marble - en to sl translation catalogue (2759 entries)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:5
en: Moon
sl: Luna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:15
en: <p>The moon.</p><p>The map is based on data from the Clementine Moon mission (UVVIS Basemap Mosaic). Credits: NASA/SDIO, Courtesy <a href="http://astrogeology.usgs.gov">USGS Astrogeology Research Program</a></p>
sl: <p>Luna.</p><p>Karta temelji na podatkih misije Clementine Moon Mission (UVVIS Basemap Mosaic). Zasluge: NASA/SDIO, <a href="http://astrogeology.usgs.gov">USGS Astrogeology Research Program</a></p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:111
en: Explore the Moon
sl: Raziščite Luno

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:118
en: Landing Sites
sl: Mesta pristankov

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:138
en: Craters
sl: Kraterji

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:147
en: Maria
sl: Morja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:151
en: Other features
sl: Druge značilnosti

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:169 ---------- file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:178 file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:129 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:223 file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:285 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetm
en: Places of Interest
sl: Zanimiva mesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:179 ---------- file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:274 file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:175 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:376 file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:92 file data/maps/earth/vectorosm/vectoros
en: Coordinate Grid
sl: Koordinatna mreža

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:114
en: <a href="tour://moon/clementine/tour.kml">Play a tour of different landing sites.</a>
sl: <a href="tour://moon/clementine/tour.kml">Začni voden izlet med različnimi mesti pristankov.</a>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:121
en: Manned landing site
sl: Mesto pristanka človeške posadke

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:125
en: Robotic rover
sl: Robotsko vozilo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:129
en: Unmanned soft landing
sl: Mehak pristanek brez človeške posadke

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:133
en: Unmanned hard landing
sl: Trd pristanek brez človeške posadke

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:142
en: Crater, impact crater
sl: Krater, udarni krater

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:155
en: Mons, mountain
sl: Gora

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:159
en: Vallis, valley
sl: Dolina

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:163
en: Other
sl: Drugo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/moon/clementine/clementine.dgml:173
en: Selenographic Pole
sl: Selenografski pol

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:11
en: Temperature (July)
sl: Temperatura (julij)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:21
en: A map which shows the average temperature in July.
sl: Karta, ki prikazuje povprečno temperaturo v juliju.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:165 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:116 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:210 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:196 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:165 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:164
en: Terrain
sl: Teren

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:203 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:248 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:234 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:203 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:202 file data/maps/earth/political/political.dgml:98 fi
en: Boundaries
sl: Meje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:216 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:269 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:255 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:216 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:215 file data/maps/earth/political/political.dgml:110 f
en: Water Bodies
sl: Vodna telesa

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:229 ---------- file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:228
en: Temperature
sl: Temperatura

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:169 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:120 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:214 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:200 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:169 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:168
en: Mountain
sl: Gora

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:173 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:124 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:218 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:204 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:173 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:172
en: Volcano
sl: Vulkan

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:182 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:133 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:227 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:213 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:182 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:181
en: Geographic Pole
sl: Geografski pol

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:186 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:137 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:231 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:217 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:186 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:185
en: Magnetic Pole
sl: Magnetni pol

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:190 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:141 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:235 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:221 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:190 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:189
en: Airport
sl: Letališče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:194 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:145 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:239 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:225 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:194 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:193
en: Shipwreck
sl: Razbitina ladje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:198 ---------- file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:149 file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:243 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:229 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:198 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:197
en: Astronomical Observatory
sl: Astronomska opazovalnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:207 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:252 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:238 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:207 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:206 file data/maps/earth/political/political.dgml:102 f
en: International
sl: Mednarodne

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:211 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:256 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:242 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:211 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:210 file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:211 fil
en: State
sl: Med zv. državami

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:220 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:273 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:259 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:220 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:219 file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:1
en: Lake
sl: Jezero

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:224 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:285 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:271 file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:224 file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:223 file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:1
en: River
sl: Reka

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-july/temp-july.dgml:265 ---------- file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:264
en: -41&deg;C
sl: -4&deg;C

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:11
en: Earth at Night
sl: Zemlja ponoči

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:21
en: This image of <i>Earth's city lights</i> was created with data from the Defense Meteorological Satellite Program (DMSP) Operational Linescan System (OLS).
sl: Posnetek <i>luči naselij na Zemlji</i> je ustvarjen s pomočjo podatkov od Defense Meteorological Satellite Program (DMSP) Operational Linescan System (OLS).

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:154 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:162 file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:248
en: Surface
sl: Površje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:158 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:144
en: Populated Places
sl: Poselitev

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:162
en: Light terrain
sl: Svetlo območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:166
en: Dark terrain
sl: Temno območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/citylights/citylights.dgml:170 ---------- file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:268
en: Water
sl: Voda

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:21
en: <p>A <i>classic topographic map</i>.</p><p>It uses vector lines to mark coastlines, country borders etc. and bitmap graphics to create the height relief.</p>
sl: <p><i>Klasična topografska karta</i>.</p><p>Za označevanje obal in državnih meja uporablja vektorske črte, za višinski relief pa bitno grafiko.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:201 ---------- file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:205 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:187 file data/maps/earth/plain/plain.dgml:191
en: Urban Areas
sl: Mestna območja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:290 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:276
en: Ice and Glaciers
sl: Led in ledeniki

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:306
en: Elevation
sl: Višina

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:260 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:246 file data/maps/earth/political/political.dgml:106
en: Disputed Areas
sl: Sporna območja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:264 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:250
en: Maritime Borders
sl: Pomorske meje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:277 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:263
en: Historic Lake
sl: Zgodovinsko jezero

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:281 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:267
en: Playa
sl: Suho jezero

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:293 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:279
en: Glaciers
sl: Ledeniki

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:297 ---------- file data/maps/earth/plain/plain.dgml:283
en: Antarctic Iceshelves
sl: Antarktične ledene police

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm/srtm.dgml:346
en: 0 m (Water)
sl: 0 m (voda)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:12
en: Vector OSM (Development)
sl: Vektor OSM (Razvoj)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:17
en: <p>A <i>global roadmap</i> created by the OpenStreetMap (OSM) project.</p><p>OSM is an open community which creates free editable maps.</p>
sl: <p><i>Globalna karta cest</i>, ki jo ustvarjajo pri projektu OpenStreetMap (OSM).</p><p>OSM je odprta skupnost, ki ustvarja brezplačne in proste karte, ki jih je mogoče urejati.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:85 ---------- file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:109 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:112
en: Explore the Earth
sl: Raziščite Zemljo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm-dev/vectorosm-dev.dgml:87 ---------- file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:111 file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:114
en: <a href="tour://earth/openstreetmap/tour.kml">Play a tour of popular places.</a>
sl: <a href="tour://earth/openstreetmap/tour.kml">Začni voden izlet med priljubljenimi mesti.</a>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:12
en: Vector OSM
sl: Vektor OSM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:17 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:17
en: <p>A <i>global roadmap</i> created by the OpenStreetMap (OSM) project.</p><p>OSM is an open community which creates free editable maps. The OSM data was rendered using Mapnik.</p>
sl: <p><i>Globalna karta cest</i>, ki jo ustvarjajo pri projektu OpenStreetMap (OSM).</p><p>OSM je odprta skupnost, ki ustvarja brezplačne in proste karte, ki jih je mogoče urejati. Podatki OSM so izrisani z uporabo Mapnika.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:105
en: OSM Bitmap Tiles
sl: Ploščice bitnih slik OSM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:119 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:125
en: Transportation
sl: Prevoz

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:202 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:208
en: Areas
sl: Območja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:300 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:306
en: Education
sl: Izobraževanje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:323 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:329
en: Financial
sl: Finance

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:338 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:344
en: Healthcare
sl: Zdravstvo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:357 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:363
en: Entertainment
sl: Razvedrilo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:368 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:374
en: Public Buildings
sl: Javne zgradbe

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:403 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:409
en: Accommodation
sl: Prenočišča

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:414 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:420
en: Emergency
sl: Nujnost

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:425 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:431
en: Historic
sl: Zgodovina

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:436 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:442
en: Food and Drinks
sl: Hrana in pijača

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:471 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:477
en: Shop
sl: Trgovina

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:122 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:128
en: Motorway
sl: Avtocesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:126 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:132
en: Trunk road
sl: Magistralna cesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:130 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:136
en: Primary road
sl: Glavna cesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:134 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:140
en: Secondary road
sl: Stranska cesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:138 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:144
en: Unclassified road
sl: Neuvrščena cesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:142 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:148
en: Unsurfaced road
sl: Cesta brez utrjenega vozišča

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:146 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:152
en: Track
sl: Pot

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:150 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:156
en: Byway
sl: Stranska pot

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:154 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:160
en: Bridleway
sl: Jahalna steza

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:158 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:164
en: Cycleway
sl: Kolesarska steza

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:162 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:168
en: Footway
sl: Pešpot

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:166 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:172
en: Railway station
sl: Železniška postaja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:170 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:176
en: Railway
sl: Železnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:174 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:180
en: Subway
sl: Podzemna železnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:178 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:184
en: Lightrail, tram
sl: Lahka železnica, tramvaj

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:182 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:188
en: Airport runway, taxiway
sl: Letališka steza

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:186 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:192
en: Airport apron, terminal
sl: Letališka ploščad, terminal

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:190 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:196
en: Administrative boundary
sl: Upravna meja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:194 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:200
en: Bridge
sl: Most

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:198 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:204
en: Tunnel
sl: Predor

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:205 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:211
en: Forest
sl: Gozd

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:209 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:215
en: Wood
sl: Gozdič

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:213 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:219
en: Golf course
sl: Igrišče za golf

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:221 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:227
en: Residential Area
sl: Naselje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:225 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:231
en: Tourist attraction
sl: Turistična znamenitost

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:229 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:235
en: Common, meadow
sl: Skupna površina, travnik

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:233 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:239
en: Retail area
sl: Maloprodajno območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:237 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:243
en: Industrial Area
sl: Industrijsko območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:241 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:247
en: Commercial Area
sl: Trgovsko območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:245 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:251
en: Heathland
sl: Resava

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:249 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:255
en: Lake, reservoir
sl: Jezero, zajetje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:253 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:259
en: Farm
sl: Kmetija

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:257 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:263
en: Brownfield site
sl: Opuščeno industrijsko območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:261 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:267
en: Cemetery
sl: Pokopališče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:265 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:271
en: Allotments
sl: Vrtički

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:269 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:275
en: Sports pitch
sl: Športno igrišče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:273 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:279
en: Sports centre
sl: Športno središče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:277 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:283
en: Nature reserve
sl: Naravni rezervat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:281 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:287
en: Military area
sl: Vojaško območje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:288 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:294
en: School, university
sl: Šola, univerza

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:292 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:298
en: Significant Building
sl: Pomembna zgradba

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:296 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:302
en: Summit, peak
sl: Vrh

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:303 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:309
en: College
sl: Gimnazija

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:307 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:313
en: Kindergarten
sl: Vrtec

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:311 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:317
en: Library
sl: Knjižnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:315 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:321
en: School
sl: Šola

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:319 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:325
en: University
sl: Univerza

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:326 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:332
en: ATM
sl: Bankomat

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:330 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:336
en: Bank
sl: Banka

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:334 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:340
en: Bureau de change
sl: Menjalnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:341 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:347
en: Dentist
sl: Zobozdravnik

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:345 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:351
en: Doctors
sl: Zdravniki

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:349 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:355
en: Pharmacy
sl: Lekarna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:353 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:359
en: Veterinary
sl: Veterinar

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:360 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:366
en: Cinema
sl: Kino

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:364 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:370
en: Theatre
sl: Gledališče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:371 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:377
en: Court
sl: Sodišče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:375 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:381
en: Embassy
sl: Veleposlaništvo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:379 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:385
en: Church
sl: Cerkev

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:383 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:389
en: Playground
sl: Igrišče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:387 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:393
en: Place of worship
sl: Svetišče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:391 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:397
en: Post office
sl: Pošta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:395 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:401
en: Public building
sl: Javna zgradba

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:399 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:405
en: Toilets
sl: Stranišča

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:417 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:423
en: Hospital
sl: Bolnišnica

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:421 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:427
en: Fire station
sl: Gasilska postaja

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:428 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:434
en: Monument
sl: Spomenik

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:432 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:438
en: Ruins
sl: Razvaline

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:443 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:449
en: Biergarten
sl: Gostilniški vrt

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:447 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:453
en: Cafe
sl: Kavarna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:451 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:457
en: Drinking water
sl: Pitna voda

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:455 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:461
en: Fast Food
sl: Hitra prehrana

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:459 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:465
en: Ice Cream
sl: Sladoled

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:467 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:473
en: Restaurant
sl: Restavracija

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:474 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:480
en: Alcohol
sl: Alkohol

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:478 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:484
en: Bakery
sl: Pekarna

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:482 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:488
en: Books
sl: Knjige

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:486 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:492
en: Car
sl: Avto

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:490 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:496
en: Clothes
sl: Oblačila

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:494 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:500
en: Convenience
sl: Javno stranišče

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:498 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:504
en: Gas
sl: Gorivo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/vectorosm/vectorosm.dgml:502 ---------- file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:508
en: Gift
sl: Darilo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/empty/empty.dgml:6
en: Empty globe
sl: Prazni globus

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/empty/empty.dgml:11
en: <p>An <i>empty globe</i> used as a base to load and view .osm files (offline maps).</p>
sl: <p><i>Prazni globus</i>, ki se lahko uporabi kot osnova za nalaganje in ogled datotek .osm (krajevnih kart).</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/openstreetmap/openstreetmap.dgml:122
en: Humanitarian OSM Team
sl: Humanitarni OSM tim

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/plain/plain.dgml:11
en: Plain Map
sl: Navadna karta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/plain/plain.dgml:21
en: <p>A <i>plain map</i>.</p><p>It uses vector lines to mark coastlines and country borders, etc...</p>
sl: <p><i>Navadna karta</i>.</p><p>Za označevanje obal in državnih meja uporablja vektorske črte.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:10
en: Behaim Globe 1492
sl: Behaimov globus 1492

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:20
en: <p> Martin Behaim's <i>Erdapfel</i> is the oldest existent globe of the Earth. <i>Credits: Germanisches Nationalmuseum, Nuremberg, License: CC BY-SA 3.0.</i></p>
sl: <p><i>Erdapfel</i> Martina Behaima je najstarejši obstoječi globus Zemlje. <i>Zasluge: Germanisches Nationalmuseum, Nuremberg, Licenca: CC BY-SA 3.0.</i></p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:181
en: Places (in German)
sl: Mesta (v nemščini)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:184
en: Behaim Places
sl: Behaimova mesta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:187
en: Texts and illustrations
sl: Besedila in risbe

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:190
en: Facsimile drawings
sl: Faksimilne risbe

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:199
en: Reference lines
sl: Referenčne črte

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/behaim1492/behaim1492.dgml:202 ---------- file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:184
en: Accurate Coastline
sl: Natančna obala

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:11
en: Precipitation (July)
sl: Padavine (julij)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:21
en: A map which shows the average precipitation (rain/snow/hail/etc) in July.
sl: Karta, ki prikazuje povprečne padavine (dež/sneg/toča/...) v juliju.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:229 ---------- file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:228
en: Precipitation
sl: Padavine

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-july/precip-july.dgml:265 ---------- file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:264
en: 1024 mm or more
sl: 1024 mm ali več

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:11
en: Precipitation (December)
sl: Padavine (december)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/precip-dec/precip-dec.dgml:21
en: A map which shows the average precipitation in December.
sl: Karta, ki prikazuje povprečne padavine v decembru.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:11
en: Historical Map 1689
sl: Zgodovinska karta 1689

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:21
en: <i>Historical world map</i> from the year 1689 created by G. van Schagen in Amsterdam.
sl: <i>Zgodovinska karta sveta</i> iz leta 1689, ki jo je ustvaril G. van Schagen v Amsterdamu.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/schagen1689/schagen1689.dgml:148
en: Town
sl: Mesto

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/srtm2/srtm2.dgml:9
en: SRTM Data
sl: Podatki SRTM

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:11
en: Political Map
sl: Politična karta

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:21
en: <p>A <i>Political Map</i>.</p><p>The theme displays various countries.</p>
sl: <p><i>Politična karta</i>.</p><p>Tema prikazuje različne države.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/political/political.dgml:114
en: Rivers
sl: Reke

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/sentinel2/sentinel2.dgml:5
en: Sentinel2 Satellite Map
sl: Karta satelitov Sentinel2

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/sentinel2/sentinel2.dgml:11
en: <p>A <i>satellite map</i> based on ESA's Sentinel 2 mission.</p>
sl: <p><i>Karta satelitov</i>, ki temelji na misiji Sentinel 2 Evropske vesoljske agencije.</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:11
en: Temperature (December)
sl: Temperatura (december)

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/temp-dec/temp-dec.dgml:21
en: A map which shows the average temperature in December.
sl: Karta, ki prikazuje povprečno temperaturo v decembru.

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:11
en: Satellite View
sl: Satelitski pogled

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:21
en: <p>Earth as seen from Space.</p><p>The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p>
sl: <p>Zemlja, kot se jo vidi iz vesolja.</p><p>Karta temelji na čudovitih slikah NASA »Blue Marble Next Generation«. Zasluge: NASA's Earth Observatory</p>

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:252
en: Ice
sl: Led

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:260
en: Vegetation
sl: Rastje

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/earth/bluemarble/bluemarble.dgml:264
en: Desert
sl: Puščava

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/sky/nightsky/nightsky.dgml:10
en: Night Sky
sl: Nočno nebo

[ctx: DGML|]
note: file data/maps/sky/nightsky/nightsky.dgml:20
en: <p>The <i>night sky</i>.</p><p>Displays the stars and constellations at night.</p>
sl: <p><i>Nočno nebo</i>.</p><p>Prikaže zvezde in ozvezdja ponoči.</p>

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Marble: Legend
sl: Marble: legenda

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Populated Places
sl: Poselitev

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Population:
sl: Število prebivalcev:

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Capitals:
sl: Glavna mesta:

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Red:&nbsp;Nation
sl: Rdeče:&nbsp;država

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Orange:&nbsp;State
sl: Oranžno:&nbsp;zv. država

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: Yellow:&nbsp;County
sl: Rumeno:&nbsp;okrožje

[ctx: Legends|]
note: file data/legend.html
en: White:&nbsp;None
sl: Belo:&nbsp;brez

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Antlia
sl: Zračna črpalka

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Apus
sl: Rajska ptica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aquarius
sl: Vodnar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aquila
sl: Orel

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ara
sl: Oltar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Aries
sl: Oven

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Auriga
sl: Voznik

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Boötes
sl: Volar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Caelum
sl: Dletce

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Camelopardalis
sl: Žirafa

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cancer
sl: Rak

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canes Venatici
sl: Lovski psi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canis Major
sl: Veliki pes

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Canis Minor
sl: Mali pes

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Capricornus
sl: Kozorog

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Carina
sl: Gredelj

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cassiopeia
sl: Kasiopeja

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Centaurus
sl: Kentaver

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cepheus
sl: Kefej

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cetus
sl: Kit

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Chamaeleon
sl: Kameleon

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Circinus
sl: Šestilo

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Columba
sl: Golob

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Coma Berenices
sl: Berenikini kodri

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corona Australis
sl: Južna krona

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corona Borealis
sl: Severna krona

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Corvus
sl: Krokar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Crater
sl: Čaša

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Crux
sl: Južni križ

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Cygnus
sl: Labod

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Delphinus
sl: Delfin

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Dorado
sl: Zlata riba

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Draco
sl: Zmaj

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Equuleus
sl: Žrebiček

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Eridanus
sl: Eridan

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Fornax
sl: Peč

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Gemini
sl: Dvojčka

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Grus
sl: Žerjav

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hercules
sl: Herkul

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Horologium
sl: Ura

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hydra
sl: Vodna kača

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Hydrus
sl: Mala vodna kača

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Indus
sl: Indijanec

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lacerta
sl: Kuščarica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Leo
sl: Lev

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Leo Minor
sl: Mali lev

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lepus
sl: Zajec

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Libra
sl: Tehtnica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lupus
sl: Volk

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lynx
sl: Ris

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Lyra
sl: Lira

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Mensa
sl: Miza

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Microscopium
sl: Mikroskop

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Monoceros
sl: Enorog

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Musca
sl: Muha

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Norma
sl: Kotomer

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Octans
sl: Oktant

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ophiuchus
sl: Kačenosec

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pavo
sl: Pav

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pegasus
sl: Pegaz

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Perseus
sl: Perzej

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Phoenix
sl: Feniks

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pictor
sl: Slikar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pisces
sl: Ribi

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Piscis Austrinus
sl: Južna riba

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Puppis
sl: Krma

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Pyxis
sl: Kompas

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Reticulum
sl: Mreža

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sagitta
sl: Puščica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sagittarius
sl: Strelec

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Scorpius
sl: Škorpijon

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sculptor
sl: Kipar

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Scutum
sl: Ščit

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Serpens
sl: Kača

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Sextans
sl: Sekstant

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Taurus
sl: Bik

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Telescopium
sl: Daljnogled

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Triangulum
sl: Trikotnik

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Triangulum Australe
sl: Južni trikotnik

