marble - en to bg translation catalogue (146 entries)

en: Marble Virtual Globe
bg: Настолен глобус Marble

en: A World Atlas.
bg: Атлас на света.

en: Developer and Original Author
bg: Основен разработчик и оригинален автор

en: WMS Support, Mobile, Performance
bg: Поддръжка WMS, производителност, мобилна версия

en: Geodata
bg: Географски данни

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
bg: Интеграция с OpenStreetMap, търсене по имена в OSM, управление на изтеглянията

en: Elevation Profile
bg: Височинен профил

en: APRS Plugin
bg: Приставка ARPS

en: Online Services support
bg: Поддръжка на онлайн услуги

en: Satellites
bg: Спътници

en: Satellites, Eclipses
bg: Сателити, еклипси

en: Plasma Integration, Bugfixes
bg: Интеграция в Plasma, поправка на грешки

en: Routing, Navigation, Mobile
bg: Маршрути, навигация, мобилни устройства

en: Routing, Elevation Profile
bg: Маршрути, височинен профил

en: Core Developer: KML and Windows support
bg: Основен разработчик: поддръжка на KML и Windows

en: Bugfixes
bg: Поправки

en: Core Developer and Co-Maintainer
bg: Разработка и поддръжка

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
bg: Основен разработчик: Marble Runners, World-Clock Plasmoid

en: Network plugins
bg: Мрежови приставки

en: Planet filter
bg: Филтър на планети

en: Historical Maps
bg: Исторически карти

en: Astronomical Observatories
bg: Астрономически обсерватории

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
bg: Проект на Google Summer of Code 2010: Отметки

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
bg: Проект на Google Summer of Code 2010: Поддръжка на време

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
bg: Проект на Google Summer of Code 2010: Подробна навигация

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
bg: Проект на Google Summer of Code 2009: Анотация OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
bg: Проект на Google Summer of Code 2009: Онлайн услуги

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
bg: Проект на Google Summer of Code 2008: Поддръжка на снимки от Panoramio / Wikipedia за Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
bg: Проект на Google Summer of Code 2007: Географска проекция ("Плоска карта")

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
bg: Проект на Google Summer of Code 2007: Поддръжка на GPS за Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
bg: Проект на Google Summer of Code 2007: Поддръжка на KML за Marble

en: Development & Patches
bg: Разработка и кръпки

en: Platforms & Distributions
bg: Платформи и дистрибуции

en: Artwork
bg: Художествено оформление

en: Various Suggestions & Testing
bg: Различни предложения и тестване

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
bg: Специални благодарности за осигуряването на важен източник на вдъхновение, чрез създаването на предшественика на Marble "Kartographer".

en: Enable debug output
bg: Включване на преглед на грешки

en: Display OSM placemarks according to the level selected
bg: Показване на маркировките на OSM в зависимост от избраното ниво

en: Make a time measurement to check performance
bg: Направете измерване на времето, за да проверите производителността

en: Show frame rate
bg: Показване на честота на кадрите

en: Show tile IDs
bg: Показване на идентификационен номер

en: Show time spent in each layer
bg: Показване на изминалото време във всяко ниво

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
bg: Използване на друга директория <directory>, съдържаща данни за карти.

en: Do not use the interface optimized for small screens
bg: Не използвайте интерфейса, оптимизиран за малки екрани

en: Use the interface optimized for small screens
bg: Използване на интерфейс, оптимизиран за малки екрани

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
bg: Не използвайте интерфейса, оптимизиран за високи резолюции

en: Use the interface optimized for high resolutions
bg: Използване на интерфейс, оптимизиран за високи резолюции

en: Show map at given lat lon <coordinates>
bg: Показване на карта в даден географска дължина и ширина <coordinates>

en: Show map at given geo <uri>
bg: Показване на карта в даден географски район <uri>

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
bg: Задайте разстоянието от наблюдателя до глобуса (в км)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
bg: Използване на карта <id> (напр. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")

en: One or more placemark files to be opened
bg: Един или повече файлове с маркери за местоположение трябва да се отворят

