marble - en to gl translation catalogue (152 entries)

en: Marble Virtual Globe
gl: Globo virtual Marble

en: A World Atlas.
gl: Un atlas do mundo.

en: (c) 2007-%1
gl: © 2007-%1

en: Developer and Original Author
gl: Desenvolvedor e autor orixinal

en: WMS Support, Mobile, Performance
gl: Compatibilidade con WMS, Mobile, rendemento

en: Geodata
gl: Datos xeográficos

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
gl: Integración de OpenStreetMap, Buscador de nomes OSM, xestor de descargas

en: Elevation Profile
gl: Perfil de elevación

en: APRS Plugin
gl: Complemento APRS

en: Online Services support
gl: Compatibilidade con servizos por Internet

en: Satellites
gl: Satélites

en: Satellites, Eclipses
gl: Satélites, Eclipses

en: Plasma Integration, Bugfixes
gl: Integración en Plasma, erros

en: Routing, Navigation, Mobile
gl: Itinerarios, navegación, móbil.

en: Routing, Elevation Profile
gl: Itinerarios, perfil de elevación.

en: Core Developer: KML and Windows support
gl: Desenvolvedor principal da compatibilidade con KML e Windows.

en: Bugfixes
gl: Arranxos de erros

en: Core Developer and Co-Maintainer
gl: Desenvolvedor principal e co-mantedor

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
gl: Desenvolvemento principal: executores de Marble, trebello do reloxo mundial.

en: Network plugins
gl: Complementos de rede

en: Planet filter
gl: Filtro de planetas

en: Marble Python Bindings
gl: Bindings de Python para Marble

en: Historical Maps
gl: Mapas históricos

en: Astronomical Observatories
gl: Observatorios astronómicos

en: ESA Summer of Code in Space 2012 Project: Visualization of planetary satellites
gl: Proxecto Verán do Código no Espazo da ESA 2012: Visualización dos satélites planetarios

en: ESA Summer of Code in Space 2011 Project: Visualization of Satellite Orbits
gl: Proxecto de Verán do Código no Espazo da ESA 2011: Visualización das órbitas dos satélites

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2011: Visualización vectorial de OpenStreetMap

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2011: Marble Touch no MeeGo

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2010: Marcadores

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
gl: Proxecto de Google Summer of Code 2010: funcionalidade de horas

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2010: Navegación xiro a xiro

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2009: Anotación OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2009: Servizos de Internet

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2008: Mosaicos vectoriais en Marble

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
gl: Proxecto de Google Summer of Code 2008: compatibilidade con fotos de Panoramio e Wikipedia para Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
gl: Proxecto Verán do Código de Google de 2007: Proxección equirectangular («mapa plano»)

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
gl: Proxecto de Google Summer of Code 2007: compatibilidade con GPS para Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
gl: Proxecto de Google Summer of Code 2007: compatibilidade con KML para Marble

en: Development & Patches
gl: Desenvolvemento e parches

en: Platforms & Distributions
gl: Plataformas e distribucións

en: Artwork
gl: Gráficos

en: Various Suggestions & Testing
gl: Diversas suxestións e probas

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
gl: Agradecemento especial por fornecer unha fonte importante de inspiración ao crear o predecesor de Marble, «Kartographer».

en: Enable debug output
gl: Activar a saída para depuración

en: Display OSM placemarks according to the level selected
gl: Amosar marcas de lugar de OSM de acordo co nivel seleccionado

en: Make a time measurement to check performance
gl: Facer unha comprobación de tempo para comprobar o rendemento

en: Show frame rate
gl: Amosar a taxa de fotogramas

en: Show tile IDs
gl: Amosar os identificadores dos mosaicos

en: Show time spent in each layer
gl: Amosar o tempo botado en cada capa

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
gl: Usar un directorio distinto (<directory>) que conteña datos de mapas.

en: Do not use the interface optimized for small screens
gl: Non usar a interface optimizada para pantallas pequenas

en: Use the interface optimized for small screens
gl: Usar a interface optimizada para pantallas pequenas

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
gl: Non usar a interface optimizada para resolucións altas

en: Use the interface optimized for high resolutions
gl: Usar a interface optimizada para resolucións altas

en: Show map at given lat lon <coordinates>
gl: Amosar o mapa nas coordenadas de latitude e lonxitude <coordinates>.

en: Show map at given geo <uri>
gl: Amosar o mapa no xeo-URI indicado (<uri>).

