ManaPlus - en to eo translation catalogue (1971 entries)

note: TRANSLATORS: visible beings on map
en: Visible on map
eo: Videbla sur mapo

note: TRANSLATORS: default race name
en: Human
eo: Homo

note: TRANSLATORS: dodge or miss message in attacks
en: dodge
eo: evito

en: miss
eo: preter

note: TRANSLATORS: this away status writed in player nick
en: A
eo: F

note: TRANSLATORS: this inactive status writed in player nick
en: I
eo: N

note: TRANSLATORS: chat message after death TRANSLATORS: player killed message
en: You were killed by %s.
eo: Vin mortigis %s.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Tried to pick up nonexistent item.
eo: Provis preni neekzistantan objekton.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item is too heavy.
eo: Objekto estas tro peza.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item is too far away.
eo: Objekto estas tro malproksima.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Inventory is full.
eo: Objektujo estas plena.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Stack is too big.
eo: Stako estas tro granda.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Item belongs to someone else.
eo: Objekto apartenas al iu alia.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: You can't pickup this amount of items.
eo: Vi ne povas preni tiom da objektoj.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Your item stack has max amount.
eo: Via objekta stako havas la maksimuman nombron.

note: TRANSLATORS: pickup error message
en: Unknown problem picking up item.
eo: Nekonata eraro prenante objekton.

note: TRANSLATORS: %d is number, [@@%d|%s@@] - here player can see link to item
en: You picked up %d [@@%d|%s@@]. | You picked up %d [@@%d|%s@@].
eo[0]: Vi prenis %d [@@%d|%s@@].
eo[1]: Vi prenis %d [@@%d|%s@@].

note: TRANSLATORS: this is normal experience TRANSLATORS: get xp message
en: xp
eo: sperto

note: TRANSLATORS: this is job experience
en: job
eo: lerto

note: TRANSLATORS: get homunculus xp message
en: Homun
eo: Artohomo

note: TRANSLATORS: get hp message
en: hp
eo: sano

note: TRANSLATORS: get hp message
en: mana
eo: manao

note: TRANSLATORS: follow command message
en: Follow: %s
eo: Sekvi: %s

note: TRANSLATORS: follow command message TRANSLATORS: cancel follow message
en: Follow canceled
eo: Sekvado ĉesis

note: TRANSLATORS: imitate command message
en: Imitation: %s
eo: Imiti: %s

note: TRANSLATORS: imitate command message TRANSLATORS: cancel follow message
en: Imitation canceled
eo: Imitado ĉesis

note: TRANSLATORS: wait player/monster message
en: You see %s
eo: Vi vidas %s

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to completle ignore list TRANSLATORS: add player to ignore list
en: Completely ignore
eo: Tute malatenti

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action
en: Print '...'
eo: Presi ‹...›

note: TRANSLATORS: ignore/unignore action
en: Blink name
eo: Pulsa nomo

note: TRANSLATORS: ignore strategi
en: Floating '...' bubble
eo: Glita bobelo ‹...›

note: TRANSLATORS: ignore strategi
en: Floating bubble
eo: Glita bobelo

note: TRANSLATORS: command line help
en: [manaplus-file] : The manaplus file is an XML file (.manaplus)
eo: [manaplus-file] : La manaplus dosiero estas XML dosiero (.manaplus)

note: TRANSLATORS: command line help
en:                   used to set custom parameters
eo:                   uzata por ŝalti proprajn parametrojn

note: TRANSLATORS: command line help
en:                   to the manaplus client.
eo:                   al la manaplus kliento.

note: TRANSLATORS: command line help
en: Options:
eo: Agordoj:

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -l --log-file       : Log file to use
eo:   -l --log-file       : Uzota protokola dosiero

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -a --chat-log-dir   : Chat log dir to use
eo:   -a --chat-log-dir   : Uzota dosierujo de babila protokolo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -v --version        : Display the version
eo:   -v --version        : Montri la version

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -h --help           : Display this help
eo:   -h --help           : Montri tiun ĉi helpon

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -C --config-dir     : Configuration directory to use
eo:   -C --config-dir     : Uzota dosierujo de agordoj

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -U --username       : Login with this username
eo:   -U --username       : Saluti per tiu ĉi uzantnomo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -P --password       : Login with this password
eo:   -P --password       : Saluti per tiu ĉi pasvorto

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -c --character      : Login with this character
eo:   -c --character      : Saluti per tiu ĉi avataro

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -s --server         : Login server name or IP
eo:   -s --server         : Nomo aŭ IP de saluta servilo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -y --server-type    : Login server type
eo:   -y --server-type    : Tipo de saluta servilo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -p --port           : Login server port
eo:   -p --port           : Pordo de saluta servilo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -H --update-host    : Use this update host
eo:   -H --update-host    : Uzu tiun ĉi gastigan komputilon

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -D --default        : Choose default character server and character
eo:   -D --default        : Elekti implicitajn avataran servilon kaj avataron

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -u --skip-update    : Skip the update downloads
eo:   -u --skip-update    : Preterpasi la ĝisdatigan elŝutadon

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -d --data           : Directory to load game data from
eo:   -d --data           : Dosierujo kun enlegotaj datumojn

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -L --localdata-dir  : Directory to use as local data directory
eo:   -L --localdata-dir  : Uzota dosieruja por lokaj datumoj

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --screenshot-dir : Directory to store screenshots
eo:      --screenshot-dir : Uzata dosierujo por ekrankopioj

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --safemode       : Start game in safe mode
eo:      --safemode       : Lanĉi ludon en sendanĝera reĝimo

note: TRANSLATORS: command line help
en:      --renderer       : Set renderer type
eo:      --renderer       : Agordi tipon de bildigilo

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -T --tests          : Start testing drivers and auto configuring
eo:   -T --tests          : Komenci testadon de peliloj kaj memfare sinadapti

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -V --validate       : Start validating client data
eo:   -V --validate       : Komenci kontrolon de klientaj datumoj

note: TRANSLATORS: command line help
en:   -O --no-opengl      : Disable OpenGL for this session
eo:   -O --no-opengl      : Masŝalti OpenGL dum tiu ĉi seanco

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
eo: %s ne ekzistas kaj ne povas estiĝi! Eliranta.

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Invalid update host: %s.
eo: Nevalida ĝisdatiga gastiga komputilo: %s.

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Error creating updates directory!
eo: Eraro kreante ĝisdatigan dosierujon!

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: Error: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
eo: Eraro: %s ne ekzistas kaj ne povas estiĝi! Eliranta.

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: %s doesn't exist and can't be created!
eo: %s ne ekzistas kaj ne povas estiĝi!

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: chat tab name
en: General
eo: Ĝenerala

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: long button name for debug window. TRANSLATORS: debug window name
en: Debug
eo: Sencimigo

note: TRANSLATORS: save file message
en: Screenshot saved as %s
eo: Ekrankopio konservita kiel %s

note: TRANSLATORS: save file message
en: Saving screenshot failed!
eo: Malsukcesis konservi ekrankopion!

note: TRANSLATORS: error message text
en: The connection to the server was lost.
eo: Konekto al la servilo estas perdita.

note: TRANSLATORS: error message header
en: Network Error
eo: Reta Eraro

note: TRANSLATORS: auto adjust settings message
en: Auto disable Show beings transparency
eo: Memfare malŝalti montron de estaĵa travidebleco

note: TRANSLATORS: auto adjust settings message
en: Auto lower Particle effects
eo: Memfare malpliigi partiklojn

note: TRANSLATORS: auto adjust settings message
en: Auto enable opacity cache
eo: Memfare ŝalti kaŝmemoron por netravidebleco

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (D) default moves
eo: (D) implicitaj movoj

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (I) invert moves
eo: (I) maligi movojn

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (c) moves with some crazy moves
eo: (c) movoj kun kelkaj frenezaj movoj

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (C) moves with crazy moves
eo: (C) movoj kun frenezaj movoj

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (d) double normal + crazy
eo: (d) duoblaj normalaj + frenezaj

note: TRANSLATORS: move type in status bar
en: (?) unknown move
eo: (?) nekonata movo

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (%u) crazy move number %u
eo: (%u) freneza movo numero %u

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (a) custom crazy move
eo: (a) propra freneza movo

note: TRANSLATORS: crazy move type in status bar
en: (?) crazy move
eo: (?) freneza movo

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (0) default moves to target
eo: (0) implicite movas al celo

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (1) moves to target in distance 1
eo: (1) movas al celo ĝis distanco 1

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (2) moves to target in distance 2
eo: (2) movas al celo ĝis distanco 2

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (3) moves to target in distance 3
eo: (3) movas al celo ĝis distanco 3

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (4) moves to target in distance 4
eo: (4) movas al celo ĝis distanco 4

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (5) moves to target in distance 5
eo: (5) movas al celo ĝis distanco 5

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (6) moves to target in distance 6
eo: (5) movas al celo ĝis distanco 5

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (7) moves to target in distance 7
eo: (7) movas al celo ĝis distanco 7

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (8) moves to target in distance 8
eo: (8) movas al celo ĝis distanco 8

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (9) moves to target in distance 9
eo: (9) movas al celo ĝis distanco 9

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (A) moves to target in attack range
eo: (A) movas al celo ĝis ataka distanco

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (a) archer attack range
eo: (a) arkista ataka distanco

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (B) moves to target in attack range - 1
eo: (B) movas al celo ĝis distanco - 1

note: TRANSLATORS: move to target type in status bar
en: (?) move to target
eo: (?) movi al celo

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (D) default follow
eo: (D) implicita sekvado

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (R) relative follow
eo: (R) rilata sekvado

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (M) mirror follow
eo: (M) spegula sekvado

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (P) pet follow
eo: (P) kunbesta sekvado

note: TRANSLATORS: folow mode in status bar
en: (?) unknown follow
eo: (Z) nekonata sekvado

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (?) attack
eo: (?) atako

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (D) default attack
eo: (D) implicita atako

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar
en: (s) switch attack without shield
eo: (s) ŝalti atakon sen ŝildo

note: TRANSLATORS: switch attack type in status bar
en: (S) switch attack with shield
eo: (S) ŝalti atakon kun ŝildo

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (G) go and attack
eo: (G) iri kaj ataki

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (A) go, attack, pickup
eo: (A) iri, ataki, preni

note: TRANSLATORS: attack type in status bar
en: (d) without auto attack
eo: (d) sen memfara atako

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (D) don't switch target
eo: (D) ne ŝanĝi celon

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (C) always attack closest
eo: (C) ĉiam ataki la plej proksiman

note: TRANSLATORS: targeting type in status bar
en: (?) targeting
eo: (?) celado

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (S) small pick up 1x1 cells
eo: (S) malgrande preni 1x1 ĉelojn

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (D) default pick up 2x1 cells
eo: (D) implicite preni 2x1 ĉelojn

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (F) forward pick up 2x3 cells
eo: (F) rekte preni 2x3 ĉelojn

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (3) pick up 3x3 cells
eo: (3) preni 3x3 ĉelojn

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (g) go and pick up in distance 4
eo: (g) iri kaj preni ĝis distanco 4

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (G) go and pick up in distance 8
eo: (G) iri kaj preni ĝis distanco 8

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (A) go and pick up in max distance
eo: (A) iri kaj preni ĝis maksimuma distanco

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (?) pick up
eo: (?) preni

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (f) use #flar for magic attack
eo: (f) uzi #flar kiel sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (c) use #chiza for magic attack
eo: (c) uzi #chiza kiel sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (I) use #ingrav for magic attack
eo: (I) uzi #ingrav kiel sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (F) use #frillyar for magic attack
eo: (F) uzi #frillyar kiel sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (U) use #upmarmu for magic attack
eo: (U) uzi #upmarmu kiel sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: magic attack in status bar
en: (?) magic attack
eo: (?) sorĉa atako

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (a) attack all players
eo: (a) ataki ĉiujn ludantojn

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (f) attack all except friends
eo: (f) ataki ĉiun krom amikoj

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (b) attack bad relations
eo: (b) ataki malbonajn rilatojn

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (d) don't attack players
eo: (d) ne ataki ludantojn

note: TRANSLATORS: player attack type in status bar
en: (?) pvp attack
eo: (?) lkl atako

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (D) default imitation
eo: (D) implicita imito

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (O) outfits imitation
eo: (O) vestara imito

note: TRANSLATORS: imitation type in status bar
en: (?) imitation
eo: (?) imito

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are enabled
eo: Ludaj modifiloj estas ŝaltitaj

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are disabled
eo: Ludaj modifiloj estas malŝaltitaj

note: TRANSLATORS: game modifiers state in status bar
en: Game modifiers are unknown
eo: Ludaj modifiloj estas nekonataj

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (N) normal map view
eo: (N) normala mapvido

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (D) debug map view
eo: (D) sencimiga mapvido

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (u) ultra map view
eo: (u) plena mapvido

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (U) ultra map view 2
eo: (U) plena mapvido

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (e) empty map view with collision
eo: (e) malplena mapvido kun kolizio

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (E) empty map view
eo: (E) malplena mapvido

note: TRANSLATORS: map view type in status bar
en: (b) black & white map view
eo: (b) blanka kaj nigra mapvido

note: TRANSLATORS: pickup size in status bar
en: (?) map view
eo: (?) mapvido

note: TRANSLATORS: away type in status bar
en: (O) on keyboard
eo: (O) ĉe klavaro

note: TRANSLATORS: away type in status bar
en: (A) away
eo: (A) for

note: TRANSLATORS: away type in status bar TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (?) away
eo: (?) for

note: TRANSLATORS: away message box header
en: Away
eo: For

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: edit dialog label TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: item amount window button TRANSLATORS: text dialog button TRANSLATORS: quit dialog button
en: OK
eo: Bone

note: TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (G) game camera mode
eo: (G) luda reĝimo de vidpunkto

note: TRANSLATORS: camera mode in status bar
en: (F) free camera mode
eo: (F) libera reĝimo de vidpunkto

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close chat tab TRANSLATORS: close window TRANSLATORS: did you know window button TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: mail view window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: q
en: Close
eo: Fermi

note: TRANSLATORS: error message question
en: Do you want to open support page?
eo: Ĉu vi volas malfermi subtenan retpaĝon?

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: revive player
en: Revive
eo: Reviviĝi

note: TRANSLATORS: ok dialog button
en: GM revive
eo: LG-a revivigo

note: TRANSLATORS: weight message
en: You are carrying more than half your weight. You are unable to regain health.
eo: Vi portas pli ol duonon de via pezo. Vi ne povas resaniĝi.

note: TRANSLATORS: weight message
en: You are carrying less than half your weight. You can regain health.
eo: Vi portas malpli ol duonon de via pezo. Vi povas resaniĝi.

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: inventory sort mode TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: sdl2 log level TRANSLATORS: sdl driver name TRANSLATORS: vsync type TRANSLATORS: equipment window tab TRANSLATORS: default hosts group name
en: default
eo: implicita

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: black
eo: nigra

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: red
eo: ruĝa

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: green
eo: verda

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: blue
eo: blua

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: gold
eo: ora

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: yellow
eo: flava

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: pink
eo: rozkolora

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: purple
eo: purpura

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: grey
eo: griza

note: TRANSLATORS: chat color TRANSLATORS: color name
en: brown
eo: bruna

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 1
eo: ĉielarka 1

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 2
eo: ĉielarka 2

note: TRANSLATORS: chat color
en: rainbow 3
eo: ĉielarka 3

note: TRANSLATORS: font size
en: Very small (8)
eo: Tre malgrandega (8)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very small (9)
eo: Malgrandega (9)

note: TRANSLATORS: font size
en: Tiny (10)
eo: Malgranda (10)

note: TRANSLATORS: font size
en: Small (11)
eo: Malgrandeta (11)

note: TRANSLATORS: font size
en: Medium (12)
eo: Meza (12)

note: TRANSLATORS: font size
en: Normal (13)
eo: Normala (13)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (14)
eo: Grandeta (14)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (15)
eo: Grandeta (15)

note: TRANSLATORS: font size
en: Large (16)
eo: Grandeta (16)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (17)
eo: Granda (17)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (18)
eo: Granda (18)

note: TRANSLATORS: font size
en: Big (19)
eo: Granda (19)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (20)
eo: Grandega (20)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (21)
eo: Grandega (21)

note: TRANSLATORS: font size
en: Very big (22)
eo: Grandega (22)

note: TRANSLATORS: font size
en: Huge (23)
eo: Tre grandega (23)

note: TRANSLATORS: language TRANSLATORS: popup menu header
en: (default)
eo: (implicita)

note: TRANSLATORS: language
en: Catalan
eo: kataluna

note: TRANSLATORS: language
en: Chinese (China)
eo: ĉina (Ĉinujo)

note: TRANSLATORS: language
en: Chinese (Hong Kong)
eo: ĉina (Honkongo)

note: TRANSLATORS: language
en: Czech
eo: ĉeĥa

note: TRANSLATORS: language
en: Dutch (Belgium/Flemish)
eo: nederlanda (Belgujo/Flandrujo)

note: TRANSLATORS: language
en: English
eo: angla

note: TRANSLATORS: language
en: Finnish
eo: suoma

note: TRANSLATORS: language
en: French
eo: franca

note: TRANSLATORS: language
en: German
eo: germana

note: TRANSLATORS: language
en: Indonesian
eo: indonezia

note: TRANSLATORS: language
en: Italian
eo: itala

note: TRANSLATORS: language
en: Japanese
eo: japana

note: TRANSLATORS: language
en: Polish
eo: pola

note: TRANSLATORS: language
en: Portuguese
eo: portugala

note: TRANSLATORS: language
en: Portuguese (Brazilian)
eo: portugala (Brazilo)

note: TRANSLATORS: language
en: Russian
eo: rusa

note: TRANSLATORS: language
en: Spanish (Castilian)
eo: hispana (Kastilio)

note: TRANSLATORS: language
en: Swedish (Sweden)
eo: sveda (Svedujo)

note: TRANSLATORS: language
en: Turkish
eo: turka

note: TRANSLATORS: language
en: Ukrainian
eo: ukraina

note: TRANSLATORS: language
en: Esperanto
eo: esperanta

note: TRANSLATORS: magic school
en: General Magic
eo: Ĝenerala Sorĉarto

note: TRANSLATORS: magic school
en: Life Magic
eo: Viva Sorĉarto

note: TRANSLATORS: magic school
en: War Magic
eo: Milita Sorĉarto

note: TRANSLATORS: magic school
en: Transmute Magic
eo: Aliformiga Sorĉarto

note: TRANSLATORS: magic school
en: Nature Magic
eo: Natura Sorĉarto

note: TRANSLATORS: magic school
en: Astral Magic
eo: Astra Sorĉarto

note: TRANSLATORS: relation type
en: Neutral
eo: Neŭtrala

note: TRANSLATORS: relation type
en: Friend
eo: Amiko

note: TRANSLATORS: relation type
en: Disregarded
eo: Malobservata

note: TRANSLATORS: relation type
en: Ignored
eo: Malatentata

note: TRANSLATORS: relation type
en: Erased
eo: Forigita

note: TRANSLATORS: relation type
en: Blacklisted
eo: Barlistigita

note: TRANSLATORS: relation type TRANSLATORS: palette color
en: Enemy
eo: Malamiko

note: TRANSLATORS: server license comment
en: (NON FREE)
eo: (NELIBERA)

note: TRANSLATORS: server license comment
en: (UNKNOWN)
eo: (NEKONATA)

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type.
en: unsorted
eo: neordigita

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type.
en: by price
eo: laŭ kosto

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by name
eo: laŭ nomo

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by id
eo: laŭ identigilo

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by weight
eo: laŭ pezo

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by amount
eo: laŭ nombro

note: TRANSLATORS: buy dialog sort type. TRANSLATORS: inventory sort mode
en: by type
eo: laŭ tipo

note: TRANSLATORS: target type
en: No Target
eo: Neniu Celo

note: TRANSLATORS: target type
en: Allow Target
eo: Permesi Celon

note: TRANSLATORS: target type
en: Need Target
eo: Postuli Celon

note: TRANSLATORS: update type TRANSLATORS: onscreen button size
en: Normal
eo: Normala

note: TRANSLATORS: update type
en: Auto Close
eo: Memfare Fermi

note: TRANSLATORS: update type
en: Skip
eo: Preterpasi

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Hungry: %d
eo: Malsata: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Intimacy: %d
eo: Intimeco: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Group: %s (%d)
eo: Grupo: %s (%d)

