MAME 0.180 - en to ca translation catalogue (275 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
ca: 
    
    Premeu qualsevol tecla per continuar

en: %s
     added to favorites list.
ca: %s
     afegit a la llista de favorits.

en: %s
     removed from favorites list.
ca: %s
     suprimit de la llista de favorits.

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
ca: %1$s %2$s (%3$d / %4$d paquets de programari)

en: Sound Options
ca: Opcions de so

en: Plugins
ca: Connectors

en: Customize UI
ca: Personalitza la IU

en: Plugin Options
ca: Opcions de connectors

en: [create]
ca: [crea]

en: [software list]
ca: [llista de programari]

en: Select access mode
ca: Seleccioneu el mode d'accés

en: Read-only
ca: Només lectura

en: Read-write
ca: Lectura i escriptura

en: Read this image, write to another image
ca: Llegeix aquesta imatge, escriu en una altra imatge

en: Read this image, write to diff
ca: Llegeix aquesta imatge, escriu al diff

en: Miscellaneous Options
ca: Opcions de miscel·lània

en: Cheats
ca: Trampes

en: Show mouse pointer
ca: Mostra el punter del ratolí

en: Advanced Options
ca: Opcions avançades

en: Performance Options
ca: Opcions de rendiment

en: Sleep
ca: Dorm

en: Speed
ca: Velocitat

en: Rotate
ca: Rota

en: Rotate right
ca: Rota a la dreta

en: Rotate left
ca: Rota a l'esquerra

en: Auto rotate right
ca: Rota automàticament a la dreta

en: Auto rotate left
ca: Rota automàticament a l'esquerra

en: Flip X
ca: Inverteix l'eix X

en: Flip Y
ca: Inverteix l'eix Y

en: Input Options
ca: Opcions d'entrada

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Multi-keyboard
ca: Multi-teclat

en: Multi-mouse
ca: Multi-ratolí

en: Video Options
ca: Opcions de vídeo

en: Video Mode
ca: Mode de vídeo

en: Bilinear Filtering
ca: Filtratge biliniar

en: Bitmap Prescaling
ca: Preescalat de mapa de bits

en: Window Mode
ca: Mode de finestra

en: On
ca: Encès

en: Off
ca: Apagat

en: Return to Previous Menu
ca: Torna al menú anterior

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: There are known problems with this system
ca: Hi ha problemes coneguts amb aquest sistema

en: 
    THIS SYSTEM DOESN'T WORK. The emulation for this system is not yet complete. There is nothing you can do to fix this problem except wait for the developers to improve the emulation.
ca: 
    AQUEST SISTEMA NO FUNCIONA. L'emulació per a aquest sistema no és completa. No podeu fer res al respecte, tret d'esperar a que els desenvolupadors milloren l'emulació.

en: 
    
    There are working clones of this system: %s
ca: 
    
    Hi ha clons funcionals d'aquest sistema: %s

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
ca: %1$s
    %2$s %3$s
    Controlador: %4$s
    
    CPU:

en: 
    Sound:
ca: 
    So:

en: 
    Video:
ca: 
    Vídeo:

en: None
ca: Cap

en: Screen '%1$s'
ca: Pantalla «%1$s»

en: Screen
ca: Pantalla

en: Not supported
ca: No suportat

en: Partially supported
ca: Parcialment suportat

en: [empty]
ca: [buit]

en: [file manager]
ca: [gestor de fitxers]

en: File Already Exists - Override?
ca: El fitxer ja existeix. Voleu sobreescriure'l?

en: Yes
ca: Sí

en: New Image Name:
ca: Nom de la imatge nova:

en: Image Format:
ca: Format de la imatge:

en: Create
ca: Crea

en: Please enter a file extension too
ca: Introduïu una extensió de fitxer també

en: Select image format
ca: Seleccioneu el format de la imatge

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
ca: Mode de teclat

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
ca: Emulat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Disabled
ca: Inhabilitat

[ctx: machine-filter]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
ca: Fabricant

[ctx: machine-filter]
en: Year
ca: Any

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
ca: Filtre personalitzat

[ctx: software-filter]
en: Year
ca: Any

[ctx: software-filter]
en: Publisher
ca: Publicador

[ctx: software-filter]
en: Device Type
ca: Tipus de dispositiu

[ctx: software-filter]
en: Software List
ca: Llista de programari

en: Filter
ca: Filtre

en: Select Filters
ca: Selecciona filtres

en: Remove last filter
ca: Suprimeix el darrer filtre

en: Add filter
ca: Afegeix un filtre

en: File
ca: Fitxer

en: Revision: %1$s
ca: Revisió: %1$s

en: BIOS Selection
ca: Selecció de BIOS

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Network Devices
ca: Dispositius de xarxa

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
ca: Temps d'execució: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
ca: Temps d'execució: %1$d:%2$02d

en: Coin %1$c: NA%3$s
ca: Moneda %1$c: NA%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
ca: Moneda %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
ca:  (blocat)

en: Name:             Description:
ca: Nom:              Descripció:

en: Export list in XML format (like -listxml)
ca: Exporta la llista en format XML (like -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
ca: Exporta la llista en format XML (com -listxml, però excloent dispositius)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
ca: Exporta la llista en format TXT (com -listfull)

en: Add To Favorites
ca: Afegeix als favorits

en: Remove From Favorites
ca: Suprimeix dels favorits

en:  (default)
ca:  (per defecte)

en: Pseudo Terminals
ca: Pseudo terminals

en: [failed]
ca: [fallit]

en: Slider Controls
ca: Controls dels lliscadors

en: Machine Configuration
ca: Configuració de la màquina

en: %s [internal]
ca: %s [intern]

en: User Interface
ca: Interfície d'usuari

en: Other Controls
ca: Altres controls

en: Tape Control
ca: Control de cinta

en: stopped
ca: aturat

en: playing
ca: reproduint

en: (playing)
ca: (reproduint)

en: recording
ca: enregistrant

en: (recording)
ca: (enregistrant)

en: Pause/Stop
ca: Pausa/Atura

en: Play
ca: Reprodueix

en: Record
ca: Enregistra

en: Rewind
ca: Rebobina

en: Fast Forward
ca: Avanç ràpid

en: Cannot save over directory
ca: No es pot desar damunt d'un directori

en: Configure Options
ca: Configura les opcions

en: Exit
ca: Surt

en: Type name or select: %1$s_
ca: Teclegeu el nom o seleccioneu: %1$s_

en: Type name or select: (random)
ca: Teclegeu el nom o seleccioneu: (aleatori)

en: Driver: %1$s
ca: Controlador: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
ca: En resum: NO FUNCIONA

en: Overall: Unemulated Protection
ca: Resum: Protecció no emulada

en: Overall: Working
ca: En resum: Funciona

en: Graphics: Imperfect,
ca: Gràfics: Imperfectes,

en: Graphics: OK,
ca: Gràfics: OK,

en: Sound: Unimplemented
ca: So: No implementat

en: Sound: Imperfect
ca: So: Imperfecte

en: Sound: OK
ca: So: OK

en: Cheat Comment:
    %s
ca: Comentari de la trampa:
    %s

en: All cheats reloaded
ca: S'han tornat a carregar totes les trampes

en: Reset All
ca: Reinicialitza'ls tots

en: Reload All
ca: Torna a carregar-ho tot

[ctx: path-option]
en: ROMs
ca: ROM

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
ca: Mirilles

[ctx: path-option]
en: INIs
ca: INI

[ctx: path-option]
en: DATs
ca: DAT

[ctx: path-option]
en: Snapshots
ca: Instantànies

[ctx: path-option]
en: Icons
ca: Icones

[ctx: path-option]
en: Control Panels
ca: Quadres de control

[ctx: path-option]
en: Cabinets
ca: Cabines

[ctx: path-option]
en: PCBs
ca: PCB

[ctx: path-option]
en: Flyers
ca: Díptics

[ctx: path-option]
en: HowTo
ca: ComEsFa

[ctx: path-option]
en: Logos
ca: Logotips

[ctx: path-option]
en: Scores
ca: Puntuacions

[ctx: path-option]
en: Covers
ca: Portades

en: Remove %1$s Folder
ca: Suprimeix la carpeta %1$s

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
ca: Afegeix la carpeta %1$s - cerca: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
ca: Canvia la carpeta %1$s - cerca: %2$s_

en: Press TAB to set
ca: Premeu TAB per establir

en: Add Folder
ca: Afegeix una carpeta

en: Remove Folder
ca: Suprimeix una carpeta

en: Change Folder
ca: Canvia de carpeta

en: System: %1$-.100s
ca: Sistema: %1$-.100s

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
ca: %1$s - cerca: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
ca: Feu doble clic o premeu %1$s per seleccionar

en: Show All
ca: Mostra'ls tots

en: Hide Filters
ca: Amaga els filtres

en: Hide Info/Image
ca: Amaga la info/imatge

en: Hide Both
ca: Amaga ambdós

en: Show Side Panels
ca: Mostra els panells laterals

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Language
ca: Llengua

en: UI Fonts
ca: Tipus de lletra de la IU

en: default
ca: per defecte

en: UI Font
ca: Tipus de lletra de la IU

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Lines
ca: Línies

en: Infos text size
ca: Mida del text de la info

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
ca: Text d'exemple - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: UI Colors
ca: Colors de la IU

[ctx: color-option]
en: Normal text
ca: Text normal

[ctx: color-option]
en: Selected color
ca: Color seleccionat

[ctx: color-option]
en: Normal text background
ca: Fons del text normal

[ctx: color-option]
en: Selected background color
ca: Color de fons seleccionat

[ctx: color-option]
en: Subitem color
ca: Color del subelement

[ctx: color-option]
en: Clone
ca: Clona

[ctx: color-option]
en: Border
ca: Vora

[ctx: color-option]
en: Background
ca: Fons

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
ca: Color no disponible

[ctx: color-option]
en: Slider color
ca: Color del lliscador

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
ca: Fons del visualitzador de gràfics

