man-db 2.8.0-pre2 - en to ast translation catalogue (194 entries)

en: warning: %s: ignoring bogus filename
ast: alvertencia: %s: inorando'l nome falsu de ficheru

en: can't determine current directory
ast: nun pue determinase'l direutoriu actual

en: can't set effective uid
ast: nun pue afitase l'UID efeutivu

en: the setuid man user "%s" does not exist
ast: l'usuariu man de setuid «%s» nun esiste

en: fatal: regex `%s': %s
ast: fatal: espresión regular «%s»: %s

en: multi key %s does not exist
ast: nun esiste la clave múltiple %s

en: can't lock index cache %s
ast: nun pue bloquiáse la caché del índiz %s

en: index cache %s corrupt
ast: caché del índiz %s toyida

en: cannot replace key %s
ast: nun pue trocase la clave %s

en: only %d field in content | only %d fields in content
ast[0]: namái %d campu nel conteníu
ast[1]: namái %d campos nel conteníu

en: bad fetch on multi key %s
ast: receición fallida na clave múltiple %s

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
ast: Toyóse la base de datos de %s. Volvi construyila con mandb --create

en: warning: %s has no version identifier
ast: alvertencia: %s nun tien l'identificador de versión

en: warning: %s is version %s, expecting %s
ast: alvertencia: %s ye de la versión %s, esperábase la %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
ast: fatal: nun pue inxertase l'identificador de versión en %s

en: [MAN DATABASE]
ast: [BASE DE DATOS DE MAN]

en: The man database defaults to %s%s.
ast: La base de datos de man por defeutu ye %s%s,

en: emit debugging messages
ast: emite mensaxes de depuración

en: can't open %s for reading
ast: nun pue abrise %s pa la llectura

en: [SECTION...]
ast: [SEICIÓN...]

en: PATH
ast: CAMÍN

en: set search path for manual pages to PATH
ast: afita'l camín de gueta de páxines de manual a CAMIN

en: FILE
ast: FICHERU

en: use this user configuration file
ast: usa esti ficheru de configuración del usuariu

en: man command failed with exit status %d
ast: el comandu man falló col estáu de salida %d

en: NULL content for key: %s
ast: conteníu NULL pa la clave: %s

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
ast: 
    Anovando los ficheros cat pa la seición %s de la xerarquía man %s

en: cannot write within %s
ast: nun pue escribise en %s

en: cannot read database %s
ast: nun pue lleese la base de datos %s

en: unable to update %s
ast: nun pue anovase %s

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
ast: alvertencia: %s/man%s/%s.%s*: estensiones en conflictu

en: can't update index cache %s
ast: nun pue anovase la caché del índiz %s

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
ast: alvertencia: %s: enllaz simbólicu o solicitú ROFF «.so» incorreutos

en: warning: %s: ignoring empty file
ast: alvertencia: %s: inorando'l ficheru baleru

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
ast: alvertecia: %s: falló l'analís de whatis pa %s(%s)

en: can't search directory %s
ast: nun pue guetase'l direutoriu %s

en: can't chown %s
ast: nun pue facese chown a %s

en: warning: cannot create catdir %s
ast: alvertencia: nun pue crease'l direutoriu cat %s

en: can't chmod %s
ast: nun pue facese chmod a %s

en: can't change to directory %s
ast: nun pue camudase al direutoriu %s

en: can't create index cache %s
ast: nun pue crease la caché del índiz %s

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
ast: Anovando la caché del índiz pal camín «%s/%s». Espera...

en: done.
ast: fecho.

en: Purging old database entries in %s...
ast: Purgando les entraes vieyes de la base de datos de %s...

