MAME - en to el translation catalogue (1180 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
el: 
    
    Πιέστε ένα πλήκτρο για συνέχεια

en: This system requires media images to be mounted for the following device(s):
el: Αυτό το σύστημα απαιτεί εικόνες μέσων να φορτωθούν για την ακόλουθη συσκευή(ες):

en: UI controls enabled
    Use %1$s to toggle
el: Χειρισμός UI ενεργοποιημένος
    Χρήση %1$s για εναλλαγή

en: UI controls disabled
    Use %1$s to toggle
el: Χειρισμός UI απενεργοποιημένος
    Χρήση %1$s για εναλλαγή

en: Master Volume
el: Κύρια Ένταση

en: %1$s Volume
el: %1$s Ένταση

en: Overclock CPU %1$s
el: Υπερχρονισμός CPU %1$s

en: Overclock %1$s sound
el: Υπερχρονισμός %1$s ήχου

en: %1$s Refresh Rate
el: %1$s Ρυθμός Ανανέωσης

en: %1$s Brightness
el: %1$s Φωτεινότητα

en: %1$s Contrast
el: %1$s Αντίθεση

en: %1$s Gamma
el: %1$s Γάμμα

en: %1$s Horiz Stretch
el: %1$s Οριζόντια Επέκταση

en: %1$s Horiz Position
el: %1$s Οριζόντια Θέση

en: %1$s Vert Stretch
el: %1$s Κάθετη Επέκταση

en: %1$s Vert Position
el: %1$s Κάθετη Θέση

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
el: Laserdisc '%1$s' Οριζόντια Επέκταση

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
el: Laserdisc '%1$s' Οριζόντια Θέση

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
el: Laserdisc '%1$s' Κάθετη Επέκταση

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
el: Laserdisc '%1$s' Κάθετη Θέση

en: Vector Flicker
el: Τρεμόπαιγμα Διανύσματος

en: Beam Width Minimum
el: Ελάχιστο Πλάτος Ακτίνας

en: Beam Width Maximum
el: Μέγιστο Πλάτος Ακτίνας

en: Beam Dot Size
el: Μέγεθος Κουκίδας Ακτίνας

en: Beam Intensity Weight
el: Βάρος Έντασης Ακτίνας

en: Crosshair Scale %1$s
el: Κλίμακα Στόχαστρου %1$s

en: Crosshair Offset %1$s
el: Μετατόπιση Στοχάστρου %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
el: Κλίμακα Στόχαστρου X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
el: Κλίμακα Στόχαστρου Y %1$1.3f

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
el: Μετατόπιση Στοχάστρου X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
el: Μετατόπιση Στοχάστρου Y %1$1.3f

en: **Error saving ui.ini**
el: **Σφάλμα αποθήκευσης ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
el: **Σφάλμα αποθήκευσης %s.ini**

en: 
        Settings saved
el: 
        Οι ρυθμίσεις αποθηκεύτηκαν

en: %s
     added to favorites list.
el: %s
     προστέθηκε στη λίστα αγαπημένων.

en: %s
     removed from favorites list.
el: %s
     αφαιρέθηκε από τη λίστα αγαπημένων.

en: [Start empty]
el: [Έναρξη άδειο]

en: [Use file manager]
el: [Χρήση διαχείρησης αρχείων]

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
el: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d πακέτα λογισμικού)

en: %1$s - select software
el: %1$s - επιλογή λογισμικού

en: %1$s: %2$s - Search: %3$s_
el: %1$s: %2$s - Αναζήτηση: %3$s_

en: Search: %1$s_
el: Αναζήτηση: %1$s_

en: Software list/item: %1$s:%2$s
el: Λίστα λογισμικού/αντικείμενο: %1$s:%2$s

en: General Settings
el: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Sound Options
el: Επιλογές Ήχου

en: Input Assignments
el: Ανάθεση Εισαγωγών

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Input Devices
el: Συσκευές Εισαγωγής

en: Save Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων

en: System Filter
el: Φίλτρο Συστήματος

en: Customize UI
el: Προσαρμογή UI

en: Configure Folders
el: Διαμόρφωση Φακέλων

en: Plugin Options
el: Επιλογές Πρόσθετων

en: [empty slot]
el: [κενή υποδοχή]

en: [create]
el: [δημιουργία]

en: [software list]
el: [λίστα λογισμικού]

en: Error accessing %s
el: Σφάλμα πρόσβασης %s

en: Select access mode
el: Επιλέξτε λειτουργία πρόσβασης

en: Read-only
el: Μόνο για Ανάγνωση

en: Read-write
el: Ανάγνωσης-εγγραφής

en: Read this image, write to another image
el: Ανάγνωση αυτής της εικόνας, εγγραφή σε άλλη

en: Read this image, write to diff
el: Ανάγνωση αυτής της εικόνας, εγγραφή σε αρχείο αλλαγών

en: Miscellaneous Options
el: Διάφορες Επιλογές

en: Skip imperfect emulation warnings
el: Παράλειψη προειδοποιησεων ημιτελούς εξομοίωσης

en: Re-select last system launched
el: Επιλογή του τελευταίου συστήματος που εκτελέστηκε

en: Enlarge images in the right panel
el: Μεγέθυνση εικόνων στο δεξιό πίνακα

en: Show mouse pointer
el: Προβολή δείκτη ποντικιού

en: Confirm quit from emulation
el: Επιβεβαίωση εγκατάληψης από την εξομοίωση

en: Skip system information screen
el: Παράλειψη οθόνης πληροφοριών συστήματος

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
el: Επιβολή 4:3 Εμφάνισης για το στιγμιότυπο

en: Use image as background
el: Χρήση εικόνας ως φόντου

en: Skip BIOS selection menu
el: Παράλειψη μενού επιλογής BIOS

en: Skip software part selection menu
el: Παράλειψη μενού επιλογής τμήματος λογισμικού

en: Info auto audit
el: Αυτόματος έλεγχος πληροφοριών

en: Hide romless machine from available list
el: Απόκρυψη μηχανημάτων που δεν χρειάζονται roms από τη λίστα διαθέσιμων

en: Advanced Options
el: Επιλογές για προχωρημένους

en: Performance Options
el: Επιλογές Επιδόσεων

en: Auto frame skip
el: Αυτόματη παράβλεψη καρέ

en: Frame skip
el: Παράβλεψη καρέ

en: Throttle
el: Πλήρης ισχύς

en: Mute when unthrottled
el: Σίγαση οταν τρεχει σε πληρη ισχυ

en: Sleep
el: Λειτουργία ύπνου

en: Speed
el: Ταχύτητα

en: Adjust speed to match refresh rate
el: Ρύθμιση την ταχύτητας ώστε να ταιριάζει με το ρυθμό ανανέωσης

en: Low latency
el: Χαμηλή καθυστέρηση

en: Rotation Options
el: Επιλογές περιστροφής

en: Rotate
el: Περιστροφή

en: Rotate right
el: Περιστροφή δεξιά

en: Rotate left
el: Περιστροφή αριστερά

en: Auto rotate right
el: Αυτόματη περιστροφή δεξιά

en: Auto rotate left
el: Αυτόματη περιστροφή αριστερά

en: Flip X
el: Οριζόντια περιστροφή

en: Flip Y
el: Κάθετη περιστροφή

en: Artwork Options
el: Επιλογές Artwork

en: Zoom to screen area
el: Μεγέθυνση στην περιοχής της οθόνης

en: State/Playback Options
el: Επιλογές Κατάστασης/Αναπαραγωγής

en: Automatic save/restore
el: Αυτόματη αποθήκευση/επαναφορά

en: Allow rewind
el: Επιτρέπεται η επαναφορά

en: Rewind capacity
el: Χωρητικότητα επαναφοράς

en: Bilinear filtering for snapshots
el: Bilinear φιλτράρισμα για στιγμιότυπα

en: Input Options
el: Επιλογές Χειρισμού

en: Coin lockout
el: Κλειδωμα κερμάτων

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Joystick
el: Μοχλός

en: Lightgun
el: Όπλο φωτός

en: Multi-keyboard
el: Πολλαπλό-πληκτρολόγιο

en: Multi-mouse
el: Πολλαπλό-ποντίκι

en: Steadykey
el: Σταθερά πλήκτρα

en: UI active
el: UI ενεργοποιημένο

en: Off-screen reload
el: Επαναφόρτωση εκτός οθόνης

en: Joystick deadzone
el: Νεκρή ζώνη μοχλού

en: Joystick saturation
el: Κορεσμός μοχλού

en: Joystick threshold
el: Κατώτατα όρια μοχλού

en: Natural keyboard
el: Φυσικό πληκτρολόγιο

en: Allow contradictory joystick inputs
el: Να επιτρέπονται αντιφατικές εισαγωγές του μοχλού

en: Coin impulse
el: Ώθηση κερμάτων

en: Input Device Options
el: Επιλογές Συσκευών Εισαγωγής

en: Lightgun Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Όπλου φωτός

en: Trackball Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Trackball

en: Pedal Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Πεταλιού

en: AD Stick Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής AD Μοχλού

en: Paddle Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Κουπιού

en: Dial Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Περιστροφής

en: Positional Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Θέσεως

en: Mouse Device Assignment
el: Ανάθεση Συσκευής Ποντικιού

en: Keyboard Input Provider
el: Προμηθευτής Εισαγωγής Πληκτρολογίου

en: Mouse Input Provider
el: Προμηθευτής Εισαγωγής Ποντικιού

en: Lightgun Input Provider
el: Προμηθευτής Εισαγωγής Όπλου φωτός

en: Joystick Input Provider
el: Προμηθευτής Εισαγωγής Μοχλού

en: Video Options
el: Επιλογές Βίντεο

en: Video Mode
el: Λειτουργία βίντεο

en: Number Of Screens
el: Αριθμός οθονών

en: Window Mode
el: Λειτουργία παραθύρου

en: Enforce Aspect Ratio
el: Επιβολή Αναλογίας Εικόνας

en: Start Out Maximized
el: Εκκίνηση μεγιστοποιημένο

en: Synchronized Refresh
el: Συγχρονισμένη Ανανέωση

en: Wait Vertical Sync
el: Αναμονή για Κάθετο Συγχρονισμό

en: Auto
el: Αυτόματο

en: Return to Previous Menu
el: Επιστροφή στο Προηγούμενο Μενού

en: File Manager
el: Διαχείριση Αρχείων

en: Reset System
el: Επαναφορά Συστήματος

en: Start System
el: Έναρξη Συστήματος

en: Screen #%d
el: Οθόνη #%d

en: Video Options: %1$s
el: Επιλογές Βίντεο: %1$s

en: Zoom to Screen Area
el: Μεγέθυνση στην Περιοχή της Οθόνης

en: X Only
el: Μόνο X

en: Y Only
el: Μόνο Y

en: X or Y (Auto)
el: X ή Y (Αυτόματο)

en: Non-Integer Scaling
el: Μη Ακέραια Κλίμακα

en: Maintain Aspect Ratio
el: Διατήρηση Αναλογίας Διαστάσεων

en: Cannot change options while recording!
el: Δεν είναι δυνατή η αλλαγή επιλογών κατά την εγγραφή!

[ctx: emulation-feature]
en: protection
el: προστασία

[ctx: emulation-feature]
en: timing
el: χρονισμός

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
el: γραφικά

[ctx: emulation-feature]
en: color palette
el: χρωματική παλέτα

[ctx: emulation-feature]
en: sound
el: ήχος

[ctx: emulation-feature]
en: capture hardware
el: υλικό καταγραφής

[ctx: emulation-feature]
en: camera
el: κάμερα

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
el: μικρόφωνο

[ctx: emulation-feature]
en: controls
el: χειρισμός

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
el: πληκτρολόγιο

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
el: ποντίκι

[ctx: emulation-feature]
en: media
el: μέσα

[ctx: emulation-feature]
en: disk
el: δίσκος

[ctx: emulation-feature]
en: printer
el: εκτυπωτής

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic tape
el: μαγνητική ταινία

[ctx: emulation-feature]
en: punch tape
el: διάτρητη ταινία

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic drum
el: μαγνητικό τύμπανο

[ctx: emulation-feature]
en: solid state storage
el: αποθήκευση στερεάς κατάστασης

[ctx: emulation-feature]
en: communications
el: επικοινωνίες

[ctx: emulation-feature]
en: LAN
el: Δίκτυο LAN

[ctx: emulation-feature]
en: WAN
el: Δίκτυο WAN

en: One or more ROMs/disk images for this system are incorrect. The system may not run correctly.
el: Μία ή περισσότερες ROMs/εικόνες δίσκων για αυτό το σύστημα είναι εσφαλμένες. Το σύστημα μπορεί να μην εκτελείται σωστά.

en: There are known problems with this system
el: Υπάρχουν γνωστά προβλήματα με αυτό το σύστημα

en: One or more ROMs/disk images for this system have not been correctly dumped.
el: Μία ή περισσότερες ROMs/εικόνες δίσκων για αυτό το σύστημα δεν έχουν γίνει dump σωστά.

en: Completely unemulated features:
el: Εντελώς μη εξομοιωμένα χαρακτηριστικά:

en: Imperfectly emulated features:
el: Μερικώς εξομοιωμένα χαρακτηριστικά:

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
el: Το αναποδογύρισμα της οθόνης σε κοκτέιλ λειτουργία δεν υποστηρίζεται.

en: This system requires external artwork files.
el: Αυτό το σύστημα απαιτεί εξωτερικά αρχεία artwork.

en: This system was never completed. It may exhibit strange behavior or missing elements that are not bugs in the emulation.
el: Αυτό το σύστημα δεν ολοκληρώθηκε ποτέ. Αυτό μπορεί να εμφανίσει ασυνήθιστη συμπεριφορά ή στοιχεία να λείπουν που δεν είναι σφάλματα στην εξομοίωση.

en: This system has no sound hardware, MAME will produce no sounds, this is expected behaviour.
el: Αυτό το σύστημα δεν έχει κανένα υλικό ήχου, το MAME δεν θα παράγει κανένα ήχο, αυτή είναι αναμενόμενη συμπεριφορά.

en: 
    THIS SYSTEM DOESN'T WORK. The emulation for this system is not yet complete. There is nothing you can do to fix this problem except wait for the developers to improve the emulation.
el: 
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ. Η εξομοίωση για αυτό το σύστημα δεν είναι ακόμα πλήρης. Δεν υπάρχει τίποτα που μπορείτε να κάνετε για να διορθώσετε αυτό το πρόβλημα εκτός από την αναμονή για τους προγραμματιστές να βελτιώσουν την εξομοίωση.

en: 
    Elements of this system cannot be emulated accurately as they require physical interaction or consist of mechanical devices. It is not possible to fully experience this system.
el: 
    Στοιχεία αυτού του συστήματος δεν μπορούν να εξομοιωθούν με ακρίβεια, καθώς απαιτούν φυσική αλληλεπίδραση ή αποτελούνται από μηχανικές συσκευές. Δεν είναι δυνατόν να βιώσετε πλήρως αυτό το σύστημα.

en: 
    
    There are working clones of this system: %s
el: 
    
    Υπάρχουν κλώνοι αυτού του συστήματος που λειτουργούν: %s

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
el: %1$s
    %2$s %3$s
    Οδηγός: %4$s
    
    Επεξεργαστής:

en: 
    Sound:
el: 
    Ήχος:

en: 
    Video:
el: 
    Βίντεο:

en: None
el: Κανένα

en: Vector
el: Διάνυσμα

en: Screen '%1$s'
el: Οθόνη '%1$s'

en: Screen
el: Οθόνη

en: Media Image Information
el: Πληροφορίες εικόνας μέσου

en: Not supported
el: Δεν υποστηρίζεται

en: Partially supported
el: Υποστηρίζεται μερικώς

en: [empty]
el: [κενό]

en: [file manager]
el: [Διαχείριση αρχείων]

en: Switch Item Ordering
el: Εναλλαγή Σειράς Στοιχείων

en: Switched Order: entries now ordered by shortname
el: Εναλλακτική Σειρά: οι εγγραφές είναι ταξινομημένες κατά σύντομο όνομα

en: Switched Order: entries now ordered by description
el: Εναλλακτική Σειρά: οι εγγραφές είναι ταξινομημένες κατά περιγραφή

en: [compatible lists]
el: [συμβατές λίστες]

en: File Already Exists - Override?
el: Το Αρχείο Υπάρχει Ήδη - Να Αντικατασταθεί;

en: No
el: Όχι

en: Yes
el: Ναι

en: New Image Name:
el: Νέο Όνομα Εικόνας:

en: Image Format:
el: Μορφή Εικόνας:

en: Create
el: Δημιουργία

en: Please enter a file extension too
el: Παρακαλούμε εισάγετε μια επέκταση αρχείου

en: Select image format
el: Επιλέξτε μορφή εικόνας

en: Select initial contents
el: Επιλογή αρχικού περιεχομένου

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Selection
el: Επιλογή Πληκτρολογίου

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
el: Λειτουργία Πληκτρολογίου

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
el: Φυσικό

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
el: Εξομοιωμένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

[ctx: swlist-info]
en: Alternate Title
el: Εναλλακτικός Τίτλος

[ctx: swlist-info]
en: Author
el: Συγγραφέας

[ctx: swlist-info]
en: Barcode Number
el: Αριθμός Γραμμωτου Κώδικα

[ctx: swlist-info]
en: Developer
el: Υπεύθυνος ανάπτυξης

[ctx: swlist-info]
en: Distributor
el: Διανομέας

[ctx: swlist-info]
en: Installation Instructions
el: Οδηγίες Εγκατάστασης

[ctx: swlist-info]
en: Original Publisher
el: Αρχικός Εκδότης

[ctx: swlist-info]
en: Part Number
el: Αριθμός παρτίδας

[ctx: swlist-info]
en: Programmer
el: Προγραμματιστής

[ctx: swlist-info]
en: Release Date
el: Ημερομηνία κυκλοφορίας

[ctx: swlist-info]
en: Serial Number
el: Σειριακός Αριθμός

[ctx: swlist-info]
en: Usage Instructions
el: Οδηγίες Χρήσης

[ctx: swlist-info]
en: Version
el: Έκδοση

[ctx: machine-filter]
en: Unfiltered
el: Αφιλτράριστα

[ctx: machine-filter]
en: Available
el: Διαθέσιμα

[ctx: machine-filter]
en: Unavailable
el: Μη Διαθέσιμα

[ctx: machine-filter]
en: Working
el: Λειτουργούν

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
el: Δεν Λειτουργούν

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
el: Μηχανικά

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
el: Μη Μηχανικά

[ctx: machine-filter]
en: Category
el: Κατηγορία

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
el: Αγαπημένα

[ctx: machine-filter]
en: Not BIOS
el: Μη BIOS

[ctx: machine-filter]
en: Parents
el: Γονικά

[ctx: machine-filter]
en: Clones
el: Κλώνοι

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
el: Κατασκευαστής

[ctx: machine-filter]
en: Year
el: Έτος

[ctx: machine-filter]
en: Save Supported
el: Υποστήριξη Αποθήκευσης

[ctx: machine-filter]
en: Save Unsupported
el: Μη Υποστήριξη Αποθήκευσης

[ctx: machine-filter]
en: CHD Required
el: Απαιτείται CHD

[ctx: machine-filter]
en: No CHD Required
el: Δεν Απαιτείται CHD

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
el: Κάθετη οθόνη

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
el: Οριζόντια οθόνη

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
el: Προσαρμοσμένο Φίλτρο

[ctx: software-filter]
en: Unfiltered
el: Αφιλτράριστα

[ctx: software-filter]
en: Available
el: Διαθέσιμα

[ctx: software-filter]
en: Unavailable
el: Μη Διαθέσιμα

[ctx: software-filter]
en: Favorites
el: Αγαπημένα

[ctx: software-filter]
en: Parents
el: Γονικά

[ctx: software-filter]
en: Clones
el: Κλώνοι

[ctx: software-filter]
en: Year
el: Έτος

[ctx: software-filter]
en: Publisher
el: Εκδότης

[ctx: software-filter]
en: Developer
el: Υπεύθυνος ανάπτυξης

[ctx: software-filter]
en: Distributor
el: Διανομέας

[ctx: software-filter]
en: Author
el: Συγγραφέας

[ctx: software-filter]
en: Programmer
el: Προγραμματιστής

[ctx: software-filter]
en: Supported
el: Υποστηρίζεται

[ctx: software-filter]
en: Partially Supported
el: Υποστηρίζεται Μερικώς

[ctx: software-filter]
en: Unsupported
el: Δεν Υποστηρίζεται

[ctx: software-filter]
en: Release Region
el: Περιοχή Κυκλοφορίας

[ctx: software-filter]
en: Device Type
el: Τύπος συσκευής

[ctx: software-filter]
en: Software List
el: Λίστα Λογισμικού

[ctx: software-filter]
en: Custom Filter
el: Προσαρμοσμένο Φίλτρο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: <set up filters>
el: <ρύθμιση φίλτρων>

en: Select Filters
el: Επιλογή Φίλτρων

en: Filter %1$u
el: Φίλτρο %1$u

en: Remove last filter
el: Αφαίρεση τελευταίου φίλτρου

en: Add filter
el: Προσθήκη φίλτρου

en: [no category INI files]
el: [χωρίς αρχεία INI κατηγοριών]

en: [no groups in INI file]
el: [χωρίς ομάδες στο αρχείο INI]

en: No category INI files found
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία INI κατηγοριών

en: File
el: Αρχείο

en: No groups found in category file
el: Δεν βρέθηκαν ομάδες στο αρχείο κατηγορίας

en: Group
el: Ομάδα

en: Include clones
el: Περιλαμβάνονται κλώνοι

en: Category File
el: Αρχείο Κατηγοριών

[ctx: swlist-info]
en: Software list/item
el: Λίστα λογισμικού/αντικείμενο

en: Software List Info
el: Πληροφορίες Λίστας λογισμικού

en: Revision: %1$s
el: Αναθεώρηση: %1$s

en: BIOS Selection
el: Επιλογή BIOS

en: System
el: Σύστημα

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Network Devices
el: Συσκευές Δικτύου

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
el: Ώρα λειτουργίας: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
el: Ώρα λειτουργίας: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
el: Εισιτήρια που διανέμονται: %1$d

en: Coin %1$c: NA%3$s
el: Κέρμα %1$c: NA%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
el: Κέρμα %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
el:  (κλειδωμένο)

[ctx: menu-crosshair]
en: [built-in]
el: [ενσωματωμένο]

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
el: Επιλογές Στόχαστρου

[ctx: menu-crosshair]
en: Never
el: Ποτέ

[ctx: menu-crosshair]
en: Always
el: Πάντα

[ctx: menu-crosshair]
en: When moved
el: Όταν κινείται

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Visibility
el: Ορατότητα P%1$d

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Crosshair
el: Στόχαστρο P%1$d

[ctx: menu-crosshair]
en: Auto-Hide Delay
el: Καθυστέρηση αυτόματης απόκρυψης

en: Export Displayed List to File
el: Εξαγωγή προβαλόμενης λίστας σε αρχείο

en: %s.xml saved in UI settings folder.
el: %s.xml αποθηκεύτηκε στο φάκελο ρυθμίσεων του UI.

en: Name:             Description:
el: Όνομα:             Περιγραφή:

en: %s.txt saved in UI settings folder.
el: %s.txt αποθηκεύτηκε στο φάκελο ρυθμίσεων του UI.

en: Export list in XML format (like -listxml)
el: Εξαγωγή σε μορφή XML (όπως -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
el: Εξαγωγή σε μορφή XML (όπως -listxml, χωρίς τις συσκευές)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
el: Εξαγωγή σε μορφή TXT (όπως -listfull)

en: System Settings:
    %1$s
el: Ρυθμίσεις Συστήματος:
    %1$s

en: [this system has no BIOS settings]
el: [αυτό το σύστημα δεν έχει ρυθμίσεις BIOS]

en: Add To Favorites
el: Προσθήκη Στα Αγαπημένα

en: Remove From Favorites
el: Αφαίρεση Από Τα Αγαπημένα

en: Save System Settings
el: Αποθήκευση Ρυθμίσεων Συστήματος

en:  (default)
el:  (προεπιλογή)

en: No plugins found
el: Δε βρέθηκαν πρόσθετα

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
el: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να εγκαταλείψετε;
    
    Πατήστε %1$s για να εγκαταλείψετε
    Πατήστε %2$s για να επιστρέψετε στην εξομοίωση

en: Pseudo Terminals
el: Ψευδό Τερματικά

en: [failed]
el: [απέτυχε]

en: Slider Controls
el: Έλεγχος Slider

en: [no saved states found]
el: [δε βρέθηκαν αποθηκευμένες καταστάσεις]

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Delete saved state %1$s?
    Press %2$s to delete
    Press %3$s to cancel
el: Διαγραφή αποθηκευμένης κατάστασης %1$s?
    Πατήστε %2$s για διαγραφή
    Πατήστε %3$s για ακύρωση

en: Error removing saved state file %1$s
el: Πρόβλημα κατά την αφαίρεση της αποθηκευμένης κατάστασης %1$s

en: Press %1$s to delete
el: Πατήστε %1$s για διαγραφή

en: Load State
el: Φόρτωση Κατάστασης

en: Select state to load
el: Επιλογή κατάστασης για φόρτωση

en: Save State
el: Αποθήκευση Κατάστασης

en: Press a key or joystick button, or select state to overwrite
el: Πατήστε ένα πλήκτρο ή κουμπί μοχλού, ή επιλέξτε κατάσταση για αντικατάσταση

en: DIP Switches
el: Μικροδιακόπτες

en: Machine Configuration
el: Παραμετροποίηση Μηχανήματος

en: Slot Devices
el: Συσκευές Υποδοχής

en: %s [internal]
el: %s [εσωτερικό]

en: Input Assignments (general)
el: Ανάθεση εισαγωγών (γενικά)

en: User Interface
el: Περιβάλλον Χρήστη

en: Player %1$d Controls
el: Χειρισμός Παίκτη %1$d

en: Other Controls
el: Άλλα Στοιχεία Ελέγχου

en: Input Assignments (%1$s)
el: Ανάθεση Εισαγωγών (%1$s)

en: Input Assignments (this system)
el: Ανάθεση εισαγωγών (αυτό το σύστημα)

en: [no assignable inputs are enabled]
el: [μη αναθέσιμες εισαγωγές είναι ενεργοποιημένες]

en: Pressed
el: Πατήθηκε

en: Invalid combination entered
el: Ησύχθη μη έγκυρος συνδυασμός

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog
el: %1$s Αναλογικό

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Inc
el: %1$s Αναλογικό Άυξηση

[ctx: input-name]
en: %1$s Analog Dec
el: %1$s Αναλογικό Μείωση

en: Press %1$s to set
el: Πιέστε το πλήκτρο %1$s για να ορίσετε

en: Press %1$s to append
el: Πιέστε το πλήκτρο %1$s για προσθήκη

en: Press %1$s to clear
el: Πιέστε το πλήκτρο %1$s για καθαρισμό

en: Press %1$s to restore default
el: Πιέστε το πλήκτρο %1$s για επαναφορά προεπιλογών

[ctx: menu-inputdev]
en: Copy Device ID
el: Αντιγραφή Ταυτότητας Συσκευής

[ctx: menu-inputdev]
en: Copied device ID to clipboard
el: Η Ταυτότητα Συσκευής αντιγράφηκε στο πρόχειρο

[ctx: menu-inputdev]
en: Error copying device ID to clipboard
el: Πρόβλημα κατά την αντιγραφή της ταυτότητας συσκευής

[ctx: menu-inputdev]
en: Input Devices
el: Συσκευές Εισαγωγής

[ctx: menu-inputdev]
en: [no input devices are enabled]
el: [δεν ειναι ενεργοποιημένες συσκευές εισαγωγής]

[ctx: menu-inputtoggle]
en: Toggle Inputs
el: Εναλλάξιμες Εισαγωγές

[ctx: menu-inputtoggle]
en: [no toggle inputs are enabled]
el: [μη εναλλάξιμες εισαγωγές είναι ενεργοποιημένες]

en: Tape Control
el: Έλεγχος Κασέτας

en: stopped
el: διακοπή

en: playing
el: αναπαραγωγή

en: (playing)
el: (αναπαραγωγή)

en: recording
el: εγγραφή

en: (recording)
el: (εγγραφή)

en: Pause/Stop
el: Παύση/Διακοπή

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Record
el: Εγγραφή

en: Rewind
el: Επαναφορά

en: Fast Forward
el: Γρήγορη Προώθηση

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Settings
el: Ρυθμίσεις Εισαγωγής

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (this system)
el: Ανάθεση Εισαγωγών (αυτό το σύστημα)

[ctx: menu-inputopts]
en: Analog Input Adjustments
el: Ρυθμίσεις Αναλογικών Εισαγωγών

[ctx: menu-inputopts]
en: Keyboard Selection
el: Επιλογή Πληκτρολογίου

[ctx: menu-inputopts]
en: Toggle Inputs
el: Εναλλάξιμες Εισαγωγές

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (general)
el: Ανάθεση Εισαγωγών (γενικά)

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Devices
el: Συσκευές Εισαγωγής

en: Cannot save over directory
el: Δεν μπορεί να αποθηκευτεί στο τρέχων κατάλογο

en: The software selected is missing one or more required ROM or CHD images.
    Please acquire the correct files or select a different one.
el: Στο επιλεγμένο λογισμικό λείπει μία ή περισσότερες ROMs ή εικόνες CHD.
    Παρακαλώ προμηθευτείτε τα σωστά αρχεία ή επιλέξτε ένα διαφορετικό.

en: The selected game is missing one or more required ROM or CHD images. Please select a different game.
    
    Press any key to continue.
el: Στο επιλεγμένο παιχνίδι λείπει ένα ή περισσότερα απαιτούμενα αρχεία ROM ή CHD. Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό παιχνίδι.
    
    Πιέστε ένα πλήκτρο για συνέχεια.

en: Configure Options
el: Ρύθμιση Επιλογών

en: Exit
el: Έξοδος

en: No system ROMs found. Please check the rompath setting specified in the %1$s.ini file.
    
    If this is your first time using %2$s, please see the %2$s.pdf file in the docs folder for information on setting up and using %2$s.
el: Δε βρεθηκαν ROMs συστήματος. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις διαδρομής roms που βρισκονται στο αρχείο %1$s.ini.
    
    Αν αυτή είναι η πρώτη φορά που χρησιμοποιείτε το %2$s, παρακαλώ δείτε το αρχείο %2$s.pdf στο φάκελο docs για πληροφορίες σχετικά με τη ρύθμιση και χρήση του %2$s.

en: Type name or select: %1$s_
el: Πληκτρολογήστε όνομα ή επιλέξτε: %1$s_

en: Type name or select: (random)
el: Πληκτρολογήστε όνομα ή επιλέξτε: (τυχαίο)

en: Driver: %1$s
el: Οδηγός: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
el: Συνολικά: ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

en: Overall: Unemulated Protection
el: Συνολικά: Προστασία Μη Εξομοιωμένη

en: Overall: Working
el: Συνολικά: Λειτουργεί

en: Graphics: Unimplemented,
el: Γραφικά: Μη υλοποιημένα,

en: Graphics: Imperfect,
el: Γραφικά: Ατελή,

en: Graphics: OK,
el: Γραφικά: OK,

en: Sound: None
el: Ήχος: Κανένας

en: Sound: Unimplemented
el: Ήχος: Δεν Έχει Υλοποιηθεί

en: Sound: Imperfect
el: Ήχος: Ατελής

en: Sound: OK
el: Ήχος: OK

en: Cheat Comment:
    %s
el: Σχόλιο Cheat:
    %s

en: All cheats reloaded
el: Όλα τα Cheats επαναφορτώθηκαν

en: Reset All
el: Επαναφορά Όλων

en: Reload All
el: Επαναφόρτωση όλων

[ctx: path-option]
en: Software Media
el: Μέσα Λογισμικού

[ctx: path-option]
en: Sound Samples
el: Δείγματα ήχου

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
el: Στόχαστρα

[ctx: path-option]
en: Cheat Files
el: Αρχεία Cheat

[ctx: path-option]
en: Plugins
el: Πρόσθετα

[ctx: path-option]
en: UI Translations
el: Μεταφράσεις UI

[ctx: path-option]
en: Software Lists
el: Λίστες Λογισμικού

[ctx: path-option]
en: UI Settings
el: Ρυθμίσεις UI

[ctx: path-option]
en: Plugin Data
el: Δεδομένα Πρόσθετων

[ctx: path-option]
en: Category INIs
el: INIs Κατηγοριών

[ctx: path-option]
en: Snapshots
el: Στιγμιότυπα

[ctx: path-option]
en: Icons
el: Εικονίδια

[ctx: path-option]
en: Control Panels
el: Πίνακες ελέγχου

[ctx: path-option]
en: Cabinets
el: Καμπίνες

[ctx: path-option]
en: Marquees
el: Μαρκίζες

[ctx: path-option]
en: Flyers
el: Φυλλάδια

[ctx: path-option]
en: Title Screens
el: Οθόνες Τίτλου

[ctx: path-option]
en: Game Endings
el: Τερματισμοί Παιχνιδιών

[ctx: path-option]
en: Bosses
el: Αρχηγοί

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
el: Προεπισκόπηση Artwork

[ctx: path-option]
en: Select
el: Επιλογή

[ctx: path-option]
en: Game Over Screens
el: Οθονες Game Over

[ctx: path-option]
en: HowTo
el: Πως να

[ctx: path-option]
en: Logos
el: Λογότυπα

[ctx: path-option]
en: Scores
el: Βαθμολογία

[ctx: path-option]
en: Covers
el: Εξώφυλλα

en: Remove %1$s Folder
el: Αφαίρεση Φακέλου %1$s

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
el: Προσθήκη Φακέλου %1$s - Αναζήτηση: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
el: Αλλαγή Φακέλου %1$s - Αναζήτηση: %2$s_

en: Press TAB to set
el: Πιέστε το πλήκτρο TAB για να ορίσετε

en: %1$s Folders
el: %1$s Φάκελοι

en: %1$s Folder
el: %1$s Φάκελος

en: Add Folder
el: Προσθήκη Φακέλου

en: Remove Folder
el: Αφαίρεση Φακέλου

en: Change Folder
el: Αλλαγή Φακέλου

[ctx: gfxview]
en: Zoom = 1/%1$d
el: Μεγένθυση = 1/%1$d

[ctx: gfxview]
en: Zoom = %1$d
el: Μεγένθυση = %1$d

[ctx: gfxview]
en: Expand to fit
el: Μέγιστη Επέκταση

[ctx: gfxview]
en: All categories
el: Όλες οι κατηγορίες

[ctx: gfxview]
en: Category %1$d
el: Κατηγορία %1$d

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
el: [root%1$s] χρώματα

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
el: [root%1$s] γραφίδες

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d color %3$X/%4$X
el:  %1$d×%2$d χρώμα %3$X/%4$X

