: Positional
be: Пазіцыйны

[ctx: input-name]
en: Positional 2
be: Пазіцыйны 2

[ctx: input-name]
en: Positional 3
be: Пазіцыйны 3

[ctx: input-name]
en: Positional 4
be: Пазіцыйны 4

[ctx: input-name]
en: Positional 5
be: Пазіцыйны 5

[ctx: input-name]
en: Positional 6
be: Пазіцыйны 6

[ctx: input-name]
en: Positional 7
be: Пазіцыйны 7

[ctx: input-name]
en: Positional 8
be: Пазіцыйны 8

[ctx: input-name]
en: Positional 9
be: Пазіцыйны 9

[ctx: input-name]
en: Positional 10
be: Пазіцыйны 10

[ctx: input-name]
en: Positional V
be: Пазіцыйны В

[ctx: input-name]
en: Positional V 2
be: Пазіцыйны В 2

[ctx: input-name]
en: Positional V 3
be: Пазіцыйны В 3

[ctx: input-name]
en: Positional V 4
be: Пазіцыйны В 4

[ctx: input-name]
en: Positional V 5
be: Пазіцыйны В 5

[ctx: input-name]
en: Positional V 6
be: Пазіцыйны В 6

[ctx: input-name]
en: Positional V 7
be: Пазіцыйны В 7

[ctx: input-name]
en: Positional V 8
be: Пазіцыйны В 8

[ctx: input-name]
en: Positional V 9
be: Пазіцыйны В 9

[ctx: input-name]
en: Positional V 10
be: Пазіцыйны В 10

[ctx: input-name]
en: Dial
be: Набіральнік

[ctx: input-name]
en: Dial 2
be: Набіральнік 2

[ctx: input-name]
en: Dial 3
be: Набіральнік 3

[ctx: input-name]
en: Dial 4
be: Набіральнік 4

[ctx: input-name]
en: Dial 5
be: Набіральнік 5

[ctx: input-name]
en: Dial 6
be: Набіральнік 6

[ctx: input-name]
en: Dial 7
be: Набіральнік 7

[ctx: input-name]
en: Dial 8
be: Набіральнік 8

[ctx: input-name]
en: Dial 9
be: Набіральнік 9

[ctx: input-name]
en: Dial 10
be: Набіральнік 10

[ctx: input-name]
en: Dial V
be: Набіральнік В

[ctx: input-name]
en: Dial V 2
be: Набіральнік В 2

[ctx: input-name]
en: Dial V 3
be: Набіральнік В 3

[ctx: input-name]
en: Dial V 4
be: Набіральнік В 4

[ctx: input-name]
en: Dial V 5
be: Набіральнік В 5

[ctx: input-name]
en: Dial V 6
be: Набіральнік В 6

[ctx: input-name]
en: Dial V 7
be: Набіральнік В 7

[ctx: input-name]
en: Dial V 8
be: Набіральнік В 8

[ctx: input-name]
en: Dial V 9
be: Набіральнік В 9

[ctx: input-name]
en: Dial V 10
be: Набіральнік В 10

[ctx: input-name]
en: Trackball X
be: Трэкбол X

[ctx: input-name]
en: Trackball X 2
be: Трэкбол X 2

[ctx: input-name]
en: Trackball X 3
be: Трэкбол X 3

[ctx: input-name]
en: Trackball X 4
be: Трэкбол X 4

[ctx: input-name]
en: Trackball X 5
be: Трэкбол X 5

[ctx: input-name]
en: Trackball X 6
be: Трэкбол X 6

[ctx: input-name]
en: Trackball X 7
be: Трэкбол X 7

[ctx: input-name]
en: Trackball X 8
be: Трэкбол X 8

[ctx: input-name]
en: Trackball X 9
be: Трэкбол X 9

[ctx: input-name]
en: Trackball X 10
be: Трэкбол X 10

[ctx: input-name]
en: Trackball Y
be: Трэкбол Y

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 2
be: Трэкбол Y 2

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 3
be: Трэкбол Y 3

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 4
be: Трэкбол Y 4

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 5
be: Трэкбол Y 5

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 6
be: Трэкбол Y 6

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 7
be: Трэкбол Y 7

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 8
be: Трэкбол Y 8

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 9
be: Трэкбол Y 9

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 10
be: Трэкбол Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick X
be: Стык АЦ X

