man-db 2.12.0-pre1 - en to cs translation catalogue (203 entries)

en: warning: %s: ignoring bogus filename
cs: varování: %s: ignoruje se falešný název souboru

en: can't determine current directory
cs: nelze zjistit aktuální složku

en: can't set effective uid
cs: nelze nastavit platné uid

en: the setuid man user "%s" does not exist
cs: uživatel manuálových stránek „%s“ použitý v setuid neexistuje

en: fatal: regex `%s': %s
cs: Fatální chyba: regulární výraz „%s“: %s

en: multi key %s does not exist
cs: vícenásobný klíč %s neexistuje

en: can't lock index cache %s
cs: nelze zamknout rejstřík %s

en: index cache %s corrupt
cs: rejstřík %s je poškozen

en: cannot replace key %s
cs: nelze nahradit klíč %s

en: only %d field in content | only %d fields in content
cs[0]: pouze %d položka v obsahu
cs[1]: pouze %d položky v obsahu
cs[2]: pouze %d položek v obsahu

en: bad fetch on multi key %s
cs: nelze získat vícenásobný klíč %s

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
cs: Databáze %s je poškozena; znovu ji sestavte pomocí „mandb --create“

en: warning: %s has no version identifier
cs: varování: soubor %s nemá identifikátor verze

en: warning: %s is version %s, expecting %s
cs: varování: soubor %s je verze %s, ale očekávána je verze %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
cs: fatální chyba: nelze vložit identifikátor verze do souboru %s

en: [MAN DATABASE]
cs: [MANUÁLOVÁ DATABÁZE]

en: The man database defaults to %s%s.
cs: Výchozí manuálová databáze je %s%s.

en: emit debugging messages
cs: vysílat ladicí zprávy

en: can't open %s for reading
cs: soubor %s nelze otevřít pro čtení

en: [SECTION...]
cs: [ODDÍL…]

en: PATH
cs: CESTA

en: set search path for manual pages to PATH
cs: nastavit cestu pro vyhledávání v manuálových stránkách na CESTA

en: FILE
cs: SOUBOR

en: use this user configuration file
cs: použít tento soubor s uživatelským nastavením

en: man command failed with exit status %d
cs: příkaz man skončil s návratovým kódem %d

en: NULL content for key: %s
cs: položka pod klíčem %s je prázdná

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
cs: 
    Aktualizují se katalogové soubory pro oddíl %s v manuálové hierarchii %s

en: cannot write within %s
cs: nelze zapisovat do %s

en: cannot read database %s
cs: databázi %s nelze číst

en: unable to update %s
cs: nelze aktualizovat %s

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
cs: varování: %s/man%s/%s.%s*: neslučitelné přípony

en: can't update index cache %s
cs: nelze aktualizovat rejstřík %s

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
cs: varování: %s: chybný symbolický odkaz nebo požadavek „.so“ od ROFF

en: warning: %s: ignoring empty file
cs: varování: %s: ignoruje se prázdný soubor

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
cs: varování: %s: selhalo zpracování programem whatis pro %s(%s)

en: can't search directory %s
cs: nelze prohledat složku %s

en: can't chown %s
cs: nelze změnit vlastnictví %s

en: warning: cannot create catdir %s
cs: varování: nelze vytvořit složku %s pro katalogy

en: can't chmod %s
cs: nelze změnit oprávnění k %s

en: can't change to directory %s
cs: nelze se přepnout do složky %s

en: can't create index cache %s
cs: nelze vytvořit rejstřík %s

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
cs: Aktualizuje se rejstřík pro cestu „%s/%s“. Čekejte…

en: done.
cs: dokončeno.

en: Purging old database entries in %s...
cs: Mažou se staré databázové záznamy v %s…

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
cs: varování: selhalo uchování záznamu pro %s(%s)

en: PATH SECTION NAME
cs: CESTA ODDÍL NÁZEV

en: EXTENSION
cs: PŘÍPONA

en: limit search to extension type EXTENSION
cs: omezit hledání na přípony typu PŘÍPONA

en: look for pages case-insensitively (default)
cs: při hledání stránek nerozlišovat velikost písmen (výchozí)

en: look for pages case-sensitively
cs: při hledání stránek rozlišovat velikost písmen

en: interpret page name as a regex
cs: považovat název stránky za regulární výraz

en: the page name contains wildcards
cs: název stránky obsahuje divoké znaky

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
cs[0]: varování: program whatis pro %s překročil %d bajt, bude zkrácen
cs[1]: varování: program whatis pro %s překročil %d bajty, bude zkrácen
cs[2]: varování: program whatis pro %s překročil %d bajtů, bude zkrácen

en: can't open %s
cs: nelze otevřít soubor %s

en: FILE...
cs: SOUBOR…

en: The defaults are --man and --whatis.
cs: Výchozí jsou --man a --whatis.

en: parse as man page
cs: zpracovat jako manuálové stránky

en: parse as cat page
cs: zpracovat jako katalogové stránky

en: show whatis information
cs: zobrazit informace programu whatis

en: show guessed series of preprocessing filters
cs: zobrazit předpokládanou sérii předzpracujících filtrů

en: ENCODING
cs: KÓDOVÁNÍ

en: use selected output encoding
cs: použít vybrané výstupní kódování

en: %s: incompatible options
cs: %s: nekompatibilní přepínače

en: command exited with status %d: %s
cs: příkaz skončil s návratovým kódem %d: %s

en: [SECTION] PAGE...
cs: [ODDÍL] STRÁNKA…

en: reset all options to their default values
cs: nastavit všechny přepínače na jejich výchozí hodnoty

en: WARNINGS
cs: VAROVÁNÍ

en: enable warnings from groff
cs: povolit varování od programu groff

en: Main modes of operation:
cs: Hlavní režimy operací:

en: equivalent to whatis
cs: to stejné jako program whatis

en: equivalent to apropos
cs: to stejné jako program apropos

en: search for text in all pages
cs: hledat text ve všech stránkách

en: print physical location of man page(s)
cs: vypsat fyzické umístění manuálové stránky (či stránek)

en: print physical location of cat file(s)
cs: vypsat fyzické umístění katalogového souboru (či souborů)

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
cs: vykládat si argument(y) STRÁNKA jako název místního souboru (či souborů)

en: used by catman to reformat out of date cat pages
cs: použít program catman k přeformátování neaktuálních stránek

en: output source page encoded in ENCODING
cs: vypsat zdrojovou stránku kódovanou v KÓDOVÁNÍ

en: Finding manual pages:
cs: Hledání manuálových stránek:

en: define the locale for this particular man search
cs: definovat národní prostředí LOCALE pro toto konkrétní hledání v manuálových stránkách

en: SYSTEM
cs: SYSTÉM

en: use manual pages from other systems
cs: použít manuálové stránky z jiných systémů

en: LIST
cs: SEZNAM

en: use colon separated section list
cs: použít dvojtečkami oddělovaný seznam oddílů

en: show all pages matching regex
cs: zobrazit všechny stránky odpovídající regulárnímu výrazu

en: show all pages matching wildcard
cs: zobrazit všechny stránky odpovídající divokým znakům

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
cs: nechť se --regex a --wildcard porovnávají jen s názvem stránky, ne s popisem

en: find all matching manual pages
cs: najít všechny odpovídající manuálové stránky

en: force a cache consistency check
cs: vynutit kontrolu konzistence mezipaměti

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
cs: nezkoušet podstránky, např. „man hokus pokus“ => „man hokus-pokus“

en: Controlling formatted output:
cs: Řízení formátovaného výstupu:

en: PAGER
cs: ZOBRAZOVAČ

en: use program PAGER to display output
cs: použít program ZOBRAZOVAČ k zobrazení výstupu

en: STRING
cs: ŘETĚZEC

en: provide the `less' pager with a prompt
cs: poskytne zobrazovací program „less“ s příkazovým řádkem

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
cs: některé znaky latin1 zobrazovat přepisem do ASCII

en: turn off hyphenation
cs: vypnout dělní slov

en: turn off justification
cs: vypnout zarovnávání

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
cs: ŘETĚZEC určuje, jaké se má provádět předzpracování:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: use %s to format pages
cs: používat program %s k formátování stránek

en: DEVICE
cs: ZAŘÍZENÍ

en: use %s with selected device
cs: používat program %s s vybraným zařízením

en: BROWSER
cs: PROHLÍŽEČ

en: use %s or BROWSER to display HTML output
cs: použít %s nebo PROHLÍŽEČ k zobrazení výstupu v HTML

en: RESOLUTION
cs: ROZLIŠENÍ

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
cs: použít program groff a zobrazit přes gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
cs: použít program groff a přimět ho vytvořit ditroff

en: No manual entry for %s
cs: Manuálová stránka pro %s nebyla nalezena

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
cs: (Respektive, kterou manuálovou stránku z oddílu %s si přejete?)

en: What manual page do you want?
cs: Kterou manuálovou stránku si přejete?

en: For example, try 'man man'.
cs: Na příklad zkuste „man man“.

en: No manual entry for %s in section %s
cs: Manuálová stránka pro %s nebyla v oddíle %s nalezena

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
cs: Pokud nejsou manuálové stránky dostupné, použijte pro nápovědu „%s“.

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
cs: ignoruje se neznámé předzpracování „%c“

en: can't rename %s to %s
cs: %s nelze přejmenovat na %s

en: can't set times on %s
cs: nelze nastavit čas na %s

en: can't unlink %s
cs: nelze smazat %s

en: can't create temporary cat for %s
cs: nelze vytvořit dočasný katalog pro %s

en: can't create temporary directory
cs: nelze vytvořit dočasnou složku

en: can't open temporary file %s
cs: nelze otevřít dočasný soubor %s

en: can't remove directory %s
cs: nelze odstranit složku %s

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
cs: --Man-- následující: %s [zobrazit (enter) | přeskočit (Ctrl-D) | ukončit (Ctrl-C)]

en: 
    cannot write to %s in catman mode
cs: 
    do %s nelze v režimu catman zapisovat

en: Can't convert %s to cat name
cs: %s nelze převést na název katalogu

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
cs: %s: spoléhat se na to, co program whatis považuje za neschválené

en: mandb command failed with exit status %d
cs: program mandb skončil s návratovým kódem %d

en: internal error: candidate type %d out of range
cs: interní chyba: kandidující typ %d je mimo rozsah

en:  Manual page
cs:  Manuálová stránka

en: -t CODE {--suffix SUFFIX | --in-place} FILENAME...
cs: -t KÓD {--suffix PŘÍPONA | --in-place} SOUBOR…

en: CODE
cs: KÓD

en: encoding for output
cs: kódování pro výstup

en: SUFFIX
cs: PŘÍPONA

en: suffix to append to output file name
cs: připojit příponu k názvu výstupního souboru

en: overwrite input files in place
cs: přepisovat vstupní soubory bez kopie

en: produce fewer warnings
cs: produkovat méně varování

en: must specify an output encoding
cs: je nutné zadat výstupní kódování

en: must use either --suffix or --in-place
cs: je nutné použít buď --suffix, nebo --in-place

en: --suffix and --in-place are mutually exclusive
cs: přepínače --suffix a --in-place se vzájemně vylučují

en: can't remove %s
cs: nelze odstranit soubor %s

en: can't write to standard output
cs: nelze zapisovat na standardní výstup

en: iconv: incomplete character at end of buffer
cs: iconv: neúplný znak na konci vyrovnávací paměti

en: [-f CODE[:...]] -t CODE [FILENAME]
cs: [-f KÓD[:…]] -t KÓD [SOUBOR]

en: CODE[:...]
cs: KÓD[:…]

en: possible encodings of original text
cs: možná kódování originálního textu

en: [MANPATH]
cs: [CESTA_K_MANUÁLOVÝM_STRÁNKÁM]

en: work quietly, except for 'bogus' warning
cs: pracovat tiše, s výjimkou „falešných“ varování

en: don't look for or add stray cats to the dbs
cs: nehledat a nepřidávat do databáze bezprizorní katalogy

en: don't purge obsolete entries from the dbs
cs: nemazat z databáze zastaralé záznamy

en: produce user databases only
cs: vytvořit pouze uživatelskou databázi

en: create dbs from scratch, rather than updating
cs: vytvořit databázi raději od píky, než ji aktualizovat

en: check manual pages for correctness
cs: zkontrolovat, zda jsou manuálové stránky v pořádku

en: FILENAME
cs: SOUBOR

en: update just the entry for this filename
cs: aktualizovat jen záznam pro tento soubor

en: can't write to %s
cs: nelze zapisovat do souboru %s

en: can't read from %s
cs: nelze číst ze souboru %s

en: Processing manual pages under %s...
cs: Zpracovávají se manuálové stránky ve složce %s…

en: Removing obsolete cat directory %s...
cs: Odstraňuje se zastaralá složka katalogů %s…

en: Only the '%s' user can create or update system-wide databases; acting as if the --user-db option was used.
cs: Pouze uživatel „%s“ smí vytvářet a aktualizovat celosystémové databáze. Pokračuje se jako s přepínačem --user-db.