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Party: %s
eo: Bando: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Guild: %s
eo: Gildo: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Clan: %s
eo: Klano: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Pvp rank: %u
eo: Lkl rango: %u

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Buy shop: %s
eo: Aĉetejo: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Sell shop: %s
eo: Vendejo: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Comment: %s
eo: Komento: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Effects: %s
eo: Efikoj: %s

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Chat room: %s
eo: Retbabilejo: %s

note: TRANSLATORS: being popup label TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d
eo: Nivelo: %d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Hp: %d/%d
eo: Sano: %d/%d

note: TRANSLATORS: being popup label
en: Particles: %u
eo: Partikloj: %u

note: TRANSLATORS: popup label
en: Weight: %s
eo: Pezo: %s

note: TRANSLATORS: named item description
en: Item named: %s
eo: Objekto nomita: %s

note: TRANSLATORS: popup label
en: Cards:
eo: Kartoj:

note: TRANSLATORS: popup label
en: Options:
eo: Elektoj:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade with player TRANSLATORS: trade chat tab name TRANSLATORS: inventory type name
en: Trade
eo: Negoco

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade attack player TRANSLATORS: attack monster TRANSLATORS: attack player TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: Skill type
en: Attack
eo: Atako

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: send whisper to player TRANSLATORS: whisper to npc
en: Whisper
eo: Flustro

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: heal player
en: Heal
eo: Sanigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player from guild
en: Kick from guild
eo: Eksigi el gildo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: change player position in guild
en: Change pos in guild
eo: Ŝanĝi rangon en gildo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to guild
en: Invite to guild
eo: Inviti en gildon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player invisible for self by id TRANSLATORS: nuke player
en: Nuke
eo: Ekzili

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move to player location TRANSLATORS: move to npc location TRANSLATORS: move to player position TRANSLATORS: move to map item TRANSLATORS: input tab sub tab name
en: Move
eo: Movi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: talk with npc TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Talk
eo: Paroli

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy from npc TRANSLATORS: buy item TRANSLATORS: buy dialog name TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Buy
eo: Aĉeti

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sell to npc TRANSLATORS: sell item TRANSLATORS: sell dialog name TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Sell
eo: Vendi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add comment to npc TRANSLATORS: add comment to player
en: Add comment
eo: Aldoni komenton

note: TRANSLATORS: remove monster from attack list TRANSLATORS: popup menu item
en: Remove from attack list
eo: Forigi de atak-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to priotiry attack list
en: Add to priority attack list
eo: Aldoni al prioritata atak-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to attack list
en: Add to attack list
eo: Aldoni al atak-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add monster to ignore list TRANSLATORS: add item to pickup list
en: Add to ignore list
eo: Aldoni al malatent-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: Mercenary move to master TRANSLATORS: homunculus move to master
en: Move to master
eo: Movi al estro

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: fire mercenary
en: Fire
eo: Eksigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: feed homunculus TRANSLATORS: feed pet
en: Feed
eo: Nutri

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet rename item TRANSLATORS: rename map item TRANSLATORS: character rename button TRANSLATORS: shop window button
en: Rename
eo: Renomi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: delete homunculus TRANSLATORS: kill player
en: Kill
eo: Mortigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet drop loot
en: Drop loot
eo: Demeti predon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet unequip item TRANSLATORS: equipment window button TRANSLATORS: inventory button
en: Unequip
eo: Malsurhavi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet return to egg
en: Return to egg
eo: Reveni en ovon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add being name to chat TRANSLATORS: add player name to chat
en: Add name to chat
eo: Aldoni nomon al retbabilo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
eo: Rezigni

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: settings tab name
en: Players
eo: Ludantoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player from party
en: Kick from party
eo: Forpeli el bando

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pickup item from ground
en: Pick up
eo: Preni

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item name to chat TRANSLATORS: copy selected outfit to chat input
en: Add to chat
eo: Aldoni al retbabilo

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Map Item
eo: Mapa Objekto

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove map item TRANSLATORS: remove attack target TRANSLATORS: remove item from pickup filter
en: Remove
eo: Forigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp to map item TRANSLATORS: warp select button
en: Warp
eo: Varpo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move camera to map item
en: Move camera
eo: Movi vidpunkton

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: restore camera to default view
en: Restore camera
eo: Restaŭri vidpunkton

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: long button name for outfits window. TRANSLATORS: outfits button tooltip TRANSLATORS: outfits window name
en: Outfits
eo: Vestaroj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy equipment from player to outfit
en: Copy from player
eo: Kopii de ludanto

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: clear selected outfit TRANSLATORS: input action name
en: Clear outfit
eo: Vakigi vestaron

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: long button name for spells window.
en: Spells
eo: Sorĉoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: edit selected spell
en: Edit spell
eo: Redakti sorĉon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove all text from chat tab TRANSLATORS: clear pin code button TRANSLATORS: npc dialog button
en: Clear
eo: Vakigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disable chat tab highlight
en: Disable highlight
eo: Malŝalti markon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable chat tab highlight
en: Enable highlight
eo: Ŝalti markon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: do not remove player names from chat tab
en: Don't remove name
eo: Ne forigi nomon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove player names from chat tab
en: Remove name
eo: Forigi nomon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable away messages in chat tab
en: Enable away
eo: Ŝalti formesaĝojn

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disable away messages in chat tab
en: Disable away
eo: Malŝalti formesaĝojn

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable away messages in chat tab
en: Leave
eo: Eliri

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy selected text to clipboard TRANSLATORS: copy link to clipboard TRANSLATORS: copy npc text to clipboard
en: Copy to clipboard
eo: Kopii al tondujo

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Change guild position
eo: Ŝanĝi rangon en gildo

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: window
eo: fenestro

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: unlock window
en: Unlock
eo: Malŝlosi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: lock window
en: Lock
eo: Ŝlosi

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show emotes for:
eo: Montri mienojn por:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for player TRANSLATORS: settings group
en: Player
eo: Ludantaj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for pet
en: Pet
eo: Kunbesto

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for homuncules TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus
eo: Artohomo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show emotes for mercenary TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary
eo: Lusoldato

note: TRANSLATORS: dialog caption TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Rename map sign
eo: Renomi mapan signon

note: TRANSLATORS: label TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Name:
eo: Nomo:

note: TRANSLATORS: dialog caption TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Player comment
eo: Ludanta komento

note: TRANSLATORS: label TRANSLATORS: number of chars in string should be near original
en: Comment:
eo: Komento:

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item to trade
en: Add to trade
eo: Aldoni al negoco

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add 10 item amount to trade
en: Add to trade 10
eo: Aldoni al negoco 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add half item amount to trade
en: Add to trade half
eo: Aldoni al negoco duonon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all amount except one item to trade
en: Add to trade all-1
eo: Aldoni al negoco ĉion-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all amount item to trade
en: Add to trade all
eo: Aldoni al negoco ĉion

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item to storage TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: setup button
en: Store
eo: Deponi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add 10 item amount to storage
en: Store 10
eo: Deponi 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add half item amount to storage
en: Store half
eo: Deponi duonon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all except one item to storage
en: Store all-1
eo: Deponi ĉion-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add all item amount to storage
en: Store all
eo: Deponi ĉion

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sub menu for craft
en: Move to craft...
eo: Movi al metio...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get item from storage TRANSLATORS: storage button
en: Retrieve
eo: Maldeponi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get 10 item amount from storage
en: Retrieve 10
eo: Maldeponi 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get half item amount from storage
en: Retrieve half
eo: Maldeponi duonon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get all except one item amount from storage
en: Retrieve all-1
eo: Maldeponi ĉion-1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get all item amount from storage
en: Retrieve all
eo: Maldeponi ĉion

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: use item TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: default use button name TRANSLATORS: skills dialog button
en: Use
eo: Uzi

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Clear drop window
eo: Vakigi demetan fenestron

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: hide player TRANSLATORS: hide npc
en: Hide
eo: Kaŝi:

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Show
eo: Montri:

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Open yellow bar settings
eo: Malfermi agordojn de flava indikilo

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Reset yellow bar
eo: Rekomencigi flavan indikilon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy status to chat TRANSLATORS: status window button
en: Copy to chat
eo: Kopii al retbabilo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move attack target up
en: Move up
eo: Movi supren

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move attack target down
en: Move down
eo: Movi suben

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: undress item from player TRANSLATORS: undress player
en: Undress
eo: Malvesti

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: copy text to clipboard TRANSLATORS: debug window stats copy button
en: Copy
eo: Kopii

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: paste text from clipboard
en: Paste
eo: Alglui

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: open link in browser
en: Open link
eo: Malfermi ligilon

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show window
eo: Montri fenestron

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill
eo: Scipovo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add skill to shortcurs tab
en: Add skill shortcut
eo: Aldoni scipovan fulmoklavon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill level
en: Skill level...
eo: Nivelo de scipovo...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast type
en: Skill cast type...
eo: Tipo de scipova uzo...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast offset by x
en: Skill offset by x...
eo: Scipovo deŝovita je x...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set skill cast offset by y
en: Skill offset by y...
eo: Scipovo deŝovita je y...

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill cast offset by x
eo: Uzo de scipovo deŝovita je x

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Skill cast offset by y
eo: Uzo de scipono deŝovita je y

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level header
en: Select skill level
eo: Elektu nivelon de scipovo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level
en: Max level
eo: Maksimuma nivelo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type header
en: Select skill cast type
eo: Elektu tipon de scipova uzo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Default
eo: Implicita

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: debug window tab
en: Target
eo: Celo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type
en: Mouse position
eo: Musa pozicio

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: Skill type
en: Self
eo: Mema

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to disregarded list
en: Disregard
eo: Malobservi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to ignore list TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Ignore
eo: Malatenti

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to black list
en: Black list
eo: Barlistigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to enemy list
en: Set as enemy
eo: Malamikigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to erased list
en: Erase
eo: Forigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add player to friends list
en: Be friend
eo: Amikiĝi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove player from ignore list
en: Unignore
eo: Reatenti

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Follow
eo: Sekvi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: imitate player
en: Imitate
eo: Imiti

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy item
en: Buy (?)
eo: Aĉeti (?)

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sell item
en: Sell (?)
eo: Vendi (?)

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to party
en: Invite to party
eo: Inviti en bandon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: invite player to party
en: Join chat %s
eo: Aliĝi retbabilon %s

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Show Items
eo: Montri Objektojn

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove item from pickup list
en: Remove from pickup list
eo: Forigi de pren-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item
en: Add to pickup list
eo: Aldoni al pren-listo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: remove protection from item
en: Unprotect item
eo: Malsekurigi objekton

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add protection to item
en: Protect item
eo: Sekurigi objekton

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: inventory button
en: Drop...
eo: Demeti...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop all item amount
en: Drop all
eo: Demeti ĉion

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: long button name for drops window. TRANSLATORS: inventory button
en: Drop
eo: Demeti

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm commands
en: GM...
eo: LG...

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Show %s
eo: Montri %s

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player account info
en: Account info
eo: Kontoaj informoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player level
en: Level
eo: Nivelo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player stats TRANSLATORS: clan window tab
en: Stats
eo: Atributoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player inventory list TRANSLATORS: long button name for inventory window. TRANSLATORS: inventory window name TRANSLATORS: inventory type name
en: Inventory
eo: Objektujo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player storage list TRANSLATORS: inventory type name
en: Storage
eo: Deponejo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player cart list TRANSLATORS: long button name for cart window. TRANSLATORS: cart button tooltip TRANSLATORS: inventory type name
en: Cart
eo: Ĉaro

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm commands TRANSLATORS: settings option
en: Commands
eo: Komandoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm char commands
en: Char commands
eo: Avataraj komandoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: back to gm menu
en: Back
eo: Retropaŝo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: find player position
en: Locate
eo: Loki

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: check player ip
en: Check ip
eo: Kontroli IP

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: go to player position TRANSLATORS: warp to npc
en: Goto
eo: Iri al

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall player to current position TRANSLATORS: warp npc to player location
en: Recall
eo: Revoki

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall all party members to player location
en: Recall party
eo: Revoki bandon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: recall all guild members to player location
en: Recall guild
eo: Revoki gildon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: give party leader status
en: Give party leader
eo: Doni rangon de bandestro

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show menu
en: Show...
eo: Montri...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute menu
en: Mute...
eo: Silentigi...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: enable immortal mode for player
en: Immortal
eo: Senmorta

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: send player to jail
en: Jail
eo: Malliberigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: restore player from jail
en: Unjail
eo: Liberigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player as killer
en: Killer
eo: Mortigistigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player as killable
en: Killable
eo: Mortigebligi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: set player save position
en: Set save
eo: Konservi savan pozicion

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp player to save position
en: Warp to save
eo: Varpi al sava pozicio

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: warp player to random position on same map
en: Warp to random
eo: Varpi al hazarda pozicio

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn player clone
en: Spawn clone
eo: Generi klonulon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn slave player clone
en: Spawn slave clone
eo: Generi sklavan klonulon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn evil player clone
en: Spawn evil clone
eo: Generi pekan klonulon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: break guild
en: Break guild
eo: Rompi gildon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: kick player TRANSLATORS: kick monster
en: Kick
eo: Eksigi

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: Mute %s
eo: Siletnigi %s

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute player
en: Mute %d
eo: Silentigi %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: mute player
en: Unmute %d
eo: Malsilentigi %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: disguise to npc TRANSLATORS: disguise to monster
en: Disguise
eo: Kaŝvestigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn monster
en: Spawn same
eo: Generi saman

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: spawn slave monster
en: Spawn slave
eo: Generi sklavon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show monster information TRANSLATORS: show item information TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: clan window tab TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: info message header TRANSLATORS: info header TRANSLATORS: info message
en: Info
eo: Informoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show selected monster in current map
en: Search
eo: Serĉi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show selected monster spawns in all maps
en: Search spawns
eo: Serĉi generitojn

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show who drops item
en: Who drops
eo: Kiu demetas

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 1
eo: Aldoni 1

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 5
eo: Aldoni 5

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 10
eo: Aldoni 10

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 100
eo: Aldoni 100

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 1000
eo: Aldoni 1000

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: gm create item
en: Add 10000
eo: Aldoni 10000

note: TRANSLATORS: popup menu header
en: GM commands
eo: LG komandoj

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: move current item to craft slot
en: Move to craft %d
eo: Movi al metiingo %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: open mail dialog
en: Mail to...
eo: Poŝti al...

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: catch pet command
en: Taming pet
eo: Dresi kunbeston

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: adopt child command
en: Adopt child
eo: Filigi

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: leave party
en: Leave party
eo: Eliri el bando

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: create party TRANSLATORS: dialog header
en: Create party
eo: Krei bandon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: leave guild
en: Leave guild
eo: Eliri el gildo

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: create guild TRANSLATORS: dialog header
en: Create guild
eo: Krei gildon

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: change guild notice message
en: Change notice
eo: Ŝanĝi sciigon

note: TRANSLATORS: skill level
en: Level: %d / %d
eo: Nivelo: %d / %d

note: TRANSLATORS: skill level for tmw fake skills
en: Level: Unknown
eo: Nivelo: Nekonata

note: TRANSLATORS: skill cast type
en: Self position
eo: Mema pozicio

note: TRANSLATORS: skill cast type
en: Cast type: %s
eo: Tipo de uzo: %s

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: status window tab name
en: Basic
eo: Bazaj

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: long button name for shortcuts window.
en: Shortcuts
eo: Fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for windows list menu. TRANSLATORS: input action label
en: Windows
eo: Fenestroj

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: inventory type name
en: Craft
eo: Metio

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: emotes window name TRANSLATORS: emotes tab name
en: Emotes
eo: Mienoj

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: longt button name for chat window. TRANSLATORS: chat window name
en: Chat
eo: Retbabilado

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: palette label TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: input action group TRANSLATORS: input action name
en: Other
eo: Aliaj

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name
en: Gui
eo: Fasado

note: TRANSLATORS: palette label
en: Beings
eo: Estaĵoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Being
eo: Estaĵo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Friend names
eo: Amikaj nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Disregarded names
eo: Malobservataj nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Ignored names
eo: Malatentataj nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Erased names
eo: Forigitaj nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Other players names
eo: Aliaj nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Own name
eo: Propra nomo

note: TRANSLATORS: palette color
en: GM names
eo: LG nomoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: NPCs
eo: NLA-oj

note: TRANSLATORS: palette color TRANSLATORS: settings option
en: Monsters
eo: Monstroj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Pets
eo: Dolrotbestoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Skill unit
eo: Scipova elemento

note: TRANSLATORS: palette color
en: Party members
eo: Bandanoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Guild members
eo: Gildanoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Team %d
eo: Teamo %d

note: TRANSLATORS: palette label
en: Particles
eo: Partikloj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Particle effects
eo: Partiklaj efektoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Pickup notification
eo: Sciigo pri prenado

note: TRANSLATORS: palette color
en: Exp notification
eo: Sciigo pri sperto

note: TRANSLATORS: palette label
en: Hp bars
eo: San-mezuroj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player HP bar
eo: Ludanta San-indikilo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player HP bar (second color)
eo: Ludanta San-indikilo (dua koloro)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster HP bar
eo: Monstra San-indikilo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster HP bar (second color)
eo: Monstra San-indikilo (dua koloro)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus HP bar
eo: Artohoma San-indikilo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Homunculus HP bar (second color)
eo: Artohoma San-indikilo (dua koloro)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary HP bar
eo: Lusoldata San-indikilo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Mercenary HP bar (second color)
eo: Lusoldata San-indikilo (dua koloro)

note: TRANSLATORS: palette color
en: Elemental HP bar
eo: Elementfea San-indikilo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Elemental HP bar (second color)
eo: Elementfea San-indikilo (dua koloro)

note: TRANSLATORS: palette label
en: Hits
eo: Trafoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Player hits monster
eo: Ludanto trafas monstron

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster hits player
eo: Monstro trafas ludanton

note: TRANSLATORS: palette color
en: Other player hits local player
eo: Alia ludanto trafas lokan ludanton

note: TRANSLATORS: palette color
en: Critical Hit
eo: Ega Trafo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player hits monster
eo: Loka ludanto trafas monstron

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player critical hit
eo: Ega trafo de loka ludanto

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player miss
eo: Maltrafo de loka ludanto

note: TRANSLATORS: palette color
en: Misses
eo: Maltrafoj

note: TRANSLATORS: palette label
en: Tiles
eo: Kaheloj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Portal highlight
eo: Porda marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Default collision highlight
eo: Implicita kolizia marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Air collision highlight
eo: Aera kolizia marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Water collision highlight
eo: Akva kolizia marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster collision highlight
eo: Monstra kolizia marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Special ground collision highlight
eo: Speciala tera kolizia marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Walkable highlight
eo: Irebla marko

note: TRANSLATORS: palette color
en: Tiles border
eo: Kahelolimoj

note: TRANSLATORS: palette label
en: Ranges
eo: Distancoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player attack range
eo: Atak-distanco de loka ludanto

note: TRANSLATORS: palette color
en: Local player attack range border
eo: Atak-distanca limo de loka ludanto

note: TRANSLATORS: palette color
en: Monster attack range
eo: Atak-distanco de monstroj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Skill attack range border
eo: Atak-distanca limo de scipovoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Floor item amount color
eo: Kioma koloro de surflankaj objektoj

note: TRANSLATORS: palette color
en: Home place
eo: Hejmo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Home place border
eo: Hejma limo

note: TRANSLATORS: palette color
en: Road point
eo: Vojpunkto

note: TRANSLATORS: status window label TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button
en: Max
eo: Maksimume

note: TRANSLATORS: character level
en: Level: %u
eo: Nivelo: %u

note: TRANSLATORS: character money TRANSLATORS: money label TRANSLATORS: status window label
en: Money: %s
eo: Mono: %s

note: TRANSLATORS: Text under equipped items (should be small)
en: Eq.
eo: Ek.

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Run command
eo: Komandi

note: TRANSLATORS: dialog message
en: Open url
eo: Malfermi url

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: trade window button
en: Add
eo: Aldoni

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
eo: Eliri

note: TRANSLATORS: sell dialog label TRANSLATORS: buy dialog label
en: Price: %s / Total: %s
eo: Kosto: %s / Entute: %s

note: TRANSLATORS: setup item button TRANSLATORS: servers dialog button
en: Edit
eo: Redakti

note: TRANSLATORS: status window label
en: Character points: %d
eo: Avataraj poentoj: %d

note: TRANSLATORS: battle chat tab name
en: Battle
eo: Batalo

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement:
eo: Tutluda anonco:

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement from %s:
eo: Tutluda anonco de %s:

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s whispers: %s
eo: %s flustras: %s

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s is now Online.
eo: %s enretiĝis.