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
gl: Indicar a distancia do observador ao globo (en km)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
gl: Usar o identificador (<id>) do mapa (p.ex. «earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml»).

en: One or more placemark files to be opened
gl: Un ou máis ficheiros de marca de lugar para abrir

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
gl: A data e a hora do reloxo de Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
gl: A velocidade do reloxo de Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
gl: A unidade escollida para medir as distancias.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
gl: A unidade escollida para medir os ángulos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
gl: A calidade coa que se pintan os mapas fixos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
gl: A calidade coa que se pintan os mapas animados.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
gl: A localización das etiquetas.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
gl: A fonte xeral usada no mapa.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
gl: O último directorio aberto mediante Ficheiro->Abrir.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
gl: O comportamento do eixe do planeta ao arrastrar o rato.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
gl: A localización que aparece no inicio da aplicación.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
gl: Animar a viaxe cara ao destino.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
gl: A aplicación externa de edición de OpenStreetMap

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
gl: Memoria física reservada en caché para os mosaicos.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
gl: Espazo máximo no disco duro que pode usarse para almacenar mosaicos.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
gl: URL do servidor de mandatario.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
gl: Porto do servidor de mandatario.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
gl: Nome de usuaria para a autorización.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
gl: Contrasinal para a autorización.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
gl: O tipo de mandatario é HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
gl: O tipo de mandatario é Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
gl: O mandatario require autenticación

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
gl: O complemento de seguimento da posición empregado para determinar a posición actual

en: Position: %1
gl: Posición: %1

en: Tile Zoom Level: %1
gl: Nivel de ampliación do mosaico: %1

en: Time: %1
gl: Hora: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
gl: Non é posíbel abrir «%1»:
    «%2»

en: File not readable
gl: O ficheiro non é lexíbel.

en: A Virtual Globe
gl: Un globo terráqueo virtual

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
gl: Non é posíbel abrir «%1». Non se pode acceder ao ficheiro.

en: File not accessible
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro

en: All Supported Files
gl: Todos os ficheiros admitidos

[ctx: @title:window]
en: Open File
gl: Abrir un ficheiro

[ctx: @title:window]
en: Export Map
gl: Exportar o mapa

en: Images (*.jpg *.png)
gl: Imaxes (*.jpg *.png)

en: An error occurred while trying to save the file.
gl: Produciuse un erro ao intentar gardar o ficheiro.

en: Unnamed
gl: Sen nome

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
gl: Descargar unha rexión…

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
gl: &Exportar o mapa…

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
gl: &Traballar sen conexión

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
gl: &Copiar o mapa

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
gl: Co&piar as coordenadas

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
gl: &Abrir…

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
gl: Descargar mapas…

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
gl: Descargar mapas novos

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
gl: &Crear un mapa novo…

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
gl: Un asistente hache guiar na creación do teu propio tema de mapa.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
gl: &Nubes

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
gl: Control do &Sol…

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
gl: Con&trol da hora…

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
gl: Bloquear a posición

en: Show Shadow
gl: Amosar a sombra

en: Hide Shadow
gl: Agochar a sombra

en: Shows and hides the shadow of the sun
gl: Amosa e agocha a sombra do sol

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
gl: Amosar a icona do sol no punto sub-solar

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
gl: Agochar a icona do sol no punto sub-solar

en: Show sun icon on the sub-solar point
gl: Amosar a icona do sol no punto sub-solar

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
gl: Bloquear o globo no punto sub-solar

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
gl: Desbloquear o globo no punto sub-solar

en: Lock globe to the sub-solar point
gl: Bloquear o globo no punto sub-solar

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
gl: Engadir un &marcador…

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
gl: Amosar os &marcadores

en: Show or hide bookmarks in the map
gl: Amosar ou agochar marcadores no mapa.

en: &Set Home Location
gl: &Definir o lar

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
gl: &Xestionar os marcadores…

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
gl: &Editar o mapa…

en: &Record Movie
gl: G&ravar un filme

en: Records a movie of the globe
gl: Grava un filme do globo terráqueo.

en: &Stop Recording
gl: Deter a gra&vación

en: Stop recording a movie of the globe
gl: Detén a gravación do filme do globo terráqueo.

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
gl: Amosar a posición

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
gl: Amosar o día e a hora

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
gl: Amosar a altitude

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
gl: Amosar o nivel de ampliación do mosaico

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
gl: Amosar a barra de progreso de descarga.

en: View
gl: Vista

en: Navigation
gl: Navegación

en: Cache & Proxy
gl: Caché e proxy

en: Date & Time
gl: Data e hora

en: Synchronization
gl: Sincronización

en: Routing
gl: Encamiñamento

en: Plugins
gl: Complementos

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
gl: &Editar

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
gl: Caixas &informativas

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
gl: Serviz&os por Internet

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
gl: &Paneis

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
gl: Tamaño da &vista

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
gl: &Marcadores

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
gl: Editar a barra de ferramentas
