marble - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Map Display
ro: Afișare hartă

en: Projection:
ro: Proiecție:

en: Equirectangular
ro: Echirectangular

en: Center on:
ro: Centrează pe:

en: Daylight
ro: Ziuă

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Location
ro: Localizare

en: Longitude:
ro: Longitudine:

en: Show date:
ro: Arată data:

en: Use custom time zone selection:
ro: Folosește alegere personalizată de fus orar:
