MAME - en to sk translation catalogue (1013 entries)

en: 
    
    Press any key to continue
sk: 
    
    Pokračujte stlačením ľubovoľného klávesu

en: This system requires media images to be mounted for the following device(s):
sk: Tento systém vyžaduje, aby boli obrazy média nahraté do nasledujúcich zariadení:

en: UI controls enabled
    Use %1$s to toggle
sk: Ovládacie prvky používateľského rozhrania zapnuté
    Pre vypnutie použite %1$s

en: UI controls disabled
    Use %1$s to toggle
sk: Ovládacie prvky používateľského rozhrania vypnuté
    Na zapnutie použite %1$s

en: Master Volume
sk: Celková hlasitosť

en: %1$s Volume
sk: Hlasitosť %1$s

en: Overclock CPU %1$s
sk: Pretaktovať CPU %1$s

en: Overclock %1$s sound
sk: Pretaktovať zvuk %1$s

en: %1$s Refresh Rate
sk: %1$s - obnovovacia frekvencia

en: %1$s Brightness
sk: %1$s - jas

en: %1$s Contrast
sk: %1$s - kontrast

en: %1$s Gamma
sk: %1$s - gamma

en: %1$s Horiz Stretch
sk: %1$s - natiahnutie vodorovne

en: %1$s Horiz Position
sk: %1$s - pozícia vodorovne

en: %1$s Vert Stretch
sk: %1$s - natiahnutie zvislo

en: %1$s Vert Position
sk: %1$s - pozícia zvislo

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Stretch
sk: Laserdisc '%1$s' - natiahnutie vodorovne

en: Laserdisc '%1$s' Horiz Position
sk: Laserdisc '%1$s' - pozícia vodorovne

en: Laserdisc '%1$s' Vert Stretch
sk: Laserdisc '%1$s' - natiahnutie zvislo

en: Laserdisc '%1$s' Vert Position
sk: Laserdisc '%1$s' - pozícia zvislo

en: Beam Width Minimum
sk: Minimálna šírka lúča

en: Beam Width Maximum
sk: Maximálna šírka lúča

en: Beam Dot Size
sk: Veľkosť bodu lúča

en: Beam Intensity Weight
sk: Intenzita lúča

en: Crosshair Scale %1$s
sk: %1$s-ová veľkosť zameriavača

en: Crosshair Offset %1$s
sk: %1$s-ová pozícia zameriavača

en: Crosshair Scale X %1$1.3f
sk: %1$1.3f X-ová veľkosť zameriavača

en: Crosshair Scale Y %1$1.3f
sk: %1$1.3f Y-ová veľkosť zameriavača

en: Crosshair Offset X %1$1.3f
sk: %1$1.3f X-ová pozícia zameriavača

en: Crosshair Offset Y %1$1.3f
sk: %1$1.3f Y-ová pozícia zameriavača

en: **Error saving ui.ini**
sk: **Chyba pri ukladaní ui.ini**

en: **Error saving %s.ini**
sk: **Chyba pri ukladaní %s.ini**

en: 
        Settings saved
sk: 
        Nastavenia boli uložené

en: %s
     added to favorites list.
sk: %s
    Zariadenie pridané do zoznamu Obľúbené.

en: %s
     removed from favorites list.
sk: %s
    Zariadenie odstránené zo zoznamu Obľúbené.

en: [Start empty]
sk: [Začať prázdny]

en: [Use file manager]
sk: [Použiť správcu súborov]

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d software packages )
sk: %1$s %2$s (%3$d z %4$d softvérových balíkov)

en: %1$s - select software
sk: %1$s - vybrať softvér

en: %1$s: %2$s - Search: %3$s_
sk: %1$s: %2$s - Vyhľadať: %3$s_

en: Search: %1$s_
sk: Vyhľadať: %1$s_

en: Software list/item: %1$s:%2$s
sk: Zoznam/položka softvéru: %1$s:%2$s

en: General Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: Sound Options
sk: Nastavenia zvuku

en: Input Assignments
sk: Priradenia vstupov

en: Plugins
sk: Pluginy

en: Input Devices
sk: Vstupné zariadenia

en: Save Settings
sk: Uložiť nastavenia

en: System Filter
sk: Systémový filter

en: Customize UI
sk: Prispôsobiť používateľské rozhranie

en: Configure Folders
sk: Konfigurovať priečinky

en: Plugin Options
sk: Nastavenia pluginov

en: [empty slot]
sk: [prázdny slot]

en: [create]
sk: [vytvoriť]

en: [software list]
sk: [zoznam softvéru]

en: Error accessing %s
sk: Chyba prístupu do %s

en: Select access mode
sk: Vyberte spôsob prístupu

en: Read-only
sk: Iba na čítanie

en: Read-write
sk: Čítanie aj zapisovanie

en: Read this image, write to another image
sk: Čítať tento obraz, zapisovať do iného

en: Read this image, write to diff
sk: Čítať tento obraz, zapisovať do diff

en: Miscellaneous Options
sk: Ďalšie nastavenia

en: Skip imperfect emulation warnings
sk: Menej upozornení o nedokonalej emulácii

en: Re-select last system launched
sk: Vybrať naposledy spustený systém

en: Enlarge images in the right panel
sk: Zväčšiť obrázky v paneli Obrázky/Informácie

en: Cheats
sk: Cheaty

en: Show mouse pointer
sk: Zobraziť ukazovateľ myši

en: Confirm quit from emulation
sk: Potvrdiť ukončenie emulácie zariadenia

en: Skip system information screen
sk: Preskočiť úvodnú informačnú obrazovku o systéme

en: Force 4:3 aspect for snapshot display
sk: Snapshoty zobrazovať iba v pomere 4:3

en: Use image as background
sk: Použiť obrázok ako pozadie

en: Skip BIOS selection menu
sk: Preskočiť menu s výberom BIOSu

en: Skip software part selection menu
sk: Preskočiť menu s výberom súčasti softvéru

en: Info auto audit
sk: Zobrazovať informáciu o výsledkoch auditov

en: Hide romless machine from available list
sk: Vynechať zariadenia bez ROM v zozname Dostupné

en: Advanced Options
sk: Rozšírené nastavenia

en: Performance Options
sk: Nastavenia výkonu

en: Auto frame skip
sk: Automatické vynechávanie framu

en: Frame skip
sk: Počet vynechávaných framov

en: Throttle
sk: Škrtiaca klapka

en: Mute when unthrottled
sk: Vypnúť zvuk pri deaktivovanej škrtiacej klapke

en: Sleep
sk: Umožniť beh aj ostatným aplikáciám

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Adjust speed to match refresh rate
sk: Prispôsobiť rýchlosť obnovovacej frekvencii

en: Low latency
sk: Eliminovať oneskorenie vstupu

en: Rotation Options
sk: Nastavenie otočenia

en: Rotate
sk: Prispôsobiť otočenie obrazovky zariadenia

en: Rotate right
sk: Otočiť obrazovku vpravo

en: Rotate left
sk: Otočiť obrazovku vľavo

en: Auto rotate right
sk: Automaticky otočiť vpravo

en: Auto rotate left
sk: Automaticky otočiť vľavo

en: Flip X
sk: Prevrátiť vodorovne

en: Flip Y
sk: Prevrátiť zvisle

en: Artwork Options
sk: Nastavenia artworku

en: Zoom to screen area
sk: Maximalizovať obrazovku zariadenia

en: State/Playback Options
sk: Nastavenia ukladania stavu

en: Automatic save/restore
sk: Automatické ukladanie a znovunačítanie stavu zariadenia

en: Allow rewind
sk: Povoliť návrat v stavoch

en: Rewind capacity
sk: Kapacita buffra pre návrat v stavoch

en: Bilinear filtering for snapshots
sk: Bilineárne filtrovanie snapshotov

en: Burn-in
sk: Burn-in snapshoty

en: Input Options
sk: Nastavenia vstupných zariadení

en: Coin lockout
sk: Ignorovať vstup z vhadzovača mincí

en: Mouse
sk: Myš

en: Lightgun
sk: Svetelná pištoľ

en: Multi-keyboard
sk: Podpora viacerých klávesníc

en: Multi-mouse
sk: Podpora viacerých myší

en: Steadykey
sk: Podpora Steadykey

en: UI active
sk: Používateľské rozhranie nad emulovanou klávesnicou

en: Off-screen reload
sk: Konvertovať tlačidlo 2 svetelnej pištole na off-screen reload

en: Natural keyboard
sk: Prirodzená klávesnica

en: Allow contradictory joystick inputs
sk: Povoliť protichodné vstupy joysticku

en: Coin impulse
sk: Čas impulzu mince

en: Input Device Options
sk: Nastavenia vstupných zariadení

en: Lightgun Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce svetelnú pištoľ

en: Trackball Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce trackball

en: Pedal Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce pedál

en: AD Stick Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce analógový joystick

en: Paddle Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce paddle

en: Dial Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce dial

en: Positional Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce positional

en: Mouse Device Assignment
sk: Zariadenie ovládajúce myš

en: Keyboard Input Provider
sk: Provider vstupu klávesnice

en: Mouse Input Provider
sk: Provider vstupu myši

en: Lightgun Input Provider
sk: Provider vstupu svetelnej pištole

en: Joystick Input Provider
sk: Provider vstupu joysticku

en: Video Options
sk: Nastavenia obrazu

en: Video Mode
sk: Metóda grafického rozhrania

en: Number Of Screens
sk: Počet obrazoviek

en: Triple Buffering
sk: Trojitý buffering

en: HLSL
sk: HLSL post-processing

en: GLSL
sk: OpenGL GLSL

en: Bilinear Filtering
sk: Bilineárne filtrovanie

en: Bitmap Prescaling
sk: Predškálovací faktor

en: Window Mode
sk: Zobrazovanie v okne

en: Enforce Aspect Ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Start Out Maximized
sk: Spustiť maximalizované

en: Synchronized Refresh
sk: Synchronizovaný refresh

en: Wait Vertical Sync
sk: Čakať na V-Sync

en: On
sk: Zapnuté

en: Off
sk: Vypnuté

en: Auto
sk: Automaticky

en: Return to Previous Menu
sk: Späť na predchádzajúce menu

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: Reset System
sk: Reštartovať systém

en: Start System
sk: Spustiť systém

en: Screen #%d
sk: Obrazovka #%d

en: Video Options: %1$s
sk: Možnosti videa: %1$s

en: Zoom to Screen Area
sk: Maximalizovať

en: X Only
sk: Iba šírku

en: Y Only
sk: Iba výšku

en: X or Y (Auto)
sk: Aj šírku, aj výšku

en: Non-Integer Scaling
sk: Natiahnutie/vtesnanie podľa veľkosti okna

en: Maintain Aspect Ratio
sk: Zachovať pomer strán

en: Cannot change options while recording!
sk: Nemožno meniť nastavenia počas nahrávania!

