MAME - en to sr translation catalogue (357 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
sr: 
    
    Притисните било који тастер за наставак

en: Master Volume
sr: Главна јачина звука

en: %1$s Volume
sr: %1$s јачина звука

en: Overclock CPU %1$s
sr: Убрзање основног такта CPU %1$s

en: %1$s Refresh Rate
sr: %1$s фреквенција освежавања

en: %1$s Brightness
sr: %1$s осветљеност

en: %1$s Contrast
sr: %1$s контраст

en: %1$s Gamma
sr: %1$s гама

en: %1$s Horiz Stretch
sr: %1$s растезање по хоризонтали

en: %1$s Horiz Position
sr: %1$s хоризонтална позиција

en: %1$s Vert Stretch
sr: %1$s растезање по вертикали

en: %1$s Vert Position
sr: %1$s вертикална позиција

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
sr: Laserdisc '%1$s' растезање по хоризонтали

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
sr: Laserdisc '%1$s' хоризонтална позиција

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
sr: Laserdisc '%1$s' растезање по вертикали

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
sr: Laserdisc '%1$s' вертикална позиција

en: Vector Flicker
sr: Треперење вектора

en: Beam Width Minimum
sr: Минимална ширина снопа

en: Beam Width Maximum
sr: Максимална шириниа снопа

en: Beam Intensity Weight
sr: Интензитет снопа

en: Crosshair Scale %1$s
sr: Размера нишана %1$s

en: Crosshair Offset %1$s
sr: Померај нишана %1$s

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
sr: Размера нишана X %1$1.3f

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
sr: Размера нишана Y %1$1.3f

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
sr: Померај нишана X %1$1.3f

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
sr: Померај нишана Y %1$1.3f

en: **Error saving ui.ini**
sr: **Грешка приликом снимања ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
sr: **Грешка прликом записивања %s.ini**

en: %s
     added to favorites list.
sr: %s
     додато у листу омиљених.

en: %s
     removed from favorites list.
sr: %s
     избрисано из листе омиљених.

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
sr: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d програмских пакета )

en: Search: %1$s_
sr: Претрага: %1$s_

en: Sound Options
sr: Опције за звук

en: Plugins
sr: Додатци

en: Customize UI
sr: Прилагоди кориснички интерфејс

en: Plugin Options
sr: Опције додатака

en: [empty slot]
sr: [празан слот]

en: [create]
sr: [креирај]

en: [software list]
sr: [листа програма]

en: Select access mode
sr: Одабери мод приступа

en: Read-only
sr: Само читање

en: Read-write
sr: Читање-писање

en: Read this image, write to another image
sr: Читај овај фајл, пиши у други

en: Read this image, write to diff
sr: Читај овај фајл, пиши разлике

en: Cheats
sr: Варања

en: Rotate
sr: Ротирај

en: Mouse
sr: Миш

en: Video Options
sr: Видео опције

en: On
sr: Укључено

en: Off
sr: Искључено

en: Auto
sr: Аутоматски

en: Return to Previous Menu
sr: Повратак у претходни мени

en: File Manager
sr: Управљање фајловима

en: Start System
sr: Покрените систем

en: Screen #%d
sr: Екран #%d

[ctx: emulation-feature]
en: protection
sr: заштита

[ctx: emulation-feature]
en: graphics
sr: графика

[ctx: emulation-feature]
en: sound
sr: звук

[ctx: emulation-feature]
en: camera
sr: камера

[ctx: emulation-feature]
en: microphone
sr: микрофон

[ctx: emulation-feature]
en: keyboard
sr: тастатура

[ctx: emulation-feature]
en: mouse
sr: миш

[ctx: emulation-feature]
en: disk
sr: диск

[ctx: emulation-feature]
en: printer
sr: штампач

[ctx: emulation-feature]
en: magnetic tape
sr: магнетна трака

en: There are known problems with this system
sr: Постоје познати проблеми с овим системом

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sr: Обртање екрана у "коктел" моду није подржано.

