marble - en to mai translation catalogue (17 entries)

en: Torsten Rahn
mai: तार्स्तेन रान

en: Simon Edwards
mai: साइमन एडवर्ड्स

en: Frerich Raabe
mai: फ्रेरिक राबे

en: Joseph Wenninger
mai: जोसफ वेननिंगर

en: Daniel Molkentin
mai: डेनियल माल्केनटिन

en: Artwork
mai: कलाकारी

[ctx: Application name]
en: Marble
mai: संगमरमर

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
mai: आफलाइन काज करू (&W)

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
mai: खोलू (&O)...

en: View
mai: दृश्य

en: Navigation
mai: नेविगेशन

en: Plugins
mai: प्लगिन

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
mai: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
mai: सँपादित करू (&E)

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
mai: दृश्य (&V)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
mai: जमावट (&S)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
mai: मुख्य अओजार पट्टी
