ManaPlus - en to ca translation catalogue (1886 entries)

note: TRANSLATORS: visible beings on map
en: Visible on map
ca: Visible al mapa

note: TRANSLATORS: default race name
en: Human
ca: Humà

note: TRANSLATORS: dodge or miss message in attacks
en: dodge
ca: esquiva

en: miss
ca: falla

note: TRANSLATORS: chat message after death TRANSLATORS: player killed message
en: You were killed by %s.
ca: Heu estat assassinat per %s.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Tried to pick up nonexistent item.
ca: Heu intentat agafar un objecte inexistent.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item is too heavy.
ca: L'objecte pesa massa.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item is too far away.
ca: L'objecte és massa lluny.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Inventory is full.
ca: L'inventari és ple.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Stack is too big.
ca: L'inventari és massa gran.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item belongs to someone else.
ca: L'objecte pertany a una altra persona.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: You can't pickup this amount of items.
ca: No podeu recollir aquesta quantitat d'objectes.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Your item stack has max amount.
ca: El vostre inventari d'objectes té capacitat màxima.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Unknown problem picking up item.
ca: Problema desconegut en agafar l'objecte.

note: TRANSLATORS: %d is number, [@@%d|%s@@] - here player can see link to item
en: You picked up %d [@@%d|%s@@]. | You picked up %d [@@%d|%s@@].
ca[0]: Heu recollit %d [@@%d|%s@@].
ca[1]: Heu recollit %d [@@%d|%s@@].

note: TRANSLATORS: this is job experience
en: job
ca: ofici

note: TRANSLATORS: get hp message
en: hp
ca: pv

note: TRANSLATORS: get hp message
en: mana
ca: manà

note: TRANSLATORS: follow command message
en: Follow: %s
ca: Segueix: %s

note: TRANSLATORS: follow command message TRANSLATORS: cancel follow message
en: Follow canceled
ca: Segueix cancel·lat

note: TRANSLATORS: imitate command message
en: Imitation: %s
ca: Imitació: %s

note: TRANSLATORS: imitate command message TRANSLATORS: cancel follow message
en: Imitation canceled
ca: Imitació cancel·lada

note: TRANSLATORS: wait player/monster message
en: You see %s
ca: Observa %s

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to completle ignore list TRANSLATORS: add player to ignore list
en: Completely ignore
ca: Ignora completament

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action
en: Print '...'
ca: Mostra '...'

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action
en: Blink name
ca: Parpelleig de nom

note: TRANSLATORS: ignore strategi
en: Floating '...' bubble
ca: Bombolla '...' flotant

note: TRANSLATORS: ignore strategi
en: Floating bubble
ca: Bombolla flotant

note: TRANSLATORS: command line help
en: manaplus [options] [manaplus-file]
ca: manaplus [opcions] [manaplus-file]

note: TRANSLATORS: command line help
en: [manaplus-file] : The manaplus file is an XML file (.manaplus)
ca: [manaplus-file] : L'arxiu manaplus es un arxiu XML (.manaplus)

note: TRANSLATORS: command line help
en:                   used to set custom parameters
ca:                   s'utilitza per establir els paràmetres personalitzats

note: TRANSLATORS: command line help
en:                   to the manaplus client.
ca:                   pel client de manaplus.

note: TRANSLATORS: command line help
en: Options:
ca: Opcions:

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -l --log-file       : Log file to use
ca:   -l --log-file       : Arxiu de registre per l'ús

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -a --chat-log-dir   : Chat log dir to use
ca:   -a --chat-log-dir   : Dir de registre de xat per l'ús

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -v --version        : Display the version
ca:   -v --version        : Mostra la versió

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -h --help           : Display this help
ca:   -h --help           : Mostra aquesta ajuda

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -C --config-dir     : Configuration directory to use
ca:   -C --config-dir     : Directori de configuració per l'ús

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -U --username       : Login with this username
ca:   -U --username       : Inicia sessió amb aquest nom d'usuari

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -P --password       : Login with this password
ca:   -P --password       : Inicia sessió amb aquesta contrasenya

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -c --character      : Login with this character
ca:   -c --character      : Inicia sessió amb aquest personatge

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -s --server         : Login server name or IP
ca:   -s --server         : Servidor d'inici de sessió o IP

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -y --server-type    : Login server type
ca:   -y --server-type    : Tipus de servidor d'inici de sessió

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -p --port           : Login server port
ca:   -p --port           : Port del servidor d'inici de sessió

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -H --update-host    : Use this update host
ca:   -H --update-host    : Utilitza aquest amfitrió d'actualització

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -D --default        : Choose default character server and character
ca:   -D --default        : Selecciona servidor i personatge per defecte

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -u --skip-update    : Skip the update downloads
ca:   -u --skip-update    : Omet baixada d'actualitzacions

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -d --data           : Directory to load game data from
ca:   -d --data           : Directori de pujada del joc des de

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -L --localdata-dir  : Directory to use as local data directory
ca:   -L --localdata-dir  : Directori per l'ús com a directori de dades local

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --screenshot-dir : Directory to store screenshots
ca:      --screenshot-dir : Directori per a desar captures de pantalla

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --safemode       : Start game in safe mode
ca:      --safemode : Inicia joc en mode segur

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --renderer       : Set renderer type
ca:      --renderer       : Estableix tipus de renderització

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -T --tests          : Start testing drivers and auto configuring
ca:   -T --tests          : Inicia prova dels controladors i autoconfigura

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -V --validate       : Start validating client data
ca:   -V --validate       : Inicia validació de la informació del client

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -O --no-opengl      : Disable OpenGL for this session
ca:   -O --no-opengl      : Desactiva OpenGL a aquesta sessió

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
ca: %s no existeix i no pot ser creat! S'està sortint.

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Invalid update host: %s.
ca: Amfitrió d'actualització invàlid: %s.

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Error creating updates directory!
ca: S'ha produït un error en crear el directori d'actualitzacions!

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: Error: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
ca: Error: %s no existeix i no pot ser creat! S'està sortint.

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: %s doesn't exist and can't be created!
ca: %s no existeix i no pot ser creat!

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: long button name for debug window. TRANSLATORS: debug window name
en: Debug
ca: Depura

note: TRANSLATORS: save file message
en: Screenshot saved as %s
ca: Captura de pantalla anomenada i desada com %s

note: TRANSLATORS: save file message
en: Saving screenshot failed!
ca: S'ha produït un error en desar la captura de pantalla!

note: TRANSLATORS: error message text
en: The connection to the server was lost.
ca: S'ha perdut la connexió amb el servidor.

note: TRANSLATORS: error message header
en: Network Error
ca: S'ha produït un error de xarxa

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (D) default moves
ca: (D) moviments per defecte

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (I) invert moves
ca: (I) inverteix moviments

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (c) moves with some crazy moves
ca: (c) es mou amb alguns moviments bojos

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (C) moves with crazy moves
ca: (c) es mou amb moviments bojos

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (d) double normal + crazy
ca: (d) normal doble + boig

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (?) unknown move
ca: (?) moviment desconegut

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (%u) crazy move number %u
ca: (%u) número de moviment boig%u

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (a) custom crazy move
ca: (a) personalitza moviment boig

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (?) crazy move
ca: (?) moviment boig

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (0) default moves to target
ca: (0) moviments per defecte a l'objectiu

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (1) moves to target in distance 1
ca: (1) es mou a l'objectiu a la distància 1

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (2) moves to target in distance 2
ca: (2) es mou a l'objectiu a la distància 2

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (3) moves to target in distance 3
ca: (3) es mou a l'objectiu a la distància 3

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (4) moves to target in distance 4
ca: (4) es mou a l'objectiu a la distància 4

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (5) moves to target in distance 5
ca: (5) es mou a l'objectiu a la distància 5

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (6) moves to target in distance 6
ca: (6) es mou a l'objectiu a la distància 6

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (7) moves to target in distance 7
ca: (7) es mou a l'objectiu a la distància 7

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (8) moves to target in distance 8
ca: (8) es mou a l'objectiu a la distància 8

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (9) moves to target in distance 9
ca: (9) es mou a l'objectiu a la distància 9

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (A) moves to target in attack range
ca: (A) es mou a l'objectiu a l'abast d'atac

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (a) archer attack range
ca: (a) abast d'atac de l'arquer

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (B) moves to target in attack range - 1
ca: (B) es mou a l'objectiu a l'abast d'atac - 1

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (?) move to target
ca: (?) es mou a l'objectiu

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (D) default follow
ca: (D) seguiment per defecte

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (R) relative follow
ca: (R) seguiment relatiu

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (M) mirror follow
ca: (M) seguiment de rèplica

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (P) pet follow
ca: (P) seguiment de mascota

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (?) unknown follow
ca: (?) seguiment desconegut

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (?) attack
ca: (?) ataca

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (D) default attack
ca: (D) atac per defecte

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar
en: (s) switch attack without shield
ca: (s) canvia a atac sense escut

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar
en: (S) switch attack with shield
ca: (S) canvia a atac amb escut

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (G) go and attack
ca: (G) ves i ataca

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (A) go, attack, pickup
ca: (A) ves, ataca i recull

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (d) without auto attack
ca: (d) sense atac automàtic

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (D) don't switch target
ca: (D) no canviïs d'objectiu

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (C) always attack closest
ca: (C) ataca sempre al més proper

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (?) targeting
ca: (?) s'està seleccionant

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (S) small pick up 1x1 cells
ca: (S) cel·les de recollida petita 1x1

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (D) default pick up 2x1 cells
ca: (D) cel·les de recollida per defecte 2x1

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (F) forward pick up 2x3 cells
ca: (F) cel·les de recollida cap endavant 2x3

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (3) pick up 3x3 cells
ca: (3) cel·les de recollida 3x3

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (g) go and pick up in distance 4
ca: (g) ves i recull a una distància de 4

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (G) go and pick up in distance 8
ca: (G) ves i recull a una distància de 8

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (A) go and pick up in max distance
ca: (A) ves i recull a distància màxima

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (?) pick up
ca: (?) recull

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (f) use #flar for magic attack
ca: (f) utilitza #flar per a atac màgic

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (c) use #chiza for magic attack
ca: (c) utilitza #chiza per a atac màgic

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (I) use #ingrav for magic attack
ca: (I) utilitza #ingrav per a atac màgic

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (F) use #frillyar for magic attack
ca: (F) utilitza #frillyar per a atac màgic

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (U) use #upmarmu for magic attack
ca: (U) utilitza #upmarmu per a atac màgic

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (?) magic attack
ca: (?) atac màgic

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (a) attack all players
ca: (a) ataca tots els jugadors

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (f) attack all except friends
ca: (f) ataca tots excepte als amics

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (b) attack bad relations
ca: (b) ataca les relacions dolentes

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (d) don't attack players
ca: (d) no ataquis als jugadors

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (?) pvp attack
ca: (?) atac jcj

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (D) default imitation
ca: (D) imitació per defecte

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (O) outfits imitation
ca: (O) imitació de vestuari

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (?) imitation
ca: (?) imitació

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are enabled
ca: Els modificadors de joc es troben activats

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are disabled
ca: Els modificadors de joc es troben desactivats

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are unknown
ca: Els modificadors de joc són desconeguts

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (N) normal map view
ca: (N) visualització de mapa normal

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (D) debug map view
ca: (D) visualització de mapa mode depurador

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (u) ultra map view
ca: (u) visualització de mapa ultra

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (U) ultra map view 2
ca: (U) visualització de mapa ultra 2

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (e) empty map view with collision
ca: (e) visualització de mapa buit amb conflicte

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (E) empty map view
ca: (E) visualització de mapa buit

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (b) black & white map view
ca: (b) visualització de mapa en blanc i negre

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (?) map view
ca: (?) visualització del mapa

note: TRANSLATORS: away type in status bar
en: (O) on keyboard
ca: (O) al teclat

note: TRANSLATORS: away type in status bar
en: (A) away
ca: (A) absent

note: TRANSLATORS: away type in status bar TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (?) away
ca: (?) absent

note: TRANSLATORS: away message box header
en: Away
ca: Absent

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: edit dialog label TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: item amount window button TRANSLATORS: text dialog button TRANSLATORS: quit dialog button
en: OK
ca: D'ACORD

note: TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (G) game camera mode
ca: (G) mode càmera de joc

note: TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (F) free camera mode
ca: (F) mode de càmera lliure

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close chat tab TRANSLATORS: close window TRANSLATORS: did you know window button TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: mail view window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: q
en: Close
ca: Tanca

note: TRANSLATORS: error message question
en: Do you want to open support page?
ca: Vol obrir la pàgina de suport?

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: revive player
en: Revive
ca: Reviu

note: TRANSLATORS: weight message
en: You are carrying more than half your weight. You are unable to regain health.
ca: Porteu més de la meitat del vostre pes. No podeu recuperar salut.

note: TRANSLATORS: weight message
en: You are carrying less than half your weight. You can regain health.
ca: Porteu menys de la meitat del vostre pes. Podeu recuperar salut.

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: inventory sort mode TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: sdl2 log level TRANSLATORS: sdl driver name TRANSLATORS: vsync type TRANSLATORS: equipment window tab TRANSLATORS: default hosts group name
en: default
ca: per defecte

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: black
ca: negre

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: red
ca: vermell

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: green
ca: verd

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: blue
ca: blau

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: gold
ca: daurat

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: yellow
ca: groc

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: pink
ca: rosa

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: purple
ca: lila

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: grey
ca: gris

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: brown
ca: marró

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 1
ca: arc de sant martí 1

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 2
ca: arc de sant martí 2

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 3
ca: arc de sant martí 3

note: TRANSLATORS: font size
en: Very small (8)
ca: Diminut (8)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very small (9)
ca: Diminut (9)

note: TRANSLATORS: font size
en: Tiny (10)
ca: Molt petit (10)

note: TRANSLATORS: font size
en: Small (11)
ca: Petit (11)

note: TRANSLATORS: font size
en: Medium (12)
ca: Mitjà (12)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (14)
ca: Gran (14)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (15)
ca: Gran (15)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (16)
ca: Gran (16)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (17)
ca: Molt gran (17)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (18)
ca: Molt gran (18)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (19)
ca: Molt gran (19)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (20)
ca: Enorme (20)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (21)
ca: Enorme (21)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (22)
ca: Enorme (22)

note: TRANSLATORS: font size
en: Huge (23)
ca: Gegantí (23)

note: TRANSLATORS: language TRANSLATORS: popup menu header
en: (default)
ca: (per defecte)

note: TRANSLATORS: language
en: Catalan
ca: Català

note: TRANSLATORS: language
en: Chinese (China)
ca: Xinès (Xina)

note: TRANSLATORS: language
en: Chinese (Hong Kong)
ca: Xinès (Hong Kong)

note: TRANSLATORS: language
en: Czech
ca: Txec

note: TRANSLATORS: language
en: Dutch (Belgium/Flemish)
ca: Neerlandès (Belga/Flamenc)

note: TRANSLATORS: language
en: English
ca: Anglès

note: TRANSLATORS: language
en: Finnish
ca: Finès

note: TRANSLATORS: language
en: French
ca: Francès

note: TRANSLATORS: language
en: German
ca: Alemany

note: TRANSLATORS: language
en: Indonesian
ca: Indonesi

note: TRANSLATORS: language
en: Italian
ca: Italià

note: TRANSLATORS: language
en: Japanese
ca: Japonès

note: TRANSLATORS: language
en: Polish
ca: Polonès

note: TRANSLATORS: language
en: Portuguese
ca: Portuguès

note: TRANSLATORS: language
en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasiler)

note: TRANSLATORS: language
en: Russian
ca: Rus

note: TRANSLATORS: language
en: Spanish (Castilian)
ca: Espanyol (Castellà)

note: TRANSLATORS: language
en: Swedish (Sweden)
ca: Suec (Suècia)

note: TRANSLATORS: language
en: Turkish
ca: Turc

note: TRANSLATORS: language
en: Ukrainian
ca: Ucraïnès

note: TRANSLATORS: magic school
en: General Magic
ca: Màgia general

note: TRANSLATORS: magic school
en: Life Magic
ca: Màgia de vida

note: TRANSLATORS: magic school
en: War Magic
ca: Màgia de guerra

note: TRANSLATORS: magic school
en: Transmute Magic
ca: Màgia de transmutació

note: TRANSLATORS: magic school
en: Nature Magic
ca: Màgia de la natura

note: TRANSLATORS: magic school
en: Astral Magic
ca: Màgia astral

note: TRANSLATORS: relation type
en: Friend
ca: Amic

note: TRANSLATORS: relation type
en: Disregarded
ca: Desatès

note: TRANSLATORS: relation type
en: Ignored
ca: Ignorat

note: TRANSLATORS: relation type
en: Erased
ca: Esborrat

note: TRANSLATORS: relation type
en: Blacklisted
ca: Afegit a la llista negra

note: TRANSLATORS: relation type TRANSLATORS: palette color
en: Enemy
ca: Enemic

note: TRANSLATORS: server license comment
en: (NON FREE)
ca: (PRIVATIVA)

note: TRANSLATORS: server license comment
en: (UNKNOWN)
ca: (DESCONEGUT)

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type.
en: unsorted
ca: desorganitzat

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type.
en: by price
ca: per preu

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by name
ca: per nom

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by id
ca: per id

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by weight
ca: per pes

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by amount
ca: per quantitat

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by type
ca: per tipus

note: TRANSLATORS: target type
en: No Target
ca: Cap objectiu

note: TRANSLATORS: target type
en: Allow Target
ca: Permet objectiu

note: TRANSLATORS: target type
en: Need Target
ca: Es necessita objectiu

note: TRANSLATORS: update type
en: Auto Close
ca: Tanca automàticament

note: TRANSLATORS: update type
en: Skip
ca: Omet

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Hungry: %d
ca: Afamat: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Intimacy: %d
ca: Intimitat: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Group: %s (%d)
ca: Grup: %s (%d)

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Party: %s
ca: Equip: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Guild: %s
ca: Gremi: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Pvp rank: %u
ca: Rang jcj: %u

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Buy shop: %s
ca: Botiga per comprar: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Sell shop: %s
ca: Botiga per vendre: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Comment: %s
ca: Comentari: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Effects: %s
ca: Efecte: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Chat room: %s
ca: Sala de xat: %s

note: TRANSLATORS: being popup label TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d
ca: Nivell: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Hp: %d/%d
ca: Pv: %d/%d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Particles: %u
ca: Partícules: %u

note: TRANSLATORS: popup label
en: Weight: %s
ca: Pes: %s

note: TRANSLATORS: named item description
en: Item named: %s
ca: Objecte anomenat: %s

note: TRANSLATORS: popup label
en: Cards:
ca: Targetes:

note: TRANSLATORS: popup label
en: Options:
ca: Opcions:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade with player TRANSLATORS: trade chat tab name TRANSLATORS: inventory type name
en: Trade
ca: Intercanvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade attack player TRANSLATORS: attack monster TRANSLATORS: attack player TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: Skill type
en: Attack
ca: Ataca