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
ast: alvertencia: fallu al atroxar la entrada de %s(%s)

en: PATH SECTION NAME
ast: CAMÍN SEICIÓN NOME

en: EXTENSION
ast: ESTENSIÓN

en: limit search to extension type EXTENSION
ast: llenda la gueta a la triba de la estensión ESTENSIÓN

en: look for pages case-insensitively (default)
ast: gueta páxines distinguiendo les mayúscules (por defeutu)

en: look for pages case-sensitively
ast: gueta páxines ensin distinguir les mayúscules (por defeutu)

en: interpret page name as a regex
ast: interpreta'l nome de la páxina como una espresión regular

en: the page name contains wildcards
ast: el nome de la páxina contién comodinos

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
ast[0]: alvertencia: el whatis de %s perpase %d byte, truncando.
ast[1]: alvertencia: el whatis de %s perpase %d bytes, truncando.

en: can't open %s
ast: nun pue abrise %s

en: FILE...
ast: FICHERU...

en: The defaults are --man and --whatis.
ast: Lo predeterminao ye --man y --whatis.

en: parse as man page
ast: analiza como páxina man

en: parse as cat page
ast: analiza como páxina cat

en: show whatis information
ast: amuesa la informacón de whatis

en: show guessed series of preprocessing filters
ast: amuesa una serie de peñeres aldovinaes de prepocesamientu

en: ENCODING
ast: CODIFICACIÓN

en: use selected output encoding
ast: usa la codificación esbillada de salida

en: %s: incompatible options
ast: %s: opciones incompatibles

en: command exited with status %d: %s
ast: el comandu coló col estáu %d: %s

en: [SECTION] PAGE...
ast: [SEICIÓN] PÁXINA...

en: reset all options to their default values
ast: reafita toles opciones

en: WARNINGS
ast: ALVERTENCIES

en: enable warnings from groff
ast: activa toles alvertencies de groff

en: Main modes of operation:
ast: Moos principales d'operación:

en: equivalent to whatis
ast: equival a whatis

en: equivalent to apropos
ast: equival a apropos

en: search for text in all pages
ast: gueta testu en toles páxines

en: print physical location of man page(s)
ast: amuesa l'allugamientu físicu de les páxines man

en: print physical location of cat file(s)
ast: amuesa l'allugamientu físicu de los ficheros cat

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
ast: interpreta los argumentos de PÁXINA como nomes de ficheru llocal

en: used by catman to reformat out of date cat pages
ast: usáu por catman pa reformatiar les páxines cat anticuaes

en: output source page encoded in ENCODING
ast: amuesa la salida de la páxina fonte cola codificación CODIFICACIÓN

en: Finding manual pages:
ast: Gueta de páxines de manual:

en: define the locale for this particular man search
ast: define la locale d'esta gueta específica de man

en: SYSTEM
ast: SISTEMA

en: use manual pages from other systems
ast: usa les páxines de manual d'otros sistemes

en: LIST
ast: LLISTA

en: use colon separated section list
ast: usa una llista de seiciones separtada per comes

en: show all pages matching regex
ast: amuesa toles páxines que concasen cola espresión regular

en: show all pages matching wildcard
ast: amuesa les páxines que concasen col comodín

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
ast: fai que --regex y --wildcard concasen namái colos nome de páxina, non les descripciones

en: find all matching manual pages
ast: alcuentra toles páxines de manual que concasen

en: force a cache consistency check
ast: forcia una comprobación de consistencia de la caché

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
ast: nun prueba les sopáxines, por exemplu «man foo bar» => «man foo-bar»

en: Controlling formatted output:
ast: Control de salida formatiada:

en: PAGER
ast: PAXINADOR

en: use program PAGER to display output
ast: usa'l programa PAXINADOR p'amosar la salida

en: STRING
ast: CADENA

en: provide the `less' pager with a prompt
ast: apurre'l paxinador «less» con una llinia de comandos

