MAME - en to no translation catalogue (541 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
no: 
    
    Trykk på enhver knapp for å fortsette

en: Master Volume
no: Hovedvolum

en: %1$s Volume
no: %1$s volum

en: Overclock CPU %1$s
no: Overklokk CPU %1$s

en: Overclock %1$s sound
no: Overklokk %1$s-lyd

en: %1$s Refresh Rate
no: %1$s-oppfriskningsfrekvens

en: %1$s Brightness
no: %1$s lysstyrke

en: %1$s Contrast
no: %1$s kontrast

en: %1$s Gamma
no: %1$s gamma

en: %1$s Horiz Stretch
no: %1$s vannrett strekk

en: %1$s Horiz Position
no: %1$s vannrett posisjon

en: %1$s Vert Stretch
no: %1$s loddrett strekk

en: %1$s Vert Position
no: %1$s loddrett posisjon

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
no: Laserdisc %1$s vannrett strekk

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
no: Laserdisc %1$s vannrett posisjon

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
no: Laserdisc %1$s loddrett strekk

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
no: Laserdisc %1$s loddrett posisjon

en: Vector Flicker
no: Vektorflimring

en: Beam Width Minimum
no: Minimum strålebredde

en: Beam Width Maximum
no: Maks strålebredde

en: Beam Intensity Weight
no: Stråleintensitetsvekt

en: Crosshair Scale %1$s
no: Siktehårskala %1$s

en: Crosshair Offset %1$s
no: Siktehåravvik %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
no: Siktehårskala X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
no: Siktehårskala Y %1$1.3f

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
no: Siktehåravvik X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
no: Siktehåravvik Y %1$1.3f

en: **Error saving ui.ini**
no: **Feil under lagring av ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
no: Feil under lagring av %s.ini**

en: %s
     added to favorites list.
no: %s
     ble lagt til i favorittlisten.

en: %s
     removed from favorites list.
no: %s
     ble fjernet fra favorittlisten.

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
no: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d programvarepakker )

en: %1$s: %2$s - Search: %3$s_
no: %1$s: %2$s - Søk: %3$s_

en: Search: %1$s_
no: Søk: %1$s_

en: Sound Options
no: Lydinnstillinger

en: Plugins
no: Tillegg

en: Save Settings
no: Lagre innstillinger

en: Customize UI
no: Tilpass grensesnittet

en: Configure Folders
no: Sett opp mapper

en: Plugin Options
no: Tilleggsinnstillinger

en: [empty slot]
no: [tomt felt]

en: [create]
no: [opprett]

en: [software list]
no: [programvareliste]

en: Error accessing %s
no: Feil med å få tilgang til %s

en: Select access mode
no: Velg tilgangsmodus

en: Read-only
no: Skrivebeskyttet

en: Read-write
no: Skriv og les

en: Read this image, write to another image
no: Les inn dette bildet, skriv til et annet bilde

en: Read this image, write to diff
no: Les dette bildet, skriv til diff

en: Miscellaneous Options
no: Diverse innstillinger

en: Enlarge images in the right panel
no: Forstørr bildene i panelet til høyre

en: Cheats
no: Juksekoder

en: Show mouse pointer
no: Vis musepekeren

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
no: Tving frem 4:3-forhold for skjermklippvisning

en: Use image as background
no: Bruk bilde som bakgrunn

en: Skip BIOS selection menu
no: Hopp over BIOS-valgmenyen

en: Info auto audit
no: Autoundersøk info

en: Hide romless machine from available list
no: Skjul ROM-løse maskiner fra Tilgjengelig-listen

en: Advanced Options
no: Avanserte innstillinger

en: Performance Options
no: Ytelsesinnstillinger

en: Auto frame skip
no: Auto-hopping over rammer

en: Frame skip
no: Hopp over rammer

en: Throttle
no: Flaskehals

en: Sleep
no: Sov

en: Speed
no: Fart

en: Rotation Options
no: Roteringsinnstillinger

en: Rotate
no: Rotering

en: Rotate right
no: Roter til høyre

en: Rotate left
no: Roter til venstre

en: Auto rotate right
no: Auto-roter til høyre

en: Auto rotate left
no: Auto-roter til venstre

en: Flip X
no: Snu X

en: Flip Y
no: Snu Y

en: Artwork Options
no: Kunstverkinnstillinger

en: State/Playback Options
no: Tilstands-/Tilbakespillings-innstillinger

en: Automatic save/restore
no: Automatisk lagring/gjenoppretting

en: Rewind capacity
no: Tilbakespolingskapasitet

en: Burn-in
no: Innbrenning

en: Input Options
no: Inndatainnstillinger

en: Coin lockout
no: Myntutlåsing

en: Mouse
no: Mus

en: Joystick
no: Kontroller

en: Lightgun
no: Lyspistol

en: Multi-keyboard
no: Flere tastaturer

en: Multi-mouse
no: Flere mus

en: Steadykey
no: Stødigtast

en: UI active
no: Grensesnitt aktivt

en: Off-screen reload
no: Omlasting utenfor skjermen

en: Joystick deadzone
no: Kontrollerdødsone

en: Joystick saturation
no: Kontrollermetning

en: Natural keyboard
no: Naturlig tastatur

en: Coin impulse
no: Myntimpuls

en: Lightgun Device Assignment
no: Lyspistolenhets-tilegning

en: Trackball Device Assignment
no: Rulleballenhets-tilegning

en: Pedal Device Assignment
no: Pedalenhets-tilegning

en: AD Stick Device Assignment
no: Styrepinneenhets-tilegning

en: Paddle Device Assignment
no: Flappeenhets-tilegning

en: Dial Device Assignment
no: Nummerpanelenhets-tilegning

en: Positional Device Assignment
no: Posisjoneringsenhets-tilegning

en: Mouse Device Assignment
no: Museenhets-tilegning

en: Video Options
no: Videoinnstillinger

en: Video Mode
no: Videomodus

en: Number Of Screens
no: Antall skjermer

en: Triple Buffering
no: Trippelbufring

en: Bilinear Filtering
no: Bilineær filtrering

en: Bitmap Prescaling
no: Bitmap-førskalering

en: Window Mode
no: Vindusmodus

en: Enforce Aspect Ratio
no: Tving frem visningsforhold

en: Start Out Maximized
no: Start i maksimalisert modus

en: Synchronized Refresh
no: Synkronisert oppfriskning

en: Wait Vertical Sync
no: Avvent V-synkro

en: On
no: På

en: Off
no: Av

en: Return to Previous Menu
no: Gå tilbake til forrige meny

en: File Manager
no: Filbehandler

en: Screen #%d
no: Skjerm nr. %d

[ctx: emulation-feature]
en: protection
no: beskyttelse

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
no: grafikk

[ctx: emulation-feature]
en: color palette
no: fargepalett

[ctx: emulation-feature]
en: sound
no: lyd

[ctx: emulation-feature]
en: camera
no: kamera

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
no: mikrofon

[ctx: emulation-feature]
en: controls
no: kontrollere

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
no: tastatur

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
no: mus

[ctx: emulation-feature]
en: printer
no: skriver

en: Completely unemulated features:
no: Fullstendig uemulerte egenskaper:

en: Imperfectly emulated features:
no: Funksjoner som ikke er perfekt emulert:

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
no: Skjermvending i cocktailmodus støttes ikke.

en: 
    Sound:
no: 
    Lyd:

en: None
no: Ingen

en: Vector
no: Vektor

en: Screen '%1$s'
no: Skjerm '%1$s'

en: Screen
no: Skjerm

en: Not supported
no: Ikke støttet

en: Partially supported
no: Delvis støttet

en: [empty]
no: [tom]

en: [file manager]
no: [filbehandler]

en: Switch Item Ordering
no: Bytt om på gjenstandssortering

en: Switched Order: entries now ordered by shortname
no: Byttet rekkefølge: oppføringer sorteres nå etter mininavn

en: Switched Order: entries now ordered by description
no: Byttet rekkefølge: oppføringer sorteres nå etter beskrivelse

en: [compatible lists]
no: [kompatible lister]

en: File Already Exists - Override?
no: Filen finnes allerede - Vil du overskrive?

en: No
no: Nei

en: Yes
no: Ja

en: New Image Name:
no: Nytt bildenavn:

en: Image Format:
no: Bildeformat:

en: Create
no: Opprett

en: Please enter a file extension too
no: Vennligst skriv inn en filutvidelse også

en: Select image format
no: Velg bildeformat

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
no: Tastaturmodus

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
no: Naturlig

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
no: Emulert

en: Enabled
no: Skrudd på

en: Disabled
no: Skrudd av

[ctx: machine-filter]
en: Unfiltered
no: Ufiltrert

[ctx: machine-filter]
en: Available
no: Tilgjengelig

[ctx: machine-filter]
en: Unavailable
no: Utilgjengelig

[ctx: machine-filter]
en: Working
no: Fungerer

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
no: Virker ikke

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
no: Mekanisk

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
no: Ikke mekanisk

[ctx: machine-filter]
en: Category
no: Kategori

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
no: Favoritter

[ctx: machine-filter]
en: Not BIOS
no: Ikke BIOS

[ctx: machine-filter]
en: Parents
no: Overordnede

[ctx: machine-filter]
en: Clones
no: Kloner

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
no: Produsent

[ctx: machine-filter]
en: Year
no: År

[ctx: machine-filter]
en: Save Supported
no: Lagring er støttet

[ctx: machine-filter]
en: Save Unsupported
no: Lagring er ikke støttet

[ctx: machine-filter]
en: CHD Required
no: CHD er påkrevd

[ctx: machine-filter]
en: No CHD Required
no: Ingen CHD er påkrevd

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
no: Loddrett skjerm

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
no: Vannrett skjerm

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
no: Tilpasset filter

[ctx: software-filter]
en: Unfiltered
no: Ufiltrert

[ctx: software-filter]
en: Available
no: Tilgjengelig

[ctx: software-filter]
en: Unavailable
no: Utilgjengelig

[ctx: software-filter]
en: Favorites
no: Favoritter

[ctx: software-filter]
en: Parents
no: Overordnede

[ctx: software-filter]
en: Clones
no: Kloner

[ctx: software-filter]
en: Year
no: År

[ctx: software-filter]
en: Publisher
no: Publiserer

[ctx: software-filter]
en: Supported
no: Støttet

[ctx: software-filter]
en: Partially Supported
no: Delvis støttet

[ctx: software-filter]
en: Unsupported
no: Ikke støttet

[ctx: software-filter]
en: Release Region
no: Lanseringsregion

[ctx: software-filter]
en: Device Type
no: Enhetstype

[ctx: software-filter]
en: Software List
no: Programvareliste

[ctx: software-filter]
en: Custom Filter
no: Tilpasset filter

en: Filter
no: Filtrer

en: <set up filters>
no: <Sett opp filtre>

en: Select Filters
no: Velg filtre

en: Filter %1$u
no: Filtrer %1$u

en: Remove last filter
no: Fjern det forrige filteret

en: Add filter
no: Legg til et filter

en: [no category INI files]
no: [ingen kategori-INI-filer]

en: [no groups in INI file]
no: [ingen grupper i INI-filen]

en: No category INI files found
no: Ingen kategori-INI-filer ble funnet

en: File
no: Fil

en: No groups found in category file
no: Ingen grupper ble funnet i kategorifilen

en: Group
no: Gruppe

en: Include clones
no: Inkluder kloner

en: Revision: %1$s
no: Revidering: %1$s

en: BIOS Selection
no: BIOS-valg

en: Reset
no: Tilbakestill

en: Network Devices
no: Nettverksenheter

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
no: Oppetid: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
no: Oppetid: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
no: Utskrevne billetter: %1$d

en: Coin %1$c: NA%3$s
no: Mynt %1$c: NA%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
no: Mynt %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
no:  (låst)

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
no: Siktehårinnstillinger

en: Name:             Description:
no: Navn:             Beskrivelse:

en: Export list in XML format (like -listxml)
no: Eksporter listen i XML-format (som i -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
no: Eksporter listen i XML-format (som i -listxml, men ekskluder enheter)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
no: Eksporter listen i TXT-format (som i -listfull)

en: Add To Favorites
no: Legg til i favorittene

en: Remove From Favorites
no: Fjern fra favorittene

en:  (default)
no:  (standard)

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
no: Er du sikker på at du vil avslutte?
    