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: send whisper to player TRANSLATORS: whisper to npc
en: Whisper
ca: Xiuxiueig

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: heal player
en: Heal
ca: Cura

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player from guild
en: Kick from guild
ca: Expulsa del gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: change player position in guild
en: Change pos in guild
ca: Canvia pos al gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to guild
en: Invite to guild
ca: Invita al gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player invisible for self by id TRANSLATORS: nuke player
en: Nuke
ca: Eliminar

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move to player location TRANSLATORS: move to npc location TRANSLATORS: move to player position TRANSLATORS: move to map item TRANSLATORS: input tab sub tab name
en: Move
ca: Mou

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: talk with npc TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Talk
ca: Diàleg

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy from npc TRANSLATORS: buy item TRANSLATORS: buy dialog name TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Buy
ca: Compra

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sell to npc TRANSLATORS: sell item TRANSLATORS: sell dialog name TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Sell
ca: Ven

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add comment to npc TRANSLATORS: add comment to player
en: Add comment
ca: Afegeix comentari

note: TRANSLATORS: remove monster from attack list TRANSLATORS: popup menu item
en: Remove from attack list
ca: Suprimeix de la llista d'atac

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to priotiry attack list
en: Add to priority attack list
ca: Afegeix a la llista d'atac prioritari

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to attack list
en: Add to attack list
ca: Afegeix a la llista d'atac

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to ignore list TRANSLATORS: add item to pickup list
en: Add to ignore list
ca: Afegeix a la llista d'ignorats

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: Mercenary move to master TRANSLATORS: homunculus move to master
en: Move to master
ca: Mou a mestre

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: fire mercenary
en: Fire
ca: Acomiada

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: feed homunculus TRANSLATORS: feed pet
en: Feed
ca: Alimenta

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet rename item TRANSLATORS: rename map item TRANSLATORS: character rename button TRANSLATORS: shop window button
en: Rename
ca: Anomena de nou

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: delete homunculus TRANSLATORS: kill player
en: Kill
ca: Mata

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet drop loot
en: Drop loot
ca: Llença el botí

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet unequip item TRANSLATORS: equipment window button TRANSLATORS: inventory button
en: Unequip
ca: Desequipa

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet return to egg
en: Return to egg
ca: Torna a l'ou

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add being name to chat TRANSLATORS: add player name to chat
en: Add name to chat
ca: Afegeix nom al xat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
ca: Cancel·la

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: settings tab name
en: Players
ca: Jugadors

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player from party
en: Kick from party
ca: Expulsa de l'equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pickup item from ground
en: Pick up
ca: Recull

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item name to chat TRANSLATORS: copy selected outfit to chat input
en: Add to chat
ca: Afegeix al xat

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Map Item
ca: Objecte del mapa

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove map item TRANSLATORS: remove attack target TRANSLATORS: remove item from pickup filter
en: Remove
ca: Suprimeix

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp to map item TRANSLATORS: warp select button
en: Warp
ca: Teletransportació

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move camera to map item
en: Move camera
ca: Mou la càmera

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: restore camera to default view
en: Restore camera
ca: Restaura la càmera

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: long button name for outfits window. TRANSLATORS: outfits button tooltip TRANSLATORS: outfits window name
en: Outfits
ca: Vestuari

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy equipment from player to outfit
en: Copy from player
ca: Copia del jugador

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: clear selected outfit TRANSLATORS: input action name
en: Clear outfit
ca: Treu vestuari

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: long button name for spells window.
en: Spells
ca: Conjurs

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: edit selected spell
en: Edit spell
ca: Edita conjur

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove all text from chat tab TRANSLATORS: clear pin code button TRANSLATORS: npc dialog button
en: Clear
ca: Neteja

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disable chat tab highlight
en: Disable highlight
ca: Desactiva ressaltat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable chat tab highlight
en: Enable highlight
ca: Activa ressaltat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: do not remove player names from chat tab
en: Don't remove name
ca: No suprimeixis el nom

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove player names from chat tab
en: Remove name
ca: Suprimeix nom

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable away messages in chat tab
en: Enable away
ca: Activa mode absent

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disable away messages in chat tab
en: Disable away
ca: Desactiva mode absent

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable away messages in chat tab
en: Leave
ca: Surt

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy selected text to clipboard TRANSLATORS: copy link to clipboard TRANSLATORS: copy npc text to clipboard
en: Copy to clipboard
ca: Copia al porta-retalls

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Change guild position
ca: Canvia la posició del gremi

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: window
ca: finestra

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: unlock window
en: Unlock
ca: Desbloqueja

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: lock window
en: Lock
ca: Bloqueja

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show emotes for:
ca: Mostra emoticones per:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for player TRANSLATORS: settings group
en: Player
ca: Jugador

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for pet
en: Pet
ca: Mascota

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for homuncules TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus
ca: Homuncle

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for mercenary TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary
ca: Mercenari

note: TRANSLATORS: dialog caption TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Rename map sign
ca: Canvia nom de la marca de mapa

note: TRANSLATORS: label TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Name:
ca: Nom:

note: TRANSLATORS: dialog caption TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Player comment
ca: Comentari de jugador

note: TRANSLATORS: label TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Comment:
ca: Comentari:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item to trade
en: Add to trade
ca: Afegeix a l'intercanvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add 10 item amount to trade
en: Add to trade 10
ca: Afegeix 10 a l'intercanvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add half item amount to trade
en: Add to trade half
ca: Afegeix la meitat a l'intercanvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all amount except one item to trade
en: Add to trade all-1
ca: Afegeix tots a l'intercanvi-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all amount item to trade
en: Add to trade all
ca: Afegeix tots al intercanvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item to storage TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: setup button
en: Store
ca: Emmagatzema

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add 10 item amount to storage
en: Store 10
ca: Emmagatzema 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add half item amount to storage
en: Store half
ca: Emmagatzema la meitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all except one item to storage
en: Store all-1
ca: Emmagatzema-ho tot-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all item amount to storage
en: Store all
ca: Emmagatzema-ho tot

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sub menu for craft
en: Move to craft...
ca: Mou a crear...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get item from storage TRANSLATORS: storage button
en: Retrieve
ca: Recupera

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get 10 item amount from storage
en: Retrieve 10
ca: Recupera 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get half item amount from storage
en: Retrieve half
ca: Recupera la meitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get all except one item amount from storage
en: Retrieve all-1
ca: Recupera tots-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get all item amount from storage
en: Retrieve all
ca: Recupera-ho tot

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: use item TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: default use button name TRANSLATORS: skills dialog button
en: Use
ca: Utilitza

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Clear drop window
ca: Neteja la finestra d'abocament

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: hide player TRANSLATORS: hide npc
en: Hide
ca: Amaga

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Show
ca: Mostra

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Open yellow bar settings
ca: Obre la configuració de la barra groga

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Reset yellow bar
ca: Restaura la barra groga

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy status to chat TRANSLATORS: status window button
en: Copy to chat
ca: Copia al xat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move attack target up
en: Move up
ca: Mou amunt

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move attack target down
en: Move down
ca: Mou avall

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: undress item from player TRANSLATORS: undress player
en: Undress
ca: Despulla

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy text to clipboard TRANSLATORS: debug window stats copy button
en: Copy
ca: Copia

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: paste text from clipboard
en: Paste
ca: Enganxa

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: open link in browser
en: Open link
ca: Obre enllaç

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show window
ca: Mostra la finestra

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill
ca: Habilitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add skill to shortcurs tab
en: Add skill shortcut
ca: Afegeix drecera d'habilitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill level
en: Skill level...
ca: Nivell d'habilitat...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast type
en: Skill cast type...
ca: Tipus d'encanteri d'habilitat...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast offset by x
en: Skill offset by x...
ca: Compensació d'habilitat per x...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast offset by y
en: Skill offset by y...
ca: Compensació d'habilitat per y...

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill cast offset by x
ca: Compensació d'habilitat d'encanteri per x

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill cast offset by y
ca: Compensació d'habilitat d'encanteri per y

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level header
en: Select skill level
ca: Selecciona nivell d'habilitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level
en: Max level
ca: Nivell màxim

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type header
en: Select skill cast type
ca: Selecciona tipus d'encanteri d'habilitat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Default
ca: Per defecte

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: debug window tab
en: Target
ca: Selecciona

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type
en: Mouse position
ca: Posició del ratolí

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: Skill type
en: Self
ca: Jo mateix

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to disregarded list
en: Disregard
ca: Desatendre

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to ignore list TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Ignore
ca: Ignorar

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to black list
en: Black list
ca: Llista negra

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to enemy list
en: Set as enemy
ca: Estableix com enemic

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to erased list
en: Erase
ca: Esborra

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to friends list
en: Be friend
ca: Fer-se amic

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove player from ignore list
en: Unignore
ca: Deixa d'ignorar

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Follow
ca: Segueix

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: imitate player
en: Imitate
ca: Imita

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy item
en: Buy (?)
ca: Compra (?)

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sell item
en: Sell (?)
ca: Ven (?)

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to party
en: Invite to party
ca: Invita a l'equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to party
en: Join chat %s
ca: Uneix-te al xat %s

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Show Items
ca: Mostra objectes

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove item from pickup list
en: Remove from pickup list
ca: Suprimeix de la llista de recollits

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Add to pickup list
ca: Afegeix a la llista de recollits

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove protection from item
en: Unprotect item
ca: Desprotegeix objecte

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add protection to item
en: Protect item
ca: Protegeix objecte

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: inventory button
en: Drop...
ca: Llença...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop all item amount
en: Drop all
ca: Llença tots

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: long button name for drops window. TRANSLATORS: inventory button
en: Drop
ca: Llença

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm commands
en: GM...
ca: MJ...

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show %s
ca: Mostra %s

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player account info
en: Account info
ca: Informació de compte

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player level
en: Level
ca: Nivell

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player stats TRANSLATORS: clan window tab
en: Stats
ca: Atributs

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player inventory list TRANSLATORS: long button name for inventory window. TRANSLATORS: inventory window name TRANSLATORS: inventory type name
en: Inventory
ca: Inventari

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player storage list TRANSLATORS: inventory type name
en: Storage
ca: Emmagatzematge

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player cart list TRANSLATORS: long button name for cart window. TRANSLATORS: cart button tooltip TRANSLATORS: inventory type name
en: Cart
ca: Carretó

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm commands TRANSLATORS: settings option
en: Commands
ca: Ordres

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm char commands
en: Char commands
ca: Ordres de personatge

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: back to gm menu
en: Back
ca: Enrere

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: find player position
en: Locate
ca: Localitza

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: check player ip
en: Check ip
ca: Comprova la ip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: go to player position TRANSLATORS: warp to npc
en: Goto
ca: Ves a

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall player to current position TRANSLATORS: warp npc to player location
en: Recall
ca: Crida

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall all party members to player location
en: Recall party
ca: Crida a l'equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall all guild members to player location
en: Recall guild
ca: Crida al gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: give party leader status
en: Give party leader
ca: Dóna al líder de l'equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show menu
en: Show...
ca: Mostra...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute menu
en: Mute...
ca: Silencia...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: send player to jail
en: Jail
ca: Empresona

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: restore player from jail
en: Unjail
ca: Treu de la presó

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player as killer
en: Killer
ca: Assassí

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player as killable
en: Killable
ca: Assassinable

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player save position
en: Set save
ca: Estableix punt de desar partida

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp player to save position
en: Warp to save
ca: Teletransporta a punt de desar partida

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp player to random position on same map
en: Warp to random
ca: Teletransporta a qualsevol lloc

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn player clone
en: Spawn clone
ca: Crea un clon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn slave player clone
en: Spawn slave clone
ca: Crea un clon esclau

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn evil player clone
en: Spawn evil clone
ca: Crea un clon malvat

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: break guild
en: Break guild
ca: Desfés el gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player TRANSLATORS: kick monster
en: Kick
ca: Expulsa

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Mute %s
ca: Silencia %s

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute player
en: Mute %d
ca: Silencia %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute player
en: Unmute %d
ca: Treu el silenci %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disguise to npc TRANSLATORS: disguise to monster
en: Disguise
ca: Disfressa

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn monster
en: Spawn same
ca: Crea el mateix

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn slave monster
en: Spawn slave
ca: Crea un esclau

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show monster information TRANSLATORS: show item information TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: clan window tab TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: info message header TRANSLATORS: info header TRANSLATORS: info message
en: Info
ca: Informació

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show selected monster in current map
en: Search
ca: Busca

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show selected monster spawns in all maps
en: Search spawns
ca: Busca nius

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show who drops item
en: Who drops
ca: Qui llença

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 1
ca: Afegeix 1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 5
ca: Afegeix 5

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 10
ca: Afegeix 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 100
ca: Afegeix 100

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 1000
ca: Afegeix 1000

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 10000
ca: Afegeix 10.000

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: GM commands
ca: Ordres del MJ

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move current item to craft slot
en: Move to craft %d
ca: Mou a crear %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: open mail dialog
en: Mail to...
ca: Envia per correu a...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: catch pet command
en: Taming pet
ca: Doma mascota

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: adopt child command
en: Adopt child
ca: Adopta nen

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: leave party
en: Leave party
ca: Deixa l'equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: create party TRANSLATORS: dialog header
en: Create party
ca: Crea equip

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: leave guild
en: Leave guild
ca: Deixa gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: create guild TRANSLATORS: dialog header
en: Create guild
ca: Crea gremi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: change guild notice message
en: Change notice
ca: Canvia l'avís

note: TRANSLATORS: skill level
en: Level: %d / %d
ca: Nivell: %d / %d

note: TRANSLATORS: skill level for tmw fake skills
en: Level: Unknown
ca: Nivell: Desconegut

note: TRANSLATORS: skill cast type
en: Self position
ca: Posició pròpia

note: TRANSLATORS: skill cast type
en: Cast type: %s
ca: Tipus d'encanteri: %s

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: status window tab name
en: Basic
ca: Bàsic

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: long button name for shortcuts window.
en: Shortcuts
ca: Dreceres

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for windows list menu. TRANSLATORS: input action label
en: Windows
ca: Finestres

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: inventory type name
en: Craft
ca: Crea

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: emotes window name TRANSLATORS: emotes tab name
en: Emotes
ca: Emoticones

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: longt button name for chat window. TRANSLATORS: chat window name
en: Chat
ca: Xat

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: palette label TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: input action group TRANSLATORS: input action name
en: Other
ca: Altres

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name
en: Gui
ca: IGU

note: TRANSLATORS: palette label
en: Beings
ca: Éssers

note: TRANSLATORS: palette color
en: Being
ca: Ésser

note: TRANSLATORS: palette color
en: Friend names
ca: Noms d'amics

note: TRANSLATORS: palette color
en: Disregarded names
ca: Noms desatesos

note: TRANSLATORS: palette color
en: Ignored names
ca: Noms ignorats

note: TRANSLATORS: palette color
en: Erased names
ca: Noms esborrats

note: TRANSLATORS: palette color
en: Other players names
ca: Altres noms de jugadors

note: TRANSLATORS: palette color
en: Own name
ca: Nom propi

note: TRANSLATORS: palette color
en: GM names
ca: Noms de MJ

note: TRANSLATORS: palette color
en: NPCs
ca: PNJs

note: TRANSLATORS: palette color TRANSLATORS: settings option
en: Monsters
ca: Monstres

note: TRANSLATORS: palette color
en: Pets
ca: Mascotes

note: TRANSLATORS: palette color
en: Skill unit
ca: Unitat d'habilitat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Party members
ca: Membres de l'equip

note: TRANSLATORS: palette color
en: Guild members
ca: Membres del gremi

note: TRANSLATORS: palette color
en: Team %d
ca: Equip %d

note: TRANSLATORS: palette label
en: Particles
ca: Partícules

note: TRANSLATORS: palette color
en: Particle effects
ca: Efectes de partícules

note: TRANSLATORS: palette color
en: Pickup notification
ca: Notificació d'objecte recollit

note: TRANSLATORS: palette color
en: Exp notification
ca: Notificació d'exp

note: TRANSLATORS: palette label
en: Hp bars
ca: Barres de punts de vida

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player HP bar
ca: Barra de punts de vida del Jugador

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player HP bar (second color)
ca: Barra de punts de vida del Jugador (segon color)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster HP bar
ca: Barra de punts de vida de monstres

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster HP bar (second color)
ca: Barra de punts de vida de monstres (segon color)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus HP bar
ca: Barra de punts de vida de l'homuncle

note: TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus HP bar (second color)
ca: Barra de punts de vida de l'homuncle (segon color)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary HP bar
ca: Barra de punts de vida del mercenari

note: TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary HP bar (second color)
ca: Barra de vida del mercenari (segon color)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Elemental HP bar
ca: Barra de punts de vida elemental

note: TRANSLATORS: palette color
en: Elemental HP bar (second color)
ca: Barra de punts de vida elemental (segon color)

note: TRANSLATORS: palette label
en: Hits
ca: Cops

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player hits monster
ca: Jugador colpeja monstre

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster hits player
ca: Monstre colpeja jugador

note: TRANSLATORS: palette color
en: Other player hits local player
ca: Altre jugador colpeja jugador local

note: TRANSLATORS: palette color
en: Critical Hit
ca: Cop crític

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player hits monster
ca: Jugador local colpeja monstre

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player critical hit
ca: Cop crític de jugador local

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player miss
ca: Jugador local falla el cop

note: TRANSLATORS: palette color
en: Misses
ca: Cops fallats

note: TRANSLATORS: palette label
en: Tiles
ca: Rajoles

note: TRANSLATORS: palette color
en: Portal highlight
ca: Portal ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Default collision highlight
ca: Conflicte per defecte ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Air collision highlight
ca: Conflicte a l'aire ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Water collision highlight
ca: Conflicte a l'aigua ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster collision highlight
ca: Conflicte entre monstres ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Special ground collision highlight
ca: Conflicte a terra especial ressaltat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Walkable highlight
ca: Zona transitable ressaltada

note: TRANSLATORS: palette color
en: Tiles border
ca: Vores de rajoles

note: TRANSLATORS: palette label
en: Ranges
ca: Abasts

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player attack range
ca: Abast d'atac del jugador local

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player attack range border
ca: Límit de l'abast d'atac del jugador local

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster attack range
ca: Abast d'atac del monstre

note: TRANSLATORS: palette color
en: Skill attack range border
ca: Límit de l'abast d'atac d'habilitat

note: TRANSLATORS: palette color
en: Floor item amount color
ca: Color de quantitat d'objectes del terra

note: TRANSLATORS: palette color
en: Home place
ca: Casa

note: TRANSLATORS: palette color
en: Home place border
ca: Límits de la casa

note: TRANSLATORS: palette color
en: Road point
ca: Camí

note: TRANSLATORS: status window label TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button
en: Max
ca: Màxim

note: TRANSLATORS: character level
en: Level: %u
ca: Nivell: %u

note: TRANSLATORS: character money TRANSLATORS: money label TRANSLATORS: status window label
en: Money: %s
ca: Diners: %s

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Run command
ca: Executa ordre

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Open url
ca: Obre url

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: trade window button
en: Add
ca: Afegeix

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
ca: Surt

note: TRANSLATORS: sell dialog label TRANSLATORS: buy dialog label
en: Price: %s / Total: %s
ca: Preu: %s / Total: %s

note: TRANSLATORS: setup item button TRANSLATORS: servers dialog button
en: Edit
ca: Edita

note: TRANSLATORS: status window label
en: Character points: %d
ca: Punts de personatge: %d

note: TRANSLATORS: battle chat tab name
en: Battle
ca: Batalla

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement:
ca: Anunci global:

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement from %s:
ca: Anunci global de %s:

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s whispers: %s
ca: %s xiuxiuejos: %s

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s is now Online.
ca: %s es troba en línia.

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s is now Offline.
ca: %s ja no es troba en línia.

note: TRANSLATORS: guild chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Guild
ca: Gremi

note: TRANSLATORS: gb tab name
en: GM
ca: MJ

note: TRANSLATORS: lang chat tab name
en: Lang
ca: Lleng

note: TRANSLATORS: party chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Party
ca: Equip

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Music:
ca: Música:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map:
ca: Mapa:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map name:
ca: Nom del mapa:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Minimap:
ca: Minimapa:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Particle count:
ca: Recompte de partícules:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map actors count:
ca: Recompte d'agents al mapa:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Player Position:
ca: Posició del jugador:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Draw calls:
ca: Trucades de dibuix:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Texture binds:
ca: Vincles de textures:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (Software)
ca: %d FPS (Programari)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (normal OpenGL)
ca: %d FPS (OpenGL normal)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (safe OpenGL)
ca: %d FPS (OpenGL segur)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (mobile OpenGL ES)
ca: %d FPS (OpenGL ES mòbil)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (mobile OpenGL ES 2)
ca: %d FPS (OpenGL ES 2 mòbil)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (modern OpenGL)
ca: %d FPS (OpenGL modern)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (SDL2 default)
ca: %d FPS (SDL2 per defecte)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Textures count:
ca: Recompte de textures:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Particle count: %d
ca: Recompte de partícules: %d

note: TRANSLATORS: debug window label
en: In: %d bytes/s
ca: Rebent: %d bytes/s

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Out: %d bytes/s
ca: Enviant: %d bytes/s

note: TRANSLATORS: audio tab in settings
en: Audio
ca: Àudio

note: TRANSLATORS: settings option
en: Basic settings
ca: Configuració bàsica

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable Audio
ca: Activa àudio

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable music
ca: Activa música

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable game sfx
ca: Activa sfx del joc

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gui sfx
ca: Activa sfx de la IGU

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sfx volume
ca: Volum d'sfx

note: TRANSLATORS: settings option
en: Music volume
ca: Volum de la música

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable music fade out
ca: Activa fade out de la música

note: TRANSLATORS: settings option
en: Audio frequency
ca: Freqüència d’àudio

note: TRANSLATORS: audio type
en: stereo
ca: estèreo

note: TRANSLATORS: audio type
en: surround
ca: envoltant

note: TRANSLATORS: audio type
en: surround+center+lfe
ca: envoltant+centre+lfe

note: TRANSLATORS: settings option
en: Audio channels
ca: Canals d'àudio

note: TRANSLATORS: settings option
en: Parallel number of sounds
ca: Número de sons paral·lels

note: TRANSLATORS: settings group
en: Sound effects
ca: Efectes de so

note: TRANSLATORS: settings option
en: Information dialog sound
ca: So del diàleg d'informació

note: TRANSLATORS: settings option
en: Request dialog sound
ca: So de la sol·licitud de diàleg

note: TRANSLATORS: settings option
en: Whisper message sound
ca: So de missatge xiuxiueig

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight message sound
ca: So de missatge ressaltat

note: TRANSLATORS: settings option
en: Global message sound
ca: So de missatge global

note: TRANSLATORS: settings option
en: Error message sound
ca: So de missatge d'error

note: TRANSLATORS: settings option
en: Trade request sound
ca: So de sol·licitud d'intercanvi

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show window sound
ca: So de mostrar la finestra

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide window sound
ca: So d'amagar la finestra

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable mumble voice chat
ca: Activa xat de veu de murmuri

note: TRANSLATORS: settings option
en: Download music
ca: Baixa música

note: TRANSLATORS: settings group
en: Window
ca: Finestra

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto hide chat window
ca: Amaga la finestra de xat automàticament

note: TRANSLATORS: settings description
en: Chat window will be automatically hidden when not in use.
    
    Hit Enter or hover mouse to show chat again.
ca: La finestra de xat es tancarà automàticament quan no s'utilitzi.
    
    Premeu Retorn o moveu el ratolí per què es mostri de nou.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Protect chat focus
ca: Protegeix enfocament del xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enables aggressive protection of input focus in chat window.
    
    Note: no other text inputs will be allowed to receive text input when you typing in chat window.
ca: Activa protecció agressiva del focus d‘entrada de la finestra de xat.
    
    Nota: no es permetrà la recepció d‘altres entrades de textos quan esteu teclejant a la finestra de xat.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Remove colors from received chat messages
ca: Suprimeix colors dels missatges de xat rebuts

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to strip colors from incoming chat messages. All messages will use default chat text color if this enabled.
ca: Activa aquesta opció per treure els colors dels missatges de xat entrants. Tots els missatges utilitzaran el color de text de xat per defecte si això s'activa.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show chat colors list
ca: Mostra llista de colors del xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to show color selection drop-down in chat window. Chat window will display color selection drop-down.
    
    It allows one to select default color of outgoing chat messages easily, but also occupies some space in chat window.
ca: Activa aquesta opció per mostrar el desplegable de selecció de colors a la finestra de xat. La finestra de xat mostrarà el desplegable de selecció de color.
    
    Et permet seleccionar el color per defecte dels missatges de xat de sortida fàcilment, però també ocupa una mica d'espai a la finestra de xat.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow magic and GM commands in all chat tabs
ca: Activa màgia i ordres de MJ a totes les pestanyes de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to be able to type spells and GM commands in any tab.
ca: Activa aquesta opció per poder escriure encantaments i ordres del MJ a qualsevol pestanya.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Limits
ca: Límits

note: TRANSLATORS: settings option
en: Limit max chars in chat line
ca: Limita número màxim de caràcters en línia de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: Limits how many characters will be shown in longest lines of text displayed in chat.
    
    Note: long lines can make client slower. Lines longer than this limit will be truncated.
ca: Limita quants caràcters es mostraran a les línies de text més llargues que es mostren al xat.
    
    Nota: les línies llargues poden alentir al client. Les línies més llargues d'aquest límit poden sortir truncades.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Limit max lines in chat
ca: Limita màxim de línies de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: Limits how many lines chat will keep in scrollback buffer. Chat keeps specified number of last lines of text. Oldest lines exceeding this limit are discarded from scrollback buffer.
    
    Note: keeping too many lines in scroll buffer can slow client down.
ca: Limita quantes línies de xat es poden emmagatzemar al xat. El xat emmagatzema un número de les últimes línies de text. Les més antigues que superin aquest límit s'exclouran.
    
    Nota: guardar massa línies al xat pot alentir al client.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Logs
ca: Registres

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable chat Log
ca: Activa registre de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: If you enable this setting, chat logs will be written to disk.
    
    Note: chat logs can take noticeable amount of disk space over time.
ca: Si activeu aquesta opció, els registres de xat es guardaran al disc.
    
    Nota: els diaris de xat poden ocupar molt espai al disc amb el temps.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable debug chat Log
ca: Activa registre de depurador de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: If you enable this, debug chat tab also will be logged to disk.
ca: Si aquesta opció es troba activada, la pestanya de depuració de xat s'enregistrarà al disc.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show chat history
ca: Mostra historial de xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, client will load old chat tabs content from logs on startup instead of starting with empty chat tabs.
ca: Si aquesta opció es troba activa, el client carregarà el contingut de les pestanyes de xats antics des dels registres al iniciar enlloc d'arrencar amb les pestanyes buides.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show party online messages
ca: Mostra els missatges d'equip en línia

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, online status changes of party members will be shown in party tab of chat.
    
    This adds some extra noise to chat, but allows one to see when your buddies are coming online.
ca: Si aquesta opció es troba activa, es mostraran els canvis de estat en línia dels membres de l'equip a la pestanya d'equip del xat.
    
    Això afegeix un soroll extra al xat, però ens permet veure quan els nostres companys es connecten.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show guild online messages
ca: Mostra els missatges de gremi en línia

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, online status changes of guild members will be shown in guild tab of chat.
    
    This adds some extra noise to chat, but allows one to see when your buddies are coming online.
ca: Si aquesta opció es troba activa, es mostraran els canvis d'estat en línia dels membres del gremi a la pestanya de gremi del xat.
    
    Això afegeix un soroll extra al xat, però us permet veure quan els vostres companys es connecten.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Messages
ca: Missatges

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide shop messages
ca: Amaga missatges de botiga

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, no messages related to built-in ManaPlus shop will be displayed in chat. Disable this setting if you want to see shop-related messages.
    
    Note: technically, ManaPlus shop implemented as usual private messages with special content. If you disable this setting, you will be able to see these messages and get idea when other players are looking at your shop.
ca: Si aquesta opció es troba activa, no es mostrarà cap missatge relacionat amb les botigues integrades del ManaPlus al xat. Desactiveu aquesta opció si voleu veure missatges relacionats amb les botigues.
    
    Nota: tècnicament, la botiga del ManaPlus implementa missatges privats amb contingut especial. Si desactiveu aquesta opció, podreu veure aquests missatges per tenir una idea del que veuen altres jugadors quan veuen la vostra botiga.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show MVP messages
ca: Mostra els missatges MVP

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to see MVP messages from server.
    
    Note: MVP messages are not used on TMW/Evol/etc servers, so this feature usually makes little difference.
ca: Activa aquesta opció per veure els missatges MVP del servidor.
    
    Nota: els missatges MVP no s'utilitzen als servidors TMW/Evol/etc, així que aquesta característica no canviarà gaire cosa.

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: input action group TRANSLATORS: input action label
en: Tabs
ca: Pestanyes

note: TRANSLATORS: settings option
en: Put all whispers in tabs
ca: Col·loca tots els xiuxiuejos en pestanyes

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, all whispers (private messages) will be placed in separate tabs, separate tab for each player. If this setting disabled, all whispers will appear in General tab.
    
    Note: putting all whispers to single General tab is known to be confusing. Think twice before disabling this feature.
ca: Si aquesta opció es troba activa, tots els xiuxiuejos (missatges privats) es situaran a pestanyes separades, una per cada jugador. Si es troba desactivada, tots els xiuxiuejos sortiran a la Pestanya general.
    
    Nota: posar tots els xiuxiuejos a una Pestanya general pot ser confús. Penseu-ho dos cops abans de desactivar aquesta opció.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log magic messages in debug tab
ca: Registra els missatges de màgia a la pestanya del depurador

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, spell invocation will be shown in Debug tab. If disabled, it will be shown in General tab instead.
    
    Note: it does not affects server replies related to spells.
ca: Si aquesta opció es troba activa, els conjurs d'invocació es mostraran a la Pestanya de depuració. Si es troba desactivada, es mostrarà a la Pestanya general.
    
    Nota: No afecta als les respostes del servidor relacionades amb conjurs.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show server messages in debug tab
ca: Mostra els missatges del servidor a la pestanya del depurador

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, server messages will be shown in Debug tab of chat. If disabled, server messages will appear in General chat instead.
    
    Note: according to 4144, disabling this could also make you to lose some debug messages from client in Debug tab since these are fake server messages.
ca: Si aquesta opció es troba activa, els missatges de servidor es mostraran a la Pestanya de depuració de xat. Si es troba desactivada, els missatges de servidor sortiran al xat General.
    
    Nota: d'acord amb 4144, desactivar això podria fer-vos perdre alguns missatges de depuració del client a la Pestanya de depuració, ja que són missatges de servidor falsos.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable trade tab
ca: Activa pestanya d'intercanvi

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enables trade tab. Trade tab is basically some filter. Messages containing words typical for trades will go to Trade tab. This will make General tab less noisy. If this setting is disabled, all trade related players messages will stay in General tab.
ca: Activa la pestanya d'intercanvi. La pestanya d'intercanvi es bàsicament algun filtre. 
    Els missatges que continguin paraules típiques per intercanvis aniran a la Pestanya d'intercanvi. Això farà que la Pestanya general tingui menys soroll. Si aquesta opció es troba desactivada, tots els missatges de jugadors relacionats amb l'intercanvi sortiran a la Pestanya general.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gm tab
ca: Activa la pestanya de MJ

note: TRANSLATORS: settings description
en: If enabled, GM tab will appear in chat. It displays text related GM activity.
    
    Note: this setting only makes difference for GMs (Game Masters) since this tab only appears for GMs.
ca: Si es troba activa, la pestanya de MJ sortirà al xat. Mostra text relacionat amb l‘activitat del MJ.
    
    Nota: aquesta opció només serveix pels MJs (Moderadors del Joc) ja que aquesta pestanya només la veuen els MJ.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable language tab
ca: Activa pestanya de llengua

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, language tab will appear if server supports this feature.
    
    Note: only supported by Evol server yet.
ca: Si aquesta característica es troba activa, la pestanya de llengua sortirà si el servidor és compatible.
    
    Nota: només és compatible al servidor Evol de moment.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show all languages messages
ca: Mostra els missatges de totes les llengües

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled and server supports different chats for different languages, you will see messages for all languages, regardless of your language preferences.
    
    Note: it only works on servers supporting language tabs feature, like Evol.
ca: Si aquesta opció es troba activa i el servidor és compatible amb els xats en diferents llengües, veureu els missatges per totes les llengües, sense importar les vostres preferències de llengua.
    
    Nota: només funciona a servidors que siguin compatibles amb la característica de les pestanyes de llengua, com per exemple l‘Evol.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable battle tab
ca: Activa pestanya de batalla

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, Battle tab will appear in chat. This tab will contain messages related to battles, like damage and experience gain, if battle messages are enabled.
    
    Note: client restart required to take effect.
ca: Si aquesta opció es troba activa, la Pestanya de batalla sortirà al xat. Aquesta pestanya contindrà missatges relacionats amb les batalles, com el dany, l‘experiència guanyada, si els missatges de batalla estan actius.
    
    Nota: es requereix que el client reiniciï per que això tingui efecte.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show battle events
ca: Mostra esdeveniments de batalla

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, messages related to battle like damage or experience gain will be displayed in Debug or Battle tab. If disabled, no battle messages will be displayed.
ca: Si aquesta opció es troba activa, tots els missatges relacionats amb la lluita, com el dany o l'adquisició d'experiència, es mostraran a la pestanya Depurador o Batalla. Si es troba desactivada, no es mostraran missatges relacionats amb la batalla.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Resize chat tabs if need
ca: Ajusta la mida de la pestanya de xat si és necessari

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, text in chat will be automatically adjusted to adapt to appearance of chat input field when you typing message and when input field of chat disappears. If disabled, chat input area will always occupy its place, which could be otherwise usable for text.
    
    Note: its mostly about jumpy attitude vs less usable space for text.
ca: Si aquesta característica es troba activa, el text del xat s'ajustarà automàticament per adaptar-se a l'aparença del camp d'entrada de text quan s'escrigui un missatge i quan aquest camp d'entrada de text desaparegui. Si es troba desactivada, l'àrea d'entrada de xat ocuparà el seu lloc, que d'altra banda es podria usar per a text.
    
    Nota: es tracta de l'actitud vs. menys espai usable per a text.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable trade spam filter
ca: Activa filtre d'intercanvi de comentaris brossa

note: TRANSLATORS: settings group
en: Time
ca: Hora

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use local time
ca: Utilitza hora local

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, timestamps in chat will use local times. If disabled, server time will be used (often it is GMT+0).
ca: Si aquesta característica es troba activa, la marca horària utilitzarà l'hora local. Si es troba desactivada, s'utilitzarà el servidor d'hora (normalment és GMT+0).

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight words (separated by comma)
ca: Ressalta paraules (separades per comes)

note: TRANSLATORS: settings description
en: Here you can specify some extra words which will also cause highlighting. Use comma to separate words.
    
    Note: frequent highlights are annoying - use it with caution.
ca: Aquí podeu especificar paraules extra que també es ressalten. Utilitzeu les comes per separar-les.
    
    Nota: el ressaltat freqüent és molest, utilitzeu-lo amb moderació.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Globals ignore names (separated by comma)
ca: Els globals ignoren els noms (separats per comes)

note: TRANSLATORS: settings description
en: This setting allows you to ignore some global messages if particular sender (NPC, GM) annoys you too much. Global will be moved to Debug instead.
    
    Note: careless use of this feature can make you to miss important announces!
ca: Aquesta configuració us permet ignorar missatges globals si us molesta algun remitent particular (PNJ, MJ). El global, al seu torn, es mourà a Depuració.
    
    Nota: l'ús indegut d'aquesta característica us pot fer perdre avisos importants!

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show emotes button in chat
ca: Mostra botons d'emoticones al xat

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, button will appear near text input field. This button allows one to invoke composing window, which allows one to insert smiles and text formatting easily.
    
    Note: same window can also be invoked by hotkey when typing, usually F1 by default.
ca: Si aquesta configuració es troba activa, un botó apareixerà al costat del camp d'entrada del text. Aquest botó us permet invocar la finestra de redacció, que permet inserir emoticones i format de text fàcilment.
    
    Nota: aquesta finestra es pot invocar amb una drecera, que normalment per defecte és F1.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show motd server message on start
ca: Mostra motd dia del servidor a l'inici

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, client will display server MOTD (message of the day) once you connect to server. Disable it to hide MOTD.
ca: Si la configuració es troba activa, el client visualitzarà el MOTD (missatge del dia) del servidor un cop us hagueu connectat al servidor. Desactiveu-ho per amagar el MOTD.

note: TRANSLATORS: color selection preview message
en: This is what the color looks like
ca: Així es com es veu el color

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Type:
ca: Tipus:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Delay:
ca: Retard:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Red:
ca: Vermell:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Green:
ca: Verd:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Blue:
ca: Blau:

note: TRANSLATORS: color type
en: Static
ca: Estàtic

note: TRANSLATORS: color type
en: Pulse
ca: Pols

note: TRANSLATORS: color type
en: Rainbow
ca: Arc de Sant Martí

note: TRANSLATORS: color type
en: Spectrum
ca: Espectre

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Alpha:
ca: Alfa:

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Assign
ca: Assigna

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Unassign
ca: Desassigna

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Reset all keys
ca: Restaura totes les tecles

note: TRANSLATORS: setting tab name
en: Input
ca: Entrada

note: TRANSLATORS: input settings error header
en: Key Conflict(s) Detected.
ca: Conflicte de tecla(es) detectat.

note: TRANSLATORS: input settings error
en: Conflict "%s" and "%s" keys. Resolve them, or gameplay may result in strange behaviour.
ca: Conflicte entre les tecles "%s" i "%s". Arregleu-ho o la jugabilitat pot resultar afectada.

note: TRANSLATORS: unknown key name TRANSLATORS: quests window quest name
en: unknown
ca: desconegut

note: TRANSLATORS: joystick settings tab label
en: Press the button to start calibration
ca: Premeu el botó per iniciar el calibratge

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Calibrate
ca: Calibra

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Detect joysticks
ca: Detecta les palanques de control

note: TRANSLATORS: joystick settings tab checkbox
en: Enable joystick
ca: Activa la palanca de control

note: TRANSLATORS: joystick settings tab checkbox
en: Use joystick if client window inactive
ca: Utilitza la palanca de control si la finestra del client es troba inactiva

note: TRANSLATORS: joystick settings tab name
en: Joystick
ca: Palanca de control

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Stop
ca: Atura

note: TRANSLATORS: joystick settings tab label
en: Rotate the stick and don't press buttons
ca: Gireu la palanca de control i no premeu cap botó

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Always show
ca: Mostra sempre

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Auto hide in small resolution
ca: Amaga en resolució petita automàticament

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Always auto hide
ca: Amaga automàticament sempre

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: System proxy
ca: Sistema de servidor intermediari

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: Direct connection
ca: Connexió directa

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: SOCKS5 hostname
ca: SOCKS5 nom del l'amfitrió

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: low
ca: baixa

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: particle details
en: medium
ca: mitjana

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: high
ca: alta

note: TRANSLATORS: screen density type
en: xhigh
ca: xalta

note: TRANSLATORS: screen density type
en: xxhigh
ca: xxalta

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: verbose
ca: verbositat

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: debug
ca: depura

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: warn
ca: avisa

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: critical
ca: crític

note: TRANSLATORS: misc tab in settings
en: Misc
ca: Varis

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show damage inflicted to monsters
ca: Mostra dany infligit als monstres

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto target only reachable monsters
ca: Selecciona automàticament només els monstres a l'abast

note: TRANSLATORS: settings option
en: Select auto target for attack skills
ca: Selecciona objectiu automàticament per habilitats d'atac

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight monster attack range
ca: Ressalta abast d'atac del monstre

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show monster hp bar
ca: Mostra barra de pv del monstre

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle monster targets
ca: Alterna objectius del monstre

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for map window. TRANSLATORS: debug window tab TRANSLATORS: mini map window name
en: Map
ca: Mapa

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show warps particles
ca: Mostra partícules de teletransportació

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight map portals
ca: Ressalta portals del mapa

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight floor items
ca: Ressalta objectes del terra

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight player attack range
ca: Ressalta abast d'atac del jugador

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show extended minimaps
ca: Mostra mini-mapes ampliats

note: TRANSLATORS: settings option
en: Draw path
ca: Dibuixa trajectòria

note: TRANSLATORS: settings option
en: Draw hotkeys on map
ca: Dibuixa tecles d'accés ràpid al mapa

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable lazy scrolling
ca: Activa desplaçament diferit

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scroll laziness
ca: Lentitud de desplaçament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scroll radius
ca: Radi de desplaçament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto resize minimaps
ca: Ajusta mida dels mini-mapes automàticament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Play map animations
ca: Reprodueix animacions dels mapes

note: TRANSLATORS: settings group
en: Moving
ca: S'està movent

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto fix position
ca: Corregeix posició automàticament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show server side position
ca: Mostra posició del servidor

note: TRANSLATORS: settings option
en: Attack while moving
ca: Ataca en moviment

note: TRANSLATORS: settings option
en: Attack next target
ca: Ataca següent objectiu

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sync player move
ca: Sincronitza moviments del jugador

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sync player move distance
ca: Sincronitza distància dels moviments del jugador

note: TRANSLATORS: settings option
en: Crazy move A program
ca: Programa A de moviment boig

note: TRANSLATORS: settings option
en: Mouse relative moves (good for touch interfaces)
ca: Moviments relatius del ratolí (bo per a les interfícies tàctils)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show own hp bar
ca: Mostra barra de pv pròpia

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable quick stats
ca: Activa atributs ràpidament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle player targets
ca: Alterna objectius del jugador

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show job exp messages
ca: Mostra missatges d'experiència d'ofici

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show players popups
ca: Mostra finestres emergents dels jugadors

note: TRANSLATORS: settings option
en: Afk message
ca: Missatge afk

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show job
ca: Mostra ofici

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable attack filter
ca: Activa filtre d'atac

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable pickup filter
ca: Activa filtre de recollida

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable advert protocol
ca: Activa protocol d'avís

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enabled pets support
ca: S'ha activat el suport de mascotes

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable weight notifications
ca: Activa notificacions importants

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for shop window. TRANSLATORS: shop window name TRANSLATORS: shop button tooltip
en: Shop
ca: Botiga

note: TRANSLATORS: settings option
en: Accept sell/buy requests
ca: Accepta sol·licitud de compra/venda

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable shop mode
ca: Activa mode botiga

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: npc dialog name
en: NPC
ca: PNJ

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle npc targets
ca: Alterna objectius del pnj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log NPC dialogue
ca: Registra diàlegs dels PNJ

note: TRANSLATORS: settings group
en: Bots support
ca: Suport de bots

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable guild bot support and disable native guild support
ca: Activa suport del bot del gremi i desactiva suport de gremi nadiu

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable manamarket bot support
ca: Activa suport del bot manamarket

note: TRANSLATORS: settings group
en: Keyboard
ca: Teclat

note: TRANSLATORS: settings option
en: Repeat delay
ca: Repeteix latència

note: TRANSLATORS: settings option
en: Repeat interval
ca: Repeteix interval

note: TRANSLATORS: settings option
en: Custom repeat interval
ca: Interval personalitzat de repetició

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable alt-tab workaround
ca: Activa solució temporal alt-tab

note: TRANSLATORS: settings option
en: Shortcut buttons
ca: Dreceres

note: TRANSLATORS: settings group
en: Proxy server
ca: Servidor intermediari

note: TRANSLATORS: settings option
en: Proxy type
ca: Tipus de servidor intermediari

note: TRANSLATORS: settings option
en: Proxy address:port
ca: Adreça de servidor intermediari:port

note: TRANSLATORS: settings option
en: Tunnel through HTTP proxy
ca: Túnel a través d'un servidor intermediari HTTP

note: TRANSLATORS: settings group
en: Logging
ca: S'està enregistrant

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL version check (do not disable)
ca: Activa comprovació de versió d'OpenGL (no desactivis)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable debug log
ca: Activa registre de depurador

note: TRANSLATORS: settings option
en: Ignore logging packets
ca: Ignora registre de paquets

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log unimplemented packets
ca: Registra paquets sense implementar

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL log
ca: Activa registre OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable input log
ca: Activa registre d'entrada

note: TRANSLATORS: settings option
en: SDL logging level
ca: Nivell d'enregistrament SDL

note: TRANSLATORS: settings option TRANSLATORS: input action name
en: Upload log file
ca: Puja arxiu de registre

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable server side attack
ca: Activa atac del servidor

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide support page link on error
ca: Amaga enllaç a pàgina de suport quan hi ha errors

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable double clicks
ca: Activa clics dobles

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable bot checker
ca: Activa comprovador de bot

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable buggy servers protection (do not disable)
ca: Activa protecció de servidors amb errors (no desactivis)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Low traffic mode
ca: Mode de tràfic baix

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use FBO for screenshots (only for opengl)
ca: Utilitza FBO per a captures de pantalla (només per a opengl)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Screenshot directory
ca: Directori de captures de pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Network delay between sub servers
ca: Latència de xarxa entre sub-servidors

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show background
ca: Mostra fons

note: TRANSLATORS: settings option
en: Screen density override
ca: Sobreescriu densitat de la pantalla

note: TRANSLATORS: settings label
en: No mods present
ca: Sense mods presents

note: TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: perfoamance tab quick button
en: Performance
ca: Rendiment

note: TRANSLATORS: settings option
en: Better performance (enable for better performance)
ca: Millor rendiment (activa per a millor rendiment)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto adjust performance
ca: Ajusta rendiment automàticament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hw acceleration
ca: Acceleració de mq

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable opacity cache (Software, can use much memory)
ca: Activa opacitat de memòria cau (el Programari pot utilitzar molta memòria)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable map reduce (Software)
ca: Activa reducció de mapa (Programari)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable compound sprite delay (Software)
ca: Activa latència dels sprites compostos (Programari)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable delayed images load (OpenGL)
ca: Activa pujada d'imatges amb latència (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture sampler (OpenGL)
ca: Activa mostrari de textures (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL context creation
ca: Activa creació de context d'OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL direct state access
ca: Activa accés directe als estats d'OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Better quality (disable for better performance)
ca: Millor qualitat (desactiva per a un millor rendiment)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable alpha channel fix (Software, can be very slow)
ca: Activa reparació del canal alfa (Programari, pot ser lent)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show beings transparency
ca: Mostra transparència d'éssers

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable reorder sprites (need for mods support).
ca: Activa reordenació dels sprites (és necessari pel suport dels mods).

note: TRANSLATORS: settings option
en: Small memory (enable for lower memory usage)
ca: Poca memòria (activa per a l'ús de poca memòria)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable advanced beings caching (Software)
ca: Desactiva memòria cau avançada (Programari)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable beings caching (Software)
ca: Desactiva memòria cau (Programari)

note: TRANSLATORS: settings group
en: Different options (enable or disable can improve performance)
ca: Diferents opcions (activa o desactiva per millorar el rendiment)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Try first sdl driver (only for SDL2 default mode)
ca: Prova el primer controlador sdl (només per al mode per defecte SDL2)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture compression (OpenGL)
ca: Activa compressió de textures (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable rectangular texture extension (OpenGL)
ca: Activa extensió de textura rectangular (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use new texture internal format (OpenGL)
ca: Utilitza nou format intern de textura (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture atlases (OpenGL)
ca: Activa atlas de textures (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cache all sprites per map (can use additional memory)
ca: Emmagatzema tots els sprites per mapa a la memòria cau (pot utilitzar memòria addicional)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cache all sounds (can use additional memory)
ca: Emmagatzema tots els sons a la memòria cau (pot utilitzar memòria addicional)

note: TRANSLATORS: settings group
en: Critical options (DO NOT change if you don't know what you're doing)
ca: Opcions crítiques (NO les canvieu si no sabeu allò que esteu fent)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable logging in game (do not enable)
ca: Desactiva connexió al joc (no ho activeu)

note: TRANSLATORS: screen badges type TRANSLATORS: visible name type
en: hide
ca: amaga

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at top
ca: Mostra a la part superior

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at right
ca: Mostra a la dreta

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at bottom
ca: Mostra a la part inferior

note: TRANSLATORS: visible name type
en: show
ca: Mostra

note: TRANSLATORS: visible name type
en: show on selection
ca: Mostra a la selecció

note: TRANSLATORS: show on top or down
en: top
ca: Part superior

note: TRANSLATORS: show on top or down
en: bottom
ca: Part inferior

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show gender
ca: Mostra gènere

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show level
ca: Mostra nivell

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show own name
ca: Mostra nom propi

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable extended mouse targeting
ca: Activa selecció estesa del ratolí

note: TRANSLATORS: settings option
en: Target dead players
ca: Selecciona jugadors morts

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show player names
ca: Mostra noms dels jugadors

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show player names at
ca: Mostra noms dels jugadors a

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto move names
ca: Mou noms automàticament

note: TRANSLATORS: settings option
en: Badges
ca: Distintius

note: TRANSLATORS: settings option
en: Secure trades
ca: Intercanvis segurs

note: TRANSLATORS: settings option
en: Unsecure chars in names
ca: Caràcters insegurs als noms

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show statuses
ca: Mostra estat

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show ip addresses on screenshots
ca: Mostra adreces IP en captures de pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow self heal with mouse click
ca: Permet l'autocuració amb un clic del ratolí

note: TRANSLATORS: settings option
en: Group friends in who is online window
ca: Grup d'amics a la finestra de connectats

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide erased players nicks
ca: Amaga usuaris de jugadors esborrats

note: TRANSLATORS: settings option
en: Collect players id and seen log
ca: Registra ID dels jugadors i registre de vist

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use special diagonal speed in players moving
ca: Utilitza velocitat diagonal especial als moviments dels jugadors

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log players actions (for GM)
ca: Registra les accions del jugador (per a MJ)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Create screenshots for each complete trades
ca: Crea captures de pantalla per cadascun dels intercanvis completats

note: TRANSLATORS: settings option
en: Emulate right mouse button by long mouse click (useful for touch interfaces)
ca: Emula el botó dret del ratolí amb un clic llarg (útil per a interfícies tàctils)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable remote commands
ca: Activa ordres remotes

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow move character by mouse
ca: Permet moure el personatge amb el ratolí

note: TRANSLATORS: quick tab in settings TRANSLATORS: settings tab name
en: Quick
ca: Ràpid

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Name
ca: Nom

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Relation
ca: Relació

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow trading
ca: Permet intercanvis

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow whispers
ca: Permet xiuxiuejos

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
ca: Esborra

note: TRANSLATORS: relation dialog name
en: Relations
ca: Relacions

note: TRANSLATORS: relation dialog label
en: When ignoring:
ca: Quan s'està ignorant:

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Gui theme
ca: Tema de la IGU

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Main Font
ca: Font principal

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Language
ca: Llengua

note: TRANSLATORS: theme settings label TRANSLATORS: font size
en: Bold font
ca: Font en negreta

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Particle font
ca: Font de partícula

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Help font
ca: Font d'ajuda

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Secure font
ca: Font segura

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Npc font
ca: Font de PNJ

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Japanese font
ca: Font japonesa

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Chinese font
ca: Font xinesa

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Font size
ca: Mida de la font

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Npc font size
ca: Mida de la font del PNJ

note: TRANSLATORS: theme settings tab name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Theme
ca: Tema

note: TRANSLATORS: theme name
en: Name:
ca: Nom:

note: TRANSLATORS: theme copyright
en: Copyright:
ca: Drets d'autor:

note: TRANSLATORS: theme info dialog header
en: Theme info
ca: Info de tema

note: TRANSLATORS: theme message dialog
en: Theme Changed
ca: Tema canviat

note: TRANSLATORS: ok dialog message TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart your client for the change to take effect.
ca: Reinicia client per a què els canvis tinguin efecte.

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Small
ca: Petit

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Medium
ca: Mitjà

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Large
ca: Gran

note: TRANSLATORS: touch settings tab
en: Touch
ca: Tàctil

note: TRANSLATORS: settings option
en: Onscreen keyboard
ca: Mostra teclat en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen keyboard icon
ca: Mostra icona del teclat en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Keyboard icon action
ca: Acció de la icona del teclat

note: TRANSLATORS: settings group
en: Onscreen joystick
ca: Palanca de control en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen joystick
ca: Mostra palanca de control en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Joystick size
ca: Mida de la palanca de control

note: TRANSLATORS: settings group
en: Onscreen buttons
ca: Botons en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen buttons
ca: Mostra botons en pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Buttons format
ca: Format dels botons

note: TRANSLATORS: settings option
en: Buttons size
ca: Mida dels botons

note: TRANSLATORS: settings option
en: Button %u action
ca: Acció %u del botó

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Full screen
ca: Pantalla completa

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: FPS limit:
ca: Límit d'FPS:

note: TRANSLATORS: video settings label
en: Alt FPS limit:
ca: Límit d'FPS alternatiu:

note: TRANSLATORS: video settings button
en: Detect best mode
ca: Detecta el millor mode

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: High DPI
ca: PPP Alt

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Show cursor
ca: Mostra el cursor

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Custom cursor
ca: Cursor personalitzat

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Enable resize
ca: Activa ajustament de la mida

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: No frame
ca: Sense marc

note: TRANSLATORS: video settings tab name TRANSLATORS: video tab quick button
en: Video
ca: Vídeo

note: TRANSLATORS: video settings label TRANSLATORS: video settings label value
en: None
ca: Res

note: TRANSLATORS: video error message
en: Failed to switch to windowed mode and restoration of old mode also failed!
ca: Error al canviar al mode finestra, la restauració al mode anterior també ha fallat!

note: TRANSLATORS: video error message
en: Failed to switch to fullscreen mode and restoration of old mode also failed!
ca: Error al canviar al mode pantalla completa, la restauració al mode anterior també ha fallat!

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Switching to Full Screen
ca: S'està canviant a pantalla completa

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart needed for changes to take effect.
ca: Reinici requerit per a què els canvis tinguin efecte.

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Changing to OpenGL
ca: S'està canviant a OpenGL

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Applying change to OpenGL requires restart.
ca: Aplicar un canvi a OpenGL requereix reinici.

note: TRANSLATORS: resolution question dialog
en: Custom resolution (example: 1024x768)
ca: Resolució personalitzada (exemple: 1024x768)

note: TRANSLATORS: resolution question dialog
en: Enter new resolution:
ca: Entra nova resolució:

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Screen Resolution Changed
ca: La resolució de la pantalla ha canviat

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Some windows may be moved to fit the lowered resolution.
ca: És possible que algunes finestres es moguin per adaptar-se a la resolució més baixa.

note: TRANSLATORS: speach type
en: No text
ca: Sense text

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles, no names
ca: Bombolles sense noms

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles with names
ca: Bombolles amb noms

note: TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: vsync type
en: off
ca: desactiva

note: TRANSLATORS: patricle effects type
en: best quality
ca: la millor qualitat

note: TRANSLATORS: patricle effects type
en: best performance
ca: millor rendiment

note: TRANSLATORS: vsync type
en: on
ca: en

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scale
ca: Escala

note: TRANSLATORS: settings option
en: Notifications
ca: Notificacions

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show pickup notifications in chat
ca: Mostra les notificacions de recollida al xat

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show pickup notifications as particle effects
ca: Mostra les notificacions de recollida com efectes de partícules

note: TRANSLATORS: settings option
en: Effects
ca: Efectes

note: TRANSLATORS: settings option
en: Grab mouse and keyboard input
ca: Agafeu el ratolí i l'entrada del teclat

note: TRANSLATORS: settings option
en: Blurring textures (OpenGL)
ca: Textures borroses (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Gui opacity
ca: Opacitat d'IGU

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gui opacity
ca: Activa opacitat d'IGU

note: TRANSLATORS: settings option
en: Overhead text
ca: Text del personatge

note: TRANSLATORS: settings option
en: Ambient FX
ca: Efectes d'ambient

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show particle effects
ca: Mostra efectes de partícules

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show particle effects from maps
ca: Mostra efectes de partícules dels mapes

note: TRANSLATORS: particle details
en: max
ca: màxim

note: TRANSLATORS: settings option
en: Particle detail
ca: Detall de partícula

note: TRANSLATORS: settings option
en: Particle physics
ca: Física de partícula

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gamma control
ca: Activa control de gamma

note: TRANSLATORS: settings option
en: Center game window
ca: Centra finestra del joc

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow screensaver to run
ca: Permet activació de l'estalvi de pantalla

note: TRANSLATORS: settings group
en: Screenshots
ca: Captures de pantalla

note: TRANSLATORS: settings option
en: Add water mark into screenshots
ca: Afegeix marca d'aigua a les captures de pantalla

note: TRANSLATORS: Attack filter tab name in social window. TRANSLATORS: Should be small
en: Atk
ca: Atc

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Priority mobs
ca: Criatures prioritàries

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Attack mobs
ca: Ataca criatures

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Ignore mobs
ca: Ignora criatures

note: TRANSLATORS: social window label
en: Friends: %u/%u
ca: Amics: %u/%u

note: TRANSLATORS: social window label
en: Players: %u/%u
ca: Jugadors: %u/%u

note: TRANSLATORS: chat message
en: Invited user %s to guild %s.
ca: Usuari convidat %s al gremi %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Guild %s quit requested.
ca: El gremi %s sol·licita la sortida.