en: One or more ROMs/disk images for this system are incorrect. The system may not run correctly.
sk: Jedna alebo viaceré ROM/Obrazy disku pre tento systém nie sú korektné. Zariadenie nemusí fungovať správne.

en: There are known problems with this system
sk: Tento systém má nedostatky:

en: One or more ROMs/disk images for this system have not been correctly dumped.
sk: Jedna alebo viaceré ROM/Obrazy disku pre tento systém neboli správne dumpnuté.

en: Completely unemulated features:
sk: Neemulované prvky:

en: Imperfectly emulated features:
sk: Nedostatočne emulované prvky:

en: Screen flipping in cocktail mode is not supported.
sk: Prevrátenie obrazovky v režime Cocktail nie je podporované.

en: This system requires external artwork files.
sk: Tento systém vyžaduje artwork.

en: This system was never completed. It may exhibit strange behavior or missing elements that are not bugs in the emulation.
sk: Tento systém stále nie je dokončený. Môžu sa objaviť chýbajúce prvky alebo iné zvláštne správanie, čo však nie je chybou emulácie.

en: This system has no sound hardware, MAME will produce no sounds, this is expected behaviour.
sk: Tento systém nemá zvukový hardvér, MAME preto nebude generovať žiadne zvuky.

en: 
    THIS SYSTEM DOESN'T WORK. The emulation for this system is not yet complete. There is nothing you can do to fix this problem except wait for the developers to improve the emulation.
sk: 
    TENTO SYSTÉM NEFUNGUJE. Emulácia ešte nie je hotová. Nedá sa nič robiť, iba počkať, kým vývojári emuláciu dokončia.

en: 
    Elements of this system cannot be emulated accurately as they require physical interaction or consist of mechanical devices. It is not possible to fully experience this system.
sk: 
    Niektoré prvky tohto systému nemôžu byť správne emulované, pretože vyžadujú fyzickú interakciu alebo pozostávajú z mechanických súčastí. Nebude preto možné poskytnúť dokonalý herný zážitok.

en: 
    
    There are working clones of this system: %s
sk: 
    
    Existujú funkčné klony tohto systému: %s

en: %1$s
    %2$s %3$s
    Driver: %4$s
    
    CPU:
sk: %1$s
    Rok: %2$s   Výrobca: %3$s
    Ovládač: %4$s
    
    CPU:

en: 
    Sound:
sk: 
    Zvuk:

en: 
    Video:
sk: 
    Obraz:

en: None
sk: Žiadny

en: Vector
sk: Vektorový

en: Screen '%1$s'
sk: Obrazovka '%1$s'

en: Screen
sk: Obrazovka

en: Media Image Information
sk: Informácie o obraze média

en: Not supported
sk: Nepodporované

en: Partially supported
sk: Čiastočne podporované

en: [empty]
sk: [prázdny]

en: [file manager]
sk: [správca súborov]

en: Switch Item Ordering
sk: Prepnúť zoradenie položiek

en: Switched Order: entries now ordered by shortname
sk: Zoradenie prepnuté: položky sú zoradené podľa shortname

en: Switched Order: entries now ordered by description
sk: Zoradenie prepnuté: položky sú zoradené podľa description

en: [compatible lists]
sk: [kompatibilné zoznamy]

en: File Already Exists - Override?
sk: Súbor už existuje. Prepísať ho?

en: No
sk: Nie

en: Yes
sk: Áno

en: New Image Name:
sk: Nový názov obrazu:

en: Image Format:
sk: Formát obrazu:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Please enter a file extension too
sk: Vložte, prosím, aj príponu súboru

en: Select image format
sk: Vybrať formát obrazu

en: Select initial contents
sk: Vybrať počiatočný obsah

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Selection
sk: Výber klávesnice

[ctx: menu-keyboard]
en: Keyboard Mode
sk: Režim klávesnice

[ctx: menu-keyboard]
en: Natural
sk: Prirodzená

[ctx: menu-keyboard]
en: Emulated
sk: Emulovaná

en: Enabled
sk: Zapnutá

en: Disabled
sk: Vypnutá

[ctx: swlist-info]
en: Alternate Title
sk: Alternatívny názov

[ctx: swlist-info]
en: Author
sk: Autor

[ctx: swlist-info]
en: Barcode Number
sk: Čiarový kód

[ctx: swlist-info]
en: Developer
sk: Vývojár

[ctx: swlist-info]
en: Distributor
sk: Distribútor

[ctx: swlist-info]
en: Installation Instructions
sk: Návod na inštaláciu

[ctx: swlist-info]
en: Original Publisher
sk: Pôvodný vydavateľ

[ctx: swlist-info]
en: Part Number
sk: Číslo súčasti

[ctx: swlist-info]
en: Programmer
sk: Programátor

[ctx: swlist-info]
en: Release Date
sk: Dátum vydania

[ctx: swlist-info]
en: Serial Number
sk: Výrobné číslo

[ctx: swlist-info]
en: Usage Instructions
sk: Návod na použitie

[ctx: swlist-info]
en: Version
sk: Verzia

[ctx: machine-filter]
en: Unfiltered
sk: Všetky

[ctx: machine-filter]
en: Available
sk: Dostupné

[ctx: machine-filter]
en: Unavailable
sk: Nedostupné

[ctx: machine-filter]
en: Working
sk: Funkčné

[ctx: machine-filter]
en: Not Working
sk: Nefunkčné

[ctx: machine-filter]
en: Mechanical
sk: Mechanické

[ctx: machine-filter]
en: Not Mechanical
sk: Nemechanické

[ctx: machine-filter]
en: Category
sk: Kategória

[ctx: machine-filter]
en: Favorites
sk: Obľúbené

[ctx: machine-filter]
en: BIOS
sk: S BIOSom

[ctx: machine-filter]
en: Not BIOS
sk: Bez BIOSu

[ctx: machine-filter]
en: Clones
sk: Klony

[ctx: machine-filter]
en: Manufacturer
sk: Výrobca

[ctx: machine-filter]
en: Year
sk: Rok

[ctx: machine-filter]
en: Save Supported
sk: Podporujúce uloženie

[ctx: machine-filter]
en: Save Unsupported
sk: Nepodporujúce uloženie

[ctx: machine-filter]
en: CHD Required
sk: Vyžadujúce CHD

[ctx: machine-filter]
en: No CHD Required
sk: Nevyžadujúce CHD

[ctx: machine-filter]
en: Vertical Screen
sk: Zvislá obrazovka

[ctx: machine-filter]
en: Horizontal Screen
sk: Vodorovná obrazovka

[ctx: machine-filter]
en: Custom Filter
sk: Vlastný filter

[ctx: software-filter]
en: Unfiltered
sk: Všetky

[ctx: software-filter]
en: Available
sk: Dostupné

[ctx: software-filter]
en: Unavailable
sk: Nedostupné

[ctx: software-filter]
en: Favorites
sk: Obľúbené

[ctx: software-filter]
en: Clones
sk: Klony

[ctx: software-filter]
en: Year
sk: Rok

[ctx: software-filter]
en: Publisher
sk: Vydavateľ

[ctx: software-filter]
en: Developer
sk: Vývojár

[ctx: software-filter]
en: Distributor
sk: Distribútor

[ctx: software-filter]
en: Author
sk: Autor

[ctx: software-filter]
en: Programmer
sk: Programátor

[ctx: software-filter]
en: Supported
sk: Podporované

[ctx: software-filter]
en: Partially Supported
sk: Čiastočne podporované

[ctx: software-filter]
en: Unsupported
sk: Nepodporované

[ctx: software-filter]
en: Release Region
sk: Región vydania

[ctx: software-filter]
en: Device Type
sk: Typ zariadenia

[ctx: software-filter]
en: Software List
sk: Zoznam softvéru

[ctx: software-filter]
en: Custom Filter
sk: Vlastný filter

en: <set up filters>
sk: <nastaviť filtre>

en: Select Filters
sk: Vybrať filtre

en: Remove last filter
sk: Odstrániť posledný filter

en: Add filter
sk: Pridať filter

en: [no category INI files]
sk: [žiadne INI súbory pre kategórie]

en: [no groups in INI file]
sk: [žiadne INI súbory pre skupiny]

en: No category INI files found
sk: Neboli nájdené INI súbory pre kategórie

en: File
sk: Súbor

en: No groups found in category file
sk: V súbore pre kategóriu neboli nájdené žiadne skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Include clones
sk: Vrátane klonov

en: Category File
sk: Súbor kategórie

[ctx: swlist-info]
en: Software list/item
sk: Zoznam/položka softvéru

en: Software List Info
sk: Informácia o zozname softvéru

en: Revision: %1$s
sk: Revízia: %1$s

en: BIOS Selection
sk: Výber BIOSu

en: System
sk: Systém

en: Network Devices
sk: Sieťové zariadenia

en: Uptime: %1$d:%2$02d:%3$02d
sk: Čas behu: %1$d:%2$02d:%3$02d

en: Uptime: %1$d:%2$02d
sk: Čas behu: %1$d:%2$02d

en: Tickets dispensed: %1$d
sk: Vydaných lístkov: %1$d

en:  (locked)
sk:  (zamknuté)

