marble - en to nn translation catalogue (11 entries)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:169 ---------- file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:178 file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:129 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:223 file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:285 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetm
en: Places of Interest
nn: Interessante stadar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:158 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:144
en: Populated Places
nn: Stadar med folk

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Populated Places
nn: Stadar med folk

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Capitals:
nn: Hovudstadar:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Animate voyage to the target
nn: &Animer reisa til nye stadar

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Places often have different names in different languages. The label on the map can show the name in the user's language. Alternatively it can display the name in the official language and glyphs of that place. </p></body></html>
nn: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Stadar har ofte forskjellige namn på forskjellige språk. Du kan velja mellom å visa namnet på språket ditt (nynorsk) eller på det offisielle språket til staden.</p></body></html>

[ctx: QObject|]
en: Search
nn: Søk

[ctx: RoutingWidget|]
en: Search
nn: Søk

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Close
nn: Lukk

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: Places
nn: Stadar

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: &Places
nn: &Stadar