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s is now Offline.
eo: %s eksterretiĝis.

note: TRANSLATORS: clan chat tab name TRANSLATORS: long button name for clan window. TRANSLATORS: clan window name
en: Clan
eo: Klano

note: TRANSLATORS: guild chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Guild
eo: Gildo

note: TRANSLATORS: gb tab name
en: GM
eo: LG

note: TRANSLATORS: lang chat tab name
en: Lang
eo: Lingva

note: TRANSLATORS: party chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Party
eo: Bando

note: TRANSLATORS: not in clan label
en: Not in clan
eo: Sen klano

note: TRANSLATORS: clan name label
en: Clan name
eo: Nomo de klano

note: TRANSLATORS: clan master name label
en: Master name
eo: Nomo de klanestro

note: TRANSLATORS: clan map name label
en: Map name
eo: Nomo de mapo

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Music:
eo: Muziko:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map:
eo: Mapo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map name:
eo: Nomo de mapo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Minimap:
eo: Mapeto:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Cursor:
eo: Kursoro:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Particle count:
eo: Nombro da partikloj:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Map actors count:
eo: Nombro de roluloj en mapo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Player Position:
eo: Pozicio de Avataro:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Draw calls:
eo: Desegnaj vokoj:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Texture binds:
eo: Teksturaj bindoj:

note: TRANSLATORS: debug window label, frames per second
en: %d FPS
eo: %d KS

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (Software)
eo: %d KS (Programa)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (normal OpenGL)
eo: %d KS (normala OpenGL)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (safe OpenGL)
eo: %d KS (sendanĝera OpenGL)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (mobile OpenGL ES)
eo: %d KS (portebla OpenGL ES)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (mobile OpenGL ES 2)
eo: %d KS (portebla OpenGL ES 2)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (modern OpenGL)
eo: %d KS (moderna OpenGL)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: %d FPS (SDL2 default)
eo: %d KS (SDL2 implicita)

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Textures count:
eo: Nombro da teksturoj:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Particle count: %d
eo: Nombro da partikloj: %d

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Ping: %s ms
eo: Resondado: %s ms

note: TRANSLATORS: debug window label
en: In: %d bytes/s
eo: En: %d bajtoj/s

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Out: %d bytes/s
eo: El: %d bajtoj/s

note: TRANSLATORS: audio tab in settings
en: Audio
eo: Sono

note: TRANSLATORS: settings option
en: Basic settings
eo: Bazaj agordoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable Audio
eo: Ŝalti Sonon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable music
eo: Ŝalti muzikon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable game sfx
eo: Ŝalti sonefikojn de ludo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gui sfx
eo: Ŝalti sonefikojn de fasado

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sfx volume
eo: Laŭteco de sonefikoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Music volume
eo: Laŭteco de muziko

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable music fade out
eo: Ŝalti fordissolvon de muziko

note: TRANSLATORS: settings option
en: Audio frequency
eo: Sona frekvenco

note: TRANSLATORS: audio type
en: mono
eo: monofonia

note: TRANSLATORS: audio type
en: stereo
eo: stereofonia

note: TRANSLATORS: audio type
en: surround
eo: ĉirkaŭa

note: TRANSLATORS: audio type
en: surround+center+lfe
eo: ĉirkaŭa+centra+basa

note: TRANSLATORS: settings option
en: Audio channels
eo: Sonaj kanaloj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Parallel number of sounds
eo: Samtempa nombro da sonoj

note: TRANSLATORS: settings group
en: Sound effects
eo: Sonefikoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Information dialog sound
eo: Sono de informa interagujo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Request dialog sound
eo: Sono de peta interagujo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Whisper message sound
eo: Sono de flustra mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Guild message sound
eo: Sono de gilda mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Party message sound
eo: Sono de banda mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Clan message sound
eo: Sono de klana mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight message sound
eo: Sono de marka mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Global message sound
eo: Sono de tutluda mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Error message sound
eo: Sono de erara mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Trade request sound
eo: Sono de negoca mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show window sound
eo: Sono de fenestra montro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide window sound
eo: Sono de fenestra kaŝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable mumble voice chat
eo: Ŝalti voĉbabilon per Mumble

note: TRANSLATORS: settings option
en: Download music
eo: Elŝuti muzikon

note: TRANSLATORS: settings group
en: Window
eo: Fenestro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto hide chat window
eo: Memfare kaŝi retbabilan fenestron

note: TRANSLATORS: settings description
en: Chat window will be automatically hidden when not in use.
    
    Hit Enter or hover mouse to show chat again.
eo: Retbabila fenestro neuzata memfare kaŝiĝos.
    
    Premu enigan klavon por remontri ĝin.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Protect chat focus
eo: Protekti retbabilan fokuson

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enables aggressive protection of input focus in chat window.
    
    Note: no other text inputs will be allowed to receive text input when you typing in chat window.
eo: Ŝaltas agresan protekton de eniga fokuso en retbabila fenestro
    
    Komento: neniu alia enigo povos ricevi tekston dum via tajpado en retbabilan fenestron.

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: settings colors tab name TRANSLATORS: emotes tab name
en: Colors
eo: Koloroj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Remove colors from received chat messages
eo: Forigi kolorojn de ricevitaj retbabilaj mesaĝoj

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to strip colors from incoming chat messages. All messages will use default chat text color if this enabled.
eo: Ŝalti tiun ĉi agordon por forigi kolorojn de envenaj retbabilaj mesaĝoj. Ĉiuj mesaĝoj uzos la implicitan koloron de teksto se tio ĉi estos ŝaltita.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show chat colors list
eo: Montru liston de retbabilaj koloroj.

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to show color selection drop-down in chat window. Chat window will display color selection drop-down.
    
    It allows one to select default color of outgoing chat messages easily, but also occupies some space in chat window.
eo: Ŝalti tiun ĉi agordon por montri elekton de koloroj en retbabila fenestro.
    
    Ĝi permesas elekti la implicitan koloron de elirantaj mesaĝoj facile, sed ankaŭ okupas spacon en la fenestro.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow magic and GM commands in all chat tabs
eo: Permesu sorĉojn kaj LG komandojn en ĉiuj langetoj

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to be able to type spells and GM commands in any tab.
eo: Ŝaltu tiun ĉi agordon por entajpi sorĉojn kaj LG komandojn en iu ajn langeton.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Limits
eo: Limoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Limit max chars in chat line
eo: Limigi maksimumajn signojn en retbabila linio

note: TRANSLATORS: settings description
en: Limits how many characters will be shown in longest lines of text displayed in chat.
    
    Note: long lines can make client slower. Lines longer than this limit will be truncated.
eo: Limigas kiam da signoj montritos en la plej longaj linioj de teksto montrita en retbabilo.
    
    Komento: longaj linioj povas malrapidigi la klienton. Linioj pli longaj ol la limo estos mallongigitaj.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Limit max lines in chat
eo: Limigi maksimumaj linioj en retbabilo

note: TRANSLATORS: settings description
en: Limits how many lines chat will keep in scrollback buffer. Chat keeps specified number of last lines of text. Oldest lines exceeding this limit are discarded from scrollback buffer.
    
    Note: keeping too many lines in scroll buffer can slow client down.
eo: Limigas kiom da linioj restos en ruluma bufro. Retbabilo konservas difinitan numeron da lastaj linioj de teksto. La malnovaj linioj super la limo estos forigitaj de la bufro.
    
    Komento: konservado de troaj linioj en la bufro povas malrapidigi la klienton.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Logs
eo: Protokoloj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable chat Log
eo: Ŝalti retbabilan Protokolon

note: TRANSLATORS: settings description
en: If you enable this setting, chat logs will be written to disk.
    
    Note: chat logs can take noticeable amount of disk space over time.
eo: Se ŝaltita, retbabilaj protokoloj estos skribitaj al la disko.
    
    Komento: retbabilaj protokoloj povas plenigi multe da spacon tempe.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable debug chat Log
eo: Ŝalti sencimigan retbabilan Protokolon

note: TRANSLATORS: settings description
en: If you enable this, debug chat tab also will be logged to disk.
eo: Se ŝaltita, ankaŭ la sencimiga retbabila langeto estos protokolita al la disko.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show chat history
eo: Montri historion de retbabilo

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, client will load old chat tabs content from logs on startup instead of starting with empty chat tabs.
eo: Se ŝaltita, la kliento enlegos protokolojn de retbabilaj langedoj anstataŭ komenco kun malplenaj langetoj.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show party online messages
eo: Montri mesaĝojn pri bandaj enretiĝoj

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, online status changes of party members will be shown in party tab of chat.
    
    This adds some extra noise to chat, but allows one to see when your buddies are coming online.
eo: Se ŝaltita, ŝanĝoj de enreta stato de bandanoj montriĝos en la banda langeto de retbabilo.
    
    Tio ĉi aldonas iom bruo al la retbabilo, set permasas vin vidi kiam viaj kompanoj enretiĝas.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show guild online messages
eo: Montri mesaĝojn pri bandaj enretiĝoj

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, online status changes of guild members will be shown in guild tab of chat.
    
    This adds some extra noise to chat, but allows one to see when your buddies are coming online.
eo: Se ŝaltita, ŝanĝoj de enreta stato de gildanoj montriĝos en la gilda langeto de retbabilo.
    
    Tio ĉi aldonas iom bruo al la retbabilo, set permasas vin vidi kiam viaj kompanoj enretiĝas.

note: TRANSLATORS: settings group
en: Messages
eo: Mesaĝoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide shop messages
eo: Kaŝi butikajn mesaĝojn

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, no messages related to built-in ManaPlus shop will be displayed in chat. Disable this setting if you want to see shop-related messages.
    
    Note: technically, ManaPlus shop implemented as usual private messages with special content. If you disable this setting, you will be able to see these messages and get idea when other players are looking at your shop.
eo: Se ŝaltita, neniu mesaĝo pri la integrita ManaPlus butiko montriĝos en retbabilejo. Malŝaltu ĝin se vi volas vidi mesaĝojn pri aĉetado.
    
    Komento: teknike, ManaPlus vendejo funkcias kiel normalaj personaj mesaĝoj kun speciala enhavo. Se vi malŝaltos la agordon, vi povos vidi tiujn mesaĝojn kaj scii kiam aliaj ludantoj rigardas vian vendejon / aĉetejon.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show MVP messages
eo: Montri PVL mesaĝojn

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enable this setting to see MVP messages from server.
    
    Note: MVP messages are not used on TMW/Evol/etc servers, so this feature usually makes little difference.
eo: Ŝaltu tion ĉi por vidi PLV (Plej Valora Ludanto) mesaĝojn de servilo.
    
    Komento: PLV mesaĝoj ne estas uzataj de TMW/Evol/ktp serviloj, do tiu ĉi agordo kutime ne gravas.

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: input action group TRANSLATORS: input action label
en: Tabs
eo: Langetoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Put all whispers in tabs
eo: Enmeti ĉiujn flustrojn en propraj langetojn

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, all whispers (private messages) will be placed in separate tabs, separate tab for each player. If this setting disabled, all whispers will appear in General tab.
    
    Note: putting all whispers to single General tab is known to be confusing. Think twice before disabling this feature.
eo: Se ŝaltita, ĉiuj flustroj (personaj mesaĝoj) aperos en malsamajn langetojn, unu po ludanto. Se malŝaltita, ĉiuj flustroj aperos en la Ĝenerala langeto.
    
    Komento: montrado de ĉiuj flustroj en la Ĝenerala langeto kutime estas konfuza.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log magic messages in debug tab
eo: Protokoli sorĉajn mesaĝojn en sencimigan langeton

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, spell invocation will be shown in Debug tab. If disabled, it will be shown in General tab instead.
    
    Note: it does not affects server replies related to spells.
eo: Se ŝaltita, sorĉado montriĝos en la Sencimiga langeto. Se malŝaltita, ĝi anstataŭ montriĝos en la Ĝenerala langeto.
    
    Komento: Ĝi ne influos servilajn respondojn al sorĉoj.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show server messages in debug tab
eo: Montru servilajn mesaĝojn en sencimiga langeto

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting is enabled, server messages will be shown in Debug tab of chat. If disabled, server messages will appear in General chat instead.
    
    Note: according to 4144, disabling this could also make you to lose some debug messages from client in Debug tab since these are fake server messages.
eo: Se ŝaltita, servilaj mesaĝoj montriĝos en Sencimiga langeto de retbabilo. Se malŝaltita, servilaj mesaĝoj anstataŭ aperos en Ĝenerala retbabilo.
    
    Komento: Laŭ 4144 (programisto de ManaPlus), malŝalti tion ĉi povas mankigi iom da sencimigaj mesaĝoj de la kliento en la Sencimiga langeto.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable trade tab
eo: Ŝalti negocan langeton

note: TRANSLATORS: settings description
en: Enables trade tab. Trade tab is basically some filter. Messages containing words typical for trades will go to Trade tab. This will make General tab less noisy. If this setting is disabled, all trade related players messages will stay in General tab.
eo: Ŝaltas negocan langeton. Negoca langeto filtros en sin mesaĝojn kun vortoj kutimaj al negocoj. Tio senbruas la Ĝeneralan langeton, sed ankaŭ povas erare movi mesaĝojn. Se malŝaltita, ĉiuj mesaĝoj eble rilataj al negoco restos en la Ĝenerala langeto.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gm tab
eo: Ŝaltu lg langeton

note: TRANSLATORS: settings description
en: If enabled, GM tab will appear in chat. It displays text related GM activity.
    
    Note: this setting only makes difference for GMs (Game Masters) since this tab only appears for GMs.
eo: Se ŝaltita, LG langeto aperos en retbabilejo. Ĝi montras agoj de LG-oj.
    
    Komento: Tiu ĉi agordo nur ŝanĝas ion por LG-oj (Ludo-Gvidantoj), ĉar ĝi nur aperas por LG-oj.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable language tab
eo: Ŝalti lingvan langeton

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, language tab will appear if server supports this feature.
    
    Note: only supported by Evol server yet.
eo: Se ŝaltita, lingva langeto aperos se la servilo subtenas tiun ĉi funkcion.
    
    Komento: ĝis nun subtenata nur de la Evol servilo.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show all languages messages
eo: Montri mesaĝojn en ĉiu lingvo

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled and server supports different chats for different languages, you will see messages for all languages, regardless of your language preferences.
    
    Note: it only works on servers supporting language tabs feature, like Evol.
eo: Se ŝaltita kaj subtenata, vi vidos mesaĝojn de ĉiu lingvo, senrilate al via agordita lingvo.
    
    Komento: ĝi nur funkcias je serviloj subtenataj la lingajn tabletojn, kiel Evol.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable battle tab
eo: Ŝalti batalan langeton

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, Battle tab will appear in chat. This tab will contain messages related to battles, like damage and experience gain, if battle messages are enabled.
    
    Note: client restart required to take effect.
eo: Se ŝaltita, Batala langeto aperos en retbabilo. Tiu langeto enhavos mesaĝojn rilatajn al bataloj, kiel difekto kaj sperto, se batalaj mesaĝoj estas ŝaltitaj.
    
    Komento: necesas rekomencigo por efektivigi.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show battle events
eo: Montri batalajn okazojn

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, messages related to battle like damage or experience gain will be displayed in Debug or Battle tab. If disabled, no battle messages will be displayed.
eo: Se ŝaltita, mesaĝoj rilataj al batalo, kiel difekto kaj sperto montriĝos en Sencimiga aŭ Batala langetoj. Se malŝaltita, neniuj batalaj mesaĝoj montriĝos.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Resize chat tabs if need
eo: Regrandigi retbabilaj langetoj se bezonata

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, text in chat will be automatically adjusted to adapt to appearance of chat input field when you typing message and when input field of chat disappears. If disabled, chat input area will always occupy its place, which could be otherwise usable for text.
    
    Note: its mostly about jumpy attitude vs less usable space for text.
eo: Se ŝaltita, teksto en retbabilejo memfare adaptiĝos al stato de retbabila enigejo kiam vi entajpantos mesaĝon kaj kiam la enigejo de retbabilejo malaperos (neentajpata). Se malŝaltita, enigejo ĉiam okupos sian spacon, kiu aliel povus okupitiĝi per teksto.
    
    Komento: plejparte temas pri saltema fasado kontraŭ malpli da spaco por teksto.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable trade spam filter
eo: Ŝalti negocan filtrilon de trudo

note: TRANSLATORS: settings group
en: Time
eo: Tempo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use local time
eo: Uzi lokan tempon

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this feature enabled, timestamps in chat will use local times. If disabled, server time will be used (often it is GMT+0).
eo: Se ŝaltita, tempindikoj en retbabilejo uzos la lokajn tempojn. Se malŝaltita, servila tempo estos uzata (ofte en UTC +0).

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight words (separated by comma)
eo: Markigaj vortoj (perkome disigitaj)

note: TRANSLATORS: settings description
en: Here you can specify some extra words which will also cause highlighting. Use comma to separate words.
    
    Note: frequent highlights are annoying - use it with caution.
eo: Tie ĉi vi povas specifi iom da kromajn vortojn, kiuj ankaŭ kaŭzos markadon. Uzu komon por disigi vortojn.
    
    Komento: ofta markado povas onin agaci - bone pripensu.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Globals ignore names (separated by comma)
eo: Malatenti sciigojn laŭ nomoj (perkome disigitaj)

note: TRANSLATORS: settings description
en: This setting allows you to ignore some global messages if particular sender (NPC, GM) annoys you too much. Global will be moved to Debug instead.
    
    Note: careless use of this feature can make you to miss important announces!
eo: Tiu ĉi agordo permesas al vi ignori iom da tutludaj mesaĝoj, se iu sendanto (NLA, LG) vin tro enuigas. Tutludaj moviĝos al Sencimiga langeto.
    
    Komento: senzorga uzado povas kaŭzi, ke vi mankos gravajn anoncojn!

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show emotes button in chat
eo: Montri mienan butonon en retbabilejo

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, button will appear near text input field. This button allows one to invoke composing window, which allows one to insert smiles and text formatting easily.
    
    Note: same window can also be invoked by hotkey when typing, usually F1 by default.
eo: Se ŝaltita, butono aperos apud tekst-enigejo. Tiu ĉi butono alvokas fenestreton, kie oni povas facile enmeti eksentojn mienojn kaj aranĝi tekston.
    
    Komento: la saman fenestreton oni povas alvoki dum tajpado, implicite per la F1 klavo.

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show motd server message on start
eo: Montru mdlt servilan mesaĝon je lanĉo.

note: TRANSLATORS: settings description
en: If this setting enabled, client will display server MOTD (message of the day) once you connect to server. Disable it to hide MOTD.
eo: Se ŝaltita, la kliento montros la servilan MDLT (mesaĝon de la tago) kiam vi konektos al la servilo. Malŝalti ĝin por kaŝi MDLT.

note: TRANSLATORS: color selection preview message
en: This is what the color looks like
eo: Tiel aspektas la koloro

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Type:
eo: Tipo:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Delay:
eo: Prokrasto:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Red:
eo: Ruĝa:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Green:
eo: Verda:

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Blue:
eo: Blua:

note: TRANSLATORS: color type
en: Static
eo: Statika

note: TRANSLATORS: color type
en: Pulse
eo: Pulso

note: TRANSLATORS: color type
en: Rainbow
eo: Ĉielarko

note: TRANSLATORS: color type
en: Spectrum
eo: Spektro

note: TRANSLATORS: colors tab. label.
en: Alpha:
eo: Alfao:

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Assign
eo: Atribui

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Unassign
eo: Malatribui

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Reset all keys
eo: Enlegi ĉiujn klavojn

note: TRANSLATORS: setting tab name
en: Input
eo: Enigo

note: TRANSLATORS: input settings error header
en: Key Conflict(s) Detected.
eo: Detektitaj konfliktoj de klavoj.

note: TRANSLATORS: input settings error
en: Conflict "%s" and "%s" keys. Resolve them, or gameplay may result in strange behaviour.
eo: Konflikto inter «%s» kaj «%s» klavoj. Solvi ilin, aŭ la ludo povos agi strange.

note: TRANSLATORS: unknown key name TRANSLATORS: quests window quest name
en: unknown
eo: nekonata

note: TRANSLATORS: joystick settings tab label
en: Press the button to start calibration
eo: Premu klavon por komencigi kalibron

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Calibrate
eo: kalibri

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Detect joysticks
eo: Detekti stirstangojn

note: TRANSLATORS: joystick settings tab checkbox
en: Enable joystick
eo: Ŝalti stirstangojn

note: TRANSLATORS: joystick settings tab checkbox
en: Use joystick if client window inactive
eo: Uzi stirstangon se la klienta fenestro ne estas fokusita

note: TRANSLATORS: joystick settings tab name
en: Joystick
eo: Stirstango

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Stop
eo: Halti

note: TRANSLATORS: joystick settings tab label
en: Rotate the stick and don't press buttons
eo: Turni stangon kaj ne premu klavojn

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Always show
eo: Ĉiam montri

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Auto hide in small resolution
eo: Memfare kaŝi en malgranda distingvo

note: TRANSLATORS: show buttons at top right corner type
en: Always auto hide
eo: Ĉiam memfare kaŝi

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: System proxy
eo: Sistema prokuro

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: Direct connection
eo: Senpera konekto

note: TRANSLATORS: Proxy type selection
en: SOCKS5 hostname
eo: SOCKS5 nomo de gastiga komputilo

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: low
eo: malmulta

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: particle details
en: medium
eo: meza

note: TRANSLATORS: screen density type
en: tv
eo: televida

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: high
eo: multa

note: TRANSLATORS: screen density type
en: xhigh
eo: xmulta

note: TRANSLATORS: screen density type
en: xxhigh
eo: xxmulta

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: verbose
eo: parolema

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: debug
eo: sencimigi

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: info
eo: informo

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: warn
eo: averto

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: error
eo: eraro

note: TRANSLATORS: sdl2 log level
en: critical
eo: grava

note: TRANSLATORS: misc tab in settings
en: Misc
eo: Diversaj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show damage inflicted to monsters
eo: Montri difekton kaŭzitan al monstroj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto target only reachable monsters
eo: Memfare celi nur atingeblajn monstrojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Select auto target for attack skills
eo: Memfare elekti celon por atakaj scipovoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight monster attack range
eo: Marki trafdistancon de monstroj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show monster hp bar
eo: Montri san-indikilon de monstroj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle monster targets
eo: Cikli monstrajn celojn

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for map window. TRANSLATORS: debug window tab TRANSLATORS: mini map window name
en: Map
eo: Mapo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show warps particles
eo: Montri partiklojn de varpoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight map portals
eo: Marki mapajn pordojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight floor items
eo: Marki surplankajn objektojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Highlight player attack range
eo: Marki trafdistancon de ludanto

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show extended minimaps
eo: Montri vastanj mapetojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Draw path
eo: Desegni vojon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Draw hotkeys on map
eo: Desegni agklavojn sur mapo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable lazy scrolling
eo: Ŝalti malrapidan rulumadon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scroll laziness
eo: Rulumada malrapido

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scroll radius
eo: Rulumada radiuso

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto resize minimaps
eo: Memfare regrandigi mapetojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Play map animations
eo: Ludi movbildojn en mapo

note: TRANSLATORS: settings group
en: Moving
eo: Movado

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto fix position
eo: Memfare adapti pozicion

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show server side position
eo: Montri servilan pozicion

note: TRANSLATORS: settings option
en: Attack while moving
eo: Ataki moviĝante

note: TRANSLATORS: settings option
en: Attack next target
eo: Ataki sekvan celon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sync player move
eo: Sinkronigi movadon de ludanto

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sync player move distance
eo: Sinkronigi movdistancon de ludanto

note: TRANSLATORS: settings option
en: Crazy move A program
eo: Frenezaj movoj A programo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Mouse relative moves (good for touch interfaces)
eo: Movi rilate al muso (bona por tuŝfasadoj)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show own hp bar
eo: Montri propran san-indikilon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable quick stats
eo: Ŝalti rapidajn proprecojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle player targets
eo: Cikli ludantajn celojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show job exp messages
eo: Montri tasko-spertajn mesaĝojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show players popups
eo: Montri ludantajn ŝpurcaĵojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Afk message
eo: FDK mesaĝo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show job
eo: Montri taskon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable attack filter
eo: Ŝalti atakan filtrilon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable pickup filter
eo: Ŝalti prenan filtrilon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable advert protocol
eo: Ŝalti reklaman protokolon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enabled pets support
eo: Ŝalti kunbestojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable weight notifications
eo: Ŝalti sciigojn pri pezo

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for shop window. TRANSLATORS: shop window name TRANSLATORS: shop button tooltip
en: Shop
eo: Butiko

note: TRANSLATORS: settings option
en: Accept sell/buy requests
eo: Akcepti vendajn/aĉetajn petojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable shop mode
eo: Ŝalti butikan reĝimon

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: npc dialog name
en: NPC
eo: NLA

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cycle npc targets
eo: Cikli nla celojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log NPC dialogue
eo: Protokoli nla dialogon

note: TRANSLATORS: settings group
en: Bots support
eo: Subteno de robotoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable guild bot support and disable native guild support
eo: Ŝalti subtenon de gildaj robotoj kaj malŝalti indiĝenan subtenon de gildoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable manamarket bot support
eo: Ŝalti subtenon de la manamarket roboto

note: TRANSLATORS: settings group
en: Keyboard
eo: Klavaro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Repeat delay
eo: Ripeta prokrasto

note: TRANSLATORS: settings option
en: Repeat interval
eo: Ripeta intervalo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Custom repeat interval
eo: Propro ripeta intervalo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable alt-tab workaround
eo: Ŝalti ĉirkaŭiron per alt-klavo kun taba klavo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Shortcut buttons
eo: Fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show icons on shortcut buttons
eo: Montri bildsimbolojn sur fulmoklavaj butonoj

note: TRANSLATORS: settings group
en: Proxy server
eo: Prokura servilo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Proxy type
eo: Tipo de prokuro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Proxy address:port
eo: Prokura adreso:pordo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Tunnel through HTTP proxy
eo: Tuneli tra HTTP-prokurilo

note: TRANSLATORS: settings group
en: Logging
eo: Protokolado

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL version check (do not disable)
eo: Ŝalti kontrolon de OpenGL versio (ne malŝaltu)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable debug log
eo: Ŝalti sencimigan protokolon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Ignore logging packets
eo: Malatenti protokoladon de paketoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log unimplemented packets
eo: Protokoli nerealigitajn paketojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL log
eo: Ŝalti protokolon de OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable input log
eo: Ŝalti protokolon de enigo

note: TRANSLATORS: settings option
en: SDL logging level
eo: Protokolada nivelo de SDL

note: TRANSLATORS: settings option TRANSLATORS: input action name
en: Upload log file
eo: Alŝuti protokolan dosieron

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable server side attack
eo: Ŝalti servilflankan atakon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide support page link on error
eo: Kaŝi ligilon al subtena retpaĝo je eraro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable double clicks
eo: Ŝalti duoblajn klakojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable bot checker
eo: Ŝalti kontrolanton de robotoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable buggy servers protection (do not disable)
eo: Ŝalti protekton kontraŭ cimigplenaj serviloj (ne malŝaltu)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Low traffic mode
eo: Trafikŝpariga reĝimo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use FBO for screenshots (only for opengl)
eo: Uzi FBO por ekrankopioj (nur por opengl)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Screenshot directory
eo: Ekrankopia dosierujo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Network delay between sub servers
eo: Reta prokrasto inter sub-serviloj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show background
eo: Montri fonon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Screen density override
eo: Transpasi denson de ekrano

note: TRANSLATORS: mods tab in settings
en: Mods
eo: Modifoj

note: TRANSLATORS: settings label
en: No mods present
eo: Neniaj modifoj ĉeestantaj

note: TRANSLATORS: texture compression type TRANSLATORS: confirm dialog button
en: No
eo: Ne

note: TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: perfoamance tab quick button
en: Performance
eo: Rendimento

note: TRANSLATORS: settings option
en: Better performance (enable for better performance)
eo: Pli bona rendimento (ŝalti por pli bona rendimento)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto adjust performance
eo: Memfare ĝustigi rendimenton

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hw acceleration
eo: Aparatara plirapidigo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable opacity cache (Software, can use much memory)
eo: Ŝalti kaŝmemoron de opakeco (Programa, povas uzi multe da memoro)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable map reduce (Software)
eo: Ŝalti mapan redukton (Programa)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable compound sprite delay (Software)
eo: Ŝalti kunmetitan prokraston de bildoj (Programa)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable delayed images load (OpenGL)
eo: Ŝalti prokrastitan enlegon de bildoj (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture sampler (OpenGL)
eo: Ŝalti teksturan specimenadon (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL context creation
eo: Ŝalti kreon de kunteksto de OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable OpenGL direct state access
eo: Ŝalti senperan statan aliron de OpenGL

note: TRANSLATORS: settings option
en: Better quality (disable for better performance)
eo: Pli bona kvalito (malŝalti por pli bona rendimento)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable alpha channel fix (Software, can be very slow)
eo: Ŝalti ĝustigon de alfa kanalo (Programa, povas esti tre malrapida)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show beings transparency
eo: Montri travideblecon de estaĵoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable reorder sprites (need for mods support).
eo: Ŝalti reordigadon de bildoj (necesa por subteno de modifikoj).

note: TRANSLATORS: settings option
en: Small memory (enable for lower memory usage)
eo: Malmulta memoro (ŝalti por pli malgranda uzo de memoro)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable advanced beings caching (Software)
eo: Malŝalti specialan kaŝmemorigadon de estaĵoj (Programa)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable beings caching (Software)
eo: Malŝalti kaŝmemorigadon de estaĵoj (Programa)

note: TRANSLATORS: settings group
en: Different options (enable or disable can improve performance)
eo: Diversaj agordoj (ŝalti aŭ malŝalti povas plibonigi rendimenton)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Try first sdl driver (only for SDL2 default mode)
eo: Provu unuan pelilon de SDL (nur por la implicita reĝimo de SDL2)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture compression (OpenGL)
eo: Ŝalti densigon de teksturoj (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable rectangular texture extension (OpenGL)
eo: Ŝalti ortangulan teksturan kromprogramon (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use new texture internal format (OpenGL)
eo: Uzi novan internan teksturan formon (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable texture atlases (OpenGL)
eo: Ŝalti teksturajn maparojn (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cache all sprites per map (can use additional memory)
eo: Kaŝmemorigi ĉiujn bildojn en mapo (povas uzi pli da memoro)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Cache all sounds (can use additional memory)
eo: Kaŝmemorigi ĉiujn sonojn (povas uzi pli da memoro)

note: TRANSLATORS: settings group
en: Critical options (DO NOT change if you don't know what you're doing)
eo: Krizaj agordoj (NE ŝanĝu se vi ne bone scias ilin)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Disable logging in game (do not enable)
eo: Malŝalti protokoladon en ludo (ne ŝaltu)

note: TRANSLATORS: screen badges type TRANSLATORS: visible name type
en: hide
eo: kaŝi

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at top
eo: montri supre

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at right
eo: montri dekstre

note: TRANSLATORS: screen badges type
en: show at bottom
eo: montri sube

note: TRANSLATORS: visible name type
en: show
eo: montri

note: TRANSLATORS: visible name type
en: show on selection
eo: montri dum elekto

note: TRANSLATORS: show on top or down
en: top
eo: supro

note: TRANSLATORS: show on top or down
en: bottom
eo: subo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show gender
eo: Montri sekson

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show level
eo: Montri nivelon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show own name
eo: Montri propran nomon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable extended mouse targeting
eo: Ŝalti etendan celadon de muso

note: TRANSLATORS: settings option
en: Target dead players
eo: Celi mortajn ludantojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show player names
eo: Montri ludantajn nomojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show player names at
eo: Montri nomojn de ludantoj je

note: TRANSLATORS: settings option
en: Auto move names
eo: Memfare movi nomojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Badges
eo: Insignoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Secure trades
eo: Sekuraj negocoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Unsecure chars in names
eo: Nesekuraj simboloj en nomoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show statuses
eo: Montri statojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show ip addresses on screenshots
eo: Montri ip-adresojn sur ekrankopioj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow self heal with mouse click
eo: Permesi memresanigon per klako

note: TRANSLATORS: settings option
en: Group friends in who is online window
eo: Grupigi amikojn en la enretula fenestro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Hide erased players nicks
eo: Kaŝi forigitajn ludantajn kaŝnomojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Collect players id and seen log
eo: Kolekti identigilojn kaj vidajn protokolojn de ludantoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Use special diagonal speed in players moving
eo: Uzi specialan diagonalan rapidecon por movado

note: TRANSLATORS: settings option
en: Log players actions (for GM)
eo: Protokoli agojn de ludanto (por LG)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Create screenshots for each complete trades
eo: Krei ekrankopion por ĉiu finita negoco

note: TRANSLATORS: settings option
en: Emulate right mouse button by long mouse click (useful for touch interfaces)
eo: Imiti dekstran musbutonon per longtempa klako (utila por tuŝaj fasadoj)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable remote commands
eo: Ŝalti forajn komandojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow move character by mouse
eo: Permesi movi avataron per musmontrilo

note: TRANSLATORS: quick tab in settings TRANSLATORS: settings tab name
en: Quick
eo: Rapidaj

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Name
eo: Nomo

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Relation
eo: Rilato

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow trading
eo: Permesi negocon

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow whispers
eo: Permesi flustrojn

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
eo: Forigi

note: TRANSLATORS: relation dialog name
en: Relations
eo: Rilatoj

note: TRANSLATORS: relation dialog label
en: When ignoring:
eo: Dum ignorado:

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Gui theme
eo: Fasada etoso

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Main Font
eo: Ĉefa Tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Language
eo: Lingvo

note: TRANSLATORS: theme settings label TRANSLATORS: font size
en: Bold font
eo: Grasa tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Particle font
eo: Partikla tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Help font
eo: Helpa tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Secure font
eo: Sekura tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Npc font
eo: NLA tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Japanese font
eo: Japana tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Chinese font
eo: Ĉina tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Font size
eo: Grandeco de tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Npc font size
eo: Grandeco de NLA tiparo

note: TRANSLATORS: theme settings tab name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Theme
eo: Etoso

note: TRANSLATORS: theme name
en: Name:
eo: Nomo:

note: TRANSLATORS: theme copyright
en: Copyright:
eo: Kopirajto:

note: TRANSLATORS: theme info dialog header
en: Theme info
eo: Pri etoso

note: TRANSLATORS: theme message dialog
en: Theme Changed
eo: Etoso Ŝanĝita

note: TRANSLATORS: ok dialog message TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart your client for the change to take effect.
eo: Restartigi vian klienton por efektivigi la ŝanĝon.

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Small
eo: Malgranda

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Medium
eo: Meza

note: TRANSLATORS: onscreen button size
en: Large
eo: Granda

note: TRANSLATORS: touch settings tab
en: Touch
eo: Tuŝaj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Onscreen keyboard
eo: Ekranklavaro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen keyboard icon
eo: Montri bildsimbolon de ekranklavaro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Keyboard icon action
eo: Ago de klavara bildsimbolo

note: TRANSLATORS: settings group
en: Onscreen joystick
eo: Ekranstirstango

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen joystick
eo: Montri ekranstirstangon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Joystick size
eo: Grandeco de stirstango

note: TRANSLATORS: settings group
en: Onscreen buttons
eo: Ekranbutonoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show onscreen buttons
eo: Montri ekranbutonojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Buttons format
eo: Formo de butonoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Buttons size
eo: Grandeco de butonoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Button %u action
eo: Ago de butono %u

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Full screen
eo: Tutekrano

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: FPS limit:
eo: KS limo:

note: TRANSLATORS: video settings label
en: Alt FPS limit:
eo: Alternativa KS limo:

note: TRANSLATORS: video settings button
en: Detect best mode
eo: Detekti plej bonan reĝimon

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: High DPI
eo: Multaj punktoj cole

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Show cursor
eo: Montri kursoron

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Custom cursor
eo: Propra kursoro

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Enable resize
eo: Permesi regrandigon

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: No frame
eo: Sen kadro

note: TRANSLATORS: video settings label TRANSLATORS: video settings label value
en: None
eo: Nenia

note: TRANSLATORS: video error message
en: Failed to switch to windowed mode and restoration of old mode also failed!
eo: Malsukcesis ŝanĝo al fenestra reĝimo kaj ankaŭ restaŭro de malnova reĝimo malsukcesis!

note: TRANSLATORS: video error message
en: Failed to switch to fullscreen mode and restoration of old mode also failed!
eo: Malsukcesis ŝanĝo al tutekrana reĝimo kaj ankaŭ restaŭro de malnova reĝimo malsukcesis!

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Switching to Full Screen
eo: Ŝaltanta Tutekranon

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart needed for changes to take effect.
eo: Restartigo bezonata por efektivigi la ŝanĝojn.

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Changing to OpenGL
eo: Ŝaltanta OpenGL

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Applying change to OpenGL requires restart.
eo: Ŝanĝi OpenGL bezonas restartigon.

note: TRANSLATORS: resolution question dialog
en: Custom resolution (example: 1024x768)
eo: Propra distingo (ekzemple: 1024:768)

note: TRANSLATORS: resolution question dialog
en: Enter new resolution:
eo: Enigu novan distingon:

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Screen Resolution Changed
eo: Distingo de Ekrano Ŝanĝita

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Some windows may be moved to fit the lowered resolution.
eo: Iaj fenestroj eble moviĝos por konformi al la pli malgranda distingo.

note: TRANSLATORS: speach type
en: No text
eo: Sen teksto

note: TRANSLATORS: speach type
en: Text
eo: Teksto

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles, no names
eo: Bobeloj sen nomoj

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles with names
eo: Bobeloj kun nomoj

note: TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: vsync type
en: off
eo: for

note: TRANSLATORS: patricle effects type
en: best quality
eo: plej bona kvalito

note: TRANSLATORS: patricle effects type
en: normal
eo: normala

note: TRANSLATORS: patricle effects type
en: best performance
eo: plej bona rendimento

note: TRANSLATORS: vsync type
en: on
eo: ek

note: TRANSLATORS: settings tab name
en: Visual
eo: Vida

note: TRANSLATORS: settings option
en: Scale
eo: Skalo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Notifications
eo: Sciigoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show pickup notifications in chat
eo: Montri prenajn sciigojn en retbabilo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show pickup notifications as particle effects
eo: Montri prenaj sciigojn kiel partiklajn efektojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Effects
eo: Efektoj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Grab mouse and keyboard input
eo: Kapti enigon de muso kaj klavaro

note: TRANSLATORS: settings option
en: Blurring textures (OpenGL)
eo: Malklarigi teksturojn (OpenGL)

note: TRANSLATORS: settings option
en: Gui opacity
eo: Fasada opakeco

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gui opacity
eo: Ŝalti fasadan opakecon

note: TRANSLATORS: settings option
en: Overhead text
eo: Superkapa teksto

note: TRANSLATORS: settings option
en: Ambient FX
eo: Sono de ĉirkaŭaĵo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show particle effects
eo: Montri partiklojn

note: TRANSLATORS: settings option
en: Show particle effects from maps
eo: Montri mapajn partiklojn

note: TRANSLATORS: particle details
en: max
eo: maksimuma

note: TRANSLATORS: settings option
en: Particle detail
eo: Partiklaj detaloj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Particle physics
eo: Partikla fiziko

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: settings option
en: Gamma
eo: Gamao

note: TRANSLATORS: settings option
en: Enable gamma control
eo: Ŝaltu regon de gamao

note: TRANSLATORS: settings option
en: Vsync
eo: Vertikala sinkronigo

note: TRANSLATORS: settings option
en: Center game window
eo: Centrigi ludan fenestron

note: TRANSLATORS: settings option
en: Allow screensaver to run
eo: Permesi ekrankurtenon

note: TRANSLATORS: settings group
en: Screenshots
eo: Ekrankopioj

note: TRANSLATORS: settings option
en: Add water mark into screenshots
eo: Aldoni akvomarkon al ekrankopioj

note: TRANSLATORS: Attack filter tab name in social window. TRANSLATORS: Should be small
en: Atk
eo: At

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Priority mobs
eo: Prioritataj monstroj

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Attack mobs
eo: Ataki monstrojn

note: TRANSLATORS: mobs group name in social window
en: Ignore mobs
eo: Malatenti monstrojn

note: TRANSLATORS: social window label
en: Friends: %u/%u
eo: Amikoj: %u/%u

note: TRANSLATORS: social window label
en: Players: %u/%u
eo: Ludantoj: %u/%u

note: TRANSLATORS: chat message
en: Invited user %s to guild %s.
eo: Invitis uzanton %s en gildon %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Guild %s quit requested.
eo: Gildo %s eliro petita.