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
ast: amuesa la traducción ASCII de ciertos caráuteres latin1

en: turn off hyphenation
ast: desactiva la separtación con guiones

en: turn off justification
ast: desactiva la xustificación

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
ast: CADENA indica los preprocesadores que van executase:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: use %s to format pages
ast: usa %s pa formatiar páxines

en: DEVICE
ast: PRESÉU

en: use %s with selected device
ast: usa %s col preséu esbilláu

en: BROWSER
ast: RESTOLADOR

en: use %s or BROWSER to display HTML output
ast: usa %s o RESTOLADOR p'amosar la salida en HTML

en: RESOLUTION
ast: RESOLUCIÓN

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
ast: usa groff y amuésase pente gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
ast: usa groff y forcia la producción de ditroff

en: No manual entry for %s
ast: Nun hai entrada de manual pa %s

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
ast: (Alternativamente, ¿qué páxina de manual quies de la seición %s?)

en: What manual page do you want?
ast: ¿Qué páxina de manual quies?

en: No manual entry for %s in section %s
ast: Nun hai entrada de manual pa %s na seición %s

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
ast: Mira «%s» pa más ayuda cuando nun heba páxines de manual disponibles.

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
ast: inorando'l preprocesador desconocíu «%c»

en: can't rename %s to %s
ast: nun pue renomase %s a %s

en: can't set times on %s
ast: nun pue afitase la data en %s

en: can't unlink %s
ast: nun pue desenllazase %s

en: can't create temporary cat for %s
ast: nun pue crease'l cat temporal pa %s

en: can't create temporary directory
ast: nun pue crease'l direutoriu temporal

en: can't open temporary file %s
ast: nun pue crease'l ficheru temporal %s

en: can't remove directory %s
ast: nun pue desaniciase'l direutoriu %s

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
ast: --Man-- siguiente: %s [ volver (retrocesu) | saltar (Ctrl-D) | colar (Ctrl-C) ]

en: 
    cannot write to %s in catman mode
ast: 
    nun pue escribise en %s nel mou catman

en: Can't convert %s to cat name
ast: Nun pue convertise %s a un nome de cat

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
ast: %s: basase en referencies whatis ta anticuao

en: mandb command failed with exit status %d
ast: falló'l comandu mandb col estáu de salida %d

en: internal error: candidate type %d out of range
ast: fallu internu: la triba de candidatu %d ta fuera de rangu

en:  Manual page
ast: Páxina de manual

en: CODE
ast: CÓDIGU

en: encoding for output
ast: codificación pa la salida

en: produce fewer warnings
ast: produz delles alvertencies

en: must specify an output encoding
ast: has especificar una codificación de salida

en: can't remove %s
ast: nun pue desaniciase %s

en: can't write to standard output
ast: nun pue escribise na salida estándar

en: iconv: incomplete character at end of buffer
ast: iconv: caraúter incompletu na fin del búfer

en: CODE[:...]
ast: CODIGU[:...]

en: possible encodings of original text
ast: codificaciones posibles del testu orixinal

en: [MANPATH]
ast: [CAMÍN_DE_MAN]

en: work quietly, except for 'bogus' warning
ast: trabaya de mou silenciosu quitante cuando heba alvertencies «falses»

en: don't look for or add stray cats to the dbs
ast: nun gueta o amiesta cats güerfanos a les bases de datos

en: don't purge obsolete entries from the dbs
ast: nun purga les entraes obsoletes de les bases de datos

en: produce user databases only
ast: produz namái bases de datos d'usuariu

en: create dbs from scratch, rather than updating
ast: crea bases de datos nueves en cuentes d'anovales

en: check manual pages for correctness
ast: comprueba que les páxines de manual seyan correutes

en: FILENAME
ast: NOME_DE_FICHERU

en: update just the entry for this filename
ast: namái anueva la entrada pa esti nome de ficheru

en: can't write to %s
ast: nun pue escribise en %s

en: can't read from %s
ast: nun pue lleese dende %s

en: Processing manual pages under %s...
ast: Procesando les páxines de manual so %s...

en: Removing obsolete cat directory %s...
ast: Desaniciando'l direutoriu cat obsoletu %s...

