ManaPlus - en to vi translation catalogue (18 entries)

note: TRANSLATORS: dodge or miss message in attacks
en: dodge
vi: chạy

en: miss
vi: lỡ

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
vi: %s không tồn tại và không thể tạo được! Đang thực hiện chế đột hoát.

note: TRANSLATORS: update server initialisation error
en: Error creating updates directory!
vi: Lỗi khi tạo thư mục cập nhật!

note: TRANSLATORS: directory creation error
en: Error: %s doesn't exist and can't be created! Exiting.
vi: Lỗi: %s không tồn tại và không thể được tạo! Sẽ thoát trong giây lát.

note: TRANSLATORS: long button name for setup window. TRANSLATORS: setup window name TRANSLATORS: setup tab quick button
en: Setup
vi: Cài đặt

note: TRANSLATORS: change email error header TRANSLATORS: change password error header TRANSLATORS: char creation error TRANSLATORS: error header TRANSLATORS: edit server dialog error header TRANSLATORS: error message TRANSLATORS: error message header TRANSLATORS: ok dialog button TRANSLATORS: error dialo
en: Error
vi: Lỗi

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to server
vi: Đang kết nối tới máy chủ

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Logging in
vi: Đang đăng nhập vào

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Entering game world
vi: Đang tham gia vào vòng đấu thế giới

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting characters
vi: Đang gửi yêu cầu về nhân vật

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Connecting to the game server
vi: Đang kết nối tới máy chủ game

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Changing game servers
vi: Đang thay đổi máy chủ của màn chơi

note: TRANSLATORS: connection dialog header
en: Requesting registration details
vi: Đang gửi yêu cầu về chi tiết đăng ký

note: TRANSLATORS: password change message header
en: Password Change
vi: Thay đổi mật khẩu

note: TRANSLATORS: password change message text
en: Password changed successfully!
vi: Đã thay đổi mật khẩu thành công!

note: TRANSLATORS: email change message header
en: Email Change
vi: Thay đổi email

note: TRANSLATORS: email change message text
en: Email changed successfully!
vi: Đã thay đổi email thành công!