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Member Invite to Guild
eo: Invito al Gildo

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Who would you like to invite to guild %s?
eo: Kiun vi volas inviti al gildo %s?

note: TRANSLATORS: guild leave message
en: Leave Guild?
eo: Ĉu eliri el Gildo?

note: TRANSLATORS: guild leave message
en: Are you sure you want to leave guild %s?
eo: Ĉu vi certe volas eliri el gildo %s?

note: TRANSLATORS: social window label
en: Members: %u/%u
eo: Anoj: %u/%u

note: TRANSLATORS: Navigation tab name in social window. TRANSLATORS: Should be small
en: Nav
eo: Na

note: TRANSLATORS: social window label
en: Portals: %u/%u
eo: Pordoj: %u/%u

note: TRANSLATORS: chat message
en: Invited user %s to party.
eo: Invitis uzanton %s en bandon.

note: TRANSLATORS: tab in social window
en: Party %s quit requested.
eo: Bando %s eliro petita.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Member Invite to Party
eo: Invito al Bando

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Who would you like to invite to party %s?
eo: Kiun vi volas inviti al bando %s?

note: TRANSLATORS: party leave message
en: Leave Party?
eo: Ĉu Eliri el Bando?

note: TRANSLATORS: party leave message
en: Are you sure you want to leave party %s?
eo: Ĉu vi certe volas eliri el bando %s?

note: TRANSLATORS: Pickup filter tab name in social window. TRANSLATORS: Should be small
en: Pik
eo: Pr

note: TRANSLATORS: items group name in social window
en: Pickup items
eo: Preni objektojn

note: TRANSLATORS: items group name in social window
en: Ignore items
eo: Malatenti objektojn

note: TRANSLATORS: social window label
en: Visible players: %d
eo: Videblaj ludantoj: %d

note: TRANSLATORS: debug window stats reset button TRANSLATORS: npc dialog button
en: Reset
eo: Rekomencigi

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target:
eo: Celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Id:
eo: Identigilo de Celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target type:
eo: Tipo de celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target level:
eo: Nivelo de celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target race:
eo: Gento de celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target party:
eo: Bando de celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target guild:
eo: Gildo de celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Attack delay:
eo: Ataka prokrasto:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Minimal hit:
eo: Minimuma trafo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Maximum hit:
eo: Maksimuma trafo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Critical hit:
eo: Ega trafo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Karma:
eo: Karmo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Manner:
eo: Konduto:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Effects:
eo: Efektoj:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Level:
eo: Nivelo de Celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Party:
eo: Bando de Celo:

note: TRANSLATORS: debug window label
en: Target Guild:
eo: Gildo de Celo:

note: TRANSLATORS: short button name for who is online window.
en: ONL
eo: EN

note: TRANSLATORS: long button name for who is online window.
en: Who is online
eo: Enretuloj

note: TRANSLATORS: short button name for help window.
en: HLP
eo: HEL

note: TRANSLATORS: long button name for help window. TRANSLATORS: help window name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Help
eo: Helpo

note: TRANSLATORS: short button name for quests window.
en: QE
eo: TAS

note: TRANSLATORS: long button name for quests window. TRANSLATORS: quests window name
en: Quests
eo: Taskoj

note: TRANSLATORS: short button name for kill stats window.
en: KS
eo: MS

note: TRANSLATORS: long button name for kill stats window. TRANSLATORS: kill stats window name
en: Kill stats
eo: Mortiga statistiko

note: TRANSLATORS: long button name for emotes window.
en: Smilies
eo: Mienoj

note: TRANSLATORS: short button name for chat window.
en: CH
eo: BAB

note: TRANSLATORS: long button name for status window.
en: Status
eo: Stato

note: TRANSLATORS: short button name for equipment window.
en: EQU
eo: SUR

note: TRANSLATORS: long button name for equipment window. TRANSLATORS: equipment window name TRANSLATORS: equipment button tooltip
en: Equipment
eo: Surhavaro

note: TRANSLATORS: short button name for inventory window.
en: INV
eo: OBJ

note: TRANSLATORS: short button name for cart window.
en: CA
eo: ĈAR

note: TRANSLATORS: short button name for skills window.
en: SKI
eo: SCI

note: TRANSLATORS: long button name for skills window. TRANSLATORS: skills dialog name
en: Skills
eo: Scipovoj

note: TRANSLATORS: long button name for social window. TRANSLATORS: social window name
en: Social
eo: Socia

note: TRANSLATORS: short button name for shortcuts window.
en: SH
eo: FK

note: TRANSLATORS: short button name for spells window.
en: SP
eo: SOR

note: TRANSLATORS: short button name for drops window.
en: DR
eo: DEM

note: TRANSLATORS: short button name for did you know window.
en: YK
eo: ĈVS

note: TRANSLATORS: long button name for did you know window.
en: Did you know
eo: Ĉu vi sciis

note: TRANSLATORS: short button name for shop window.
en: SHP
eo: NEG

note: TRANSLATORS: short button name for outfits window.
en: OU
eo: VES

note: TRANSLATORS: short button name for updates window.
en: UP
eo: ĜIS

note: TRANSLATORS: long button name for updates window.
en: Updates
eo: Ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: short button name for bank window.
en: BA
eo: BAN

note: TRANSLATORS: long button name for bank window. TRANSLATORS: bank window name
en: Bank
eo: Banko

note: TRANSLATORS: short button name for mail window.
en: MA
eo: POŜ

note: TRANSLATORS: long button name for mail window. TRANSLATORS: mail window name TRANSLATORS: inventory type name
en: Mail
eo: Poŝto

note: TRANSLATORS: short button name for clan window.
en: CL
eo: KL

note: TRANSLATORS: long button name for server info window. TRANSLATORS: servers dialog name
en: Server info
eo: Servilaj informoj

note: TRANSLATORS: short button name for debug window.
en: DBG
eo: CIM

note: TRANSLATORS: short button name for windows list menu.
en: WIN
eo: FEN

note: TRANSLATORS: short button name for setup window.
en: SET
eo: AG

note: TRANSLATORS: long button name for setup window. TRANSLATORS: setup window name TRANSLATORS: setup tab quick button
en: Setup
eo: Agordoj

note: TRANSLATORS: short key name TRANSLATORS: outfits window label
en: Key: %s
eo: Klavo: %s

note: TRANSLATORS: bank window money label
en: Money in bank: %s
eo: Mono en banko: %s

note: TRANSLATORS: bank window button
en: Withdraw
eo: Repreni

note: TRANSLATORS: bank window button
en: Deposit
eo: Deponi

note: TRANSLATORS: buy dialog name
en: Create items
eo: Krei objektojn

note: TRANSLATORS: buy dialog label
en: Amount:
eo: Kvanto:

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
eo: Krei

note: TRANSLATORS: buy dialog label
en: Filter:
eo: Filtrilo:

note: TRANSLATORS: change email dialog header TRANSLATORS: button in change email dialog
en: Change Email Address
eo: Ŝanĝi Retpoŝtadreson

note: TRANSLATORS: label in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog label
en: Account: %s
eo: Konto: %s

note: TRANSLATORS: label in change email dialog
en: Type new email address twice:
eo: Entajpu novan retpoŝtadreson dufoje:

note: TRANSLATORS: change email error
en: The new email address needs to be at least %u characters long.
eo: Nova retpoŝtadreso devas esti longa almenaŭ %u signoj.

note: TRANSLATORS: change email error
en: The new email address needs to be less than %u characters long.
eo: Nova retpoŝtadreso devas esti pli mallonga ol %u signoj.

note: TRANSLATORS: change email error
en: The email address entries mismatch.
eo: La retpoŝtadresoj ne kongruas.

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
eo: Eraro

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
eo: Ŝanĝi Pasvorton

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
eo: Pasvorto:

note: TRANSLATORS: change password dialog label
en: Type new password twice:
eo: Entajpu novan pasvorton dufoje:

note: TRANSLATORS: change password error
en: Enter the old password first.
eo: Entajpu la malnovan pasvorton unue.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password needs to be at least %u characters long.
eo: Nova pasvorto devas esti longa almenaŭ %u signoj.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password needs to be less than %u characters long.
eo: Nova pasvorto devas esti pli mallonga ol %u signoj.

note: TRANSLATORS: change password error
en: The new password entries mismatch.
eo: La pasvortoj ne kongruas.

note: TRANSLATORS: char create dialog name
en: New Character
eo: Nova Avataro

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
eo: Nomo:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please distribute %d points
eo: Bonvolu disdoni %d poentojn

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Hair color:
eo: Har-koloro:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Hair style:
eo: Har-stilo:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Race:
eo: Raso:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Look:
eo: Aspekto:

note: TRANSLATORS: one char size female character gender TRANSLATORS: here F is title for friends tab in social window
en: F
eo: A

note: TRANSLATORS: one char size male character gender
en: M
eo: B

note: TRANSLATORS: one char size unknown character gender
en: U
eo: N

note: TRANSLATORS: char creation error
en: Your name needs to be at least 4 characters.
eo: Via nomo devas esti longa almenaŭ 4 signoj.

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Character stats OK
eo: Avataraj atributoj bonas

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please remove %d points
eo: Bonvolu forpreni %d poentojn

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Confirm Character Delete
eo: Jesigi Forigon de Avataro

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Are you sure you want to delete this character?
eo: Ĉu vi certe volas forigi tiun ĉi avataron?

note: TRANSLATORS: char select dialog name
en: Account %s (last login time %s)
eo: Konto %s (tempo de lasta saluto %s)

note: TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Switch
eo: Ŝanĝi

note: TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Password
eo: Pasvorto

note: TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: updater window button
en: Play
eo: Ludi

note: TRANSLATORS: change pincode button
en: Change pin
eo: Ŝanĝi personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: char select dialog name
en: Account %s
eo: Konto %s

note: TRANSLATORS: character rename dialog header.
en: Please enter new name
eo: Bonvolu entajpi novan nomon

note: TRANSLATORS: char select dialog. player info message.
en: Hp: %u/%u
    Mp: %u/%u
    Level: %u
    Experience: %s
    Money: %s
eo: Sano: %u/%u
    Manao: %u/%u
    Nivelo: %u
    Sperto: %s
    Mono: %s

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect password
eo: Malĝusta pasvorto

note: TRANSLATORS: char deletion question.
en: Enter your email for deleting character
eo: Enigu vian retpoŝtadreson por forigi avataron

note: TRANSLATORS: email label.
en: Enter email:
eo: Enigu retpoŝtadreson:

note: TRANSLATORS: char deletion question.
en: Enter password for deleting character
eo: Enigu pasvorton por forigi avataron

note: TRANSLATORS: email label.
en: Enter password:
eo: Enigu pasvorton:

note: TRANSLATORS: chat message
en: Present: %s; %d players are present.
eo: Ĉeestantaj: %s, %d ludantoj ĉeestas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whispering to %s: %s
eo: Flustranta al %s: %s

note: TRANSLATORS: prefix for moved message to trade tab.
en: Moved:
eo: Movita:

note: TRANSLATORS: moved message to trade tab warning.
en: Your message was moved to trade tab
eo: Via mesaĝo moviĝis al la negoca langeto

note: TRANSLATORS: error message
en: Broken nick detected:
eo: Difekta kaŝnomo detektita:

note: TRANSLATORS: clan window tab
en: Ally
eo: Kunpacano

note: TRANSLATORS: clan window tab
en: Antagonist
eo: Kontraŭulo

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
eo: Jes

note: TRANSLATORS: debug window tab
en: Net
eo: Reto

note: TRANSLATORS: did you know window name
en: Did You Know?
eo: Ĉu Vi Sciis?

note: TRANSLATORS: did you know window button
en: < Previous
eo: < Antaŭa

note: TRANSLATORS: did you know window button
en: Next >
eo: Sekva >

note: TRANSLATORS: did you know window checkbox
en: Auto open this window
eo: Memfare malfermi tiun ĉi fenestron

note: TRANSLATORS: edit server dialog name
en: Edit Server
eo: Redakti Servilon

note: TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: servers dialog button
en: Connect
eo: Konekti

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Use same ip
eo: Uzi saman IP

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Address:
eo: Adreso:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Port:
eo: Pordo:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Server type:
eo: Servilo-tipo:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Description:
eo: Priskribo:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Online list url:
eo: URL de listo de enretaj:

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Packet version:
eo: Paketa versio:

note: TRANSLATORS: edit server dialog error message
en: Please at least type both the address and the port of the server.
eo: Bonvolu almenaŭ entajpi ambaŭ la adreson kaj pardon de la servilo.

note: TRANSLATORS: egg selection dialog name
en: Select egg
eo: Elektu ovon

note: TRANSLATORS: egg selection dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Select
eo: Elekti

note: TRANSLATORS: font size
en: Normal font
eo: Normala tiparo

note: TRANSLATORS: emotes tab name
en: Fonts
eo: Tiparoj

note: TRANSLATORS: emotes tab name
en: T
eo: M

note: TRANSLATORS: unknown equipment page name TRANSLATORS: unknown hosts group name TRANSLATORS: unknown skills tab name TRANSLATORS: Skill type
en: Unknown
eo: Nekonata

note: TRANSLATORS: help window. button.
en: Did you know...
eo: Ĉu vi sciis...

note: TRANSLATORS: insert card dialog name
en: Insert card
eo: Enmetu karton

note: TRANSLATORS: insert card dialog name
en: Insert card %s
eo: Enmenu karton %s

note: TRANSLATORS: insert card dialog button TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: inventory button
en: Insert
eo: Enmeti

note: TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: outfits window button TRANSLATORS: popup menu item
en: Equip
eo: Surhavi

note: TRANSLATORS: inventory outfits button
en: O
eo: V

note: TRANSLATORS: inventory cart button
en: C
eo: Ĉ

note: TRANSLATORS: inventory shop button
en: S
eo: B

note: TRANSLATORS: question dialog title
en: Insert card request
eo: Peto enmeti karton

note: TRANSLATORS: question dialog message
en: Insert %s into %s?
eo: Ĉu enmeti %s en %s-n?

note: TRANSLATORS: item amount window button
en: All
eo: Ĉio

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to trade.
eo: Elektu kiom da objektojn transdoni.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to drop.
eo: Elektu kiom da objektojn demeti.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to store.
eo: Elektu kiom da objektojn deponi.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to send.
eo: Elektu kiom da objektojn sendi.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to craft.
eo: Elektu kiom da objektojn krei.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to store to cart.
eo: Elektu kiom da objektojn deponi en ĉaron.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to retrieve.
eo: Elektu kiom da objektojn preni.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to retrieve from cart.
eo: Elektu kiom da objektojn preni de ĉaro.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to split.
eo: Elektu kiom da objektojn dividi.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Add to buy shop.
eo: Aldoni al aĉetejo.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Add to sell shop.
eo: Aldoni al vendejo.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Unknown.
eo: Nekonata.

note: TRANSLATORS: kill stats window button
en: Reset stats
eo: Restarigi atributojn

note: TRANSLATORS: kill stats window button
en: Reset timer
eo: Rekomencigi horloĝon

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Kills: %s, total exp: %s
eo: Mortigoj: %s, tuta sperto: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Avg Exp: %s
eo: Meza Sperto: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: No. of avg mob to next level: %s
eo: N-ro da mezaj monstroj ĝis la sekva nivelo: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Kills/Min: %s, Exp/Min: %s
eo: Mortigoj/Min: %s, Sperto/Min: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Exp speed per %d min: %s | Exp speed per %d min: %s
eo[0]: Sperta rapido po %d min: %s
eo[1]: Sperta rapido po %d min: %s

en: Time for next level per %d min: %s | Time for next level per %d min: %s
eo[0]: Tempo por sekva nivelo po %d min: %s
eo[1]: Tempo por sekva nivelo po %d min: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Last kill exp:
eo: Sperto el lasta mortigo:

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Level: %d at %f%%
eo: Nivelo: %d je %f%%

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en: Exp: %s/%s Left: %s
eo: Sperto: %s/%s Restas: %s

note: TRANSLATORS: kill stats window label
en:   Time for next level: %s
eo:   Tempo por sekva nivelo: %s

note: TRANSLATORS: login dialog name TRANSLATORS: login dialog button
en: Login
eo: Saluti

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Remember username
eo: Memori uzantnomon

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Update:
eo: Ĝisdatigo:

note: TRANSLATORS: login dialog button
en: Change Server
eo: Ŝanĝi Servilon

note: TRANSLATORS: login dialog button TRANSLATORS: register dialog name TRANSLATORS: register dialog. button. TRANSLATORS: server info comment
en: Register
eo: Registriĝi

note: TRANSLATORS: login dialog checkbox
en: Custom update host
eo: Propra gastiga ĝisdatiga komputilo

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Server:
eo: Servilo:

note: TRANSLATORS: question dialog
en: Open register url
eo: Malfermi registriĝan url-n

note: TRANSLATORS: update hosts group default name
en: default updates
eo: implicitaj ĝisdatigoj

note: TRANSLATORS: mail edit window name
en: Edit mail
eo: Redakti poŝton

note: TRANSLATORS: mail edit window button
en: Send
eo: Sendi

note: TRANSLATORS: mail edit window label
en: To:
eo: Al:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Subject:
eo: Temo:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Money:
eo: Mono:

note: TRANSLATORS: mail edit window label
en: Item:
eo: Objekto:

note: TRANSLATORS: mail edit window label TRANSLATORS: mail view window label
en: Message:
eo: Mesaĝo:

note: TRANSLATORS: empty mail message subject
en: empty subject
eo: malplena temo

note: TRANSLATORS: mail view window name
en: View mail
eo: Montri poŝton

note: TRANSLATORS: mail view attach / items button
en: Get items
eo: Ricevi objektojn

en: Get attach
eo: Ricevi aldonaĵon

note: TRANSLATORS: mail view window button
en: Reply
eo: Respondi

note: TRANSLATORS: mail view window label
en: Time:
eo: Tempo:

note: TRANSLATORS: mail view window label
en: From:
eo: De:

note: TRANSLATORS: mail view attached money button
en: Get money
eo: Ricevi monon

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Refresh
eo: Aktualigi

note: TRANSLATORS: mail window button
en: New
eo: Nova

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Get old
eo: Ricevi malnovajn

en: Return
eo: Revenigi

note: TRANSLATORS: mail window button
en: Open
eo: Malfermi

note: TRANSLATORS: expired mail message prefix
en: (expired)
eo: (senvalidiĝinta)

note: TRANSLATORS: status bar name
en: health bar
eo: san-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: mana bar
eo: mana-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: experience bar
eo: spert-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: weight bar
eo: pez-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: inventory slots bar
eo: objektinga indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: money bar
eo: mon-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: arrows bar
eo: sag-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: status bar
eo: stat-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar name
en: job bar
eo: lert-indikilo

note: TRANSLATORS: status bar label
en: Level: %d (GM %d)
eo: Nivelo: %d (LG %d)

note: TRANSLATORS: status bar label
en: Need
eo: Bezono

note: TRANSLATORS: job bar label
en: Job level: %d
eo: Lerta nivelo: %d

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Stop waiting
eo: Haltigi atendadon

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
eo: Sekva

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Submit
eo: Sendi

note: TRANSLATORS: sell confirmation header
en: sell item
eo: vendi objekton

note: TRANSLATORS: sell confirmation message
en: Do you really want to sell %s?
eo: Ĉi vi certe volas vendi %s?

note: TRANSLATORS: outfits window label
en: Outfit: %d
eo: Vestaro: %d

note: TRANSLATORS: outfits window checkbox
en: Unequip first
eo: Senvestiĝi unue

note: TRANSLATORS: outfits window checkbox
en: Away outfit
eo: Forvestaro

note: TRANSLATORS: quest reward
en: Reward:
eo: Premio:

note: TRANSLATORS: quest giver name
en: Quest Giver:
eo: Doninto de Tasko:

note: TRANSLATORS: quest npc name
en: Npc:
eo: Nla:

note: TRANSLATORS: quest coordinates
en: Coordinates:
eo: Koordinatoj:

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch server
eo: Ŝanĝi servilon

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch character
eo: Ŝanĝi avataron

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Confirm:
eo: Konfirmi:

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
eo: Iĉo

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
eo: Ino

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Email:
eo: Retpoŝtadreso:

note: TRANSLATORS: error message
en: The username needs to be at least %u characters long.
eo: La uzantnomo devas esti longa almenaŭ %u signoj.

note: TRANSLATORS: error message
en: The username needs to be less than %u characters long.
eo: La uzantnomo devas esti pli mallonga ol %u signoj.

note: TRANSLATORS: error message
en: The password needs to be at least %u characters long.
eo: La pasvorto devas esti longa almenaŭ %u signoj.

note: TRANSLATORS: error message
en: The password needs to be less than %u characters long.
eo: La pasvorto devas esti pli mallonga ol %u signoj.

note: TRANSLATORS: error message
en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect email.
eo: Malĝusta retpoŝtadreso.

note: TRANSLATORS: error message
en: Email too long.
eo: Retpoŝtadreso estas tro longa.

note: TRANSLATORS: servers dialog name
en: Choose Your Server
eo: Elektu Vian Servilon

note: TRANSLATORS: servers dialog button
en: Load
eo: Enlegi

note: TRANSLATORS: servers dialog name
en: Choose Your Server  *** SAFE MODE ***
eo: Elektu Vian Servilon *** SENDANĜERA REĜIMO ***

note: TRANSLATORS: servers dialog name
en: Choose Your Server  *** SOFTWARE RENDER MODE ***
eo: Elektu Vian Servilon *** REĜIMO DE PROGRAMA BILDIGO ***

note: TRANSLATORS: servers dialog checkbox
en: Use same ip for game sub servers
eo: Uzi la saman ip-adreson por subludaj serviloj

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Downloading server list...%2.2f%%
eo: Elŝutanta liston de serviloj...%2.2f%%

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Waiting for server...
eo: Atendanta servilon...

