ManaPlus - en to cs translation catalogue (341 entries)

en: /uploadserverconfig - upload server config into pastebin service.
cs: /uploadserverconfig - nahrát konfiguraci serveru na pastebin.

en: /atkhuman - select and attack nearest player.
cs: /atkhuman - zaměř a zaútoč na nejbližšího hráče.

en: "Outfit shortcut 12"
cs: "Zkratka výbavy 12"

en: /cacheinfo - show text cache info.
cs: /cacheinfo - zobrazí informace o vyrovnávací paměti textu.

en: You can imitate other players by selecting "imitation" in player context menu
     or type chat command: /imitate playername.
cs: Můžete imitovat jiné hráče vybráním "Imitace" v kontextovém menu hráče
    nebo napsáním příkazu /imitate přezdívka do chatu.

en:  - ##2allow trading##9: Do you wish to allow trade requests from arbitrary
       players?
cs:  - ##2povolit obchodování##9: Chcete povolit obchodní požadavky od určitých hráčů?

en: "Emote shortcut 9"
cs: "Zkratka smajlíka  9"

en: /addignoreattack NAME - add monster to ignore attack list.
cs: /addignoreattack JMÉNO - přidá monstrum do seznamu ignorvaných pro útok.

en: Back to Index
cs: Zpět na obsah

en: "Quests window"
cs: "Okno úkolů"

en: "Quick drop window"
cs: "Okno rychlého upuštění"

en:  You can improve your skills by increasing job level. Each job level
     gives you 1 point to spend on basic skills.
cs:  Můžete vylepšit své dovednosti zvýšením své pracovní úrovně. Každá pracovní úroveň
     vám dá 1 bod pro použití na základních dovednostech.

en: "Emote shortcut 10"
cs: "Zkratka smajlíka 10"

en: Content devs
cs: Vývojaři obsahu

en: Guild chat commands
cs: Cahtové příkazy pro gildy

en: /away, /away MSG - set away mode.
cs: /away, /away ZPRÁVA - nastavit režim away.

en: /addattack NAME - add monster to attack list.
cs: /addattack JMÉNO - přidat monstrum do seznamu pro útok.

en: "Emote shortcut 2"
cs: "Zkratka smajlíka  2"

en: /announce MESSAGE - show global message.
cs: /announce ZPRÁVA - zobrazí globální oznámení.

en: /serverunignoreall - unignore all whispers on server side.
cs: /serverunignoreall - odignorovat všechno šeptání na straně serveru.

en: /createparty NAME - create party with selected name.
cs: /createparty JMÉNO -vytvoří partu s daným jménem.

en: /heal NICK - heal nick.
cs: /heal PŘEZDÍVKA - uzdrav hráče s uvedenou přezdívkou.

en: "Select OK"
cs: "Vybrat OK"

en: /dumpe - dump environment variables into chat.
cs: /dumpe - vypíše proměnné prostředí do chatu.

en: If client working very slow, you can improve speed
    by reading this: @@http://manaplus.org/slowpc|http://manaplus.org/slowpc@@
cs: Pokud je klient zpomalený, můžete jej zrychlit 
    pomocí toho návodu: @@http://manaplus.org/slowpc|http://manaplus.org/slowpc@@

en: "Enable/disable trading"
cs: "Zakázet/Povolit obchodování"

en: /wait NAME - wait for nick or moster with name.
cs: /wait JMÉNO - zapne čekání na monstrum nebo hráče s daným jménem.

en: ##2Trade:##9 enables the ability to trade with others.
cs: ##2Obchod:##9 povoluje obchod s dalšími hráči.

en: "Use magic attack"
cs: "Použít magický útok"

en: "Who is online window"
cs: "Okno kdo je připojen"

en: "Switch pvp attack"
cs: "Změnit útok hráče proti hráči"

en: "Deactivate chat input"
cs: "Vypnout vstup chatu"

en: "Move to navigation point"
cs: "Přesunout k navigačnímu bodu"

en: ManaPlus Contributors
cs: Přispěvatelé ManaPlus

en: The Mana World##0 is a serious effort to create an innovative free
     and open source MMORPG world. The Mana World uses 2D graphics and aims to be
     as much diverse and interactive as possible. All content is licensed
     under the GPL, making sure this game can't ever run away from you.
cs: The Mana World##0 je vážným úsilím o vytvoření inovativního,
     svobodného a open source MMORPG světa. Mana World používá 2D grafiku a cílem je
    být co nejrozmanitější a nejinteraktivnější. Veškerý obrash je pod GPL licencí,
    což zajišťuje že vám hra nikdy neuteče z pod ruky.

en: ABOUT MANAPLUS
cs: O MANAPLUS

en: /pseudoaway, /pseudoaway MSG - set/unset pseudo away mode.
cs: /pseudoaway, /pseudoaway ZPRÁVA - nastavit/zrušit pseudo away režim.

en: Other contributors
cs: Ostatní přispěvatelé

en: "Item shortcuts Key"
cs: "Zkratková klávesa předmětů"

en: Communication is often essential to success in this game. You can communicate
     in several ways:  By chatting and showing emotions (see above), by trading
     (with the right-click context menu), and by whispering.
cs: Komunikace je často nezbytná pro úspěch v této hře. Můžete komunikovat
    několika způsoby: Chatováním, používáním smajlíků (podívejte se výše),
    obchodováním (pomocí kontextového menu pravého kliknutí), 
    a pomocí šeptání.

en: "Item shortcut 3"
cs: "Zkratka předmětu  3"

en: "Change move type"
cs: "Změnit typ pohybu"

en: Tabs
cs: Záložky

en: "Outfit shortcut 4"
cs: "Zkratka výbavy  4"

en: "Did you know window"
cs: "Okno vědeli jste"

en: /mail NICK MSG - send offline message to NICK. Working only in tmw server.
cs: /mail PŘEZDÍVKA ZPRÁVA - poslat offline zprávu přezdívce. Funguje pouze na tmw serveru.

en: Download
cs: Stáhnout

en: /dropn - drop N items from any slot.
cs: /dropn - Upustí N předmětů z jakéhokoli slotu.

en: /enableaway - enable away messages in current tab.
cs: /enableaway - Povolí away zprávy v aktuální záložce.

en: Support
cs: Podpora

en: "Copy equiped to Outfit"
cs: "Zkopírovat výzbroj do výbavy"

en: /outfit next - wear next outfit.
cs: /outfit next - obleče další výbavu.

en: "Outfit shortcut 3"
cs: "Zkratka výbavy  3"

en: "Quick drop N items"
cs: "Rychle upustit N předmětů"

en: /msg NICK text, /whisper NICK text, /w NICK text - send whisper message to nick.
cs: /msg PŘEZDÍVKA text, /whisper PŘEZDÍVKA text, /w PŘEZDÍVKA text - pošle šeptaný vzkaz dané přezdívce.

en: /movetotarget - move to target position.
cs: /movetotarget - přesune postavu na cílovou pozici.

en: /outfit prev - wear previous outfit.
cs: /outfit prev - obleče předchozí výbavu.

en: ##2Party level2:##9 enables a char to create a party.
cs: ##2Úroveň party 2:##9 umožní postavě vytvářet party.

en: /target NICK - select nick as target. Can be monster or player nick.
cs: /target PŘEZDÍVKA - vybere přezdívku jako cíl. Může to být monstrum nebo jiný hráč.

en: ##2ManaPlus version: ##6%VER%
cs: ##2ManaPlus verze: ##6%VER%

en: COMMANDS
cs: PŘÍKAZY

en: For other server look servers pages for support.
cs: Pro další servery a pro podporu se podívejte na stránku serverů.

en: "Toggle chat"
cs: "Přepnout chat"

en: /talkpet TEXT - talk from your pet.
cs: /talkpet TEXT - mluvte skrze svého mazlíčka.

en: "Change attack type"
cs: "Změnit typ útoku"

en: Manaplus Developers
cs: Vývojaři ManaPlus

en: "On / off audio"
cs: "Zapnout/Vypnout audio"

en: You can change any key in keyboard settings.
cs: Můžete změnit jakoukoliv klávesovou zkratku v nastavení klávesnice.

en: "Previous chat tab line"
cs: "Řádek předchozí záložky chatu"

en: "Emote shortcut 13"
cs: "Zkratka smajlíka 13"

en: /disregard NICK - add nick to disregarded list.
cs: /disregard PŘEZDÍVKA - přidá přezdívku do seznamu přehlížených.

en: /enablehighlight - enable highlight in current tab.
cs: /enablehighlight - povolit zvýraznění v aktuální záložce.

en: /disableaway - disable away messages in current tab.
cs: /disableaway - zakáže zobrazování away zprávy v aktuální záložce.

en: "Smilie"
cs: "Smajlík"

en: Main development
cs: Hlavní vývoj

en:  Left click to execute default action: walk, pick up an item, attack a monster
     and talk to NPCs (be sure to click on their feet). Right click to show up a
     context menu. Holding [Left Shift] prevents from walking when attacking.
cs:  Klikněte levým tlačítkem myši pro výchozí akci: chůze, zvedání předmětů, 
    útok na monstrum a mluvení s NPC (klikejte na jejich nohy). 
    Kliknutí pravým tlačítkem myši zobrazuje kontextové menu. 
    Držení [Levého Shiftu] zamezuje chození při útoku.

en: Search string not found.
cs: Hledaný výraz nenalezen.

en: "Emote shortcut 7"
cs: "Zkratka smajlíka  7"

en: You can set any client resolution. In settings in video tab,
    click on "custom" and enter for example: 900x500 and press ok.
cs: Můžete si nastavit vlastní rozlišení klienta. V nastavení v záložce Video
    kliněte na "vlastní", napište na příklad 900x500 a zmáčkněte ok.

en: /attack - attack target.
cs: /attack - zaútočí na cíl.

en: "Set home location/set arrow"
cs: "Nastavit domácí místo/nastavit šipku"

en: "Set direction left"
cs: "Nastavit směr vlevo"

en: "Equipment window"
cs: "Okno výbavy"

en:  To add an item to the shortcut bar click on the item in the inventory window,
     then click on the box in the shortcut-window which should be associated with
     the item. To reorder items within the shortcut-window simply click and drag
     them between the boxes. To remove items you simply drag them outside of the
     window and drop them.
cs:  Pro přidání předmětu do lišty zkratek klepněte na předmět v inventářovém okně
     a poté klikněte na slot ve zkratkové liště který jste si vybrali.
     Pro přerovnání předmětů v liště zkratek je jednoduše přetáhněte na dané místo.
     Pro odstranění přetáhněte předmět mimo lištu zkratek.

en: /dumpt - dump tests info into chat.
cs: /dumpt - vypíše testy do chatu.

en: Different patches
cs: Různé opravy

en: Sound effects
cs: Zvukové efekty

en: "Talk"
cs: "Mluvit"

en: "Item shortcut 8"
cs: "Zkratka předmětu  8"

en: /all - show visible beings list in debug tab.
cs: /all - zobraz seznam viditelných objektů v záložce pro debug.

en: Most commands working in whispers.
    For example command /imitation in whisper with nick1,
     similar to command /imitation nick1.
cs: Většina příkazů funguje i v šeptání.
    Například /imitation v záložce šeptání pro PŘEZDÍVKU1,
    je obdobné jako /imitation PŘEZDÍVKA1.

en: "Ignore input 1"
cs: "Ignorovat vstup 1"

en: "Item shortcut 6"
cs: "Zkratka předmětu  6"

en:  If you're having troubles, please first of all read the FAQ. If you
     can't find a solution to your problem, feel free to check our
     Bugs/Support section of the forum:
cs:  Pokud máte problémy, prohlédněte si nejdříve FAQ - často kladené dotazy.
     Pokud nemůžete najít řešení vašeho problému tam, neváhejte se
     podívat na sekci Bugs/Support ve fóru:

en: /help - show this help.
cs: /help - zobrazí tuto pomoc.

en: "Outfit shortcut 7"
cs: "Zkratka výbavy  7"

en: /addpriorityattack NAME - add monster to priority attack list.
cs: /addpriorityattack JMÉNO - přidat monstrum do priritního seznamu útoku.

en: For TMW support:
cs: Pro podporu TMW:

en: /priceload - load shop price from disc.
cs: /priceload - načíst cenu obchodu z disku.

en:  - ##2friend##9:  You consider this player a friend.  The player may chat,
       message your in private, or trade with you at any point.
cs:  - ##2přítel##9:  Považujete hráče za přítele.  Hráč s vámi může chatovat,
                   šeptat vám, nebo s vámi kdykoliv obchodovat.

en: "Item shortcut 13"
cs: "Zkratka předmětu 13"

en: For other servers may exists other copyrights.
cs: Pro jiné servery mohou existovat jiná licenční ujednání.

en: "Change crazy Move mode"
cs: "Změnit mód šílených pohybů"

en: /sethome - set home position.
cs: /sethome - nastaví domácí pozici.

en:  - ##2allow whispers##9: Do you wish to allow arbitrary players to send
       private messages to you in-game?
cs:  - ##2povolit šeptání##9: Přejete si povolit určitým hráčům šeptat k vám?

en: "Copy outfit"
cs: "Kopírovat výstroj"

en: /present - print visible players number to chat.
cs: /present - vypíše počet viditelných hráčů do chatu.

en: /dumpogl - dump all OpenGL variables into log file.
cs: /dumpogl - vypíše všecky OpenGL proměnné do souboru se záznamy.

en: Contributors to client development
cs: Přispěvatelé k vývoji klienta

en: You can do basic searching in help by using command
    ##2?text
cs: V nápovědě můžete používat jednoduché hledání použití příkazu
    ##2?text

en: You can buy or sell items from players shops.
    Right click on player and select "Buy" or "Sell"
cs: Můžete nakupovat  a prodávat předměty z obchdů ostatních hráčů.
    Klikněte pravým tlačítkem na hráče a vyberte "Koupit" nebo "Prodat".

en: /unignore NICK - Remove nick from ignore list.
cs: /unignore PŘEZDÍVKA - odstraní přezdívku ze seznamu ignorovaných.

en: You can restore yellow bar settings,
    by right click on it and select in context menu "Reset yellow bar".
cs: Můžete obnovit nastavení žlutého pruhu,
    pomocí pravého klinutí na něj a vybrání "Resetovat žlutý pruh".

en: "Emote shortcut 3"
cs: "Zkratka smajlíka  3"

en: /dumpg - dump graphics and some other settings to chat.
cs: /dumpg - vypíše grafická a některá další nastavení do chatu.

en: /trade NICK - start trade with nick.
cs: /trade PŘEZDÍVKA - započne obchod s hráčem dané přezdívky.

en: "Switch magic attack"
cs: "Změnit magický útok"

en: You can hide/show bars and buttons by right click and select menu item.
cs: Můžete zobrazit či skrýt pruhy a tlačítka pomocí pravého kliknutí a vybráním dané položky menu.

en: "Enable / disable away mode"
cs: "Zapnout/Vypnout Away mód"

en: "Commands window"
cs: "Okno příkazů"

en: Android porting
cs: Portování na Android

en: You can set away mode,
    by type in chat command /away
cs: Můžete nastavit away režim,
    napsáním příkazu /away do chatu.

en: Magic skills:
cs: Magické dovednosti:

en: Server news
cs: Novinky serveru

en: /clear - clear current chat tab.
cs: /clear - vyčistí aktuální záložku chatu.

en: "Social window"
cs: "Okno společenství"

en: "Emote shortcut 4"
cs: "Zkratka smajlíka  4"

en: "Close chat tab"
cs: "Zavřít záložku chatu"

en: "Target player"
cs: "Zaměřit hráče"

en: /invite NICK - invite a player to your party.
cs: /invite PŘEZDÍVKA - pozve hráče do vaší party.

en:  - ##2disregarded##9:  You wish to disregard this player, meaning that his or
       her chat messages are not logged and trade requests and whispers are
       ignored.
cs:  - ##2přehlížení##9:  Přejete si přehlížet tohot hráče, což znamená že jeho zprávy 
                          do chatu nejsou zaznamenány a šeptání s obchodem ignorovány.

en: "Debug window"
cs: "Debugovací okno"

en: "Next chat tab"
cs: "Další záložka chatu"

en: "Change move to target type"
cs: "Změnit typ pohybu k cíly"

en: "Pickup"
cs: "Zvednout"

en: "Item shortcut 2"
cs: "Zkratka předmětu  2"

en: About current server
cs: O aktuálním serveru

en: "Quick heal target or self"
cs: "Rychle uzdravit cíl nebo sebe"

en: Search error
cs: Chyba hledání

en: "Outfit shortcut 9"
cs: "Zkratka výbavy  9"

en: "Change attack weapon type"
cs: "Změnit druh útočné zbraně"

en: "Move left"
cs: "Pohyb vlevo"

en: ##9 This file lists all contributors up to the current release. Check the wiki
    ##9 for the currently active development team.
cs: ##9 Tento soubor obsahuje všecky přispěvatele až do současného vydání, pro sezname aktivních 
    ##9vývojařů se podívejte na wiki.

en: "Chat window"
cs: "Chatové okno"

en: /closeall - close all whispers.
cs: /closeall - zavře všechna šeptání.

en: "Previous chat tab"
cs: "Předchozí záložka chatu"

en: "Kills stats window"
cs: "Okno statistik zabití"

en: "Outfit shortcut 2"
cs: "Zkratka výbavy  2"

en: IGNORING COMMUNICATION
cs: IGNOROVANÍ KOMUNIKACE

en: Powered By
cs: Provozováno

en: Other
cs: Jiné

en: "Outfit shortcut 14"
cs: "Zkratka výbavy 14"

en: "Emote shortcut window"
cs: "Okno zkratek smajlíků"

en: "Wear outfit"
cs: "Obléct výstroj"

en: "Change map view mode"
cs: "Změnit režim zobrazení mapy"

en: Instructions
cs: Instrukce

en: "Emote shortcut 12"
cs: "Zkratka smajlíka 12"

en: About The Mana World
cs: O The Mana World

en: /serverignoreall - ignore all whispers on server side.
cs: /serverignoreall - ignoruje veškeré šeptání na straně serveru.

en: /notice TEXT - set notice guild text.
cs: /notice TEXT - nastaví text upozornění gildy.

en: "Sit"
cs: "Posadit se"

en: /navigate x y - move to position x,y in current map in any distance.
cs: /navigate x y - přesune se na jakkoli vzdálenou pozici X Y na aktuální mapě.

en: SKILLS
cs: DOVEDNOSTI

en: Actions
cs: Akce

en: To type chat message, press ###keyChat;
cs: Pro napsání zprávy do chatu, zmáčkněte ###keyChat;

en: /item 0 - disable party item sharing options.
cs: /item 0 - zakázat sdílení předmětů v partě.

en: "Target closest monster"
cs: "Zaměřit nejbližší monstrum"

en: "Outfits window"
cs: "Okno výbav"

en: Party chat commands
cs: Chatové příkazy pro partu

en: You can walk to warps automatically.
    Open Social Window (###keyWindowSocial;) and selecy Nav tab,
    then click on warp what you want.
cs: Můžete chodit k portálům automaticky.
    Otevřete Společenské Okno (###keyWindowSocial;) a vybete záložku Nav,
    poté klikněte na portál který chcete.

en: ##2ManaPlus##9 is extended client based on old code from ##2Mana##9 client.
     Added many features, improved perfomance, stability, security and more.
cs: ##2ManaPlus##9 je rozšířený klient založený na kódu z ##2Mana##9 klienta.
    Přidává mnoho možností, lepší výkon, stabilitu, bezpečnost a další vlastnosti.

en: You can disable yellow bar,
    by pressing ###keyDisableGameModifiers;.
cs: Můžete skrýt žlutou lištu, zmáčknitím ###keyDisableGameModifiers;.

en: "Screenshot"
cs: "Snímek obrazovky"

en: "Change follow mode"
cs: "Změnti režim sledování"

en: Mana Contributors
cs: Přispěvatelé Mana

en: /query NICK, /q NICK - open new whisper tab for nick.
cs: /query PŘEZDÍVKA, /q PŘEZDÍVKA - otevře novou záložku šeptání pro přezdívku.

en: "Item shortcut 5"
cs: "Zkratka předmětu  5"

en: "Scroll chat up"
cs: "Rolovat chat nahoru"

en: ##2ManaPlus##9 is a serious effort to create an innovative free and open
     source MMORPG Client. ManaPlus uses 2D graphics and aims to create a large
     and diverse interactive world. It is licensed under the GPL, making
     sure this game can't ever run away from you.
cs: ##2ManaPlus##9 je vážným úsilím o vytvoření inovujícího, svobodného 
     a open source kliento pro MMORPG hry. ManaPlus používá
     2D grafiku 
     a cílem je vytvořit veliký a rozmanitý interaktivní svět. 
     Je vyvýjen pod GPL licencí, která zaručuje že vám tato hra nikdy neuteče z pod rukou.

en: "Outfit shortcut 6"
cs: "Zkratka výbavy  6"

en: Visit IRC channel:
cs: Navštívte IRC kanál:

en: "Target & attack"
cs: "Zaměřit a zútočit"

en: "Item shortcut 10"
cs: "Zkratka předmětu 10"

en: /where - print current player position to chat.
cs: /where - vypíše současnou pozici hráče do chatu.

en: /exp - show party experience sharing options.
cs: /exp - zobrazí nastavení sdílení zkušeností pro partu.

en: /dumpmods - dump all enabled mod names into chat.
cs: /dumpmods - vypíše všecky povolené mody do chatu.

en: INDEX
cs: OBSAH

en: "Outfit shortcut 10"
cs: "Zkratka výbavy 10"

en: "Crazy moves"
cs: "Šílené pohyby"

en:  - ##2save player list##9: Should your acquaintance list be saved when you
       quit the game?  If you enable this option, your list will survive when you
       quit and re-start.
cs:  - ##2uložit seznam vztahů##9: Má být seznam vašich známostí ukládán při ukončení hry? 
                                           Pokud povolíte toto nastavení, váš seznam přežije ukončení hry a restart.

en: /uptime - show client uptime.
cs: /uptime - zobrazí jak dlouho byl klient spuštěn.

en: /imitation NICK - start imitation mode.
cs: /imitation PŘEZDÍVKA - spustí imitační režim.

en: "Ignore input 2"
cs: "Ignorovat vstup 2"

en: "Scroll chat down"
cs: "Rolovat chat dolů"

en: "Move to target"
cs: "Přejít k cíli"

en: /ignoreall - add all whispers to ignore list.
cs: /ignoreall - přidá veškeré šeptání do seznamu ignorovaných.

en: "Chat auto complete"
cs: "Autodoplňování v chatu"

en: /ignore NICK - add nick to ignore list.
cs: /ignore PŘEZDÍVKA - přídá přezdívku do seznamu ignorovaných.

en: "Attack"
cs: "Útok"

en: /magicattack - attack target with magic.
cs: /magicattack - zaútočí na cíl magií.

en: For ManaPlus Online support:
cs: Pro online podporu ManaPlus:

en: "Set direction right"
cs: "Nastavit směr vpravo"

en: Other linux:
cs: Jiný linux:

en: DOWNLOADS
cs: STAŽENÉ SOUBORY

en: /item 1 - enable party item sharing options.
cs: /item 1 - povolit sdílení předmětů v partě.

en: ##9Magic skills can be obtain by doing quests and missions in game.
cs: ##9Magické dovednosti mouhou být získány během hry pomocí plnění různých úkolů.

en: /erase NICK - add nick to erased list.
cs: /erase PŘEZDÍVKA - přidá přezdívku do seznamu smazaných.

en: COMMUNICATION:
cs: KOMUNIKACE:

en: Search results
cs: Výsledky hledání

en: "Inventory window"
cs: "Okno inventáře"

en: "Change pickup type"
cs: "Změnti typ sběru"

en: /item - show party item sharing options.
cs: /item - zobrazí nastavení sdílení předmětů v partě.