    Trykk %1$s for å avslutte
    Trykk %2$s for å gå tilbake til emuleringen

en: Pseudo Terminals
no: Kvasiterminaler

en: [failed]
no: [mislyktes]

en: Slider Controls
no: Glidekontrollere

en: Cancel
no: Lukk

en: Load State
no: Last inn tilstand

en: Save State
no: Lagre tilstanden

en: DIP Switches
no: DIP-brytere

en: Machine Configuration
no: Maskinoppsett

en: Slot Devices
no: Feltenheter

en: %s [internal]
no: %s [internt]

en: User Interface
no: Brukergrensesnitt

en: Other Controls
no: Andre kontrolleringer

en: Tape Control
no: Teipkontroll

en: stopped
no: stoppet

en: playing
no: spiller av

en: (playing)
no: (spiller av)

en: recording
no: tar opp

en: (recording)
no: (tar opp)

en: Pause/Stop
no: Pause/Stopp

en: Play
no: Spill av

en: Record
no: Ta opp

en: Rewind
no: Spol tilbake

en: Fast Forward
no: Spol frem

en: Cannot save over directory
no: Kan ikke lagre over mappen

en: The selected game is missing one or more required ROM or CHD images. Please select a different game.
    
    Press any key to continue.
no: Det valgte spillet mangler én eller flere påkrevde ROM- eller CHD-bilder. Vennligst velg et annet spill.
    
    Trykk på enhver knapp for å fortsette.

en: Configure Options
no: Sett opp innstillingene

en: Exit
no: Avslutt

en: Type name or select: %1$s_
no: Skriv inn navn eller velg: %1$s_

en: Type name or select: (random)
no: Skriv inn navn eller velg: (tilfeldig)

en: Overall: NOT WORKING
no: Alt i alt: VIRKER IKKE

en: Overall: Unemulated Protection
no: Alt i alt: Uemulert beskyttelse

en: Overall: Working
no: Alt i alt: Fungerer

en: Graphics: Unimplemented,
no: Grafikk: Ikke implementert,

en: Graphics: Imperfect,
no: Grafikk: Ikke perfekt,

en: Graphics: OK,
no: Grafikk: OK,

en: Sound: None
no: Lyd: Ingen

en: Sound: Unimplemented
no: Lyd: Ikke implementert

en: Sound: Imperfect
no: Lyd: Ikke perfekt

en: Sound: OK
no: Lyd: OK

en: Cheat Comment:
    %s
no: Juksekodekommentar:
    %s

en: All cheats reloaded
no: Alle juksekoder er gjeninnlastet

en: Reset All
no: Tilbakestill alle

en: Reload All
no: Last inn alle på nytt

[ctx: path-option]
en: ROMs
no: ROM-filer

[ctx: path-option]
en: Software Media
no: Programvaremedier

[ctx: path-option]
en: Artwork
no: Kunstverk

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
no: Siktehår

[ctx: path-option]
en: INIs
no: INIer

[ctx: path-option]
en: DATs
no: DATer

[ctx: path-option]
en: Category INIs
no: Kategori-INIer

[ctx: path-option]
en: Snapshots
no: Skjermklipp

[ctx: path-option]
en: Icons
no: Ikoner

[ctx: path-option]
en: Control Panels
no: Kontrollpaneler

[ctx: path-option]
en: Cabinets
no: Kabinetter

[ctx: path-option]
en: Marquees
no: Markier

[ctx: path-option]
en: PCBs
no: PCBer

[ctx: path-option]
en: Flyers
no: Plakater

[ctx: path-option]
en: Bosses
no: Bosser

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
no: Kunstverkforhåndsvisning

