marble - en to wa translation catalogue (91 entries)

en: A World Atlas.
wa: Èn Atlasse daegnrece.

en: OpenStreetMap Integration, OSM Namefinder, Download Management
wa: Integråcion d' OpenStreetMap, troveu d' no OSM eyet manaedjmint des aberwetaedjes

en: APRS Plugin
wa: Tchôke-divins APRS

en: Online Services support
wa: Sopoirt des siervices so fyis

en: Core Developer: KML and Windows support
wa: Mwaisse diswalpeu: sopoirt KML eyet Windows

en: Bugfixes
wa: Coridjaedjes di bugs

en: Core Developer and Co-Maintainer
wa: Ciswalpeu do cour do programe eyet co-mintneu

en: Core Developer: Marble Runners, World-Clock Plasmoid
wa: Mwaisse diswalpeu: Enondeus Marble, plasmowide Ôrlodje daegnrece

en: Network plugins
wa: Tchôke-divins rantoele

en: Planet filter
wa: Passete a planete

en: Marble Python Bindings
wa: Assoçnaedjes Python di Marble

en: Historical Maps
wa: Mapes istorikes

en: Astronomical Observatories
wa: Observatweres astronomikes

en: Google Summer of Code 2009 Project: OSM Annotation
wa: Pordjet Google Summer of Code 2009 : Mete des notes dins OSM

en: Google Summer of Code 2009 Project: Online Services
wa: Pordjet Google Summer of Code 2009 : Siervices so les fyis

en: Google Summer of Code 2008 Project: Vector Tiles for Marble
wa: Pordjet Google Summer of Code 2008 : Pices di royes po Marble

en: Google Summer of Code 2008 Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble
wa: Pordjet Google Summer of Code 2008 : Sopoirt foto Panoramio / Wikipedia po Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")
wa: Pordjet 2007 do Google Summer of Code : Pordjeccion ecwirectangulåre (« plate mape »)

en: Google Summer of Code 2007 Project: GPS Support for Marble
wa: Pordjet 2007 do Google Summer of Code : Sopoirt GPS po Marble

en: Google Summer of Code 2007 Project: KML Support for Marble
wa: Pordjet 2007 do Google Summer of Code : Sopoirt KML po Marble

en: Development & Patches
wa: Diswalpaedje eyet coridjaedjes

en: Platforms & Distributions
wa: Platfômes eyet distribucions

en: Artwork
wa: Ovraedjes grafikes

en: Various Suggestions & Testing
wa: Sacwantès sudjestions eyet sayaedjes

en: Enable debug output
wa: Mete en alaedje li rexhowe di disbugaedje

en: Make a time measurement to check performance
wa: Fé ene mezeure do tins po waitî les performances

en: Show frame rate
wa: Mostrer l' frecwince do cåde

en: Do not use the interface optimized for small screens
wa: Èn nén s' siervi di l' eterface optimalijhî po les ptitès waitroûles

en: Use the interface optimized for small screens
wa: Si siervi di l' eterface optimalijhî po les ptitès waitroûles

en: Do not use the interface optimized for high resolutions
wa: Èn nén s' siervi di l' eterface optimalijhî po les grandès waitroûles

en: Use the interface optimized for high resolutions
wa: Si siervi di l' eterface optimalijhî po les grandès waitroûles

en: One or more placemark files to be opened
wa: I gn a onk ou sacwants fitchîs d' ponts d' eplaeçmint a drovi

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The date and time of marble clock
wa: Li date eyet l' eure di l' ôrlodje di Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (Time)
en: The speed of marble clock
wa: Li raddisté d' l' ôrlodje di Marble

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure distances.
wa: L' unité tchoezeye pol muzuraedje des distances.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The unit chosen to measure angles.
wa: L' unité tchoezeye pol muzuraedje des inglêyes.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which a still map gets painted.
wa: Li cwålité k' ene mape ki n' bodje nén est pondowe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The quality at which an animated map gets painted.
wa: Li cwålité k' ene mape candjante est pondowe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (View)
en: The localization of the labels.
wa: Li locålijhaedje des etiketes.

