ManaPlus - en to te translation catalogue (34 entries)

note: TRANSLATORS: chat tab header TRANSLATORS: chat tab name
en: General
te: సాధారణ

note: TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: edit dialog label TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: item amount window button TRANSLATORS: text dialog button TRANSLATORS: quit dialog button
en: OK
te: సరే

note: TRANSLATORS: being popup label TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d
te: స్థాయి: %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
te: రద్దుచేయి

note: TRANSLATORS: popup menu header TRANSLATORS: settings tab name
en: Players
te: ఆటగాళ్ళు

note: TRANSLATORS: status window label TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button
en: Max
te: గరిష్ఠ

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
te: నిష్క్రమించు

note: TRANSLATORS: sell dialog label TRANSLATORS: buy dialog label
en: Price: %s / Total: %s
te: వెల: %s / మొత్తం: %s

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: settings colors tab name TRANSLATORS: emotes tab name
en: Colors
te: రంగులు

note: TRANSLATORS: color type
en: Rainbow
te: ఇంద్ర ధనస్సు

note: TRANSLATORS: settings group TRANSLATORS: long button name for map window. TRANSLATORS: debug window tab TRANSLATORS: mini map window name
en: Map
te: పటం

note: TRANSLATORS: texture compression type TRANSLATORS: confirm dialog button
en: No
te: కాదు

note: TRANSLATORS: relations table header
en: Name
te: పేరు

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
te: తొలగించు

note: TRANSLATORS: video settings checkbox
en: Full screen
te: నిండుతెర

note: TRANSLATORS: speach type
en: Text
te: పాఠ్యం

note: TRANSLATORS: particle details
en: max
te: గరిష్ఠ

note: TRANSLATORS: long button name for help window. TRANSLATORS: help window name TRANSLATORS: theme tab quick button
en: Help
te: సహాయం

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
te: సృష్టించు

note: TRANSLATORS: change email dialog header TRANSLATORS: button in change email dialog
en: Change Email Address
te: ఈమెయిల్ చిరునామాని మార్చు

note: TRANSLATORS: label in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog label
en: Account: %s
te: ఖాతా: %s

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
te: పొరపాటు

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
te: సంకేతపదాన్ని మార్చు

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
te: సంకేతపదం:

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
te: పేరు:

note: TRANSLATORS: char creation error
en: Your name needs to be at least 4 characters.
te: మీ పేరు కనీసం 4 అక్షరాల పొడవుండాలి.

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
te: అవును

note: TRANSLATORS: item amount window button
en: All
te: అన్నీ

note: TRANSLATORS: login dialog name TRANSLATORS: login dialog button
en: Login
te: ప్రవేశించు

note: TRANSLATORS: mail edit window button
en: Send
te: పంపించు

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
te: తదుపరి

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
te: పురుషుడు

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
te: స్త్రీ

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Email:
te: ఈమెయిల్:
