man-db-2.11.0-pre1 - en to tr translation catalogue (203 entries)

en: warning: %s: ignoring bogus filename
tr: uyarı: %s: sahte dosya adı yok sayılıyor

en: can't determine current directory
tr: geçerli dizin algılanamıyor

en: can't set effective uid
tr: etkili uid ayarlanamıyor

en: the setuid man user "%s" does not exist
tr: setuid man kullanıcısı "%s" mevcut değil

en: fatal: regex `%s': %s
tr: onulmaz: düzenli ifade `%s': %s

en: multi key %s does not exist
tr: çoklu anahtar %s mevcut değil

en: can't lock index cache %s
tr: %s içerik önbelleği kilitlenemez

en: index cache %s corrupt
tr: %s içerik önbelleği bozuk

en: cannot replace key %s
tr: %s anahtarı değiştirilemez

en: only %d field in content | only %d fields in content
tr[0]: içerikteki sadece %d alanı
tr[1]: içerikteki sadece %d alanı

en: bad fetch on multi key %s
tr: çoklu anahtar %s bozuk getirildi

en: Database %s corrupted; rebuild with mandb --create
tr: %s veritabanı bozuk; mandb --create ile tekrar oluşturun

en: warning: %s has no version identifier
tr: uyarı: %s sürüm tanıtıcısı yok

en: warning: %s is version %s, expecting %s
tr: uyarı: %s sürümü %s, beklenen %s

en: fatal: unable to insert version identifier into %s
tr: onulmaz: %s içine sürüm tanıtıcısı eklenemiyor

en: [MAN DATABASE]
tr: [MAN VERİTABANI]

en: The man database defaults to %s%s.
tr: Man veritabanı öntanımlısı şudur: %s%s.

en: emit debugging messages
tr: hata ayıklama iletileri yay

en: can't open %s for reading
tr: %s okumak için açılamıyor

en: [SECTION...]
tr: [BÖLÜM...]

en: PATH
tr: YOL

en: set search path for manual pages to PATH
tr: kılavuz sayfaları için arama yolunu YOL olarak ayarla

en: FILE
tr: DOSYA

en: use this user configuration file
tr: bu kullanıcı yapılandırma dosyasını kullan

en: man command failed with exit status %d
tr: man komutu %d çıkış durumu ile başarısız oldu

en: NULL content for key: %s
tr: Anahtar için boş içerik: %s

en: 
    Updating cat files for section %s of man hierarchy %s
tr: 
    %2$s man hiyerarşisinin %1$s bölümü için cat dosyaları güncelleniyor

en: cannot write within %s
tr: %s içine yazılamıyor

en: cannot read database %s
tr: %s veritabanı okunamıyor

en: unable to update %s
tr: %s güncellenemiyor

en: warning: %s/man%s/%s.%s*: competing extensions
tr: uyarı: %s/man%s/%s.%s*: uzantıları çakışıyor

en: can't update index cache %s
tr: %s içerik önbelleği güncellenemedi

en: warning: %s: bad symlink or ROFF `.so' request
tr: uyarı: %s: bozuk sembolik bağ veya ROFF `.so' talebi

en: warning: %s: ignoring empty file
tr: uyarı: %s: boş dosya yok sayılıyor

en: warning: %s: whatis parse for %s(%s) failed
tr: uyarı: %s: %s(%s) için whatis ayıklaması başarısız

en: can't search directory %s
tr: %s dizini aranamıyor

en: can't chown %s
tr: %s üzerinde chown komutu kullanılamadı

en: warning: cannot create catdir %s
tr: uyarı: catdir %s oluşturulamıyor

en: can't chmod %s
tr: %s için chmod yapılamıyor

en: can't change to directory %s
tr: %s dizinine değiştirilemiyor

en: can't create index cache %s
tr: %s dizin önbelleği oluşturulamıyor

en: Updating index cache for path `%s/%s'. Wait...
tr: `%s/%s' yolunun dizin önbelleği güncelleniyor. Bekleyin...

en: done.
tr: tamamlandı.

en: Purging old database entries in %s...
tr: %s içindeki eski veritabanı girdileri temizleniyor...

en: warning: failed to store entry for %s(%s)
tr: uyarı: %s(%s) girdisini saklama başarısız oldu

en: PATH SECTION NAME
tr: YOL BÖLÜM ADI

en: EXTENSION
tr: UZANTI

en: limit search to extension type EXTENSION
tr: aramayı UZANTI uzantı türüne sınırla

en: look for pages case-insensitively (default)
tr: sayfaları harf duyarlılığı olmadan ara (öntanımlı)

en: look for pages case-sensitively
tr: sayfaları harf duyarlılığı ile ara

en: interpret page name as a regex
tr: sayfa adını düzenli ifade olarak yorumla

en: the page name contains wildcards
tr: sayfa adı özel semboller içeriyor

en: warning: whatis for %s exceeds %d byte, truncating. | warning: whatis for %s exceeds %d bytes, truncating.
tr[0]: uyarı: %s için whatis %d baytı aştı, kırpılıyor.
tr[1]: uyarı: %s için whatis %d baytı aştı, kırpılıyor.

en: can't open %s
tr: %s açılamıyor

en: FILE...
tr: DOSYA...

en: The defaults are --man and --whatis.
tr: Öntanımlılar --man ve --whatis.

en: parse as man page
tr: man sayfası olarak ayrıştır

en: parse as cat page
tr: cat sayfası olarak ayrıştır

en: show whatis information
tr: whatis bilgisini göster

en: show guessed series of preprocessing filters
tr: ön işleme filtrelerinin tahmin serilerini göster

en: ENCODING
tr: KODLAMA

en: use selected output encoding
tr: seçilen çıktı kodlamasını kullan

en: %s: incompatible options
tr: %s: uyumsuz seçenekler

en: command exited with status %d: %s
tr: komut %d durumu ile çıktı: %s

en: [SECTION] PAGE...
tr: [BÖLÜM] SAYFA...

en: reset all options to their default values
tr: tüm seçenekleri öntanımlı değerlerine çevir

en: WARNINGS
tr: UYARILAR

en: enable warnings from groff
tr: groff uyarılarını etkinleştir

en: Main modes of operation:
tr: Ana işlem kipleri:

en: equivalent to whatis
tr: whatis ile eşdeğer

en: equivalent to apropos
tr: apropos ile eşdeğer

en: search for text in all pages
tr: metni tüm sayfalarda ara

en: print physical location of man page(s)
tr: man sayfa(larının) fiziksel konumlarını yazdır

en: print physical location of cat file(s)
tr: cat dosya(larının) fiziksel konumlarını yazdır

en: interpret PAGE argument(s) as local filename(s)
tr: DOSYA argüman(lar)ını yerel dosya(lar) olarak yorumla

en: used by catman to reformat out of date cat pages
tr: eski cat sayfalarını tekrar biçimlendirmek için catman tarafından kullanılıyor

en: output source page encoded in ENCODING
tr: KODLAMA olarak kodlanmış çıktı kaynak dosyası

en: Finding manual pages:
tr: Kılavuz sayfalarında arama:

en: LOCALE
tr: YEREL

en: define the locale for this particular man search
tr: bu özel man araması için yereli tanımla

en: SYSTEM
tr: SİSTEM

en: use manual pages from other systems
tr: diğer sistemlerden kılavuz sayfalarını kullan

en: LIST
tr: LİSTE

en: use colon separated section list
tr: iki nokta ile ayrılmış bölüm listesini kullan

en: show all pages matching regex
tr: düzenli ifade ile eşleşen tüm sayfaları göster

en: show all pages matching wildcard
tr: özel karakter ile eşleşen tüm sayfaları göster

