marble - en to eo translation catalogue (152 entries)

en: Marble Virtual Globe
eo: Marble Virtuala Globuso

en: A World Atlas.
eo: Monda Maparo.

en: Developer and Original Author
eo: Programisto kaj Origina aŭtoro

en: WMS Support, Mobile, Performance
eo: WMS Subteno, Poŝtelefono, Agado

en: Geodata
eo: Geografikaj datumoj

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
eo: OpenStreetMap-Integriĝo, OSM Namefinder, Elŝuta Administrado

en: Elevation Profile
eo: Profilo de Alteco

en: APRS Plugin
eo: APRS Kromaĵoj

en: Online Services support
eo: Subeteno de Retaj Servoj

en: Satellites
eo: Satelitoj

en: Satellites, Eclipses
eo: Satelitoj, Eklipsoj

en: Plasma Integration, Bugfixes
eo: Plasma Integriĝo, Cimoj

en: Routing, Navigation, Mobile
eo: Enkursigo, Navigado, Poŝtelefono

en: Routing, Elevation Profile
eo: Navigado, Profilo de Alteco

en: Core Developer: KML and Windows support
eo: Ĉefa Programisto: KML kaj Vindoza subteno

en: Bugfixes
eo: Korektado de cimoj

en: Core Developer and Co-Maintainer
eo: Kerna Programisto kaj Vicfleganto

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
eo: Ĉefa Programisto: Marble Runners, World-Clock Plasmoid

en: Network plugins
eo: Reta kromaĵoj

en: Planet filter
eo: Planeda filtrilo

en: Marble Python Bindings
eo: Marble Pitonaj Bindiloj

en: Historical Maps
eo: Historiaj Mapoj

en: Astronomical Observatories
eo: Astronomiaj Observatorioj

en: ESA Summer of Code in Space 2012 Project: Visualization of planetary satellites
eo: Google Somero de Kodo 2012 Projekto: Afiŝado de planedaj satelitoj

en: ESA Summer of Code in Space 2011 Project: Visualization of Satellite Orbits
eo: Google Somero de Kodo 2011 Projekto:  Afiŝado de Satelitaj Orbitoj

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
eo: Google Somero de Kodo 2011 Projekto: Bildigo de OpenStreetMap Vektoroj

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
eo: Google Somero de Kodo 2011 Projekto:  Marble Touch on MeeGo

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
eo: Google Somero de Kodo 2011 Projekto: Legosignoj

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
eo: Google Somero de Kodo 2010 Projekto:  Tempa Subteno

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
eo: Google Somero de Kodo 2010 Projekto:  Navigado pâson post pasô

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
eo: Google Somero de Kodo 2009 Projekto:  OSM-Komentario

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
eo: Google Somero de Kodo 2010 Projekto:  Retaj Servoj

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
eo: Google Somero de Kodo 2008 Projekto:  Vektoraj Kaheloj por Marble

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
eo: Google Somero de Kodo 2008 Projekto:  Panoramio / Wikipedia -foto-subteno por Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
eo: Google Somero de Kodo 2007 Projekto: Samorta Projekcio ("Platglobo")

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
eo: Google Somero de Kodo 2007 Projekto: GPS-Subteno por Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
eo: Google Summer of Code 2007 Project: KML-Subteno por Marble

en: Development & Patches
eo: Programado & Flikoj

en: Platforms & Distributions
eo: Platformoj & Distribuoj

en: Artwork
eo: Artaĵoj

en: Various Suggestions & Testing
eo: Diversaj Proponoj & Testado

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
eo: Specialaj dankojn pro la provizado de granda fonto de inspiro kreante la  antaŭanto de Marble: "Kartographer".

en: Enable debug output
eo: Ŝalti sencimigan eligon

en: Display OSM placemarks according to the level selected
eo: Montri OSM-loksignojn laŭ la elektita nivelo

en: Make a time measurement to check performance
eo: Fari tempomezuradon por kontroli rendimenton

en: Show frame rate
eo: Montri filmer-rapidon

en: Show tile IDs
eo: Montri kaheligan identigilon

en: Show time spent in each layer
eo: Montri tempon pasigitan en ĉiu tavolo

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
eo: Uzi alian dosierujon <directory> kiu enhavas mapdatumojn.

en: Do not use the interface optimized for small screens
eo: Ne uzi la interfacon optimumigitan por malgrandaj ekranoj

en: Use the interface optimized for small screens
eo: Uzi la interfacon optimumigitan por malgrandaj ekranoj

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
eo: Ne uzi la interfacon optimumigitan por altaj distingivoj

en: Use the interface optimized for high resolutions
eo: Uzi la interfacon optimumigitan por altaj distingivoj

en: Show map at given lat lon <coordinates>
eo: Montri mapon ĉe donita lat lon <koordinatoj>

en: Show map at given geo <uri>
eo: Montri mapon ĉe donita geo <uri>

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
eo: Agordi la distancon de la observanto al la globo (en km)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
eo: Uzi mapon <id> (ekz. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")

en: One or more placemark files to be opened
eo: Unu aŭ pluraj loksigndosieroj malfermotaj

