marble - en to eu translation catalogue (153 entries)

en: Marble Virtual Globe
eu: Marble (puxtarria) alegiazko Globoa

en: A World Atlas.
eu: Munduko atlas bat.

en: Developer and Original Author
eu: Garatzailea eta jatorrizko egilea

en: WMS Support, Mobile, Performance
eu: WMS euskarria, Mugikorra, Performantzia

en: Geodata
eu: Geo-datuak

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
eu: OpenStreetMap bateratzea, OSM izen-bilatzailea, Zama-jaisteko kudeatzailea

en: Elevation Profile
eu: Elebazio profila

en: APRS Plugin
eu: APRS plugina

en: Online Services support
eu: Lerroko zerbitzuen euskarria

en: Satellites
eu: Sateliteak

en: Satellites, Eclipses
eu: Sateliteak, Eklipseak

en: Plasma Integration, Bugfixes
eu: Plasmarekin bateratzea, Akats zuzenketak

en: Routing, Navigation, Mobile
eu: Bideratzea, Nabigazioa, Mugikorra

en: Routing, Elevation Profile
eu: Bideratzea, Elebazio profila

en: Core Developer: KML and Windows support
eu: Garatzaile nagusia: KML eta Windows euskarria

en: Bugfixes
eu: Akats zuzenketak

en: Core Developer and Co-Maintainer
eu: Garatzaile nagusi eta arduradunetako bat

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
eu: Garatzaile nagusia: Marble «Runners», Munduko-ordulari Plasmoidea

en: Network plugins
eu: Sareko pluginak

en: Planet filter
eu: Planeta iragazkia

en: Marble Python Bindings
eu: «Marble»ko Python loturak

en: Historical Maps
eu: Mapa historikoak

en: Astronomical Observatories
eu: Astronomia Behatokiak

en: ESA Summer of Code in Space 2012 Project: Visualization of planetary satellites
eu: «ESA Summer of Code in Space 2012» Proiektua: Satelite planetarioak irudikatzea

en: ESA Summer of Code in Space 2011 Project: Visualization of Satellite Orbits
eu: «ESA Summer of Code in Space 2011» Proiektua: Sateliteen orbitak irudikatzea

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
eu: «Google Summer of Code 2011» Proiektua: «OpenStreetMap»en bektore errendatzea

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
eu: «Google Summer of Code 2011» Proiektua:  «Marble Touch» «MeeGo»n

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
eu: «Google Summer of Code 2010» Proiektua: Laster-markak

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
eu: «Google Summer of Code 2010» Proiektua: Orduaren euskarria

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
eu: «Google Summer of Code 2010» Proiektua: Txandakako nabigazioa

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
eu: «Google Summer of Code 2009» Proiektua: OSM idatzoharrak

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
eu: «Google Summer of Code 2009» Proiektua: Lerroko zerbitzuak

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
eu: «Google Summer of Code 2008» Proiektua:  «Marble»rako bektore-lauzak

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
eu: «Google Summer of Code 2008» Proiektua:  Panoramio / Wikipedia - «Marble»rako argazkien euskarria

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
eu: «Google Summer of Code 2007» Proiektua: Proiekzio zilindriko distantziakidea ("Mapa laua")

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
eu: «Google Summer of Code 2007» Proiektua:  «Marble»rako GPSaren euskarria

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
eu: «Google Summer of Code 2007» Proiektua:  «Marble»rako KML euskarria

en: Development & Patches
eu: Garapena eta adabakiak

en: Platforms & Distributions
eu: Plataformak eta Banaketak

en: Artwork
eu: Artelana

en: Various Suggestions & Testing
eu: Hainbat iradokizun eta Probak

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
eu: Eskertze berezia, «Marble»ren aurrekari "Kartographer" sortzeagatik, inspirazio-iturri garrantzitsu bat emateagatik

en: Enable debug output
eu: Gaitu arazketaren irteera

en: Display OSM placemarks according to the level selected
eu: Azaldu, hautatutako mailaren araberako, OSM leku-markak

en: Make a time measurement to check performance
eu: Egin denboraren neurketa bat performantzia egiaztatzeko

en: Show frame rate
eu: Erakutsi fotograma-emaria

en: Show tile IDs
eu: Erakutsi lauza-IDak

en: Show time spent in each layer
eu: Erakutsi geruza bakoitzean iragandako denbora

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
eu: Erabili mapak dituen <direktorio> direktorio ezberdin bat.

en: Do not use the interface optimized for small screens
eu: Ez erabili pantaila txikietarako optimizatutako interfazea

en: Use the interface optimized for small screens
eu: Erabili pantaila txikietarako optimizatutako interfazea

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
eu: Ez erabili bereizmen handierako erabilitako bereizmena

en: Use the interface optimized for high resolutions
eu: Erabili bereizmen handirako optimizatutako interfazea

en: Show map at given lat lon <coordinates>
eu: Erakutsi emandako lat lon <koordinatuetako> mapa

en: Show map at given geo <uri>
eu: Erakutsi emandako geo <URI>-aren mapa

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
eu: Ezarri behatzailearen globoarekiko distantzia (km)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
eu: Mapa <id> erabili (adib. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")

en: One or more placemark files to be opened
eu: Ireki beharreko leku-marka fitxategi bat edo gehiago

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
eu: Marble-ordulariaren data eta ordua

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
eu: Marble-ordulariaren abiadura