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
ca: Color de ratolí al damunt

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
ca: Color de fons de ratolí al damunt

en: Restore default colors
ca: Restaura els colors predeterminats

en: Menu Preview
ca: Previsualització del menú

[ctx: color-sample]
en: Subitem
ca: Subelement

[ctx: color-sample]
en: Selected
ca: Seleccionat

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
ca: Ratolí a sobre

[ctx: color-sample]
en: Clone
ca: Clona

en: ARGB Settings
ca: Paràmetres d'ARGB

[ctx: color-channel]
en: Alpha
ca: Alfa

[ctx: color-channel]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: color-channel]
en: Green
ca: Verd

[ctx: color-channel]
en: Blue
ca: Blau

en: Choose from palette
ca: Selecciona des de la paleta

en: Color preview:
ca: Previsualització de color:

[ctx: color-preset]
en: White
ca: Blanc

[ctx: color-preset]
en: Silver
ca: Plata

[ctx: color-preset]
en: Gray
ca: Gris

[ctx: color-preset]
en: Black
ca: Negre

[ctx: color-preset]
en: Red
ca: Vermell

[ctx: color-preset]
en: Orange
ca: Taronja

[ctx: color-preset]
en: Yellow
ca: Groc

[ctx: color-preset]
en: Green
ca: Verd

[ctx: color-preset]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: color-preset]
en: Violet
ca: Violeta

en: Barcode Reader
ca: Lector de codi de barres

en: New Barcode:
ca: Codi de barres nou:

en: Enter Code
ca: Introduiu un codi

en: Barcode length invalid!
ca: La mida del codi de barres no és vàlid!

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
ca: Configuració de la màquina

[ctx: menu-main]
en: System Information
ca: Informació de el sistema

[ctx: menu-main]
en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
ca: Control de cinta

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
ca: Pseudo terminals

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
ca: Selecció de BIOS

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
ca: Lector de codi de barres

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
ca: Dispositius de xarxa

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
ca: Controls dels lliscadors

[ctx: menu-main]
en: Video Options
ca: Opcions de vídeo

[ctx: menu-main]
en: Cheat
ca: Trampa

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
ca: Opcions de connectors

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
ca: Visualització de DAT externa

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
ca: Afegeix als favorits

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
ca: Suprimeix dels favorits

en: Images
ca: Imatges

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
ca: Instantànies

[ctx: selmenu-artwork]
en: Logo
ca: Logotip

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
ca: ComEsFa

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
ca: Puntuacions

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
ca: Portades

en: Export displayed list to file
ca: Exporta la llista mostrada a un fitxer

en: Show DATs view
ca: Mostra la visualitzció de DAT

en: Software is clone of: %1$s
ca: El programari és un clon de: %1$s

en: Software is parent
ca: El programari és el pare

en: Supported: No
ca: Suportat: No

en: Supported: Partial
ca: Suportat: Parcialment

en: Supported: Yes
ca: Suportat: Sí

en: System is parent
ca: El sistema és el pare

en: System is clone of: %1$s
ca: El sistema és un clon de: %1$s

en: General Info
ca: Informació general

en: Short Name	%1$s
ca: Nom curt	%1$s

en: Year	%1$s
ca: Any	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
ca: Fabricant	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
ca: El sistema és un clon de	%1$s

en: System is Parent
ca: El sistema és el pare

en: Overall	NOT WORKING
ca: En resum	NO FUNCIONA

en: Overall	Unemulated Protection
ca: En resum	Protecció no emulada

en: Overall	Working
ca: En resum	Funciona

en: Graphics	Unimplemented
ca: Gràfics	No implementat

en: Graphics	Imperfect Colors
ca: Gràfics	Colors imperfectes

en: Graphics	Imperfect
ca: Gràfics	Imperfecte

en: Graphics	OK
ca: Gràfics	OK

en: Sound	Unimplemented
ca: So	No implementat

en: Sound	Imperfect
ca: So	Imperfecte

en: Sound	OK
ca: So	OK

en: Requires Artwork	Yes
ca: Requereix art	Sí

en: Requires Artwork	No
ca: Requereix art	No

en: Support Cocktail	No
ca: Suporta cocktail	No

en: System is BIOS	Yes
ca: El sistema és una BIOS	Sí

en: System is BIOS	No
ca: El sistema és una BIOS	No

en: Support Save	Yes
ca: Suporta desar	Sí

en: Support Save	No
ca: Suporta desar	No

en: Screen Orientation	Vertical
ca: Orientació de la pantalla	Vertical

en: Screen Orientation	Horizontal
ca: Orientació de la pantalla	Horitzontal

en: Requires CHD	Yes
ca: Requereix CHD	Sí

en: Requires CHD	No
ca: Requereix CHD	No

en: Sound
ca: So

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
ca: Crea

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
ca: Nom

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
ca: Crea

en: Cheat
ca: Trampa

[ctx: plugin-data]
en: Command
ca: Ordre

[ctx: plugin-data]
en: History
ca: Història