[ctx: gfxview]
en: Tilemap %1$d/%2$d category %3$u
el: Tilemap %1$d/%2$d κατηγορία %3$u

[ctx: gfxview]
en:  %1$d×%2$d origin (%3$d %4$d)
el:  %1$d×%2$d προέλευση (%3$d %4$d)

en: System Settings
el: Ρυθμίσεις Συστήματος

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d systems (%5$d BIOS) )
el: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d συστήματα (%5$d BIOS) )

en: System: %1$-.100s
el: Σύστημα: %1$-.100s

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
el: %1$s - Αναζήτηση: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: [no matches]
el: [χωρίς ταιριάσματα]

[ctx: menu-selector]
en: [no choices]
el: [χωρίς επιλογές]

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
el: Κάντε διπλό κλικ ή πατήστε %1$s για να επιλέξετε

en: Audit Media
el: Έλεγχος μέσων

en: Results will be saved to %1$s
el: Τα αποτελέσματα θα αποθηκευτούν στο %1$s

en: Auditing media for system %2$u of %3$u...
    %1$s
el: Γίνεται έλεγχος μέσων για το σύστημα %2$u από %3$u...
    %1$s

en: Cancel audit?
    
    Press %1$s to cancel
    Press %2$s to continue
el: Ακύρωση του ελέγχου?
    
    Πατήστε %1$s για ακύρωση
    Πατήστε %2$s για συνέχεια

en: Audit media for %1$u systems marked unavailable
el: Έλεγχος μέσων για %1$u συστήματα που δεν είναι διαθέσιμα

en: Audit media for all %1$u systems
el: Έλεγχος μέσων για όλα τα %1$u συστήματα

en: Press %1$s to cancel
el: Πατήστε %1$s για ακύρωση

en: Show All
el: Προβολή Όλων

en: Hide Filters
el: Απόκρυψη Φίλτρων

en: Hide Info/Image
el: Απόκρυψη Πληροφορίων/Εικόνας

en: Hide Both
el: Απόκρυψη Όλων

en: UI Language
el: Γλώσσα UI

en: System Names
el: Ονόματα Συστημάτων

en: Show Side Panels
el: Προβολή πλευρικών πάνελ

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: Colors
el: Χρώματα

en: Language
el: Γλώσσα

en: [built-in]
el: [ενσωματωμένα]

en: UI Fonts
el: Γραμματοσειρές UI

en: default
el: προεπιλογή

en: UI Font
el: Γραμματοσειρά UI

en: Bold
el: Έντονα

en: Italic
el: Πλάγια

en: Lines
el: Γραμμές

en: Infos text size
el: Μέγεθος κειμένου πληροφοριών

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
el: Δείγμα κειμένου - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: UI Colors
el: Χρώματα UI

[ctx: color-option]
en: Normal text
el: Κανονικό κείμενο

[ctx: color-option]
en: Selected color
el: Χρώμα επιλεγμένου

[ctx: color-option]
en: Normal text background
el: Φόντο κανονικού κειμένου

[ctx: color-option]
en: Selected background color
el: Χρώμα φόντου επιλεγμένου

[ctx: color-option]
en: Subitem color
el: Χρώμα δευτερεύοντος στοιχείου

[ctx: color-option]
en: Clone
el: Κλώνος

[ctx: color-option]
en: Border
el: Περίγραμμα

[ctx: color-option]
en: Background
el: Φόντο

[ctx: color-option]
en: DIP switch
el: Μικροδιακόπτης

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
el: Χρώμα μη διαθέσιμου

[ctx: color-option]
en: Slider color
el: Χρώμα Slider

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
el: Φόντο προβολής γραφικών

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
el: Χρώμα Mouse over

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
el: Χρώμα φόντου Mouse over

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
el: Χρώμα Mouse down

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
el: Χρώμα φόντου Mouse down

en: Restore default colors
el: Επαναφορά προεπιλεγμένων χρωμάτων

en: Double-click or press %1$s to change color
el: Κάντε διπλό κλικ ή πατήστε %1$s για να αλλάξετε το χρώμα

en: Menu Preview
el: Προεπισκόπηση του μενού

[ctx: color-sample]
en: Normal
el: Κανονικό

[ctx: color-sample]
en: Subitem
el: Δευτερεύον στοιχείο

[ctx: color-sample]
en: Selected
el: Επιλεγμένο

[ctx: color-sample]
en: Clone
el: Κλώνος

en: ARGB Settings
el: Ρυθμίσεις ARGB

[ctx: color-channel]
en: Alpha
el: Άλφα

[ctx: color-channel]
en: Red
el: Κόκκινο

[ctx: color-channel]
en: Green
el: Πράσινο

[ctx: color-channel]
en: Blue
el: Μπλε

en: Choose from palette
el: Επιλέξτε από την παλέτα

en: Color preview:
el: Προεπισκόπηση χρώματος:

[ctx: color-preset]
en: White
el: Λευκό

[ctx: color-preset]
en: Silver
el: Ασημί

[ctx: color-preset]
en: Gray
el: Γκρίζο

[ctx: color-preset]
en: Black
el: Μαύρο

[ctx: color-preset]
en: Red
el: Κόκκινο

[ctx: color-preset]
en: Orange
el: Πορτοκαλί

[ctx: color-preset]
en: Yellow
el: Κίτρινο

[ctx: color-preset]
en: Green
el: Πράσινο

[ctx: color-preset]
en: Blue
el: Μπλε

[ctx: color-preset]
en: Violet
el: Βιολετί

[ctx: about-header]
en: Revision: %1$s
el: Αναθεώρηση: %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Show/hide settings  		%1$s
    Decrease value  		%2$s
    Increase value  		%3$s
    Restore default value  		%4$s
    Previous device  		%5$s
    Next device  		%6$s
    Return to previous menu  		%7$s
el: Εμφάνιση/απόκρυψη ρυθμίσεων  		%1$s
    Μείωση αξίας  		%2$s
    Αύξηση αξίας  		%3$s
    Επαναφορά προεπιλεγμένης αξίας  		%4$s
    Προηγούμενη συσκευή  		%5$s
    Επόμενη συσκευή  		%6$s
    Επιστροφή στο προηγούμενο μενού  		%7$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments
el: Ρύθμισεις Αναλογικών Εισαγωγών

[ctx: menu-analoginput]
en: Press %s to show settings
el: Πατήστε %s για προβολή των ρυθμίσεων

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments Help
el: Βοήθεια Ρυθμίσεων Αναλογικής Εισαγωγής

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Increment/Decrement Speed
el: %1$s Ταχύτητα Άυξησης/Μείωσης

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Auto-centering Speed
el: %1$s Ταχύτητα Αυτόματου-κεντραρίσματος

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Reverse
el: %1$s Αναστροφή

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Sensitivity
el: %1$s Ευαισθησία

[ctx: menu-analoginput]
en: [no analog inputs are enabled]
el: [μη αναλογικές εισαγωγές είναι ενεργοποιημένες]

en: Barcode Reader
el: Συσκευή Ανάγνωσης Γραμμωτού Κώδικα

en: New Barcode:
el: Νέος Γραμμωτός Κώδικας:

en: Enter Code
el: Εισάγετε τον Κωδικό

en: Barcode length invalid!
el: Μη έγκυρο μήκος γραμμωτού κώδικα!

[ctx: menu-main]
en: Input Settings
el: Ρυθμίσεις Εισαγωγής

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
el: Μικροδιακόπτες

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
el: Παραμετροποίηση Μηχανήματος

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
el: Λογιστικές Πληροφορίες

[ctx: menu-main]
en: System Information
el: Πληροφορίες Συστήματος

[ctx: menu-main]
en: Warning Information
el: Πληροφορίες Προειδοποιήσεων

[ctx: menu-main]
en: Media Image Information
el: Πληροφορίες εικόνας μέσου

[ctx: menu-main]
en: File Manager
el: Διαχείριση Αρχείων

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
el: Έλεγχος Κασέτας

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
el: Ψευδό Τερματικά

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
el: Επιλογή BIOS

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
el: Συσκευές Υποδοχής

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
el: Συσκευή Ανάγνωσης Γραμμωτού Κώδικα

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
el: Συσκευές Δικτύου

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
el: Έλεγχος Slider

[ctx: menu-main]
en: Video Options
el: Επιλογές Βίντεο

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
el: Επιλογές Στόχαστρου

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
el: Επιλογές Πρόσθετων

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
el: Προβολή Εξωτερικού DAT

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
el: Προσθήκη Στα Αγαπημένα

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
el: Αφαίρεση Από Τα Αγαπημένα

[ctx: menu-main]
en: About %1$s
el: Σχετικά με το %1$s

[ctx: menu-main]
en: Start System
el: Έναρξη Συστήματος

[ctx: menu-main]
en: Select New System
el: Επιλέξτε Νέο Σύστημα

[ctx: menu-main]
en: Close Menu
el: Κλείσιμο Μενού

en: Images
el: Εικόνες

en: Info
el: Πληροφορίες

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
el: Στιγμιότυπα

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
el: Καμπίνα

[ctx: selmenu-artwork]
en: Control Panel
el: Πίνακας Ελέγχου

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
el: Φυλλάδιο

[ctx: selmenu-artwork]
en: Title Screen
el: Οθόνη Τίτλου

[ctx: selmenu-artwork]
en: Ending
el: Τερματισμός

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
el: Προεπισκόπηση Artworks

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
el: Αρχηγοί

[ctx: selmenu-artwork]
en: Logo
el: Λογότυπο

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
el: Πως να

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
el: Βαθμολογία

[ctx: selmenu-artwork]
en: Select
el: Επιλογή

[ctx: selmenu-artwork]
en: Marquee
el: Μαρκίζα

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
el: Εξώφυλλα

en: Add or remove favorite
el: Προσθήκη ή αφαίρεση αγαπημένου

en: Export displayed list to file
el: Εξαγωγή λίστας σε αρχείο

en: Audit media
el: Έλεγχος μέσων

en: Show DATs view
el: Εμφάνιση προβολής DATs

en: Select Software Package Part
el: Επιλογή μέρους Πακέτου Λογισμικού

en: Select System BIOS
el: Επιλογή BIOS Συστήματος

en: Software is clone of: %1$s
el: Το λογισμικό είναι κλώνος του: %1$s

en: Software is parent
el: Το λογισμικό είναι γονικό

en: Supported: No
el: Υποστηρίζεται: Όχι

en: Supported: Partial
el: Υποστηρίζεται: Μερικώς

en: Supported: Yes
el: Υποστηρίζεται: Ναι

en: System is parent
el: Το σύστημα είναι γονικό

en: System is clone of: %1$s
el: Το σύστημα είναι κλώνος του: %1$s

en: Required ROM/disk images for the selected system are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different system.
el: Οι απαιτούμενες εικόνες ROM / δίσκου για το επιλεγμένο σύστημα λείπουν ή δεν είναι σωστές.
    Παρακαλώ προμηθευτείτε τα σωστά αρχεία ή επιλέξτε ένα διαφορετικό σύστημα.

