marble - en to sk translation catalogue (150 entries)

en: Marble Virtual Globe
sk: Marble virtuálny glóbus

en: A World Atlas.
sk: Atlas sveta.

en: Developer and Original Author
sk: Vývojár a pôvodný autor

en: WMS Support, Mobile, Performance
sk: Podpora WMS, mobilných technológii, vylepšený výkon

en: Geodata
sk: Geoúdaje

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
sk: Integrácia OpenStreetMap, OSM namefinder, správa sťahovania

en: Elevation Profile
sk: Výškový profil

en: APRS Plugin
sk: Modul APRS

en: Online Services support
sk: Podpora online služieb

en: Satellites
sk: Satelity

en: Satellites, Eclipses
sk: Satelity, zatmenia

en: Routing, Navigation, Mobile
sk: Smerovanie, navigácia, mobil

en: Routing, Elevation Profile
sk: Smerovanie, výškový profil

en: Core Developer: KML and Windows support
sk: Hlavný vývojár: KML a podpora systému Windows

en: Bugfixes
sk: Oprava chýb

en: Core Developer and Co-Maintainer
sk: Hlavný vývojár a správca

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
sk: Hlavný vývojár: Marble Runners, Plasmoid 'Svetové hodiny'

en: Network plugins
sk: Sieťové moduly

en: Planet filter
sk: Filter planét

en: Marble Python Bindings
sk: Previazania Marble s Pythonom

en: Historical Maps
sk: Historické mapy

en: Astronomical Observatories
sk: Astronomické observatóriá

en: ESA Summer of Code in Space 2012 Project: Visualization of planetary satellites
sk: Projekt ESA Summer of Code in Space 2012: Vizualizácia satelitov planét

en: ESA Summer of Code in Space 2011 Project: Visualization of Satellite Orbits
sk: Projekt ESA Summer of Code in Space 2011: Vizualizácia obežných dráh satelitov

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
sk: Projekt Google Summer of Code 2011: Vektorové renderovanie OpenStreetMap

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
sk: Projekt Google Summer of Code 2011: Marble Touch na MeeGo

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
sk: Projekt Google Summer of Code 2010: Záložky

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
sk: Projekt Google Summer of Code 2010: Podpora času

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
sk: Projekt Google Summer of Code 2010: Kroková navigácia

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
sk: Projekt Google Summer of Code 2009: Popisy OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
sk: Projekt Google Summer of Code 2009: Online služby

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
sk: Projekt Google Summer of Code 2008: Vektorové dlaždice pre Marble

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
sk: Projekt Google Summer of Code 2008: Panoramio / Wikipedia - podpora fotiek pre Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
sk: Projekt Google Summer of Code 2007: Ekvirektangulárna projekcia ("Flat Map")

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
sk: Google Summer of Code 2007 Project: Podpora GPS pre Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
sk: Projekt Google Summer of Code 2007: Podpora KML pre Marble

en: Development & Patches
sk: Vývoj a záplaty

en: Platforms & Distributions
sk: Platformy a distribúcie

en: Artwork
sk: Grafický dizajn

en: Various Suggestions & Testing
sk: Rôzne návrhy a testovanie

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
sk: Osobitné poďakovanie za vytvorenie dôležitého zdroja inšpirácie - aplikácie "Kartographer" - predchodcu Marble.

en: Enable debug output
sk: Povoliť ladiaci výstup

en: Display OSM placemarks according to the level selected
sk: Zobraziť označenia miest OSM podľa vybranej úrovne

en: Make a time measurement to check performance
sk: Urobiť časový test merania na zistenie výkonu

en: Show frame rate
sk: Ukázať frekvenciu snímok

en: Show tile IDs
sk: Zobraziť ID dlaždice

en: Show time spent in each layer
sk: Zobraziť čas strávený v každej vrstve

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
sk: Použiť iný adresár <directory>, ktorý obsahuje mapové údaje.

en: Do not use the interface optimized for small screens
sk: Použiť rozhranie prispôsobené pre malé displeje

en: Use the interface optimized for small screens
sk: Nepoužiť rozhranie prispôsobené pre malé displeje

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
sk: Nepoužiť rozhranie prispôsobené pre vysoké rozlíšenia

en: Use the interface optimized for high resolutions
sk: Použiť rozhranie prispôsobené pre vysoké rozlíšenia

en: Show map at given lat lon <coordinates>
sk: Zobraziť mapu na danej súradnici zemepsinej šírky a dĺžky <coordinates>

en: Show map at given geo <uri>
sk: Zobraziť mapu na danej geo <uri>

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
sk: Nastaviť vzdialenosť pozorovateľa od glóbusu (v km)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
sk: Použiť <id> mapy (t.j. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")

en: One or more placemark files to be opened
sk: Otvoriť jeden alebo viac súborov so značkami miest