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Tucana
sl: Tukan

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ursa Major
sl: Veliki medved

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Ursa Minor
sl: Mali medved

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Vela
sl: Jadro

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Virgo
sl: Devica

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Volans
sl: Leteča riba

[ctx: StarNames|]
note: file data/stars/names.csv
en: Vulpecula
sl: Lisička

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble - Virtual Globe
sl: Navidezni globus Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Sorry, unable to open '%1':
    '%2'
sl: Oprostite, ni mogoče odpreti '%1':
    '%2'

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Open...
sl: &Odpri...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Open a file for viewing on Marble
sl: Odpri datoteko za ogled v Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Download Maps...
sl: Prejmi karte...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Export Map...
sl: Izvozi karto...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Save a screenshot of the map
sl: Shrani zaslonsko sliko karte

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Download &Region...
sl: Prejmi območje...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Download a map region in different zoom levels for offline usage
sl: Prejmi območje karte pri različnih stopnjah približanja za uporabo brez povezave

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Print...
sl: Natisni...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Print a screenshot of the map
sl: Natisni zaslonsko sliko karte

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Print Previe&w ...
sl: Predogled tiskanja ...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Quit
sl: Končaj

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Quit the Application
sl: Končaj program

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Copy Map
sl: Kopiraj karto

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Copy a screenshot of the map
sl: Kopiraj zaslonsko sliko karte

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Edit Map...
sl: Ur&edi karto...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Edit the current map region in an external editor
sl: Trenutno območje karte uredite v zunanjem urejevalniku

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Record Movie
sl: Posnemi video

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Records a movie of the globe
sl: Posname video globusa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Stop Recording
sl: Zau&stavi snemanje

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Stop recording a movie of the globe
sl: Zaustavi snemanje videa globusa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Configure Marble
sl: Nastavi Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the configuration dialog
sl: Pokaži nastavitveno okno

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: C&opy Coordinates
sl: K&opiraj koordinate

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Copy the center coordinates as text
sl: Koordinate sredine kopiraj kot besedilo

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Show Status Bar
sl: Pokaži vrstico stanja

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Status Bar
sl: Pokaži vrstico stanja

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Lock Position
sl: Zakleni položaj

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Lock Position of Floating Items
sl: Zakleni položaj plavajočih predmetov

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Clouds
sl: Oblaki

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Real Time Cloud Cover
sl: Pokaži realnočasovno prekritost z oblaki

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Work Off&line
sl: Delaj nepovezano

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Time Control...
sl: Nadzor časa...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Configure Time Control
sl: Nastavi nadzor časa

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: S&un Control...
sl: Nadzor Sonca...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Configure Sun Control
sl: Nastavi nadzor Sonca

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Redisplay
sl: Znova prikaži

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Reload Current Map
sl: Znova naloži trenutno karto

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble Virtual Globe &Handbook
sl: Priročnik za navidezni globus Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the Handbook for Marble Virtual Globe
sl: Pokaži priročnik za navidezni globus Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: What's &This
sl: Kaj je &to

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show a detailed explanation of the action.
sl: Prikaži podroben opis dejanja.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Community Forum
sl: Forum skupnosti

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Visit Marble's Community Forum
sl: Obiščite forum skupnosti Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &About Marble Virtual Globe
sl: O navideznem globusu Marble

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the application's About Box
sl: Prikaži podatke o programu

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: About &Qt
sl: O &Qt

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show the Qt library's About box
sl: Prikaži podatke o knjižnici Qt

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Add &Bookmark...
sl: Dodaj zaznamek...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Add Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Set Home Location
sl: Nastavi domač položaj

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show &Bookmarks
sl: Pokaži zaznamke

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Toggle display of Bookmarks
sl: Preklopi prikaz zaznamkov

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Manage Bookmarks...
sl: Upravljanje zaznamkov...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Manage Bookmarks
sl: Upravljanje zaznamkov

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Create a New Map...
sl: Ustvari novo karto...

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: A wizard guides you through the creation of your own map theme.
sl: Čarovnik vas vodi skozi ustvarjanje vaše lastne teme karte.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Show Tile Zoom Level
sl: Pokaži stopnjo približanja ploščic

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Degree (DMS)
sl: Stopinje, minute in sekunde

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Degree (Decimal)
sl: Decimalne stopinje

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Universal Transverse Mercator (UTM)
sl: Koordinatni sistem UTM

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &File
sl: Datoteka

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Edit
sl: Ur&edi

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &View
sl: &Pogled

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Info Boxes
sl: Okvirj&i s podatki

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Online Services
sl: Spletne st&oritve

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Bookmarks
sl: &Zaznamki

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Panels
sl: &Pulti

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &View Size
sl: &Velikost pogleda

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Settings
sl: Na&stavitve

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Help
sl: &Pomoč

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Home
sl: &Domov

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Ready
sl: Pripravljen

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Export Map
sl: Izvozi karto

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Images (*.jpg *.png)
sl: Slike (*.jpg, *.png)

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: An error occurred while trying to save the file.
sl: Med poskusom shranjevanja datoteke je prišlo do napake.

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Marble Virtual Globe %1
sl: Navidezni globus Marble %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Position: %1
sl: Položaj: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Altitude: %1
sl: Višina: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Zoom: %1
sl: Približanje: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Time: %1
sl: Čas: %1

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: All Supported Files
sl: Vse podprte datoteke

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: &Angle Display Unit
sl: Prikazna enota kot&a

[ctx: Marble::MainWindow|]
en: Unnamed
sl: Brez imena

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Marble - Virtual Globe
sl: Navidezni globus Marble

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Default (Resizable)
sl: Privzeto (mogoča sprememba velikosti)

[ctx: Marble::ControlView|]
en: The Marble development team wishes you a pleasant and safe journey.
sl: Razvojna ekipa programa Marble vam želi prijetno in varno potovanje.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Caution: Driving instructions may be incomplete or inaccurate.
sl: Previdno: navodila za vožnjo so lahko nepopolna ali netočna.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Road construction, weather and other unforeseen variables can result in this suggested route not to be the most expedient or safest route to your destination.
sl: Delo na cesti, vremenske razmere in druge nepredvidene spremenljivke lahko pomenijo, da predlagana pot ni najhitrejša ali najvarnejša pot do vašega cilja.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Please use common sense while navigating.
sl: Med navigacijo uporabite zdravo pamet.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Unable to start the external editor. Check that %1 is installed or choose a different external editor in the settings dialog.
sl: Ni bilo mogoče zagnati zunanjega urejevalnika. Preverite, ali je nameščen %1 ali izberite drugega v pogovornem oknu nastavitev.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Cannot start external editor
sl: Ni mogoče zagnati zunanjega urejevalnika

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Legend
sl: Legenda

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Routing
sl: Usmerjanje

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Location
sl: Položaj

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Search for cities, addresses, points of interest and more (%1)
sl: Poiščite mesta, naslove, zanimive točke in več (%1)

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Map View
sl: Prikaz karte

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Files
sl: Datoteke

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Tour
sl: Voden izlet

[ctx: QObject|]
en: Edit Maps
sl: Uredi karte

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Hide &All Panels
sl: Skrij &vse pulte

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Show or hide all panels.
sl: Preklopi prikaz pultov.

[ctx: Marble::ControlView|]
en: Show &All Panels
sl: Pokaži &vse pulte

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Lock
sl: Zak&leni

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Hide
sl: &Skrij

[ctx: Marble::AbstractFloatItem|]
en: &Configure...
sl: Nastavi...

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: No URL specified
sl: Navedenega ni bilo nobenega naslova URL

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: Please specify a URL for this link.
sl: Navedite URL za to povezavo.

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::AddLinkDialog|]
en: Please specify a name for this link.
sl: Navedite ime za to povezavo.

[ctx: UiAddLinkDialog|]
en: Add link
sl: Dodaj povezavo

[ctx: UiAddLinkDialog|]
en: URL:
sl: Naslov URL:

[ctx: UiAddLinkDialog|]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: QObject|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: QObject|]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: Marble::BookmarkManager|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: The folder %1 is not empty. Removing it will delete all bookmarks it contains. Are you sure you want to delete the folder?
sl: Mapa %1 ni prazna. Če jo odstranite, boste izbrisali tudi vse vsebovane zaznamke. Ali res želite izbrisati mapo?

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Remove Folder
sl: Odstrani mapo

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Export Bookmarks
sl: Izvozi zaznamke

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: KML files (*.kml)
sl: Datoteke KML (*.kml)

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Unable to save bookmarks. Please check that the file is writable.
sl: Zaznamkov ni mogoče shraniti. Preverite, ali je datoteka zapisljiva.

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Export
sl: Izvoz zaznamkov

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Import Bookmarks
sl: Uvozi zaznamke

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: KML Files (*.kml)
sl: Datoteke KML (*.kml)

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: The file %1 cannot be opened as a KML file.
sl: Datoteke %1 ni mogoče odpreti kot datoteko KML.

[ctx: Marble::BookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Import
sl: Uvoz zaznamkov

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: The file contains a bookmark that already exists among your Bookmarks.
sl: Datoteka vsebuje zaznamek, ki že obstaja med vašimi zaznamki.

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Imported bookmark
sl: Uvožen zaznamek

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Existing bookmark
sl: Obstoječ zaznamek

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Do you want to replace the existing bookmark with the imported one?
sl: Ali želite obstoječ zaznamek zamenjati z uvoženim?

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Replace
sl: Zamenjaj

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Replace All
sl: Zamenjaj vse

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Skip
sl: Preskoči

[ctx: BookmarkManagerDialogPrivate|]
en: Skip All
sl: Preskoči vse

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Bookmark Manager
sl: Upravljalnik zaznamkov

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Import Bookmarks…
sl: Uvozi zaznamke…

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Export Bookmarks…
sl: Izvozi zaznamke…

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Folders
sl: Mape

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: New…
sl: Novo…

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Rename…
sl: Preimenuj…

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: UiBookmarkManagerDialog|]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: QObject|]
en: Unable to insert data into cache
sl: Podatkov ni mogoče vstaviti v predpomnilnik

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: Moon
sl: Luna

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: moon
sl: luna

[ctx: Marble::CelestialSortFilterProxyModel|]
en: dwarf planet
sl: pritlikavi planet

[ctx: Marble::BookmarkSyncManager|]
en: Bookmarks
sl: Zaznamki

[ctx: CloudRoutesDialog|]
en: Cloud Routes
sl: Poti v oblaku

[ctx: CloudRoutesDialog|]
en: No route available.
sl: Pot ni na voljo.

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Use local
sl: Uporabi krajevno

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Use cloud
sl: Uporabi oblak

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Always use local
sl: Vedno uporabi krajevno

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Always use cloud
sl: Vedno uporabi oblak

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Local placemark
sl: Krajevni zaznamek

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Path: %0 <br /> Name: %1 <br /> Description: %2 <br /> Status: %3
sl: Pot: %0 <br /> Ime: %1 <br /> Opis: %2 <br /> Stanje: %3

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Changed
sl: Spremenjeno

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Deleted
sl: Izbrisano

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Cloud placemark
sl: Zaznamek iz oblaka

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: A bookmark on this device conflicts with a cloud bookmark. Which one do you want to keep?
sl: Zaznamek na tej napravi je v sporu z zaznamkom v oblaku. Katerega želite ohraniti?

[ctx: Marble::ConflictDialog|]
en: Synchronization Conflict
sl: Spor usklajevanja

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Server '%1' could not be reached
sl: Strežnika '%1' ni bilo mogoče doseči

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: The Marble app is not installed on the ownCloud server
sl: Program Marble ni nameščen na strežniku ownCloud

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: The server is not an ownCloud server
sl: To ni strežnik ownCloud

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Username or password are incorrect
sl: Uporabniško ime ali geslo sta napačna

[ctx: Marble::OwncloudSyncBackend|]
en: Login successful
sl: Uspešna prijava

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Load
sl: Naloži

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Remove from device
sl: Odstrani iz naprave

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Delete from cloud
sl: Izbriši iz oblaka

[ctx: Marble::RouteItemDelegate|]
en: Upload to cloud
sl: Pošlji v oblak

[ctx: Marble::CurrentLocationWidget|]
en: <p>No Position Tracking Plugin installed.</p>
sl: <p>Vtičnik za sledenje položaja ni nameščen.</p>

[ctx: QObject|]
en: No position available.
sl: Položaj ni na voljo.

[ctx: QObject|]
en: Waiting for current location information...
sl: Čakanje na podatek o trenutnem položaju...

[ctx: QObject|]
en: Error when determining current location:
sl: Napaka med določanjem trenutnega položaja:

[ctx: QObject|]
en: kt
sl: kn

[ctx: QObject|]
en: Placemark
sl: Zaznamek

[ctx: QObject|]
en: Save Track
sl: Shrani sled

[ctx: QObject|]
en: KML File (*.kml)
sl: Datoteka KML (*kml)

[ctx: QObject|]
en: Open Track
sl: Odpri sled

[ctx: QObject|]
en: Clear current track
sl: Počisti trenutno sled

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to clear the current track?
sl: Ali res želite počistiti trenutno sled?

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Current Location
sl: Trenutni položaj

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Position Tracking
sl: Sledenje položaju

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Show Track
sl: Pokaži sled

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Clear Track
sl: Počisti sled

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: No position available.
sl: Položaj ni na voljo.

[ctx: CurrentLocationWidget|Select the method to use to recenter your GPS location on map.]
en: Select the method to use to re-center your GPS location on map.
sl: Izberite način za ponovno usredinjenje vašega položaja na karti.

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Map Adjustment
sl: Prilagoditev karte

[ctx: CurrentLocationWidget|Disable Auto Recenter]
en: Disabled
sl: Onemogočeno

[ctx: CurrentLocationWidget|Always keep gps location at the center of the map]
en: Keep at Center
sl: Ohrani v sredini

[ctx: CurrentLocationWidget|Auto center when required]
en: When required
sl: Ko je zahtevano

[ctx: CurrentLocationWidget|Auto Zoom to appropriate zoom level]
en: Auto Zoom to appropriate zoom level
sl: Samodejno približaj na primerno stopnjo

[ctx: CurrentLocationWidget|]
en: Auto Zoom
sl: Samodejno približaj

[ctx: Marble::DataMigration|]
en: Marble data conversion
sl: Pretvorba podatkov Marble

[ctx: Marble::DataMigration|]
en: Converting data ...
sl: Pretvarjanje podatkov ...

[ctx: DataMigrationWidget|]
en: Data Migration
sl: Prenos podatkov

[ctx: DataMigrationWidget|]
en: Marble has found map data stored by a previous Marble version.<br/>Should this data get converted so that it can be used by the current version?
sl: Marble je našel podatke kart, ki jih je shranila predhodna različica programa Marble.<br/>Ali želite te podatke pretvoriti, da jih bo trenutna različica lahko uporabljala?

[ctx: QObject|]
en: Current Location
sl: Trenutni položaj

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %n rooms | %n rooms
sl[0]: %n soba
sl[1]: %n sobi
sl[2]: %n sobe
sl[3]: %n sob

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %n beds | %n beds
sl[0]: %n postelja
sl[1]: %n postelji
sl[2]: %n postelje
sl[3]: %n postelj

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 parking spaces
sl: %1 parkirno mesto

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum parking time %1
sl: Najdaljši čas parkiranja %1

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides computers for customer use]
en: Computers available
sl: Računalniki na voljo

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide computers for customer use]
en: No computers available
sl: Računalnikov ni na voljo

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides photocopying service]
en: Photocopying service
sl: Storitve fotokopiranja

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide photocopying service]
en: No photocopying service
sl: Ni storitev fotokopiranja

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a service for scanning documents into digital files]
en: Digital scanning
sl: Digitalno skeniranje

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a service for scanning documents into digital files]
en: No digital scanning
sl: Ni digitalnega skeniranja

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a service to send documents through fax]
en: Fax service
sl: Storitev faksa

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a service to send documents through fax]
en: No fax service
sl: Ni storitev faksa

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a paid service to make phone calls]
en: Phone service
sl: Telefonske storitve

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a paid service to make phone calls]
en: No phone service
sl: Ni telefonskih storitev

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides services to print paper documents from digital files]
en: Digital printing
sl: Digitalni tisk

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide services to print paper documents from digital files]
en: No digital printing
sl: Ni digitalnega tiska

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides a professional service to print a large number of copies of a document]
en: Press printing service
sl: Storitve tiskarne

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide a professional service to print a large number of copies of a document]
en: No press printing service
sl: Ni storitev tiskarne

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides help with preparing special printing techniques]
en: Press printing assistance
sl: Pomoč pri tiskanju

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide help with preparing special printing techniques]
en: No press printing assistance
sl: Ni pomoči pri tiskanju

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop provides individual copy machines for self-service]
en: Self service
sl: Samopostrežba

[ctx: Marble::Placemark|A copy shop does not provide individual machines for self-service]
en:  No self service
sl:  Ni samopostrežbe

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells organic food]
en: Sells organic food
sl: Prodaja ekološko pridelane hrane

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell organic food]
en: Does not sell organic food
sl: Ni prodaje ekološko pridelane hrane

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells organic food]
en: Only sells organic food
sl: Prodajajo samo ekološko pridelano hrano

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells gluten free food]
en: Sells gluten free food
sl: Prodaja hrane brez glutena

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell gluten free food]
en: Does not sell gluten free food
sl: Ne prodajajo hrane brez glutena

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells gluten free food]
en: Only sells gluten free food
sl: Prodaja samo hrane brez glutena

[ctx: Marble::Placemark|A deli that sells lactose free food]
en: Sells lactose free food
sl: Prodaja brez-laktozne hrane

[ctx: Marble::Placemark|A deli that does not sell lactose free food]
en: Does not sell lactose free food
sl: Ne prodajajo brez-laktozne hrane

[ctx: Marble::Placemark|A deli that only sells lactose free food]
en: Only sells lactose free food
sl: Prodajajo samo brez-laktozno hrano

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells lottery tickets]
en: Sells lottery tickets
sl: Prodajajo loterijske srečke

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells revenue stamps]
en: Sells revenue stamps
sl: Prodajajo znamke

[ctx: Marble::Placemark|A tobacco shop that also sells salt]
en: Sells salt
sl: Prodaja soli

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Diesel
sl: Dizel

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Biodiesel
sl: Biodizel

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 91
sl: 91 oktansko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 95
sl: 95 oktansko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 98
sl: 98 oktansko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Octane 100
sl: 100 oktansko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: LPG
sl: UNP

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Batteries
sl: Baterije

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Clothes
sl: Oblačila

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Glass
sl: Steklo

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Glass bottles
sl: Steklenice

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Green waste
sl: Biološki odpadki

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Garden waste
sl: Vrtni odpadki

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Electrical items
sl: Električni predmeti

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Metal
sl: Kovina

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Mobile phones
sl: Prenosni telefoni

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Newspaper
sl: Časopis

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Paint
sl: Barva

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Paper
sl: Papir

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Paper packaging
sl: Ovijalni papir

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic
sl: Plastika

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic bags
sl: Plastične vreče

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic bottles
sl: Plastenke

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Plastic packaging
sl: Plastična embalaža

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Polyester
sl: Poliester

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Tyres
sl: Gume

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Waste
sl: Odpadki

[ctx: Marble::Placemark|]
en: White goods
sl: Bela tehnika

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wood
sl: Gozdič

[ctx: Marble::Placemark|An active volcano]
en: Active
sl: Aktivno

[ctx: Marble::Placemark|A dormant volcano that will erupt at some point in the future.]
en: Dormant
sl: Mirujoči

[ctx: Marble::Placemark|A volcano considered extinct, it has not erupted within the last 10000 years and likely never will again.]
en: Extinct
sl: Izumrli

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Stratovolcano
sl: Stratovulkan

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Shield volcano
sl: Ščitasti ognjenik

[ctx: Marble::Placemark|A scoria cone volcano.]
en: Scoria cone
sl: Stožčasti ognjenik

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Alternative medicine
sl: Alternativna medicina

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Audiologist
sl: Otolog

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Blood bank
sl: Krvna banka

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Blood donation
sl: Oddaja krvi

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Medical center
sl: Zdravstveno središče

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Clinic
sl: Klinika

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Dentist
sl: Zobozdravnik

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Medical practitioner
sl: Zdravnik

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Hospital
sl: Bolnišnica

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Midwife
sl: Babica

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Optometrist
sl: Okulist

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Physiotherapist
sl: Fizioterapevt

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Podiatrist
sl: Pediker

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Psychotherapist
sl: Psihoterapevt

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Rehabilitation
sl: Rehabilitacija

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Speech therapist
sl: Logoped

[ctx: Marble::Placemark|number of seats a bench provides]
en: %n seats | %n seats
sl[0]: %n sedež
sl[1]: %n sedeža
sl[2]: %n sedeži
sl[3]: %n sedežev

[ctx: Marble::Placemark|A bench provides a backrest to lean against]
en: Has backrest
sl: Ima naslon

[ctx: Marble::Placemark|A bench provides no backrest to lean against]
en: No backrest
sl: Nima naslona

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces are supervised by guards]
en: Is supervised
sl: Je nadzorovan

