marble - en to sl translation catalogue (18 entries)

[ctx: @title:group]
en: Germanisches Nationalmuseum
sl: Germanisches Nationalmuseum (Nemški narodni muzej)

en: The original Behaim globe can be visited in the <a href="https://www.gnm.de/">Germanisches Nationalmuseum</a> in Nuremberg, Germany.
sl: Izvirni Behaimov globus lahko obiščete v <a href="https://www.gnm.de/">Germanisches Nationalmuseum</a> v Nurembergu, Nemčija.

[ctx: @title:group]
en: Map Content
sl: Vsebina zemljevida

en: Digitized map based on orthophotographic gores by TU Vienna, 1990. Germanisches Nationalmuseum and Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg, CC BY-SA 3.0. Ghillany map based on two planiglobes which are provided as a map supplement to F.W. Ghillany's "Geschichte des Seefahrers Ritter Martin Behaim nach den ältesten vorhandenen Urkunden", Nuremberg 1853. CC BY-SA 3.0.
sl: Digitalizirani zemljevid, ki temelji na ortofotografskih gredah TU Dunaj, 1990.Germanisches Nationalmuseum in Friedrich-Alexander-University Erlangen-Nürnberg, CC BY-SA 3.0. Ghillanyjev zemljevid, ki temelji na dveh planiglobusih, ki stana voljo kot dodatek zemljevidu F.W. Ghillanyjeva "Geschichte des Seefahrers Ritter Martin Behaim nach den ältesten vorhandenen Urkunden - Zgodovina mornarjev Viteza Martina Behaima po najstarejših obstoječih dokumentih", Nürnberg 1853. CC BY-SA 3.0.

en: Digital reproduction of a globe crafted at the time of Columbus' first sea travel to the west.
sl: Digitalna reprodukcija globusa, izdelanega v času Kolumbovega prvega morskega potovanja na zahod.

en: © KDE Community
sl: © Skupnost KDE

en: <p>Martin Behaim's Erdapfel</p><p>The oldest existent globe of the Earth. Martin Behaim and collaborators created the globe around 1492 at the time of <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Voyages_of_Christopher_Columbus">Columbus'</a> first sea travel to the west.Hence the American continent is missing on this globe.Also note the detailed inscriptions in early modern German.</p><p>Please see <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Erdapfel">Wikipedia: Erdapfel</a> for further information about the Behaim globe.
sl: <p>Zemeljsko jabolko Martina Behaima</p><p>Najstarejši obstoječi globus Zemlje. Martin Behaim in sodelavci so ustvarili globus okoli leta 1492 v času <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Voyages_of_Christopher_Columbus">Kolumbovega</a> prvega pomorskega potovanja na zahod.Zato na tem globusu manjka ameriška celina. Upoštevajte tudi podrobnosti napisov v zgodnji moderni nemščini.</p><p>Oglejte si <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Erdapfel">Wikipedia: Erdapfel</a> za nadaljnje informacije o Behaimovem globusu.

[ctx: @info:credit]
en: Author
sl: Avtor

[ctx: @title:group]
en: Globe Settings
sl: Nastavitve globusa

[ctx: @option:check]
en: Show Behaim places
sl: Prikaži Behaimove kraje

[ctx: @option:check]
en: Show texts and illustrations
sl: Prikaži besedila in ilustracije

[ctx: @option:check]
en: Show the accurate coastline
sl: Prikaži natančno črto obale

[ctx: @title:group]
en: Globe Variant
sl: Varianta globusa

en: Digital imagery taken directly from the original Behaim globe.
sl: Digitalne slike narejene neposredno iz originalnega Behaimovega globusa.

en: A (rough) facsimile created by Friedrich Wilhelm Ghillany in 1853.
sl: (Grobi) faksimile, ki ga je ustvaril Friedrich Wilhelm Ghillany leta 1853.

en: A (rough) facsimile created by Ernest George Ravenstein in 1908.
sl: (Grobi) faksimile, ki ga je ustvaril Ernest George Ravenstein leta 1908.

[ctx: @title:window]
en: Behaim Globe
sl: Behaimov globus

[ctx: @action:button]
en: Information
sl: Informacije