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 2
be: Стык АЦ X 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 3
be: Стык АЦ X 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 4
be: Стык АЦ X 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 5
be: Стык АЦ X 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 6
be: Стык АЦ X 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 7
be: Стык АЦ X 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 8
be: Стык АЦ X 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 9
be: Стык АЦ X 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 10
be: Стык АЦ X 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y
be: Стык АЦ Y

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 2
be: Стык АЦ Y 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 3
be: Стык АЦ Y 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 4
be: Стык АЦ Y 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 5
be: Стык АЦ Y 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 6
be: Стык АЦ Y 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 7
be: Стык АЦ Y 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 8
be: Стык АЦ Y 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 9
be: Стык АЦ Y 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 10
be: Стык АЦ Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z
be: Стык АЦ Z

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 2
be: Стык АЦ Z 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 3
be: Стык АЦ Z 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 4
be: Стык АЦ Z 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 5
be: Стык АЦ Z 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 6
be: Стык АЦ Z 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 7
be: Стык АЦ Z 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 8
be: Стык АЦ Z 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 9
be: Стык АЦ Z 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 10
be: Стык АЦ Z 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun X
be: Светлавы пісталет X

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 2
be: Светлавы пісталет X 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 3
be: Светлавы пісталет X 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 4
be: Светлавы пісталет X 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 5
be: Светлавы пісталет X 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 6
be: Светлавы пісталет X 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 7
be: Светлавы пісталет X 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 8
be: Светлавы пісталет X 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 9
be: Светлавы пісталет X 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 10
be: Светлавы пісталет X 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y
be: Светлавы пісталет Y

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 2
be: Светлавы пісталет Y 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 3
be: Светлавы пісталет Y 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 4
be: Светлавы пісталет Y 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 5
be: Светлавы пісталет Y 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 6
be: Светлавы пісталет Y 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 7
be: Светлавы пісталет Y 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 8
be: Светлавы пісталет Y 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 9
be: Светлавы пісталет Y 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 10
be: Светлавы пісталет Y 10

[ctx: input-name]
en: Mouse X
be: Мыш X

[ctx: input-name]
en: Mouse X 2
be: Мыш X 2

[ctx: input-name]
en: Mouse X 3
be: Мыш X 3

[ctx: input-name]
en: Mouse X 4
be: Мыш X 4

[ctx: input-name]
en: Mouse X 5
be: Мыш X 5

[ctx: input-name]
en: Mouse X 6
be: Мыш X 6

[ctx: input-name]
en: Mouse X 7
be: Мыш X 7

[ctx: input-name]
en: Mouse X 8
be: Мыш X 8

[ctx: input-name]
en: Mouse X 9
be: Мыш X 9

[ctx: input-name]
en: Mouse X 10
be: Мыш X 10

[ctx: input-name]
en: Mouse Y
be: Мыш Y

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 2
be: Мыш Y 2

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 3
be: Мыш Y 3

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 4
be: Мыш Y 4

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 5
be: Мыш Y 5

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 6
be: Мыш Y 6

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 7
be: Мыш Y 7

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 8
be: Мыш Y 8

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 9
be: Мыш Y 9

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 10
be: Мыш Y 10

[ctx: input-name]
en: Keypad
be: Лічбавая клавіятура

[ctx: input-name]
en: Keyboard
be: Клавіятура

[ctx: input-name]
en: Show/Hide Menu
be: Паказаць/Схаваць меню

[ctx: input-name]
en: UI Select
be: Выбраць ІК

[ctx: input-name]
en: UI Back
be: Назад ІК

[ctx: input-name]
en: UI Cancel
be: Скасаваць ІК

[ctx: input-name]
en: UI Clear
be: Ачысціць ІК

[ctx: input-name]
en: UI Help
be: Дапамога ІК

[ctx: input-name]
en: UI Up
be: Уверх ІК

[ctx: input-name]
en: UI Down
be: Уніз ІК

[ctx: input-name]
en: UI Left
be: Улева ІК

[ctx: input-name]
en: UI Right
be: Управа ІК

[ctx: input-name]
en: UI Home
be: Дадому ІК

[ctx: input-name]
en: UI End
be: Канец ІК

[ctx: input-name]
en: UI Page Up
be: Старонка ўверх ІК

[ctx: input-name]
en: UI Page Down
be: Старонка ўніз ІК

[ctx: input-name]
en: UI Previous Group
be: Папярэдняя група ІК

[ctx: input-name]
en: UI Next Group
be: Наступная група ІК

[ctx: input-name]
en: On Screen Display
be: Экраннае меню

[ctx: input-name]
en: Toggle UI Controls
be: Пераключыць элементы кіравання ІК

[ctx: input-name]
en: Break in Debugger
be: Спыніць у адладчыку

[ctx: input-name]
en: Pause
be: Паўза

[ctx: input-name]
en: Pause - Single Step
be: Паўза - адзін крок

[ctx: input-name]
en: Rewind - Single Step
be: Пераматаць - адзін крок

[ctx: input-name]
en: Save State
be: Захаваць стан

[ctx: input-name]
en: Load State
be: Загрузіць стан

[ctx: input-name]
en: Reset Machine
be: Скінуць машыну

[ctx: input-name]
en: Soft Reset
be: Мяккі скід

[ctx: input-name]
en: Show Decoded Graphics
be: Паказаць дэкадаваную графіку

[ctx: input-name]
en: Frameskip Dec
be: Змяншэнне прапуску кадраў

[ctx: input-name]
en: Frameskip Inc
be: Павелічэнне прапуску кадраў

[ctx: input-name]
en: Throttle
be: Дросель

[ctx: input-name]
en: Fast Forward
be: Паскорана наперад

[ctx: input-name]
en: Show FPS
be: Паказаць FPS

[ctx: input-name]
en: Save Snapshot
be: Захаваць здымак

[ctx: input-name]
en: Record MNG
be: Запісаць MNG

[ctx: input-name]
en: Record AVI
be: Запісаць AVI

[ctx: input-name]
en: Toggle Cheat
be: Пераключыць чыт

[ctx: input-name]
en: UI Display Comment
be: Паказаць каментарый ІК

[ctx: input-name]
en: UI Zoom In
be: Павялічыць ІК

[ctx: input-name]
en: UI Zoom Out
be: Паменшыць ІК

[ctx: input-name]
en: UI Default Zoom
be: Стандартны маштаб ІК

[ctx: input-name]
en: UI Rotate
be: Павярнуць ІК

[ctx: input-name]
en: Show Profiler
be: Паказаць прафіліроўшчык

[ctx: input-name]
en: UI Release Pointer
be: Вызваліць паказальнік ІК

[ctx: input-name]
en: UI Paste Text
be: Уставіць тэкст ІК

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Start
be: Пачаць (першую) стужку ІК

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Stop
be: Спыніць (першую) стужку ІК

[ctx: input-name]
en: UI Focus Next
be: Наступны фокус ІК

[ctx: input-name]
en: UI Focus Previous
be: Папярэдні фокус ІК

[ctx: input-name]
en: UI External DAT View
be: Знешні прагляд DAT ІК

[ctx: input-name]
en: UI Add/Remove Favorite
be: Дадаць/Выдаліць з абранага ІК

[ctx: input-name]
en: UI Export List
be: Экспарт спісу ІК

[ctx: input-name]
en: UI Audit Media
be: Аўдыт носьбітаў ІК

[ctx: input-name]
en: Toggle Fullscreen
be: Пераключыць поўнаэкранны рэжым

[ctx: input-name]
en: Take Rendered Snapshot
be: Зрабіць візуалізаваны здымак

[ctx: input-name]
en: Record Rendered Video
be: Запісаць візуалізаванае відэа

[ctx: input-name]
en: Toggle Post-Processing
be: Пераключыць постапрацоўку

[ctx: input-name]
en: Toggle Filter
be: Пераключыць фільтр

[ctx: input-name]
en: Decrease Prescaling
be: Паменшыць папярэдняе маштабаванне

[ctx: input-name]
en: Increase Prescaling
be: Павялічыць папярэдняе маштабаванне

[ctx: plugin-hiscore]
en: When updated
be: Пры абнаўленні

[ctx: plugin-hiscore]
en: On exit
be: Пры выхадзе

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support Options
be: Налады падтрымкі рэкордаў

[ctx: plugin-hiscore]
en: Save scores
be: Захаваць рэкорды

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support
be: Падтрымка рэкордаў

en: Other:
be: Іншае:

en: Save Cheat
be: Захаваць чыт

en: Default
be: Па змаўчанні

en: Custom
be: Карыстальніцкі

en: Cheat Name
be: Назва чыта

en: Default name is %s
be: Назва па змаўчанні: %s

en: Player
be: Гулец

en: Type
be: Тып

en: (empty)
be: (пуста)

en: You can enter any type name
be: Вы можаце ўвесці любую назву тыпу

en: Save
be: Захаваць

en: Type name is empty
be: Назва тыпу пустая

en: Cheat written to %s and added to cheat.simple
be: Чыт запісаны ў %s і дададзены ў cheat.simple

en: Cheat added to cheat.simple
be: Чыт дададзены ў cheat.simple

en: Unable to write file
    Ensure that cheatpath folder exists
be: Немагчыма запісаць файл
    Пераканайцеся, што папка cheatpath існуе

en: CPU or RAM
be: ЦП ці АЗП

en: Changes to this only take effect when "Start new search" is selected
be: Змены ўступаюць у сілу толькі пасля выбару "Пачаць новы пошук"

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Manual
be: Уручную

en: Pause Mode
be: Рэжым паўзы

en: Manually toggle pause when needed
be: Уручную пераключаць паўзу пры неабходнасці

en: Automatically toggle pause with on-screen menus
be: Аўтаматычна пераключаць паўзу з экраннымі меню

en: All slots cleared and current state saved to Slot 1
be: Усе слоты ачышчаны і бягучы стан захаваны ў Слот 1

en: Start new search
be: Пачаць новы пошук

en: Memory state saved to Slot %d
be: Стан памяці захаваны ў Слот %d

en: Save current memory state to Slot %d
be: Захаваць бягучы стан памяці ў Слот %d

en: %d total matches found
be: Знойдзена %d супадзенняў усяго

en: Perform Compare : Slot %d %s Slot %d
be: Выканаць параўнанне : Слот %d %s Слот %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s Slot %d %s %d
be: Выканаць параўнанне  :  Слот %d %s Слот %d %s %d

en: Perform Compare  :  Slot %d BITWISE%s Slot %d
be: Выканаць параўнанне  :  Слот %d БІТАВАЕ%s Слот %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s %d
be: Выканаць параўнанне  :  Слот %d %s %d

en: Slot %d
be: Слот %d

en: Left less than right
be: Левы менш за правы

en: Left greater than right
be: Левы больш за правы

en: Left equal to right
be: Левы роўны праваму

en: Left not equal to right
be: Левы не роўны праваму

en: Left equal to right with bitmask
be: Левы роўны праваму з бітавай маскай

en: Left not equal to right with bitmask
be: Левы не роўны праваму з бітавай маскай

en: Left less than value
be: Левы менш за значэнне

en: Left greater than value
be: Левы больш за значэнне

en: Left equal to value
be: Левы роўны значэнню

en: Left not equal to value
be: Левы не роўны значэнню

en: Value
be: Значэнне

en: Difference
be: Розніца

en: Any
be: Любое

en: Data Format
be: Фармат дадзеных

en: Slot 1 Value
be: Значэнне Слота 1

en: Last Slot Value
be: Значэнне апошняга Слота

en: Test/Write Poke Value
be: Праверыць/Запісаць значэнне

en: Use this if you want to poke the Slot 1 value (eg. You started with something but lost it)
be: Выкарыстоўвайце гэта, калі жадаеце запісаць значэнне Слота 1 (напр., вы пачалі з нечым, але страцілі гэта)

en: Use this if you want to poke the Last Slot value (eg. You started without an item but finally got it)
be: Выкарыстоўвайце гэта, калі жадаеце запісаць значэнне апошняга Слота (напр., вы пачалі без прадмета, але нарэшце атрымалі яго)

en: Use this if you want to poke %s
be: Выкарыстоўвайце гэта, калі жадаеце запісаць %s

en: Aligned only
be: Толькі выраўнаваныя

en: Undo last search -- #
be: Адмяніць апошні пошук -- #

en: Match block
be: Блок супадзення

en: All
be: Усе

en: Test Cheat %08X_%02X
be: Праверыць чыт %08X_%02X

en: Cheat engine not available
be: Рухавік чытаў недаступны

en: Test
be: Праверыць

en: Write
be: Запісаць

en: Watch
be: Сачыць

en: Page
be: Старонка

en: Clear Watches
be: Ачысціць назіранні

en: Cheat Finder
be: Пошук чытаў

en: Save input names to file
be: Захаваць назвы ўводу ў файл

en: Failed to save input name file
be: Не ўдалося захаваць файл назваў ўводу

en: Input port name file saved to %s
be: Файл назваў партоў ўводу захаваны ў %s

en: Input ports
be: Парты ўводу

[ctx: plugin-autofire]
en: Failed to load autofire menu
be: Не ўдалося загрузіць меню аўтастральбы

[ctx: plugin-autofire]
en: Autofire
be: Аўтастральба

[ctx: plugin-autofire]
en: Autofire buttons
be: Кнопкі аўтастральбы

[ctx: plugin-autofire]
en: Press %s to delete
be: Націсніце %s для выдалення

[ctx: plugin-autofire]
en: %s [%g Hz]
be: %s [%g Гц]

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a [%g Hz]
be: н/д [%g Гц]

[ctx: plugin-autofire]
en: [no autofire buttons]
be: [няма кнопак аўтастральбы]

[ctx: plugin-autofire]
en: Add autofire button
be: Дадаць кнопку аўтастральбы

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a
be: н/д

[ctx: plugin-autofire]
en: [not set]
be: [не ўстаноўлена]

[ctx: plugin-autofire]
en: Input
be: Увод

[ctx: plugin-autofire]
en: Hotkey
be: Гарачая клавіша

[ctx: plugin-autofire]
en: On frames
be: Кадры ўключэння

[ctx: plugin-autofire]
en: Off frames
be: Кадры выключэння

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be pressed
be: Колькасць кадраў, калі кнопка будзе націснута

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be released
be: Колькасць кадраў, калі кнопка будзе адпушчана

[ctx: plugin-autofire]
en: Edit autofire button
be: Рэдагаваць кнопку аўтастральбы

[ctx: plugin-autofire]
en: Done
be: Гатова

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
be: Стварыць

[ctx: plugin-autofire]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: plugin-autofire]
en: Select an input for autofire
be: Выберыце ўвод для аўтастральбы

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro started at %s
be: КОД ЧАСУ: Інтра пачалася ў %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro duration %s
be: КОД ЧАСУ: Працягласць інтра %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay started at %s
be: КОД ЧАСУ: Гульня пачалася ў %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay duration %s
be: КОД ЧАСУ: Працягласць гульні %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d started at %s
be: КОД ЧАСУ: Дадатак %d пачаўся ў %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d duration %s
be: КОД ЧАСУ: Працягласць дадатку %d %s

[ctx: plugin-timecode]
en:  %s%s%02d:%02d [paused]
be:  %s%s%02d:%02d [прыпынена]