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Preparing download
eo: Pretiganta elŝuton

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: Error retreiving server list!
eo: Eraro ricevante liston de serviloj!

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: requires a newer version
eo: bezonas pli novan version

note: TRANSLATORS: servers dialog label
en: requires v%s
eo: bezonas v%s

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer with free license.
eo: ##BServilo kun libera permesilo.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer with non free license.
eo: ##BServilo kun mallibera permesilo.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: ##BServer unknown license.
eo: ##BServilo kun nekonata permesilo.

note: TRANSLATORS: server info comment
en: Server
eo: Servilo

note: TRANSLATORS: server info comment TRANSLATORS: Skill type
en: Support
eo: Subtena

note: TRANSLATORS: server info non free comment
en: ##BNon free sources
eo: ##BMalliberaj fontoj

note: TRANSLATORS: server info free comment
en: ##BFree sources
eo: ##BLiberaj fontoj

note: TRANSLATORS: server info documentation comment
en: ##BDocumentation
eo: ##BDokumentaĵo

note: TRANSLATORS: setup button
en: Apply
eo: Apliki

note: TRANSLATORS: setup button
en: Reset Windows
eo: Rekomencigi Fenestrojn

note: TRANSLATORS: shop window name
en: Personal Shop
eo: Persona Butiko

note: TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: publish shop button
en: Publish
eo: Publikigi

note: TRANSLATORS: shop window button
en: Announce
eo: Anonci

note: TRANSLATORS: shop window checkbox
en: Show links in announce
eo: Montri ligilojn dum konekto

note: TRANSLATORS: shop rename dialog title
en: Please enter new shop name
eo: Bonvolu entajpi novan nomon de butiko

note: TRANSLATORS: unpublish shop button
en: Unpublish
eo: Malpublikigi

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: player busy
eo: eraro: ludanto okupita

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: Can't sell this item
eo: eraro: Ne eblas vendi tiun ĉi objekton

note: TRANSLATORS: error buy/sell shop request
en: error: Can't buy this item
eo: eraro: Ne eblas aĉeti tiun ĉi objekton

note: TRANSLATORS: buy shop request (nick, item)
en: %s wants to buy %s do you accept?
eo: %s volas aĉeti %s ĉu vi akceptas?

note: TRANSLATORS: sell shop request (nick, item)
en: %s wants to sell %s do you accept?
eo: %s volas vendi %s ĉu vi akceptas?

note: TRANSLATORS: shop window dialog TRANSLATORS: trade message
en: Request for Trade
eo: Negoca Peto

note: TRANSLATORS: shop window name
en: Personal Shop - %s
eo: Persona Butiko - %s

note: TRANSLATORS: skills dialog button
en: Up
eo: Supren

note: TRANSLATORS: skills dialog label
en: Skill points available: %d
eo: Scipovaj poentoj disponeblaj: %d

note: TRANSLATORS: skills dialog default skill tab
en: Skill Set %d
eo: Scipovaro %d

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill id
en: Skill %d
eo: Scipovo %d

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill id
en: Skill %u
eo: Scipovo %u

note: TRANSLATORS: skills dialog. skill level TRANSLATORS: skill level
en: Lvl: %d
eo: Niv: %d

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Failed skill: %s
eo: Malsukcesa scipovo: %s

note: TRANSLATORS: text skill dialog header
en: Add text to skill %s
eo: Aldoni tekston al scipovo %s

note: TRANSLATORS: text skill dialog field
en: Text:
eo: Teksto:

note: TRANSLATORS: here P is title for visible players tab in social window
en: P
eo: L

note: TRANSLATORS: social window button
en: Menu
eo: Menuo

note: TRANSLATORS: chat message
en: Accepted party invite from %s.
eo: Akceptis bandan inviton de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Rejected party invite from %s.
eo: Rifuzis bandan inviton de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Accepted guild invite from %s.
eo: Akceptis gildan inviton de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Rejected guild invite from %s.
eo: Rifuzis gildan inviton de %s.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Received guild request, but one already exists.
eo: Ricevis gildan peton, sed unu jam ekzistas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: %s has invited you to join the guild %s.
eo: %s invitis vin en gildon %s.

note: TRANSLATORS: guild invite message
en: Accept Guild Invite
eo: Akcepti Gildan Inviton

note: TRANSLATORS: chat message
en: Received party request, but one already exists.
eo: Ricevis bandan peton, sed unu jam ekzistas.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: You have been invited you to join a party.
eo: Vi estas invitita en bandon.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: You have been invited to join the %s party.
eo: Vi estis invitita en la bandon %s.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join their party.
eo: %s invitis vin en sian bandon.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join the %s party.
eo: %s invitis vin en la bandon %s.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Accept Party Invite
eo: Akcepti Bandan Inviton

note: TRANSLATORS: status window label
en: HP:
eo: Sano:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Exp:
eo: Sperto:

note: TRANSLATORS: status window label
en: MP:
eo: Manao:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job: %d
eo: Lerto: %d

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job:
eo: Lerto:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d (%s %d)
eo: Nivelo: %d (%s %d)

note: TRANSLATORS: command editor name
en: Command Editor
eo: Komanda Redaktilo

note: TRANSLATORS: command editor button
en: magic
eo: sorĉarto

note: TRANSLATORS: command editor button
en: other
eo: alia

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Symbol:
eo: Simbolo:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Command:
eo: Komando:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Comment:
eo: Komento:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Target Type:
eo: Cela Tipo:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Icon:
eo: Bildsimbolo:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Mana:
eo: Manao:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Magic level:
eo: Sorĉa nivelo:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: Magic School:
eo: Sorĉa Fako:

note: TRANSLATORS: command editor label
en: School level:
eo: Fako nivelo:

note: TRANSLATORS: command editor button
en: Save
eo: Konservi

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Propose trade
eo: Proponi negocon

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Confirmed. Waiting...
eo: Konfirmita. Atendanta...

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agree trade
eo: Konsenti negocon

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agreed. Waiting...
eo: Konsentita. Atendanta...

note: TRANSLATORS: trade window caption
en: Trade: You
eo: Negoco: Vi

note: TRANSLATORS: trade window money label
en: You get %s
eo: Vi ricevas %s

note: TRANSLATORS: trade window money change button
en: Change
eo: Ŝanĝi

note: TRANSLATORS: trade window money label
en: You give:
eo: Vi donas:

note: TRANSLATORS: trade error
en: You don't have enough money.
eo: Vi ne havas sufiĉe da mono.

note: TRANSLATORS: trade error
en: Failed adding item. You can not overlap one kind of item on the window.
eo: Malsukcesis aldoni objekton. Vi ne povas sinkovri unu specon de objekto sur la fenestron.

note: TRANSLATORS: trade error
en: Failed adding item. You can not trade equipped items.
eo: Malsukcesis aldoni objekton. Vi ne povas transdoni surhavatajn objektojn.

note: TRANSLATORS: updater window name
en: Updating...
eo: Ĝisdatiganta...

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Connecting...
eo: Konektanta...

note: TRANSLATORS: updater window checkbox
en: Show all news (can be slow)
eo: Montru ĉiujn novaĵojn (povas esti malrapida)

note: TRANSLATORS: update message
en: ##1  The update process is incomplete.
eo: ##1  Ĝisdatigo nefinfarita.

note: TRANSLATORS: Continues "The update process is incomplete.".
en: ##1  It is strongly recommended that
eo: ##1  Estas ege rekomendita, ke

note: TRANSLATORS: Begins "It is strongly recommended that".
en: ##1  you try again later.
eo: ##1  vi reprovu pli malfrue.

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Completed
eo: Finfarita

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - Updating
eo: Enretuloj - Ĝisdatigata

note: TRANSLATORS: who is online. button.
en: Update
eo: Ĝisdatigi

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online -
eo: Enretuloj -

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - error
eo: Enretuloj - eraro

note: TRANSLATORS: who is online window name
en: Who Is Online - Update
eo: Enretuloj - Ĝisdatigo

note: TRANSLATORS: world select dialog name
en: Select World
eo: Elekti Mondon

note: TRANSLATORS: world dialog button
en: Change Login
eo: Ŝanĝi Saluton

note: TRANSLATORS: world dialog button
en: Choose World
eo: Elekti Mondon

note: TRANSLATORS: long key name. must be short. TRANSLATORS: short key name. must be very short. TRANSLATORS: long key name, should be short
en: key_%d
eo: klavo_%d

note: TRANSLATORS: long joystick button name. must be short.
en: JButton%d
eo: SSButono%d

note: TRANSLATORS: unknown long key type
en: unknown key
eo: nekonata klavo

note: TRANSLATORS: short joystick button name. muse be very short
en: JB%d
eo: SSB%d

note: TRANSLATORS: unknown short key type. must be short TRANSLATORS: Unknown key short string. TRANSLATORS: This string must be maximum 5 chars
en: u key
eo: nekon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target and attack keys
eo: Cela kaj ataka klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target & attack closest monster
eo: Celi kaj ataki la plej proksiman monstron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target & attack closest player
eo: Celi kaj ataki la plej proksiman ludanton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to Target
eo: Movi al Celo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Move to Target type
eo: Ŝanĝi tipon de Movi al Celo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to Home location
eo: Movi al Hejmo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Set home location
eo: Agordi hejman lokon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to navigation point
eo: Movi al naviga punkto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Stop Attack / Modifier key
eo: Haltigi Atakon / Modifa klavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Untarget
eo: Neceli

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target monster
eo: Celi monstron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target closest monster (without filters)
eo: Celi la plej proksiman monstron (sen filtriloj)

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target NPC
eo: Celi NLA

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target Player
eo: Celi Ludanton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target mercenary
eo: Celi lusoldaton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target skill unit
eo: Scipove celi elementon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change targeting type
eo: Ŝanĝi tipon de celado

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target pet
eo: Celi kunbeston

note: TRANSLATORS: input action name
en: Catch pet
eo: Kapti kunbeston

note: TRANSLATORS: input action name
en: Other Keys
eo: Ceteraj Klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pickup
eo: Preni

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Pickup Type
eo: Ŝanĝi Tipon de Preno

note: TRANSLATORS: input action name
en: Sit
eo: Sidi

note: TRANSLATORS: input action name
en: Screenshot
eo: Ekrankopio

note: TRANSLATORS: input action name
en: Enable/Disable Trading
eo: Ŝalti/Malŝalti Negocon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Open trade window
eo: Malfermi negocan fenestron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Start trade with target
eo: Komencigi negocon kun celo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Follow selected player
eo: Sekvi elektitan ludanton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Map View Mode
eo: Ŝanĝi Reĝimon de Mapa Vido

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select OK
eo: Elekti «Bone»

note: TRANSLATORS: input action name
en: Stop or sit
eo: Halti aŭ sidi

note: TRANSLATORS: input action name
en: Return to safe video mode
eo: Reveni al maldanĝera videa reĝimo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Fire your homunculus
eo: Malŝarĝi artohomon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Open context menu
eo: Malfermi kuntekstan menuon

note: TRANSLATORS: input action group
en: Main
eo: Ĉefa

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle Chat
eo: Ŝalti Retbabilejan Enigejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Chat modifier key
eo: Retbabileja modifa klavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Up
eo: Rulumi Retbabilon Supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Down
eo: Rulumi Retbabilon Suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Chat Tab
eo: Antaŭa Retbabileja Langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Chat Tab
eo: Sekva Retbabileja Langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clear current chat tab
eo: Vakigi aktualan retbabilejan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Close current Chat Tab
eo: Fermi aktualan retbabilejan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Close all chat tabs
eo: Fermi ĉiujn retbabilejajn langetojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select general tab
eo: Elekti ĝeneralan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select debug tab
eo: Elekti sencimigan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select trade tab
eo: Elekti negocan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select battle tab
eo: Elekti batalan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select gm tab
eo: Elekti lg langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select lang tab
eo: Elekti lingvan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select party tab
eo: Elekti bandan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select guild tab
eo: Elekti gildan langeton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore all whispers
eo: Malatenti ĉiujn flustrojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore all whispers on server side
eo: Malatenti ĉiujn flustrojn servil-flanke

note: TRANSLATORS: input action name
en: Unignore all whispers on server side
eo: Reatenti ĉiujn flustrojn servil-flanke

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous chat line
eo: Antaŭa retbabila linio

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next chat line
eo: Sekva retbabila linio

note: TRANSLATORS: input action group
en: Smiles
eo: Mienoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show smiles
eo: Montri mienojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Craft shortcut %d
eo: Metia fulmoklavo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote modifiers keys
eo: Mienaj modifaj klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote modifier key
eo: Miena modifa klavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote modifier key
eo: Kunbesta miena modifa klavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Homunculus / mercenary emote modifier key
eo: Artohoma / lusoldata miena modifa klavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote shortcuts
eo: Mienaj fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut %d
eo: Miena Fulmoklavo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote shortcuts
eo: Kunbestaj mienaj fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet emote shortcut %d
eo: Kunbesta miena fulmoklavo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move & selection
eo: Movo kaj selekto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Up
eo: Moviĝi Supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Down
eo: Moviĝi Suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Left
eo: Moviĝi Maldekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Right
eo: Moviĝi Dekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Home
eo: Moviĝi Hejmen

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move End
eo: Moviĝi Finen

note: TRANSLATORS: input action name
en: Page up
eo: Paĝo supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Page down
eo: Paĝo suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select2
eo: Elekti2

note: TRANSLATORS: input action name
en: Backspace
eo: Retropaŝo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Tab
eo: Tabo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Mod
eo: Modifo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ctrl
eo: Stirklavo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Keys
eo: Movaj Klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player up
eo: Movi ludanton supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player down
eo: Movi ludanton suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player left
eo: Movi ludanton maldekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player right
eo: Movi ludanton dekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move player forward
eo: Movi ludanton antaŭen

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet up
eo: Movi kunbeston supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet down
eo: Movi kunbeston suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet left
eo: Movi kunbeston maldekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move pet right
eo: Movi kunbeston dekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move homunculus to master
eo: Movi artohomon al mastro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move mercenary to master
eo: Movi lusoldaton al mastro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to navigation point shortcuts
eo: Movi al navigaj punktaj kurtvojoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move to point Shortcut %d
eo: Movi al punkta Kurtvojo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Input ignore
eo: Malatenti enigon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 1
eo: Malatenti enigon 1

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 2
eo: Malatenti enigon 2

note: TRANSLATORS: input action name
en: Direction keys
eo: Direktaj klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct up
eo: Direkti ludanton supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct down
eo: Direkti ludanton suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct left
eo: Direkti ludanton maldekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Player direct right
eo: Direkti ludanton dekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct up
eo: Direkti kunbeston supren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct down
eo: Direkti kunbeston suben

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct left
eo: Direkti kunbeston maldekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet direct right
eo: Direkti kunbeston dekstren

note: TRANSLATORS: input action name
en: Crazy moves
eo: Frenezaj movoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Crazy Move mode
eo: Ŝanĝi Reĝimon de Frenezaj Movoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick Drop N Items from 0 slot
eo: Rapide Demeti N Objektojn de ingo 0

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick Drop N Items
eo: Rapide Demeti N Objektojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch Quick Drop Counter
eo: Šalti Nombrilon de Rapida Demeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick heal target or self
eo: Rapide sanigi celon aŭ sin

note: TRANSLATORS: input action name
en: Heal the most injured player
eo: Sanigi la plej malsanan ludanton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Use #itenplz spell
eo: Uzi #itenplz sorĉon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Use magic attack
eo: Uzi sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch magic attack
eo: Ŝanĝi sorĉan atakon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Switch pvp attack
eo: Ŝanĝi lkl atakon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change move type
eo: Ŝanĝi tipon de movo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Attack Weapon Type
eo: Ŝanĝi Tipon de Ataka Armilo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Attack Type
eo: Ŝanĝi Tipon de Atako

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Follow mode
eo: Ŝanĝi Sekvadan reĝimon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Change Imitation mode
eo: Ŝanĝi Imitadan reĝimon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Disable / Enable Game modifier keys
eo: Malŝalti / Ŝalti Ludajn modifajn klavojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: On / Off audio
eo: Ek / For sono

note: TRANSLATORS: input action name
en: Enable / Disable away mode
eo: Ŝalti / Malŝalti for-reĝimon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emulate right click from keyboard
eo: Imiti desktran klakon per klavaro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle camera mode
eo: Ŝalti vidpunktan reĝimon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle ipc mode
eo: Ŝanĝi ipc reĝimon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show information about position in chat
eo: Montri informojn pri pozicio en retbabilejo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show online players number in chat
eo: Montri nombron da enretaj ludantoj en retbabilejo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show onscreen keyboard
eo: Montri ekranklavaron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clean cached graphics
eo: Vakigi kaŝmemorigitan grafikon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clean cached fonts
eo: Vakigi kaŝmemorigitajn tiparojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print visible players in chat
eo: Listigi videblajn ludantojn en retbabilejo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print all visible beings in chat
eo: Listigi ĉiujn videblajn estaĵojn en letbabilejo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Load shop items list from disk
eo: Enlegi liston de butikaj objektoj de disko

note: TRANSLATORS: input action name
en: Save shop items list to disk
eo: Konservi liston de butikaj objektoj al disko

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print debug cache info
eo: Presi sencimigajn kaŝmemorajn informojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Undress selected player
eo: Malvesti elektitan ludanton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick disconnect from server
eo: Rapide malkonekti de servilo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Disable debug particle
eo: Malŝalti sencimigajn partiklojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Create items (for gms)
eo: Krei objektojn (por lg-oj)

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print configured directories in chat
eo: Presi agorditajn dosierujojn en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print client uptime in chat
eo: Presi daŭron de klienta funkciado en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump debug information
eo: Ŝuti sencimigajn informojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: Crash client
eo: Kolapsigi klienton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump graphics info into chat
eo: Ŝuti grafikajn informojn en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump tests info into chat
eo: Ŝuti testajn informojn en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print OpenGL version in chat
eo: Presi OpenGL version en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Print enabled mods in chat
eo: Presi ŝaltitajn modifikojn en retbabilejon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump environments into log
eo: Ŝuti mediojn en protokolon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Dump OpenGL state into log
eo: Ŝuti OpenGL staton en protokolon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Test SDL font speed
eo: Testi rapidecon de SDL tiparo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Upload main config
eo: Alŝuti ĉefan agordaron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Upload server config
eo: Alŝuti servilan agordaron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Fire your mercenary
eo: Maldungi vian lusoldaton

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet ai start
eo: Komencigi kunbestan AI-on

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pet ai stop
eo: Haltigi kunbestan AI-on

note: TRANSLATORS: input action name
en: Feed homunculus
eo: Manĝigi artohomon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Feed pet
eo: Manĝigi kunbeston

note: TRANSLATORS: input action name
en: Drop pet's loot
eo: Demeti prenaĵon de kunbesto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Return pet to egg
eo: Remeti kunbeston en ovon

note: TRANSLATORS: input action name
en: Unequip pet
eo: Malsurhavi kunbeston

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits keys
eo: Vestaraj klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Wear outfit
eo: Surhavi vestaron

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy Outfit to other outfit
eo: Kopii vestaron al alia vestaro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy outfit to chat
eo: Kopii vestaron al retbabilo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Copy equipped to outfit
eo: Kopii surhavantajn al vestaro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show hat in chat
eo: Montri ĉapelon en retbabilejo

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits shortcuts
eo: Vestaraj fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfit Shortcut %d
eo: Vestara Fulmoklavo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shortcuts modifiers keys
eo: Fulmoklavaj modifaj klavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcuts Key
eo: Objektaj Fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shortcuts keys
eo: Fulmoklavoj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut %d
eo: Objekta fulmoklavo %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Show Windows Menu
eo: Montri Menuon de Fenestroj

note: TRANSLATORS: input action name
en: Hide Windows
eo: Kaŝi Fenestrojn

note: TRANSLATORS: input action name
en: About Window
eo: Pria Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Bank Window
eo: Banka Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Help Window
eo: Helpa Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Server Info Window
eo: Servile Informa Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Status Window
eo: Stata Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Inventory Window
eo: Objektuja Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Equipment Window
eo: Surhavara Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Skill Window
eo: Scipova Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Minimap Window
eo: Mapeta Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Chat Window
eo: Retbabila Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut Window
eo: Objekta Fulmoklava Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Setup Window
eo: Agorda Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Debug Window
eo: Sencimiga Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Social Window
eo: Socia Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut Window
eo: Miena Fulmoklava Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Outfits Window
eo: Vestara Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Shop Window
eo: Butika Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick drop Window
eo: Rapida demeta Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Kill Stats Window
eo: Martiga Statistika Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Commands Window
eo: Komanda Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Who Is Online Window
eo: Enretula Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Did you know Window
eo: Ĉu vi sciis Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quests Window
eo: Taska Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Updates Window
eo: Ĝisdatiga Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Cart window
eo: Ĉara Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Quick settings window
eo: Rapide Agorda Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clan window
eo: Klana Fenestro

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Social Tab
eo: Antaŭa Socia Langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Social Tab
eo: Sekva Socia Langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Shortcuts tab
eo: Antaŭa Fulmoklava langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Shortcuts tab
eo: Sekva Fulmoklava langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Commands tab
eo: Antaŭa Komanda langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Commands tab
eo: Sekva Komanda langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous inventory tab
eo: Antaŭa objektuja langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next inventory tab
eo: Sekva objektuja langeto

note: TRANSLATORS: input action name
en: Clear drops window
eo: Vakigi demetan fenestron

note: TRANSLATORS: error message
en: Access denied. Most likely, there are too many players on this server.
eo: Atingo rifuzita. Probable estas tro multe da ludantoj en tiu ĉi servilo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Cannot use this ID.
eo: Ne eblas uzi tiun ĉi identigilon.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown char-server failure.
eo: Nekonata avatar-servila malsukceso.

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to create character. Most likely the name is already taken.
eo: Malsukcesis krei avataron. La nomo probable jam estas uzata.

note: TRANSLATORS: error message
en: Wrong name.
eo: Malĝusta nomo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect stats.
eo: Malĝustaj scipovoj.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect hair.
eo: Malĝusta haro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect slot.
eo: Malĝusta ingo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect race.
eo: Malĝusta raso.

note: TRANSLATORS: error message
en: Incorrect look.
eo: Malĝusta aspekto.

note: TRANSLATORS: info message
en: Character deleted.
eo: Avataro forigita.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, %s is offline.
eo: Flustron ne eblas sendi, %s estas eksterreta.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, ignored by %s.
eo: Flustron ne eblas sendi, %s vin malatentas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whisper could not be sent, you ignored by all players.
eo: Flustron ne eblas sendi, ĉiuj vin malatentas.

note: TRANSLATORS: error header
en: Game
eo: Ludo

note: TRANSLATORS: error message
en: Request to quit denied!
eo: Peto ĉesi rifuzita!

note: TRANSLATORS: error message
en: Unregistered ID.
eo: Nerestrigita identigilo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Wrong password.
eo: Malĝusta pasvorto.

note: TRANSLATORS: error message
en: Account expired.
eo: Konto senvalidiĝis.

note: TRANSLATORS: error message
en: Rejected from server.
eo: Rifuzita de servilo.

note: TRANSLATORS: error message
en: You have been permanently banned from the game. Please contact the GM team.
eo: Vi estis daŭre forbarita de la ludo. Bonvolu kontakti la LG teamon.

note: TRANSLATORS: error message
en: Client too old or wrong server type.
    Please update client on http://manaplus.org
eo: Tro malnova kliento aŭ malĝusta tipo de servilo.
    Bonvolu ĝisdatigi klienton ĉe http://manaplus.org

note: TRANSLATORS: error message
en: You have been temporarily banned from the game until %s.
    Please contact the GM team via the forums.
eo: Vi estis nedaŭre forbarita de la ludo ĝis %s.
    Bonvolu kontakti la LG teamon per la retforumo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Server overpopulated.
eo: Servilo troloĝata.

note: TRANSLATORS: error message
en: This user name is already taken.
eo: Tiu ĉi uzantnomo jam estas uzata.

note: TRANSLATORS: error message
en: Username permanently erased.
eo: Uzantnomo daŭre forigita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Empty address given to Network::connect()!
eo: Malplena adreso donita al Network:connect()!

note: TRANSLATORS: error message
en: Unable to resolve host "
eo: Ne eblas trovi gastigan komputilon "

note: TRANSLATORS: error message
en: Connection to server terminated.
eo: Konekto al servilo finita.

note: TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: char rename error
en: Character rename error.
eo: Eraro renomi avataron.

note: TRANSLATORS: info message
en: Character renamed.
eo: Avataro renomita.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: Rename not allowed.
eo: Renomo ne permesita.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: New name is not set.
eo: Nova nomo ne agordita.

note: TRANSLATORS: char rename error
en: Character not found.
eo: Avataro ne trovita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Failed to delete character.
eo: Malsukcesis forigi avataron.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't cast skill in this area.
eo: Ne eblas uzi scipovojn en tiu ĉi loko.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't use item in this area.
eo: Ne eblas uzi objekton en tiu ĉi loko.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't equip. Wrong level.
eo: Ne eblas surhavi. Malĝusta nivelo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Can't use. Wrong level.
eo: Ne eblas uzi. Malĝusta nivelo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Work in progress.
eo: Farata laboro.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Message could not be sent, channel %s is not exists.
eo: Ne eblas sendi mesaĝon, kanalo %s ne ekzistas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Can't open channel. Channel %s is not exists.
eo: Ne eblas malfermi kanalon. Kanalo %s ne ekzistas.

note: TRANSLATORS: adopt child message
en: Request parents
eo: Gepatra peto

note: TRANSLATORS: adopt child message
en: Do you accept %s and %s as parents?
eo: Ĉu vi akceptas %s-n kaj %s-n kiel gepatrojn?

note: TRANSLATORS: error message
en: Got disconnected from server!
eo: Malkonektigita de servilo!

note: TRANSLATORS: error message
en: Authentication failed.
eo: Malsukcesis aŭtentigo.

note: TRANSLATORS: error message
en: No servers available.
eo: Neniu disponebla servilo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Someone else is trying to use this account.
eo: Iu alia provas uzi tiun ĉi konton.

note: TRANSLATORS: error message
en: This account is already logged in.
eo: Tiu ĉi konto jam estas salutita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Speed hack detected.
eo: Rapideca trompo detektita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Server full.
eo: Servilo plenas.

note: TRANSLATORS: error message
en: Sorry, you are underaged.
eo: Pardonu, vi ne estas sufiĉe aĝa.

note: TRANSLATORS: error message
en: Duplicated login.
eo: Duobligita saluto.

note: TRANSLATORS: error message
en: To many connections from same ip.
eo: Tro multe da konektoj de la sama IP.

note: TRANSLATORS: error message
en: Not paid for this time.
eo: Ne pagenda ĉi-foje.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay suspended.
eo: Pago paŭzigita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay changed.
eo: Pago ŝanĝita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay wrong ip.
eo: Malĝusta IP por pago.

note: TRANSLATORS: error message
en: Pay game room.
eo: Luda ĉambro de pago.

note: TRANSLATORS: error message
en: Disconnect forced by GM.
eo: Malkonekto trudita de LG.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ban japan refuse.
eo: Forbari japana rifuzi.

note: TRANSLATORS: error message
en: Remained other account.
eo: Alia konto restis.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip unfair.
eo: IP nejusta.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip count all.
eo: IP nombro de ĉio.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip count.
eo: IP nombro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Memory.
eo: Memoro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Han valid.
eo: Forbaro valida.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip limited access.
eo: IP limigita atingo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Over characters list.
eo: Super avatara listo.

note: TRANSLATORS: error message
en: Ip blocked.
eo: IP forbarita.

note: TRANSLATORS: error message
en: Invalid password count.
eo: Nevalida pasvorta nombro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Not allowed race.
eo: Nepermesita raso.

note: TRANSLATORS: error message
en: Access restricted in hours 00:00 to 06:00.
eo: Atingo forbarita de 00:00 ĝis 06:00.

note: TRANSLATORS: error message
en: You was banned.
eo: Vin forbaris oni.

note: TRANSLATORS: error message
en: Unknown connection error.
eo: Nekonata konekta eraro.

note: TRANSLATORS: error message
en: Map not found
eo: Mapo ne trovita.

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild name: %s
eo: Gilda nomo: %s

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild master: %s
eo: Gilda estro: %s

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild level: %d
eo: Gilda nivelo: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Online members: %d
eo: Enretaj anoj: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Max members: %d
eo: Maksimumaj anoj: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Average level: %d
eo: Meza nivelo: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild exp: %d
eo: Gilda sperto: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild next exp: %d
eo: Gilda sekva sperto: %d

note: TRANSLATORS: guild info message
en: Guild castle: %s
eo: Gilda kastelo: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: Left %s rental time for item %s.
eo: Restas %s luotempo por objekto %s.

note: TRANSLATORS: unknown item TRANSLATORS: unknown item message TRANSLATORS: unknown item name TRANSLATORS: item name
en: Unknown item
eo: Nekonata objekto

note: TRANSLATORS: error message
en: Account was not found. Please re-login.
eo: Konto ne trovita. Bonvolu resaluti.

note: TRANSLATORS: error message
en: Old password incorrect.
eo: Malnova pasvorto malĝusta.

note: TRANSLATORS: error message
en: New password too short.
eo: Nova pasvorto estas tro mallonga.

note: TRANSLATORS: mail message notification
en: You have new mail from %s with subject %s
eo: Vi havas novan leteron de %s kun temo %s

note: TRANSLATORS: player killed message
en: You were killed by unknown source.
eo: Vin mortigis nekonataĵo.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Unknown skill error: %d
eo: Eraro de nekonata scipovo: %d

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Unknown skill error: %d.
eo: Eraro de nekonata scipovo: %d.

note: TRANSLATORS: error message
en: You have not yet reached a high enough lvl!
eo: Vi ankoraŭ ne atingis sufiĉe altan nivelon!

note: TRANSLATORS: error message
en: Insufficient HP!
eo: Nesufiĉa sano!

note: TRANSLATORS: error message
en: Insufficient SP!
eo: Nesufiĉa manao!

note: TRANSLATORS: error message
en: You have no memos!
eo: Vi ne havas memorigilojn!

note: TRANSLATORS: error message
en: You cannot do that right now!
eo: Vi ne povas fari tion nun!

note: TRANSLATORS: error message
en: Seems you need more money... ;-)
eo: Ŝajnas, ke vi bezonas pli multe da mono... ;-)

note: TRANSLATORS: error message
en: You cannot use this skill with that kind of weapon!
eo: Vi ne povas uzi tiun ĉi scipovon kun tia armilo!

note: TRANSLATORS: error message
en: You need another red gem!
eo: Vi bezonas pluan ruĝan brilianton!

note: TRANSLATORS: error message
en: You need another blue gem!
eo: Vi bezonas pluan bluan brilianton!

note: TRANSLATORS: error message
en: You're carrying to much to do this!
eo: Vi portas tro multe por fari tion!

note: TRANSLATORS: error message
en: Fail summon.
eo: Malsukcesa voko.

note: TRANSLATORS: error message
en: Need spirits.
eo: Bezonas feojn.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need equipment %s.
eo: Bezonas surhavatan %s.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need equipment %s and amount %d
eo: Bezonas surhavatan %s kaj nombron %d

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need item %s.
eo: Bezonas objekton %s.

note: TRANSLATORS: skill error message
en: Need item %s and amount %d
eo: Bezonas objekton %s kaj nombron %d

note: TRANSLATORS: error message
en: Skill failed!
eo: Malsukcesis scipovo!

note: TRANSLATORS: warp select window name
en: Select warp target
eo: Elekti varpan celon

note: TRANSLATORS: vending sold item message
en: Sold item %s amount %d. You got: %s
eo: Vendis %s nombro %d. Vi ricevis: %s

note: TRANSLATORS: vending sold item message
en: Sold item %s amount %d
eo: Vendis %s nombro %d

note: TRANSLATORS: trade header
en: Trade: You and %s
eo: Negoco: Vi kaj %s

note: TRANSLATORS: trade message
en: %s wants to trade with you, do you accept?
eo: %s volas negoci kun vi, ĉu vi akceptas?

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Strength:
eo: Forto:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Agility:
eo: Moviĝemo:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Vitality:
eo: Vivemo:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Intelligence:
eo: Intelekto:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Dexterity:
eo: Precizo:

note: TRANSLATORS: playe stat
en: Luck:
eo: Bonŝanco:

note: TRANSLATORS: error message
en: Trade failed!
eo: Malsukcesis negoco!

note: TRANSLATORS: error message
en: Emote failed!
eo: Malsukcesis mieno!

note: TRANSLATORS: error message
en: Sit failed!
eo: Malsukcesis sido!

note: TRANSLATORS: error message
en: Chat creating failed!
eo: Malsukcesis kreo de retbabilejo!

note: TRANSLATORS: error message
en: Could not join party!
eo: Malsukcesis aliĝi al bando!

note: TRANSLATORS: error message
en: Cannot shout!
eo: Ne eblas krii!

note: TRANSLATORS: error message
en: Huh? What's that?
eo: Hm? Kion vi diris?

note: TRANSLATORS: error message
en: Warp failed...
eo: Malsukcesis varpo...

note: TRANSLATORS: error message
en: Could not steal anything...
eo: Malsukcesis ion ajn ŝteli...

note: TRANSLATORS: error message
en: Poison had no effect...
eo: Veneno malefikis...

note: TRANSLATORS: dialog caption TRANSLATORS: error header
en: Pincode
eo: Persona identiga numero

note: TRANSLATORS: dialog label
en: Enter pincode
eo: Enigu personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: dialog caption
en: New pincode
eo: Nova persona identiga numero

note: TRANSLATORS: dialog label
en: Enter new pincode
eo: Enigi novan personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: dialog caption
en: Change pincode
eo: Ŝanĝi personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: dialog label
en: Enter old pincode
eo: Enigu malnovan personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: dialog label
en: Confirm new pincode
eo: Konfirmu novan personan identigan numeron

note: TRANSLATORS: error message
en: Wrong pincode confirmation!
eo: Misa konfirmo de persona identiga numero!

note: TRANSLATORS: theme tab quick button
en: About
eo: Pri

note: TRANSLATORS: command line help
en: or
eo: aŭ

note: TRANSLATORS: file uploaded message
en: File uploaded
eo: Dosiero alŝutita

note: TRANSLATORS: clear graphics command message TRANSLATORS: clear fonts cache message
en: Cache cleared
eo: Kaŝmemoro vakiĝis

note: TRANSLATORS: uptime command
en: Client uptime: %s
eo: Daŭro de klienta funkciado: %s

note: TRANSLATORS: dump command
en: Resource images:
eo: Rimedaj bildoj:

note: TRANSLATORS: dump command
en: Orphaned resource images:
eo: Orfaj rimedaj bildoj:

note: TRANSLATORS: dump environment command
en: Environment variables dumped
eo: Mediaj variantoj ŝutitaj

note: TRANSLATORS: upload config chat message
en: Config uploaded to:
eo: Agordaro alŝutita al:

note: TRANSLATORS: upload config chat message
en: Server config Uploaded to:
eo: Servila agordaro alŝutita al:

note: TRANSLATORS: upload log chat message
en: Log uploaded to:
eo: Protokolo alŝutita al:

note: TRANSLATORS: last seen disabled warning
en: Last seen disabled. Enable in players / collect players ID and seen log.
eo: Lasta vido estas malŝaltita. Ŝaltu ĝin el ludantoj / kolekti identigilojn kaj vidojn de ludantoj.

note: TRANSLATORS: last seen error
en: You have never seen this nick.
eo: Vi neniam vidis ĉi tiun kaŝnomon.

note: TRANSLATORS: last seen message
en: Last seen for %s: %s
eo: Lastatempe vidita dum %s: %s

note: TRANSLATORS: last seen error
en: You have not seen this nick before.
eo: Vi ne vidis ĉi tiun kaŝnomon antaŭe.

note: TRANSLATORS: whisper send
en: Cannot send empty whisper or channel message!
eo: Ne eblas sendi malplenajn flustrojn aŭ kanalan mesaĝon!

note: TRANSLATORS: new whisper or channel query
en: Cannot create a whisper tab "%s"! It probably already exists.
eo: Ne eblas krei flustran langeton «%s»! Ĝi probable jam ekzistas.

note: TRANSLATORS: party invite message TRANSLATORS: guild invite message TRANSLATORS: party kick message TRANSLATORS: change relation
en: Please specify a name.
eo: Bonvolu specifi nomon.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return toggles chat.
eo: Eniga klavo ŝaltas retbabilejon.

en: Message closes chat.
eo: Mesaĝo malŝaltas retbabilejon.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return now toggles chat.
eo: Eniga klavo nun ŝaltas retbabilejon.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Message now closes chat.
eo: Mesaĝo nun malŝaltas retbabilejon.

note: TRANSLATORS: equipped hat chat message
en: no hat equipped.
eo: neniu ĉapelo surhavata.

note: TRANSLATORS: equipped hat chat message
en: equipped hat %s.
eo: surhavata ĉapelo %s.

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Guild notice
eo: Gilda sciigo

note: TRANSLATORS: translation error message
en: No translation found for string: %s
eo: Nenia traduko trovita por ĉeno: %s

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player already %s!
eo: Ludanto jam %s!

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player successfully %s!
eo: Ludanto sukcese %s!

note: TRANSLATORS: change relation
en: Player could not be %s!
eo: Ludanto ne povas esti %s!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player wasn't ignored!
eo: Ludanto ne malatentita!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player no longer ignored!
eo: Ne plu malatentas ludanton!

note: TRANSLATORS: unignore command
en: Player could not be unignored!
eo: Ne eblas reatenti ludanton!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player already erased!
eo: Ludanto jam forviŝita!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player no longer erased!
eo: Ludanto ne plu forigita!

note: TRANSLATORS: erase command
en: Player could not be erased!
eo: Ludanton ne eblas forigi!

note: TRANSLATORS: adding friend command
en: friend
eo: amiko

note: TRANSLATORS: disregard command
en: disregarded
eo: malobservita

note: TRANSLATORS: neutral command
en: neutral
eo: neŭtrala

note: TRANSLATORS: blacklist command
en: blacklisted
eo: barlistigita

note: TRANSLATORS: enemy command
en: enemy
eo: malamiko

note: TRANSLATORS: quick mail message caption
en: Quick message
eo: Rapida mesaĝo

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Rename your homun
eo: Renomi vian artohomon

note: TRANSLATORS: result from command /confget
en: Config value: %s
eo: Agorda valoro: %s

note: TRANSLATORS: result from command /serverconfget
en: Server config value: %s
eo: Servila agorda valoro: %s

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing enabled.
eo: Kunhavado de objektoj ŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing disabled.
eo: Kunhavado de objektoj malŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Item sharing not possible.
eo: Kunhavado de objekton ne eblas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Item sharing unknown.
eo: Kunhavado de objektoj nekonata.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing enabled.
eo: Kunhavado de sperto ŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing disabled.
eo: Kunhavado de sperto malŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message TRANSLATORS: notification message
en: Experience sharing not possible.
eo: Kunhavado de sperto ne eblas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Experience sharing unknown.
eo: Kunhavado de sperto nekonata.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing enabled.
eo: Memfara kunhavado de objektoj ŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing disabled.
eo: Memfara kunhavado de objektoj malŝaltita.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing not possible.
eo: Memfara kunhavado de objektoj ne eblas.

note: TRANSLATORS: chat message
en: Auto item sharing unknown.
eo: Memfara kunhavado de objektoj nekonata.

note: TRANSLATORS: dialog header
en: Rename your pet
eo: Renomi vian kunbeston

note: TRANSLATORS: disable trades message
en: Ignoring incoming trade requests
eo: Malatentanta envenantajn negocajn petojn

note: TRANSLATORS: enable trades message
en: Accepting incoming trade requests
eo: Atentanta envenantajn negocajn petojn

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to server
eo: Konektanta al servilo

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Logging in
eo: Salutanta

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Entering game world
eo: Eniranta ludan mondon

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting characters
eo: Petanta avatarojn

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to the game server
eo: Konektanta al la luda servilo

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Changing game servers
eo: Ŝanĝanta ludajn servilojn

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting registration details
eo: Petanta detalojn de registrado

note: TRANSLATORS: password change message header
en: Password Change
eo: Ŝanĝo de Pasvorto

note: TRANSLATORS: password change message text
en: Password changed successfully!
eo: Sukcese ŝanĝis pasvorton!

note: TRANSLATORS: email change message header
en: Email Change
eo: Ŝanĝo de Retpoŝtadreso

note: TRANSLATORS: email change message text
en: Email changed successfully!
eo: Sukcese ŝanĝis retpoŝtadreson!

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Software
eo: Programaro

note: TRANSLATORS: draw backend
en: SDL2 default
eo: SDL2 implicita

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Mobile OpenGL ES
eo: Portebla OpenGL ES

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Safe OpenGL
eo: Maldanĝera OpenGL

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Mobile OpenGL ES 2
eo: Portebla OpenGL ES 2

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Normal OpenGL
eo: Normala OpenGL

note: TRANSLATORS: draw backend
en: Modern OpenGL
eo: Moderna OpenGL

note: TRANSLATORS: being info default name TRANSLATORS: unknown info name TRANSLATORS: unknown clan name TRANSLATORS: item info name
en: unnamed
eo: sennoma

note: TRANSLATORS: unknown info name
en: pet
eo: kunbesto

note: TRANSLATORS: unknown info name
en: skill
eo: scipovo

note: TRANSLATORS: player stat
en: Strength
eo: Forto

note: TRANSLATORS: player stat
en: Agility
eo: Moviĝemo

note: TRANSLATORS: player stat
en: Vitality
eo: Vivemo

note: TRANSLATORS: player stat
en: Intelligence
eo: Intelekto

note: TRANSLATORS: player stat
en: Dexterity
eo: Precizo

note: TRANSLATORS: player stat
en: Luck
eo: Bonŝanco

note: TRANSLATORS: stats page name
en: Extended
eo: Etendita

note: TRANSLATORS: inventory type name
en: Npc
eo: Nla

note: TRANSLATORS: memory usage chat message
en: Calculated memory usage: %d
eo: Kalkulita uzo de memoro: %d

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for buying.
eo: Dankon pro via aĉeto.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy.
eo: Neaĉetebla.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. You don't have enough money.
eo: Neaĉetebla. Vi ne havas sufiĉe da mono.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. It is too heavy.
eo: Neaĉetebla. Ĝi estas tro peza.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. You have too many items.
eo: Neaĉetebla. Vi havas tro multe da objektoj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Nothing to sell.
eo: Nenio vendebla.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for selling.
eo: Dankon pro via vendo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell.
eo: Nevendebla.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell while trading.
eo: Ne eblas vendi dum negoco.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell unsellable item.
eo: Ne eblas vendi nevendeblan objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Online users: %d
eo: Enretaj uzantoj: %d

note: TRANSLATORS: notification message
en: Guild created.
eo: Gildo kreita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You are already in a guild.
eo: Vi jam estas en gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Emperium check failed.
eo: Malskucesis mpiria kontrolo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown server response.
eo: Nekonata servila respondo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You have left the guild.
eo: Vi eliris el gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Could not invite user to guild.
eo: Ne eblas inviti uzanton en gildon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: User rejected guild invite.
eo: Uzanto rifuzis gildan inviton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: User is now part of your guild.
eo: Uzanto nun estas ano de via gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your guild is full.
eo: Via gildo estas plena.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown guild invite response.
eo: Nekonata respondo al gilda invita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has left your guild.
eo: %s eliris el via gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were kicked from guild.
eo: Vin eksigis de gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has been kicked from your guild.
eo: %s-n eksigis de via gildo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed to use item.
eo: Malsukcesis uzi objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to equip.
eo: Ne eblas surhavi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to equip because you have wrong level.
eo: Ne eblas surhavi ĉar vi havas malĝustan nivelon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to unequip.
eo: Ne eblas malsurhavi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Couldn't create party.
eo: Ne eblas krei bandon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Party successfully created.
eo: Sukcese kreis bandon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You have left the party.
eo: Vi eliris el la bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't leave party on this map.
eo: Vi ne povas eliri el bando en tiu ĉi mapo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were kicked from party.
eo: Vin forpelis oni de bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't be kicked from party on this map.
eo: Vin ne eblas forpeli de bando en tiu ĉi mapo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has joined your party.
eo: %s aliĝis al via bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is already a member of a party.
eo: %s jam estas ano de iu bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s refused your invitation.
eo: %s rifuzis vian inviton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is now a member of your party.
eo: %s nun estas ano de via bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s can't join your party because party is full.
eo: %s ne povas aliĝi al via bando ĉar ĝi estas plena.

note: TRANSLATORS: notification message
en: QQQ Unknown invite response for %s.
eo: QQQ Nekonata respondo al invito por %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has left your party.
eo: %s eliris el via bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s can't be kicked from party on this map.
eo: %s-n ne eblas eksigi de bando en tiu ĉi mapo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s has kicked from your party.
eo: %s estas forpelita de via bando.

note: TRANSLATORS: notification message
en: An unknown member tried to say: %s
eo: Nekonata ano provis diri: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is not in your party!
eo: %s ne estas en via bando!

note: TRANSLATORS: notification message
en: You picked up %s.
eo: Vi prenis %s-n.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You spent %s.
eo: Vi pagis %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Cannot raise skill!
eo: Ne eblas plialtigi scipovon!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Equip ammunition first.
eo: Unue surhavu municion.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trading with %s isn't possible. Trade partner is too far away.
eo: Negoco kun %s ne eblas. Kunnegoculo estas tro malproksima.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trading with %s isn't possible. Character doesn't exist.
eo: Negoco kun %s ne eblas. Avataro ne ekzistas.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade cancelled due to an unknown reason.
eo: Negoco rezignita pro kialo nekotana.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade with %s cancelled.
eo: Negoco kun %s rezignita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade with %s cancelled, because player is busy
eo: Negoco kun %s rezignita, ĉar ludanto estas okupita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unhandled trade cancel packet with %s
eo: Netraktita paketo de rifuzo de negoco kun %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. Trade partner is over weighted.
eo: Malsukcesis aldoni objekton. Kunnegoculo estas tro peza.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. Trade partner has no free slot.
eo: Malsukcesis aldoni objekton. Kunnegoculo malhavas liberan ingon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item. You can't trade this item.
eo: Malsukcesis aldoni objekton. Vi ne povas transdoni tiun ĉi objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Failed adding item for unknown reason.
eo: Malsukcesis aldoni objekton pro kialo nekonata.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade canceled.
eo: Negoco rezignita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade completed.
eo: Negoco finita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick failed!
eo: Malsukcesis eksigo!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick succeeded!
eo: Eksigo sukcesis!

note: TRANSLATORS: notification message
en: MVP player: %s
eo: PVL: %s

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers ignored.
eo: Malatentas ĉiujn flustojn.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers ignore failed.
eo: Malsukcesis malatento al ĉiuj flustroj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers unignored.
eo: Reatentas ĉiujn flustrojn.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All whispers unignore failed.
eo: Malsukcesis reatento al ĉîuj flustroj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp off, gvg off
eo: lkl for, mkm for

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp on
eo: lkl ek

note: TRANSLATORS: notification message
en: gvg on
eo: mkm ek

note: TRANSLATORS: notification message
en: pvp on, gvg on
eo: lkl ek, mkm ek

note: TRANSLATORS: notification message
en: unknown pvp
eo: nekonata lkl

note: TRANSLATORS: notification message
en: Char from account %s is already in your party!
eo: Avataro de konto %s jam estas en via bando!

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s blocked invite!
eo: %s blokis inviton!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Char is not online!
eo: Avataro estas eksterreta!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch failed.
eo: Malsukcesis kapti kunbeston.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet caught.
eo: Kunbesto kaptita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch unknown error: %d.
eo: Eraro nekonata kaptante kunbeston: %d.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary duty hour is over.
eo: Deĵorhoro de via lusoldato finiĝis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary was killed.
eo: Via lusoldato mortis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary was fired.
eo: Vian lusoldaton eksigis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Your mercenary run away.
eo: Via lusoldato forkuris.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mercenary unknown state.
eo: Nekonata stato de lusoldato.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You feed your homunculus.
eo: Vi nutras vian artohomon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't feed homunculus, because you don't have any %s.
eo: Vi ne povas nutri vian artohomon, ĉar vi ne havas %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Card insert failed.
eo: Malsukcesis enmeti karton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Card inserted.
eo: Karto enmetita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Bank check failed. Bank probably disabled.
eo: Kontrolo de banko malsukcesis. Banko estas probable malŝaltita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Deposit failed. You probably don't have this amount of money with you right now.
eo: Malsukcesis depono. Vi probable ne havas tiom da mono kun vi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Withdraw failed. You probably don't have this amount of money in the bank right now.
eo: Malsukcesis repreno. Vi probable ne havas tiom da mono en la banko.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed.
eo: Malsukcesis krei aĉetejon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed. Too many weight.
eo: Malsukcesis krei aĉetejon. Tro peza.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying store create failed. No items in store.
eo: Malsukcesis krei aĉetejon. Ĝi estas malplena.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All items within the buy limit were purchased.
eo: Ĉiujn objektojn kun aĉetlimo aĉetis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All items were purchased.
eo: Ĉiujn objektojn aĉetis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Buying item failed.
eo: Malsukcesis aĉeti objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The deal has failed.
eo: Malsukcesis negoco.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The trade failed, because the entered amount of item is higher, than the buyer is willing to buy.
eo: Malsukcesis negoco, ĉar la enmetita nombro da objektoj estas pli granda ol kiom la aĉetanto volas aĉeti.

note: TRANSLATORS: notification message
en: The trade failed, because the buyer is lacking required balance.
eo: Malsukcesis negoco, ĉar la aĉetanto ne havas sufiĉe da mono.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Selling item failed.
eo: Malsukcesis vendi objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Items searching failed.
eo: Malsukcesis serĉi objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: No matching stores were found.
eo: Neniu butiko trovita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: There are too many results. Please enter more detailed search term.
eo: Tro multe da rezultoj. Bonvolu enigi pli detalan terminon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You cannot search anymore.
eo: Vi ne plu povas serĉi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You cannot search yet.
eo: Vi ankoraŭ ne povas serĉi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: No store information available.
eo: Neniaj disponeblaj informoj pri butiko.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet feeding success.
eo: Sukcese nutris kunbeston.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet feeding error.
eo: Eraro nutrante kunbeston.

note: TRANSLATORS: notification message
en: A manner point has been successfully aligned.
eo: Sukcese liniigis kondutan poenton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got positive manner points from %s.
eo: Vi ricevis plusajn kondutajn poentojn de %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got negative manner points from %s.
eo: Vi ricevis minusajn manierajn poentojn de %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Chat room limit exceeded
eo: Retbabileja limo transpasita

note: TRANSLATORS: notification message
en: Chat room already exists
eo: Retbabilejo jam ekzistas.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s joined room.
eo: %s aliĝis babilĉambron.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s left room.
eo: %s eliris de babilĉambro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s kicked from room.
eo: %s eksigita de babilĉambro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s role changed to room owner.
eo: Rolo de %s ŝanĝita al babilĉambrestro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Room full.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Ĝi estas plena.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Wrong password.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Malĝusta pasvorto.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Kicked from room.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Eksigita de babilĉambro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Not enough money.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Ne sufiĉe da mono.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Too low level.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Tro malalta nivelo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Too high level.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Tro alta nivelo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Room join failed. Wrong race.
eo: Malsukcesis aliĝi al babilĉambro. Malĝusta raso.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Left %d seconds until you can use item.
eo: Restas %d sekundoj ĝis vi povos uzi la objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message successfully sent.
eo: Sukcese sendis mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message send failed.
eo: Malsukcesis sendi mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed.
eo: Malsukcesis kunsendi objekton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Money attach failed.
eo: Malsukcesis kunsendi monon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message return failed.
eo: Malsukcesis revenigi mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message return success.
eo: Sukcese redonis mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message deletion failed.
eo: Malsukcesis forigi mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Message successfully deleted.
eo: Sukcese forigis mesaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got attach successfully.
eo: Sukcese ricevis kunsendaĵon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting attach successfully.
eo: Eraro ricevante kunsednaĝon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Can't get attach. Too many items.
eo: Vi ne povas kunsendi tiom da objektojn.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You enter battle field.
eo: Vi eniras batalejon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Rental time for %s expired
eo: Luodaŭra de %s finiĝis

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine success for item %s.
eo: Sukcese rafinis objekton %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine failure for item %s.
eo: Malsukcesis rafini objekton %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine failure. Item %s downgraded.
eo: Rafina malsukceso. Objekto %s malpromociita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Refine unknown for item %s.
eo: Rafino de objekto %s nekonata.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't add item to card because weight too high.
eo: Vi ne povas aldoni objekton al karto pro tro granda pezo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You can't add item to card because too many items.
eo: Vi ne povas aldoni objekton al karto pro tro granda nombro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item %s bound to you.
eo: Objekto %s ligita al vi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: End all negative status.
eo: Ĉesi ĉiujn malbonajn statojn.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Immunity to all status.
eo: Imuneco kontraŭ ĉiuj statoj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Max hp +100%.
eo: Maks-a sano +100%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Max sp +100%.
eo: Maks-a manao +100%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: All stats +20.
eo: Ĉiuj atributoj +20.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Enchant weapon with holy element.
eo: Sorĉigi armilon per sankta elemento.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Enchant armor with holy element.
eo: Sorĉigi armaĵon per sankta elemento.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Def +25%.
eo: Prot +25%.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Flee +50.
eo: Fuĝi +50.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Full strip failed because of coating.
eo: Malsukcesis plena nudiĝo pro tegaĵo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown skill message.
eo: Nekonata scipova mesaĝo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player successfully ignored.
eo: Sukcese malatentis ludanton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player ignore failed.
eo: Malsukcesis malatenti ludanton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player ignore failed. Because too many ignores.
eo: Malsukcesis malatenti ludanton pro tro multaj malatentoj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown player ignore failure.
eo: Malsukcesis malatenti ludanton pro kialo nekonata.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player successfully unignored.
eo: Sukcese reatentis ludanton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player unignore failed.
eo: Malsukcesis reatenti ludanton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown player unignore failure.
eo: Malsukcesis reatenti ludanton pro kialo nekonata.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unknown ignore type.
eo: Nekonata tipo de malatento.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Pet catch started.
eo: Kapto de kunbesto komencis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s died.
eo: Ludanto %s mortis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s logged out.
eo: Lanto %s malkonektis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s warped.
eo: Ludanto %s varpis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s trick dead.
eo: Ludanto %s simulas morton.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Player %s unknown remove.
eo: Ludanto %s nekonata forigo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You and %s are now divorced.
eo: Vi kaj %s eksedziĝis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You were called by your partner.
eo: Vin vokas via geedzo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You are calling your partner, %s.
eo: Vi vokas vian geedzon, %s.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. You already have a baby.
eo: Malsukcesis filigo. Vi jam havas infanon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. Your level is too low.
eo: Malsukcesis filigo. Via nivelo estas tro malalta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Child adoption failed. This player is already married and can't be a baby.
eo: Malsukcesis filigo. Tiu ĉi ludanto jam edziĝis kaj ne povas infaniĝi.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Saved location for warp skill.
eo: Konservita loko por varpa scipovo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error saving location. Not enough skill level.
eo: Eraro konservante lokon. Tro malalta nivelo de scipovo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error saving location. You do not have warp skill.
eo: Eraro konservante lokon. Vi ne havas varpan scipovon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy while trading.
eo: Ne eblas aĉeti negocante.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Npc not found.
eo: Ne eblas aĉeti. NLA ne trovita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Shop system error.
eo: Ne eblas aĉeti. Negoceja sistema eraro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy. Wrong items selected.
eo: Ne eblas aĉeti. Malĝustaj objektoj elektitaj.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail destination name %s is wrong.
eo: Nomo de poŝta celo %s estas malĝusta.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Weight too big.
eo: Kunsendo de objekto malsukcesis. Ĝi estas tro peza.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Fatal error.
eo: Kunsendo de objekto malsukcesis. Fiasko okazis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. No more space.
eo: Kunsendo de objekto malsukcesis. Ne restas spaco.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item attach failed. Unknown error.
eo: Kunsendo de objekto malsukcesis. Nekonata eraro.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Item %s remove failed.
eo: Forigo de objekto %s malsukcesis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Fatal error.
eo: Sendo de poŝtaĵo malsukcesis. Fiasko okazis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Too many mails sent.
eo: Sendo de poŝtaĵo malsukcesis. Tro multaj jam sendiĝis.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Wrong attach found.
eo: Sendo de poŝtaĵo malsukcesis. Troviĝis malĝusta kunsendaĵo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Mail send failed. Receiver name wrong or not checked.
eo: Sendo de poŝtaĵo malsukcesis. Nomo de ricevonto estas malĝusta aŭ nekontrolita.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting attach. No space or weight too high.
eo: Eraro ricevante kunsendaĵon. Ĝi estas tro peza, aŭ ne restas spaco.

note: TRANSLATORS: notification message
en: You got money from mail.
eo: Vi ricevis monon de la poŝtaĵo.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting money attach.
eo: Eraro ricevante kunsenditan monon.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Error on getting money attach. Too many money.
eo: Eraro ricevante kunsenditan monon. Tro multe da mono.

note: TRANSLATORS: skill level
en: Lvl: %d / %d
eo: Niv: %d / %d

note: TRANSLATORS: skill type
en: Type: %s
eo: Tipo: %s

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Unknown:
eo: Nekonata:

note: TRANSLATORS: skill mana
en:  / Mana: -%d
eo:  / Manao: -%d

note: TRANSLATORS: skill range
en: Range: %d
eo: Trafdistanco: %d

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Ground
eo: Tera

note: TRANSLATORS: Skill type
en: Unused
eo: Neuzita

note: TRANSLATORS: Skill type
en: TargetTrap
eo: CelKaptilo

note: TRANSLATORS: chat option changed message
en: Options to /%s are "yes", "no", "true", "false", "1", "0".
eo: Elektebloj por /%s estas «jes», «ne», «vera», «malvera», «1», kaj «0».

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d week
eo: %d semajno

en: %d weeks
eo: %d semajnoj

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d day
eo: %d tago

en: %d days
eo: %d tagoj

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d hour
eo: %d horo

en: %d hours
eo: %d horoj

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d minute
eo: %d minuto

en: %d minutes
eo: %d minutoj

note: TRANSLATORS: uptime command
en: %d second
eo: %d sekundo

en: %d seconds
eo: %d sekundoj