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
cs: varování: v souboru %s není direktiva MANDB_MAP, použije se program manpath

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
cs[0]: %d manuálová podsložka obsahovala nové manuálové stránky.
cs[1]: %d manuálové podsložky obsahovaly nové manuálové stránky.
cs[2]: %d manuálových podsložek obsahovalo nové manuálové stránky.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
cs[0]: %d manuálová stránka byla přidána.
cs[1]: %d manuálové stránky byly přidány.
cs[2]: %d manuálových stránek bylo přidáno.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
cs[0]: Byl přidán %d bezprizorní katalog.
cs[1]: Byly přidány %d bezprizorní katalogy.
cs[2]: Bylo přidáno %d bezprizorních katalogů.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
cs[0]: Byl vymazán %d starý databázový záznam.
cs[1]: Byly vymazány %d staré databázové záznamy.
cs[2]: Bylo vymazáno %d starých databázových záznamů.

en: No databases created.
cs: Nebyla vytvořena žádná databáze.

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
cs: ze souboru %s  s nastavením nelze zjistit cesty k manuálovým stránkám

en: warning: %s
cs: varování: %s

en: warning: %s isn't a directory
cs: varování: %s není složka

en: warning: $PATH not set
cs: varování: proměnná $PATH není nastavena

en: warning: empty $PATH
cs: varování: prázdná proměnná $PATH

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
cs: varování: proměnná $MANPATH nastavena, na začátek přidáno %s

en: warning: $MANPATH set, appending %s
cs: varování: proměnná $MANPATH nastavena, na konec přidáno %s

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
cs: varování: proměnná $MANPATH nastavena, vloženo %s

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
cs: varování: proměnná $MANPATH nastavena, ignorováno %s

en: can't parse directory list `%s'
cs: seznam složek „%s“ nelze zpracovat

en: can't open the manpath configuration file %s
cs: nelze otevřít soubor %s s nastavením cest k manuálovým stránkám

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
cs: varování: povinná složka %s neexistuje

en: warning: %s does not begin with %s
cs: varování: cesta %s nezačíná na %s

en: show relative catpaths
cs: zobrazovat relativní cesty ke katalogům

en: show the entire global manpath
cs: zobrazovat celé globální cesty k manuálovým stránkám

en: warning: no global manpaths set in config file %s
cs: varování: v souboru %s s nastavením nejsou nastaveny žádné globální cesty k manuálovým stránkám

en: Checking for stray cats under %s...
cs: Kontrolují se bezprizorní katalogy ve složce %s…

en: warning: %s is a dangling symlink
cs: varování: %s je symbolický odkaz ukazující na neexistující soubor

en: can't resolve %s
cs: cestu %s nelze zpracovat

en: %s is self referencing
cs: stránka %s se odkazuje sama na sebe

en: KEYWORD...
cs: KLÍČOVÉ_SLOVO…

en: The --regex option is enabled by default.
cs: Přepínač --regex je standardně zapnutý.

en: print verbose warning messages
cs: vypisovat podrobné varovné zprávy

en: interpret each keyword as a regex
cs: každé klíčové slovo považovat za regulární výraz

en: search each keyword for exact match
cs: každé klíčové slovo hledat na přesnou shodu

en: the keyword(s) contain wildcards
cs: klíčové slovo (či slova) obsahují divoké znaky

en: require all keywords to match
cs: požadovat shodu všech klíčových slov

en: do not trim output to terminal width
cs: neořezávat výstup na šířku terminálu

en: search only these sections (colon-separated)
cs: prohledávat jen tyto oddíly (oddělené dvojtečkou)

en: define the locale for this search
cs: definovat národní prostředí pro toto hledání

en: %s what?
cs: Co má příkaz %s provést?

en: warning: %s contains a pointer loop
cs: varování: %s obsahuje zacyklený ukazatel

en: (unknown subject)
cs: (neznámý předmět)

en: %s: nothing appropriate.
cs: %s: nic neodpovídá.

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
cs: %s:%d: požadavky .so se zanořily příliš hluboko nebo jsou rekurzivní

en: %s:%d: warning: failed .so request
cs: %s:%d: varování: selhal požadavek .so

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
cs: %s:%d: varování: nový řádek v požadavku .so, ignorován

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
cs: %s:%d: varování: nový řádek v požadavku .lf, ignorován

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
cs: %s:%d: nezakončené uvozovky v požadavku roff

en: compatibility switch (ignored)
cs: přepínač pro účely kompatibility (ignorován)