[ctx: plugin-timecode]
en: TOTAL %02d:%02d
be: УСЯГО %02d:%02d

[ctx: plugin-timecode]
en: Timecode Recorder
be: Запісвальнік кода часу

[ctx: plugin-timecode]
en: Assume 60 Hz
be: Лічыць 60 Гц

[ctx: plugins-timecode]
en: Count emulated frames
be: Лічыць эмуляваныя кадры

[ctx: plugin-timecode]
en: Frame numbers
be: Нумары кадраў

[ctx: plugin-timecode]
en: Hotkey
be: Гарачая клавіша

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input Macros
be: Макрасы ўводу

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro
be: Новы макрас

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro %d
be: Новы макрас %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Set Input
be: Вызначыць увод

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
be: Назва

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [not set]
be: [не ўстаноўлена]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Activation combination
be: Камбінацыя актывацыі

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Stop immediately
be: Спыніць неадкладна

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Complete macro
be: Завяршыць макрас

[ctx: plugin-inputmacro]
en: On release
be: Пры адпусканні

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Release
be: Адпусціць

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Loop to step %d
be: Цыкл да кроку %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Prolong step %d
be: Падоўжыць крок %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: When held
be: Калі ўтрымліваецца

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Step %d
be: Крок %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delay (frames)
be: Затрымка (кадры)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Duration (frames)
be: Працягласць (кадры)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: n/a
be: н/д

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input %d
be: Увод %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add input
be: Дадаць увод

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delete step
be: Выдаліць крок

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add step at position
be: Дадаць крок на пазіцыю

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add Input Macro
be: Дадаць макрас уводу

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
be: Стварыць

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Edit Input Macro
be: Рэдагаваць макрас уводу

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Done
be: Гатова

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Press %s to delete
be: Націсніце %s для выдалення

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [no macros]
be: [няма макрасаў]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add macro
be: Дадаць макрас

[ctx: plugin-timer]
en: Wall clock
be: Насценны гадзіннік

[ctx: plugin-timer]
en: Emulated time
be: Эмуляваны час

[ctx: plugin-timer]
en: Reference
be: Спасылка

[ctx: plugin-timer]
en: Current time
be: Бягучы час

[ctx: plugin-timer]
en: Total time
be: Агульны час

[ctx: plugin-timer]
en: Play Count
be: Колькасць гульняў

[ctx: plugin-timer]
en: Timer
be: Таймер

en: Select cheat to set hotkey
be: Выберыце чыт для прызначэння гарачай клавішы

en: Press %s to clear hotkey
be: Націсніце %s для выдалення гарачай клавішы

en: None
be: Няма

en: Done
be: Гатова

en: Set
be: Усталяваць

en: Set hotkeys
be: Усталяваць гарачыя клавішы

en: Activated: %s = %s
be: Актывавана: %s = %s

en: Activated: %s
be: Актывавана: %s

en: Cheat
be: Чыт

en: Enabled: %s
be: Уключана: %s

en: Disabled: %s
be: Адключана: %s

en: %s added
be: %s дададзена

[ctx: plugin-data]
en: Command
be: Каманда

[ctx: plugin-data]
en: Sysinfo
be: Сістэмная звесткі

[ctx: plugin-data]
en: High Scores
be: Рэкорды

[ctx: plugin-data]
en: Gameinit
be: Ініцыялізацыя гульні

[ctx: plugin-data]
en: History
be: Гісторыя

[ctx: plugin-data]
en: 
    
    --- DRIVER INFO ---
    Driver:
be: 
    
    --- ЗВЕСТКІ АБ ДРАЙВЕРЫ ---
    Драйвер:

[ctx: plugin-commonui]
en: Cancel
be: Скасаваць

[ctx: plugin-commonui]
en: Invalid combination entered
be: Уведзена няправільная камбінацыя

[ctx: plugin-commonui]
en: Enter combination or press %s to cancel
    %s
be: Увядзіце камбінацыю або націсніце %s, каб скасаваць
    %s