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Member Invite to Guild
ca: Membre convidat al gremi

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Who would you like to invite to guild %s?
ca: A qui voleu convidar al gremi %s?

note: TRANSLATORS: guild leave message
en: Leave Guild?
ca: Voleu deixar el gremi?

note: TRANSLATORS: guild leave message
en: Are you sure you want to leave guild %s?
ca: Esteu segur que voleu deixar el gremi %s?

note: TRANSLATORS: social window label
en: Members: %u/%u
ca: Membres: %u/%u

note: TRANSLATORS: chat message
en: Invited user %s to party.
ca: Usuari %s convidat a l'equip.

note: TRANSLATORS: tab in social window
en: Party %s quit requested.
ca: L'equip %s sol·licita la sortida.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Member Invite to Party
ca: Membre convidat a l'equip

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Who would you like to invite to party %s?
ca: A qui voleu convidar a l'equip %s?

note: TRANSLATORS: party leave message
en: Leave Party?
ca: Voleu deixar l'equip?

note: TRANSLATORS: party leave message
en: Are you sure you want to leave party %s?
ca: Esteu segur que voleu deixar l'equip%s?

note: TRANSLATORS: Pickup filter tab name in social window. TRANSLATORS: Should be small
en: Pik
ca: Rec

note: TRANSLATORS: items group name in social window
en: Pickup items
ca: Recull objectes

note: TRANSLATORS: items group name in social window
en: Ignore items
ca: Ignora objectes

note: TRANSLATORS: social window label
en: Visible players: %d
ca: Jugadors visibles: %d

note: TRANSLATORS: debug window stats reset button TRANSLATORS: npc dialog button
en: Reset
ca: Reinicia

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target:
ca: Selecciona:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Id:
ca: ID de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target type:
ca: Tipus d'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target level:
ca: Nivell de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target race:
ca: Raça de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target party:
ca: Equip de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target guild:
ca: Gremi de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Attack delay:
ca: Retard de l'atac:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Minimal hit:
ca: Cop mínim:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Maximum hit:
ca: Cop màxim:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Critical hit:
ca: Cop crític:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Manner:
ca: Manera:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Effects:
ca: Efectes:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Level:
ca: Nivell de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Party:
ca: Equip de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Guild:
ca: Gremi de l'objectiu:

note: TRANSLATORS: short button name for who is online window.
en: ONL
ca: QEL

note: TRANSLATORS: long button name for who is online window.
en: Who is online
ca: Qui està en línia

note: TRANSLATORS: short button name for help window.
en: HLP
ca: AJU

note: TRANSLATORS: long button name for help window. TRANSLATORS: help window name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Help
ca: Ajuda

note: TRANSLATORS: short button name for quests window.
en: QE
ca: MI

note: TRANSLATORS: long button name for quests window. TRANSLATORS: quests window name
en: Quests
ca: Missions

note: TRANSLATORS: short button name for kill stats window.
en: KS
ca: EM

note: TRANSLATORS: long button name for kill stats window. TRANSLATORS: kill stats window name
en: Kill stats
ca: Estadístiques de morts

note: TRANSLATORS: long button name for emotes window.
en: Smilies
ca: Emoticones

note: TRANSLATORS: short button name for chat window.
en: CH
ca: XA

note: TRANSLATORS: short button name for status window.
en: STA
ca: EST

note: TRANSLATORS: long button name for status window.
en: Status
ca: Estat

note: TRANSLATORS: long button name for equipment window. TRANSLATORS: equipment window name TRANSLATORS: equipment button tooltip
en: Equipment
ca: Equipament

note: TRANSLATORS: short button name for skills window.
en: SKI
ca: HAB

note: TRANSLATORS: long button name for skills window. TRANSLATORS: skills dialog name
en: Skills
ca: Habilitats

note: TRANSLATORS: short button name for shortcuts window.
en: SH
ca: DR

note: TRANSLATORS: short button name for spells window.
en: SP
ca: CON

note: TRANSLATORS: short button name for drops window.
en: DR
ca: LLE

note: TRANSLATORS: short button name for did you know window.
en: YK
ca: HS

note: TRANSLATORS: long button name for did you know window.
en: Did you know
ca: Sabíeu que

note: TRANSLATORS: short button name for shop window.
en: SHP
ca: BOT

note: TRANSLATORS: short button name for outfits window.
en: OU
ca: VES

note: TRANSLATORS: short button name for updates window.
en: UP
ca: AC

note: TRANSLATORS: long button name for updates window.
en: Updates
ca: Actualitzacions

note: TRANSLATORS: long button name for bank window. TRANSLATORS: bank window name
en: Bank
ca: Banc

note: TRANSLATORS: short button name for mail window.
en: MA
ca: CO

note: TRANSLATORS: long button name for mail window. TRANSLATORS: mail window name TRANSLATORS: inventory type name
en: Mail
ca: Correu

note: TRANSLATORS: short button name for server info window.
en: SI
ca: IS

note: TRANSLATORS: long button name for server info window. TRANSLATORS: servers dialog name
en: Server info
ca: Informació del servidor

note: TRANSLATORS: short button name for debug window.
en: DBG
ca: DPR

note: TRANSLATORS: short button name for windows list menu.
en: WIN
ca: FIN

note: TRANSLATORS: short button name for setup window.
en: SET
ca: CON

note: TRANSLATORS: long button name for setup window. TRANSLATORS: setup window name TRANSLATORS: setup tab quick button
en: Setup
ca: Configuració

note: TRANSLATORS: short key name TRANSLATORS: outfits window label
en: Key: %s
ca: Clau: %s

note: TRANSLATORS: bank window money label
en: Money in bank: %s
ca: Diners al banc: %s

note: TRANSLATORS: bank window button
en: Withdraw
ca: Retira

note: TRANSLATORS: bank window button
en: Deposit
ca: Dipòsit

note: TRANSLATORS: buy dialog name
en: Create items
ca: Crea objectes

note: TRANSLATORS: buy dialog label
en: Amount:
ca: Quantitat:

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
ca: Crea

note: TRANSLATORS: buy dialog label
en: Filter:
ca: Filtre:

note: TRANSLATORS: change email dialog header TRANSLATORS: button in change email dialog
en: Change Email Address
ca: Canvia la Direcció de Correu electrònic

note: TRANSLATORS: label in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog label
en: Account: %s
ca: Compte: %s

note: TRANSLATORS: label in change email dialog
en: Type new email address twice:
ca: Escriviu la nova direcció de correu electrònic dues vegades:

note: TRANSLATORS: change email error
en: The new email address needs to be at least %u characters long.
ca: El nou correu electrònic ha de tenir com a mínim%u caràcters.

note: TRANSLATORS: change email error
en: The new email address needs to be less than %u characters long.
ca: El nou correu electrònic ha de tenir menys de%u caràcters.

note: TRANSLATORS: change email error
en: The email address entries mismatch.
ca: Les direccions de correu electrònic no coincideixen.

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
ca: Canvia Contrasenya

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
ca: Contrasenya:

note: TRANSLATORS: change password dialog label
en: Type new password twice:
ca: Escriviu la nova contrasenya dues vegades:

note: TRANSLATORS: change password error
en: Enter the old password first.
ca: Escriu l'antiga contrasenya primer.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password needs to be at least %u characters long.
ca: La nova contrasenya ha de tenir com a mínim%u caràcters.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password needs to be less than %u characters long.
ca: La nova contrasenya ha de tenir menys de%u caràcters.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password entries mismatch.
ca: Les noves contrasenyes no coincideixen.

note: TRANSLATORS: char create dialog name
en: New Character
ca: Personatge nou

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
ca: Nom:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please distribute %d points
ca: Distribueix %d punts

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Hair color:
ca: Color de cabells:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Hair style:
ca: Pentinat:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Race:
ca: Raça:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Look:
ca: Aparença:

note: TRANSLATORS: one char size unknown character gender
en: U
ca: D

note: TRANSLATORS: char creation error
en: Your name needs to be at least 4 characters.
ca: El nom ha de tenir com a mínim 4 caràcters.

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Character stats OK
ca: Atributs de personatge correctes

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please remove %d points
ca: Heu de suprimir %d punts

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Confirm Character Delete
ca: Confirma l'Eliminació de Personatge

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Are you sure you want to delete this character?
ca: Esteu segur que voleu esborrar aquest personatge?

note: TRANSLATORS: char select dialog name
en: Account %s (last login time %s)
ca: Compte %s (data de l'últim inici de sessió %s)

note: TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Switch
ca: Canvia

note: TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Password
ca: Contrasenya

note: TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: updater window button
en: Play
ca: Juga

note: TRANSLATORS: char select dialog name
en: Account %s
ca: Compte %s

note: TRANSLATORS: character rename dialog header.
en: Please enter new name
ca: Introduïu un nom nou

note: TRANSLATORS: char select dialog. player info message.
en: Hp: %u/%u
    Mp: %u/%u
    Level: %u
    Experience: %s
    Money: %s
ca: Pv: %u/%u
    Pm: %u/%u
    Nivell: %u
    Experiència: %s
    Diners: %s

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect password
ca: Contrasenya incorrecta

note: TRANSLATORS: char deletion question.
en: Enter your email for deleting character
ca: Introduïu el vostre correu electrònic per esborrar un personatge

note: TRANSLATORS: email label.
en: Enter email:
ca: Introduïu correu electrònic:

note: TRANSLATORS: char deletion question.
en: Enter password for deleting character
ca: Introduïu contrasenya per esborrar un personatge

note: TRANSLATORS: email label.
en: Enter password:
ca: Introduïu contrasenya:

note: TRANSLATORS: chat message
en: Present: %s; %d players are present.
ca: Present: %s; %d jugadors són presents.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whispering to %s: %s
ca: S'està xiuxiuejant a %s: %s

note: TRANSLATORS: prefix for moved message to trade tab.
en: Moved:
ca: Mogut:

note: TRANSLATORS: moved message to trade tab warning.
en: Your message was moved to trade tab
ca: El missatge s'ha mogut a la pestanya d'intercanvi

note: TRANSLATORS: error message
en: Broken nick detected:
ca: S'ha detectat un usuari trencat:

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
ca: Sí

note: TRANSLATORS: debug window tab
en: Net
ca: Xarxa

note: TRANSLATORS: did you know window name
en: Did You Know?
ca: Sabíeu que?

note: TRANSLATORS: did you know window button
en: < Previous
ca: < Anterior

note: TRANSLATORS: did you know window button
en: Next >
ca: Següent >

note: TRANSLATORS: did you know window checkbox
en: Auto open this window
ca: Obre aquesta finestra automàticament

note: TRANSLATORS: edit server dialog name
en: Edit Server
ca: Edita servidor

note: TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: servers dialog button
en: Connect
ca: Connecta

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Use same ip
ca: Utilitza la mateixa IP

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Address:
ca: Adreça:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Server type:
ca: Tipus de servidor:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Description:
ca: Descripció:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Online list url:
ca: Llista en línia d'url:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Packet version:
ca: Versió del paquet:

note: TRANSLATORS: edit server dialog error message
en: Please at least type both the address and the port of the server.
ca: Escriviu com a mínim l'adreça i el port del servidor.

note: TRANSLATORS: egg selection dialog name
en: Select egg
ca: Selecciona un ou

note: TRANSLATORS: egg selection dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Select
ca: Selecciona

note: TRANSLATORS: font size
en: Normal font
ca: Font normal

note: TRANSLATORS: emotes tab name
en: T
ca: E

note: TRANSLATORS: unknown equipment page name TRANSLATORS: unknown hosts group name TRANSLATORS: unknown skills tab name TRANSLATORS: Skill type
en: Unknown
ca: Desconegut

note: TRANSLATORS: help window. button.
en: Did you know...
ca: Sabíeu que...

note: TRANSLATORS: insert card dialog name
en: Insert card
ca: Insereix targeta

note: TRANSLATORS: insert card dialog name
en: Insert card %s
ca: Insereix targeta %s

note: TRANSLATORS: insert card dialog button TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: inventory button
en: Insert
ca: Insereix

note: TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: outfits window button TRANSLATORS: popup menu item
en: Equip
ca: Equipa

note: TRANSLATORS: inventory outfits button
en: O
ca: C

note: TRANSLATORS: inventory shop button
en: S
ca: B

note: TRANSLATORS: question dialog title
en: Insert card request
ca: Sol·licitud per inserir targeta

note: TRANSLATORS: question dialog message
en: Insert %s into %s?
ca: Voleu inserir %s a %s?

note: TRANSLATORS: item amount window button
en: All
ca: Tot

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to trade.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per intercanviar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to drop.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per llençar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to store.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per guardar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to send.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per enviar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to craft.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per crear.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to store to cart.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per guardar al carretó.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to retrieve.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per recuperar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to retrieve from cart.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per recuperar del carretó.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to split.
ca: Selecciona la quantitat d'objectes per dividir.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Add to buy shop.
ca: Afegeix a la botiga comprar.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Add to sell shop.
ca: Afegeix a la botiga vendre.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Unknown.
ca: Desconegut.

note: TRANSLATORS: kill stats window button
en: Reset stats
ca: Reinicia estadístiques

note: TRANSLATORS: kill stats window button
en: Reset timer
ca: Reinicia temporitzador

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Kills: %s, total exp: %s
ca: Morts: %s, exp total: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Avg Exp: %s
ca: Exp Mitj.: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: No. of avg mob to next level: %s
ca: Num. mitj. de criatures per al següent nivell: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Kills/Min: %s, Exp/Min: %s
ca: Morts/Min: %s, Exp/Min: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Exp speed per %d min: %s | Exp speed per %d min: %s
ca[0]: Rap. d'ex. per %d min: %s
ca[1]: Rap. d'ex. per %d min: %s

en: Time for next level per %d min: %s | Time for next level per %d min: %s
ca[0]: Temps pel següent nivell per %d min: %s
ca[1]: Temps pel següent nivell per %d min: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Last kill exp:
ca: Exp. de l'última mort:

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Level: %d at %f%%
ca: Nivell: %d a %f%%

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Exp: %s/%s Left: %s
ca: Exp: %s/%s Esquerre: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: 1%% = %s exp, avg mob for 1%%: %s
ca: 1%% = %s exp, mitj. de criatures per 1%%: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en:   Time for next level: %s
ca:   Temps pel següent nivell: %s

note: TRANSLATORS: login dialog name TRANSLATORS: login dialog button
en: Login
ca: Inicia de sessió

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Remember username
ca: Recorda nom d'usuari

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Update:
ca: Actualitza:

note: TRANSLATORS: login dialog button
en: Change Server
ca: Canvia Servidor

note: TRANSLATORS: login dialog button TRANSLATORS: register dialog name TRANSLATORS: register dialog. button. TRANSLATORS: server info comment
en: Register
ca: Registra

note: TRANSLATORS: login dialog checkbox
en: Custom update host
ca: Amfitrió personalitzat d'actualització

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Server:
ca: Servidor:

note: TRANSLATORS: question dialog
en: Open register url
ca: Obre url de registre

note: TRANSLATORS: update hosts group default name
en: default updates
ca: Actualitzacions per defecte

note: TRANSLATORS: mail edit window name
en: Edit mail
ca: Edita correu electrònic

note: TRANSLATORS: mail edit window button
en: Send
ca: Envia

note: TRANSLATORS: mail edit window label
en: To:
ca: Per a:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Subject:
ca: Assumpte:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Money:
ca: Diners:

note: TRANSLATORS: mail edit window label
en: Item:
ca: Objecte:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Message:
ca: Missatge:

note: TRANSLATORS: empty mail message subject
en: empty subject
ca: Sense assumpte

note: TRANSLATORS: mail view window name
en: View mail
ca: Visualitza correu electrònic

note: TRANSLATORS: mail view attach / items button
en: Get items
ca: Aconsegueix objectes

en: Get attach
ca: Aconsegueix adjunts

note: TRANSLATORS: mail view window button
en: Reply
ca: Contesta

note: TRANSLATORS: mail view window label
en: Time:
ca: Hora:

note: TRANSLATORS: mail view window label
en: From:
ca: Des de:

note: TRANSLATORS: mail view attached money button
en: Get money
ca: Aconsegueix diners

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Refresh
ca: Refresca

note: TRANSLATORS: mail window button
en: New
ca: Nou

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Get old
ca: Envelleix

en: Return
ca: Torna

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Open
ca: Obre

note: TRANSLATORS: status bar name
en: health bar
ca: Barra de vida

note: TRANSLATORS: status bar name
en: mana bar
ca: Barra de mana

note: TRANSLATORS: status bar name
en: experience bar
ca: Barra d'experiència

note: TRANSLATORS: status bar name
en: weight bar
ca: Barra de pes

note: TRANSLATORS: status bar name
en: inventory slots bar
ca: Barra de ranures d'inventari

note: TRANSLATORS: status bar name
en: money bar
ca: Barra de diners

note: TRANSLATORS: status bar name
en: arrows bar
ca: Barra de fletxes

note: TRANSLATORS: status bar name
en: status bar
ca: Barra d'estat

note: TRANSLATORS: status bar name
en: job bar
ca: Barra d'ofici

note: TRANSLATORS: status bar label
en: Level: %d (GM %d)
ca: Nivell: %d (MJ %d)

note: TRANSLATORS: status bar label
en: Need
ca: Necessiteu

note: TRANSLATORS: job bar label
en: Job level: %d
ca: Nivell d'ofici: %d

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Stop waiting
ca: Para d'esperar

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
ca: Següent

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Submit
ca: Envia

note: TRANSLATORS: sell confirmation header
en: sell item
ca: ven objecte

note: TRANSLATORS: sell confirmation message
en: Do you really want to sell %s?
ca: Esteu segur que voleu vendre %s?

note: TRANSLATORS: outfits window label
en: Outfit: %d
ca: Vestuari: %d

note: TRANSLATORS: outfits window checkbox
en: Unequip first
ca: Desequipa abans

note: TRANSLATORS: outfits window checkbox
en: Away outfit
ca: Vestuari d'exteriors

note: TRANSLATORS: quest reward
en: Reward:
ca: Recompensa:

note: TRANSLATORS: quest giver name
en: Quest Giver:
ca: Dóna-missions:

note: TRANSLATORS: quest npc name
en: Npc:
ca: Pnj:

note: TRANSLATORS: quest coordinates
en: Coordinates:
ca: Coordenades:

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch server
ca: Canvia servidor

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch character
ca: Canvia personatge

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Confirm:
ca: Confirma:

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
ca: Home

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
ca: Dona

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Email:
ca: Correu electrònic:

note: TRANSLATORS: error message
en: The username needs to be at least %u characters long.
ca: El nom d'usuari ha de tenir com a mínim%u caràcters.

note: TRANSLATORS: error message
en: The username needs to be less than %u characters long.
ca: El nom d'usuari ha de tenir menys de %ucaràcters.

note: TRANSLATORS: error message
en: The password needs to be at least %u characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir com a mínim%u caràcters.

note: TRANSLATORS: error message
en: The password needs to be less than %u characters long.
ca: La contrasenya ha de tenir menys de%u caràcters.

note: TRANSLATORS: error message
en: Passwords do not match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect email.
ca: Correu electrònic incorrecte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Email too long.
ca: Correu electrònic massa llarg.

note: TRANSLATORS: servers dialog name
en: Choose Your Server
ca: Escolliu el vostre servidor

note: TRANSLATORS: servers dialog button
en: Load
ca: Carrega

note: TRANSLATORS: servers dialog name
en: Choose Your Server  *** SAFE MODE ***
ca: Escolliu el vostre servidor  *** MODE SEGUR ***

note: TRANSLATORS: servers dialog checkbox
en: Use same ip for game sub servers
ca: Utilitza la mateixa IP per a sub-servidors del joc

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Downloading server list...%2.2f%%
ca: S'està baixant la llista de servidors...%2.2f%%

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Waiting for server...
ca: S'està esperant el servidor...

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Preparing download
ca: S'està preparant la baixada

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Error retreiving server list!
ca: S'ha produït un error en recuperar la llista de servidors!

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: requires a newer version
ca: requereix una versió més nova

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: requires v%s
ca: requereix v%s

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer with free license.
ca: ##BServer amb llicència lliure.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer with non free license.
ca: ##BServer sense llicència lliure.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer unknown license.
ca: ##BServer amb llicència desconeguda.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: Server
ca: Servidor

note: TRANSLATORS: server info comment TRANSLATORS: Skill type
en: Support
ca: Suport

note: TRANSLATORS: server info non free comment
en: ##BNon free sources
ca: ##BNon codi obert

note: TRANSLATORS: server info free comment
en: ##BFree sources
ca: ##BFree obert

note: TRANSLATORS: setup button
en: Apply
ca: Aplica

note: TRANSLATORS: setup button
en: Reset Windows
ca: Restaura Finestres

note: TRANSLATORS: shop window name
en: Personal Shop
ca: Botiga personal

note: TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: publish shop button
en: Publish
ca: Publica

note: TRANSLATORS: shop window button
en: Announce
ca: Anuncia

note: TRANSLATORS: shop window checkbox
en: Show links in announce
ca: Mostra enllaços a l'anunci

note: TRANSLATORS: shop rename dialog title
en: Please enter new shop name
ca: Introduïu un nom de botiga nou

note: TRANSLATORS: unpublish shop button
en: Unpublish
ca: No publiquis

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: player busy
ca: error: jugador ocupat

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: Can't sell this item
ca: error: No podeu vendre aquest objecte

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: Can't buy this item
ca: error: No podeu comprar aquest objecte

note: TRANSLATORS: buy shop request (nick, item)
en: %s wants to buy %s do you accept?
ca: %s vol comprar %s accepteu?

note: TRANSLATORS: sell shop request (nick, item)
en: %s wants to sell %s do you accept?
ca: %s vol vendre %s accepteu?

note: TRANSLATORS: shop window dialog TRANSLATORS: trade message
en: Request for Trade
ca: Sol·licitud d'intercanvi

note: TRANSLATORS: shop window name
en: Personal Shop - %s
ca: Botiga personal - %s

note: TRANSLATORS: skills dialog button
en: Up
ca: Amunt

note: TRANSLATORS: skills dialog label
en: Skill points available: %d
ca: Punts d'habilitat restants: %d

note: TRANSLATORS: skills dialog default skill tab
en: Skill Set %d
ca: Conjunt d'habilitats %d

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill id
en: Skill %d
ca: Habilitat %d

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill id
en: Skill %u
ca: Habilitat %u

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill level TRANSLATORS: skill level
en: Lvl: %d
ca: Nivell: %d

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Failed skill: %s
ca: L'habilitat ha fallat: %s

note: TRANSLATORS: text skill dialog header
en: Add text to skill %s
ca: Afegeix text a l'habilitat %s

note: TRANSLATORS: here P is title for visible players tab in social window
en: P
ca: J

note: TRANSLATORS: social window button
en: Menu
ca: Menú

note: TRANSLATORS: chat message
en: Accepted party invite from %s.
ca: Acceptada invitació a equip de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Rejected party invite from %s.
ca: Rebutjada invitació a l'equip de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Accepted guild invite from %s.
ca: Acceptada invitació a gremi de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Rejected guild invite from %s.
ca: Rebutjada invitació al gremi de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Received guild request, but one already exists.
ca: Sol·licitud al gremi rebuda, però ja en teniu una.

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s has invited you to join the guild %s.
ca: %s us ha convidat al gremi %s.

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Accept Guild Invite
ca: Accepta Invitació a gremi

note: TRANSLATORS: chat message
en: Received party request, but one already exists.
ca: Sol·licitud a l'equip rebuda, però ja en teniu una.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: You have been invited you to join a party.
ca: Heu estat convidat a un equip.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: You have been invited to join the %s party.
ca: Heu estat convidat a l'equip %s.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join their party.
ca: %s us ha convidat al seu equip.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join the %s party.
ca: %s us ha convidat a l'equip%s.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Accept Party Invite
ca: Accepta invitació a l'equip

note: TRANSLATORS: status window label
en: HP:
ca: PV:

note: TRANSLATORS: status window label
en: MP:
ca: PM:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job: %d
ca: Ofici: %d

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job:
ca: Ofici:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d (%s %d)
ca: Nivell: %d (%s %d)

note: TRANSLATORS: command editor name
en: Command Editor
ca: Editor d'ordres

note: TRANSLATORS: command editor button
en: magic
ca: màgia

note: TRANSLATORS: command editor button
en: other
ca: altres

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Symbol:
ca: Símbol:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Command:
ca: Ordre:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Comment:
ca: Comentari:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Target Type:
ca: Tipus d'objectiu:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Icon:
ca: Icona:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Magic level:
ca: Nivell Màgic:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Magic School:
ca: Escola de màgia:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: School level:
ca: Nivell d'escola:

note: TRANSLATORS: command editor button
en: Save
ca: Desa

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Propose trade
ca: Proposa intercanvi

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Confirmed. Waiting...
ca: Confirmat. Espereu...

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agree trade
ca: Accepta intercanvi

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agreed. Waiting...
ca: Acceptat. Espereu...

note: TRANSLATORS: trade window caption
en: Trade: You
ca: Intercanvi: Vós

note: TRANSLATORS: trade window money label
en: You get %s
ca: Heu aconseguit %s

note: TRANSLATORS: trade window money change button
en: Change
ca: Canvia

note: TRANSLATORS: trade window money label
en: You give:
ca: Oferiu:

note: TRANSLATORS: trade error
en: You don't have enough money.
ca: No teniu diners suficients.

note: TRANSLATORS: trade error
en: Failed adding item. You can not overlap one kind of item on the window.
ca: No s'ha pogut afegir objecte. No podeu afegir més d'un mateix tipus d'objecte a la finestra.

note: TRANSLATORS: trade error
en: Failed adding item. You can not trade equipped items.
ca: No s'ha pogut afegir objecte. No podeu intercanviar objectes equipats.

note: TRANSLATORS: updater window name
en: Updating...
ca: S'està actualitzant...

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Connecting...
ca: S'està connectant...

note: TRANSLATORS: updater window checkbox
en: Show all news (can be slow)
ca: Mostra totes les novetats (això pot ser lent)

note: TRANSLATORS: update message
en: ##1  The update process is incomplete.
ca: ##1 El procés d'actualització és incomplet.

note: TRANSLATORS: Continues "The update process is incomplete.".
en: ##1  It is strongly recommended that
ca: ##1 Es recomana que

note: TRANSLATORS: Begins "It is strongly recommended that".
en: ##1  you try again later.
ca: ##1 ho torneu a intentar més tard.

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Completed
ca: Complet

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - Updating
ca: Qui està en línia - S'està actualitzant

note: TRANSLATORS: who is online. button.
en: Update
ca: Actualitza

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online -
ca: Qui està en línia -

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - error
ca: Qui està en línia - error

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - Update
ca: Qui està en línia - Actualització

note: TRANSLATORS: world select dialog name
en: Select World
ca: Selecciona Món

note: TRANSLATORS: world dialog button
en: Change Login
ca: Canvia inici de sessió

note: TRANSLATORS: world dialog button
en: Choose World
ca: Tria Món

note: TRANSLATORS: long key name. must be short. TRANSLATORS: short key name. must be very short. TRANSLATORS: long key name, should be short
en: key_%d
ca: Clau_ %d

note: TRANSLATORS: long joystick button name. must be short.
en: JButton%d
ca: JBotó%d

note: TRANSLATORS: unknown long key type
en: unknown key
ca: clau desconeguda

note: TRANSLATORS: unknown short key type. must be short TRANSLATORS: Unknown key short string. TRANSLATORS: This string must be maximum 5 chars
en: u key
ca: desc.

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target and attack keys
ca: Tecles de selecció i atac

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target & attack closest monster
ca: Selecciona i ataca al monstre més proper

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target & attack closest player
ca: Selecciona i ataca al jugador més proper

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to Target
ca: Mou a l'objectiu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Move to Target type
ca: Canvia moviment al tipus de l'objectiu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to Home location
ca: Mou a casa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Set home location
ca: Estableix localització de la casa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to navigation point
ca: Mou al punt de navegació

note: TRANSLATORS: input action name
en: Stop Attack / Modifier key
ca: Atura l'atac / Tecla modificadora

note: TRANSLATORS: input action name
en: Untarget
ca: Anul·la selecció

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target monster
ca: Selecciona monstre

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target closest monster (without filters)
ca: Selecciona monstre més proper (sense filtres)

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target NPC
ca: Selecciona PNJ

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target Player
ca: Selecciona jugador

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target mercenary
ca: Selecciona mercenari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target skill unit
ca: Selecciona unitat d'habilitat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change targeting type
ca: Canvia tipus d'objectiu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target pet
ca: Selecciona mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Catch pet
ca: Captura mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Other Keys
ca: Altres tecles

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pickup
ca: Recull

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Pickup Type
ca: Canvia tipus de recollida

note: TRANSLATORS: input action name
en: Sit
ca: Seu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Screenshot
ca: Captura de pantalla

note: TRANSLATORS: input action name
en: Enable/Disable Trading
ca: Activa/Desactiva Intercanvis

note: TRANSLATORS: input action name
en: Open trade window
ca: Obre finestra d'intercanvi

note: TRANSLATORS: input action name
en: Start trade with target
ca: Inicia intercanvi amb l'objectiu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Follow selected player
ca: Segueix jugador seleccionat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Map View Mode
ca: Canvia mode de visionat de mapa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select OK
ca: Selecciona D'ACORD

note: TRANSLATORS: input action name
en: Stop or sit
ca: Atura't o seu

note: TRANSLATORS: input action name
en: Return to safe video mode
ca: Torna al mode de vídeo segur

note: TRANSLATORS: input action name
en: Fire your homunculus
ca: Acomiadeu al vostre homuncle

note: TRANSLATORS: input action name
en: Open context menu
ca: Obre menú de context

note: TRANSLATORS: input action group
en: Main
ca: Principal

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle Chat
ca: Canvia de xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Chat modifier key
ca: Tecla modificadora de xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Up
ca: Desplaça xat cap amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Down
ca: Desplaça xat cap avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Chat Tab
ca: Pestanya de xat anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Chat Tab
ca: Pestanya de xat següent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clear current chat tab
ca: Neteja pestanya de xat actual

note: TRANSLATORS: input action name
en: Close current Chat Tab
ca: Tanca pestanya de xat actual

note: TRANSLATORS: input action name
en: Close all chat tabs
ca: Tanca totes les pestanyes de xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select general tab
ca: Selecciona pestanya general

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select debug tab
ca: Selecciona pestanya de depuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select trade tab
ca: Selecciona pestanya d'intercanvi

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select battle tab
ca: Selecciona pestanya de batalla

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select gm tab
ca: Selecciona pestanya d'MJ

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select lang tab
ca: Selecciona pestanya d'idioma

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select party tab
ca: Selecciona pestanya d'equip

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select guild tab
ca: Selecciona pestanya del gremi

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore all whispers
ca: Ignora tots els xiuxiuejos

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore all whispers on server side
ca: Ignora tots els xiuxiuejos al servidor

note: TRANSLATORS: input action name
en: Unignore all whispers on server side
ca: Activa tots els xiuxiuejos al servidor

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous chat line
ca: Línia de xat anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next chat line
ca: Línia de xat següent

note: TRANSLATORS: input action group
en: Smiles
ca: Emoticones

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show smiles
ca: Mostra emoticones

note: TRANSLATORS: input action name
en: Craft shortcut %d
ca: Drecera de creació%d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote modifiers keys
ca: Tecles modificadores d'emoticona

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote modifier key
ca: Tecla modificadora d'emoticona

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote modifier key
ca: Tecla modificadora d'emoticona de la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Homunculus / mercenary emote modifier key
ca: Tecla modificadora d'homuncle / mercenari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote shortcuts
ca: Dreceres d'emoticona

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut %d
ca: Drecera d'emoticona %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote shortcuts
ca: Dreceres d'emoticona de la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote shortcut %d
ca: Drecera d'emoticona de la mascota %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move & selection
ca: Moviment i selecció

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Up
ca: Mou amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Down
ca: Mou avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Left
ca: Mou a l'esquerra

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Right
ca: Mou a la dreta

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Home
ca: Mou casa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move End
ca: Mou al final

note: TRANSLATORS: input action name
en: Page up
ca: Re pàg

note: TRANSLATORS: input action name
en: Page down
ca: Av pàg

note: TRANSLATORS: input action name
en: Backspace
ca: Retrocés

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Keys
ca: Tecles de moviment

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player up
ca: Mou jugador amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player down
ca: Mou jugador avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player left
ca: Mou jugador a l'esquerra

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player right
ca: Mou jugador a la dreta

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player forward
ca: Mou jugador endavant

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet up
ca: Mou mascota amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet down
ca: Mou mascota avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet left
ca: Mou mascota a l'esquerra

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet right
ca: Mou mascota a la dreta

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move homunculus to master
ca: Mou homuncle al mestre

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move mercenary to master
ca: Mou mercenari al mestre

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to navigation point shortcuts
ca: Mou a dreceres del punt de navegació

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to point Shortcut %d
ca: Mou a punt de drecera %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Input ignore
ca: Ignora entrada

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 1
ca: Ignora entrada 1

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 2
ca: Ignora entrada 2

note: TRANSLATORS: input action name
en: Direction keys
ca: Tecles de direcció

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct up
ca: El jugador es dirigeix amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct down
ca: El jugador es dirigeix avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct left
ca: El jugador es dirigeix a l'esquerra

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct right
ca: El jugador es dirigeix a la dreta

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct up
ca: La mascota es dirigeix amunt

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct down
ca: La mascota es dirigeix avall

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct left
ca: La mascota es dirigeix a l'esquerra

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct right
ca: La mascota es dirigeix a la dreta

note: TRANSLATORS: input action name
en: Crazy moves
ca: Moviments bojos

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Crazy Move mode
ca: Mode de canvi de moviment bojos

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick Drop N Items from 0 slot
ca: Llença N objectes des de la ranura 0

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick Drop N Items
ca: Llença N objectes

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch Quick Drop Counter
ca: Canvia comptador d'abocament

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick heal target or self
ca: Cura a l'objectiu o a un mateix

note: TRANSLATORS: input action name
en: Heal the most injured player
ca: Cura al jugador més ferit

note: TRANSLATORS: input action name
en: Use #itenplz spell
ca: Utilitza conjur #itenplz

note: TRANSLATORS: input action name
en: Use magic attack
ca: Utilitza atac màgic

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch magic attack
ca: Canvia atac màgic

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch pvp attack
ca: Canvia atac jcj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change move type
ca: Canvia tipus de moviment

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Attack Weapon Type
ca: Canvia tipus d'arma d'atac

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Attack Type
ca: Canvia tipus d'atac

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Follow mode
ca: Canvia mode de seguiment

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Imitation mode
ca: Canvia mode d'imitació

note: TRANSLATORS: input action name
en: Disable / Enable Game modifier keys
ca: Activa / Desactiva tecles modificadores del joc

note: TRANSLATORS: input action name
en: On / Off audio
ca: Àudio Activat / Desactivat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Enable / Disable away mode
ca: Activa / Desactiva mode absent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emulate right click from keyboard
ca: Emula clic dret des del teclat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle camera mode
ca: Canvia mode de càmera

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle ipc mode
ca: Canvia mode ipc

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show information about position in chat
ca: Mostra informació sobre la posició al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show online players number in chat
ca: Mostra nombre de jugadors al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show onscreen keyboard
ca: Mostra teclat a la pantalla

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clean cached graphics
ca: Neteja gràfics de la memòria cau

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clean cached fonts
ca: Neteja tipus de lletra de la memòria cau

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print visible players in chat
ca: Mostra jugadors visibles al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print all visible beings in chat
ca: Mostra tots els éssers visibles al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Load shop items list from disk
ca: Carrega llista d'objectes de la botiga des del disc

note: TRANSLATORS: input action name
en: Save shop items list to disk
ca: Desa llista d'objectes de la botiga al disc

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print debug cache info
ca: Mostra informació de la memòria cau de depuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Undress selected player
ca: Desvesteix jugador seleccionat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick disconnect from server
ca: Desconnecta del servidor

note: TRANSLATORS: input action name
en: Disable debug particle
ca: Desactiva partícula de depuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Create items (for gms)
ca: Crea objectes (per a MJs)

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print configured directories in chat
ca: Mostra directoris configurats al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print client uptime in chat
ca: Mostra temps d'activitat del client al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump debug information
ca: Buida informació depurada

note: TRANSLATORS: input action name
en: Crash client
ca: S'ha caigut el client

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump graphics info into chat
ca: Buida informació gràfica al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump tests info into chat
ca: Buida informació de les proves al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print OpenGL version in chat
ca: Mostra versió OpenGL al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print enabled mods in chat
ca: Mostra mods activats al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump environments into log
ca: Buida entorns al registre