note: i18n: ectx: label, entry (mapFont), group (View)
en: The general font used on the map.
wa: Li mwaisse fonte eployeye sol mape.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The behaviour of the planet's axis on mouse dragging.
wa: Li dujhance di l' acse dal planete cwand on haetche avou l' sori.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: The location shown on application startup.
wa: L' eplaeçmint mostré a l' enondaedje do programe.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Navigation)
en: Display animation on voyage to target.
wa: Håyner ene animåcion do voyaedje viè l' såme.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Cache for tiles reserved in the physical memory.
wa: Muchete po les pîces wårdé el memwere fizike.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Maximum space on the hard disk that can be used to store tiles.
wa: Espåce macsimom sol deure plake ki pout esse eployeye po wårder des pîces.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUrl), group (Cache)
en: URL for the proxy server.
wa: URL pol sierveu procsi.

note: i18n: ectx: label, entry, group (Cache)
en: Port for the proxy server.
wa: Pôrt pol sierveu procsi.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyUser), group (Cache)
en: Username for authorization.
wa: No d' uzeu po l' otorijhåcion.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyPass), group (Cache)
en: Password for authorization.
wa: Sicret po l' otorijhåcion.

note: i18n: ectx: label, entry (proxyHttp), group (Cache)
en: Proxy type is HTTP
wa: Li sôre di procsi est l' HTTP

note: i18n: ectx: label, entry (proxySocks5), group (Cache)
en: Proxy type is Socks5
wa: Li sôre di procsi est l' Socks5

note: i18n: ectx: label, entry (proxyAuth), group (Cache)
en: Proxy requires Authentication
wa: Li procsi dmande èn otintifiaedje

en: Position: %1
wa: Eplaeçmint : %1

en: Altitude: %1
wa: Altitude : %1

en: Tile Zoom Level: %1
wa: Livea d' zoumaedje so les pîces: %1

en: marble_part
wa: marble_pårt

en: Images *.jpg *.png
wa: Imådjes *.jpg *.png

en: An error occurred while trying to save the file.
wa: Åk n' a nén stî come dji sayîve di schaper l' fitchî.

[ctx: Action for downloading an entire region of a map]
en: Download Region...
wa: Aberweter redjon...

[ctx: Action for saving the map to a file]
en: &Export Map...
wa: &Ebaguer mape...

[ctx: Action for toggling offline mode]
en: &Work Offline
wa: &Ovrer disraloyî

[ctx: Action for copying the map to the clipboard]
en: &Copy Map
wa: &Copyî mape

[ctx: Action for copying the coordinates to the clipboard]
en: C&opy Coordinates
wa: C&opyî cordinêyes

[ctx: Action for opening a file]
en: &Open...
wa: &Drovi...

[ctx: Action for downloading maps (GHNS)]
en: Download Maps...
wa: Aberweter mapes...

[ctx: Status tip]
en: Download new maps
wa: Aberweter novelès mapes

[ctx: Action for toggling clouds]
en: &Clouds
wa: &Nûlêyes

[ctx: Action for sun control dialog]
en: S&un Control...
wa: Contrôle do &solea...

[ctx: Action for time control dialog]
en: &Time Control...
wa: Contrôle do &tins...

[ctx: Action for locking float items on the map]
en: Lock Position
wa: Eclawer eplaeçmint

en: Show Shadow
wa: Mostrer ombion

en: Hide Shadow
wa: Catchî ombion

en: Shows and hides the shadow of the sun
wa: Mostere eyet catche l' ombion do solea

[ctx: Action for toggling]
en: Show Position
wa: Mostrer eplaeçmint

[ctx: Action for toggling]
en: Show Date and Time
wa: Mostrer l' eure eyet l' date

[ctx: Action for toggling]
en: Show Altitude
wa: Mostrer altitude

[ctx: Action for toggling]
en: Show Tile Zoom Level
wa: Mostrer l' livea d' zoumaedje so les pîces

[ctx: Action for toggling]
en: Show Download Progress Bar
wa: Mostrer l' båre d' avançmint d' l' aberwetaedje

en: View
wa: Vuwe

en: Navigation
wa: Naiviaedje

en: Cache & Proxy
wa: Muchete & procsi

en: Date & Time
wa: Date eyet eure

en: Plugins
wa: Tchôke-divins

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
wa: &Fitchî

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
wa: &Candjî

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
wa: &Vey

note: i18n: ectx: Menu (infoboxes)
en: &Info Boxes
wa: Boesses d' &info

note: i18n: ectx: Menu (onlineservices)
en: &Online Services
wa: Siervices s&o fyis

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
wa: A&pontiaedjes

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
wa: &Rimarkes

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
wa: Mwaisse bår ås usteyes