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces are not supervised by guards]
en: Not supervised
sl: Ni nadzorovan

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 disabled spaces
sl: %1 parkirno mesto za invalida

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 women spaces
sl: %1 Parkirno mesto za ženske

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 parent and child spaces
sl: %1 Parkirno mesto za starše z otroki

[ctx: Marble::Placemark|Parking spaces]
en: %1 spaces with electric chargers
sl: %1 parkirnih mest s polnilnim mestom

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has outdoor surveillance]
en: Has outdoor surveillance
sl: Ima zunanji nadzor

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has indoor surveillance]
en: Has indoor surveillance
sl: Ima notranji nadzor

[ctx: Marble::Placemark|A parking space has public surveillance]
en: Has public surveillance
sl: Ima javni nadzor

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides showers inside or aside]
en: Has shower
sl: Ima tuš

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide showers inside or aside]
en: Has no shower
sl: Nima tuša

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides mattress]
en: Has mattress
sl: Ima žimnico

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide mattress]
en: Has no mattress
sl: Ni žimnic

[ctx: Marble::Placemark|Water is available inside or aside]
en: Has water
sl: Ima vodo

[ctx: Marble::Placemark|Water is not available inside nor aside]
en: Has no water
sl: Nima vode

[ctx: Marble::Placemark|A hut provides toilets]
en: Has toilets
sl: Ima stranišča

[ctx: Marble::Placemark|A hut does not provide toilets]
en: Has no toilets
sl: Ni stranišč

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Reservation is possible
sl: Možna rezervacija

[ctx: Marble::Placemark|]
en: No reservation possible
sl: Ni mogoče rezervirati

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Reservation is required
sl: Rezervacija je obvezna

[ctx: Marble::Placemark|You should make reservation]
en: Reservation is recommended
sl: Rezervacija je priporočljiva

[ctx: Marble::Placemark|Reservation is only possible for members of the organisation running the hut]
en: Only for members
sl: Samo za člane

[ctx: Marble::Placemark|]
en: By %1
sl: Do %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 vehicles
sl: %1 vozil

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 ampere
sl: %1 amperov

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 volt
sl: %1 voltov

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 blue CEE sockets
sl: %1 modre vtičnice CEE

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (16 A)
sl: %1 rdeče vtičnice CEE (16 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (32 A)
sl: %1 rdeče vtičnice CEE (32 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (64 A)
sl: %1 rdeče vtičnice CEE (64 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 red CEE sockets (125 A)
sl: %1 rdeče vtičnice CEE (125 A)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA-5-15P plugs
sl: %1 vtiči NEMA-5-15P

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA-5-20P plugs
sl: %1 vtiči NEMA-5-20P

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA 14-30 sockets
sl: %1 vtičnice NEMA 14-30

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 NEMA 14-50 sockets
sl: %1 vtičnice NEMA 14-50

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Schuko sockets
sl: %1 šuko vtičnice

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 BS 1363 sockets
sl: %1 vtičnice BS 1363

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 1 plugs
sl: %1 vtiči tipa 1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 1 combo plugs
sl: %1 kombinirani vtiči tipa 1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 2 sockets
sl: %1 vtiči tipa 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 2 combo sockets
sl: %1 kombinirani vtiči tipa 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Type 3 sockets
sl: %1 vtiči tipa 3

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 CHAdeMO plugs
sl: %1 vtiči CHAdeMO

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Magne Charge plugs
sl: %1 vtiči Magne Charge

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla standard plugs
sl: %1 Teslini standardni vtiči

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla standard plugs (Supercharger)
sl: %1 Teslini standardni vtiči (super polnilniki)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 Tesla roadster plugs
sl: %1 Teslini vtiči za roadsterje

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum vehicle width: %1
sl: Največja širina vozila: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Maximum vehicle height: %1
sl: Največja višina vozila: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Self-service
sl: Samopostrežba

[ctx: Marble::Placemark|]
en: No self-service
sl: Ni samopostrežbe

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Automated
sl: Avtomatsko

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Manual
sl: Ročno

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Group home
sl: Samski dom

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Nursing home
sl: Materinski dom

[ctx: Marble::Placemark|Like group home but for more independent people, e.g. who have flats]
en: Assisted living
sl: Varovana stanovanja

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Nursing services on a daily basis
sl: Dnevna bolnišnica

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Shelter
sl: Zaklonišče

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Ambulatory care
sl: Ambulanta

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Social welfare services
sl: Socialne storitve

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Employment and workshops for offenders and people with disabilities
sl: Zaposlitev in delavnice za ljudi s posebnimi potrebami

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Pre-packaged food for free or below market price
sl: Predpakirana hrana zastonj ali pod tržno ceno

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Prepared meals for free or below market price
sl: Pripravljeni obroki zastonj ali pod tržno ceno

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Free dairy food (subject to local regulations)
sl: Zastonj mlečna hrana (glede na lokalne predpise)

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For abused
sl: Za zlorabljene

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For children
sl: Za otroke

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For people with physical disabilities
sl: Za osebe s telesnimi okvarami

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For those who suffer of a disease
sl: Za osebe z bolezenskimi težavami

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For drug-addicted
sl: Za odvisnike od drog

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For homeless
sl: Za brezdomce

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For juvenile
sl: Za mlade

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For those with mental/psychological problems
sl: Za osebe z metalnimi oz. psihološkimi težavami

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For migrants
sl: Za begunce

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For orphans
sl: Za sirote

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For elder people
sl: Ta starejše osebe

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For poor or disadvantaged people
sl: Za revne ali prikrajšane osebe

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For unemployed
sl: Za nezaposlene

[ctx: Marble::Placemark|]
en: For victims of crimes
sl: Za žrtve zločinov

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Inscription: %1
sl: Napis: %1

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 places per carriage
sl: %1 mest za kočijo

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 people per hour
sl: %1 oseb na uro

[ctx: Marble::Placemark|]
en: %1 minutes
sl: %1 minut

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is protected from the weather]
en: Has weather protection
sl: Ima zaščito pred slabim vremenom

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is not protected from the weather]
en: No weather protection
sl: Ni zaščite pred vremenskimi vplivi

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is heated]
en: Is heated
sl: Je ogrevano

[ctx: Marble::Placemark|A carriage is not heated]
en: Not heated
sl: Ni ogrevano

[ctx: Marble::Placemark|Bicycles can be transported]
en: Bicycle transportation possible
sl: Možen transport koles

[ctx: Marble::Placemark|Bicycles can only be transported in summer]
en: Bicycle transportation only in summer
sl: Možen transport koles samo poleti

[ctx: Marble::Placemark|Bicyles cannot be transported]
en: Bicycle transportation impossible
sl: Transport koles ni mogoč

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Lit at night
sl: Osvetljeno ponoči

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Lit in winter
sl: Osvetljeno pozimi

[ctx: Marble::Placemark|A ski piste with trees (gladed)]
en: Contains trees
sl: Vsebuje drevesa

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Not patrolled
sl: Ni patruljirano

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for classic style nordic or downhill skiing
sl: Steptano za klasično nordijsko smučanje ali spust

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Mogul piste
sl: Smučarska proga po kucljih

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for free style or skating
sl: Steptano za prosti slog ali drsalni korak

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed for classic and free style skiing
sl: Steptano za klasični in prosti slog smučanja

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Groomed by a smaller snowmobile
sl: Steptano z manjšimi sanmi

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Unmarked piste (backcountry touring)
sl: Neoznačena proga (za turno smuko)

[ctx: Marble::Placemark|A parking space is covered]
en: Is covered
sl: Je pokrito

[ctx: Marble::Placemark|A parking space is not covered]
en: Not covered
sl: Ni pokrito

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Collection times %1
sl: Časi pobiranja %1

[ctx: Marble::Placemark|Entry station of an aerialway]
en: Entry
sl: Vhod

[ctx: Marble::Placemark|Exit station of an aerialway]
en: Exit
sl: Izhod

[ctx: Marble::Placemark|Entry and exit station of an aerialway]
en: Entry and exit
sl: Vhod in izhod

[ctx: Marble::Placemark|Transit only station of an aerialway]
en: No entry or exit
sl: Ni vhoda ali izhoda

[ctx: Marble::Placemark|Entry station of an aerialway during summer]
en: Entry during summer
sl: Vhod poleti

[ctx: Marble::Placemark|Exit station of an aerialway during summer]
en: Exit during summer
sl: Izhod poleti

[ctx: Marble::Placemark|Entry and exit station of an aerialway during summer]
en: Entry and exit during summer
sl: Vhod in izhod poleti

[ctx: Marble::Placemark|Transit only station of an aerialway during summer]
en: No entry or exit during summer
sl: Poleti ni vhoda ali izhoda

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Elevation: %1 m
sl: Višina: %1 m

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Customers only
sl: Samo za stranke

[ctx: Marble::Placemark|The public has an official, legally-enshrined right of access; i.e., it's a right of way]
en: Accessible by anyone
sl: Dostopno za vsakogar

[ctx: Marble::Placemark|Only with permission of the owner on an individual basis.]
en: Private
sl: Zasebno

[ctx: Marble::Placemark|Open to general traffic but permission can be revoked by the owner]
en: Open to general traffic
sl: Odprto za splošni promet

[ctx: Marble::Placemark|No access for the general public]
en: No access
sl: Ni dostopa

[ctx: Marble::Placemark|]
en: no fee
sl: brez nadomestila

[ctx: Marble::Placemark|]
en: formerly <i>%1</i>
sl: predhodno <i>%1</i>

[ctx: Marble::Placemark|Positive floor level]
en: Floor %1
sl: Etaža %1

[ctx: Marble::Placemark|Negative floor level]
en: Basement %1
sl: Pritličje %1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 2, two levels above ground level]
en: Floor 2
sl: Etaža 2

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 1, one level above ground level]
en: Floor 1
sl: Etaža 1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level 0]
en: Ground floor
sl: Pritličje

[ctx: Marble::Placemark|Floor level -1, one level below ground level]
en: Basement 1
sl: Klet 1

[ctx: Marble::Placemark|Floor level -2, two levels below ground level]
en: Basement 2
sl: Klet 2

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wheelchair accessible
sl: Dostopno z invalidskim vozičkom

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Wheelchair inaccessible
sl: Nedostopno z invalidskim vozičkom

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Limited wheelchair accessibility
sl: Omejen dostop z invalidskim vozičkom

[ctx: Marble::Placemark|]
en: Designated wheelchair access
sl: Označen dostop za invalidske vozičke

[ctx: Marble::Placemark|This location does not provide public Internet access]
en: No public Internet access
sl: Ni javnega dostopa do interneta

[ctx: Marble::Placemark|This location provides an unknown type of public Internet access.]
en: Public Internet access available
sl: Na voljo javni dostop do interneta