en: Required ROM/disk images for the selected software are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different software item.
el: Οι απαιτούμενες εικόνες ROM / δίσκου για το επιλεγμένο λογισμικό λείπουν ή δεν είναι σωστές.
    Παρακαλώ προμηθευτείτε τα σωστά αρχεία ή επιλέξτε ένα διαφορετικό αντικείμενο λογισμικού.

en: incorrect checksum
el: λανθασμένο άθροισμα ελέγχου

en: incorrect length
el: λανθασμένο μήκος

en: not found
el: δεν βρέθηκε

en: Press any key to continue.
el: Πιέστε ένα πλήκτρο για συνέχεια.

en: General Info
el: Γενικές Πληροφορίες

en: Short Name	%1$s
el: Μικρό Όνομα	%1$s

en: Year	%1$s
el: Έτος	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
el: Κατασκευαστής	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
el: Το σύστημα είναι Κλώνος του	%1$s

en: System is Parent
el: Το σύστημα είναι Γονικό

en: Analog Controls	Yes
el: Αναλογικός Χειρισμός	Ναι

en: Keyboard Inputs	Yes
el: Εισαγωγή Πληκτρολογίου	Ναι

en: Overall	NOT WORKING
el: Συνολικά	ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ

en: Overall	Unemulated Protection
el: Συνολικά	Μη Εξομοιωμένη Προστασία

en: Overall	Working
el: Συνολικά	Λειτουργεί

en: Graphics	Unimplemented
el: Γραφικά	Μη υλοποιημένα

en: Graphics	Wrong Colors
el: Γραφικά	Λάθος Χρώματα

en: Graphics	Imperfect Colors
el: Γραφικά	Ατελή Χρώματα

en: Graphics	Imperfect
el: Γραφικά	Ατελή

en: Graphics	OK
el: Γραφικά	OK

en: Sound	None
el: Ήχος	Κανένας

en: Sound	Unimplemented
el: Ήχος	Μη υλοποιημένος

en: Sound	Imperfect
el: Ήχος	Ατελής

en: Sound	OK
el: Ήχος	OK

en: Capture	Unimplemented
el: Καταγραφή	Μη υλοποιημένη

en: Capture	Imperfect
el: Καταγραφή	Ατελής

en: Camera	Unimplemented
el: Κάμερα	Μη υλοποιημένη

en: Camera	Imperfect
el: Κάμερα	Ατελής

en: Microphone	Unimplemented
el: Μικρόφωνο	Μη υλοποιημένο

en: Microphone	Imperfect
el: Μικρόφωνο	Ατελές

en: Controls	Unimplemented
el: Χειρισμός	Μη υλοποιημένος

en: Controls	Imperfect
el: Χειρισμός	Ατελής

en: Keyboard	Unimplemented
el: Πληκτρολόγιο	Μη υλοποιημένο

en: Keyboard	Imperfect
el: Πληκτρολόγιο	Ατελές

en: Mouse	Unimplemented
el: Ποντίκι	Μη υλοποιημένο

en: Mouse	Imperfect
el: Ποντίκι	Ατελές

en: Media	Unimplemented
el: Μέσα	Μη υλοποιημένα

en: Media	Imperfect
el: Μέσα	Ατελή

en: Disk	Unimplemented
el: Δίσκος	Μη υλοποιημένος

en: Disk	Imperfect
el: Δίσκος	Ατελής

en: Printer	Unimplemented
el: Εκτυπωτής	Μη υλοποιημένος

en: Printer	Imperfect
el: Εκτυπωτής	Ατελής

en: Mag. Tape	Unimplemented
el: Μαγ. Ταινία	Μη υλοποιημένη

en: Mag. Tape	Imperfect
el: Μαγ. Ταινία	Ατελής

en: Punch Tape	Unimplemented
el: Διάτρητη Ταινία	Μη υλοποιημένη

en: Punch Tape	Imperfect
el: Διάτρητη Ταινία	Ατελής

en: Mag. Drum	Unimplemented
el: Μαγ. Τύμπανο	Μη υλοποιημένο

en: Mag. Drum	Imperfect
el: Μαγ. Τύμπανο	Ατελές

en: (EP)ROM	Unimplemented
el: (EP)ROM	Μη υλοποιημένη

en: (EP)ROM	Imperfect
el: (EP)ROM	Ατελής

en: Communications	Unimplemented
el: Επικοινωνίες	Μη υλοποιημένες

en: Communications	Imperfect
el: Επικοινωνίες	Ατελής

en: LAN	Unimplemented
el: LAN	Μη υλοποιημένο

en: LAN	Imperfect
el: LAN	Ατελές

en: WAN	Unimplemented
el: WAN	Μη υλοποιημένο

en: WAN	Imperfect
el: WAN	Ατελές

en: Timing	Unimplemented
el: Χρονισμός	Μη υλοποιημένος

en: Timing	Imperfect
el: Χρονισμός	Ατελής

en: Mechanical System	Yes
el: Μηχανικό Σύστημα	Ναι

en: Mechanical System	No
el: Μηχανικό Σύστημα	Όχι

en: Requires Artwork	Yes
el: Απαιτεί Artwork	Ναι

en: Requires Artwork	No
el: Απαιτεί Artwork	Όχι

en: Requires Clickable Artwork	Yes
el: Απαιτεί Artwork για επιλογή	Ναι

en: Requires Clickable Artwork	No
el: Απαιτεί Artwork για επιλογή	Όχι

en: Support Cocktail	No
el: Υποστήριξη Κοκτέιλ	Όχι

en: System is BIOS	Yes
el: Το σύστημα είναι BIOS	Ναι

en: System is BIOS	No
el: Το σύστημα είναι BIOS	Όχι

en: Support Save	Yes
el: Υποστήριξη Αποθήκευσης	Ναι

en: Support Save	No
el: Υποστήριξη Αποθήκευσης	Όχι

en: Screen Orientation	Vertical
el: Προσανατολισμός Οθόνης	Κάθετος

en: Screen Orientation	Horizontal
el: Προσανατολισμός Οθόνης	Οριζόντιος

en: Requires CHD	Yes
el: Απαιτεί CHD	Ναι

en: Requires CHD	No
el: Απαιτεί CHD	Όχι

en: Media Audit Result	OK
el: Αποτέλεσμα Ελέγχου Μέσων	OK

en: Media Audit Result	BAD
el: Αποτέλεσμα Ελέγχου Μέσων	ΛΑΘΟΣ

en: Samples Audit Result	None Needed
el: Έλεγχος Δειγμάτων Ήχου	Δεν απαιτείται

en: Samples Audit Result	OK
el: Έλεγχος Δειγμάτων Ήχου	OK

en: Samples Audit Result	BAD
el: Έλεγχος Δειγμάτων Ήχου	ΛΑΘΟΣ

en: Media Audit	Disabled
    Samples Audit	Disabled
el: Έλεγχος Μέσων 	Απενεργοποιημένος
    Έλεγχος Δειγμάτων Ήχου 	Απενεργοποιημένος

en: Sample Rate
el: Ρυθμός Δειγματοληψίας

en: Sound
el: Ήχος

en: Compressor
el: Συμπιεστής

en: Use External Samples
el: Χρήση Εξωτερικών Δειγμάτων Ήχου

en: [This option is currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    The selected option enables the following items:
el: [Αυτή η επιλογή είναι αυτή τη στιγμή τοποθετημένη στο τρέχον σύστημα]
    
    Επιλογή: %1$s
    Συσκευή: %2$s
    
    Η επιλεγμένη επιλογή ενεργοποιεί τα ακόλουθα στοιχεία:

en: [This option is NOT currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    If you select this option, the following items will be enabled:
el: [Αυτή η επιλογή ΔΕΝ είναι αυτή τη στιγμή τοποθετημένη στο τρέχον σύστημα]
    
    Επιλογή: %1$s
    Συσκευή: %2$s
    
    Αν επιλέξετε αυτήν την επιλογή, θα ενεργοποιηθούν τα ακόλουθα στοιχεία:

en: * CPU:
el: * Επεξεργαστής:

en: * Video:
el: * Βίντεο:

en:   Screen '%1$s': Vector
el:   Οθόνη '%1$s': Διάνυσμα

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz
el:   Οθόνη '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz
el:   Οθόνη '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz

en: * Sound:
el: * Ήχος:

en: * BIOS settings:
      %1$d options    [default: %2$s]
el: * Ρυθμίσεις BIOS:
      %1$d επιλογές    [προεπιλογή: %2$s]

en:   %1$s    [default: %2$s]
el:   %1$s    [προεπιλογή: %2$s]

en: * DIP switch settings:
el: * Ρυθμίσεις μικροδιακόπτων:

en: * Configuration settings:
el: * Ρυθμίσεις διαμόρφωσης:

en: * Input device(s):
el: * Συσκευή(ες) εισαγωγής:

en:   User inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές χρήστη    [%1$d εισαγωγές]

en:   Mahjong inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές Mahjong    [%1$d εισαγωγές]

en:   Hanafuda inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές Hanafuda    [%1$d εισαγωγές]

en:   Gambling inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές τυχερών παιχνιδιών    [%1$d εισαγωγές]

en:   Analog inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές αναλογικές    [%1$d εισαγωγές]

en:   Adjuster inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές ρυθμιστή    [%1$d εισαγωγές]

en:   Keypad inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές πλήκτρων    [%1$d εισαγωγές]

en:   Keyboard inputs    [%1$d inputs]
el:   Εισαγωγές πληκτρολογίου    [%1$d εισαγωγές]

en: * Media Options:
el: * Επιλογές Μέσων:

en:   %1$s    [tag: %2$s]
el:   %1$s    [ετικέτα: %2$s]

en: * Slot Options:
el: * Επιλογές Υποδοχής:

en: [None]
el: [Καμία]

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Standard (%2$u:%3$u)
el: Οθόνη %1$u Κανονική (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Pixel Aspect (%2$u:%3$u)
el: Οθόνη %1$u Άποψη Πίξελ (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Cocktail
el: Κοκτέιλ

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right
el: Αριστερά-προς-Δεξιά

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right (Gapless)
el: Αριστερά-προς-Δεξιά (Χωρίς κενό)

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom
el: Κορυφή-προς-Βάση

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom (Gapless)
el: Κορυφή-προς-Βάση (Χωρίς κενό)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom
el: %1$u×%2$u Αριστερά-προς-Δεξιά, Κορυφή-προς-Βάση

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom (Gapless)
el: %1$u×%2$u Αριστερά-προς-Δεξιά, Κορυφή-προς-Βάση (Χωρίς Κενό)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right
el: %1$u×%2$u Κορυφή-προς-Βάση, Αριστερά-προς-Δεξιά

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right (Gapless)
el: %1$u×%2$u Κορυφή-προς-Βάση, Αριστερά-προς-Δεξιά (Χωρίς Κενό)

[ctx: input-name]
en: %p Up
el: %p Επάνω

[ctx: input-name]
en: %p Down
el: %p Κάτω

[ctx: input-name]
en: %p Left
el: %p Αριστερά

[ctx: input-name]
en: %p Right
el: %p Δεξιά

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Up
el: %p Δεξιός μοχλός/Επάνω

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Down
el: %p Δεξιός μοχλός/Κάτω

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Left
el: %p Δεξιός μοχλός/Αριστερά

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Right
el: %p Δεξιός μοχλός/Δεξιά

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Up
el: %p Αριστερός μοχλός/Επάνω

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Down
el: %p Αριστερός μοχλός/Κάτω

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Left
el: %p Αριστερός μοχλός/Αριστερά

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Right
el: %p Αριστερός μοχλός/Δεξιά

[ctx: input-name]
en: %p Button 1
el: %p Πλήκτρο 1

[ctx: input-name]
en: %p Button 2
el: %p Πλήκτρο 2

[ctx: input-name]
en: %p Button 3
el: %p Πλήκτρο 3

[ctx: input-name]
en: %p Button 4
el: %p Πλήκτρο 4

[ctx: input-name]
en: %p Button 5
el: %p Πλήκτρο 5

[ctx: input-name]
en: %p Button 6
el: %p Πλήκτρο 6

[ctx: input-name]
en: %p Button 7
el: %p Πλήκτρο 7

[ctx: input-name]
en: %p Button 8
el: %p Πλήκτρο 8

[ctx: input-name]
en: %p Button 9
el: %p Πλήκτρο 9

[ctx: input-name]
en: %p Button 10
el: %p Πλήκτρο 10

[ctx: input-name]
en: %p Button 11
el: %p Πλήκτρο 11

[ctx: input-name]
en: %p Button 12
el: %p Πλήκτρο 12

[ctx: input-name]
en: %p Button 13
el: %p Πλήκτρο 13

[ctx: input-name]
en: %p Button 14
el: %p Πλήκτρο 14

[ctx: input-name]
en: %p Button 15
el: %p Πλήκτρο 15

[ctx: input-name]
en: %p Button 16
el: %p Πλήκτρο 16

[ctx: input-name]
en: %p Start
el: %p Έναρξη

[ctx: input-name]
en: %p Select
el: %p Επιλογή

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Bet
el: %p Mahjong Ποντάρισμα

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Take Score
el: %p Mahjong Πάρτε σκορ

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Double Up
el: %p Mahjong Διπλασιασμός

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Big
el: %p Mahjong Μεγάλο

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Small
el: %p Mahjong Μικρό

[ctx: input-name]
en: %p Mahjong Last Chance
el: %p Mahjong Τελευταία Ευκαιρία

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda Yes
el: %p Hanafuda Ναι

[ctx: input-name]
en: %p Hanafuda No
el: %p Hanafuda Όχι

[ctx: input-name]
en: Key In
el: Πίστωση Κλειδιού

[ctx: input-name]
en: Key Out
el: Χρέωση Κλειδιού

[ctx: input-name]
en: Service
el: Σέρβις

[ctx: input-name]
en: Book-Keeping
el: Λογιστικα

[ctx: input-name]
en: Door
el: Πόρτα

[ctx: input-name]
en: Payout
el: Πληρωμή

[ctx: input-name]
en: Bet
el: Ποντάρισμα

[ctx: input-name]
en: Deal
el: Μοιρασιά

[ctx: input-name]
en: Stand
el: Στάση

[ctx: input-name]
en: Take Score
el: Πάρτε Βαθμολογία

[ctx: input-name]
en: Double Up
el: Διπλασιασμός

[ctx: input-name]
en: Half Gamble
el: Μισό στοίχημα

[ctx: input-name]
en: High
el: Μεγαλύτερο

[ctx: input-name]
en: Low
el: Μικρότερο

[ctx: input-name]
en: Hold 1
el: Κράτηση 1

[ctx: input-name]
en: Hold 2
el: Κράτηση 2

[ctx: input-name]
en: Hold 3
el: Κράτηση 3

[ctx: input-name]
en: Hold 4
el: Κράτηση 4

[ctx: input-name]
en: Hold 5
el: Κράτηση 5

[ctx: input-name]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 1
el: Διακοπή Κυλίνδρου 1

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 2
el: Διακοπή Κυλίνδρου 2

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 3
el: Διακοπή Κυλίνδρου 3

[ctx: input-name]
en: Stop Reel 4
el: Διακοπή Κυλίνδρου 4

[ctx: input-name]
en: Stop All Reels
el: Διακοπή Όλων των Κυλίνδρων

[ctx: input-name]
en: 1 Player Start
el: 1 Παίκτης Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 2 Players Start
el: 2 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 3 Players Start
el: 3 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 4 Players Start
el: 4 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 5 Players Start
el: 5 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 6 Players Start
el: 6 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 7 Players Start
el: 7 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: 8 Players Start
el: 8 Παίκτες Έναρξη

[ctx: input-name]
en: Coin 1
el: Κέρμα 1

[ctx: input-name]
en: Coin 2
el: Κέρμα 2

[ctx: input-name]
en: Coin 3
el: Κέρμα 3

[ctx: input-name]
en: Coin 4
el: Κέρμα 4

[ctx: input-name]
en: Coin 5
el: Κέρμα 5

[ctx: input-name]
en: Coin 6
el: Κέρμα 6

[ctx: input-name]
en: Coin 7
el: Κέρμα 7

[ctx: input-name]
en: Coin 8
el: Κέρμα 8

[ctx: input-name]
en: Coin 9
el: Κέρμα 9

[ctx: input-name]
en: Coin 10
el: Κέρμα 10

[ctx: input-name]
en: Coin 11
el: Κέρμα 11

[ctx: input-name]
en: Coin 12
el: Κέρμα 12

[ctx: input-name]
en: Banknote 1
el: Αποδέκτης Χαρτονομισμάτων 1

[ctx: input-name]
en: Service 1
el: Σέρβις 1

[ctx: input-name]
en: Service 2
el: Σέρβις 2

[ctx: input-name]
en: Service 3
el: Σέρβις 3

[ctx: input-name]
en: Service 4
el: Σέρβις 4

[ctx: input-name]
en: Tilt 1
el: Κλίση 1

[ctx: input-name]
en: Tilt 2
el: Κλίση 2

[ctx: input-name]
en: Tilt 3
el: Κλίση 3

[ctx: input-name]
en: Tilt 4
el: Κλίση 4

[ctx: input-name]
en: Power On
el: Ενεργοποίηση

[ctx: input-name]
en: Power Off
el: Απενεργοποίηση

[ctx: input-name]
en: Tilt
el: Κλίση

[ctx: input-name]
en: Door Interlock
el: Κλειδαριά πόρτας

[ctx: input-name]
en: Memory Reset
el: Μηδενισμός Μνήμης

[ctx: input-name]
en: Volume Down
el: Ένταση Ήχου Κάτω

[ctx: input-name]
en: Volume Up
el: Ένταση Ήχου Επάνω

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 1
el: %p Πετάλι 1

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 2
el: %p Πετάλι 2

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 3
el: %p Πετάλι 3

[ctx: input-name]
en: Paddle
el: Κουπί

[ctx: input-name]
en: Paddle 2
el: Κουπί 2

[ctx: input-name]
en: Paddle 3
el: Κουπί 3

[ctx: input-name]
en: Paddle 4
el: Κουπί 4

[ctx: input-name]
en: Paddle 5
el: Κουπί 5

[ctx: input-name]
en: Paddle 6
el: Κουπί 6

[ctx: input-name]
en: Paddle 7
el: Κουπί 7

[ctx: input-name]
en: Paddle 8
el: Κουπί 8

[ctx: input-name]
en: Paddle 9
el: Κουπί 9

[ctx: input-name]
en: Paddle 10
el: Κουπί 10

[ctx: input-name]
en: Paddle V
el: Κουπί Κάθετο

[ctx: input-name]
en: Paddle V 2
el: Κουπί Κάθ. 2

[ctx: input-name]
en: Paddle V 3
el: Κουπί Κάθ. 3

[ctx: input-name]
en: Paddle V 4
el: Κουπί Κάθ. 4

[ctx: input-name]
en: Paddle V 5
el: Κουπί Κάθ. 5

[ctx: input-name]
en: Paddle V 6
el: Κουπί Κάθ. 6

[ctx: input-name]
en: Paddle V 7
el: Κουπί Κάθ. 7

[ctx: input-name]
en: Paddle V 8
el: Κουπί Κάθ. 8

[ctx: input-name]
en: Paddle V 9
el: Κουπί Κάθ. 9

[ctx: input-name]
en: Paddle V 10
el: Κουπί Κάθ. 10

[ctx: input-name]
en: Positional
el: Θέσεως

[ctx: input-name]
en: Positional 2
el: Θέσεως 2

[ctx: input-name]
en: Positional 3
el: Θέσεως 3

[ctx: input-name]
en: Positional 4
el: Θέσεως 4

[ctx: input-name]
en: Positional 5
el: Θέσεως 5

[ctx: input-name]
en: Positional 6
el: Θέσεως 6

[ctx: input-name]
en: Positional 7
el: Θέσεως 7

[ctx: input-name]
en: Positional 8
el: Θέσεως 8

[ctx: input-name]
en: Positional 9
el: Θέσεως 9

[ctx: input-name]
en: Positional 10
el: Θέσεως 10

[ctx: input-name]
en: Positional V
el: Θέσεως Κάθετο

[ctx: input-name]
en: Positional V 2
el: Θέσεως Κάθ. 2

[ctx: input-name]
en: Positional V 3
el: Θέσεως Κάθ. 3

[ctx: input-name]
en: Positional V 4
el: Θέσεως Κάθ. 4

[ctx: input-name]
en: Positional V 5
el: Θέσεως Κάθ. 5

[ctx: input-name]
en: Positional V 6
el: Θέσεως Κάθ. 6

[ctx: input-name]
en: Positional V 7
el: Θέσεως Κάθ. 7

[ctx: input-name]
en: Positional V 8
el: Θέσεως Κάθ. 8

[ctx: input-name]
en: Positional V 9
el: Θέσεως Κάθ. 9

[ctx: input-name]
en: Positional V 10
el: Θέσεως Κάθ. 10

[ctx: input-name]
en: Dial
el: Περιστροφικό

[ctx: input-name]
en: Dial 2
el: Περιστροφικό 2

[ctx: input-name]
en: Dial 3
el: Περιστροφικό 3

[ctx: input-name]
en: Dial 4
el: Περιστροφικό 4

[ctx: input-name]
en: Dial 5
el: Περιστροφικό 5

[ctx: input-name]
en: Dial 6
el: Περιστροφικό 6

[ctx: input-name]
en: Dial 7
el: Περιστροφικό 7

[ctx: input-name]
en: Dial 8
el: Περιστροφικό 8

[ctx: input-name]
en: Dial 9
el: Περιστροφικό 9

[ctx: input-name]
en: Dial 10
el: Περιστροφικό 10

[ctx: input-name]
en: Dial V
el: Περιστροφικό Κάθετο

[ctx: input-name]
en: Dial V 2
el: Περιστροφικό Κάθ. 2

[ctx: input-name]
en: Dial V 3
el: Περιστροφικό Κάθ. 3

[ctx: input-name]
en: Dial V 4
el: Περιστροφικό Κάθ. 4

[ctx: input-name]
en: Dial V 5
el: Περιστροφικό Κάθ. 5

[ctx: input-name]
en: Dial V 6
el: Περιστροφικό Κάθ. 6

[ctx: input-name]
en: Dial V 7
el: Περιστροφικό Κάθ. 7

[ctx: input-name]
en: Dial V 8
el: Περιστροφικό Κάθ. 8

[ctx: input-name]
en: Dial V 9
el: Περιστροφικό Κάθ. 9

[ctx: input-name]
en: Dial V 10
el: Περιστροφικό Κάθ. 10

[ctx: input-name]
en: Trackball X
el: Ιχνόσφαιρα X

[ctx: input-name]
en: Trackball X 2
el: Ιχνόσφαιρα X 2

[ctx: input-name]
en: Trackball X 3
el: Ιχνόσφαιρα X 3

[ctx: input-name]
en: Trackball X 4
el: Ιχνόσφαιρα X 4

[ctx: input-name]
en: Trackball X 5
el: Ιχνόσφαιρα X 5

[ctx: input-name]
en: Trackball X 6
el: Ιχνόσφαιρα X 6

[ctx: input-name]
en: Trackball X 7
el: Ιχνόσφαιρα X 7

[ctx: input-name]
en: Trackball X 8
el: Ιχνόσφαιρα X 8

[ctx: input-name]
en: Trackball X 9
el: Ιχνόσφαιρα X 9

[ctx: input-name]
en: Trackball X 10
el: Ιχνόσφαιρα X 10

[ctx: input-name]
en: Trackball Y
el: Ιχνόσφαιρα Y

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 2
el: Ιχνόσφαιρα Y 2

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 3
el: Ιχνόσφαιρα Y 3

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 4
el: Ιχνόσφαιρα Y 4

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 5
el: Ιχνόσφαιρα Y 5

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 6
el: Ιχνόσφαιρα Y 6

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 7
el: Ιχνόσφαιρα Y 7

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 8
el: Ιχνόσφαιρα Y 8

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 9
el: Ιχνόσφαιρα Y 9

[ctx: input-name]
en: Trackball Y 10
el: Ιχνόσφαιρα Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick X
el: AD Μοχλός X

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 2
el: AD Μοχλός X 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 3
el: AD Μοχλός X 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 4
el: AD Μοχλός X 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 5
el: AD Μοχλός X 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 6
el: AD Μοχλός X 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 7
el: AD Μοχλός X 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 8
el: AD Μοχλός X 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 9
el: AD Μοχλός X 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 10
el: AD Μοχλός X 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y
el: AD Μοχλός Y

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 2
el: AD Μοχλός Y 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 3
el: AD Μοχλός Y 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 4
el: AD Μοχλός Y 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 5
el: AD Μοχλός Y 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 6
el: AD Μοχλός Y 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 7
el: AD Μοχλός Y 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 8
el: AD Μοχλός Y 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 9
el: AD Μοχλός Y 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 10
el: AD Μοχλός Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z
el: AD Μοχλός Z

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 2
el: AD Μοχλός Z 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 3
el: AD Μοχλός Z 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 4
el: AD Μοχλός Z 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 5
el: AD Μοχλός Z 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 6
el: AD Μοχλός Z 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 7
el: AD Μοχλός Z 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 8
el: AD Μοχλός Z 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 9
el: AD Μοχλός Z 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 10
el: AD Μοχλός Z 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun X
el: Όπλο φωτός X

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 2
el: Όπλο φωτός X 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 3
el: Όπλο φωτός X 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 4
el: Όπλο φωτός X 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 5
el: Όπλο φωτός X 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 6
el: Όπλο φωτός X 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 7
el: Όπλο φωτός X 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 8
el: Όπλο φωτός X 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 9
el: Όπλο φωτός X 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 10
el: Όπλο φωτός X 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y
el: Όπλο φωτός Y

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 2
el: Όπλο φωτός Y 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 3
el: Όπλο φωτός Y 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 4
el: Όπλο φωτός Y 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 5
el: Όπλο φωτός Y 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 6
el: Όπλο φωτός Y 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 7
el: Όπλο φωτός Y 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 8
el: Όπλο φωτός Y 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 9
el: Όπλο φωτός Y 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 10
el: Όπλο φωτός Y 10

[ctx: input-name]
en: Mouse X
el: Ποντίκι X

[ctx: input-name]
en: Mouse X 2
el: Ποντίκι X 2

[ctx: input-name]
en: Mouse X 3
el: Ποντίκι X 3

[ctx: input-name]
en: Mouse X 4
el: Ποντίκι X 4

[ctx: input-name]
en: Mouse X 5
el: Ποντίκι X 5

[ctx: input-name]
en: Mouse X 6
el: Ποντίκι X 6

[ctx: input-name]
en: Mouse X 7
el: Ποντίκι X 7

[ctx: input-name]
en: Mouse X 8
el: Ποντίκι X 8

[ctx: input-name]
en: Mouse X 9
el: Ποντίκι X 9

[ctx: input-name]
en: Mouse X 10
el: Ποντίκι X 10

[ctx: input-name]
en: Mouse Y
el: Ποντίκι Y

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 2
el: Ποντίκι Y 2

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 3
el: Ποντίκι Y 3

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 4
el: Ποντίκι Y 4

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 5
el: Ποντίκι Y 5

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 6
el: Ποντίκι Y 6

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 7
el: Ποντίκι Y 7

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 8
el: Ποντίκι Y 8

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 9
el: Ποντίκι Y 9

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 10
el: Ποντίκι Y 10

[ctx: input-name]
en: Keypad
el: Pad πλήκτρων

[ctx: input-name]
en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

[ctx: input-name]
en: Show/Hide Menu
el: Εμφάνιση/Απόκρυψη Μενού

[ctx: input-name]
en: UI Select
el: UI Επιλογή

[ctx: input-name]
en: UI Back
el: UI Πίσω

[ctx: input-name]
en: UI Cancel
el: UI Ακύρωση

[ctx: input-name]
en: UI Clear
el: UI Καθαρισμός

[ctx: input-name]
en: UI Help
el: Βοήθεια UI

[ctx: input-name]
en: UI Up
el: UI Επάνω

[ctx: input-name]
en: UI Down
el: UI Κάτω

[ctx: input-name]
en: UI Left
el: UI Αριστερά

[ctx: input-name]
en: UI Right
el: UI Δεξιά

[ctx: input-name]
en: UI Home
el: UI Αρχική

[ctx: input-name]
en: UI End
el: UI Τέλος

[ctx: input-name]
en: UI Page Up
el: UI Σελίδα Επάνω

[ctx: input-name]
en: UI Page Down
el: UI Σελίδα Κάτω

[ctx: input-name]
en: UI Previous Group
el: UI Προηγούμενη Ομάδα

[ctx: input-name]
en: UI Next Group
el: UI Επόμενη Ομάδα

[ctx: input-name]
en: On Screen Display
el: Μενού οθόνης

[ctx: input-name]
en: Toggle UI Controls
el: Εναλλαγή Στοιχείων Ελέγχου UI

[ctx: input-name]
en: Break in Debugger
el: Διακοπή στο Debugger

[ctx: input-name]
en: Pause
el: Παύση

[ctx: input-name]
en: Pause - Single Step
el: Παύση - Ένα Βήμα

[ctx: input-name]
en: Rewind - Single Step
el: Επιστροφή - Ένα Βήμα

[ctx: input-name]
en: Save State
el: Αποθήκευση Κατάστασης

[ctx: input-name]
en: Load State
el: Φόρτωση Κατάστασης

[ctx: input-name]
en: Reset Machine
el: Επαναφορά Μηχανήματος

[ctx: input-name]
en: Soft Reset
el: Ελαφριά επαναφορά

[ctx: input-name]
en: Show Decoded Graphics
el: Προβολή Αποκωδικοποιημένων Γραφικών

[ctx: input-name]
en: Frameskip Dec
el: Μείωση Παραληψης καρέ

[ctx: input-name]
en: Frameskip Inc
el: Αύξηση Παραληψης καρέ

[ctx: input-name]
en: Throttle
el: Πλήρης ισχύς

[ctx: input-name]
en: Fast Forward
el: Γρήγορη Προώθηση

[ctx: input-name]
en: Show FPS
el: Προβολή FPS

[ctx: input-name]
en: Save Snapshot
el: Αποθήκευση Στιγμιότυπου

[ctx: input-name]
en: Record MNG
el: Καταγραφή MNG

[ctx: input-name]
en: Record AVI
el: Καταγραφή AVI

[ctx: input-name]
en: Toggle Cheat
el: Εναλλαγή Cheat

[ctx: input-name]
en: UI Display Comment
el: UI Προβολή σχολίου

[ctx: input-name]
en: UI Zoom In
el: UI Μεγένθυση

[ctx: input-name]
en: UI Zoom Out
el: UI Σιμικρυνση

[ctx: input-name]
en: UI Default Zoom
el: UI Προεπιλεγμένο ζουμ

[ctx: input-name]
en: UI Rotate
el: UI Περιστροφή

[ctx: input-name]
en: Show Profiler
el: Προβολή Profiler

[ctx: input-name]
en: UI Release Pointer
el: UI Απελευθέρωση δείκτη

[ctx: input-name]
en: UI Paste Text
el: UI Επικόλληση κειμένου

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Start
el: UI (Πρώτο) Έναρξη Κασέτας

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Stop
el: UI (Πρώτο) Διακοπή Κασέτας

[ctx: input-name]
en: UI Focus Next
el: UI Εστίαση Επόμενο

[ctx: input-name]
en: UI Focus Previous
el: UI Εστίαση Προηγούμενο

[ctx: input-name]
en: UI External DAT View
el: UI Προβολή εξωτερικού DAT

[ctx: input-name]
en: UI Add/Remove Favorite
el: UI Προσθήκη/Αφαίρεση Αγαπημένου

[ctx: input-name]
en: UI Export List
el: UI Εξαγωγή Λίστας

[ctx: input-name]
en: UI Audit Media
el: UI Έλεγχος Μέσων

[ctx: input-name]
en: Toggle Fullscreen
el: Εναλλαγή πλήρους οθόνης

[ctx: input-name]
en: Take Rendered Snapshot
el: Λήψη αποδομένου στιγμιότυπου

[ctx: input-name]
en: Record Rendered Video
el: Εγγραφή Αποδομένου Βίντεο

[ctx: input-name]
en: Toggle Post-Processing
el: Εναλλαγή Post-Processing

[ctx: input-name]
en: Toggle Filter
el: Εναλλαγή φίλτρου

[ctx: input-name]
en: Decrease Prescaling
el: Μείωση Prescaling

[ctx: input-name]
en: Increase Prescaling
el: Άυξηση Prescaling

[ctx: plugin-hiscore]
en: When updated
el: Όταν ενημερωθεί

[ctx: plugin-hiscore]
en: On exit
el: Κατά την έξοδο

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support Options
el: Επιλογές υποστήριξης Hiscore

[ctx: plugin-hiscore]
en: Save scores
el: Αποθήκευση Σκορ

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support
el: Υποστήριξη Hiscore

en: Other:
el: Άλλο:

en: Save Cheat
el: Αποθήκευση Cheat

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Custom
el: Προσαρμογή

en: Cheat Name
el: Όνομα Cheat

en: Default name is %s
el: Το προεπιλεγμένο όνομα είναι %s

en: Player
el: Παίκτης

en: Type
el: Τύπος

en: (empty)
el: (κενό)

en: You can enter any type name
el: Μπορείτε να εισαγάγετε οποιοδήποτε τύπου όνομα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Type name is empty
el: Το όνομα τύπου είναι κενό

en: Cheat written to %s and added to cheat.simple
el: Το Cheat γράφτηκε στο %s και προστέθηκε στο cheat.simple

en: Cheat added to cheat.simple
el: Το Cheat προστέθηκε στο cheat.simple

en: Unable to write file
    Ensure that cheatpath folder exists
el: Αδύνατη η εγγραφή του αρχείου
    Ελέγξτε ότι υπάρχει ο φάκελος του cheatpath

en: CPU or RAM
el: Επεξεργαστής ή μνήμη RAM

en: Changes to this only take effect when "Start new search" is selected
el: Οι αλλαγές σε αυτό ισχύουν μόνο όταν η "Έναρξη νέας αναζήτησης" έχει επιλεγεί

en: Automatic
el: Αυτόματα

en: Manual
el: Χειροκίνητα

en: Pause Mode
el: Λειτουργία Παύσης

en: Manually toggle pause when needed
el: Μη αυτόματη εναλλαγή παύσης όταν χρειάζεται

en: Automatically toggle pause with on-screen menus
el: Αυτόματη εναλλαγή παύσης με τα μενού της οθόνης

en: All slots cleared and current state saved to Slot 1
el: Όλες οι θέσεις αδειάσαν και η τρέχουσα κατάσταση αποθηκεύτηκε στη θέση 1

en: Start new search
el: Έναρξη νέας αναζήτησης

en: Memory state saved to Slot %d
el: Η Κατάσταση Μνήμης αποθηκεύτηκε στη θέση %d

en: Save current memory state to Slot %d
el: Αποθήκευση τρέχουσας κατάστασης μνήμης στη Θέση %d

en: %d total matches found
el: Βρέθηκαν συνολικά %d αντιστοιχίες

en: Perform Compare : Slot %d %s Slot %d
el: Εκτέλεση σύγκρισης : Θέση %d %s Θέση %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s Slot %d %s %d
el: Εκτέλεση σύγκρισης : Θέση %d %s Θέση %d %s %d

en: Perform Compare  :  Slot %d BITWISE%s Slot %d
el: Εκτέλεση σύγκρισης : Θέση %d BITWISE%s Θέση %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s %d
el: Εκτέλεση σύγκρισης : Θέση %d %s %d

en: Slot %d
el: Θέση %d

en: Left less than right
el: Αριστερά είναι λιγότερη από τη δεξιά

en: Left greater than right
el: Αριστερά είναι περισσότερη από τη δεξιά

en: Left equal to right
el: Αριστερά είναι ίση με τη δεξιά

en: Left not equal to right
el: Αριστερά όχι ίση με τη δεξιά

en: Left equal to right with bitmask
el: Αριστερά είναι ίση με τη δεξιά με bitmask

en: Left not equal to right with bitmask
el: Αριστερά δεν είναι ίση με τη δεξιά με bitmask

en: Left less than value
el: Αριστερά είναι λιγότερη από την αξία

en: Left greater than value
el: Αριστερά είναι περισσότερη από την αξία

en: Left equal to value
el: Αριστερά είναι ίση με την αξία

en: Left not equal to value
el: Αριστερά όχι ίση με την αξία

en: Value
el: Αξία

en: Difference
el: Διαφορά

en: Any
el: Οποιαδήποτε

en: Data Format
el: Μορφή Δεδομένων

en: Slot 1 Value
el: Τιμή θέσης 1

en: Last Slot Value
el: Τιμή τελευταίας θέσης

en: Test/Write Poke Value
el: Δοκιμή/Εγγραφή Αξίας Poke

en: Use this if you want to poke the Slot 1 value (eg. You started with something but lost it)
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αν θέλετε να κάνετε poke την αξία της θέσης 1 (πχ. Ξεκίνησες με κάτι αλλά το έχασες)

en: Use this if you want to poke the Last Slot value (eg. You started without an item but finally got it)
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αν θέλετε να κάνετε poke την αξία της τελευταίας θέσης (πχ. Ξεκίνησες χωρίς κάποιο αντικείμενο αλλά τελικά το βρήκες)

en: Use this if you want to poke %s
el: Χρησιμοποιήστε αυτό αν θέλετε να κάνετε poke το %s

en: Aligned only
el: Ευθυγράμμιση μόνο

en: Undo last search -- #
el: Αναίρεση τελευταίας αναζήτησης -- #

en: Match block
el: Ταίριασμα τομέα

en: All
el: Όλα

en: Test Cheat %08X_%02X
el: Δοκιμή Cheat %08X_%02X

en: Cheat engine not available
el: Η μηχανή Cheat δεν είναι διαθέσιμη

en: Test
el: Δοκιμή

en: Write
el: Εγγραφή

en: Watch
el: Επιτήρηση

en: Page
el: Σελίδα

en: Clear Watches
el: Καθαρισμός Επιτηρήσεων

en: Cheat Finder
el: Εύρεση Cheat

en: Save input names to file
el: Αποθήκευση ονομάτων εισόδου στο αρχείο

en: Failed to save input name file
el: Σφάλμα αποθήκευσης ονόματος εισόδου στο αρχείο

en: Input port name file saved to %s
el: Το όνομα της θύρας εισόδου αποθηκεύτηκε στο αρχείο %s

en: Input ports
el: Θύρες εισόδου

[ctx: plugin-autofire]
en: Failed to load autofire menu
el: Αποτυχία φόρτωσης μενού autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Autofire buttons
el: Πλήκτρα autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Press %s to delete
el: Πατήστε %s για διαγραφή

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a [%g Hz]
el: μ/δ [%g Hz]

[ctx: plugin-autofire]
en: [no autofire buttons]
el: [Χωρίς πλήκτρα autofire]

[ctx: plugin-autofire]
en: Add autofire button
el: Προσθήκη πλήκτρου autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: n/a
el: μ/δ

[ctx: plugin-autofire]
en: [not set]
el: [δεν ρυθμιστηκε]

[ctx: plugin-autofire]
en: Input
el: Εισαγωγή

[ctx: plugin-autofire]
en: Hotkey
el: Πλήκτρο συντόμευσης

[ctx: plugin-autofire]
en: On frames
el: Ανοικτά καρέ

[ctx: plugin-autofire]
en: Off frames
el: Κλειστά καρέ

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be pressed
el: Αριθμός καρέ που θα πατηθεί το πλήκτρο

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be released
el: Αριθμός καρέ που θα ελευθερωθεί το πλήκτρο

[ctx: plugin-autofire]
en: Edit autofire button
el: Επεξεργασία πλήκτρου autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Done
el: Έγινε

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
el: Δημιουργία

[ctx: plugin-autofire]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: plugin-autofire]
en: Select an input for autofire
el: Επιλέξτε μια είσαγωγή για autofire

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro started at %s
el: TIMECODE: Έναρξη εισαγωγής στις %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro duration %s
el: TIMECODE: Διάρκεια εισαγωγής %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay started at %s
el: TIMECODE: Έναρξη παιχνιδιού στο %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay duration %s
el: TIMECODE: Διάρκεια παιχνιδιού %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d started at %s
el: TIMECODE: Επιπλέον %d έναρξη στις %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d duration %s
el: TIMECODE: Επιπλέον %d διάρκεια στις %s

[ctx: plugin-timecode]
en:  %s%s%02d:%02d [paused]
el:  %s%s%02d:%02d [έγινε παύση]

[ctx: plugin-timecode]
en: TOTAL %02d:%02d
el: ΣΥΝΟΛΟ %02d:%02d

[ctx: plugin-timecode]
en: Timecode Recorder
el: Εγγραφέας Timecode

[ctx: plugin-timecode]
en: Assume 60 Hz
el: Υπόθεση 60 Hz

[ctx: plugins-timecode]
en: Count emulated frames
el: Καταμέτρηση καρέ εξομοίωσης

[ctx: plugin-timecode]
en: Frame numbers
el: Αριθμός καρέ

[ctx: plugin-timecode]
en: Hotkey
el: Πλήκτρο συντόμευσης

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input Macros
el: Μακροεντολές εισαγωγής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro
el: Νέα μακροεντολή

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro %d
el: Νέα μακροεντολή %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Set Input
el: Ορισμός Εισαγωγής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [not set]
el: [δεν ρυθμιστηκε]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Activation combination
el: Συνδυασμός Ενεργοποίησης

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Stop immediately
el: Άμεση διακοπή

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Complete macro
el: Ολοκλήρωση μακροεντολής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: On release
el: Κατά την απελευθέρωση

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Release
el: Απελευθέρωση

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Loop to step %d
el: Βρόγχος στο βήμα %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Prolong step %d
el: Επέκταση βήματος %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: When held
el: Όταν κρατείται

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Step %d
el: Βήμα %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delay (frames)
el: Καθυστέρηση (καρέ)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Duration (frames)
el: Διάρκεια (καρέ)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: n/a
el: μ/δ

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input %d
el: Εισαγωγή %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add input
el: Προσθήκη εισαγωγής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delete step
el: Διαγραφή βήματος

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add step at position
el: Προσθήκη βήματος στη θέση

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add Input Macro
el: Προσθήκη Μακροεντολής Εισαγωγής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
el: Δημιουργία

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Edit Input Macro
el: Επεξεργασία Μακροεντολής Εισαγωγής

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Done
el: Έγινε

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Press %s to delete
el: Πατήστε %s για διαγραφή

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [no macros]
el: [χωρίς μακροεντολές]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add macro
el: Προσθήκη μακροεντολής

[ctx: plugin-timer]
en: Wall clock
el: Ρολόι τοίχου

[ctx: plugin-timer]
en: Emulated time
el: Χρόνος εξομοίωσης

[ctx: plugin-timer]
en: Reference
el: Αναφορά

[ctx: plugin-timer]
en: Current time
el: Τρέχων χρόνος

[ctx: plugin-timer]
en: Total time
el: Συνολικός χρόνος

[ctx: plugin-timer]
en: Play Count
el: Αριθμός Παιχνιδιών

[ctx: plugin-timer]
en: Timer
el: Χρονομετρητής

en: Select cheat to set hotkey
el: Επιλογή cheat για ρύθμιση συντόμευσης

en: Press %s to clear hotkey
el: Πατήστε το %s για καθαρισμό του πλήκτρου συντόμευσης

en: None
el: Κανένα

en: Done
el: Έγινε

en: Set
el: Ρύθμιση

en: Set hotkeys
el: Ρύθμιση συντομεύσεων

en: Activated: %s = %s
el: Ενεργοποιήθηκε: %s = %s

en: Activated: %s
el: Ενεργοποιήθηκε: %s

en: Enabled: %s
el: Ενεργοποιημένο: %s

en: Disabled: %s
el: Απενεργοποιημένο: %s

en: %s added
el: %s προστέθηκε

[ctx: plugin-data]
en: Command
el: Εντολή

[ctx: plugin-data]
en: High Scores
el: Υψηλά σκορ

[ctx: plugin-data]
en: Gameinit
el: Αρχικοποίηση παιχνιδιού

[ctx: plugin-data]
en: History
el: Ιστορία

[ctx: plugin-data]
en: 
    
    --- DRIVER INFO ---
    Driver:
el: 
    
    --- ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΟΔΗΓΟΥ ---
    Οδηγός:

[ctx: plugin-commonui]
en: Cancel
el: Ακύρωση

[ctx: plugin-commonui]
en: Invalid combination entered
el: Ησύχθη μη έγκυρος συνδυασμός

[ctx: plugin-commonui]
en: Enter combination or press %s to cancel
    %s
el: Εισάγετε συνδυασμό ή πατήστε %s για ακύρωση
    %s
