marble - en to lv translation catalogue (21 entries)

en: The original Behaim globe can be visited in the <a href="https://www.gnm.de/">Germanisches Nationalmuseum</a> in Nuremberg, Germany.
lv: Behaima globusa oriģināls ir apskatāms <a href="https://www.gnm.de/">Vācijas Nacionālajā muzejā</a> Nirnbergā, Vācijā.

[ctx: @title:group]
en: Map Content
lv: Kartes saturs

en: Digitized map based on orthophotographic gores by TU Vienna, 1990. Germanisches Nationalmuseum and Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, CC BY-SA 3.0. Ghillany map based on two planiglobes which are provided as a map supplement to F.W. Ghillany's "Geschichte des Seefahrers Ritter Martin Behaim nach den ältesten vorhandenen Urkunden", Nuremberg 1853. CC BY-SA 3.0.
lv: Digitalizētās kartes pamatā ir kartes attēli, ko ir izstrādājusi TU Vienna, 1990. Vācijas Nacionālais muzejs un Erlangenes—Nirnbergas  Frīdriha—Aleksandra universitāte, CC BY-SA 3.0. Gilanī kartes pamatā ir divas proporcionālas pasaules kartes, kas ir izmantotas kā pielikums pie F.V. Gilanī „Geschichte des Seefahrers Ritter Martin Behaim nach den ältesten vorhandenen Urkunden“, Nirnberga 1853. CC BY-SA 3.0.

en: Marble Behaim
lv: „Marble“ Behaima globuss

en: Digital reproduction of a globe crafted at the time of Columbus' first sea travel to the west.
lv: Digitāla globusa reprodukcija, ko izveidoja Kolumbusa pirmā brauciena uz rietumiem laikos.

en: © KDE Community
lv: © KDE kopiena

en: <p>Martin Behaim's Erdapfel</p><p>The oldest existent globe of the Earth. Martin Behaim and collaborators created the globe around 1492 at the time of <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Voyages_of_Christopher_Columbus">Columbus'</a> first sea travel to the west.Hence the American continent is missing on this globe.Also note the detailed inscriptions in early modern German.</p><p>Please see <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Erdapfel">Wikipedia: Erdapfel</a> for further information about the Behaim globe.
lv: <p>Martina Behaima „Erdapfel“</p><p>Pasaulē vecākais globuss. Martins Behaims un līdzautori to izveidoja ap 1492. gadu laikā, kad <a href="https://lv.wikipedia.org/wiki/Kristofors_Kolumbs">Kristofors Kolumbs</a> devās pirmajā braucienā pāri okeānam rietumu virzienā. Līdz ar to šajā globusā nav redzama Amerika. Tāpat tajā varat redzēt sīkāku informāciju senākā modernajā vācu valodā.</p><p>Skatiet <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Erdapfel">Vikipēdija: Erdapfel (angļu valodā)</a>, lai uzzinātu vairāk par Behaima globusu.

[ctx: @info:credit]
en: Author
lv: Autors

[ctx: @title:group]
en: Globe Settings
lv: Globusa iestatījumi

[ctx: @option:check]
en: Show Behaim places
lv: Rādīt Behaima vietas

[ctx: @option:check]
en: Show texts and illustrations
lv: Rādīt tekstus un ilustrācijas

[ctx: @option:check]
en: Show the accurate coastline
lv: Rādīt precīzu krasta līniju

[ctx: @title:group]
en: Globe Variant
lv: Globusa varianti

[ctx: @option:radio]
en: Original (1492)
lv: Oriģināls (1492)

en: Digital imagery taken directly from the original Behaim globe.
lv: Digitāls attēls, kas ir tiešā veidā paņemts no Behaima globusa oriģināla

[ctx: @option:radio]
en: Ghillany (1853)
lv: Gilanī (1853)

en: A (rough) facsimile created by Friedrich Wilhelm Ghillany in 1853.
lv: Rupjš faksimils, ko 1853. gadā izveidoja Frīdrihs Vilhelms Gilanī

[ctx: @option:radio]
en: Ravenstein (1908)
lv: Ravenštains (1908)

en: A (rough) facsimile created by Ernest George Ravenstein in 1908.
lv: Rupjš faksimils, ko 1908. gadā izveidoja Ernests Georgs Ravenštains.

[ctx: @title:window]
en: Behaim Globe
lv: Behaima globuss

[ctx: @action:button]
en: Information
lv: Informācija