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
bg: Дата и час на часовника в Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
bg: Скоростта на часовника в Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
bg: Избраната единица измерва разстояния.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
bg: Избраната единица измерва ъгли.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
bg: Качество, с което се изрисува неподвижната карта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
bg: Качество, с което се изрисува анимираната карта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
bg: Локализацията на етикетите.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
bg: Общият шрифт, използван на картата.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
bg: Последната директория, която е била отворена с Файл->Отваряне.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
bg: Поведението на планетарната ос при влачене с мишката.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
bg: Местоположението, показвано при стартиране.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
bg: Показване на анимирано пътуване до целта.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
bg: Външната програма за редактиране на OpenStreetMap

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
bg: Кеш за изображенията, запазен във физическата памет.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
bg: Максимално пространство на твърдия диск, използвано за съхранение на изображенията.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
bg: Адрес за сървъра-посредник.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
bg: Порт за сървъра-посредник.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
bg: Потребителско име за упълномощаване.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
bg: Парола за упълномощаване.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
bg: Видът на сървъра-посредник е HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
bg: Видът на сървъра-посредник е Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
bg: Сървърът-посредник изисква упълномощаване

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
bg: Приставката за проследяване на позицията, използвана за определяне на текущото местоположение

en: Position: %1
bg: Позиция: %1

en: Altitude: %1
bg: Височина: %1

en: Tile Zoom Level: %1
bg: Увеличение: %1

en: Time: %1
bg: Време: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
bg: Съжалявам, не успях да отворя „%1“:
    „%2“

en: File not readable
bg: Файлът не е четим

en: A Virtual Globe
bg: Настолен глобус

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
bg: Съжалявам, не успях да отворя „%1“. Файлът не е достъпен.

en: File not accessible
bg: Файлът не е достъпен

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

[ctx: @title:window]
en: Open File
bg: Отворете файла

[ctx: @title:window]
en: Export Map
bg: Експортиране на карта

en: Images (*.jpg *.png)
bg: Изображения (*.jpg *.png)

en: An error occurred while trying to save the file.
bg: Възникна грешка при опит за запис на файла.

en: Unnamed
bg: Неозаглавен

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
bg: Изтегляне на област...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
bg: И&знасяне на карта...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
bg: &Работа в режим "Изключен"

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
bg: &Копиране на карта

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
bg: К&опиране на  координати

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
bg: &Отваряне...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
bg: Изтегляне на карти...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
bg: Изтегляне на нови карти

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
bg: &Създаване нова карта…

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
bg: Съветник ви води при създаването на собствена тема на картата.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
bg: О&блаци

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
bg: Контрол на &слънцето...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
bg: Настройване на &час и дата...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
bg: Заключване на позицията

en: Show Shadow
bg: Показване на сенки

en: Hide Shadow
bg: Скриване на сенките

en: Shows and hides the shadow of the sun
bg: Показване/скриване на сянката на Слънцето

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
bg: Показване на икона на слънцето в субсоларната точка

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
bg: Скриване на слънцето  в субсоларната точка

en: Show sun icon on the sub-solar point
bg: Показване на икона на слънцето в субсоларната точка

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
bg: Заключване на глобуса към субсоларната точка

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
bg: Отключване на глобуса от субсоларната точка

en: Lock globe to the sub-solar point
bg: Заключване на глобуса към субсоларната точка

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
bg: &Добавяне на отметка...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
bg: &Показване на отметки

en: Show or hide bookmarks in the map
bg: Скриване/показване на отметките в картата

en: &Set Home Location
bg: &Задаване като домашно местоположение

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
bg: &Управление на отметките...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
bg: &Редактиране на карта...

en: &Record Movie
bg: З&апис на видео

en: Records a movie of the globe
bg: Запис на видео при разглеждане на глобуса

en: &Stop Recording
bg: &Спиране на записа

en: Stop recording a movie of the globe
bg: Прекратяване на видеозаписа на глобуса

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
bg: Показване на позицията

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
bg: Показване на дата и час

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
bg: Показване на надморската височина

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
bg: Показване на степен на увеличение

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
bg: Показване на лентата за прогрес на изтеглянията

en: View
bg: Изглед

en: Navigation
bg: Навигация

en: Cache & Proxy
bg: Кеширане и сървър-посредник

en: Date & Time
bg: Дата и час

en: Synchronization
bg: Синхронизация

en: Routing
bg: Маршрути

en: Plugins
bg: Приставки

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
bg: &Допълнителни инструменти

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
bg: &Онлайн услуги

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
bg: &Панели

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
bg: Размер на &изглед

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
bg: &Отметки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
bg: Редактиране на лентата с инструменти