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
sk: Dátum a čas hodín v Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
sk: Rýchlosť hodín v Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
sk: Jednotky v ktorých sa budú merať vzdialenosti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
sk: Jednotky v ktorých sa budú merať uhly.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
sk: Kvalita v ktorej budú vykresľované statické mapy

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
sk: Kvalita v ktorej budú vykresľované animované mapy.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
sk: Lokalizácia popisov v mape.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
sk: Štandardné písmo použité v mape.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
sk: Naposledy otvorený adresár cez Súbor->Otvoriť.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
sk: Správanie sa osí planét pri ťahaní myšou.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
sk: Miesto zobrazené pri štarte aplikácie.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
sk: Animovať cestu k cieľu.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
sk: Externá aplikácia editoru OpenStreetMap

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
sk: Vyrovnávacia pamäť na dlaždice vyčlenená z fyzickej pamäti.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
sk: Maximálny priestor na pevnom disku, ktorý môže byť použitý na ukladanie dlaždíc.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
sk: URL proxy servera.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
sk: Port proxy servera.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
sk: Meno používateľa na overenie.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
sk: Heslo na overenie.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
sk: Typ proxy je HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
sk: Typ proxy je Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
sk: Proxy vyžaduje overenie

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
sk: Modul na zisťovanie aktuálnej polohy

en: Position: %1
sk: Poloha: %1

en: Altitude: %1
sk: Výška: %1

en: Tile Zoom Level: %1
sk: Úroveň priblíženia dlaždice: %1

en: Time: %1
sk: Čas: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
sk: Prepáčte, nemôžem otvoriť '%1':
    '%2'

en: File not readable
sk: Súbor nečitateľný

en: A Virtual Globe
sk: Virtuálny glóbus

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
sk: Prepáčte, nemôžem otvoriť '%1'. Súbor nie je prístupný.

en: File not accessible
sk: Súbor neprístupný

en: All Supported Files
sk: Všetky podporované súbory

[ctx: @title:window]
en: Open File
sk: Otvoriť súbor

[ctx: @title:window]
en: Export Map
sk: Export mapy

en: An error occurred while trying to save the file.
sk: Pri ukladaní do súboru nastala chyba.

en: Unnamed
sk: Nepomenované

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
sk: Stiahnuť oblasť...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
sk: &Exportovať mapu...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
sk: &Pracovať offline

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
sk: &Kopírovať mapu

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
sk: Sk&opírovať súradnice

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
sk: &Otvoriť...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
sk: Stiahnuť mapy...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
sk: Stiahne nové mapy

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
sk: &Vytvoriť novú mapu...

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
sk: Sprievodca, ktorý vás prevedie vytvorením vlastnej mapovej témy.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
sk: &Oblaky

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
sk: Ovládanie Slnka...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
sk: Ovládanie čas&u...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
sk: Zamknúť polohu

en: Show Shadow
sk: Zobraziť tieň

en: Hide Shadow
sk: Skryť tieň

en: Shows and hides the shadow of the sun
sk: Zobrazuje a skrýva tieň Slnka

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
sk: Zobraziť ikonu Slnka na subsolárnom bode

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
sk: Skryť ikonu Slnka na subsolárnom bode

en: Show sun icon on the sub-solar point
sk: Zobraziť ikonu Slnka na subsolárnom bode

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
sk: Zamknúť glóbus na subsolárnom bode

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
sk: Odokmnúť glóbus na subsolárnom bode

en: Lock globe to the sub-solar point
sk: Zamknúť glóbus na subsolárnom bode

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
sk: Pridať záložku...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
sk: Zobraziť záložky

en: Show or hide bookmarks in the map
sk: Zobraziť alebo skryť záložky v mape

en: &Set Home Location
sk: Nastaviť domovskú polohu

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
sk: Spravovať záložky...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
sk: &Upraviť mapu...

en: &Record Movie
sk: Nahrať film

en: Records a movie of the globe
sk: Nahrá film zemegule

en: &Stop Recording
sk: Zastaviť nahrávanie

en: Stop recording a movie of the globe
sk: Zastaviť záznam filmu glóbusu

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
sk: Zobraziť polohu

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
sk: Zobraziť čas a dátum

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
sk: Zobraziť výšku

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
sk: Ukázať úroveň priblíženia dlaždice

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
sk: Zobraziť ukazovateľ priebehu sťahovania

en: View
sk: Pohľad

en: Navigation
sk: Ovládanie

en: Cache & Proxy
sk: Vyrovnávacia pamäť a proxy

en: Date & Time
sk: Dátum a čas

en: Synchronization
sk: Synchronizácia

en: Routing
sk: Navigácia

en: Plugins
sk: Moduly

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sk: &Súbor

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sk: &Upraviť

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sk: &Zobraziť

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
sk: &Infopanely

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
sk: &Online služby

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sk: &Nastavenia

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
sk: &Panely

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
sk: Veľkosť zobrazenia

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sk: &Záložky

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sk: Hlavný panel

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
sk: Panel Upraviť