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here for a fee.]
en: Charged public wifi available
sl: Na voljo plačljiv javni wifi dostop

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here for no cost.]
en: Free public wifi available
sl: Na voljo je zastonj javni wifi

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet access is available here.]
en: Public wifi available
sl: Na voljo javni wifi

[ctx: Marble::Placemark|Public wifi is not available here.]
en: No public wifi
sl: Ni javnega wifi omrežja

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet is available here.]
en: Public wifi available
sl: Na voljo javni wifi

[ctx: Marble::Placemark|Public wireless Internet is available here for no cost.]
en: Free public wifi available
sl: Na voljo zastonj javni wifi

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: International walking route
sl: Mednarodna obhodna peš pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National walking route
sl: Državna obhodna peš pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional walking route
sl: Regionalna obhodna peš pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local walking route
sl: Lokalna obhodna peš pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: International cycling route
sl: Mednarodna kolesarska pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National cycling route
sl: Državna kolesarska pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional cycling route
sl: Regionalna kolesarska pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local cycling route
sl: Lokalna kolesarska pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|State or county road in Texas, USA]
en: Farm to Market Road
sl: Cesta od kmetije do trga

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Regional route
sl: Regionalna pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: National route
sl: Državna pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Municipal route
sl: Mestna pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Territorial route
sl: Pokrajinska pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Local route
sl: Lokalna pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: Prefectural route
sl: Prefekturna pot

[ctx: Marble::RouteRelationModel|]
en: United States route
sl: Pot po Združenih državah

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Visible region
sl: Vidno območje

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Specify region
sl: Navedite območje

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Download Route
sl: Prejmi pot

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Enabled when a route exists
sl: Omogočeno, ko pot obstaja

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Offset from route:
sl: Odmik od poti:

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Selection Method
sl: Način izbiranja

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Number of tiles to download:
sl: Število ploščic za prejem:

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Download Region
sl: Prejmi območje

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Tile type to be downloaded:
sl: Vrste ploščic za prejem:

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Texture tiles
sl: Ploščice teksture

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Vector tiles
sl: Vektorske ploščice

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Allows selection between layer types that are visibly being rendered.
sl: Dovoljuje izbiro med vrstami plasti, ki so vidno upodobljene.

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: There is a limit of %n tile(s) to download. | There is a limit of %n tile(s) to download.
sl[0]: Prejmete lahko največ %n ploščico.
sl[1]: Prejmete lahko največ %n ploščici.
sl[2]: Prejmete lahko največ %n ploščice.
sl[3]: Prejmete lahko največ %n ploščic.

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Approximate size of the tiles to be downloaded
sl: Približna velikost ploščic, ki bodo prejete

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Estimated download size: %1 MB
sl: Ocenjena velikost prejema: %1 MB

[ctx: Marble::DownloadRegionDialog|]
en: Estimated download size: %1 kB
sl: Ocenjena velikost prejema: %1 KB

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: Edit Bookmark
sl: Uredi zaznamek

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Description:
sl: Opis:

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Folder:
sl: Mapa:

[ctx: UiEditBookmarkDialog|]
en: &Add Folder…
sl: Dodaj mapo…

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Untitled Placemark
sl: Neimenovana oznaka kraja

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Relations
sl: Relacije

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Elevation
sl: Višina

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a name for this placemark.
sl: Navedite ime za to oznako kraja.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No ID specified
sl: ID ni naveden

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a ID for this placemark.
sl: Navedite ID za to oznako kraja.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: ID is invalid
sl: ID ni veljaven

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a valid ID for this placemark.
sl: Navedite veljaven ID za to oznako kraja.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: No image specified
sl: Navedene ni nobene slike

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify an icon for this placemark or add a valid tag.
sl: Navedite ikono za to oznako kraja ali dodajte veljavno oznako.

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Invalid icon path
sl: Neveljavna pot do ikone

[ctx: Marble::EditPlacemarkDialog|]
en: Please specify a valid path for the icon file.
sl: Navedite veljavno pot do datoteke z ikono.

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Edit placemark
sl: Uredi oznako kraja

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Show Balloon Popup
sl: Prikaži pojavno obvestilo

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Style, Color
sl: Slog, barva

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Label
sl: Oznaka

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Color:
sl: Barva:

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Scale:
sl: Merilo:

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Icon
sl: Ikona

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Show placemark
sl: Prikaži oznako kraja

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Italics
sl: Ležeče

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Underlined
sl: Podčrtano

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Add image
sl: Dodaj sliko

[ctx: UiEditPlacemarkDialog|]
en: Add link
sl: Dodaj povezavo

[ctx: ElevationWidget|]
en: Elevation:
sl: Višina:

[ctx: ElevationWidget|]
en: above sea level
sl: nad morsko gladino

[ctx: ExternalEditor|]
en: External Map Editor Selection
sl: Izbor zunanjega urejevalnika kart

[ctx: ExternalEditor|]
en: External Map Editor
sl: Zunanji urejevalnik kart

[ctx: ExternalEditor|]
en: Web browser (iD)
sl: Spletni brskalnik (iD)

[ctx: ExternalEditor|]
en: Deactivate to be prompted for a map editor selection next time again. Otherwise, your choice is remembered and will be used automatically in the future. If you want to alter the default map editor later, you can do so in the Marble Settings.
sl: Onemogočite, če želite, da boste naslednjič spet vprašani po izboru urejevalnika kart. V nasprotnem bo vaš izbor shranjen in v prihodnje samodejno uporabljen. Če kasneje želite spremeniti privzeti urejevalnik kart, lahko to storite v nastavitvah programa Marble.

[ctx: ExternalEditor|]
en: Make my selection the default map editor
sl: Shrani izbor kot privzeti urejevalnik kart

[ctx: ExternalEditor|]
en: Editor Details
sl: Podrobnosti urejevalnika

[ctx: ExternalEditor|]
en: Editor Preview
sl: Predogled urejevalnika

[ctx: ExternalEditor|]
en: iD is an OpenStreetMap editor for quick editing tasks and beginners. It requires a web browser.
sl: iD je urejevalnik OpenStreetMap za hitra urejanja in začetnike. Zahteva spletni brskalnik.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: Merkaartor is an OpenStreetMap editor that is powerful and easy to use. It integrates well into the used workspace.
sl: Merkaartor je urejevalnik OpenStreetMap, ki je zmogljiv in preprost za uporabo. Dobro se vključuje v delovni prostor.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: Please ask your system administrator to install %1 on your system.
sl: Prosite svojega sistemskega skrbnika, da namesti %1 na sistem.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: JOSM is a powerful OpenStreetMap editor which is more complex to use than other editors. It is built on the Java platform and therefor runs on all systems for which Java is available but does not integrate well into the workspace. A Java SE-compatible runtime is required.
sl: JOSM je zmogljiv urejevalnik OpenStreetMap, ki je bolj zahteven za uporabo kot drugi urejevalniki. Izgrajen je v okolju Java in zato teče na vseh sistemih, na katerih je Java na voljo. V delovni prostor se ne vključuje dobro. Potrebno je izvajalno okolje združljivo z Java SE.

[ctx: Marble::ExternalEditorDialog|]
en: iD is a very easy to use OpenStreetMap editor, though lacks the power of Merkaartor and JOSM. It runs on all platforms with a web browser.
sl: iD je urejevalnik OpenStreetMap, ki je zelo enostaven za uporabo. Manjkajo mu nekatere zmožnosti programov Merkaartor in JOSM. Teče v spletnem brskalniku na vseh okoljih.

[ctx: QObject|]
en: View Properties
sl: Lastnosti prikaza

[ctx: QObject|]
en: Select filename for KML document
sl: Izberite datoteko za dokument KML

[ctx: FileViewWidget|]
en: File View
sl: Prikaz datotek

[ctx: FileViewWidget|]
en: &Save
sl: &Shrani

[ctx: FileViewWidget|]
en: &Close
sl: Zapri

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Duration:
sl: Trajanje:

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Mode:
sl: Način:

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Smooth
sl: Gladko

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Bounce
sl: Odboj

[ctx: Marble::FlyToEditWidget|]
en: Current map center
sl: Središče trenutne karte

[ctx: Marble::FormattedTextWidget|]
en: Choose image
sl: Izberi sliko

[ctx: Marble::FormattedTextWidget|]
en: All Supported Files (*.png *.jpg *.jpeg)
sl: Vse podprte datoteke (*.png *.jpg *.jpeg)

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Formatted text
sl: Oblikovano besedilo

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: toolBar
sl: orodna vrstica

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Bold
sl: Krepko

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Italics
sl: Ležeče

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Underlined
sl: Podčrtano

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Add image
sl: Dodaj sliko

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Add link
sl: Dodaj povezavo

[ctx: FormattedTextWidget|]
en: Color
sl: Barva

[ctx: GeoDataCoordinates|]
en: W
sl: Z

[ctx: GeoDataCoordinates|]
en: E
sl: V

[ctx: GeoDataCoordinates|]
en: N
sl: S

[ctx: GeoDataCoordinates|]
en: S
sl: J

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Valley
sl: Dolina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Terrain
sl: Teren

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Crater
sl: Krater

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sea
sl: Morje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Manned Landing Site
sl: Mesto pristanka človeške posadke

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Robotic Rover
sl: Robotsko vozilo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unmanned Soft Landing Site
sl: Mesto mehkega pristanka brez človeške posadke

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unmanned Hard Landing Site
sl: Mesto trdega pristanka brez človeške posadke

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mountain
sl: Gora

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City
sl: Mesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: County Capital
sl: Glavno mesto okrožja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: State Capital
sl: Glavno mesto zvezne države

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nation Capital
sl: Glavno mesto države

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nation
sl: Država

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Volcano
sl: Vulkan

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Continent
sl: Celina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Geographic Pole
sl: Geografski pol

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Magnetic Pole
sl: Magnetni pol

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ship Wreck
sl: Razbitina ladje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Air Port
sl: Letališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Observatory
sl: Opazovalnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Military Danger Area
sl: Nevarno vojaško območje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: OSM Site
sl: Portal OSM

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Coordinate
sl: Koordinata

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bookmark
sl: Zaznamek

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Satellite
sl: Satelit

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City Capital
sl: Glavno mesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: National Capital
sl: Glavno mesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Suburb
sl: Predmestje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hamlet
sl: Zaselek

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Locality
sl: Krajevnost

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town
sl: Mesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town Capital
sl: Glavno mesto kraja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Village
sl: Vas

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Village Capital
sl: Center vasi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water
sl: Voda

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Reef
sl: Greben

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wood
sl: Les

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beach
sl: Obala

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wetland
sl: Mokrišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Glacier
sl: Ledenik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ice Shelf
sl: Ledena polica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Scrub
sl: Grmišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cliff
sl: Pečine