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
eu: Distantziak neurtzeko erabilitako unitatea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
eu: Angeluak neurtzeko erabilitako unitatea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
eu: Geldi dagoen mapa bat margotzeko kalitatea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
eu: Animatutako mapa bat margotzeko kalitatea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
eu: Etiketen lokalizazioa.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
eu: Mapan erabilitako letra-tipo orokorra.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
eu: «Fitxategia->Ireki» bidez irekitako azken direktorioa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
eu: Saguarekin arrastatzean planetaren ardatzaren jokabidea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
eu: Aplikazioa abiatzean erakutsitako kokalekua.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
eu: Helmugarako bidaian azaldu animazioa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
eu: OpenStreetMap editatzeko kanpoko aplikazioa

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
eu: Memoria fisikoan erreserbatutako lauzetarako cachea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
eu: Lauzak gordetzeko disko zurrunean erabil daiteken gehienezko lekua.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
eu: Ordezkari zerbitzarirako URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
eu: Ordezkari zerbitzarirako ataka.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
eu: Baimentzeko erabiltzaile-izena.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
eu: Baimentzeko pasahitza.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
eu: Ordezkari mota HTTP da

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
eu: Ordezkari mota «Socks5» da

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
eu: Ordezkariak autentifikazioa behar du

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
eu: Uneko kokalekua zehazteko erabilitako kokapenaren jarraipena egiteko plugina

en: Position: %1
eu: Kokapena: %1

en: Altitude: %1
eu: Altitudea: %1

en: Tile Zoom Level: %1
eu: Lauza zoom-maila: %1

en: Time: %1
eu: Ordua: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
eu: Barkatu, ezin da '%1' ireki:
    '%2'

en: File not readable
eu: Fitxategia ezin da irakurri

en: marble_part
eu: marble_atala

en: A Virtual Globe
eu: Alegiazko Globo bat

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
eu: Barkatu, ez da '%1' irekitzeko gai. Fitxategia ezin da atzitu.

en: File not accessible
eu: Fitxategi ezin da atzitu

en: All Supported Files
eu: Onartutako fitxategi guztiak

[ctx: @title:window]
en: Open File
eu: Ireki fitxategia

[ctx: @title:window]
en: Export Map
eu: Esportatu mapa

en: Images *.jpg *.png
eu: Irudiak *.jpg *.png

en: An error occurred while trying to save the file.
eu: Errorea gertatu da fitxategia gordetzen saiatzean.

en: Unnamed
eu: Izengabea

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
eu: Zama-jaitsi eskualdea...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
eu: &Esportatu mapa...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
eu: &Lan egin lerroz kanpo

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
eu: &Kopiatu mapa

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
eu: K&opiatu koordenatuak

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
eu: &Ireki...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
eu: Zama-jaitsi mapak...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
eu: Zama-jaitsi mapa berriak

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
eu: &Sortu mapa berri bat...

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
eu: Morroi batek zure mapa-gai propioaren sorreran gidatuko zaitu.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
eu: &Hodeiak

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
eu: Eg&uzkiaren agintea...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
eu: &Denboraren agintea...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
eu: Giltzatu kokapena

en: Show Shadow
eu: Erakutsi itzala

en: Hide Shadow
eu: Ezkutatu itzala

en: Shows and hides the shadow of the sun
eu: Eguzkiaren itzala erakusten eta ezkutatzen du

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
eu: Erakutsi eguzkiaren ikonoa azpi-eguzki puntuan

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
eu: Ezkutatu eguzkiaren ikonoa azpi-eguzki puntuan

en: Show sun icon on the sub-solar point
eu: Erakutsi eguzkiaren ikonoa azpi-eguzki puntuan

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
eu: Giltzatu globoa azpi-eguzki puntuan

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
eu: Globoa giltzatik askatu azpi-eguzki puntuan

en: Lock globe to the sub-solar point
eu: Giltzatu globoa azpi-eguzki puntuan

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
eu: Gehitu &laster-markak...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
eu: Erakutsi &laster-markak

en: Show or hide bookmarks in the map
eu: Erakutsi edo ezkutatu mapako laster-markak

en: &Set Home Location
eu: E&zarri etxearen kokalekua

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
eu: &Kudeatu laster-markak...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
eu: &Editatu mapa...

en: &Record Movie
eu: G&rabatu pelikula

en: Records a movie of the globe
eu: Globoaren pelikula bat grabatzen du

en: &Stop Recording
eu: &Gelditu grabatzea

en: Stop recording a movie of the globe
eu: Gelditu globoaren pelikula bat grabatzea

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
eu: Erakutsi kokapena

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
eu: Erakutsi data eta ordua

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
eu: Erakutsi altitudea

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
eu: Erakutsi lauza zoom-maila

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
eu: Erakutsi zama-jaistearen aurrerapen-barra

en: View
eu: Ikuspegia

en: Navigation
eu: Nabigatzea

en: Cache & Proxy
eu: Cachea eta Ordezkaria

en: Date & Time
eu: Data eta ordua

en: Synchronization
eu: Sinkronizatzea

en: Routing
eu: Ibilbidea

en: Plugins
eu: Pluginak

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
eu: &Editatu

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: &Ikuspegia

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
eu: &Informazio-koadroak

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
eu: Lerr&oko zerbitzuak

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
eu: &Panelak

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
eu: Ik&uspegiaren neurria

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
eu: &Laster-markak

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
eu: Editatu tresna-barra