en: move key
cs: pohybová klávesa

en: "Emote shortcut 5"
cs: "Zkratka smajlíka  5"

en: /open URL - open url in browser.
cs: /open URL - otevře URL v prohlížeči.

en:  The player list lists all of your acquaintances.  They are categorised as one
     of the following:
cs:  Seznam hráčů vede všecky vaše známosti.
     Jsou řazeny podle jednoho možných kritérií:

en: /cleanfonts - remove all cached render strings.
cs: /cleanfonts - odstraní všecky vykreslené řetězce z vyrovnávací paměti.

en: /dumpgl - dump OpenGL version into chat.
cs: /dumpgl - zobrazí verzi OpenGL v chatu.

en: MOUSE:
cs: MYŠ:

en: Player relations
cs: Vztahy hráče

en: You can copy value from any bar,
    by right click on it and select in context menu "Copy to chat".
cs: Můžete zkopírovat hodnotu z jakéhokoliv pruhu
    a to kliknutím pravým tlačítkem a vybráním "Zkopírovat do chatu".

en: "Item shortcut 14"
cs: "Zkratka předmětu 14"

en: /outfit N - wear outfit number N.
cs: /outfit N - obleče výbavu číslo N.

en: /dirs - show client dirs in debug chat tab.
cs: /dirs - zobrazí klintské složky v debugové záložce chatu.

en: /movetohome - move to home position.
cs: /movetohome - přesune na domácí pozici.

en: "Switch quick drop counter"
cs: "Přepni počet rychlého upuštění"

en: "Outfit shortcut 13"
cs: "Zkratka výbavy 13"

en: "Outfit shortcut 8"
cs: "Zkratka výbavy  8"

en: "Change imitation mode"
cs: "Změnit mód imitace"

en: ##9Other skills can be obtain by doing quests and missions in game.
cs: ##9Jiné dovednosti mohou být získány děláním různých úkolů ve hře.

en: "Reset video mode to safe value"
cs: "Resetovat video na bezpečné hodnoty"

en: /uploadconfig - upload main config into pastebin service.
cs: /uploadconfig - nahraje hlavní nastavení na pastebin.

en: /testparticle FILENAME - set test particle on player.
cs: /testparticle NÁZEV_SOUBORU - otestuje částicový efekt na hráči.

en: "Bot checker window"
cs: "Okno kontroly botů"

en:  - ##2neutral##9:  As far as the game is concerned, this is the same as not
       having the player listed:  the player may chat with you, but may only trade
       or whisper if you have this option allowed for everyone.
cs:  - ##2neutrální##9:  Tak jak je hra nastavena je toto jako by hráč na seznamu nebyl:  
                          Hráč s vámi může chatovat, ale obchodovat s vámi a šeptat 
                          vám může jen když to máte dovoleno pro všechny.

en: /url URL - insert url into chat.
cs: /url URL - vloží url do chatu.

en: "Help window"
cs: "Okno nápovědy"

en: "Outfit shortcut 1"
cs: "Zkratka výbavy  1"

en:  You may find that not all communication is to your liking.  While most people
     are nice, some may offend you or try to make your life harder-- since this is
     an open game, there is nothing the developers can do to prevent this.
cs:  Můžete zjistit že ne všecka komunikace je vám příjemná. Přestože většina hráčů
     je příjemná, někteří vás mohou urážet a nebo vám jinak ztěžovat život - jelikož toto je
     otevřená hra, není možné tomuto zabránit.

en: About
cs: O ManaPlus

en: "Outfit shortcut 15"
cs: "Zkratka výbavy 15"

en: "Move right"
cs: "Pohyb vpravo"

en: ##2Emote:##9 enables the ability to express emotions.
cs: ##2Smajlíci:##9 povoluje schopnost dělat smajlíky.

en: "Emote shortcut 8"
cs: "Zkratka smajlíka  8"

en: For Evol Online support:
cs: Pro podporu Evol Online:

en: /follow NICK - start follow mode.
cs: /follow PŘEZDÍVKA -  spustí režim následování.

en: To read about whispering and other chat commands, look here:
cs: Pro informace o šeptání a ostatních příkazech chatu se podívejte sem:

en: You can select other themes.
    For this you should open settings and select theme tab
    and change "gui theme"
cs: Můžete si vybrat jiná témata.
    Pro výběr otevřete nastavení a vyberte záložku témat
    a změnte "téma ovládání".

en: "Emote shortcut 11"
cs: "Zkratka smajlíka 11"

en: Pets
cs: Mazlíčci

en: "Set direction down"
cs: "Nastavit směr dolů"

en: "Target NPC"
cs: "Zaměřit NPC"

en: /info - show guild info. Only for native guilds only.
cs: /info - zobrazí info o gildě. Pouze pro nativní gildy.

en: /neutral NICK - add nick to neutral relation list.
cs: /neutral PŘEZDÍVKA - přidat přezdívku do seznamu neutrálních vztahů.