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Heath
sl: Vresje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Traffic Signals
sl: Prometna signalizacija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Elevator
sl: Dvigalo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Steps
sl: Stopnice

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unknown Road
sl: Neznana cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Path
sl: Pot

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Footway
sl: Pešpot

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Track
sl: Sled

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cycleway
sl: Kolesarska steza

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Service Road
sl: Vzporedna cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Road
sl: Cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Residential Road
sl: Krajevna cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Living Street
sl: Stanovanjska ulica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Unclassified Road
sl: Neuvrščena cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tertiary Link Road
sl: Povezava na terciarno cesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tertiary Road
sl: Terciarna cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Secondary Link Road
sl: Povezava na stransko cesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Secondary Road
sl: Stranska cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Primary Link Road
sl: Povezava na glavno cesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Primary Road
sl: Glavna cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Raceway
sl: Dirkališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Trunk Link Road
sl: Povezava na magistralno cesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Trunk Road
sl: Magistralna cesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorway Link Road
sl: Povezava na avtocesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorway
sl: Avtocesta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Corridor
sl: Koridor

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Building
sl: Zgradba

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Camping
sl: Kamp

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Youth Hostel
sl: Hostel za mlade

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Guest House
sl: Hiša za goste

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Library
sl: Knjižnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Kindergarten
sl: Vrtec

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: College
sl: Gimnazija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: School
sl: Šola

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: University
sl: Univerza

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Biergarten
sl: Gostilniški vrt

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cafe
sl: Kavarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fast Food
sl: Hitra prehrana

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Restaurant
sl: Restavracija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Dentist
sl: Zobozdravnik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Doctors
sl: Zdravniki

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hospital
sl: Bolnišnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pharmacy
sl: Lekarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Veterinary
sl: Veterinar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: ATM
sl: Bankomat

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bank
sl: Banka

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Archaeological Site
sl: Arheološko najdišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Embassy
sl: Veleposlaništvo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Emergency Phone
sl: Zasilni telefon

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mountain Rescue
sl: Gorska reševalna služba

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water Park
sl: Vodni park

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Community Centre
sl: Središče skupnosti

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fountain
sl: Vodnjak

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Night Club
sl: Nočni klub

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bench
sl: Klop

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Court House
sl: Sodišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fire Station
sl: Gasilni dom

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hunting Stand
sl: Lovska preža

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Police
sl: Policija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Post Box
sl: Poštni predal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Post Office
sl: Pošta

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Prison
sl: Zapor

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Recycling
sl: Reciklaža

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shelter
sl: Zatočišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Telephone
sl: Telefon

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Toilets
sl: Stranišča

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Town Hall
sl: Mestna hiša

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Waste Basket
sl: Koš za smeti

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drinking Water
sl: Pitna voda

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Graveyard
sl: Pokopališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Charging Station
sl: Polnilna postaja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Wash
sl: Avtopralnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Social Facility
sl: Socialno skrbstvo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: City Wall
sl: Mestni zid

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gate
sl: Vrata

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Lift Gate
sl: Dvižna vrata

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wall
sl: Zid

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Peak
sl: Vrh

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tree
sl: Drevo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cave Entrance
sl: Vhod v podzemsko jamo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beverages
sl: Pijače

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hifi
sl: Hi-Fi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Liquor Store
sl: Trgovina s pijačami

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bakery
sl: Pekarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Butcher
sl: Mesar

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Confectionery
sl: Slaščičarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Convenience Shop
sl: Trgovinica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Greengrocer
sl: Prodajalna zelenjave

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Seafood Shop
sl: Ribarnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Department Store
sl: Veleblagovnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bag Shop
sl: Trgovina s torbami

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Clothes Shop
sl: Trgovina z oblačili

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Fashion Shop
sl: Modna trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Jewelry Shop
sl: Draguljarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shoe Shop
sl: Trgovina s čevlji

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Variety Store
sl: Trgovina z mešanim blagom

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Beauty Services
sl: Kozmetične storitve

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Chemist
sl: Trgovina s kemikalijami

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cosmetics
sl: Kozmetika

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hairdresser
sl: Frizerski salon

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Optician
sl: Optika

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Perfumery
sl: Parfumerija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hardware Store
sl: Železnina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Florist
sl: Cvetličarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Furniture Store
sl: Trgovina s pohištvom

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Electronics Shop
sl: Trgovina z elektroniko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mobile Phone Shop
sl: Trgovina s prenosnimi telefoni

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Shop
sl: Kolesarska trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Dealer
sl: Avto trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Repair Shop
sl: Avtomehanična delavnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Parts
sl: Trgovina z avtodeli

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorcycle Shop
sl: Trgovina z motorji

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Outdoor Shop
sl: Trgovina z pohodniško opremo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sports Shop
sl: Športna trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Printing Services
sl: Storitve tiskanja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Art Shop
sl: Umetniška trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Musical Instrument Shop
sl: Trgovina z glasbenimi inštrumenti

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Photo Shop
sl: Foto trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bookshop
sl: Knjigarna

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gift Shop
sl: Trgovina z darili

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stationery
sl: Papirnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Laundry
sl: Pralnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pet Shop
sl: Trgovina z domačimi živalmi

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Toy Store
sl: Trgovina z igračami

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Travel Agency
sl: Potovalna agencija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Deli
sl: Delikatesa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tobacco Shop
sl: Trgovina s tobačnimi izdelki

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tea Shop
sl: Trgovina s čaji

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Computer Shop
sl: Računalniška trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Garden Centre
sl: Vrtni center

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shop
sl: Trgovina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bridge
sl: Most

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Lighthouse
sl: Svetilnik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pier
sl: Pomol

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Water Tower
sl: Vodni stolp

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wind Mill
sl: Mlin na veter

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Communications Tower
sl: Komunikacijski stolp

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tourist Attraction
sl: Turistična znamenitost

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Artwork
sl: Umetniški izdelek

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Castle
sl: Grad

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cinema
sl: Kino

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Information
sl: Informacije

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Monument
sl: Spomenik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Museum
sl: Muzej

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ruin
sl: Razvalina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Theatre
sl: Gledališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Theme Park
sl: Tematski park

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: View Point
sl: Razgledna točka

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Zoo
sl: Živalski vrt

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Alpine Hut
sl: Planinska koča

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Wilderness Hut
sl: Gozdarska koča

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Memorial
sl: Spominsko obeležje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Aerodrome
sl: Letališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Helipad
sl: Helikopterska ploščad

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Gate
sl: Letališki vhod

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Runway
sl: Vzletno-pristajalna steza

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Apron
sl: Letališka ploščad

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Taxiway
sl: Steza za letala

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Airport Terminal
sl: Letališki terminal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bus Station
sl: Avtobusna postaja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bus Stop
sl: Avtobusno postajališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Sharing
sl: Souporaba avtomobila

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Gas Station
sl: Črpalka

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Parking
sl: Parkirišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Parking Space
sl: Parkirno mesto

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Platform
sl: Platforma

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Rental
sl: Izposoja koles

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Car Rental
sl: Izposoja avtomobilov

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Rental
sl: Najem smuči

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Taxi Rank
sl: Postajališče za taksije

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Train Station
sl: Železniška postaja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tram Stop
sl: Tramvajska postaja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bicycle Parking
sl: Parkirišče za kolesa

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Motorcycle Parking
sl: Parkirišče za motorje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Subway Entrance
sl: Vhod v podzemno železnico

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Speed Camera
sl: Hitra kamera

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Place Of Worship
sl: Molilnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bahai
sl: Bahajsko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Buddhist
sl: Budistično

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Christian
sl: Krščansko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Muslim
sl: Muslimansko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Hindu
sl: Hindujsko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Jain
sl: Džainistično

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Jewish
sl: Židovsko

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Shinto
sl: Šintoistično

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sikh
sl: Sikhistično

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Taoist
sl: Taoistično

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Golf Course
sl: Igrišče za golf

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Playground
sl: Igrišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Pitch
sl: Peskovnik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sports Centre
sl: Športno središče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stadium
sl: Stadion

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Swimming Pool
sl: Plavalni bazen

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Miniature Golf Course
sl: Igrišče za minigolf

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Allotments
sl: Vrtički

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Basin
sl: Kotlina

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cemetery
sl: Pokopališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Commercial
sl: Trgovine

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Construction
sl: Grajenje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Farmland
sl: Kmetijska zemlja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Farmyard
sl: Kmečko dvorišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Garages
sl: Garaže

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Grass
sl: Trava

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Industrial
sl: Industrija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Landfill
sl: Odlagališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Meadow
sl: Travnik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Military
sl: Vojska

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Quarry
sl: Kamnolom

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway
sl: Železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Reservoir
sl: Zajetje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Residential
sl: Naselje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Retail
sl: Maloprodaja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Orchard
sl: Sadovnjak

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Vineyard
sl: Vinograd

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Rail
sl: Železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Narrow Gauge
sl: Ozka soteska

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Tram
sl: Tramvaj

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Light Rail
sl: Mestna železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Abandoned Railway
sl: Zapuščena železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Subway
sl: Podzemna železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Preserved Railway
sl: Ohranjena železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Miniature Railway
sl: Miniaturna železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway Construction
sl: Gradnja železnice

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Monorail
sl: Enotirna železnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Funicular Railway
sl: Vzpenjača

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Power Tower
sl: Energijski stolp

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Aerialway Station
sl: Postaja žičnice

[ctx: GeoDataPlacemark|A pylon supporting the aerialway cable e.g. on a ski lift]
en: Pylon
sl: Stolp

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Cable Car
sl: Gondolska žičnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Chair Lift
sl: Sedežnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Mixed Lift
sl: Mešana žičnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drag Lift
sl: Vlečno dvigalo

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: T-Bar
sl: Vlečnica za dva

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: J-Bar
sl: Vlečnica za enega

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Platter
sl: Plošča

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Rope Tow
sl: Vlečna vrv

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Magic Carpet
sl: Magična preproga

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Zip Line
sl: Zip line

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Goods
sl: Blago

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Downhill Piste
sl: Proga za smuk

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Nordic Piste
sl: Proga za nordijsko smučanje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Skitour
sl: Smučarska tura

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sled Piste
sl: Proga za sanke

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Winter Hike
sl: Zimski pohod

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Sleigh Piste
sl: Sankaška proga

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ice Skate
sl: Drsališče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Snow Park
sl: Snežni park

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Playground
sl: Smučarsko igrišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ski Jump
sl: Smučarska skakalnica

