marble - en to km translation catalogue (113 entries)

en: Developer and Original Author
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍ និង​អ្នកនិពន្ធ​ដើម

en: WMS Support, Mobile, Performance
km: គាំទ្រ WMS ចល័ត ការ​អនុវត្ត

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
km: ការ​រួម​បញ្ចូល OpenStreetMap ឧបករណ៍​រក​ឈ្មោះ OSM គ្រប់គ្រង​កា​រទាញ​យក

en: Elevation Profile
km: ទម្រង់​ល្បើក

en: APRS Plugin
km: កម្មវិធី​ជំនួយ APRS

en: Online Services support
km: គាំទ្រ​សេវា​លើ​បណ្ដាញ

en: Plasma Integration, Bugfixes
km: ការ​បញ្ចូល​ប្លាស្មា​ចូលគ្នា កែ​កំហុស

en: Routing, Navigation, Mobile
km: ការ​នាំ​ផ្លូវ ការ​រុករក ចល័ត

en: Routing, Elevation Profile
km: ការ​នាំ​ផ្លូវ ទម្រង់​ល្បើក

en: Core Developer: KML and Windows support
km: អ្នក​និពន្ធ​សំខាន់ ៖ KML និង​ការ​គាំទ្រ​វីនដូ

en: Bugfixes
km: ការ​កែកំហុស

en: Core Developer and Co-Maintainer
km: អ្នក​និពន្ធ អ្នក​អភិវឌ្ឍ​ន៍​ដើម

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
km: អ្នកអភិវឌ្ឍន៍​សំខាន់ ៖ កម្មវិធី​រត់ Marble ប្លាស្មាយ​នាឡិកា​ពិភពលោក

en: Network plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​បណ្ដាញ

en: Planet filter
km: តម្រង​ពិភព

en: Marble Python Bindings
km: ការ​ចង Marble Python

en: Historical Maps
km: ផែនទី​ប្រវត្តិ​សាស្ត្រ

en: Astronomical Observatories
km: កន្លែង​មើល​តារា

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០១១ ៖ ការ​បង្ហាញ​វ៉ិចទ័រ OpenStreetMap

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០១១ ៖ Marble Touch on MeeGo

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០១០ ៖ ចំណាំ

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០១០ ៖ គាំទ្រ​ពេលវេលា

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០១០ ៖ ការ​រុករក​ម្ដង​មួយ​វេន

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០០៩ ៖ ចំណារ​ពន្យល់ OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
km: គម្រោង Google Summer of Code ២០០៩ ៖ សេវាកម្ម​លើ​បណ្ដាញ

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
km: គម្រោង Google Summer of Code 2008 ៖ ក្រឡា​វ៉ិចទ័រ​សម្រាប់ Marble

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
km: គម្រោង Google Summer of Code 2008 ៖ គាំទ្រ​រូបថត Panoramio / Wikipedia សម្រាប់ Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
km: គម្រោង Google Summer of Code 2007 ៖ កា​របញ្ចាំង Equirectangular ("ផែនទី​រាបស្មើ")

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
km: គម្រោង Google Summer of Code 2007 ៖ ការ​គាំទ្រ GPS សម្រាប់ Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
km: គម្រោង Google Summer of Code 2007 ៖ការ​គាំទ្រ KML សម្រាប់ Marble

en: Development & Patches
km: ការ​អភិវឌ្ឍន៍​ និង​បំណះ

en: Platforms & Distributions
km: វេទិកា និង​ការ​ចែកចាយ

en: Artwork
km: សិល្បៈ

en: Various Suggestions & Testing
km: ការ​សាកល្បង និង​សំណើ​ផ្សេងៗ

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
km: សូម​អរគុណ​ជា​ពិសេស​ចំពោះ​កា​រផ្ដល់​នូវ​ប្រភព​​បំផុស​គំនិត​ ដោយ​បង្កើត​ជនាន់​ក្រោយ​របស់​Marble​ "Kartographer" ។

en: Enable debug output
km: បើក​លទ្ធផល​បំបាត់​កំហុស

en: Make a time measurement to check performance
km: ធ្វើការ​វាស់​ពេលវេលា​ដើម្បី​ពិនិត្យ​មើល​ដំណើរការ

en: Show frame rate
km: បង្ហាញ​អត្រា​ស៊ុម

en: Show tile IDs
km: បង្ហាញ​លេខ​សម្គាល់​ក្រឡា​ក្បឿង

en: Do not use the interface optimized for small screens
km: កុំ​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​គុណភាព​ខ្ពស់​សម្រាប់​អេក្រង់​តូច

en: Use the interface optimized for small screens
km: ​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​គុណភាព​ខ្ពស់​សម្រាប់​អេក្រង់​តូច

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
km: កុំ​​ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​គុណភាព​ខ្ពស់​សម្រាប់​គុណភាព​បង្ហាញ​ខ្ពស់

en: Use the interface optimized for high resolutions
km: ប្រើ​ចំណុចប្រទាក់​គុណភាព​ខ្ពស់​សម្រាប់​គុណភាព​បង្ហាញ​ខ្ពស់

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
km: កំណត់​ចម្ងាយ​របស់​អ្នក​សង្កេតការណ៍​ទៅ​សាកល (គិតជា​គ.ម.)

en: One or more placemark files to be opened
km: ឯកសារ​សញ្ញា​សម្គាល់​កន្លែង​មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បើក

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
km: ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ​របស់​នាឡិកា marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
km: ល្បឿន​របស់​នាឡិកា marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
km: ឯកតា​បាន​ជ្រើស​ដើម្បីវាស់​ចម្ងាយ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
km: ឯកតា​បាន​ជ្រើស​ដើម្បី​វាស់​មុំ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
km: គុណភាព​ដែល​ផែនទី​ត្រូវ​បាន​គូរ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
km: គុណភាព​ដែល​ផែនទី​ចលនា​ត្រូវ​បានគូរ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយកម្ម​ស្លាក ។

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
km: ពុម្ពអក្សរ​ទូទៅ​ដែល​បានប្រើ​នៅ​លើ​ផែនទី ។

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
km: ថត​ចុងក្រោយ​ដែល​បាន​បើក​តាម ឯកសារ->បើក ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
km: ឥរិយាបថ​នៃ​អ័ក្ស​ពិភព​នៅពេលអូស​កណ្ដុរ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
km: ទីតាំង​បង្ហាញ​នៅ​លើ​កម្មវិធី​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
km: បង្ហាញ​ចលនា​នៅពេល​​ធ្វើ​ដំណើរ​ទៅ​គោលដៅ ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល OpenStreetMap ខាងក្រៅ

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់​សម្រាប់​ក្រឡា​ដែល​បាន​បម្រុង​​ទុក​ក្នុង​សតិ​ហ្វីស៊ីខល ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
km: ទំហំ​អតិបរមា​នៅ​លើ​ថាសរឹង​ដែល​អាច​ត្រូ​វបានប្រើ​ដើម្បីទុក​ក្រឡា ។

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
km: URL សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី ។

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
km: ច្រក​សម្រាប់ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​ប្រូកស៊ី ។

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើសម្រាប់​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
km: ពាក្យ​សម្ងាត់​សម្រាប់​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ ។

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
km: ប្រភេទ​ប្រូកស៊ី​គឺ HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
km: ប្រភេទ​ប្រូកស៊ី​គឺ Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
km: ប្រូកស៊ី​ត្រូវការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ភាព​ត្រឹមត្រូវ

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
km: កម្មវិធី​​ជំនួយ​តាមដាន​ទីតាំង​ដែល​បាន​ប្រើ​សម្រាប់​កំណត់​ទីតាំង​បច្ចុប្បន្ន

en: Position: %1
km: ទីតាំង ៖ %1

en: Altitude: %1
km: រយៈកម្ពស់ ៖ %1

en: Tile Zoom Level: %1
km: កម្រិត​ពង្រីក​ក្រឡាក្បឿង ៖ %1

en: Time: %1
km: ពេលវេលា ៖ %1

en: All Supported Files
km: ឯកសារ​គាំទ្រ​ទាំងអស់

en: Images *.jpg *.png
km: រូបភាព *.jpg *.png

[ctx: Application name]
en: Marble
km: ថ្មម៉ាប

en: An error occurred while trying to save the file.
km: មាន​កំហុស​កើតឡើង​នៅពេល​រក្សាទុក​ឯកសារ ។

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
km: ទាញ​យក​តំបន់....

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
km: នាំ​ផែនទី​ចេញ...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
km: ធ្វើការ​នៅ​ក្រៅ​បណ្ដាញ

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
km: ចម្លង​ផែនទី

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
km: ចម្លង​កូអរដោណេ

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
km: បើក...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
km: ទាញ​យក​ផែនទី....

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
km: ទាញយក​ផែនទី​ថ្មី

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
km: បង្កើត​ផែនទី​ថ្មី...

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
km: អ្នកជំនួយការ​នេះ​នឹង​ជួយ​អ្នក​ក្នុង​ការ​បង្កើត​រូបរាង​ផែនទី​ផ្ទាល់ខ្លួន​របស់​អ្នក ។

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
km: ពពក

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
km: គ្រប់គ្រង​ព្រះអាទិត្យ...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពេលវេលា...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
km: ចាក់សោ​ទីតាំង

en: Show Shadow
km: បង្ហាញ​ស្រមោល

en: Hide Shadow
km: លាក់​ស្រមោល

en: Shows and hides the shadow of the sun
km: បង្ហាញ និង​លាក់​ស្រមោល​ព្រះអាទិត្យ

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
km: បង្ហាញ​ចំណាំ

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
km: បង្ហាញ​ទីតាំង

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
km: បង្ហាញ​ពេលវេលា និង​កាលបរិច្ឆេទ

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
km: បង្ហាញ​រយៈ​កម្ពស់

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
km: បង្ហាញ​កម្រិត​ពង្រីក​ក្រឡាក្បឿង

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
km: បង្ហាញ​របារ​វឌ្ឍភាព​ទាញយក

en: View
km: មើល

en: Navigation
km: ការ​រុករក

en: Cache & Proxy
km: ឃ្លាំង​សម្ងាត់ និង​ប្រូកស៊ី

en: Date & Time
km: ពេលវេលា និង​កាលបរច្ឆេទ

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
km: កែសម្រួល

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
km: ប្រអប់​ព័ត៌មាន

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
km: សេវា​លើ​បណ្ដាញ

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
km: ចំណាំ

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
km: កែសម្រួល​របារ​ឧបករណ៍
