marble - en to hne translation catalogue (21 entries)

en: A World Atlas.
hne: विस्व के एटलस.

en: Torsten Rahn
hne: तार्स्तेन रान

en: Inge Wallin
hne: इंग वालिन

en: Make a time measurement to check performance
hne: कामकाज जांचे बर समय मापन बनाव

en: Show frame rate
hne: फ्रेम दर देखाव

en: Position: %1
hne: स्थितिः %1

en: Altitude: %1
hne: ऊँचाई: %1

en: marble_part
hne: मार्बल_पार्ट

en: Images *.jpg *.png
hne: फोटू *.jpg *.png

[ctx: Application name]
en: Marble
hne: संगमरमर

en: An error occurred while trying to save the file.
hne: फाइल ल सहेजे के समय एक गलती होइस

en: View
hne: दृस्य

en: Navigation
hne: नेविगेसन

en: Cache & Proxy
hne: कैस अउ प्राक्सी

en: Plugins
hne: प्लगइन्स

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
hne: संपादन (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
hne: जानकारी डब्बा (&I)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी