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump OpenGL state into log
ca: Buida estat d'OpenGL al registre

note: TRANSLATORS: input action name
en: Test SDL font speed
ca: Verifica velocitat de la font SDL

note: TRANSLATORS: input action name
en: Upload main config
ca: Puja configuració principal

note: TRANSLATORS: input action name
en: Upload server config
ca: Puja configuració del servidor

note: TRANSLATORS: input action name
en: Fire your mercenary
ca: Acomiadeu al vostre mercenari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet ai start
ca: Inicia IA de la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet ai stop
ca: Atura IA de la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Feed homunculus
ca: Alimenta l'homuncle

note: TRANSLATORS: input action name
en: Feed pet
ca: Alimenta la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Drop pet's loot
ca: Llença botí de la mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Return pet to egg
ca: Torna mascota a l'ou

note: TRANSLATORS: input action name
en: Unequip pet
ca: Desequipa mascota

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits keys
ca: Tecles de vestuari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Wear outfit
ca: Equipa vestuari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy Outfit to other outfit
ca: Copia vestuari a un altre vestuari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy outfit to chat
ca: Copia vestuari al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy equipped to outfit
ca: Copia vestuari equipat al vestuari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show hat in chat
ca: Mostra barret al xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits shortcuts
ca: Dreceres de vestuari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfit Shortcut %d
ca: Drecera de vestuari %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shortcuts modifiers keys
ca: Tecles modificadores de dreceres

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcuts Key
ca: Tecla de dreceres per a objectes

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shortcuts keys
ca: Tecles de dreceres

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut %d
ca: Drecera per a objecte %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show Windows Menu
ca: Mostra Menú de finestres

note: TRANSLATORS: input action name
en: Hide Windows
ca: Amaga finestres

note: TRANSLATORS: input action name
en: About Window
ca: Finestra Quant a

note: TRANSLATORS: input action name
en: Bank Window
ca: Finestra del banc

note: TRANSLATORS: input action name
en: Help Window
ca: Finestra d'ajuda

note: TRANSLATORS: input action name
en: Server Info Window
ca: Finestra d'informació del servidor

note: TRANSLATORS: input action name
en: Status Window
ca: Finestra d'estat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Inventory Window
ca: Finestra d'inventari

note: TRANSLATORS: input action name
en: Equipment Window
ca: Finestra d'equipament

note: TRANSLATORS: input action name
en: Skill Window
ca: Finestra d'habilitats

note: TRANSLATORS: input action name
en: Minimap Window
ca: Finestra de mini mapa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Chat Window
ca: Finestra de xat

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut Window
ca: Finestra de drecera d'objecte

note: TRANSLATORS: input action name
en: Setup Window
ca: Finestra de configuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Debug Window
ca: Finestra de depuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Social Window
ca: Finestra social

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut Window
ca: Finestra de drecera d'emoticona

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits Window
ca: Finestra de vestuaris

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shop Window
ca: Finestra de la botiga

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick drop Window
ca: Finestra d'abocament

note: TRANSLATORS: input action name
en: Kill Stats Window
ca: Finestra d'estadístiques de morts

note: TRANSLATORS: input action name
en: Commands Window
ca: Finestra d'ordres

note: TRANSLATORS: input action name
en: Who Is Online Window
ca: Finestra Qui està en línia

note: TRANSLATORS: input action name
en: Did you know Window
ca: Finestra Sabíeu que...?

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quests Window
ca: Finestra de missions

note: TRANSLATORS: input action name
en: Updates Window
ca: Finestra d'actualitzacions

note: TRANSLATORS: input action name
en: Cart window
ca: Finestra del carretó

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick settings window
ca: Finestra de configuració

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Social Tab
ca: Pestanya social anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Social Tab
ca: Pestanya social següent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Shortcuts tab
ca: Pestanya de dreceres anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Shortcuts tab
ca: Pestanya de dreceres següent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Commands tab
ca: Pestanya d'ordres anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Commands tab
ca: Pestanya d'ordres següent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous inventory tab
ca: Pestanya d'inventari anterior

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next inventory tab
ca: Pestanya d'inventari següent

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clear drops window
ca: Finestra de neteja d'abocaments

note: TRANSLATORS: error message
en: Access denied. Most likely, there are too many players on this server.
ca: Accés denegat. Possiblement hi ha massa jugadors a aquest servidor.

note: TRANSLATORS: error message
en: Cannot use this ID.
ca: No podeu utilitzar aquest ID.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown char-server failure.
ca: Error desconegut al servidor de personatges.

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to create character. Most likely the name is already taken.
ca: S'ha produït un error en crear el personatge. Possiblement el nom ja està en ús.

note: TRANSLATORS: error message
en: Wrong name.
ca: Nom incorrecte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect stats.
ca: Estadístiques incorrectes.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect hair.
ca: Cabell incorrecte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect slot.
ca: Ranura incorrecta.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect race.
ca: Raça incorrecta.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect look.
ca: Aspecte incorrecte.

note: TRANSLATORS: info message
en: Character deleted.
ca: S'ha eliminat el personatge.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, %s is offline.
ca: El xiuxiueig no s'ha pogut enviar, %s està fora de línia.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, ignored by %s.
ca: El xiuxiueig no s'ha pogut enviar, ha estat ignorat per %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, you ignored by all players.
ca: El xiuxiueig no s'ha pogut enviar, heu estat ignorat per tots els jugadors.

note: TRANSLATORS: error header
en: Game
ca: Joc

note: TRANSLATORS: error message
en: Request to quit denied!
ca: La sol·licitud de desconnexió ha estat denegada!

note: TRANSLATORS: error message
en: Unregistered ID.
ca: ID no registrat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Wrong password.
ca: Contrasenya incorrecta.

note: TRANSLATORS: error message
en: Account expired.
ca: El compte ha caducat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Rejected from server.
ca: Heu estat rebutjat pel servidor.

note: TRANSLATORS: error message
en: You have been permanently banned from the game. Please contact the GM team.
ca: Heu estat expulsat del joc de forma permanent. Contacteu amb l'equip d'MJ.

note: TRANSLATORS: error message
en: Client too old or wrong server type.
    Please update client on http://manaplus.org
ca: El client és molt antic o el tipus de servidor és incorrecte. Actualitzeu el client a http://manaplus.org

note: TRANSLATORS: error message
en: You have been temporarily banned from the game until %s.
    Please contact the GM team via the forums.
ca: Heu estat expulsat del joc de forma temporal fins al %s. Contacteu amb l'equip d'MJ mitjançant els fòrums.

note: TRANSLATORS: error message
en: Server overpopulated.
ca: Hi ha massa jugadors al servidor.

note: TRANSLATORS: error message
en: This user name is already taken.
ca: Aquest nom d'usuari ja està en ús.

note: TRANSLATORS: error message
en: Username permanently erased.
ca: Nom d'usuari esborrat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown error.
ca: Error desconegut.

note: TRANSLATORS: error message
en: Empty address given to Network::connect()!
ca: Esborra l'adreça facilitada a Network::connect()!

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to resolve host "
ca: No es pot resoldre l'amfitrió "

note: TRANSLATORS: error message
en: Connection to server terminated.
ca: Connexió amb el servidor finalitzada.

note: TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: char rename error
en: Character rename error.
ca: S'ha produït un error en canviar el nom del personatge.

note: TRANSLATORS: info message
en: Character renamed.
ca: S'ha canviat el nom del personatge.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: Rename not allowed.
ca: No es permès canviar el nom.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: New name is not set.
ca: No s'ha establert el nom.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: Character not found.
ca: No s'ha trobat el personatge.

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to delete character.
ca: S'ha produït un error en eliminar el personatge.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't cast skill in this area.
ca: No es poden utilitzar encanteris en aquesta àrea.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't use item in this area.
ca: No es poden utilitzar objectes en aquesta àrea.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't equip. Wrong level.
ca: No es pot equipar. El nivell és incorrecte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't use. Wrong level.
ca: No es pot utilitzar. El nivell és incorrecte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Work in progress.
ca: Treball en curs.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Message could not be sent, channel %s is not exists.
ca: No s'ha pogut enviar el missatge, el canal %s no existeix.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Can't open channel. Channel %s is not exists.
ca: No es pot obrir el canal. El canal %s no existeix.

note: TRANSLATORS: adopt child message
en: Request parents
ca: Sol·licita pares

note: TRANSLATORS: adopt child message
en: Do you accept %s and %s as parents?
ca: Voleu acceptar a %s i a %s com a pares?

note: TRANSLATORS: error message
en: Got disconnected from server!
ca: Heu estat desconnectat del servidor!

note: TRANSLATORS: error message
en: Authentication failed.
ca: L'autenticació ha fallat.

note: TRANSLATORS: error message
en: No servers available.
ca: No hi ha cap servidor disponible.

note: TRANSLATORS: error message
en: Someone else is trying to use this account.
ca: Algú altre està intentant utilitzar aquest compte.

note: TRANSLATORS: error message
en: This account is already logged in.
ca: Aquest compte ja està sent utilitzat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Speed hack detected.
ca: S'ha detectat una modificació il·legal de la velocitat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Server full.
ca: El servidor està ple.

note: TRANSLATORS: error message
en: Sorry, you are underaged.
ca: Heu de ser majors d'edat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Duplicated login.
ca: Inici de sessió duplicat.

note: TRANSLATORS: error message
en: To many connections from same ip.
ca: Massa connexions des d'una mateixa IP.

note: TRANSLATORS: error message
en: Not paid for this time.
ca: No s'ha pogut realitzar el pagament.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay suspended.
ca: El pagament ha estat suspès.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay changed.
ca: S'ha canviat el pagament.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay wrong ip.
ca: L'adreça IP de pagament és incorrecta.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay game room.
ca: Compra sala de joc.

note: TRANSLATORS: error message
en: Disconnect forced by GM.
ca: La desconnexió ha estat forçada pels MJ.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ban japan refuse.
ca: Rebutja la censura japonesa.

note: TRANSLATORS: error message
en: Remained other account.
ca: Roman a altre compte.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip unfair.
ca: La IP és desigual.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip count all.
ca: Recompta de totes les IP.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip count.
ca: Compta la IP.

note: TRANSLATORS: error message
en: Memory.
ca: Memòria.

note: TRANSLATORS: error message
en: Han valid.
ca: Han vàlid.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip limited access.
ca: Accés limitat d'IP.

note: TRANSLATORS: error message
en: Over characters list.
ca: Llista de caràcters per sobre.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip blocked.
ca: La IP ha estat bloquejada.

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid password count.
ca: Recompte de contrasenya invàlid.

note: TRANSLATORS: error message
en: Not allowed race.
ca: Aquesta raça no està permesa.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown connection error.
ca: Error de connexió desconegut.

note: TRANSLATORS: error message
en: Map not found
ca: No s'ha trobat el mapa

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild name: %s
ca: Nom del gremi: %s

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild master: %s
ca: Mestre del gremi: %s

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild level: %d
ca: Nivell del gremi: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Online members: %d
ca: Membres en línia: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Max members: %d
ca: Nombre màxim de membres: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Average level: %d
ca: Mitjana de nivell: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild exp: %d
ca: Experiència del gremi: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild next exp: %d
ca: Experiència restant del gremi: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild castle: %s
ca: Castell del gremi: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: Left %s rental time for item %s.
ca: Resta %s de temps de lloguer per l'objecte %s.

note: TRANSLATORS: unknown item TRANSLATORS: unknown item message TRANSLATORS: unknown item name TRANSLATORS: item name
en: Unknown item
ca: Objecte desconegut

note: TRANSLATORS: error message
en: Account was not found. Please re-login.
ca: No s'ha pogut trobar el compte. Torneu a iniciar sessió.

note: TRANSLATORS: error message
en: Old password incorrect.
ca: Contrasenya antiga incorrecta.

note: TRANSLATORS: error message
en: New password too short.
ca: La nova contrasenya és massa curta.

note: TRANSLATORS: mail message notification
en: You have new mail from %s with subject %s
ca: Teniu un nou correu de%s amb l'assumpte %s

note: TRANSLATORS: player killed message
en: You were killed by unknown source.
ca: Heu estat assassinat per una força desconeguda.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Unknown skill error: %d
ca: Error d'habilitat desconegut: %d

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Unknown skill error: %d.
ca: Error d'habilitat desconegut: %d.

note: TRANSLATORS: error message
en: You have not yet reached a high enough lvl!
ca: Encara no heu aconseguit el nivell necessari!

note: TRANSLATORS: error message
en: Insufficient HP!
ca: PV insuficients!

note: TRANSLATORS: error message
en: Insufficient SP!
ca: PH insuficients!

note: TRANSLATORS: error message
en: You have no memos!
ca: No teniu cap nota!

note: TRANSLATORS: error message
en: You cannot do that right now!
ca: No podeu fer això!

note: TRANSLATORS: error message
en: Seems you need more money... ;-)
ca: Sembla ser que necessiteu més diners... ;-)

note: TRANSLATORS: error message
en: You cannot use this skill with that kind of weapon!
ca: No podeu utilitzar aquesta habilitat amb aquest tipus d'arma!

note: TRANSLATORS: error message
en: You need another red gem!
ca: Necessiteu una altra gemma vermella!

note: TRANSLATORS: error message
en: You need another blue gem!
ca: Necessiteu una altra gemma blava!

note: TRANSLATORS: error message
en: You're carrying to much to do this!
ca: Porteu massa objectes per fer això!

note: TRANSLATORS: error message
en: Fail summon.
ca: La invocació ha fallat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Need spirits.
ca: Necessiteu esperits.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need equipment %s.
ca: Necessiteu l'equipament %s.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need equipment %s and amount %d
ca: Necessiteu l'equipament %s (x %d)

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need item %s.
ca: Necessiteu l'objecte %s.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need item %s and amount %d
ca: Necessiteu l'objecte %s (x %d)

note: TRANSLATORS: error message
en: Skill failed!
ca: L'habilitat ha fallat!

note: TRANSLATORS: warp select window name
en: Select warp target
ca: Selecciona objectiu de teletransportació

note: TRANSLATORS: vending sold item message
en: Sold item %s amount %d. You got: %s
ca: Heu venut l'objecte %s (x %d). Heu obtingut: %s

note: TRANSLATORS: vending sold item message
en: Sold item %s amount %d
ca: Heu venut l'objecte %s (x %d)

note: TRANSLATORS: trade header
en: Trade: You and %s
ca: Intercanvi entre: tu i %s

note: TRANSLATORS: trade message
en: %s wants to trade with you, do you accept?
ca: %s vol intercanviar amb tu, accepteu?

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Strength:
ca: Força:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Agility:
ca: Agilitat:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Vitality:
ca: Vitalitat:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Intelligence:
ca: Intel·ligència:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Dexterity:
ca: Destresa:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Luck:
ca: Sort:

note: TRANSLATORS: error message
en: Trade failed!
ca: L'intercanvi ha fallat!

note: TRANSLATORS: error message
en: Emote failed!
ca: L'emoticona no s'ha enviat!

note: TRANSLATORS: error message
en: Sit failed!
ca: No us heu pogut asseure!

note: TRANSLATORS: error message
en: Chat creating failed!
ca: S'ha produït un error en la creació del xat!

note: TRANSLATORS: error message
en: Could not join party!
ca: No heu pogut unir-vos a l'equip!

note: TRANSLATORS: error message
en: Cannot shout!
ca: No podeu cridar!

note: TRANSLATORS: error message
en: Huh? What's that?
ca: Què és això?

note: TRANSLATORS: error message
en: Warp failed...
ca: La teletransportació ha fallat.

note: TRANSLATORS: error message
en: Could not steal anything...
ca: No heu pogut robar res.

note: TRANSLATORS: error message
en: Poison had no effect...
ca: El verí no ha tingut cap efecte.

note: TRANSLATORS: theme tab quick button
en: About
ca: Quant a

note: TRANSLATORS: file uploaded message
en: File uploaded
ca: Arxiu pujat

note: TRANSLATORS: uptime command
en: Client uptime: %s
ca: Temps d'activitat del client: %s

note: TRANSLATORS: dump command
en: Resource images:
ca: Imatges de recursos:

note: TRANSLATORS: dump environment command
en: Environment variables dumped
ca: Variables d'entorn buidades

note: TRANSLATORS: last seen message
en: Last seen for %s: %s
ca: Vist per última vegada a les %s: %s

note: TRANSLATORS: whisper send
en: Cannot send empty whisper or channel message!
ca: No podeu enviar ni un xiuxiueig buit ni un missatge de canal!

note: TRANSLATORS: new whisper or channel query
en: Cannot create a whisper tab "%s"! It probably already exists.
ca: No podeu crear una pestanya de xiuxiueig "%s"! Probablement ja existeix.

note: TRANSLATORS: party invite message TRANSLATORS: guild invite message TRANSLATORS: party kick message TRANSLATORS: change relation
en: Please specify a name.
ca: Indiqueu un nom.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return toggles chat.
ca: Torna als canvis de xat.

en: Message closes chat.
ca: Missatge tanca el xat.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return now toggles chat.
ca: Torna als canvis de xat ara.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Message now closes chat.
ca: Missatge tanca el xat ara.

note: TRANSLATORS: equipped hat chat message
en: no hat equipped.
ca: cap barret equipat.

note: TRANSLATORS: equipped hat chat message
en: equipped hat %s.
ca: Barret equipat %s.

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Guild notice
ca: Notificació del gremi

note: TRANSLATORS: translation error message
en: No translation found for string: %s
ca: No s'ha trobat cap traducció per al segment: %s

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player already %s!
ca: El jugador ja és %s!

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player successfully %s!
ca: El jugador ha %s amb èxit!

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player could not be %s!
ca: El jugador no ha pogut ser %s!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player wasn't ignored!
ca: El jugador no estava ignorat!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player no longer ignored!
ca: El jugador ja no està ignorat!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player could not be unignored!
ca: El jugador no pot deixar de ser ignorat!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player already erased!
ca: El jugador ja està esborrat!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player no longer erased!
ca: El jugador ja no està esborrat!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player could not be erased!
ca: El jugador no pot ser esborrat!

note: TRANSLATORS: adding friend command
en: friend
ca: amic

note: TRANSLATORS: disregard command
en: disregarded
ca: desatès

note: TRANSLATORS: blacklist command
en: blacklisted
ca: Afegit a la llista negra

note: TRANSLATORS: enemy command
en: enemy
ca: enemic

note: TRANSLATORS: quick mail message caption
en: Quick message
ca: Missatge instantani

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Rename your homun
ca: Anomeneu de nou al vostre homuncle

note: TRANSLATORS: result from command /confget
en: Config value: %s
ca: Valor de configuració: %s

note: TRANSLATORS: result from command /serverconfget
en: Server config value: %s
ca: Valor de la configuració del servidor: %s

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing enabled.
ca: S'ha activat l'intercanvi d'objectes.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing disabled.
ca: S'ha desactivat l'intercanvi d'objectes.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing not possible.
ca: L'intercanvi d'objectes no és possible.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Item sharing unknown.
ca: Intercanvi d'objectes desconegut.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing enabled.
ca: S'ha activat la distribució d'experiència.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing disabled.
ca: S'ha desactivat la distribució d'experiència.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing not possible.
ca: La distribució d'experiència no és possible.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Experience sharing unknown.
ca: Distribució d'experiència desconeguda.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing enabled.
ca: S'ha activat l'intercanvi automàtic d'objectes.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing disabled.
ca: S'ha desactivat l'intercanvi automàtic d'objectes.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing not possible.
ca: L'intercanvi automàtic d'objectes no és possible.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing unknown.
ca: Intercanvi automàtic d'objectes desconegut.

