ManaPlus - en to he translation catalogue (220 entries)

note: TRANSLATORS: command line help
en: Options:
he: אפשרויות:

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Error creating updates directory!
he: שגיאה ביצירת ספריית העדכונים!

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: chat tab name
en: General
he: כללי

note: TRANSLATORS: save file message
en: Saving screenshot failed!
he: שמירת תמונת־מסך נכשלה!

note: TRANSLATORS: error message header
en: Network Error
he: שגיאת רשת

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: edit dialog label TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: item amount window button TRANSLATORS: text dialog button TRANSLATORS: quit dialog button
en: OK
he: אישור

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close chat tab TRANSLATORS: close window TRANSLATORS: did you know window button TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: mail view window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: q
en: Close
he: סגור

note: TRANSLATORS: relation type
en: Neutral
he: ניטרלי

note: TRANSLATORS: relation type
en: Friend
he: חבר

note: TRANSLATORS: relation type
en: Disregarded
he: מזלזל

note: TRANSLATORS: relation type
en: Ignored
he: מתעלם

note: TRANSLATORS: being popup label TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d
he: רמה: %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade with player TRANSLATORS: trade chat tab name TRANSLATORS: inventory type name
en: Trade
he: סחרר

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: trade attack player TRANSLATORS: attack monster TRANSLATORS: attack player TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: Skill type
en: Attack
he: תקוף

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: talk with npc TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Talk
he: דבר

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy from npc TRANSLATORS: buy item TRANSLATORS: buy dialog name TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Buy
he: קנה

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: sell to npc TRANSLATORS: sell item TRANSLATORS: sell dialog name TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Sell
he: מכר

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: pet unequip item TRANSLATORS: equipment window button TRANSLATORS: inventory button
en: Unequip
he: הורד

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
he: בטל

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: settings tab name
en: Players
he: שחקנים

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: add item to storage TRANSLATORS: storage button TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: setup button
en: Store
he: אחסן

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: get item from storage TRANSLATORS: storage button
en: Retrieve
he: החזר

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: use item TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: default use button name TRANSLATORS: skills dialog button
en: Use
he: השתמש

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill cast type TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Default
he: ברירת מחדל

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: long button name for drops window. TRANSLATORS: inventory button
en: Drop
he: השלך

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show player inventory list TRANSLATORS: long button name for inventory window. TRANSLATORS: inventory window name TRANSLATORS: inventory type name
en: Inventory
he: ציוד

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: show monster information TRANSLATORS: show item information TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: clan window tab TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: info message header TRANSLATORS: info header TRANSLATORS: info message
en: Info
he: מידע

note: TRANSLATORS: input tab sub tab name TRANSLATORS: settings tab name TRANSLATORS: longt button name for chat window. TRANSLATORS: chat window name
en: Chat
he: שיחה

note: TRANSLATORS: palette color
en: Being
he: נהיה

note: TRANSLATORS: palette color
en: NPCs
he: דמויות

note: TRANSLATORS: palette color TRANSLATORS: settings option
en: Monsters
he: מפלצות

note: TRANSLATORS: palette color
en: Particle effects
he: אפקטים חלקיים

note: TRANSLATORS: palette color
en: Critical Hit
he: מכה קריטית

note: TRANSLATORS: palette color
en: Misses
he: פספוס

note: TRANSLATORS: status window label TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button
en: Max
he: מקסימום

note: TRANSLATORS: character money TRANSLATORS: money label TRANSLATORS: status window label
en: Money: %s
he: כסף: %s

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: mail edit window button TRANSLATORS: npc dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: trade window button
en: Add
he: הוסף

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
he: יציאה

note: TRANSLATORS: sell dialog label TRANSLATORS: buy dialog label
en: Price: %s / Total: %s
he: מחיר: %s / סה"כ: %s

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement:
he: הודעה גלובאלית:

note: TRANSLATORS: chat message
en: Global announcement from %s:
he: הודעה גלובאלית מאת %s:

note: TRANSLATORS: guild chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Guild
he: גילדה

note: TRANSLATORS: party chat tab name TRANSLATORS: tab in social window
en: Party
he: חבורה

note: TRANSLATORS: audio tab in settings
en: Audio
he: שמע

note: TRANSLATORS: settings option
en: Sfx volume
he: עוצמת SFX

note: TRANSLATORS: settings option
en: Music volume
he: עוצמת מוזיקה

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: settings colors tab name TRANSLATORS: emotes tab name
en: Colors
he: צבעים

note: TRANSLATORS: settings option
en: Put all whispers in tabs
he: הכנס את כל הלחישות ללשוניות

note: TRANSLATORS: color selection preview message
en: This is what the color looks like
he: כך הצבע נראה

note: TRANSLATORS: color type
en: Static
he: סטטי

note: TRANSLATORS: color type
en: Pulse
he: פעימה

note: TRANSLATORS: color type
en: Rainbow
he: קשת בענן

note: TRANSLATORS: color type
en: Spectrum
he: מינסרה

note: TRANSLATORS: button in input settings tab
en: Assign
he: שנה

note: TRANSLATORS: input settings error header
en: Key Conflict(s) Detected.
he: נמצאו קונפליקטי מקשים.

note: TRANSLATORS: joystick settings tab label
en: Press the button to start calibration
he: לחץ על הכפתור בכדי להתחיל בכיול

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Calibrate
he: כייל

note: TRANSLATORS: joystick settings tab checkbox
en: Enable joystick
he: אפשר ג'ויסטיק

note: TRANSLATORS: joystick settings tab name
en: Joystick
he: ג'ויסטיק

note: TRANSLATORS: joystick settings tab button
en: Stop
he: עצור

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: low
he: נמוך

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: particle details
en: medium
he: בינוני

note: TRANSLATORS: screen density type TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: particle details
en: high
he: גבוה

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for map window. TRANSLATORS: debug window tab TRANSLATORS: mini map window name
en: Map
he: מפה

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for shop window. TRANSLATORS: shop window name TRANSLATORS: shop button tooltip
en: Shop
he: חנות

note: TRANSLATORS: settings group
en: Keyboard
he: מקלדת

note: TRANSLATORS: texture compression type TRANSLATORS: confirm dialog button
en: No
he: לא

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Name
he: שם

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Relation
he: התנהגות

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow trading
he: אפשר מסחר

note: TRANSLATORS: relation dialog button
en: Allow whispers
he: אפשר לחישות

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
he: מחק

note: TRANSLATORS: relation dialog label
en: When ignoring:
he: כאשר מתעלם:

note: TRANSLATORS: theme settings label
en: Font size
he: גודל הגופן

note: TRANSLATORS: ok dialog message TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart your client for the change to take effect.
he: טען מחדש כדי שהשינוי יחול.

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Full screen
he: מסך מלא

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Custom cursor
he: סמן-עכבר מותאם

note: TRANSLATORS: video settings tab name TRANSLATORS: video tab quick button
en: Video
he: וידאו

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Restart needed for changes to take effect.
he: נדרש איתחול כדי שהשינויים יהיו ברי-תוקף.

note: TRANSLATORS: video settings warning
en: Applying change to OpenGL requires restart.
he: אישור שינויים עבור OpenGL דורש איתחול.

note: TRANSLATORS: speach type
en: No text
he: ללא טקסט

note: TRANSLATORS: speach type
en: Text
he: טקסט

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles, no names
he: בועות, ללא שמות

note: TRANSLATORS: speach type
en: Bubbles with names
he: בועות עם שמות

note: TRANSLATORS: ambient effect type TRANSLATORS: vsync type
en: off
he: כבוי

note: TRANSLATORS: settings option
en: Gui opacity
he: אטימות Gui

note: TRANSLATORS: settings option
en: Overhead text
he: טקסט מעל הראש

note: TRANSLATORS: settings option
en: Ambient FX
he: אופף FX

note: TRANSLATORS: particle details
en: max
he: מקסימלי

note: TRANSLATORS: debug window stats reset button TRANSLATORS: npc dialog button
en: Reset
he: אפס

note: TRANSLATORS: long button name for help window. TRANSLATORS: help window name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Help
he: עזרה

note: TRANSLATORS: long button name for status window.
en: Status
he: מצב

note: TRANSLATORS: long button name for equipment window. TRANSLATORS: equipment window name TRANSLATORS: equipment button tooltip
en: Equipment
he: לבוש

note: TRANSLATORS: long button name for skills window. TRANSLATORS: skills dialog name
en: Skills
he: כישורים

note: TRANSLATORS: long button name for setup window. TRANSLATORS: setup window name TRANSLATORS: setup tab quick button
en: Setup
he: הגדרות

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
he: צור

note: TRANSLATORS: change email dialog header TRANSLATORS: button in change email dialog
en: Change Email Address
he: שנה כתובת דואר אלקטרוני

note: TRANSLATORS: label in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog label
en: Account: %s
he: משתמש: %s

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
he: שגיאה

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
he: שנה סיסמה

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
he: סיסמה:

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
he: שם:

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please distribute %d points
he: אנא חלק %d נקודות

note: TRANSLATORS: char creation error
en: Your name needs to be at least 4 characters.
he: יש להכניס לפחות 4 תוים בשם.

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Character stats OK
he: נתוני שחקן - אישור

note: TRANSLATORS: char create dialog label
en: Please remove %d points
he: אנא הסר %d נקודות

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Confirm Character Delete
he: אשר מחיקת שחקן

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Are you sure you want to delete this character?
he: האם אתה בטוח כי ברצונך למחוק את השחקן?

note: TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: updater window button
en: Play
he: שחק

note: TRANSLATORS: chat message
en: Whispering to %s: %s
he: לוחש אל %s: %s

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
he: כן

note: TRANSLATORS: edit server dialog label
en: Port:
he: פורט:

note: TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: outfits window button TRANSLATORS: popup menu item
en: Equip
he: השתמש

note: TRANSLATORS: item amount window button
en: All
he: הכל

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to trade.
he: בחר כמות חפצים לסחור.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to drop.
he: בחר כמות חפצים להשליך.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to store.
he: בחר כמות חפצים לאחסן.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to retrieve.
he: בחר כמות חפצים להחזיר.

note: TRANSLATORS: amount window message
en: Select amount of items to split.
he: בחר כמות חפצים לפצל.

note: TRANSLATORS: login dialog name TRANSLATORS: login dialog button
en: Login
he: התחברות

note: TRANSLATORS: login dialog button TRANSLATORS: register dialog name TRANSLATORS: register dialog. button. TRANSLATORS: server info comment
en: Register
he: הרשם

note: TRANSLATORS: login dialog label
en: Server:
he: שרת:

note: TRANSLATORS: mail edit window button
en: Send
he: שלח

note: TRANSLATORS: mail edit window label
en: To:
he: אל:

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
he: הבא

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Submit
he: שלח

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch server
he: החלף שרת

note: TRANSLATORS: quit dialog button
en: Switch character
he: החלף שחקן

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Confirm:
he: אשר:

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
he: זכר

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
he: נקבה

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Email:
he: דוא"ל:

note: TRANSLATORS: error message
en: Passwords do not match.
he: הסיסמאות אינן תואמות.

note: TRANSLATORS: setup button
en: Apply
he: אשר

note: TRANSLATORS: setup button
en: Reset Windows
he: אתחל חלונות

note: TRANSLATORS: shop window dialog TRANSLATORS: trade message
en: Request for Trade
he: בקשה למסחר

note: TRANSLATORS: skills dialog button
en: Up
he: למעלה

note: TRANSLATORS: chat message
en: Received party request, but one already exists.
he: התקבלה הזמנה לחבורה, אך הזמנה זהה כבר קיימת.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join their party.
he: %s הזמין אותך לחבורה שלהם.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: %s has invited you to join the %s party.
he: %s הזמין אותך להצטרף לחבורת %s.

note: TRANSLATORS: party invite message
en: Accept Party Invite
he: אשר את הזמנת חבורה

note: TRANSLATORS: status window label
en: HP:
he: חיים:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Exp:
he: נסיון:

note: TRANSLATORS: status window label
en: MP:
he: קסם:

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job: %d
he: עבודה: %d

note: TRANSLATORS: status window label
en: Job:
he: עבודה:

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Propose trade
he: מציע לחור

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Confirmed. Waiting...
he: אושר. ממתין...

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agree trade
he: הסכם למסחר

note: TRANSLATORS: trade window button
en: Agreed. Waiting...
he: מוסכם. ממתין...

note: TRANSLATORS: trade window caption
en: Trade: You
he: סחור: אתה

note: TRANSLATORS: trade window money change button
en: Change
he: שנה

note: TRANSLATORS: trade window money label
en: You give:
he: אתה נותן:

note: TRANSLATORS: trade error
en: You don't have enough money.
he: אין לך מספיק כסף.

note: TRANSLATORS: trade error
en: Failed adding item. You can not overlap one kind of item on the window.
he: הוספת הפריט נכשלה. לא ניתן להכניס מעל חפץ אחד לחלון.

note: TRANSLATORS: updater window name
en: Updating...
he: מעדכן...

