gnulib 3.0.0.6062.a6b16 - en to gl translation catalogue (34 entries)

en: Mandatory or optional arguments to long options are also mandatory or optional for any corresponding short options.
gl: Os argumentos obrigatorios ou opcionais das opcións longas son tamén obrigatorios ou opcionais para calquera opción curta que se corresponda.

en: Usage:
gl: Uso:

en:   or:
gl:   ou:

en:  [OPTION...]
gl:  [OPCIÓN...]

en: Report bugs to %s.
gl: Envíe os informes de fallo a %s.

en: Unknown system error
gl: Erro do sistema descoñecido

en: give this help list
gl: devolve esta lista de axuda

en: give a short usage message
gl: devolve unha mensaxe curta sobre o uso

en: NAME
gl: NOME

en: set the program name
gl: define o nome do programa

en: print program version
gl: mostra a versión do programa

en: %s: Too many arguments
gl: %s: Demasiados argumentos

en: %s: invalid option -- '%c'
gl: %s: opción incorrecta -- «%c»

en: %s: option requires an argument -- '%c'
gl: %s: a opción require un argumento -- «%c»

en: unable to record current working directory
gl: non foi posíbel gravar o directorio de traballo actual

en: failed to return to initial working directory
gl: non foi posíbel volver ao directorio de traballo inicial

en: Success
gl: Éxito

en: No match
gl: Sen coincidencias

en: Invalid regular expression
gl: Expresión regular non válida

en: Invalid collation character
gl: Carácter de ordenación incorrecto

en: Invalid character class name
gl: Nome da clase de caracteres incorrecto

en: Trailing backslash
gl: Barra invertida ao final

en: Unmatched ( or \(
gl: ( ou \( sen parella

en: Unmatched \{
gl: \{ sen parella

en: Invalid content of \{\}
gl: Contido de \{\} non válido

en: Invalid range end
gl: Fin de intervalo non válido

en: Memory exhausted
gl: Memoria esgotada

en: Invalid preceding regular expression
gl: Expresión regular precedente non válida

en: Premature end of regular expression
gl: Fin prematura da expresión regular

en: Regular expression too big
gl: Expresión regular grande de máis

en: Unmatched ) or \)
gl: ) ou \) sen parella

en: No previous regular expression
gl: Non hai ningunha expresión regular anterior

en: unable to display error message
gl: non é posíbel mostrar a mensaxe de erro

en: memory exhausted
gl: memoria esgotada