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Rename your pet
ca: Canvieu el nom de la vostra mascota

note: TRANSLATORS: disable trades message
en: Ignoring incoming trade requests
ca: Ignorant sol·licituds d'intercanvi

note: TRANSLATORS: enable trades message
en: Accepting incoming trade requests
ca: Acceptant sol·licituds d'intercanvi

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to server
ca: S'està connectant al servidor

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Logging in
ca: S'està iniciant sessió

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Entering game world
ca: S'està accedint al món del joc

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting characters
ca: S'estan sol·licitant personatges

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to the game server
ca: S'està connectant al servidor del joc

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Changing game servers
ca: S'estan canviant els servidors del joc

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting registration details
ca: S'estan sol·licitant detalls de registre

note: TRANSLATORS: password change message header
en: Password Change
ca: Canvi de contrasenya

note: TRANSLATORS: password change message text
en: Password changed successfully!
ca: Contrasenya canviada amb èxit!

note: TRANSLATORS: email change message header
en: Email Change
ca: Canvi de correu electrònic

note: TRANSLATORS: email change message text
en: Email changed successfully!
ca: Correu electrònic canviat amb èxit!

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Software
ca: Programari

note: TRANSLATORS: draw backend
en: SDL2 default
ca: SDL2 per defecte

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Mobile OpenGL ES
ca: OpenGL ES mòbil

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Safe OpenGL
ca: OpenGL segur

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Mobile OpenGL ES 2
ca: OpenGL ES 2 mòbil

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Normal OpenGL
ca: OpenGL normal

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Modern OpenGL
ca: OpenGL modern

note: TRANSLATORS: being info default name TRANSLATORS: unknown info name TRANSLATORS: unknown clan name TRANSLATORS: item info name
en: unnamed
ca: sense nom

note: TRANSLATORS: unknown info name
en: pet
ca: mascota

note: TRANSLATORS: unknown info name
en: skill
ca: habilitat

note: TRANSLATORS: player stat
en: Strength
ca: Força

note: TRANSLATORS: player stat
en: Agility
ca: Agilitat

note: TRANSLATORS: player stat
en: Vitality
ca: Vitalitat

note: TRANSLATORS: player stat
en: Intelligence
ca: Intel·ligència

note: TRANSLATORS: player stat
en: Dexterity
ca: Destresa

note: TRANSLATORS: player stat
en: Luck
ca: Sort

note: TRANSLATORS: stats page name
en: Extended
ca: Estès

note: TRANSLATORS: inventory type name
en: Npc
ca: Pnj

note: TRANSLATORS: memory usage chat message
en: Calculated memory usage: %d
ca: Ús de la memòria: %d

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for buying.
ca: Gràcies per comprar.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy.
ca: No es pot comprar.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. You don't have enough money.
ca: No es pot comprar. No teniu diners suficients.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. It is too heavy.
ca: No es pot comprar. L'objecte pesa massa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. You have too many items.
ca: No es pot comprar. Teniu massa objectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Nothing to sell.
ca: Res per vendre.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for selling.
ca: Gràcies per vendre.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell.
ca: No es pot vendre.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell while trading.
ca: No es pot vendre durant un intercanvi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell unsellable item.
ca: No es pot vendre objectes invendibles.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Online users: %d
ca: Usuaris en línia: %d

note: TRANSLATORS: notification message
en: Guild created.
ca: Gremi creat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You are already in a guild.
ca: Ja esteu a un gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Emperium check failed.
ca: La verificació de l'emperium ha fallat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown server response.
ca: Resposta desconeguda del servidor.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You have left the guild.
ca: Heu deixat el gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Could not invite user to guild.
ca: No heu pogut invitar l'usuari al gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: User rejected guild invite.
ca: L'usuari ha rebutjat l'invitació al gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: User is now part of your guild.
ca: L'usuari és des d'ara un membre del vostre gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your guild is full.
ca: El vostre gremi està ple.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown guild invite response.
ca: Resposta desconeguda d'invitació al gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has left your guild.
ca: %s ha deixat el vostre gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were kicked from guild.
ca: Heu estat expulsat del gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has been kicked from your guild.
ca: %s ha estat expulsat del vostre gremi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed to use item.
ca: No heu pogut utilitzar l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to equip.
ca: No es pot equipar.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to equip because you have wrong level.
ca: No es pot equipar perquè no teniu nivell incorrecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to unequip.
ca: No es pot desequipar.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Couldn't create party.
ca: No s'ha pogut crear un equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Party successfully created.
ca: L'equip s'ha creat amb èxit.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You have left the party.
ca: Heu deixat l'equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't leave party on this map.
ca: No podeu abandonar l'equip en aquest mapa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were kicked from party.
ca: Heu estat expulsat de l'equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't be kicked from party on this map.
ca: No podeu ser expulsat de l'equip en aquest mapa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has joined your party.
ca: %s s'ha unit al vostre equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is already a member of a party.
ca: %s ja és un membre del teu equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s refused your invitation.
ca: %s ha rebutjat la vostre invitació.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is now a member of your party.
ca: %s és des d'ara un membre del vostre equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s can't join your party because party is full.
ca: %s no es pot unir al vostre equip perquè està complet.

note: TRANSLATORS: notification message
en: QQQ Unknown invite response for %s.
ca: QQQ Resposta desconeguda a la invitació per %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has left your party.
ca: %s ha deixat el vostre equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s can't be kicked from party on this map.
ca: %s no pot ser expulsat de l'equip en aquest mapa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has kicked from your party.
ca: %s ha estat expulsat del vostre equip.

note: TRANSLATORS: notification message
en: An unknown member tried to say: %s
ca: Un membre desconegut ha intentat dir: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is not in your party!
ca: %s no està al vostre equip!

note: TRANSLATORS: notification message
en: You picked up %s.
ca: Heu recollit %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You spent %s.
ca: Heu gastat %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Cannot raise skill!
ca: No podeu augmentar l'habilitat!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Equip ammunition first.
ca: Primer equipeu la munició.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trading with %s isn't possible. Trade partner is too far away.
ca: L'intercanvi amb %s no és possible. El company és massa lluny.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trading with %s isn't possible. Character doesn't exist.
ca: L'intercanvi amb %s no és possible. El personatge no existeix.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade cancelled due to an unknown reason.
ca: L'intercanvi ha estat cancel·lat a causa d'un error desconegut.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade with %s cancelled.
ca: L'intercanvi amb %s ha estat cancel·lat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade with %s cancelled, because player is busy
ca: L'intercanvi amb %s ha estat cancel·lat perquè el jugador està ocupat

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unhandled trade cancel packet with %s
ca: Cancel·la el paquet d'intercanvi amb %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. Trade partner is over weighted.
ca: S'ha produït un error en afegir l'objecte. El company porta massa pes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. Trade partner has no free slot.
ca: S'ha produït un error en afegir l'objecte. El company no té espai.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. You can't trade this item.
ca: S'ha produït un error en afegir l'objecte. No podeu intercanviar aquest objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item for unknown reason.
ca: S'ha produït un error desconegut en afegir l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade canceled.
ca: Intercanvi cancel·lat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade completed.
ca: Intercanvi completat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick failed!
ca: L'expulsió ha fallat!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick succeeded!
ca: Expulsió completada!

note: TRANSLATORS: notification message
en: MVP player: %s
ca: Jugador més valuós: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers ignored.
ca: S'han ignorat tots els xiuxiuejos.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers ignore failed.
ca: S'ha produït un error en ignorar tots els xiuxiuejos.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers unignored.
ca: S'han activat tots els xiuxiuejos.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers unignore failed.
ca: S'ha produït un error en activar tots els xiuxiuejos.

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp off, gvg off
ca: desactiva jcj, desactiva gcg

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp on
ca: activa jcj

note: TRANSLATORS: notification message
en: gvg on
ca: activa gcg

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp on, gvg on
ca: activa jcj, activa gcg

note: TRANSLATORS: notification message
en: unknown pvp
ca: jcj desconegut

note: TRANSLATORS: notification message
en: Char from account %s is already in your party!
ca: El personatge amb el compte %s ja està al vostre equip!

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s blocked invite!
ca: %s ha bloquejat l'invitació!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Char is not online!
ca: El personatge està fora de línia!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch failed.
ca: La mascota ha fugit.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet caught.
ca: Heu capturat una mascota.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch unknown error: %d.
ca: S'ha produït un error desconegut en capturar la mascota: %d.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary duty hour is over.
ca: El temps de treball del vostre mercenari ha finalitzat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary was killed.
ca: El vostre mercenari ha estat assassinat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary was fired.
ca: El vostre mercenari ha estat acomiadat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary run away.
ca: El vostre mercenari ha fugit.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mercenary unknown state.
ca: L'estat del mercenari és desconegut.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You feed your homunculus.
ca: Alimenteu al vostre homuncle.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't feed homunculus, because you don't have any %s.
ca: No podeu alimentar l'homuncle perquè no teniu cap %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Card insert failed.
ca: S'ha produït un error en inserir la targeta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Card inserted.
ca: La targeta ha estat inserida.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Deposit failed. You probably don't have this amount of money with you right now.
ca: El dipòsit ha fallat. És possible que no tingueu aquesta quantitat de diners.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Withdraw failed. You probably don't have this amount of money in the bank right now.
ca: No podeu retirar diners. És possible que no tingueu aquesta quantitat al banc.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed.
ca: S'ha produït un error en crear la botiga de compra.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed. Too many weight.
ca: S'ha produït un error en crear la botiga de compra. Hi ha massa pes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed. No items in store.
ca: S'ha produït un error en crear la botiga de compra. No hi ha objectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All items within the buy limit were purchased.
ca: Tots els objectes dins del límit han estat adquirits.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All items were purchased.
ca: Tots els objectes han estat adquirits.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying item failed.
ca: S'ha produït un error en comprar l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The deal has failed.
ca: L'acord ha fallat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The trade failed, because the entered amount of item is higher, than the buyer is willing to buy.
ca: L'intercanvi ha fallat perquè la quantitat d'objectes és superior que la disposada a adquirir pel comprador.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The trade failed, because the buyer is lacking required balance.
ca: L'intercanvi ha fallat perquè el comprador no té suficients diners.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Selling item failed.
ca: S'ha produït un error en vendre l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Items searching failed.
ca: S'ha produït un error en la cerca dels objectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: No matching stores were found.
ca: No s'han trobat botigues.

note: TRANSLATORS: notification message
en: There are too many results. Please enter more detailed search term.
ca: Hi ha massa resultats. Introduïu informació més detallada.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You cannot search anymore.
ca: No podeu realitzar més cerques.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You cannot search yet.
ca: Encara no podeu realitzar una cerca.

note: TRANSLATORS: notification message
en: No store information available.
ca: No hi ha informació d'emmagatzematge disponible.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet feeding success.
ca: Heu alimentat la mascota.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet feeding error.
ca: S'ha produït un error en alimentar la mascota.

note: TRANSLATORS: notification message
en: A manner point has been successfully aligned.
ca: Un punt de conducta ha estat alineat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got positive manner points from %s.
ca: Heu obtingut punts de conducta positius de %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got negative manner points from %s.
ca: Heu obtingut punts de conducta negatius de %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Chat room limit exceeded
ca: S'ha excedit el límit de la sala de xat

note: TRANSLATORS: notification message
en: Chat room already exists
ca: Aquesta sala de xat ja existeix

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s joined room.
ca: %s s'ha unit a la sala.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s left room.
ca: %s ha deixat la sala.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s kicked from room.
ca: %s ha estat expulsat de la sala.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s role changed to room owner.
ca: %s és ara el propietari de la sala.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Room full.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. Està plena.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Wrong password.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. La contrasenya és incorrecta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Kicked from room.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. Heu estat expulsat de la sala.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Not enough money.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. No teniu diners suficients.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Too low level.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. El teu nivell és massa baix.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Too high level.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. El teu nivell és massa alt.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Wrong race.
ca: S'ha produït un error en unir-se a la sala. La teva raça és incorrecta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Left %d seconds until you can use item.
ca: Resten %d segons per poder utilitzar l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message successfully sent.
ca: Missatge enviat correctament.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message send failed.
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Money attach failed.
ca: S'ha produït un error en afegir els diners.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message return failed.
ca: S'ha produït un error en enviar el missatge de resposta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message return success.
ca: Missatge de resposta enviat correctament.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message deletion failed.
ca: S'ha produït un error en eliminar el missatge.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message successfully deleted.
ca: Missatge eliminat correctament.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got attach successfully.
ca: Us heu adjuntat correctament.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting attach successfully.
ca: S'ha produït un error en adjuntar-vos.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Can't get attach. Too many items.
ca: No és possible adjuntar. Porteu massa objectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You enter battle field.
ca: Accedeixes al camp de batalla.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Rental time for %s expired
ca: El lloguer de %s ha expirat

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine success for item %s.
ca: La millora de %s ha finalitzat correctament.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine failure for item %s.
ca: S'ha produït un error en la millora de %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine failure. Item %s downgraded.
ca: S'ha produït un error en la millora. S'ha abaixat la categoria de l'objecte %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine unknown for item %s.
ca: Millora desconeguda per l'objecte %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't add item to card because weight too high.
ca: No podeu afegir l'objecte al carretó perquè pesa massa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't add item to card because too many items.
ca: No podeu afegir l'objecte al carretó perquè porteu massa objectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item %s bound to you.
ca: L'objecte %s ha estat vinculat a tu.

note: TRANSLATORS: notification message
en: End all negative status.
ca: Cura tots els estats negatius.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Immunity to all status.
ca: Activa la immunitat a tots els estats.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Max hp +100%.
ca: Pv màx. + 100%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Max sp +100%.
ca: Ph màx. + 100%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All stats +20.
ca: Tots els atributs +20.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Enchant weapon with holy element.
ca: Encanta l'arma amb element sagrat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Enchant armor with holy element.
ca: Encanta l'armadura amb element sagrat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Def +25%.
ca: Def. +25%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Atk +100%.
ca: Atac +100%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Flee +50.
ca: Fugida +50.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Full strip failed because of coating.
ca: No s'ha pogut treure tot el vestuari degut al revestiment.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown skill message.
ca: Missatge d'habilitat desconeguda.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player successfully ignored.
ca: El jugador ha estat ignorat amb èxit.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player ignore failed.
ca: S'ha produït un error en ignorar al jugador.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player ignore failed. Because too many ignores.
ca: S'ha produït un error en ignorar al jugador perquè s'ha arribat al límit.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown player ignore failure.
ca: S'ha produït un error desconegut en ignorar al jugador.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player successfully unignored.
ca: El jugador ja no està ignorat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player unignore failed.
ca: S'ha produït un error en ignorar al jugador.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown player unignore failure.
ca: S'ha produït un error desconegut en tornar acceptar al jugador.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown ignore type.
ca: Forma d'ignorar desconeguda.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch started.
ca: Atrapeu la mascota.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s died.
ca: %s ha mort.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s logged out.
ca: %s s'ha desconnectat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s warped.
ca: %s s'ha teletransportat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s trick dead.
ca: %s s'ha fet el mort.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s unknown remove.
ca: Eliminació desconeguda del jugador %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You and %s are now divorced.
ca: Tu i %s us heu divorciat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were called by your partner.
ca: El vostre company us ha trucat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You are calling your partner, %s.
ca: Esteu trucant al vostre company, %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. You already have a baby.
ca: S'ha produït un error en adoptar. Ja tens un nadó.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. Your level is too low.
ca: S'ha produït un error en adoptar. El vostre nivell és massa baix.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. This player is already married and can't be a baby.
ca: S'ha produït un error en adoptar. Aquest jugador ja està casat i no pot tenir un nadó.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Saved location for warp skill.
ca: S'ha desat la localització per l'habilitat de teletransportació.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error saving location. Not enough skill level.
ca: S'ha produït un error en desar la localització. No teniu suficient nivell d'habilitat.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error saving location. You do not have warp skill.
ca: S'ha produït un error en desar la localització. No teniu l'habilitat de teletransportació.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy while trading.
ca: No es pot comprar durant un intercanvi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Npc not found.
ca: No es pot comprar. No es troba al pnj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Shop system error.
ca: No es pot comprar. S'ha produït un error al sistema de la botiga.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Wrong items selected.
ca: No es pot comprar. Els objectes seleccionats són incorrectes.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail destination name %s is wrong.
ca: El nom %s del destinatari és incorrecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Weight too big.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte. Pesa massa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Fatal error.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte. Error fatal.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. No more space.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte. No hi ha espai.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Item on tradeable.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte. L'objecte és intercanviable.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Unknown error.
ca: S'ha produït un error en equipar l'objecte. Error desconegut.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item %s remove failed.
ca: S'ha produït un error en suprimir l'objecte %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Fatal error.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic. Error fatal.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Too many mails sent.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic. Heu enviat massa correus.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Wrong attach found.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic. L'element adjuntat és incorrecte.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Receiver name wrong or not checked.
ca: S'ha produït un error en enviar el correu electrònic. El nom del destinatari és incorrecte o està en blanc.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting attach. No space or weight too high.
ca: S'ha produït un error en adjuntar. No hi ha espai o pesa massa.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got money from mail.
ca: Heu rebut diners per correu electrònic.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting money attach.
ca: S'ha produït un error en adjuntar diners.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting money attach. Too many money.
ca: S'ha produït un error en adjuntar diners perquè en teniu massa.

note: TRANSLATORS: skill level
en: Lvl: %d / %d
ca: Nvl: %d / %d

note: TRANSLATORS: skill type
en: Type: %s
ca: Tipus: %s

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Unknown:
ca: Desconegut:

note: TRANSLATORS: skill range
en: Range: %d
ca: Abast: %d

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Ground
ca: Terra

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Unused
ca: Sense ús

note: TRANSLATORS: Skill type
en: TargetTrap
ca: Selecciona parany

note: TRANSLATORS: chat option changed message
en: Options to /%s are "yes", "no", "true", "false", "1", "0".
ca: Les opcions per a /%s són "sí", "no", "veritable", "fals", "1", "0".

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d week
ca: %d setmana

en: %d weeks
ca: %d setmanes

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d day
ca: %d dia

en: %d days
ca: %d dies

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d hour
ca: %d hora

en: %d hours
ca: %d hores

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d minute
ca: %d minut

en: %d minutes
ca: %d minuts

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d second
ca: %d segon

en: %d seconds
ca: %d segons
