marble - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: A World Atlas.
hi: विश्व का एटलस.

en: Torsten Rahn
hi: तॉर्स्तेन रान

en: Inge Wallin
hi: इंग वालिन

en: Make a time measurement to check performance
hi: कामकाज जांचने के लिए समय मापन बनाएँ

en: Show frame rate
hi: फ्रेम दर दिखाएँ

en: Position: %1
hi: स्थितिः %1

en: Altitude: %1
hi: ऊँचाई: %1

en: marble_part
hi: मार्बल_पार्ट

[ctx: Application name]
en: Marble
hi: संगमरमर

en: An error occurred while trying to save the file.
hi: फ़ाइल को सहेजने के दौरान एक त्रुटि हुई

en: Navigation
hi: नेविगेशन

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hi: फ़ाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hi: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hi: देखें (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hi: विन्यास (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hi: मुख्य औज़ार पट्टी