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
eo: La dato kaj horo de marmora horloĝo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
eo: La rapido de marmora horloĝo

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
eo: La unuoj elktitaj por mezuri distancojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
eo: La unuo elektita por mezuri angulojn.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
eo: La kvalito ĉe kiu senmova mapo estas pentrita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
eo: La kvalito ĉe kiu vigla mapo estas pentrita.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
eo: La asimilado de la etikedoj.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
eo: La ĝenerala tiparo uzata en la mapo.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
eo: La lasta dosierujo malfermita per Dosiero->Malfermi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
eo: La konduto de la akso de la planedo sur muso trenado.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
eo: La loko montrata je la komenco.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
eo: Montri animacion sur vojaĝo al celo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
eo: La ekstera OpenStreetMap redaktila aplikaĵo

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
eo: Kaŝmemoro por kaheloj rezervitaj en la fizika memoro.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
eo: Maksimuma diskspaco uzebla por registri kahelojn.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
eo: URL por la prokura servilo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
eo: Pordo por la prokura servilo.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
eo: Uzantnomo por rajtigo.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
eo: Pasvorto por rajtigo.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
eo: Prokurila tipo estas HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
eo: Prokura tipo estas Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
eo: Prokurilo postulas aŭtentokontrolon

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
eo: La pozicio-spura kromaĵo uzata por determini la nunan lokon

en: Position: %1
eo: Pozicio: %1

en: Altitude: %1
eo: Altitudo: %1

en: Tile Zoom Level: %1
eo: Zom-nivelo de la kahelo: %1

en: Time: %1
eo: Tempo: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
eo: Pardonu, ne eblas malfermi '%1':
    '%2'

en: File not readable
eo: Dosiero ne legebla.

en: A Virtual Globe
eo: Virtuala Globuso

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
eo: Pardonu, ne eblas malfermi '%1'. La dosiero ne estas atingebla.

en: File not accessible
eo: Dosiero ne atingebla.

en: All Supported Files
eo: Ĉiuj subtenataj dosieroj

[ctx: @title:window]
en: Open File
eo: Malfermi dosieron

[ctx: @title:window]
en: Export Map
eo: Eksporti Mapon

en: Images (*.jpg *.png)
eo: Bildoj (*.jpg *.png)

en: An error occurred while trying to save the file.
eo: Eraro okazis dum registrado de la dosiero.

en: Unnamed
eo: Sennoma

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
eo: Elŝuti Regionon...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
eo: &Eksporti Mapon...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
eo: Labori Nekonektite (&W)

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
eo: Kopii Mapon (&C)

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
eo: K&opii Koordinatojn

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
eo: Malfermi... (&O)

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
eo: Elŝuti Mapojn...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
eo: Elŝuti novajn mapojn...

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
eo: Krei Novan Mapon... (&C)

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
eo: Sorĉisto gvidas vin tra la kreado de via propra mapo-temo.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
eo: Nuboj (&C)

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
eo: Regado de la S&uno...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
eo: &Tempregado...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
eo: Ŝlosi Pozicion

en: Show Shadow
eo: Montri Ombron

en: Hide Shadow
eo: Kaŝi Ombron

en: Shows and hides the shadow of the sun
eo: Montras kaj kaŝas la sunan ombron

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
eo: Montru sunpikonon sur la Sub-Suna Punkto

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
eo: Kaŝi sunan ikonon sur la Sub-Suna Punkto

en: Show sun icon on the sub-solar point
eo: Montru sunpikonon sur la sub-suna punkto

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
eo: Ŝlosu Globon al la Sub-Suna Punkto

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
eo: Malŝlosu Globon al la Sub-Suna Punkto

en: Lock globe to the sub-solar point
eo: Ŝlosu globon al la sub-suna punkto

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
eo: &Aldoni Legosignon...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
eo: Montri Legosignojn (&B)

en: Show or hide bookmarks in the map
eo: Montri aŭ kaŝi legosignojn en la mapo

en: &Set Home Location
eo: Agordi Hejmejon (&S)

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
eo: Ad&ministri Legosignojn...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
eo: R&edakti Mapon...

en: &Record Movie
eo: &Registri Filmon

en: Records a movie of the globe
eo: Registras filmon de la terglobo

en: &Stop Recording
eo: &Ĉesigi Registradon

en: Stop recording a movie of the globe
eo: Ĉesu registri filmon de la terglobo

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
eo: Montri Pozicion

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
eo: Montri Daton kaj Tempon

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
eo: Montri Altecon

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
eo: Montri Kahelan Zom-nivelon

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
eo: Montri Elŝutan Plenumindikilon

en: View
eo: Vido

en: Navigation
eo: Navigado

en: Cache & Proxy
eo: Kaŝmemoro & Prokurilo

en: Date & Time
eo: Dato & Tempo

en: Synchronization
eo: Sinkronigado

en: Routing
eo: Naviganta

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eo: R&edakti

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
eo: &Informkestoj

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
eo: Retaj Serv&oj

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: A&gordo

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
eo: &Paneloj

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
eo: &Montri Grandecon

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eo: &Legosignoj

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa Ilobreto

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
eo: Redakti Ilobreton