[ctx: menu-crosshair]
en: [built-in]
sk: [vstavaný]

[ctx: menu-crosshair]
en: Crosshair Options
sk: Nastavenia zameriavača

[ctx: menu-crosshair]
en: Never
sk: Nikdy

[ctx: menu-crosshair]
en: Always
sk: Vždy

[ctx: menu-crosshair]
en: When moved
sk: Pri pohybe

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Visibility
sk: Hráč %1$d - Viditeľnosť

[ctx: menu-crosshair]
en: P%1$d Crosshair
sk: Hráč %1$d - Zameriavač

[ctx: menu-crosshair]
en: Auto-Hide Delay
sk: Čas automatického skrytia

en: Export Displayed List to File
sk: Export zobrazeného zoznamu do súboru

en: %s.xml saved in UI settings folder.
sk: Súbor %s.xml bol uložený do priečinka nastavení použív. rozhrania.

en: Name:             Description:
sk: SÚBOR:            NÁZOV ZARIADENIA:

en: %s.txt saved in UI settings folder.
sk: Súbor %s.txt bol uložený do priečinka nastavení použív. rozhrania.

en: Export list in XML format (like -listxml)
sk: Exportovať vo formáte XML (ako -listxml)

en: Export list in XML format (like -listxml, but exclude devices)
sk: Exportovať vo formáte XML (ako -listxml, ale bez zariadení)

en: Export list in TXT format (like -listfull)
sk: Exportovať vo formáte TXT (ako -listfull)

en: System Settings:
    %1$s
sk: Nastavenia systému:
    %1$s

en: [this system has no BIOS settings]
sk: [tento systém nemá nastavenia BIOS]

en: Add To Favorites
sk: Pridať do zoznamu Obľúbené

en: Remove From Favorites
sk: Odstrániť zo zoznamu Obľúbené

en: Save System Settings
sk: Uložiť nastavenia systému

en:  (default)
sk:  (pôvodné)

en: No plugins found
sk: Neboli nájdené žiadne pluginy

en: Are you sure you want to quit?
    
    Press %1$s to quit
    Press %2$s to return to emulation
sk: Ste si istý, že chcete skončiť?
    
    Stlačte %1$s pre ukončenie
    Alebo %2$s pre návrat do emulácie

en: Pseudo Terminals
sk: Pseudoterminály

en: [failed]
sk: [zlyhaný]

en: Slider Controls
sk: Posuvné ovládače

en: [no saved states found]
sk: [neboli nájdené žiadne stavy]

en: Cancel
sk: Storno

en: Delete saved state %1$s?
    Press %2$s to delete
    Press %3$s to cancel
sk: Zmazať uložený stav %1$s?
    Stlačte %2$s, ak zmazať
    Alebo %3$s pre storno

en: Error removing saved state file %1$s
sk: Chyba pri vymazávaní súboru s uloženým stavom %1$s

en: Press %1$s to delete
sk: Stlačte %1$s pre vymazanie

en: Load State
sk: Načítať stav

en: Select state to load
sk: Vyberte stav, ktorý chcete načítať

en: Save State
sk: Uložiť stav

en: Press a key or joystick button, or select state to overwrite
sk: Stlačte kláves alebo tlačidlo joysticku, alebo vyberte stav na prepísanie

en: DIP Switches
sk: DIP prepínače

en: Machine Configuration
sk: Nastavenie zariadenia

en: Slot Devices
sk: Zásuvné zariadenia

en: %s [internal]
sk: %s [interné]

en: Input Assignments (general)
sk: Priradenie vstupu (všeobecné)

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Player %1$d Controls
sk: Ovládanie Hráč %1$d

en: Other Controls
sk: Ďalšie ovládanie

en: Input Assignments (%1$s)
sk: Priradenie vstupu (%1$s)

en: Input Assignments (this system)
sk: Priradenie vstupu (tento systém)

en: [no assignable inputs are enabled]
sk: [nie sú povolené priraditeľné vstupy]

en: Pressed
sk: Stlačené

en: Invalid combination entered
sk: Vložená neplatná kombinácia

en: Press %1$s to set
sk: Pre nastavenie stlačte %1$s

en: Press %1$s to append
sk: Pre pridanie stlačte %1$s

en: Press %1$s to clear
sk: Pre vymazanie stlačte %1$s

en: Press %1$s to restore default
sk: Pre nastavenie pôvodnej hodnoty stlačte %1$s

[ctx: menu-inputdev]
en: Copy Device ID
sk: Kopírovať ID zariadenia

[ctx: menu-inputdev]
en: Copied device ID to clipboard
sk: ID zariadenia bolo skopírované do clipboardu

[ctx: menu-inputdev]
en: Error copying device ID to clipboard
sk: Chyba pri kopírovaní ID zariadenia do clipboardu

[ctx: menu-inputdev]
en: Input Devices
sk: Vstupné zariadenia

[ctx: menu-inputdev]
en: [no input devices are enabled]
sk: [nie sú povolené vstupné zariadenia]

[ctx: menu-inputtoggle]
en: Toggle Inputs
sk: Prepínacie vstupy

[ctx: menu-inputtoggle]
en: [no toggle inputs are enabled]
sk: [nie sú povolené prepínacie vstupy]

en: Tape Control
sk: Ovládanie kazetového prehrávača

en: stopped
sk: zastavené

en: playing
sk: prehráva sa

en: (playing)
sk: (prehráva sa)

en: recording
sk: nahráva sa

en: (recording)
sk: (nahráva sa)

en: Pause/Stop
sk: Pauza/Stop

en: Play
sk: Prehrať

en: Record
sk: Nahrať

en: Rewind
sk: Pretočiť späť

en: Fast Forward
sk: Pretočiť vpred

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Settings
sk: Nastavenia vstupu

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (this system)
sk: Priradenia vstupu (tento systém)

[ctx: menu-inputopts]
en: Analog Input Adjustments
sk: Prispôsobenia analogového vstupu

[ctx: menu-inputopts]
en: Keyboard Selection
sk: Výber klávesnice

[ctx: menu-inputopts]
en: Toggle Inputs
sk: Prepínacie vstupy

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Assignments (general)
sk: Priradenia vstupu (všeobecné)

[ctx: menu-inputopts]
en: Input Devices
sk: Vstupné zariadenia

en: Cannot save over directory
sk: Nie je možné zapisovať do priečinku

en: The software selected is missing one or more required ROM or CHD images.
    Please acquire the correct files or select a different one.
sk: Pre zvolený softvér chýba jeden alebo viaceré ROM alebo CHD obrazy.
    Dodajte požadované súbory alebo zvoľte iný softvér.

en: The selected game is missing one or more required ROM or CHD images. Please select a different game.
    
    Press any key to continue.
sk: Pre zvolenú hru chýba jeden alebo viaceré ROM alebo CHD obrazy. Zvoľte inú hru.
    
    Pokračujte stlačením ľubovoľného klávesu.

en: Configure Options
sk: Konfigurovať všeobecné nastavenia

en: Exit
sk: Ukončiť MAME

en: No system ROMs found. Please check the rompath setting specified in the %1$s.ini file.
    
    If this is your first time using %2$s, please see the %2$s.pdf file in the docs folder for information on setting up and using %2$s.
sk: Neboli nájdené ROM systému. Skontrolujte rompath v %1$s.ini súbore.
    
    Ak používate %2$s prvýkrát, prečítajte si súbor %2$s.pdf v priečinku docs.

en: Type name or select: %1$s_
sk: Napíšte meno alebo vyberte: %1$s_

en: Type name or select: (random)
sk: Napíšte meno alebo vyberte: (náhodne)