en: THE PLAYER LIST
cs: SEZNAM HRÁČŮ

en: "Item shortcut window"
cs: "Okno zkratek předmětů"

en: "Emote shortcut 1"
cs: "Zkratka smajlíka  1"

en:  - ##2ignored##9:  You wish to completely ignore this player.  You will not
       even see floating text for him or her anymore, nor emotions.
cs:  - ##2ignorování##9:  Přejete si kompletně ignorovat tohoto hráče. 
                                         Neuvidíte od něj ani plovoucí text a smajlíky.

en: /me text - send text to chat as /me command in irc.
cs: /me text - pošlete text do chatu jako s použitím příkazu /me na irc.

en: /help - show small help about chat commands.
cs: /help - zobrazí malou nápovědu ohledně příkazů chatu.

en: /setdrop N - set drop counter to requested value.
cs: /setdrop N - nastavit počítadlo upuštění na danou hodnotu.

en: "Shop window"
cs: "Okno Obchodu"

en: "Move down"
cs: "Pohyb dolů"

en: "Setup window"
cs: "Okno nastavení"

en: /removeattack NAME - remove monster from attack list.
cs: /removeattack JMÉNO - odstraní monstrum ze seznamu k útoku.

en: "Set direction up"
cs: "Nastavit směr dolů"

en: or come visit us on our IRC channel:
cs: nebo nás můžete naštívit na našem IRC kanálu:

en: "Toggle camera mode"
cs: "Přepnout režim kamery"

en: You can see other player equiped items,
    by right click on player and select in context menu "Show Items".
cs: Můžete vidět předměty oblečené ostatními hráči,
    klepnutím pravým tlačítkem myši a vybráním kontextového menu "Zobrazit předměty".

en: WINDOWS
cs: OKNA

en: SUPPORT
cs: PODPORA

en: /pricesave - save shop price to disc.
cs: /pricesave - uloží ceny obchodu na disk.

en: Look this page for help and downloads:
cs: Na této stránce naleznete soubory ke stažení a pomoc:

en: Other skills:
cs: Ostatní  dovednosti:

en: You can use mumble voice chat for talking with other players.
    Start mumble before client start and enable mumble in settings.
cs: Můžete používat hlasový chat mumble pro hlasovou komunikaci s jinými hráči.
    Zapněte mumble před tím než zapnete klienta a poté povolte mumble v nastavení.

en: "Move up"
cs: "Pohyb nahoru"

en: Here contributors from parent projects
cs: Zde jsou přispěvatelé z mateřských projektů

en: "Item shortcut 4"
cs: "Zkratka předmětu  4"

en: /who - print online players number to chat.
cs: /who - vypíše počet  hráčů co jsou připojeni do chatu.

en: /createitems - open dialog for creating items.
cs: /createitems - otevře dialog pro vytváření předmětů.

en: ##2Party Level1:##9 enables a char to join a party.
cs: ##2Úroveň Party 1:##9 umožňuje postavě přidat se do party.

en: "Outfit shortcut 5"
cs: "Zkratka výbavy  5"

en: KEYBOARD:
cs: KLÁVESNICE:

en: Windows
cs: Okna

en: /emotepet N - use emotion number N from your pet.
cs: /emotepet N - použije smajlíka N pro vašeho mazlíčka.

en: Otherwise see the @@team|Development Team@@ section to have a list of
     developers and how to contact them.
cs: Jinak se podívejte na sekci @@team|Tým vývojařů@@ pro seznam vývojařů i s kontakty.

en: "Item shortcut 11"
cs: "Zkratka předmětu 11"

en: "Emulate right click from keyboard"
cs: "Emulovat pravý klik z klávesnice"

en: MacOSX porting
cs: Portování na MacOSX

en: About yellow bar you can read here:
    @@http://manaplus.org/yellowbar|http://manaplus.org/yellowbar@@
cs: Více informací o žluté liště najdete zde:
    @@http://manaplus.org/yellowbar|http://manaplus.org/yellowbar@@

en: /drop - drop N items from 0 slot.
cs: /drop - upustí N předmětů z místa 0.

en: /kick NICK - kick someone from the party you are in.
cs: /kick PŘEZDÍVKA - vykopne hráče z vaší party.

en: "Outfit shortcut 11"
cs: "Zkratka výbavy 11"

en: "Disable / enable game modifier keys"
cs: "Zakázat / Povolit klávesy modifikce hry"

en: "Quit"
cs: "Ukončit"

en: /move X Y - move to X,Y position in short distance.
cs: /move X Y - přesune postavu nejkratší cestou na souřadnice X,Y.

en: Themes:
cs: Témata:

en: "Hide windows"
cs: "Skrýt okna"

en: Chat commands
cs: Příkazy chatu

en: Trade
cs: Obchod

en: /blacklist NICK - add nick to blacklist relation list.
cs: /blacklist PŘEZDÍVKA - přidá přezdívku na černou listinu vztahů.

en: Art or images contributors
cs: Umělečtí přispěvatelé

en: /exp 0 - disable party experience sharing options.
cs: /exp 0 - zakáže sdílení zkušeností v partě.

en: Basic skills:
cs: Základní dovednosti:

en: /uploadlog - upload log into pastebin service.
cs: /uploadlog - nahraje záznamy na pastebin.

en: /leave - leave the party you are in.
cs: /leave - opustíte partu ve které jste.

en: "Status window"
cs: "Statusové okno"

en: ##2               SDL, SDL_image, SDL_mixer (Media framework)
    ##2                     SDL_net (Networking framework)
    ##2                        Guichan (GUI framework)
    ##2                   libxml2 (XML parsing and writing)
    ##2                          PhysFS (Data files)
    ##2                        libcurl (HTTP downloads)
    ##2                            zlib (Archives)
cs: ##2               SDL, SDL_image, SDL_mixer (Rámec pro média)
    ##2                     SDL_net (Síťvý rámec)
    ##2                        Guichan (Rámec ovládání)
    ##2                   libxml2 (XML čtení a zápis)
    ##2                          PhysFS (Datová pole)
    ##2                        libcurl (HTTP stahování)
    ##2                            zlib (Archivy)

en: /friend NICK, /befriend NICK - add nick to friends list.
cs: /friend PŘEZDÍVKA, /befriend PŘEZDÍVKA - přidá přezdívku do seznamu přátel.

en: ABOUT THE MANA WORLD
cs: O THE MANA WORLD

en: "Emote shortcut 14"
cs: "Zkratka smajlíka 14"

en: Commands
cs: Příkazy

en: "Stop Attack"
cs: "Zastavit útok"

en: Contributors to client/server development
cs: Přispěvatelé k vývoji klientu a/nebo serveru.

en: Sources:
cs: Zdrojový kód:

en: /emote N - use emotion number N.
cs: /emote N - použije smajlíka číslo N.

en: Translators
cs: Překladatelé

en: "Next chat tab line"
cs: "Řádek další záložky chatu"

en: "Move to home location"
cs: "Přejít na domácí místo"

en: Website: @@http://manaplus.org/|http://manaplus.org/@@
cs: Webová stránka: @@http://manaplus.org/|http://manaplus.org/@@

en: "Skill window"
cs: "Okno dovedností"

en: "Emote shortcut 6"
cs: "Zkratka smajlíka  6"

en: /disconnect - quick disconnect from server.
cs: /disconnect - rychle odpojí od serveru.

en: "Item shortcut 1"
cs: "Zkratka předmětu  1"

en: "Use #itenplz spell"
cs: "Použít kouzlo #itenplz"

en: /exp 1 - enable party experience sharing options.
cs: /exp 1 - povolí sdílení zkušeností v partě.

en: /undress NICK - remove all clothes from nick. Local effect only.
cs: /undress PŘEZDÍVKA - odstraní veškeré obleční daného hráče. Pouze lokální efekt.

en: "Quick drop N items from 0 slot"
cs: "Rychle zahoď N předmětů ze slotu 0"

en: /disablehighlight - disable highlight in current tab.
cs: /disablehighlight - zakáže zvýrazňování v aktuální záložce.

en: "Item shortcut 15"
cs: "Zkratka předmětu 15"

en: Whispers commands
cs: Příkazy šeptání

en: Whispers
cs: Šeptání

en: emote key
cs: klávesa smajlíka

en: "Item shortcut 9"
cs: "Zkratka předmětu  9"

en:  There you will find a list of all players you are acquainted with, as well as
     several configuration options:
cs:  Zde najdete seznam všech hráčů se kterými se znáte a stejně tak
     několik configuračních nastavení:

en: Skills
cs: Dovednosti

en: "Item shortcut 7"
cs: "Zkratka předmětu  7"

en: "Minimap window"
cs: "Okno minimapy"

en:  However, you can protect yourself from such players by ignoring them.  Right-
     click on them to bring up the context menu, then select `Ignore' or
     `Disregard' (see below).  You can fine-tune your player relations in the
     `Setup' menu, which lists all the players you have added to it.  To open this
     menu, select `Setup' in the upper right corner of the screen, then `Relations'.
cs:  Přesto se ale můžete proti těmto hráčům bránit tím že je budete ignorovat.
     Klikněte pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu vyberte 'Ignorovat' nebo
     'Přehlížet' (viz níže). Podrobně můžete upravovat vaše vztahy s ostatními hráči
     v menu 'Nastavení', kde můžete vidět vškeré vztahy s hráči které jste vytvořili.
     Pro přístup k tomuto klikněte na tlačítko nastavení v pravém horním rohu a vyberte 'Vztahy'.

en: "Item shortcut 12"
cs: "Zkratka předmětu 12"

en: SHORTCUTS:
cs: ZKRATKY:
