marble - en to sl translation catalogue (152 entries)

en: Marble Virtual Globe
sl: Navidezni globus Marble

en: A World Atlas.
sl: Atlas sveta.

en: Developer and Original Author
sl: Razvijalec in prvotni avtor

en: WMS Support, Mobile, Performance
sl: Podpora za WMS, mobilna različica, pohitritve

en: Geodata
sl: Geodetski podatki

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
sl: Podpora za OpenStreetMap, iskalnik imen v OSM, upravljanje prejemov

en: Elevation Profile
sl: Višinski profil

en: APRS Plugin
sl: Vstavek APRS

en: Online Services support
sl: Podpora za spletne storitve

en: Satellites
sl: Sateliti

en: Satellites, Eclipses
sl: Sateliti, mrki

en: Plasma Integration, Bugfixes
sl: Vključitev v okolje Plasma, popravki

en: Routing, Navigation, Mobile
sl: Usmerjanje, navigacija, mobilna različica

en: Routing, Elevation Profile
sl: Usmerjanje, višinski profil

en: Core Developer: KML and Windows support
sl: Osrednji razvijalec: KML in podpora za Windows

en: Bugfixes
sl: Popravki

en: Core Developer and Co-Maintainer
sl: Osrednji razvijalec in sovzdrževalec

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
sl: Osrednji razvijalec: zaganjalniki, gradnik Svetovna ura

en: Network plugins
sl: Omrežni vstavki

en: Planet filter
sl: Filter za planete

en: Marble Python Bindings
sl: Vezave za Python

en: Historical Maps
sl: Zgodovinske karte

en: Astronomical Observatories
sl: Astronomske opazovalnice

en: ESA Summer of Code in Space 2012 Project: Visualization of planetary satellites
sl: Projekt za ESA Summer of Code in Space 202: upodobitev satelitov planetov

en: ESA Summer of Code in Space 2011 Project: Visualization of Satellite Orbits
sl: Projekt za ESA Summer of Code in Space 2011: upodobitev krožnic satelitov

en: Google Summer of Code 2011 Project: OpenStreetMap Vector Rendering
sl: Projekt za Google Summer of Code 2011: vektorsko izrisovanje OpenStreetMap

en: Google Summer of Code 2011 Project: Marble Touch on MeeGo
sl: Projekt za Google Summer of Code 2011: Marble Touch za MeeGo

en: Google Summer of Code 2010 Project: Bookmarks
sl: Projekt za Google Summer of Code 2009: zaznamki

en: Google Summer of Code 2010 Project: Time Support
sl: Projekt za Google Summer of Code 2010: podpora za čas

en: Google Summer of Code 2010 Project: Turn-by-turn Navigation
sl: Projekt za Google Summer of Code 2010: navigacija po zavojih

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
sl: Projekt za Google Summer of Code 2009: zabeležke OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
sl: Projekt za Google Summer of Code 2009: spletne storitve

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
sl: Projekt za Google Summer of Code 2008: vektorske ploščice

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
sl: Projekt za Google Summer of Code 2008: podpora za fotografije s Panoramio/Wikipedije

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
sl: Projekt za Google Summer of Code 2007: ekvidistančna valjna projekcija (»ploska karta«)

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
sl: Projekt za Google Summer of Code 2007: podpora za GPS

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
sl: Projekt za Google Summer of Code 2007: podpora za KML

en: Development & Patches
sl: Razvoj in popravki

en: Platforms & Distributions
sl: Okolja in distribucije

en: Artwork
sl: Grafična podoba

en: Various Suggestions & Testing
sl: Razni predlogi in preizkušanje

en: Special thanks for providing an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".
sl: Posebna zahvala za pomemben vir navdiha z ustvaritvijo programa Kartographer, ki je predhodnik Marble.

en: Enable debug output
sl: Omogoči razhroščevalni izpis

en: Display OSM placemarks according to the level selected
sl: Prikaži oznake krajev OSM glede na izbran nivo

en: Make a time measurement to check performance
sl: Opravi časovno meritev za preverjanje hitrosti delovanja

en: Show frame rate
sl: Pokaži hitrost sličic

en: Show tile IDs
sl: Pokaži ID-je ploščic

en: Show time spent in each layer
sl: Pokaži čas preživet v vsakem sloju

en: Use a different directory <directory> which contains map data.
sl: Uporabi drugo mapo <directory>, ki vsebuje podatke karte.

en: Do not use the interface optimized for small screens
sl: Ne uporabi vmesnika, optimiziranega za majhne zaslone

en: Use the interface optimized for small screens
sl: Uporabi vmesnik, optimiziran za majhne zaslone

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
sl: Ne uporabi vmesnika, optimiziranega za visoke ločljivosti

en: Use the interface optimized for high resolutions
sl: Uporabi vmesnik, optimiziran za visoke ločljivosti

en: Show map at given lat lon <coordinates>
sl: Pokaži karto na danih <coordinates> šir. dol.

en: Show map at given geo <uri>
sl: Pokaži karto na danem geo <uri>

en: Set the distance of the observer to the globe (in km)
sl: Nastavi oddaljenost opazovalca od površine (v kilometrih)

en: Use map <id> (e.g. "earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml")
sl: Uporabi <id> karte (npr. »earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml«)

en: One or more placemark files to be opened
sl: Ena ali več datotek z zaznamki, ki bodo odprte

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
sl: Datum in čas ure programa Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
sl: Hitrost ure programa Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
sl: Izbrana enota za merjenje razdalj.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
sl: Izbrana enota za merjenje kotov.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
sl: Kakovost risanja karte, ki je pri miru.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
sl: Kakovost risanja karte med animacijo.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
sl: Krajevna predstavitev oznak.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
sl: Splošna pisava za uporabo na karti.

note: i18n: ectx: label, entry (lastFileOpenDir), group (View)
en: The last directory that was opened by File->Open.
sl: Mapa, ki je bila nazadnje odprta prek Datoteka → Odpri.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
sl: Obnašanje osi planeta med vleko z miško.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
sl: Položaj, ki je prikazan ob zagonu programa.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
sl: Prikaz animacije med potovanjem do cilja.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The external OpenStreetMap editor application
sl: Zunanji urejevalnik kart OpenStreetMap

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
sl: Predpomnilnik za ploščice v fizičnem pomnilniku.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
sl: Največja količina prostora na disku, ki se lahko uporabi za hranjenje ploščic.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
sl: Naslov URL posredniškega strežnika.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
sl: Vrata posredniškega strežnika.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
sl: Uporabniško ime za pooblastitev.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
sl: Geslo za pooblastitev.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
sl: Posredniški strežnik je vrste HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
sl: Posredniški strežnik je vrste SOCKS5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
sl: Posredniški strežnik zahteva overitev

note: i18n: ectx: label, entry (activePositionTrackingPlugin), group (Plugins)
en: The position tracking plugin used to determine the current location
sl: Vstavek za ugotavljanje trenutnega položaja

en: Position: %1
sl: Položaj: %1

en: Altitude: %1
sl: Višina: %1

en: Tile Zoom Level: %1
sl: Stopnja približanja ploščic: %1

en: Time: %1
sl: Čas: %1

en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
sl: Oprostite, ni mogoče odpreti '%1':
    '%2'

en: File not readable
sl: Datoteka ni berljiva

en: A Virtual Globe
sl: Navidezni globus

en: Sorry, unable to open '%1'. The file is not accessible.
sl: Žal ni bilo mogoče odpreti '%1'. Datoteka ni dostopna.

en: File not accessible
sl: Datoteka ni dostopna

en: All Supported Files
sl: Vse podprte datoteke

[ctx: @title:window]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: @title:window]
en: Export Map
sl: Izvozi karto

en: Images *.jpg *.png
sl: Slike *.jpg, *.png

en: An error occurred while trying to save the file.
sl: Med poskusom shranjevanja datoteke je prišlo do napake.

en: Unnamed
sl: Neimenovano

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
sl: Prejmi območje ...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
sl: Izvozi karto...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
sl: Delaj nepovezano

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
sl: Kopiraj karto

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
sl: K&opiraj koordinate

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
sl: &Odpri...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
sl: Prejmi karte ...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
sl: Prejmi nove karte

[ctx: Action for creating new maps]
en: &Create a New Map...
sl: Ustvari novo karto...

[ctx: Status tip]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
sl: Čarovnik vas vodi skozi ustvarjanje vaše lastne teme karte.

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
sl: Oblaki

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
sl: Nadzor Sonca...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
sl: Nadzor časa...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
sl: Zakleni položaj

en: Show Shadow
sl: Pokaži senco

en: Hide Shadow
sl: Skrij senco

en: Shows and hides the shadow of the sun
sl: Pokaže ali skrije Sončevo senco

en: Show sun icon on the Sub-Solar Point
sl: Pokaži ikono Sonca v točki Sonca v nadglavišču

en: Hide sun icon on the Sub-Solar Point
sl: Skrij ikono Sonca v točki Sonca v nadglavišču

en: Show sun icon on the sub-solar point
sl: Pokaži ikono Sonca v točki Sonca v nadglavišču

en: Lock Globe to the Sub-Solar Point
sl: Zakleni globus na točko Sonca v nadglavišču

en: Unlock Globe to the Sub-Solar Point
sl: Odkleni globus iz točke Sonca v nadglavišču

en: Lock globe to the sub-solar point
sl: Zakleni globus na točko Sonca v nadglavišču

[ctx: Add Bookmark]
en: Add &Bookmark...
sl: Dodaj zaznamek...

[ctx: Show Bookmarks]
en: Show &Bookmarks
sl: Pokaži zaznamke

en: Show or hide bookmarks in the map
sl: Preklopi prikaz zaznamkov na karti

en: &Set Home Location
sl: Na&stavi domač položaj

[ctx: Manage Bookmarks]
en: &Manage Bookmarks...
sl: Upravljanje zaznamkov...

[ctx: Edit the map in an external application]
en: &Edit Map...
sl: Ur&edi karto...

en: &Record Movie
sl: Posnemi video

en: Records a movie of the globe
sl: Posname video globusa

en: &Stop Recording
sl: Zau&stavi snemanje

en: Stop recording a movie of the globe
sl: Zaustavi snemanje videa globusa

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
sl: Pokaži položaj

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
sl: Pokaži datum in čas

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
sl: Pokaži višino

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
sl: Pokaži stopnjo približanja ploščic

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
sl: Prikaži vrstico napredka prejema

en: View
sl: Pogled

en: Navigation
sl: Navigacija

en: Cache & Proxy
sl: Predpomnilnik in posredni strežnik

en: Date & Time
sl: Datum in čas

en: Synchronization
sl: Usklajevanje

en: Routing
sl: Usmerjanje

en: Plugins
sl: Vstavki

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sl: Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
sl: Ur&edi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sl: Pogled

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
sl: Okvirji s podatki

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
sl: Spletne st&oritve

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sl: Na&stavitve

note: i18n: ectx: Menu (panels)
en: &Panels
sl: &Pulti

note: i18n: ectx: Menu (viewSize)
en: &View Size
sl: &Velikost pogleda

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
sl: Zaznamki

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sl: Glavna orodna vrstica

note: i18n: ectx: ToolBar (pluginToolBar)
en: Edit Toolbar
sl: Orodna vrstica urejanja