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
sr: %1$s
    %2$s %3$s
    Драjвeр: %4$s
    
    CPU:

en: 
    Sound:
sr: 
    Звук:

en: 
    Video:
sr: 
    Видео:

en: None
sr: Ниједан

en: Vector
sr: Вектор

en: Screen '%1$s'
sr: Екран '%1$s'

en: Screen
sr: Екран

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Partially supported
sr: Делимично подржано

en: [empty]
sr: [празно]

en: [file manager]
sr: [управљање фајловима]

en: Switch Item Ordering
sr: Промени сортирање

en: [compatible lists]
sr: [компатибилне листе]

en: File Already Exists - Override?
sr: Фајл већ постоји - препиши?

en: No
sr: Не

en: Yes
sr: Да

en: New Image Name:
sr: Ново име:

en: Image Format:
sr: Формат записа:

en: Create
sr: Креирај

en: Please enter a file extension too
sr: Молим унесите и екстензију

en: Select image format
sr: Одабери формат

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
sr: Мод тастатуре

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
sr: Природни

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
sr: Емулирани

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Disabled
sr: Онемогућено

[ctx: machine-filter]
en: Working
sr: Ради

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
sr: Не ради

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
sr: Механички

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
sr: Не механички

[ctx: machine-filter]
en: Category
sr: Категорија

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
sr: Листа омиљених

[ctx: machine-filter]
en: Clones
sr: Клонови

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
sr: Произвођач

[ctx: machine-filter]
en: Year
sr: Година

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
sr: Вертикални екран

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
sr: Хоризонтални екран

[ctx: software-filter]
en: Favorites
sr: Листа омиљених

[ctx: software-filter]
en: Clones
sr: Клонови

[ctx: software-filter]
en: Year
sr: Година

[ctx: software-filter]
en: Publisher
sr: Издавач

[ctx: software-filter]
en: Device Type
sr: Тип уређаја

[ctx: software-filter]
en: Software List
sr: Листа програма

en: Filter
sr: Филтер

en: Remove last filter
sr: Уклони последњи филтер

en: Add filter
sr: Додај филтер

en: File
sr: Фајл

en: Revision: %1$s
sr: Ревизија: %1$s

en: BIOS Selection
sr: Избор BIOS-а

en: Reset
sr: Ресетуј

en: Network Devices
sr: Мрежни уређаји

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
sr: Време рада: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
sr: Време рада: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
sr: Издате карте: %1$d

en: Coin %1$c: NA%3$s
sr: Жетон %1$c: NA%3$s

en: Coin %1$c: %2$d%3$s
sr: Жетон %1$c: %2$d%3$s

en:  (locked)
sr:  (закључано)

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
sr: Опције нишана

en: Name:             Description:
sr: Име:              Опис:

en: Export list in XML format (like -listxml)
sr: Експортуј листу у XML формату (као -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
sr: Експортуј листу у XML формату (као -listxml, али без уређаја)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
sr: Експортуј листу у TXT формату (као -listfull)

en: Add To Favorites
sr: Додај у листу омиљених

en: Remove From Favorites
sr: Избриши из листе омиљених

en:  (default)
sr:  (уобичајено)

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
sr: Да ли сте сигурни да желите да напустите програм?
    
    Притисните %1$s за напуштање програма
    Притисните %2$s за наставак емулације

en: Pseudo Terminals
sr: Псеудо терминали

en: [failed]
sr: [неуспечно]

en: Slider Controls
sr: Контроле клизача

en: DIP Switches
sr: DIP прекидачи

en: Machine Configuration
sr: Конфигурација машине

en: Slot Devices
sr: Слот уређаји

en: %s [internal]
sr: %s [интерно]

en: User Interface
sr: Кориснички интерфејс

en: Other Controls
sr: Остале контроле

en: Tape Control
sr: Контрола траке

en: stopped
sr: стопирано

en: playing
sr: репродукција

en: (playing)
sr: (репродукција)

en: recording
sr: снимање

en: (recording)
sr: (снимање)

en: Pause/Stop
sr: Пауза/Стоп

en: Play
sr: Пусти

en: Record
sr: Сними

en: Rewind
sr: Премотај

en: Fast Forward
sr: Премотај у напред

en: Cannot save over directory
sr: Немогуће снимити преко директоријума

en: Configure Options
sr: Конфигурација опција

en: Exit
sr: Излаз

en: Type name or select: %1$s_
sr: Откуцајте име или изаберите: %1$s_

en: Type name or select: (random)
sr: Откуцајте име или изаберите: (насумичан избор)

en: Driver: %1$s
sr: Драјвер: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
sr: Уопштено: НЕ РАДИ

en: Overall: Unemulated Protection
sr: Уопштено: заштита није емулирана

en: Overall: Working
sr: Уопштено: ради

en: Graphics: Unimplemented,
sr: Графика: није имплементирана,

en: Graphics: Imperfect,
sr: Графика: несавршена,

en: Graphics: OK,
sr: Графика: ОК,

en: Sound: Unimplemented
sr: Звук: није имплементиран

en: Sound: Imperfect
sr: Звук: несавршен

en: Sound: OK
sr: Звук: ОК

en: Cheat Comment:
    %s
sr: Коментар за варање:
    %s

en: All cheats reloaded
sr: Сва варања поново учитана

en: Reset All
sr: Ресетуји све

en: Reload All
sr: Поново учитај све

[ctx: path-option]
en: ROMs
sr: РОМ-ови

[ctx: path-option]
en: Artwork
sr: Илустрације

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
sr: Нишани

[ctx: path-option]
en: INIs
sr: INI фајлови

[ctx: path-option]
en: DATs
sr: DAT фајлови

[ctx: path-option]
en: Snapshots
sr: Снимци екрана

[ctx: path-option]
en: Icons
sr: Иконе

[ctx: path-option]
en: Control Panels
sr: Управљачки панели

[ctx: path-option]
en: Cabinets
sr: Кабинети

[ctx: path-option]
en: Marquees
sr: Постери изнад кабинета

[ctx: path-option]
en: PCBs
sr: PCB (штампане плочице)

[ctx: path-option]
en: Flyers
sr: Летци

[ctx: path-option]
en: Title Screens
sr: Насловни екрани

[ctx: path-option]
en: Game Endings
sr: Екрани завршетка игре

[ctx: path-option]
en: Bosses
sr: Финални противници

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
sr: Умањени приказ илустрација

[ctx: path-option]
en: Select
sr: Изборни екрани

[ctx: path-option]
en: HowTo
sr: Упутство

[ctx: path-option]
en: Logos
sr: Логои

[ctx: path-option]
en: Scores
sr: Најбољи резултати

[ctx: path-option]
en: Versus
sr: Версус екрани

[ctx: path-option]
en: Covers
sr: Маске

en: Remove %1$s Folder
sr: Уклони %1$s директоријум

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
sr: Додај %1$s директоријум - Претрага: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
sr: Промени %1$s директоријум - Претрага: %2$s_

en: Press TAB to set
sr: Притисните TAB да подесите

en: Add Folder
sr: Додај директоријум

en: Remove Folder
sr: Уклони директоријум

en: Change Folder
sr: Промени директоријум

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
sr: [root%1$s] боје

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
sr: [root%1$s] оловке

en: System: %1$-.100s
sr: Систем: %1$-.100s

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
sr: %1$s - Претрага: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
sr: Дупли клик или притисните %1$s за селектовање

en: Results will be saved to %1$s
sr: Нормални текст

en: Show All
sr: Прикажи све

en: Hide Filters
sr: Сакриј филтере

en: Hide Info/Image
sr: Сакриј Инфо/Слику

en: Hide Both
sr: Сакриј обоје

en: Show Side Panels
sr: Прикажи бочне панеле

en: Fonts
sr: Фонтови

en: Colors
sr: Боје

en: Language
sr: Језици

en: default
sr: уобичајено

en: UI Font
sr: Фонт корисничког интерфејса

en: Bold
sr: Подебљано

en: Italic
sr: Искошено

en: Lines
sr: Линије

en: Infos text size
sr: Висина текста за информације

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sr: Пример текста - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