[ctx: path-option]
en: HowTo
no: Hvordan

[ctx: path-option]
en: Logos
no: Logoer

[ctx: path-option]
en: Scores
no: Scorer

[ctx: path-option]
en: Versus
no: Flerspiller

[ctx: path-option]
en: Covers
no: Omslag

en: Remove %1$s Folder
no: Fjern %1$s mappe

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
no: Legg til %1$s mappe - søk: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
no: Endre %1$s-mappe - Søk: %2$s_

en: Press TAB to set
no: Trykk TAB for å velge

en: %1$s Folders
no: %1$s-mapper

en: %1$s Folder
no: %1$s-mappe

en: Add Folder
no: Legg til mappe

en: Remove Folder
no: Fjern mappe

en: Change Folder
no: Bytt mappe

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
no: [root%1$s] farger

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
no: [root%1$s] penner

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
no: %1$s - Søk: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
no: Dobbeltklikk eller trykk %1$s for å velge

en: Results will be saved to %1$s
no: Utfallene vil bli lagret til %1$s

en: Show All
no: Vis alle

en: Hide Filters
no: Skjul filtre

en: Hide Info/Image
no: Skjul Info/Bilder

en: Hide Both
no: Skjul begge

en: Show Side Panels
no: Vis sidepanelene

en: Fonts
no: Skrifttyper

en: Colors
no: Farger

en: Language
no: Språk

en: default
no: standard

en: UI Font
no: Grensesnittskrifttype

en: Bold
no: Fet

en: Italic
no: Kursiv

en: Lines
no: Linjer

en: Infos text size
no: Info-tekststørrelse

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
no: Prøvetekst - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

[ctx: color-option]
en: Normal text
no: Vanlig tekst

[ctx: color-option]
en: Selected color
no: Valgt farge

[ctx: color-option]
en: Normal text background
no: Bakgrunn for vanlig tekst

[ctx: color-option]
en: Selected background color
no: Valgt bakgrunnsfarge

[ctx: color-option]
en: Subitem color
no: Undergjenstandsfarge

[ctx: color-option]
en: Clone
no: Klon

[ctx: color-option]
en: Border
no: Kant

[ctx: color-option]
en: Background
no: Bakgrunn

[ctx: color-option]
en: DIP switch
no: DIP-brytere

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
no: Utilgjengelig farge

[ctx: color-option]
en: Slider color
no: Gliderfarge

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
no: Grafikkviserbakgrunn

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
no: Museoverholdingsfarge

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
no: Museoverholdingsbakgrunnsfarge

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
no: Musenedeholdingsfarge

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
no: Musenedeholdingsbakgrunnsfarge

en: Menu Preview
no: Menyforhåndsvisning

[ctx: color-sample]
en: Subitem
no: Undergjenstand

[ctx: color-sample]
en: Selected
no: Valgt

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
no: Hold musen over

[ctx: color-sample]
en: Clone
no: Klon

en: ARGB Settings
no: ARGB-innstillinger

[ctx: color-channel]
en: Alpha
no: Alfa

[ctx: color-channel]
en: Red
no: Rød

[ctx: color-channel]
en: Green
no: Grønn

[ctx: color-channel]
en: Blue
no: Blå

en: Choose from palette
no: Velg fra palett

en: Color preview:
no: Fargeforhåndsvisning:

[ctx: color-preset]
en: White
no: Hvit

[ctx: color-preset]
en: Silver
no: Sølv

[ctx: color-preset]
en: Gray
no: Grå

[ctx: color-preset]
en: Black
no: Svart

[ctx: color-preset]
en: Red
no: Rød

[ctx: color-preset]
en: Orange
no: Oransje

[ctx: color-preset]
en: Yellow
no: Gul

[ctx: color-preset]
en: Green
no: Grønn

[ctx: color-preset]
en: Blue
no: Blå

[ctx: color-preset]
en: Violet
no: Fiolett

en: Barcode Reader
no: Strekkodeleser

en: New Barcode:
no: Ny strekkode:

en: Enter Code
no: Skriv inn kode

en: Barcode length invalid!
no: Strekkodelengden er ugyldig!