en: make --regex and --wildcard match page names only, not descriptions
tr: --regex ve --wildcard sadece sayfa adlarını eşleştirsin, açıklamaları değil

en: find all matching manual pages
tr: tüm eşleşen kılavuz sayfalarını bul

en: force a cache consistency check
tr: zorunlu bir önbellek düzenlilik denetimi yap

en: don't try subpages, e.g. 'man foo bar' => 'man foo-bar'
tr: alt sayfaları deneme, örn. 'man foo bar' => 'man foo-bar'

en: Controlling formatted output:
tr: Biçimlendirilmiş çıktı denetlenmesi:

en: PAGER
tr: ÇAĞRI AYGITI

en: use program PAGER to display output
tr: çıktı görüntülemek için program ÇAĞRI AYGITI kullan

en: STRING
tr: DİZİ

en: provide the `less' pager with a prompt
tr: `less' sayfalayıcıyı istek ile sun

en: display ASCII translation of certain latin1 chars
tr: bazı latin1 karakterlerinin ASCII çevirisini kullan

en: turn off hyphenation
tr: hecelemeyi kapat

en: turn off justification
tr: iki yana yaslamayı kapat

en: STRING indicates which preprocessors to run:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind
tr: DİZİ çalıştırılacak ön işleyicileri belirtir:
    e - [n]eqn, p - pic, t - tbl,
    g - grap, r - refer, v - vgrind

en: use %s to format pages
tr: sayfaları biçimlemek için %s kullan

en: DEVICE
tr: AYGIT

en: use %s with selected device
tr: seçilen aygıt ile %s kullan

en: BROWSER
tr: TARAYICI

en: use %s or BROWSER to display HTML output
tr: HTML çıktısını görüntülemek için %s veya TARAYICI kullan

en: RESOLUTION
tr: ÇÖZÜNÜRLÜK

en: use groff and display through gxditview (X11):
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12
tr: groff kullan ve gxditview (X11) aracılığı ile görüntüle:
    -X = -TX75, -X100 = -TX100, -X100-12 = -TX100-12

en: use groff and force it to produce ditroff
tr: groff kullan ve ditroff üretmesi için zorla

en: No manual entry for %s
tr: Şunun için kılavuz girdisi yok: %s

en: (Alternatively, what manual page do you want from section %s?)
tr: (Ek olarak, %s bölümünden hangi kılavuz sayfasını istersiniz?)

en: What manual page do you want?
tr: Hangi kılavuz sayfasını istersiniz?

en: For example, try 'man man'.
tr: Örneğin, 'man man' deneyin.

en: No manual entry for %s in section %s
tr: %s için %s bölümünde kılavuz girdisi yok

en: See '%s' for help when manual pages are not available.
tr: Kılavuz sayfaları mevcut olmadığında yardım için bkz. '%s'.

en: ignoring unknown preprocessor `%c'
tr: bilinmeyen ön işleyici yok sayılıyor `%c'

en: can't rename %s to %s
tr: %s, %s olarak adlandırılamıyor

en: can't set times on %s
tr: %s üzerinde zamanlar ayarlanamıyor

en: can't unlink %s
tr: %s bağlantısı kaldırılamıyor

en: can't create temporary cat for %s
tr: %s için geçici kategori oluşturulamıyor

en: can't create temporary directory
tr: geçici dizin oluşturulamıyor

en: can't open temporary file %s
tr: %s geçici dosyası açılamıyor

en: can't remove directory %s
tr: %s dizini kaldırılamıyor

en: --Man-- next: %s [ view (return) | skip (Ctrl-D) | quit (Ctrl-C) ]
tr: --Man-- sonraki: %s [ bak (enter) | atla (Ctrl-D) | çık (Ctrl-C) ]

en: 
    cannot write to %s in catman mode
tr: 
    catman kipinde %s içine yazılamıyor

en: Can't convert %s to cat name
tr: %s cat adına dönüştürülemiyor

en: %s: relying on whatis refs is deprecated
tr: %s: whatis refs'e dayanmak artık kullanılmıyor

en: mandb command failed with exit status %d
tr: mandb komutu %d çıktı durumu ile başarısız oldu

en: internal error: candidate type %d out of range
tr: iç hata: aday türü %d aralık dışında

en:  Manual page
tr:  Kılavuz sayfası

en: -t CODE {--suffix SUFFIX | --in-place} FILENAME...
tr: -t KOD {--suffix SONEK | --in-place} DOSYAADI...

en: CODE
tr: KOD

en: encoding for output
tr: çıktı için kodlama

en: SUFFIX
tr: SONEK

en: suffix to append to output file name
tr: çıktı dosyası adına iliştirilecek sonek

en: overwrite input files in place
tr: girdi dosyalarının yerinde üzerine yaz

en: produce fewer warnings
tr: daha az uyarı üret

en: must specify an output encoding
tr: bir çıktı kodlaması belirtilmeli

en: must use either --suffix or --in-place
tr: ya --suffix ya da --in-place kullanmalı

en: --suffix and --in-place are mutually exclusive
tr: --suffix ve --in-place birlikte kullanılamaz

en: can't remove %s
tr: %s kaldırılamıyor

en: can't write to standard output
tr: standart çıktıya yazılamıyor

en: iconv: incomplete character at end of buffer
tr: iconv: tampon sonunda eksik karakter

en: [-f CODE[:...]] -t CODE [FILENAME]
tr: [-f KOD[:...]] -t KOD [DOSYAADI]

en: CODE[:...]
tr: KOD[:...]

en: possible encodings of original text
tr: özgün metnin muhtemel kodlamaları

en: [MANPATH]
tr: [MAN YOLU]

en: work quietly, except for 'bogus' warning
tr: 'sahte' uyarılar hariç sessiz çalış

en: don't look for or add stray cats to the dbs
tr: veritabanlarında stray cat arama veya ekleme

en: don't purge obsolete entries from the dbs
tr: veritabanlarından gereksiz girdileri budama

en: produce user databases only
tr: sadece kullanıcı veritabanlarını üret

en: create dbs from scratch, rather than updating
tr: veritabanlarını güncellemek yerine sıfırdan üret

en: check manual pages for correctness
tr: doğrulukları için kılavuz sayfalarını denetle

en: FILENAME
tr: DOSYA ADI

en: update just the entry for this filename
tr: bu dosya adı için sadece girdiyi güncelle

en: can't write to %s
tr: %s ögesine yazılamıyor

en: can't read from %s
tr: %s ögesinden okunamıyor

en: Processing manual pages under %s...
tr: %s altındaki kılavuz sayfaları işleniyor...

en: Removing obsolete cat directory %s...
tr: %s gereksiz cat dizini kaldırılıyor...

en: warning: no MANDB_MAP directives in %s, using your manpath
tr: uyarı: %s içinde MANDB_MAP yönergesi yok, yazdığınız manpath kullanılıyor

en: %d man subdirectory contained newer manual pages.
     | %d man subdirectories contained newer manual pages.
tr[0]: %d man alt dizini daha yeni kılavuz sayfaları içeriyor.
tr[1]: %d man alt dizini daha yeni kılavuz sayfaları içeriyor.

en: %d manual page was added.
     | %d manual pages were added.
tr[0]: %d kılavuz sayfası eklendi.
tr[1]: %d kılavuz sayfası eklendi.

en: %d stray cat was added.
     | %d stray cats were added.
tr[0]: %d başıboş cat eklendi.
tr[1]: %d başıboş cat eklendi.

en: %d old database entry was purged.
     | %d old database entries were purged.
tr[0]: %d eski veritabanı girdisi budandı.
tr[1]: %d eski veritabanı girdisi budandı.

en: No databases created.
tr: Bir veritabanı oluşturulmadı.

en: can't make sense of the manpath configuration file %s
tr: %s manpath yapılandırma dosyası anlaşılamıyor

en: warning: %s
tr: uyarı: %s

en: warning: %s isn't a directory
tr: uyarı: %s bir dizin değil

en: warning: $PATH not set
tr: uyarı: $PATH ayarlanmamış

en: warning: empty $PATH
tr: uyarı: boş $PATH

en: warning: $MANPATH set, prepending %s
tr: uyarı: $MANPATH ayarlanmış, %s öne ekleniyor

en: warning: $MANPATH set, appending %s
tr: uyarı: $MANPATH ayarlanmış, %s sona ekleniyor

en: warning: $MANPATH set, inserting %s
tr: uyarı: $MANPATH ayarlanmış, %s ekleniyor

en: warning: $MANPATH set, ignoring %s
tr: uyarı: $MANPATH ayarlanmış, %s yok sayılıyor

en: can't parse directory list `%s'
tr: `%s' dizin listesi ayrıştırılamıyor

en: can't open the manpath configuration file %s
tr: %s manpath yapılandırma dosyası açılamıyor

en: warning: mandatory directory %s doesn't exist
tr: uyarı: zorunlu dizin %s mevcut değil

en: warning: %s does not begin with %s
tr: uyarı: %s, %s ile başlamıyor

en: show relative catpaths
tr: ilişkili catpath'leri göster

en: show the entire global manpath
tr: tüm global manpath'i göster

en: warning: no global manpaths set in config file %s
tr: uyarı: %s yapılandırma dosyasında ayarlanmış global bir manpath yok

en: Checking for stray cats under %s...
tr: %s altında başıboş cat'ler aranıyor...

en: warning: %s is a dangling symlink
tr: uyarı: %s sarkan bir sembolik bağ

en: can't resolve %s
tr: %s çözülemiyor

en: %s is self referencing
tr: %s kendine başvuruyor

en: KEYWORD...
tr: ANAHTAR SÖZCÜK...

en: The --regex option is enabled by default.
tr: --regex seçeneği öntanımlı olarak etkindir.

en: print verbose warning messages
tr: ayrıntılı uyarı iletilerini göster

en: interpret each keyword as a regex
tr: her anahtar sözcüğü düzenli ifade olarak yorumla

en: search each keyword for exact match
tr: her anahtar sözcüğü tam eşleşme ile ara

en: the keyword(s) contain wildcards
tr: anahtar sözcük(ler) özel sembol içeriyor

en: require all keywords to match
tr: tüm anahtar sözcüklerin eşleşmesini gerektir

en: do not trim output to terminal width
tr: çıktıyı uçbirim genişliğine kısıtlama

en: search only these sections (colon-separated)
tr: sadece şu alanlarda ara (iki nokta ile ayrılmış)

en: define the locale for this search
tr: bu arama için dili tanımla

en: %s what?
tr: %s ne?

en: warning: %s contains a pointer loop
tr: uyarı: %s bir işaretçi döngüsü içeriyor

en: (unknown subject)
tr: (bilinmeyen konu)

en: %s: nothing appropriate.
tr: %s: uygun bir şey yok.

en: %s:%d: .so requests nested too deeply or are recursive
tr: %s:%d: .so istekleri çok derin yuvalanmış veya içiçe çağrışım yapıyor

en: %s:%d: warning: failed .so request
tr: %s:%d: uyarı: başarısız .so isteği

en: %s:%d: warning: newline in .so request, ignoring
tr: %s:%d: uyarı: .so isteğinde yeni satır, yok sayılıyor

en: %s:%d: warning: newline in .lf request, ignoring
tr: %s:%d: uyarı: .lf isteği içinde yeni satır, yok sayılıyor

en: %s:%d: unterminated quote in roff request
tr: %s:%d: roff isteğinde kapatılmamış kesme işareti

en: compatibility switch (ignored)
tr: uyumluluk anahtarı (yok sayıldı)