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Connecting...
he: מתחבר...

note: TRANSLATORS: update message
en: ##1  The update process is incomplete.
he: ##1  תהליך העדכון לא תם.

note: TRANSLATORS: Continues "The update process is incomplete.".
en: ##1  It is strongly recommended that
he: ##1  מומלץ ביותר שתנסה שוב מאוחר יותר

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Completed
he: הסתיים

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target NPC
he: כוון לדמות

note: TRANSLATORS: input action name
en: Target Player
he: כוון לשחקן

note: TRANSLATORS: input action name
en: Pickup
he: הרם

note: TRANSLATORS: input action name
en: Sit
he: שב

note: TRANSLATORS: input action name
en: Screenshot
he: תמונת־מסך

note: TRANSLATORS: input action name
en: Enable/Disable Trading
he: אפשר/בטל מסחר

note: TRANSLATORS: input action name
en: Select OK
he: בחר אישור

note: TRANSLATORS: input action name
en: Toggle Chat
he: סגירת הצ'אט

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Up
he: גלול שיחה למעלה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Scroll Chat Down
he: גלול שיחה למטה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Previous Chat Tab
he: לשונית השיחה הקודמת

note: TRANSLATORS: input action name
en: Next Chat Tab
he: לשונית השיחה הבאה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut %d
he: קיצור־דרך לריגשון %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Up
he: הזז למעלה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Down
he: הזז למטה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Left
he: הזז שמאלה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Move Right
he: הזז ימינה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 1
he: קלט התעלמות 1

note: TRANSLATORS: input action name
en: Ignore input 2
he: קלט התעלמות 2

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut %d
he: קיצור־דרך לחפץ %d

note: TRANSLATORS: input action name
en: Hide Windows
he: הסתר חלונות

note: TRANSLATORS: input action name
en: Help Window
he: חלון עזרה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Status Window
he: חלון מצב

note: TRANSLATORS: input action name
en: Inventory Window
he: חלון ציוד

note: TRANSLATORS: input action name
en: Equipment Window
he: חלון לבוש

note: TRANSLATORS: input action name
en: Skill Window
he: חלון כישורים

note: TRANSLATORS: input action name
en: Minimap Window
he: חלון מיני מפה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Chat Window
he: חלון שיחה

note: TRANSLATORS: input action name
en: Item Shortcut Window
he: חלון קיצור־דרך לחפץ

note: TRANSLATORS: input action name
en: Setup Window
he: חלון הגדרות

note: TRANSLATORS: input action name
en: Debug Window
he: חלון ניפוי

note: TRANSLATORS: input action name
en: Emote Shortcut Window
he: חלון קיצור־דרך לרגישון

note: TRANSLATORS: error message
en: Got disconnected from server!
he: נותקת מהשרת!

note: TRANSLATORS: unknown item TRANSLATORS: unknown item message TRANSLATORS: unknown item name TRANSLATORS: item name
en: Unknown item
he: חפץ לא ידוע

note: TRANSLATORS: trade message
en: %s wants to trade with you, do you accept?
he: %s מעוניין לסחור עימך, האם אתה מסכים?

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return toggles chat.
he: סגירת תיבת הטקסט האוטומטית.

en: Message closes chat.
he: ההודעה סוגרת את תיבת הטקסט.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Return now toggles chat.
he: מקש האנטר כעת סוגר את תיבת הטקסט.

note: TRANSLATORS: message from toggle chat command
en: Message now closes chat.
he: ההודעה כעת סוגרת את תיבת הטקסט.

note: TRANSLATORS: disable trades message
en: Ignoring incoming trade requests
he: מתעלם מהצעות סחר נכנסות

note: TRANSLATORS: enable trades message
en: Accepting incoming trade requests
he: מאשר הצעות סחר נכנסות

note: TRANSLATORS: being info default name TRANSLATORS: unknown info name TRANSLATORS: unknown clan name TRANSLATORS: item info name
en: unnamed
he: ללא שם

note: TRANSLATORS: player stat
en: Strength
he: עוצמה

note: TRANSLATORS: player stat
en: Agility
he: זריזות

note: TRANSLATORS: player stat
en: Vitality
he: חיוניות

note: TRANSLATORS: player stat
en: Intelligence
he: תבונה

note: TRANSLATORS: player stat
en: Dexterity
he: מיומנות

note: TRANSLATORS: player stat
en: Luck
he: מזל

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for buying.
he: תודה על הקנייה.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to buy.
he: לא ניתן לקנות.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Nothing to sell.
he: אין מה למכור.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Thanks for selling.
he: תודה על המכירה.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Unable to sell.
he: לא ניתן למכור.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Guild created.
he: גילדה נוצרה.

note: TRANSLATORS: notification message
en: %s is not in your party!
he: %s אינו נמצא בחבורתך!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade canceled.
he: המסחר בוטל.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Trade completed.
he: המסחר הושלם.

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick failed!
he: העפה נכשלה!

note: TRANSLATORS: notification message
en: Kick succeeded!
he: העפה הצליחה!

note: TRANSLATORS: chat option changed message
en: Options to /%s are "yes", "no", "true", "false", "1", "0".
he: האפשרויות עבור /%s הינם "yes", "no", "true", "false", "1", "0".