en: %1$s, %2$-.100s
sk: Rok výroby: %1$s, výrobca: %2$-.100s

en: Driver: %1$s
sk: Ovládač: %1$s

en: Overall: NOT WORKING
sk: Emulácia: NEFUNKČNÁ

en: Overall: Unemulated Protection
sk: Emulácia: Neemulovaná ochrana

en: Overall: Working
sk: Emulácia: funkčná

en: Graphics: Unimplemented,
sk: Grafika: neimplementovaná,

en: Graphics: Imperfect,
sk: Grafika: nedostatočná,

en: Graphics: OK,
sk: Grafika: funkčná,

en: Sound: None
sk: Zvuk: žiadny

en: Sound: Unimplemented
sk: Zvuk: neimplementovaný

en: Sound: Imperfect
sk: Zvuk: nedostatočný

en: Sound: OK
sk: Zvuk: funkčný

en: Cheat Comment:
    %s
sk: Komentár k cheatu:
    %s

en: All cheats reloaded
sk: Všetky cheaty načítané znovu

en: Reset All
sk: Resetovať všetko

en: Reload All
sk: Znovu načítať všetko

[ctx: path-option]
en: ROMs
sk: ROM-ky

[ctx: path-option]
en: Software Media
sk: Softvér

[ctx: path-option]
en: Sound Samples
sk: Zvukové sample

[ctx: path-option]
en: Artwork
sk: Artworky

[ctx: path-option]
en: Crosshairs
sk: Zameriavače

[ctx: path-option]
en: Cheat Files
sk: Cheaty

[ctx: path-option]
en: Plugins
sk: Pluginy

[ctx: path-option]
en: UI Translations
sk: Jazykové mutácie

[ctx: path-option]
en: Software Lists
sk: Zoznamy softvéru

[ctx: path-option]
en: INIs
sk: INI súbory

[ctx: path-option]
en: UI Settings
sk: Nastavenia používateľského rozhrania

[ctx: path-option]
en: Plugin Data
sk: Údaje pluginov

[ctx: path-option]
en: DATs
sk: DAT súbory

[ctx: path-option]
en: Category INIs
sk: INI súbory pre kategórie

[ctx: path-option]
en: Snapshots
sk: Snapshoty

[ctx: path-option]
en: Icons
sk: Ikony

[ctx: path-option]
en: Control Panels
sk: Ovládacie panely

[ctx: path-option]
en: Cabinets
sk: Kabinety

[ctx: path-option]
en: PCBs
sk: Dosky plošných spojov

[ctx: path-option]
en: Flyers
sk: Letáky

[ctx: path-option]
en: Title Screens
sk: Úvodné obrazovky

[ctx: path-option]
en: Game Endings
sk: Konce hier

[ctx: path-option]
en: Artwork Previews
sk: Náhľady artworkov

[ctx: path-option]
en: Game Over Screens
sk: Obrazovky koncov hier

[ctx: path-option]
en: HowTo
sk: Ako-na-to

[ctx: path-option]
en: Logos
sk: Logá

[ctx: path-option]
en: Scores
sk: Skóre

[ctx: path-option]
en: Covers
sk: Obaly

en: Remove %1$s Folder
sk: Odstrániť priečinok pre %1$s

en: Add %1$s Folder - Search: %2$s_
sk: Pridať priečinok pre %1$s - Vyhľadať: %2$s_

en: Change %1$s Folder - Search: %2$s_
sk: Zmeniť priečinok pre %1$s - Vyhľadať: %2$s_

en: Press TAB to set
sk: Stlačte TAB pre nastavenie

en: %1$s Folders
sk: %1$s priečinky

en: %1$s Folder
sk: %1$s priečinok

en: Add Folder
sk: Pridať priečinok

en: Remove Folder
sk: Odstrániť priečinok

en: Change Folder
sk: Zmeniť priečinok

[ctx: gfxview]
en: Zoom = 1/%1$d
sk: Zväčšenie = 1/%1$d

[ctx: gfxview]
en: Zoom = %1$d
sk: Zväčšenie = %1$d

[ctx: gfxview]
en: Expand to fit
sk: Zväčšiť na maximum, ak sa dá

[ctx: gfxview]
en: All categories
sk: Všetky kategórie

[ctx: gfxview]
en: Category %1$d
sk: Kategória %1$d

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] colors
sk: [root%1$s] farby

[ctx: gfxview]
en: [root%1$s] pens
sk: [root%1$s] perá

en: System Settings
sk: Nastavenia systému

en: %1$s %2$s ( %3$d / %4$d systems (%5$d BIOS) )
sk: %1$s %2$s (zobrazených %3$d z %4$d systémov (%5$d s BIOSom))

en: System: %1$-.100s
sk: Systém: %1$-.100s

[ctx: menu-selector]
en: %1$s - Search: %2$s_
sk: %1$s - Hľadať: %2$s_

[ctx: menu-selector]
en: [no matches]
sk: [zhoda nenájdená]

[ctx: menu-selector]
en: [no choices]
sk: [žiadne výbery]

[ctx: menu-selector]
en: Double-click or press %1$s to select
sk: Na vybratej položke dvojkliknite alebo stlačte %1$s

en: Audit Media
sk: Audit médií

en: Results will be saved to %1$s
sk: Výsledky auditu budú uložené do súboru %1$s

en: Auditing media for system %2$u of %3$u...
    %1$s
sk: Prebieha audit médií... (%2$u z %3$u)
    %1$s

en: Cancel audit?
    
    Press %1$s to cancel
    Press %2$s to continue
sk: Ukončiť audit médií?
    
    Ak áno, stlačte %1$s
    Ak pokračovať v audite, stlačte %2$s

en: Audit media for %1$u systems marked unavailable
sk: Vykonať audit médií pre %1$u systémov označených ako Nedostupné

en: Audit media for all %1$u systems
sk: Vykonať audit médií pre všetkých %1$u systémov

en: Press %1$s to cancel
sk: Pre ukončenie stlačte %1$s

en: Show All
sk: Zobraziť oba

en: Hide Filters
sk: Skryť Filtre

en: Hide Info/Image
sk: Skryť Obrázky/Informácie

en: Hide Both
sk: Skryť oba

en: UI Language
sk: Jazyk použív. rozhrania

en: System Names
sk: Systémové názvy

en: Show Side Panels
sk: Postranné panely

en: Fonts
sk: Písmo

en: Colors
sk: Farby

en: Language
sk: Jazyk

en: [built-in]
sk: [vstavané]

en: UI Fonts
sk: Písma použív. rozhrania

en: default
sk: pôvodné

en: UI Font
sk: Typ písma

en: Bold
sk: Tučné

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Lines
sk: Počet riadkov na obrazovke

en: Infos text size
sk: Veľkosť informačných textov

en: Sample text - Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.
sk: Ukážkový text: Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

en: UI Colors
sk: Farby použív. rozhrania

[ctx: color-option]
en: Normal text
sk: Bežný text

[ctx: color-option]
en: Selected color
sk: Vybratý text

[ctx: color-option]
en: Normal text background
sk: Pozadie bežného textu

[ctx: color-option]
en: Selected background color
sk: Pozadie vybratého textu

[ctx: color-option]
en: Subitem color
sk: Hodnota

[ctx: color-option]
en: Clone
sk: Klon

[ctx: color-option]
en: Border
sk: Okraj

[ctx: color-option]
en: Background
sk: Pozadie

[ctx: color-option]
en: DIP switch
sk: DIP prepínač

[ctx: color-option]
en: Unavailable color
sk: Nedostupná položka

[ctx: color-option]
en: Slider color
sk: Posuvník

[ctx: color-option]
en: Graphics viewer background
sk: Pozadie prehliadača

[ctx: color-option]
en: Mouse over color
sk: Text pri prechode myši

[ctx: color-option]
en: Mouse over background color
sk: Pozadie pri prechode myši

[ctx: color-option]
en: Mouse down color
sk: Text pri stlačení myši

[ctx: color-option]
en: Mouse down background color
sk: Pozadie pri stlačení myši

en: Restore default colors
sk: Vrátiť všetko na pôvodné farby

en: Double-click or press %1$s to change color
sk: Pre zmenu farby dvojkliknite alebo stlačte %1$s

en: Menu Preview
sk: Náhľad menu

[ctx: color-sample]
en: Normal
sk: Bežný text

[ctx: color-sample]
en: Subitem
sk: Hodnota nastavenia

[ctx: color-sample]
en: Selected
sk: Vybratý text

[ctx: color-sample]
en: Mouse Over
sk: Prechod myši

[ctx: color-sample]
en: Clone
sk: Klon

en: ARGB Settings
sk: Zložky farby

[ctx: color-channel]
en: Alpha
sk: Priehľadnosť (A)

[ctx: color-channel]
en: Red
sk: Červená (R)

[ctx: color-channel]
en: Green
sk: Zelená (G)

[ctx: color-channel]
en: Blue
sk: Modrá (B)

en: Choose from palette
sk: Vybrať z palety

en: Color preview:
sk: Náhľad farby:

[ctx: color-preset]
en: White
sk: Biela

[ctx: color-preset]
en: Silver
sk: Strieborná

[ctx: color-preset]
en: Gray
sk: Šedá

[ctx: color-preset]
en: Black
sk: Čierna

[ctx: color-preset]
en: Red
sk: Červená

[ctx: color-preset]
en: Orange
sk: Oranžová

[ctx: color-preset]
en: Yellow
sk: Žltá

[ctx: color-preset]
en: Green
sk: Zelená

[ctx: color-preset]
en: Blue
sk: Modrá

[ctx: color-preset]
en: Violet
sk: Fialová

[ctx: about-header]
en: Revision: %1$s
sk: Revízia: %1$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Show/hide settings  		%1$s
    Decrease value  		%2$s
    Increase value  		%3$s
    Restore default value  		%4$s
    Previous device  		%5$s
    Next device  		%6$s
    Return to previous menu  		%7$s
sk: Zobraziť/skryť nastavenia  		%1$s
    Znížiť hodnotu  		%2$s
    Zvýšiť hodnotu  		%3$s
    Vrátiť pôvodnú hodnotu  		%4$s
    Predchádzajúce zariadenie  		%5$s
    Naseldujúce zariadenie  		%6$s
    Návrat do predchádzajúceho menu  		%7$s

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments
sk: Prispôsobenia analógového vstupu

[ctx: menu-analoginput]
en: Press %s to show settings
sk: Stlačte %s pre zobrazenie nastavení

[ctx: menu-analoginput]
en: Analog Input Adjustments Help
sk: Nápoveda k prispôsobeniu analógového vstupu

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Increment/Decrement Speed
sk: %1$s Zvýšiť/znížiť rýchlosť

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Auto-centering Speed
sk: %1$s Rýchlosť automatického centrovania

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Reverse
sk: %1$s Reverz

[ctx: menu-analoginput]
en: %1$s Sensitivity
sk: %1$s Citlivosť

[ctx: menu-analoginput]
en: [no analog inputs are enabled]
sk: [nie sú povolené analógové vstupy]

en: Barcode Reader
sk: Čítačka čiarového kódu

en: New Barcode:
sk: Nový čiarový kód:

en: Enter Code
sk: Vložte čiarový kód

en: Barcode length invalid!
sk: Neplatná dĺžka čiarového kódu!