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
no: DIP-brytere

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
no: Maskinoppsett

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
no: Bokføringsinfo

[ctx: menu-main]
en: System Information
no: Systeminformasjon

[ctx: menu-main]
en: File Manager
no: Filbehandler

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
no: Teipkontroll

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
no: Kvasiterminaler

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
no: BIOS-valg

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
no: Feltenheter

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
no: Strekkodeleser

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
no: Nettverksenheter

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
no: Glidekontrollere

[ctx: menu-main]
en: Video Options
no: Videoinnstillinger

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
no: Siktehårinnstillinger

[ctx: menu-main]
en: Cheat
no: Juks

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
no: Tilleggsinnstillinger

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
no: Ekstern DAT-visning

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
no: Legg til i favorittene

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
no: Fjern fra favorittene

en: Images
no: Bilder

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
no: Skjermklipp

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
no: Kabinett

[ctx: selmenu-artwork]
en: Control Panel
no: Kontrollpanel

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
no: Plakat

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
no: Kunstverkforhåndsvisning

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
no: Bosser

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
no: Flerspiller

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
no: Hvordan

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
no: Scorer

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
no: Omslag

en: Export displayed list to file
no: Eksporter den viste listen til en fil

en: Show DATs view
no: Vis DAT-oversikten

en: Software is clone of: %1$s
no: Programvaren er en klone av: %1$s

en: Software is parent
no: Programvaren er overordnet

en: Supported: No
no: Støttet: Nei

en: Supported: Partial
no: Støttet: Delvis

en: Supported: Yes
no: Støttet: Ja

en: Press any key to continue.
no: Trykk på enhver knapp for å fortsette.

en: General Info
no: Generell info

en: Short Name	%1$s
no: Mininavn	%1$s

en: Year	%1$s
no: År	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
no: Produsent	%1$s

en: Analog Controls	Yes
no: Analog styring	Ja

en: Keyboard Inputs	Yes
no: Tastaturinndata	Ja

en: Overall	NOT WORKING
no: Alt i alt	VIRKER IKKE

en: Overall	Unemulated Protection
no: Alt i alt	Uemulert beskyttelse

en: Overall	Working
no: Alt i alt	Fungerer

en: Graphics	Unimplemented
no: Grafikk	Ikke implementer

en: Graphics	Wrong Colors
no: Grafikk	Feil farger

en: Graphics	Imperfect Colors
no: Grafikk	Noen fargeproblemer

en: Graphics	Imperfect
no: Grafikk	Ikke perfekt

en: Graphics	OK
no: Grafikk	OK

en: Sound	None
no: Lyd	Ingen

en: Sound	Unimplemented
no: Lyd	Ikke implementer

en: Sound	Imperfect
no: Lyd	Ikke perfekt

en: Sound	OK
no: Lyd	OK

en: Camera	Unimplemented
no: Kamera	Ikke implementert

en: Camera	Imperfect
no: Kamera	Ikke perfekt

en: Microphone	Unimplemented
no: Mikrofon	Ikke implementert

en: Microphone	Imperfect
no: Mikrofon	Ikke perfekt

en: Controls	Unimplemented
no: Kontrollere	Ikke implementert

en: Controls	Imperfect
no: Kontrollere	Ikke perfekt

en: Keyboard	Unimplemented
no: Tastatur	Ikke implementert

en: Keyboard	Imperfect
no: Tastatur	Ikke perfekt

en: Mouse	Unimplemented
no: Mus	Ikke implementert

en: Mouse	Imperfect
no: Mus	Ikke perfekt

en: Disk	Unimplemented
no: Disk	Ikke implementert

en: Disk	Imperfect
no: Disk	Ikke perfekt

en: Printer	Unimplemented
no: Skriver	Ikke implementert

en: Printer	Imperfect
no: Skriver	Ikke perfekt

en: LAN	Unimplemented
no: LAN	Ikke implementert

en: LAN	Imperfect
no: LAN	Ikke perfekt

en: WAN	Unimplemented
no: WAN	Ikke implementert

en: WAN	Imperfect
no: WAN	Ikke perfekt

en: Timing	Unimplemented
no: Timing	Ikke implementert

en: Timing	Imperfect
no: Timing	Ikke perfekt

en: Mechanical System	Yes
no: Mekanisk system	Ja

en: Mechanical System	No
no: Mekanisk system	Nei

en: Requires Artwork	Yes
no: Krever kunstverk	Ja

en: Requires Artwork	No
no: Krever kunstverk	Nei

en: Requires Clickable Artwork	Yes
no: Krever klikkbare kunstverk	Ja

en: Requires Clickable Artwork	No
no: Krever klikkbare kunstverk	Nei

en: Support Cocktail	No
no: Støtter Cocktail	Nei

en: Support Save	Yes
no: Støtter lagring	Ja

en: Support Save	No
no: Støtter lagring	Nei

en: Screen Orientation	Vertical
no: Skjermposisjonering	Loddrett

en: Screen Orientation	Horizontal
no: Skjermposisjonering	Vannrett

en: Requires CHD	Yes
no: Krever CHD	Ja

en: Requires CHD	No
no: Krever CHD	Nei

en: Samples Audit Result	None Needed
no: Samplingsundersøkelsesresultat	Ikke nødvendig

en: Samples Audit Result	OK
no: Samplingsundersøkelsesresultat
    OK

en: Samples Audit Result	BAD
no: Samplingsundersøkelsesresultat	DÅRLIG

en: Sample Rate
no: Samplingsfrekvens

en: Sound
no: Lyd

en: Use External Samples
no: Bruk eksterne samplinger

en: [This option is currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    The selected option enables the following items:
no: [Denne innstillingen er for øyeblikket påmontert i det kjørende systemet
    
    Innstilling: %1$s
    Enhet: %2$s
    
    Den valgte innstillingen skrur på de følgende gjenstandene:

en: [This option is NOT currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    If you select this option, the following items will be enabled:
no: [Denne innstillingen er for øyeblikket IKKE påmontert i det kjørende systemet
    
    Innstilling: %1$s
    Enhet: %2$s
    
    Hvis du velger denne innstillingen, vil de følgende gjenstandene bli skrudd på:

en: * CPU:
no: * Prosessor:

en:   Screen '%1$s': Vector
no:   Skjerm '%1$s': Vektor

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz
no:   Skjerm '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz
no:   Skjerm '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz

en: * Sound:
no: * Lyd:

en: * BIOS settings:
      %1$d options    [default: %2$s]
no: * BIOS-innstillinger:
      %1$d innstillinger    [forvalg: %2$s]

en:   %1$s    [default: %2$s]
no:   %1$s    [forvalg: %2$s]

en: * DIP switch settings:
no: * DIP-bryterinnstillinger:

en: * Configuration settings:
no: * Oppsettsinnstillinger:

en: * Input device(s):
no: * Inndatainnstillinger(s):

en:   User inputs    [%1$d inputs]
no:   Brukerinndata    [%1$d inndata]

en:   Mahjong inputs    [%1$d inputs]
no:   Mahjong-inndata    [%1$d inndata]

en:   Hanafuda inputs    [%1$d inputs]
no:   Hanafuda-inndata    [%1$d inndata]

en:   Gambling inputs    [%1$d inputs]
no:   Hasardspill-inndata    [%1$d inndata]

en:   Analog inputs    [%1$d inputs]
no:   Analoge inndata    [%1$d inndata]

en:   Adjuster inputs    [%1$d inputs]
no:   Justerer-inndata    [%1$d inndata]

en:   Keypad inputs    [%1$d inputs]
no:   Tastefelt-inndata    [%1$d inndata]

en:   Keyboard inputs    [%1$d inputs]
no:   Tastaturinndata    [%1$d inndata]

en: * Media Options:
no: * Medieinnstillinger:

en:   %1$s    [tag: %2$s]
no:   %1$s    [merking: %2$s]

en: * Slot Options:
no: * Feltinnstillinger:

en: [None]
no: [Ingen]

en: Save Cheat
no: Lagre juksekoden

en: Default
no: Standard

en: Custom
no: Tilpasset

en: Cheat Name
no: Juksekodens navn

en: Default name is %s
no: Standardnavnet er %s

en: Player
no: Spiller

en: Save
no: Lagre

en: Cheat written to %s and added to cheat.simple
no: Juksekoden ble lagret i %s og ble lagt til i cheat.simple

en: Cheat added to cheat.simple
no: Juksekoden ble lagt til i cheat.simple

en: Unable to write file
    Ensure that cheatpath folder exists
no: Klarte ikke å skrive til filen
    Sørg for at juksekodefilbanens mappe eksisterer

en: CPU or RAM
no: CPU eller RAM

en: Changes to this only take effect when "Start new search" is selected
no: Endringer til dette tas kun i bruk når «Start et nytt søk» er valgt

en: Start new search
no: Start et nytt søk

en: %d total matches found
no: %d antall samsvaringer ble funnet

en: Left equal to right
no: Venstre er det samme som høyre

en: Left equal to right with bitmask
no: Venstre er det samme som høyre med bitmaskering

en: Left not equal to right with bitmask
no: Venstre er ikke det samme som høyre med bitmaskering

en: Left less than value
no: Venstre sin «Mindre enn»-verdi

en: Left greater than value
no: Venstre sin «Større enn»-verdi

en: Left equal to value
no: Venstre sin «Det samme som»-verdi

en: Left not equal to value
no: Venstre sin ikke «Ikke det samme som»-verdi

en: Value
no: Verdi

en: Any
no: Ethvert

en: Data Format
no: Dataformat

en: Undo last search -- #
no: Andre det forrige søket — #

en: Match block
no: Samsvar med blokk

en: All
no: Alle

en: Cheat engine not available
no: Juksekodemotoren er ikke tilgjengelig

en: Write
no: Skriv

en: Watch
no: Overvåk

en: Page
no: Side

en: Clear Watches
no: Tøm overvåkningene

en: Cheat Finder
no: Juksekodefinner

en: Save input names to file
no: Lagre inndatanavn til fil

en: Failed to save input name file
no: Mislyktes i å lagre inndatanavnefilen

en: Input port name file saved to %s
no: Inndataportnavnefilen ble lagret til %s

en: Input ports
no: Inndataporter

[ctx: plugin-autofire]
en: Done
no: Ferdig

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
no: Opprett

[ctx: plugin-autofire]
en: Cancel
no: Lukk

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
no: Navn

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
no: Opprett

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Cancel
no: Lukk

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Done
no: Ferdig

[ctx: plugin-timer]
en: Current time
no: Nåværende tid

[ctx: plugin-timer]
en: Total time
no: Totaltid

[ctx: plugin-timer]
en: Play Count
no: Spillteller

[ctx: plugin-timer]
en: Timer
no: Nedteller

en: Select cheat to set hotkey
no: Velg en juksekode å velge hurtigtasten til

en: None
no: Ingen

en: Done
no: Ferdig

en: Set
no: Velg

en: Set hotkeys
no: Velg hurtigtaster

en: Activated: %s = %s
no: Aktivert: %s = %s

en: Activated: %s
no: Aktivert: %s

en: Cheat
no: Juks

en: Enabled: %s
no: Skrudd på: %s

en: Disabled: %s
no: Skrudd av: %s

en: %s added
no: %s er lagt til

[ctx: plugin-data]
en: Command
no: Kommando

[ctx: plugin-data]
en: High Scores
no: Highscorer

[ctx: plugin-data]
en: History
no: Historikk

[ctx: plugin-data]
en: 
    
    --- DRIVER INFO ---
    Driver:
no: 
    
    — DRIVERINFO —
    Driver:

[ctx: plugin-commonui]
en: Cancel
no: Lukk
