ManaPlus - en to th translation catalogue (27 entries)

note: TRANSLATORS: being popup label TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: skill level TRANSLATORS: status bar label TRANSLATORS: status window label
en: Level: %d
th: เลเวล: %d

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: buy from npc TRANSLATORS: buy item TRANSLATORS: buy dialog name TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: shop window tab name TRANSLATORS: input action name TRANSLATORS: npc context menu item
en: Buy
th: ซื้อ

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: close menu TRANSLATORS: shop window button TRANSLATORS: button in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: connection dialog button TRANSLATORS: edit server dialog button TRANSLATORS: 
en: Cancel
th: ยกเลิก

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: use item TRANSLATORS: inventory button TRANSLATORS: default use button name TRANSLATORS: skills dialog button
en: Use
th: ใช้

note: TRANSLATORS: popup menu item TRANSLATORS: drop item TRANSLATORS: long button name for drops window. TRANSLATORS: inventory button
en: Drop
th: ทิ้ง

note: TRANSLATORS: sell dialog button TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: quit dialog name TRANSLATORS: quit dialog button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: input action name
en: Quit
th: ออก

note: TRANSLATORS: texture compression type TRANSLATORS: confirm dialog button
en: No
th: ไม่

note: TRANSLATORS: relation dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button. TRANSLATORS: mail window button TRANSLATORS: servers dialog button TRANSLATORS: shop window label TRANSLATORS: command editor button TRANSLATORS: input action name
en: Delete
th: ลบทิ้ง

note: TRANSLATORS: long button name for status window.
en: Status
th: สถานะ

note: TRANSLATORS: long button name for setup window. TRANSLATORS: setup window name TRANSLATORS: setup tab quick button
en: Setup
th: ตั้งค่า

note: TRANSLATORS: buy dialog button TRANSLATORS: char create dialog button TRANSLATORS: char select dialog. button.
en: Create
th: สร้าง

note: TRANSLATORS: change email dialog header TRANSLATORS: button in change email dialog
en: Change Email Address
th: เปลี่ยนที่อยู่ Email

note: TRANSLATORS: label in change email dialog TRANSLATORS: change password dialog label
en: Account: %s
th: บัญชี: %s

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
th: ผิดพลาด

note: TRANSLATORS: change password window name TRANSLATORS: change password dialog button
en: Change Password
th: เปลี่ยนรหัสผ่าน

note: TRANSLATORS: change password dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Password:
th: รหัสผ่าน:

note: TRANSLATORS: char create dialog label TRANSLATORS: edit server dialog label TRANSLATORS: login dialog label TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Name:
th: ชื่อ:

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Confirm Character Delete
th: ยืนยันการลบตัวละคร

note: TRANSLATORS: char deletion message
en: Are you sure you want to delete this character?
th: คุณแน่ใจแล้วหรือที่จะลบตัวละครนี้?

note: TRANSLATORS: confirm dialog button
en: Yes
th: ใช่

note: TRANSLATORS: login dialog name TRANSLATORS: login dialog button
en: Login
th: เข้าระบบ

note: TRANSLATORS: login dialog button TRANSLATORS: register dialog name TRANSLATORS: register dialog. button. TRANSLATORS: server info comment
en: Register
th: สมัครสมาชิก

note: TRANSLATORS: npc dialog button
en: Next
th: ถัดไป

note: TRANSLATORS: register dialog. label.
en: Confirm:
th: ยืนยัน:

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Male
th: ชาย

note: TRANSLATORS: register dialog. button.
en: Female
th: หญิง

note: TRANSLATORS: updater window label
en: Connecting...
th: กำลังเชื่อมต่อ...
