marble - en to ka translation catalogue (117 entries)

en: Marble Virtual Globe
ka: ვირტუალური გლობუსი Marble

en: A World Atlas.
ka: მსოფლიო ატლასი.

en: Developer and Original Author
ka: პროგრამისტი ა საწყისი ავტორი

en: WMS Support, Mobile, Performance
ka: WMS-ის მხარდაჭერა, მობილური, წარმადობა

en: Geodata
ka: გეოდატა

en: Elevation Profile
ka: სიმაღლის პროფილი

en: APRS Plugin
ka: APRS დამატება

en: Online Services support
ka: ონლაინ სერვისების მხარდაჭერა

en: Satellites
ka: თანამგზავრები

en: Satellites, Eclipses
ka: სატელიტები, ოვალები

en: Plasma Integration, Bugfixes
ka: Plasma -სთან ინტეგრაცია, შეცდომების ჩასწორება

en: Routing, Navigation, Mobile
ka: რაუტინგი, ნავიგაცია, მობილური

en: Niko Sams
ka: ნიკო სამსი

en: Routing, Elevation Profile
ka: რაუტინგი, სიმაღლის პროფილი

en: Core Developer: KML and Windows support
ka: მთავარი პროგრამისტი, KML და Windows-ის მხარდაჭერა

en: Bugfixes
ka: შეცდომების გასწორება

en: Network plugins
ka: ქსელური დამატებები

en: Planet filter
ka: პლანეტების ფილტრი

en: Marble Python Bindings
ka: Marble-ის Python-ის ბმები

en: Historical Maps
ka: ისტორიული რუკები

en: Astronomical Observatories
ka: ასტრონომიული ობსერვატორიები

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
ka: პროექტი Google Summer of Code 2011: OpenStreetMap -ის ვექტორულ რენდერი

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
ka: პროექტი Google Summer of Code 2011: Marble Touch MeeGo-ზე

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
ka: პროექტი Google Summer of Code 2010: სანიშნები

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
ka: პროექტი Google Summer of Code 2010: დროის მხარდაჭერა

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
ka: პროექტი Google Summer of Code 2010: ნაბიჯ-ნაბიჯ ნავიგაცია

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
ka: პროექტი Google Summer of Code 2009: OSM ანოტაცია

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
ka: პროექტი Google Summer of Code 2009: ონლაინ სერვისები

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
ka: პროექტი Google Summer of Code 2007: Marble-ის GPS-ის მხარდაჭერა

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
ka: პროექტი Google Summer of Code 2007: Marble-ის KML-ის მხარდაჭერა

en: Development & Patches
ka: განვითარება და პაჩები

en: Platforms & Distributions
ka: პლატფორმები და დისტრიბუტივები

en: Artwork
ka: ნამუშევრები

en: Various Suggestions & Testing
ka: სხვადასხვა რჩევები და ტესტირება

en: Enable debug output
ka: გამართვის გამოტანის ჩართვა

en: Show frame rate
ka: კადრების სიხშირის ჩვენება

en: Show time spent in each layer
ka: თითოეულ ფენაზე დახარჯული დროის ჩვენება

en: Do not use the interface optimized for small screens
ka: პატარა ეკრანისთვის ოპტიმიზირებული ინტერფეისის არ გამოყენება

en: Use the interface optimized for small screens
ka: პატარა ეკრანისთვის ოპტიმიზირებული ინტერფეისის გამოყენება

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
ka: მაღალი გაფართოების მქონე ეკრანისთვის ოპტიმიზირებული ინტერფეისის არ გამოყენება

en: Use the interface optimized for high resolutions
ka: მაღალი გაფართოების მქონე ეკრანისთვის ოპტიმიზირებული ინტერფეისის გამოყენება

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
ka: Marble-ის საათის დრო და თარიღი

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
ka: Marble-ის საათის სიჩქარე

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
ka: მანძილის გასაზომი ერთეული.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
ka: კუთხის გასაზომი ერთეული.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
ka: ჭდეების ლოკალიზაცია.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
ka: რუკაზე გამოყენებული ფონტი.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
ka: ბოლო საქაღალდის გახსნა შეგიძლიათ მენიუში ფაილი->გახსნა.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
ka: აპლიკაციის გაშვებისას ნაჩვენები ადგილი.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
ka: პროქსი სერვერის URL.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
ka: პროქსი სერვერის პორტი.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
ka: ავტორიზაციის მომხმარებელი.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
ka: ავტორიზაციის პაროლი.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
ka: პროქსის ტიპია HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
ka: პროქსის ტიპია Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
ka: პროქსის ავთენტიკაცია სჭირდება

en: Position: %1
ka: მდებარეობა: %1

en: Altitude: %1
ka: სიმაღლე: %1

en: Tile Zoom Level: %1
ka: ფილის გადიდების დონე: %1

en: Time: %1
ka: დრო: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა:
    "%2"

en: File not readable
ka: ფაილი წაკითხვადი არაა

en: A Virtual Globe
ka: ვირტუალური გლობუსი

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
ka: %1-ის გახსნის შეცდომა. ფაილი მიუწვდომელია.

en: File not accessible
ka: ფაილი მიუწვდომელია

en: All Supported Files
ka: ყველა მხარდაჭერილი ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Export Map
ka: რუკის გატანა

en: Images *.jpg *.png
ka: გამოსახულებები *.jpg *.png

en: An error occurred while trying to save the file.
ka: შეცდომა ფაილის ჩაწერისას.

en: Unnamed
ka: უსახელო

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
ka: რეგიონის გადმოწერა...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
ka: რუგის &გატანა...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
ka: ოფლაინ &მუშაობა

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
ka: რუკის &კოპირება

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
ka: კოორდინატების &კოპირება

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
ka: &გახსნა...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
ka: რუკების გადმოწერა...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
ka: ახალი რუკების გადმოწერა

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
ka: &ახალი რუკის შექმნა...

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
ka: &ღრუბლები

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
ka: &მზის კონტროლი...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
ka: &დროის კონტროლი...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
ka: პოზიციის ჩაკეტვა

en: Show Shadow
ka: ჩრდილის ჩვენება

en: Hide Shadow
ka: ჩრდილის დამალვა

en: Shows and hides the shadow of the sun
ka: მზის ჩრდილის დამალვა/ჩვენება

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
ka: &სანიშნის დაყენება...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
ka: &სანიშნების ჩვენება

en: Show or hide bookmarks in the map
ka: რუკაზე სანიშნების ჩვენება და დამალვა

en: &Set Home Location
ka: საწყისი მდებარეობის &დაყენება

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
ka: სანიშნების &მართვა...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
ka: რუკის &ჩასწორება...

en: &Record Movie
ka: &ფილმის ჩაწერა

en: &Stop Recording
ka: ჩანაწერის &შეჩერება

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
ka: მდებარეობის ჩვენება

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
ka: დროისა და თარიღის ჩვენება

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
ka: სიმაღლის ჩვენება

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
ka: გადმოწერის მიმდინარეობის ჩვენება

en: View
ka: ნახვა

en: Navigation
ka: ნავიგაცია

en: Cache & Proxy
ka: ქეში & პროქსი

en: Date & Time
ka: თარიღი & დრო

en: Synchronization
ka: სინქრონიზაცია

en: Routing
ka: რაუტინგი

en: Plugins
ka: დამატებები

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
ka: &ჩასწორება

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ნახვა

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
ka: ინფორმაციული ველები

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
ka: &ონლაინ სერვისები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
ka: &პანელები

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
ka: &ზომის ნახვა

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
ka: &სანიშნეები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
ka: ხელსაწყოთა ზოლის რედაქტირება