[ctx: menu-main]
en: Input Settings
sk: Nastavenia vstupu

[ctx: menu-main]
en: DIP Switches
sk: DIP prepínače

[ctx: menu-main]
en: Machine Configuration
sk: Nastavenie zariadenia

[ctx: menu-main]
en: Bookkeeping Info
sk: Štatistické informácie

[ctx: menu-main]
en: System Information
sk: Informácie o systéme

[ctx: menu-main]
en: Warning Information
sk: Chybové hlášky

[ctx: menu-main]
en: Media Image Information
sk: Informácie o obraze média

[ctx: menu-main]
en: File Manager
sk: Správca súborov

[ctx: menu-main]
en: Tape Control
sk: Ovládanie kazetového prehrávača

[ctx: menu-main]
en: Pseudo Terminals
sk: Pseudoterminály

[ctx: menu-main]
en: BIOS Selection
sk: Výber BIOSu

[ctx: menu-main]
en: Slot Devices
sk: Zásuvné zariadenia

[ctx: menu-main]
en: Barcode Reader
sk: Čítačka čiarového kódu

[ctx: menu-main]
en: Network Devices
sk: Sieťové zariadenia

[ctx: menu-main]
en: Slider Controls
sk: Posuvné ovládače

[ctx: menu-main]
en: Video Options
sk: Nastavenia obrazu

[ctx: menu-main]
en: Crosshair Options
sk: Nastavenia zameriavača

[ctx: menu-main]
en: Plugin Options
sk: Nastavenia pluginov

[ctx: menu-main]
en: External DAT View
sk: Zobrazenie externého DAT

[ctx: menu-main]
en: Add To Favorites
sk: Pridať do zoznamu Obľúbené

[ctx: menu-main]
en: Remove From Favorites
sk: Odstrániť zo zoznamu Obľúbené

[ctx: menu-main]
en: About %1$s
sk: O %1$s

[ctx: menu-main]
en: Start System
sk: Spustiť systém

[ctx: menu-main]
en: Select New System
sk: Vybrať nový systém

[ctx: menu-main]
en: Close Menu
sk: Zatvoriť menu

en: Images
sk: Obrázky

en: Info
sk: Informácie

[ctx: selmenu-artwork]
en: Snapshots
sk: Snapshoty

[ctx: selmenu-artwork]
en: Cabinet
sk: Kabinet

[ctx: selmenu-artwork]
en: Control Panel
sk: Ovládací panel

[ctx: selmenu-artwork]
en: PCB
sk: Doska plošných spojov

[ctx: selmenu-artwork]
en: Flyer
sk: Leták

[ctx: selmenu-artwork]
en: Title Screen
sk: Úvodná obrazovka

[ctx: selmenu-artwork]
en: Ending
sk: Ukončenie

[ctx: selmenu-artwork]
en: Artwork Preview
sk: Náhľad artworku

[ctx: selmenu-artwork]
en: Game Over
sk: Koniec hry

[ctx: selmenu-artwork]
en: HowTo
sk: Ako-na-to

[ctx: selmenu-artwork]
en: Scores
sk: Skóre

[ctx: selmenu-artwork]
en: Covers
sk: Obaly

en: Add or remove favorite
sk: Pridať alebo odstrániť zo zoznamu Obľúbené

en: Export displayed list to file
sk: Exportovať zobrazený zoznam do súboru

en: Audit media
sk: Vykonať audit médií

en: Show DATs view
sk: Zobraziť súbory DAT

en: Select Software Package Part
sk: Vybrať časť softvérového balíka

en: Select System BIOS
sk: Vybrať BIOS systému

en: %1$s, %2$s
sk: Rok: %1$s, výrobca: %2$s

en: Software is clone of: %1$s
sk: Softvér je klonom %1$s

en: Software is parent
sk: Softvér je parent

en: Supported: No
sk: Podporovaný: Nie

en: Supported: Partial
sk: Podporovaný: Čiastočne

en: Supported: Yes
sk: Podporovaný: Áno

en: System is parent
sk: Systém je parent

en: System is clone of: %1$s
sk: Systém je klonom %1$s

en: Required ROM/disk images for the selected system are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different system.
sk: Vyžadované ROM, resp. obrazy diskov pre toto zariadenie buď nie sú k dispozícíi alebo sú nesprávne. Dodajte správne súbory alebo vyberte iné zariadenie.

en: Required ROM/disk images for the selected software are missing or incorrect. Please acquire the correct files or select a different software item.
sk: Vyžadované ROM, resp. obrazy diskov pre tento softvér buď nie sú k dispozícíi alebo sú nesprávne. Dodajte správne súbory alebo vyberte iný softvér.

en: incorrect checksum
sk: nesprávny súčet

en: incorrect length
sk: nesprávna dĺžka

en: not found
sk: nenájdený

en: Press any key to continue.
sk: Pokračujte stlačením ľubovoľného klávesu.

en: General Info
sk: Všeobecné informácie

en: Short Name	%1$s
sk: Krátky názov	%1$s

en: Year	%1$s
sk: Rok výroby	%1$s

en: Manufacturer	%1$s
sk: Výrobca	%1$s

en: System is Clone of	%1$s
sk: Systém je klonom	%1$s

en: System is Parent
sk: Systém je parent

en: Analog Controls	Yes
sk: Analógové ovládanie	áno

en: Keyboard Inputs	Yes
sk: Klávesnicový vstup	áno

en: Overall	NOT WORKING
sk: Emulácia	NEFUNKČNÁ

en: Overall	Unemulated Protection
sk: Emulácia	neemulovaná ochrana

en: Overall	Working
sk: Emulácia	funkčná

en: Graphics	Unimplemented
sk: Grafika	neimplementovaná

en: Graphics	Wrong Colors
sk: Grafika	nesprávne farby

en: Graphics	Imperfect Colors
sk: Grafika	nevierohodné farby

en: Graphics	Imperfect
sk: Grafika	nedostatočná

en: Graphics	OK
sk: Grafika	funkčná

en: Sound	None
sk: Zvuk	žiadny

en: Sound	Unimplemented
sk: Zvuk	neimplementovaný

en: Sound	Imperfect
sk: Zvuk	nedostatočný

en: Sound	OK
sk: Zvuk	funkčný

en: Capture	Unimplemented
sk: Capture	neimplementované

en: Capture	Imperfect
sk: Capture	nedostatočné

en: Camera	Unimplemented
sk: Kamera	neimplementovaná

en: Camera	Imperfect
sk: Kamera	nedostatočná

en: Microphone	Unimplemented
sk: Mikrofón	neimplementovaný

en: Microphone	Imperfect
sk: Mikrofón	nedostatočný

en: Controls	Unimplemented
sk: Ovládanie	neimplementované

en: Controls	Imperfect
sk: Ovládanie	nedostatočné

en: Keyboard	Unimplemented
sk: Klávesnica	neimplementovaná

en: Keyboard	Imperfect
sk: Klávesnica	nedostatočná

en: Mouse	Unimplemented
sk: Myš	neimplementovaná

en: Mouse	Imperfect
sk: Myš	nedostatočná

en: Media	Unimplemented
sk: Médiá	neimplementované

en: Media	Imperfect
sk: Médiá	nedostatočné

en: Disk	Unimplemented
sk: Disk	neimplementovaný

en: Disk	Imperfect
sk: Disk	nedostatočný

en: Printer	Unimplemented
sk: Tlačiareň	neimplementovaná

en: Printer	Imperfect
sk: Tlačiareň	nedostatočná

en: Mag. Tape	Unimplemented
sk: Magnetická páska	neimplementovaná

en: Mag. Tape	Imperfect
sk: Magnetická páska	nedostatočná

en: Punch Tape	Unimplemented
sk: Dierny štítok	neimplementovaný

en: Punch Tape	Imperfect
sk: Dierny štítok	nedostatočný

en: Mag. Drum	Unimplemented
sk: Magnetický bubon	neimplementovaný

en: Mag. Drum	Imperfect
sk: Magnetický bubon	nedostatočný

en: (EP)ROM	Unimplemented
sk: (EP)ROM	neimplementovaná

en: (EP)ROM	Imperfect
sk: (EP)ROM	nedostatočná

en: Communications	Unimplemented
sk: Komunikačné zariadenie	neimplementované

en: Communications	Imperfect
sk: Komunikačné zariadenie	nedostatočné

en: LAN	Unimplemented
sk: LAN	neimplementovaná

en: LAN	Imperfect
sk: LAN	nedostatočná

en: WAN	Unimplemented
sk: WAN	neimplementovaná

en: WAN	Imperfect
sk: WAN	nedostatočná

en: Timing	Unimplemented
sk: Časovanie	neimplementované

en: Timing	Imperfect
sk: Časovanie	nedostatočné

en: Mechanical System	Yes
sk: Mechanický systém	Áno

en: Mechanical System	No
sk: Mechanický systém	Nie

en: Requires Artwork	Yes
sk: Vyžaduje artwork	áno

en: Requires Artwork	No
sk: Vyžaduje artwork	nie

en: Requires Clickable Artwork	Yes
sk: Vyžaduje klikateľný artwork	áno

en: Requires Clickable Artwork	No
sk: Vyžaduje klikateľný artwork	nie

en: Support Cocktail	No
sk: Podporuje režim Cocktail	nie

en: System is BIOS	Yes
sk: Systém je BIOS	áno

en: System is BIOS	No
sk: Systém je BIOS	nie

en: Support Save	Yes
sk: Ukladanie stavu do súboru	áno

en: Support Save	No
sk: Ukladanie stavu do súboru	nie

en: Screen Orientation	Vertical
sk: Orientácia obrazovky	zvislá

en: Screen Orientation	Horizontal
sk: Orientácia obrazovky	vodorovná

en: Requires CHD	Yes
sk: Vyžaduje CHD	áno

en: Requires CHD	No
sk: Vyžaduje CHD	nie

en: Media Audit Result	OK
sk: Výsledok auditu médií	platné

en: Media Audit Result	BAD
sk: Výsledok auditu médií	NEPLATNÉ

en: Samples Audit Result	None Needed
sk: Výsledok auditu samplov	nie sú vyžadované

en: Samples Audit Result	OK
sk: Výsledok auditu samplov	platné

en: Samples Audit Result	BAD
sk: Výsledok auditu samplov	NEPLATNÉ

en: Media Audit	Disabled
    Samples Audit	Disabled
sk: Audit médií	vypnutý
    Audit samplov	vypnutý

en: Sample Rate
sk: Vzorkovacia frekvencia

en: Sound
sk: Zvuk

en: Compressor
sk: Kompresia

en: Use External Samples
sk: Použiť externé sample

en: [This option is currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    The selected option enables the following items:
sk: [Toto nastavenie je vstavané v spustenom systéme]
    
    Nastavenie: %1$s
    Zariadenie: %2$s
    
    Zvolené nastavenie povoľuje nasledujúce položky:

en: [This option is NOT currently mounted in the running system]
    
    Option: %1$s
    Device: %2$s
    
    If you select this option, the following items will be enabled:
sk: [Toto nastavenie NIE JE vstavané v spustenom systéme]
    
    Nastavenie: %1$s
    Zariadenie: %2$s
    
    Ak zvolíte toto nastavenie, nasledujúce položky budú povolené:

en:   Screen '%1$s': Vector
sk:   Obrazovka '%1$s': Vektorová

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz
sk:   Obrazovka '%1$s': %2$d × %3$d (V) %4$s Hz

en:   Screen '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz
sk:   Obrazovka '%1$s': %2$d × %3$d (H) %4$s Hz

en: * Sound:
sk: * Zvuk:

en: * BIOS settings:
      %1$d options    [default: %2$s]
sk: * Nastavenia BIOSu:
      %1$d voľby    [pôvodná: %2$s]

en:   %1$s    [default: %2$s]
sk:   %1$s    [pôvodné: %2$s]

en: * DIP switch settings:
sk: * Nastavenia DIP prepínača:

en: * Configuration settings:
sk: * Nastavenia konfigurácie:

en: * Input device(s):
sk: * Vstupné zariadenie(-a):

en:   User inputs    [%1$d inputs]
sk:   Používateľské vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Mahjong inputs    [%1$d inputs]
sk:   Mahjong vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Hanafuda inputs    [%1$d inputs]
sk:   Hanafuda vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Gambling inputs    [%1$d inputs]
sk:   Gambling vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Analog inputs    [%1$d inputs]
sk:   Analógové vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Adjuster inputs    [%1$d inputs]
sk:   Dolaďovacie vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Keypad inputs    [%1$d inputs]
sk:   Keypad vstupy    [%1$d vstupov]

en:   Keyboard inputs    [%1$d inputs]
sk:   Klávesnicové vstupy    [%1$d vstupov]

en: * Media Options:
sk: * Nastavenia médií:

en: * Slot Options:
sk: * Nastavenia slotov:

en: [None]
sk: [Žiadne]

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Standard (%2$u:%3$u)
sk: Obrazovka č. %1$u - štandard (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Screen %1$u Pixel Aspect (%2$u:%3$u)
sk: Obrazovka č. %1$u - Pixel Aspect (%2$u:%3$u)

[ctx: view-name]
en: Cocktail
sk: Režim Cocktail

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right
sk: Zľava doprava

[ctx: view-name]
en: Left-to-Right (Gapless)
sk: Zľava doprava (gapless)

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom
sk: Zhora nadol

[ctx: view-name]
en: Top-to-Bottom (Gapless)
sk: Zhora nadol (gapless)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom
sk: %1$u×%2$u Zľava doprava, zhora nadol

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Left-to-Right, Top-to-Bottom (Gapless)
sk: %1$u×%2$u Zľava doprava, zhora nadol (gapless)

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right
sk: %1$u×%2$u Zhora nadol, zľava doprava

[ctx: view-name]
en: %1$u×%2$u Top-to-Bottom, Left-to-Right (Gapless)
sk: %1$u×%2$u Zhora nadol, zľava doprava (gapless)

[ctx: input-name]
en: P%1$u
sk: Hráč %1$u

[ctx: input-name]
en: %p Up
sk: %p Hore

[ctx: input-name]
en: %p Down
sk: %p Dolu

[ctx: input-name]
en: %p Left
sk: %p Vľavo

[ctx: input-name]
en: %p Right
sk: %p Vpravo

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Up
sk: %p Pravá páka/Hore

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Down
sk: %p Pravá páka/Dolu

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Left
sk: %p Pravá páka/Vľavo

[ctx: input-name]
en: %p Right Stick/Right
sk: %p Pravá páka/Vpravo

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Up
sk: %p Ľavá páka/Hore

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Down
sk: %p Ľavá páka/Dolu

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Left
sk: %p Ľavá páka/Vľavo

[ctx: input-name]
en: %p Left Stick/Right
sk: %p Ľavá páka/Vpravo

[ctx: input-name]
en: %p Button 1
sk: %p Tlačidlo 1

[ctx: input-name]
en: %p Button 2
sk: %p Tlačidlo 2

[ctx: input-name]
en: %p Button 3
sk: %p Tlačidlo 3

[ctx: input-name]
en: %p Button 4
sk: %p Tlačidlo 4

[ctx: input-name]
en: %p Button 5
sk: %p Tlačidlo 5

[ctx: input-name]
en: %p Button 6
sk: %p Tlačidlo 6

[ctx: input-name]
en: %p Button 7
sk: %p Tlačidlo 7

[ctx: input-name]
en: %p Button 8
sk: %p Tlačidlo 8

[ctx: input-name]
en: %p Button 9
sk: %p Tlačidlo 9

[ctx: input-name]
en: %p Button 10
sk: %p Tlačidlo 10

[ctx: input-name]
en: %p Button 11
sk: %p Tlačidlo 11

[ctx: input-name]
en: %p Button 12
sk: %p Tlačidlo 12

[ctx: input-name]
en: %p Button 13
sk: %p Tlačidlo 13

[ctx: input-name]
en: %p Button 14
sk: %p Tlačidlo 14

[ctx: input-name]
en: %p Button 15
sk: %p Tlačidlo 15

[ctx: input-name]
en: %p Button 16
sk: %p Tlačidlo 16

[ctx: input-name]
en: %p Start
sk: %p Štart

[ctx: input-name]
en: 1 Player Start
sk: Spustiť pre 1 hráča

[ctx: input-name]
en: 2 Players Start
sk: Spustiť pre 2 hráčov

[ctx: input-name]
en: 3 Players Start
sk: Spustiť pre 3 hráčov

[ctx: input-name]
en: 4 Players Start
sk: Spustiť pre 4 hráčov

[ctx: input-name]
en: 5 Players Start
sk: Spustiť pre 5 hráčov

[ctx: input-name]
en: 6 Players Start
sk: Spustiť pre 6 hráčov

[ctx: input-name]
en: 7 Players Start
sk: Spustiť pre 7 hráčov

[ctx: input-name]
en: 8 Players Start
sk: Spustiť pre 8 hráčov

[ctx: input-name]
en: Coin 1
sk: Minca 1

[ctx: input-name]
en: Coin 2
sk: Minca 2

[ctx: input-name]
en: Coin 3
sk: Minca 3

[ctx: input-name]
en: Coin 4
sk: Minca 4

[ctx: input-name]
en: Coin 5
sk: Minca 5

[ctx: input-name]
en: Coin 6
sk: Minca 6

[ctx: input-name]
en: Coin 7
sk: Minca 7

[ctx: input-name]
en: Coin 8
sk: Minca 8

[ctx: input-name]
en: Coin 9
sk: Minca 9

[ctx: input-name]
en: Coin 10
sk: Minca 10

[ctx: input-name]
en: Coin 11
sk: Minca 11

[ctx: input-name]
en: Coin 12
sk: Minca 12

[ctx: input-name]
en: Banknote 1
sk: Bankovka 1

[ctx: input-name]
en: Power On
sk: Zapnúť

[ctx: input-name]
en: Power Off
sk: Vypnúť

[ctx: input-name]
en: Memory Reset
sk: Reset pamäti

[ctx: input-name]
en: Volume Down
sk: Znížiť hlasitosť

[ctx: input-name]
en: Volume Up
sk: Zvýšiť hlasitosť

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 1
sk: %p Pedál 1

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 2
sk: %p Pedál 2

[ctx: input-name]
en: %p Pedal 3
sk: %p Pedál 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick X
sk: Analógový joystick X

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 2
sk: Analógový joystick X 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 3
sk: Analógový joystick X 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 4
sk: Analógový joystick X 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 5
sk: Analógový joystick X 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 6
sk: Analógový joystick X 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 7
sk: Analógový joystick X 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 8
sk: Analógový joystick X 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 9
sk: Analógový joystick X 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick X 10
sk: Analógový joystick X 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y
sk: Analógový joystick Y

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 2
sk: Analógový joystick Y 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 3
sk: Analógový joystick Y 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 4
sk: Analógový joystick Y 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 5
sk: Analógový joystick Y 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 6
sk: Analógový joystick Y 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 7
sk: Analógový joystick Y 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 8
sk: Analógový joystick Y 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 9
sk: Analógový joystick Y 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Y 10
sk: Analógový joystick Y 10

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z
sk: Analógový joystick Z

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 2
sk: Analógový joystick Z 2

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 3
sk: Analógový joystick Z 3

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 4
sk: Analógový joystick Z 4

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 5
sk: Analógový joystick Z 5

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 6
sk: Analógový joystick Z 6

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 7
sk: Analógový joystick Z 7

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 8
sk: Analógový joystick Z 8

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 9
sk: Analógový joystick Z 9

[ctx: input-name]
en: AD Stick Z 10
sk: Analógový joystick Z 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun X
sk: Svetelná pištoľ X

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 2
sk: Svetelná pištoľ X 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 3
sk: Svetelná pištoľ X 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 4
sk: Svetelná pištoľ X 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 5
sk: Svetelná pištoľ X 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 6
sk: Svetelná pištoľ X 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 7
sk: Svetelná pištoľ X 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 8
sk: Svetelná pištoľ X 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 9
sk: Svetelná pištoľ X 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun X 10
sk: Svetelná pištoľ X 10

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y
sk: Svetelná pištoľ Y

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 2
sk: Svetelná pištoľ Y 2

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 3
sk: Svetelná pištoľ Y 3

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 4
sk: Svetelná pištoľ Y 4

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 5
sk: Svetelná pištoľ Y 5

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 6
sk: Svetelná pištoľ Y 6

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 7
sk: Svetelná pištoľ Y 7

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 8
sk: Svetelná pištoľ Y 8

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 9
sk: Svetelná pištoľ Y 9

[ctx: input-name]
en: Lightgun Y 10
sk: Svetelná pištoľ Y 10

[ctx: input-name]
en: Mouse X
sk: Myš X

[ctx: input-name]
en: Mouse X 2
sk: Myš X 2

[ctx: input-name]
en: Mouse X 3
sk: Myš X 3

[ctx: input-name]
en: Mouse X 4
sk: Myš X 4

[ctx: input-name]
en: Mouse X 5
sk: Myš X 5

[ctx: input-name]
en: Mouse X 6
sk: Myš X 6

[ctx: input-name]
en: Mouse X 7
sk: Myš X 7

[ctx: input-name]
en: Mouse X 8
sk: Myš X 8

[ctx: input-name]
en: Mouse X 9
sk: Myš X 9

[ctx: input-name]
en: Mouse X 10
sk: Myš X 10

[ctx: input-name]
en: Mouse Y
sk: Myš Y

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 2
sk: Myš Y 2

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 3
sk: Myš Y 3

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 4
sk: Myš Y 4

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 5
sk: Myš Y 5

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 6
sk: Myš Y 6

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 7
sk: Myš Y 7

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 8
sk: Myš Y 8

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 9
sk: Myš Y 9

[ctx: input-name]
en: Mouse Y 10
sk: Myš Y 10

[ctx: input-name]
en: Keyboard
sk: Klávesnica

[ctx: input-name]
en: Show/Hide Menu
sk: Zobraziť/Skryť menu

[ctx: input-name]
en: UI Select
sk: Použív. rozhranie - Vybrať

[ctx: input-name]
en: UI Back
sk: Použív. rozhranie - Späť

[ctx: input-name]
en: UI Cancel
sk: Použív. rozhranie - Storno

[ctx: input-name]
en: UI Clear
sk: Použív. rozhranie - Vymazať

[ctx: input-name]
en: UI Help
sk: Použív. rozhranie - Nápoveda

[ctx: input-name]
en: UI Up
sk: Použív. rozhranie - Hore

[ctx: input-name]
en: UI Down
sk: Použív. rozhranie - Dolu

[ctx: input-name]
en: UI Left
sk: Použív. rozhranie - Vľavo

[ctx: input-name]
en: UI Right
sk: Použív. rozhranie - Vpravo

[ctx: input-name]
en: UI Home
sk: Použív. rozhranie - Home

[ctx: input-name]
en: UI End
sk: Použív. rozhranie - End

[ctx: input-name]
en: UI Page Up
sk: Použív. rozhranie - Stránka nahor

[ctx: input-name]
en: UI Page Down
sk: Použív. rozhranie - Stránka nadol

[ctx: input-name]
en: UI Previous Group
sk: Použív. rozhranie - Predchádzajúca skupina

[ctx: input-name]
en: UI Next Group
sk: Použív. rozhranie - Nasledujúca skupina

[ctx: input-name]
en: Break in Debugger
sk: Zastaviť v debuggeri

[ctx: input-name]
en: Pause
sk: Pauza

[ctx: input-name]
en: Pause - Single Step
sk: Pauza - O krok vpred

[ctx: input-name]
en: Rewind - Single Step
sk: Vrátiť - O krok

[ctx: input-name]
en: Save State
sk: Uložiť stav

[ctx: input-name]
en: Load State
sk: Načítať stav

[ctx: input-name]
en: Reset Machine
sk: Reštartovať emuláciu zariadenia

[ctx: input-name]
en: Soft Reset
sk: Reset zariadenia

[ctx: input-name]
en: Show Decoded Graphics
sk: Zobraziť dekódovanú grafiku

[ctx: input-name]
en: Frameskip Dec
sk: Znížiť hodnotu frameskip

[ctx: input-name]
en: Frameskip Inc
sk: Zvýšiť hodnotu frameskip

[ctx: input-name]
en: Throttle
sk: Škrtiaca klapka

[ctx: input-name]
en: Fast Forward
sk: Rýchly posun vpred (Fast Forward)

[ctx: input-name]
en: Show FPS
sk: Zobraziť počet snímkov za sekundu (FPS)

[ctx: input-name]
en: Save Snapshot
sk: Uložiť snapshot

[ctx: input-name]
en: Record MNG
sk: Nahrať video vo formáte MNG

[ctx: input-name]
en: Record AVI
sk: Nahrať video vo formáte AVI

[ctx: input-name]
en: Toggle Cheat
sk: Prepnúť cheat

[ctx: input-name]
en: UI Display Comment
sk: Použív. rozhranie - Display Comment

[ctx: input-name]
en: UI Zoom In
sk: Použív. rozhranie - Zväčšiť

[ctx: input-name]
en: UI Zoom Out
sk: Použív. rozhranie - Zmenšiť

[ctx: input-name]
en: UI Default Zoom
sk: Použív. rozhranie - Pôvodná veľkosť

[ctx: input-name]
en: UI Rotate
sk: Použív. rozhranie - Otočiť

[ctx: input-name]
en: Show Profiler
sk: Zobraziť profiler

[ctx: input-name]
en: UI Release Pointer
sk: Použív. rozhranie - Uvoľniť pointer

[ctx: input-name]
en: UI Paste Text
sk: Použív. rozhranie - Vlepiť text

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Start
sk: Použív. rozhranie - Štart (prvej) pásky

[ctx: input-name]
en: UI (First) Tape Stop
sk: Použív. rozhranie - Zastaviť (prvú) pásku

[ctx: input-name]
en: UI Focus Next
sk: Použív. rozhranie - Prejsť na nasledujúci

[ctx: input-name]
en: UI Focus Previous
sk: Použív. rozhranie - Prejsť na predchádzajúci

[ctx: input-name]
en: UI External DAT View
sk: Použív. rozhranie - Zobrazenie externého DAT

[ctx: input-name]
en: UI Add/Remove Favorite
sk: Použív. rozhranie - Pridať alebo odstrániť zo zoznamu Obľúbené

[ctx: input-name]
en: UI Export List
sk: Použív. rozhranie - Exportovať zoznam

[ctx: input-name]
en: UI Audit Media
sk: Použív. rozhranie - Audit médií

[ctx: input-name]
en: Toggle Fullscreen
sk: Prepnúť na celú obrazovku a späť

[ctx: input-name]
en: Take Rendered Snapshot
sk: Zosnímať renderovaný snapshot

[ctx: input-name]
en: Record Rendered Video
sk: Nahrať renderované video

[ctx: input-name]
en: Toggle Post-Processing
sk: Prepnúť post-processing

[ctx: input-name]
en: Toggle Filter
sk: Prepnúť filter

[ctx: input-name]
en: Decrease Prescaling
sk: Znížiť hodnotu predškálovania

[ctx: input-name]
en: Increase Prescaling
sk: Zvýšiť hodnotu predškálovania

[ctx: plugin-hiscore]
en: When updated
sk: Po zvýšení

[ctx: plugin-hiscore]
en: On exit
sk: Pri ukončení

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support Options
sk: Nastavenia skóre

[ctx: plugin-hiscore]
en: Save scores
sk: Uložiť skóre

[ctx: plugin-hiscore]
en: Hiscore Support
sk: Podpora skóre

en: Other:
sk: Iné:

en: Save Cheat
sk: Uložiť cheat

en: Default
sk: Pôvodný

en: Custom
sk: Vlastný

en: Cheat Name
sk: Názov cheatu

en: Default name is %s
sk: Pôvodný názov je %s

en: Player
sk: Hráč

en: Type
sk: Typ

en: (empty)
sk: (prázdny)

en: You can enter any type name
sk: Vložte ľubovoľný názov typu

en: Save
sk: Uložiť

en: Type name is empty
sk: Názov typu je prázdny

en: Cheat written to %s and added to cheat.simple
sk: Cheat zapísaný do súboru %s a zároveň pridaný do súboru cheat.simple

en: Cheat added to cheat.simple
sk: Cheat pridaný do súboru cheat.simple

en: Unable to write file
    Ensure that cheatpath folder exists
sk: Chyba pri zapisovaní súboru
    Uistite sa, že priečinok cheatpath existuje

en: CPU or RAM
sk: CPU alebo RAM

en: Changes to this only take effect when "Start new search" is selected
sk: Tieto zmeny budú účinné až po vybratí "Začať nové hľadanie"

en: Automatic
sk: Automatická

en: Manual
sk: Manuálna

en: Pause Mode
sk: Režim pauzy

en: Manually toggle pause when needed
sk: Pauza je ovládaná používateľom

en: Automatically toggle pause with on-screen menus
sk: Pauza je aktivovaná automaticky pri zobrazenom menu

en: All slots cleared and current state saved to Slot 1
sk: Všetky snapshoty pamäti boli vymazané a aktuálny stav je uložený do Snapshotu 1

en: Start new search
sk: Začať nové hľadanie

en: Memory state saved to Slot %d
sk: Obraz pamäti bol uložený do Snapshotu %d

en: Save current memory state to Slot %d
sk: Uložiť aktuálny obraz pamäti do Snapshotu %d

en: %d total matches found
sk: Nájdených %d úplných zhôd

en: Perform Compare : Slot %d %s Slot %d
sk: Vykonať porovnanie: Snapshot %d %s Snapshot %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s Slot %d %s %d
sk: Vykonať porovnanie: Snapshot %d %s Snapshot %d %s %d

en: Perform Compare  :  Slot %d BITWISE%s Slot %d
sk: Vykonať porovnanie: Snapshot %d BITOVÝ%s Snapshot %d

en: Perform Compare  :  Slot %d %s %d
sk: Vykonať porovnanie: Snapshot %d %s %d

en: Slot %d
sk: Snapshot %d

en: Left less than right
sk: Ľavý je menší ako pravý

en: Left greater than right
sk: Ľavý je väčší ako pravý

en: Left equal to right
sk: Ľavý je rovnaký ako pravý

en: Left not equal to right
sk: Ľavý nie je rovný pravému

en: Left equal to right with bitmask
sk: Ľavý je rovnaký ako pravý s bitovou maskou

en: Left not equal to right with bitmask
sk: Ľavý nie je rovný pravému s bitovou maskou

en: Left less than value
sk: Ľavý je menší ako

en: Left greater than value
sk: Ľavý je väčší ako

en: Left equal to value
sk: Ľavý je rovný

en: Left not equal to value
sk: Ľavý nie je rovný

en: Value
sk: Hodnota

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Any
sk: Ľubovoľný

en: Data Format
sk: Formát dát

en: Slot 1 Value
sk: Hodnota v Snapshote 1

en: Last Slot Value
sk: Hodnota v poslednom Snapshote

en: Use this if you want to poke the Slot 1 value (eg. You started with something but lost it)
sk: Použite toto, ak chcete vložiť hodnotu zo Snapshotu 1 (napr. ak ste s nejakou začali, ale ste ju stratili)

en: Use this if you want to poke the Last Slot value (eg. You started without an item but finally got it)
sk: Použite toto, ak chcete vložiť hodnotu z posledného Snapshotu (napr. ak ste so žiadnou nezačali, ale práve ste ju našli)

en: Use this if you want to poke %s
sk: Použite toto, ak chcete vložiť %s

en: Aligned only
sk: Iba zarovnané

en: Undo last search -- #
sk: Zvrátiť posledné hľadanie -- #

en: All
sk: Všetko

en: Test Cheat %08X_%02X
sk: Testovať cheat %08X_%02X

en: Cheat engine not available
sk: Podpora cheatov nie je dostupná

en: Test
sk: Testovať

en: Write
sk: Zapísať

en: Watch
sk: Sledovať

en: Page
sk: Strana

en: Clear Watches
sk: Vymazať Sledované

en: Cheat Finder
sk: Vyhľadávač cheatov

en: Save input names to file
sk: Uložiť input names do súboru

en: Failed to save input name file
sk: Chyba pri ukladaní input name súboru

en: Input port name file saved to %s
sk: Input port name súbor uložený ako %s

en: Input ports
sk: Vstupné porty

[ctx: plugin-autofire]
en: Failed to load autofire menu
sk: Chyba pri načítavaní autofire menu

[ctx: plugin-autofire]
en: Autofire buttons
sk: Tlačidlá autofire

[ctx: plugin-autofire]
en: Press %s to delete
sk: Pre zmazanie stlačte %s

[ctx: plugin-autofire]
en: [no autofire buttons]
sk: [žiadne autofire tlačidlá]

[ctx: plugin-autofire]
en: Add autofire button
sk: Pridať autofire tlačidlo

[ctx: plugin-autofire]
en: [not set]
sk: [nenastavené]

[ctx: plugin-autofire]
en: Input
sk: Vstup

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be pressed
sk: Počet framov, na ktoré bude tlačidlo stlačené

[ctx: plugin-autofire]
en: Number of frames button will be released
sk: Počet framov, na ktoré bude tlačidlo uvoľnené

[ctx: plugin-autofire]
en: Edit autofire button
sk: Zmeniť autofire tlačidlo

[ctx: plugin-autofire]
en: Done
sk: Hotovo

[ctx: plugin-autofire]
en: Create
sk: Vytvoriť

[ctx: plugin-autofire]
en: Cancel
sk: Storno

[ctx: plugin-autofire]
en: Select an input for autofire
sk: Vyberte vstup pre autofire

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro started at %s
sk: TIMECODE: Intro spustené o %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Intro duration %s
sk: TIMECODE: Trvanie intra %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay started at %s
sk: TIMECODE: Hranie hry začaté o %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Gameplay duration %s
sk: TIMECODE: Trvanie hrania hry %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d started at %s
sk: TIMECODE: Extra %d spustené o %s

[ctx: plugin-timecode]
en: TIMECODE: Extra %d duration %s
sk: TIMECODE: Trvanie Extra %d %s

[ctx: plugin-timecode]
en:  %s%s%02d:%02d [paused]
sk:  %s%s%02d:%02d [pozastavené]

[ctx: plugin-timecode]
en: TOTAL %02d:%02d
sk: CELKOVO %02d:%02d

[ctx: plugin-timecode]
en: Timecode Recorder
sk: Timecode záznamník

[ctx: plugin-timecode]
en: Assume 60 Hz
sk: Predpokladať 60 Hz

[ctx: plugins-timecode]
en: Count emulated frames
sk: Počítať emulované framy

[ctx: plugin-timecode]
en: Frame numbers
sk: Čísla framov

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input Macros
sk: Vstupové makrá

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro
sk: Nové makro

[ctx: plugin-inputmacro]
en: New macro %d
sk: Nové makro #%d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Set Input
sk: Nastaviť vstup

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Name
sk: Názov

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [not set]
sk: [nenastavené]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Activation combination
sk: Aktivačná kombinácia

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Stop immediately
sk: Makro ihneď ukončiť

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Complete macro
sk: Nechať makro dobehnúť

[ctx: plugin-inputmacro]
en: On release
sk: Pri uvoľnení

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Release
sk: Makro vykonať iba raz

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Loop to step %d
sk: Opakovať od kroku %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Prolong step %d
sk: Opakovať iba krok %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: When held
sk: Ak je aktiv. sekvencia stále stlačená

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Step %d
sk: Krok %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delay (frames)
sk: Oneskorenie (počet framov)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Duration (frames)
sk: Trvanie (počet framov)

[ctx: plugin-inputmacro]
en: n/a
sk: ---

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Input %d
sk: Vstup %d

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add input
sk: Pridať vstup

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Delete step
sk: Vymazať krok

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add step at position
sk: Pridať krok na pozíciu

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add Input Macro
sk: Pridať vstupové makro

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Create
sk: Vytvoriť

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Cancel
sk: Storno

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Edit Input Macro
sk: Zmeniť vstupové makro

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Done
sk: Hotovo

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Press %s to delete
sk: Pre vymazanie stlačte %s

[ctx: plugin-inputmacro]
en: [no macros]
sk: [žiadne makrá]

[ctx: plugin-inputmacro]
en: Add macro
sk: Pridať makro

[ctx: plugin-timer]
en: Wall clock
sk: Systémový čas

[ctx: plugin-timer]
en: Emulated time
sk: Emulovaný čas

[ctx: plugin-timer]
en: Reference
sk: Referencia

[ctx: plugin-timer]
en: Current time
sk: Uplynutý čas

[ctx: plugin-timer]
en: Total time
sk: Celkový čas

[ctx: plugin-timer]
en: Play Count
sk: Počet hraní

[ctx: plugin-timer]
en: Timer
sk: Časovač

en: Select cheat to set hotkey
sk: Vyberte cheat, pre ktorý chcete nastaviť hotkey

en: Press %s to clear hotkey
sk: Pre vymazanie hotkey stlačte %s

en: None
sk: Žiadny

en: Done
sk: Hotovo

en: Set
sk: Nastaviť

en: Set hotkeys
sk: Nastaviť hotkeys

en: Activated: %s = %s
sk: Aktivované: %s = %s

en: Activated: %s
sk: Aktivované: %s

en: Enabled: %s
sk: Zapnuté: %s

en: Disabled: %s
sk: Vypnuté: %s

en: %s added
sk: Cheat %s pridaný

[ctx: plugin-data]
en: 
    
    --- DRIVER INFO ---
    Driver:
sk: 
    
    --- INFORMÁCIA O OVLÁDAČI ---
    Ovládač:

[ctx: plugin-commonui]
en: Cancel
sk: Storno

[ctx: plugin-commonui]
en: Invalid combination entered
sk: Vložená neplatná kombinácia

[ctx: plugin-commonui]
en: Enter combination or press %s to cancel
    %s
sk: Vložte kombináciu alebo stlačte %s pre storno
    %s
