ManaPlus - en to fa translation catalogue (22 entries)

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: chat tab name
en: General
fa: کلی

note: TRANSLATORS: error message header
en: Network Error
fa: خطای شبکه

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: edit dialog label TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: item amount window button TRANSLATORS: text dialog button TRANSLATORS: quit dialog button
en: OK
fa: تایید

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
fa: انصراف

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: longt button name for chat window. TRANSLATORS: chat window name
en: Chat
fa: چت

note: TRANSLATORS: status window label TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button
en: Max
fa: حداکثر

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
fa: خروج

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
fa: حذف

note: TRANSLATORS: long button name for equipment window. TRANSLATORS: equipment window name TRANSLATORS: equipment button tooltip
en: Equipment
fa: تجهیزات

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
fa: بساز

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
fa: خطا

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
fa: تغییر گذرواژه

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
fa: گذرواژه:

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
fa: نام:

note: TRANSLATORS: char creation error
en: Your name needs to be at least 4 characters.
fa: نام شما حداقل باید 4 کاراکتر داشته باشد.

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Confirm Character Delete
fa: تایید می کنم که خواهان حذف این شخصیت هستم

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Are you sure you want to delete this character?
fa: آیا اطمینان دارید که خواهان حذف این شخصیت هستید؟

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
fa: بلی

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
fa: بعدی

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
fa: مرد

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
fa: زن

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Connecting...
fa: در حال اتصال...