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
ast: alvertencia: nun hai denguna direutiva MANDB_MAP en %s, usando'l to manpath

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
ast[0]: %d sodireutoriu man contenía páxines de manual más nueves.
ast[1]: %d sodireutorios man conteníen páxines de manual más nueves.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
ast[0]: Amestóse %d páxina de manual.
ast[1]: Amestáronse %d páxines de manual.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
ast[0]: Amestóse %d cat güérfanu.
ast[1]: Amestáronse %d cats güérfanos.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
ast[0]: Purgóse %d entrada vieya de la base de datos.
ast[1]: Purgáronse %d entraes vieyes de la base de datos.

en: No databases created.
ast: Nun hai bases de datos creaes.

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
ast: nun pue dase sentíu al ficheru de configuración de los caminos de man %s

en: warning: %s
ast: alvertencia: %s

en: warning: %s isn't a directory
ast: alvertencia: %s nun ye un direutoriu

en: warning: $PATH not set
ast: alvertencia: $PATH nun s'afitó

en: warning: empty $PATH
ast: alvertencia: $PATH ta baleru

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
ast: alvertencia: afitóse $MANPATH , amestando al principiu %s

en: warning: $MANPATH set, appending %s
ast: alvertencia: afitóse $MANPATH , amestando %s

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
ast: alvertencia: afitóse $MANPATH , inxertando %s

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
ast: alvertencia: afitóse $MANPATH , inorando %s

en: can't parse directory list `%s'
ast: nun pue analizase la llista de direutorios «%s»

en: can't open the manpath configuration file %s
ast: nun pue abrise'l ficheru de configuración de los caminos de man %s

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
ast: alvertencia: el direutoriu obligatoriu %s nun esiste

en: warning: %s does not begin with %s
ast: alvertencia: %s nun apenza per %s

en: show relative catpaths
ast: amuesa caminos rellativos de cat

en: show the entire global manpath
ast: amuesa'l camín de man global enteru

en: warning: no global manpaths set in config file %s
ast: alvertencia: nun s'afitaron caminos de man globales nel ficheru de configuración %s

en: Checking for stray cats under %s...
ast: Comprobando los cats güerfanos so %s...

en: warning: %s is a dangling symlink
ast: alvertencia: %s ye un enllaz simbólicu inservible

en: can't resolve %s
ast: nun pue resolvese %s

en: %s is self referencing
ast: %s fai referencia a sigo mesmu

en: KEYWORD...
ast: PALLABRA_CLAVE...

en: The --regex option is enabled by default.
ast: La opción --regex ta activada por defeutu

en: print verbose warning messages
ast: amuesa mensaxes d'alvertencia detallaos

en: interpret each keyword as a regex
ast: interpreta cada pallabra clave como una espresión regular

en: search each keyword for exact match
ast: gueta coincidencies exautes en cada pallabra clave

en: the keyword(s) contain wildcards
ast: Les pallabres clave contienen comodinos

en: require all keywords to match
ast: rique que toles pallabres clave concasen

en: do not trim output to terminal width
ast: nun axusta la salida al anchor de la terminal

en: search only these sections (colon-separated)
ast: gueta namái estes seiciones (separtaes per comes)

en: define the locale for this search
ast: define la locale d'esta gueta

en: %s what?
ast: ¿%s qué?

en: warning: %s contains a pointer loop
ast: alvertencia: %s contién un bucle de punteros

en: (unknown subject)
ast: (asuntu desconocíu)

en: %s: nothing appropriate.
ast: %s: nun hai nada afayadizo.

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
ast: %s:%d: les solicitúes .so tán perañeraes o son recursives

en: %s:%d: warning: failed .so request
ast: %s:%d: alvertancia: fallu na solicitú .so

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
ast: %s:%d: alvertencia: llinia nueva na solicitú .so, inorando

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
ast: %s:%d: alvertencia: llinia nueva na solicitú .lf, inorando

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
ast: %s:%d: comilles ensin zarrar na solicitú roff

en: compatibility switch (ignored)
ast: cambéu de compatibilidá (inórase)
