marble - en to he translation catalogue (17 entries)

en: A World Atlas.
he: אטלס עולמי.

en: Make a time measurement to check performance
he: מדידת זמנים כדי לבדוק את הביצועים

en: Show frame rate
he: הצג מחוון מסגרות לשנייה

en: Position: %1
he: מיקום: %1

en: Altitude: %1
he: גובה: %1

en: Images *.jpg *.png
he: תמונות ‎*.jpg *.png

en: An error occurred while trying to save the file.
he: אירעה שגיאה במהלך הניסיון לשמור את הקובץ.

en: View
he: תצוגה

en: Navigation
he: ניווט

en: Cache & Proxy
he: מתווך ומטמון

en: Plugins
he: תוספים

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
he: &קובץ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
he: &עריכה

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
he: &תצוגה

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
he: &תיבות מידע

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
he: &הגדרות

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
he: סרגל כלים ראשי