[ctx: color-option]
en: Normal text
sr: Боја изабраног

[ctx: color-option]
en: Selected color
sr: Боја изабраног

[ctx: color-option]
en: Normal text background
sr: Позадина нормалног текста

[ctx: color-option]
en: Selected background color
sr: Боја позадине за изабрану ставку

[ctx: color-option]
en: Subitem color
sr: Боја подставке

[ctx: color-option]
en: Clone
sr: Клонирај

[ctx: color-option]
en: Border
sr: Граница

[ctx: color-option]
en: Background
sr: Позадина

[ctx: color-option]
en: DIP switch
sr: DIP прекидач

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
sr: Боја за недоступно

[ctx: color-option]
en: Slider color
sr: Боја клизача

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
sr: Графички приказ позадине

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
sr: Боја при преласку миша

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
sr: Боја позадине при преласку миша

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
sr: Боја при притиску миша

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
sr: Боја позадине при притиску миша

en: Menu Preview
sr: Пробни приказ менија

[ctx: color-sample]
en: Normal
sr: Нормално

[ctx: color-sample]
en: Subitem
sr: Под-ставка

[ctx: color-sample]
en: Selected
sr: Изабрано

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
sr: Прелаз мишем

[ctx: color-sample]
en: Clone
sr: Клонирај

en: ARGB Settings
sr: ARGB подешавања

[ctx: color-channel]
en: Alpha
sr: Алфа

[ctx: color-channel]
en: Red
sr: Црвена

[ctx: color-channel]
en: Green
sr: Зелена

[ctx: color-channel]
en: Blue
sr: Плава

en: Choose from palette
sr: Изабрати из палете

en: Color preview:
sr: Пробни приказ боја:

[ctx: color-preset]
en: White
sr: Бела

[ctx: color-preset]
en: Silver
sr: Сребрна

[ctx: color-preset]
en: Gray
sr: Сива

[ctx: color-preset]
en: Black
sr: Црна

[ctx: color-preset]
en: Red
sr: Црвена

[ctx: color-preset]
en: Orange
sr: Наранџаста

[ctx: color-preset]
en: Yellow
sr: Жута

[ctx: color-preset]
en: Green
sr: Зелена

[ctx: color-preset]
en: Blue
sr: Плава

[ctx: color-preset]
en: Violet
sr: Љубичаста

en: Barcode Reader
sr: Баркод читач

en: New Barcode:
sr: Нови баркод:

en: Enter Code
sr: Унесите баркод

en: Barcode length invalid!
sr: Неодговарајућа дужина баркода!

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
sr: DIP прекидачи

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
sr: Конфигурација машине

[ctx: menu-main]
en: File Manager
sr: Управљање фајловима

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
sr: Контрола траке

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
sr: Псеудо терминали

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
sr: Избор BIOS-а

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
sr: Слот уређаји

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
sr: Баркод читач

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
sr: Мрежни уређаји

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
sr: Контроле клизача

[ctx: menu-main]
en: Video Options
sr: Видео опције

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
sr: Опције нишана

[ctx: menu-main]
en: Cheat
sr: Варање

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
sr: Опције додатака

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
sr: Приказ спољашњег DAT

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
sr: Додај у листу омиљених

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
sr: Избриши из листе омиљених

[ctx: menu-main]
en: Start System
sr: Покрените систем

[ctx: menu-main]
en: Select New System
sr: Изабери нови систем

en: Images
sr: Програми

en: Info
sr: Информације

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
sr: Снимци екрана

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
sr: Кабинет

[ctx: selmenu-artwork]
en: PCB
sr: PCB (штампана плочица)

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
sr: Преглед artwork-а

[ctx: selmenu-artwork]
en: Bosses
sr: Финални противници

[ctx: selmenu-artwork]
en: Logo
sr: Лого

[ctx: selmenu-artwork]
en: Versus
sr: Версус екрани

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
sr: Завршни екран игре

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
sr: Упутство

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
sr: Најбољи резултати

[ctx: selmenu-artwork]
en: Select
sr: Изборни екрани

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
sr: Маске

en: Export displayed list to file
sr: Експортуј приказану листу у фајл

en: Show DATs view
sr: Прижи DAT

en: Software is clone of: %1$s
sr: Софтвер је клон од: %1$s

en: Software is parent
sr: Софтвер је предак

en: Supported: No
sr: Подржано: не

en: Supported: Partial
sr: Подржано: делимично

en: Supported: Yes
sr: Подржано: да

en: System is parent
sr: Систем је предак

en: System is clone of: %1$s
sr: Систем је клон од: %1$s

en: Press any key to continue.
sr: Притисните било који тастер за наставак.

en: General Info
sr: Опште информације

en: Short Name	%1$s
sr: Скраћено име	%1$s

en: Year	%1$s
sr: Година	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
sr: Произвођач	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
sr: Систем је клон од	%1$s

en: System is Parent
sr: Систем је предак

en: Overall	NOT WORKING
sr: Уопштено	НЕ РАДИ

en: Overall	Unemulated Protection
sr: Уопштено	Заштита није емулирана

en: Overall	Working
sr: Уопштено	Ради

en: Graphics	Unimplemented
sr: Графика	Није имплементирана

en: Graphics	Wrong Colors
sr: Графика	Погрешне боје

en: Graphics	Imperfect Colors
sr: Графика	Несавршене боје

en: Graphics	Imperfect
sr: Графика	Несавршена

en: Graphics	OK
sr: Графика	ОК

en: Sound	Unimplemented
sr: Звук	Није имплементиран

en: Sound	Imperfect
sr: Звук	Несавршен

en: Sound	OK
sr: Звук	OK

en: Keyboard	Unimplemented
sr: Тастатура	Није имплементирана

en: Keyboard	Imperfect
sr: Тастатура	Несавршена

en: Mouse	Unimplemented
sr: Миш	Није имплементиран

en: Mouse	Imperfect
sr: Миш	Несавршен

en: Mechanical System	Yes
sr: Механички систем	Да

en: Mechanical System	No
sr: Механички систем	Не

en: Requires Artwork	Yes
sr: Захтева илустрације	Да

en: Requires Artwork	No
sr: Захтева илустрације	Не

en: Requires Clickable Artwork	Yes
sr: Захтева клик илустрације	Да

en: Requires Clickable Artwork	No
sr: Захтева клик илустрације	Не

en: Support Cocktail	No
sr: Подржава "коктел" мод	Не

en: System is BIOS	Yes
sr: Систем је BIOS	Да

en: System is BIOS	No
sr: Систем је BIOS	Не

en: Support Save	Yes
sr: Подржава снимање стања система	Да

en: Support Save	No
sr: Подржава снимање стања система	Не

en: Screen Orientation	Vertical
sr: Оријентација екрана	Вертикално

en: Screen Orientation	Horizontal
sr: Оријентација екрана	Хоризонтално

en: Requires CHD	Yes
sr: Захтева CHD	Да

en: Requires CHD	No
sr: Захтева CHD	Не

en: Sample Rate
sr: Учесталост узорковања

en: Sound
sr: Звук

en: Use External Samples
sr: Користи додатне семплове

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
sr: Креирај

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
sr: Име

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
sr: Креирај

en: Cheat
sr: Варање

[ctx: plugin-data]
en: Command
sr: Команда

[ctx: plugin-data]
en: Sysinfo
sr: Системске информације

[ctx: plugin-data]
en: Gameinit
sr: Иницијализација

[ctx: plugin-data]
en: History
sr: Историја

[ctx: plugin-data]
en: MESSinfo
sr: MESS - информације

[ctx: plugin-data]
en: MAMEinfo
sr: MAME - информације