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 1)
sl: Administrativna meja (stopnja 1)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 2)
sl: Administrativna meja (stopnja 2)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 3)
sl: Administrativna meja (stopnja 3)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 4)
sl: Administrativna meja (stopnja 4)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 5)
sl: Administrativna meja (stopnja 5)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 6)
sl: Administrativna meja (stopnja 6)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 7)
sl: Administrativna meja (stopnja 7)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 8)
sl: Administrativna meja (stopnja 8)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 9)
sl: Administrativna meja (stopnja 9)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 10)
sl: Administrativna meja (stopnja 10)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Admin Boundary (Level 11)
sl: Administrativna meja (stopnja 11)

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Boundary (Maritime)
sl: Pomorska meja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Land Mass
sl: Kopno

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Urban Area
sl: Mestno območje

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: International Date Line
sl: Mednarodna datumska meja

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Bathymetry
sl: Batimetrija

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Canal
sl: Kanal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Drain
sl: Odtočni kanal

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Ditch
sl: Jarek

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Stream
sl: Hudournik

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: River
sl: Reka

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Weir
sl: Jez

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Crosswalk
sl: Križišče

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Railway Crossing
sl: Železniški prehod

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Door
sl: Vrata

[ctx: GeoDataPlacemark|]
en: Room
sl: Soba

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Detour
sl: Obvoz

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Ferry Route
sl: Pot trajekta

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Train
sl: Vlak

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Subway
sl: Podzemna železnica

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Tram
sl: Tramvaj

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Bus
sl: Avtobus

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Trolley Bus
sl: Trolejbus

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Bicycle Route
sl: Kolesarska pot

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Mountainbike Route
sl: Pot za gorska kolesa

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Walking Route
sl: Peš pot

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Hiking Route
sl: Sprehajalna pot

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Bridleway
sl: Pohodna pot

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Inline Skates Route
sl: Pot za rolkanje

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Downhill Piste
sl: Smuk proga

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Nordic Ski Trail
sl: Proga za nordijsko smučanje

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Skitour
sl: Smučarska proga

[ctx: GeoLineStringGraphicsItem|]
en: Sled Trail
sl: Sankaška proga

[ctx: QObject|]
en: Could not convert <maximum> child text content to integer. Was: '%1'
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti <maximum> podrejene vsebine besedila v celo število. Bilo je:  '%1'

[ctx: QObject|]
en: Could not convert <minimum> child text content to integer. Was: '%1'
sl: Ni bilo mogoče pretvoriti <minimum> podrejene vsebine besedila v celo število. Bilo je:  '%1'

[ctx: QObject|]
en: Parsing failed line %1. Still %n unclosed tag(s) after document end.  | Parsing failed line %1. Still %n unclosed tag(s) after document end.
sl[0]: Razčlenitev besedila ni uspela v vrstici %1. Po koncu dokumenta je ostala še vedno %n nezaključena oznaka.
sl[1]: Razčlenitev besedila ni uspela v vrstici %1. Po koncu dokumenta sta ostali še vedno %n nezaključeni oznaki.
sl[2]: Razčlenitev besedila ni uspela v vrstici %1. Po koncu dokumenta so ostali še vedno %n nezaključene oznake.
sl[3]: Razčlenitev besedila ni uspela v vrstici %1. Po koncu dokumenta je ostalo še vedno %n nezaključenih oznak.

[ctx: QObject|]
en: Error parsing file at line: %1 and column %2 .
sl: Napaka razčlenjevanja datoteke v vrstici %1 in stolpcu %2.

[ctx: QObject|]
en: This is an Invalid File
sl: To ni veljavna datoteka

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Popularity
sl: Priljubljenost

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|Popularity index]
en: PopIndex
sl: KazaloPriljubljenosti

[ctx: Marble::GeoDataTreeModel|]
en: Playlist
sl: Seznam predvajanja

[ctx: Marble::TargetModel|]
en: Current Location: %1
sl: Trenutni položaj: %1

[ctx: Marble::TargetModel|]
en: Home
sl: Domov

[ctx: Marble::GoToDialog|]
en: Address or search term
sl: Naslov ali iskalni niz

[ctx: QObject|Number of search results]
en: %n result(s) found. | %n result(s) found.
sl[0]: Najden je bil %n rezultat.
sl[1]: Najdena sta bila %n rezultata.
sl[2]: Najdeni so bili %n rezultati.
sl[3]: Najdenih je bilo %n rezultatov.

[ctx: GoTo|]
en: Go To…
sl: Pojdi na…

[ctx: GoTo|]
en: Enter a search term and press Enter. <a href="https://userbase.kde.org/Marble/Search">Details…</a>
sl: Vnesite iskalni niz in pritisnite Enter. <a href="http://userbase.kde.org/Marble/Search">Podrobnosti…</a>

[ctx: GoTo|]
en: Browse
sl: Prebrskaj

[ctx: GoTo|]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Select a geographic region
sl: Izberite zemljepisno območje

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Northern Latitude
sl: Severna širina

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: &N
sl: S

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Western Longitude
sl: Zahodna dolžina

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: &W
sl: Z

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Eastern Longitude
sl: Vzhodna dolžina

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: &E
sl: V

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: Southern Latitude
sl: Južna širina

[ctx: LatLonBoxWidget|]
en: &S
sl: J

[ctx: Marble::LatLonEdit|]
en: '
sl: ′

[ctx: Marble::LatLonEdit|]
en: "
sl: ″

[ctx: Marble::LatLonEdit|East, the direction]
en: E
sl: V

[ctx: Marble::LatLonEdit|West, the direction]
en: W
sl: Z

[ctx: Marble::LatLonEdit|North, the direction]
en: N
sl: S

[ctx: Marble::LatLonEdit|South, the direction]
en: S
sl: J

[ctx: LegendWidget|]
en: Legend
sl: Legenda

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Install
sl: Namesti

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Upgrade
sl: Nadgradi

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: Marble::MapItemDelegate|]
en: Open
sl: Odpri

[ctx: MapThemeDownloadDialog|]
en: Install Maps
sl: Namesti karte

[ctx: QObject|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Globe View
sl: Prikaz globusa

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Spherical view
sl: Sferični prikaz

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Mercator View
sl: Mercatorjev prikaz

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Flat View
sl: Ploski prikaz

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Gnomonic view
sl: Gnomonski prikaz

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Stereographic view
sl: Stereografski prikaz

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Lambert Azimuthal Equal-Area view
sl: Pogled: Lambertova azimutalna z enako površino

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Azimuthal Equidistant view
sl: Pogled: Azimutalna ekvidistančna

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Perspective Globe view
sl: Prikaz globusa v perspektivi

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Show Large Icons
sl: Pokaži velike ikone

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Favorite
sl: Priljubljene

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Create a New Map...
sl: Ustvari novo karto...

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: &Delete Map Theme
sl: Izbriši temo karte

[ctx: Marble::MapViewWidget|]
en: Are you sure that you want to delete "%1"?
sl: Ali ste prepričani, da želite izbrisati "%1?

[ctx: MapViewWidget|]
en: Map View
sl: Prikaz karte

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Projection
sl: &Projekcija

[ctx: MapViewWidget|]
en: Globe
sl: Globus

[ctx: MapViewWidget|]
en: Flat Map
sl: Ploska karta

[ctx: MapViewWidget|]
en: Mercator
sl: Mercatorjeva

[ctx: MapViewWidget|]
en: Gnomonic
sl: Gnomonska

[ctx: MapViewWidget|]
en: Stereographic
sl: Stereografska

[ctx: MapViewWidget|]
en: Lambert Azimuthal Equal Area
sl: Lambertova azimutalna z enako površino

[ctx: MapViewWidget|]
en: Azimuthal Equidistant
sl: Azimutalna ekvidistančna

[ctx: MapViewWidget|]
en: Vertical Perspective Globe
sl: Navpična perspektiva globusa

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Celestial Body
sl: Nebesno telo

[ctx: MapViewWidget|]
en: &Theme
sl: &Tema

[ctx: MapViewWidget|]
en: Here you can choose the preferred map view from different topics.
sl: Tu lahko izberete prednostni prikaz karte iz različnih tem.

[ctx: Marble::PreviewDialog|]
en: Preview Map
sl: Predogled karte

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Error while parsing
sl: Napaka med razčlenjevanjem

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Wizard cannot parse server's response
sl: Čarovnik ne more razčleniti odgovora strežnika

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Server is not an OWS Server.
sl: Strežnik ni OWS Server.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Web Mercator (epsg:3857)
sl: Spletna Mercatorjeva (epsg:3857)

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Equirectangular (epsg:4326)
sl: Enakostranična (epsg:4326)

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Equirectangular (crs:84)
sl: Enakostranična (crs:84)

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Tile Projection:
sl: Projekcija ploščice:

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Tile Matrix Set:
sl: Nabor matrike ploščice:

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Preview Image
sl: Slika za predogled

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Base Tile
sl: Osnovna ploščica

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Legend Image
sl: Slika za legendo

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The %1 could not be downloaded.
sl: %1 ni bilo mogoče prenesti sem.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The %1 could not be downloaded successfully. The server replied:
    
    %2
sl: %1 ni bilo mogoče uspešno prenesti sem. Strežnik je odgovoril:
    
    %2

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving failed
sl: Arhiviranje ni uspelo

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving process cannot be started.
sl: Opravila arhiviranja ni bilo mogoče zagnati.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Archiving process crashed.
sl: Opravilo arhiviranja se je nepredvideno prekinilo.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Source Image
sl: Izvorna slika

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a source image.
sl: Navedite izvorno sliko.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The source image you specified does not exist. Please specify a different one.
sl: Navedena izvorna slika ne obstaja. Navedite drugo.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: The source image you specified does not seem to be an image. Please specify a different image file.
sl: Videti je, da navedena izvorna slika ni slika. Navedite drugo slikovno datoteko.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Map Title
sl: Naslov karte

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a map title.
sl: Navedite naslov karte.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Map Name
sl: Ime karte

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a map name.
sl: Navedite ime karte.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify another map name, since there is already a map named "%1".
sl: Karta z imenom »%1« že obstaja. Navedite drugo ime karte.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Please specify a preview image.
sl: Navedite sliko za predogled.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Problem while creating files
sl: Težava med ustvarjanjem datotek

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: Check if a theme with the same name exists.
sl: Preverite, ali tema z enakim imenom že obstaja.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: WMS Server
sl: Strežnik WMS

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: <h4>WMS Server</h4>Please choose a <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service">WMS</a> server or enter a custom server URL.
sl: <h4>Strežnik WMS</h4>Izberite strežnik <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service">WMS</a> ali vnesite naslov strežnika po meri.

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: WMTS Server
sl: Strežnik WMS

[ctx: Marble::MapWizard|]
en: <h4>WMTS Server</h4>Please choose a <a href="https://de.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Tile_Service">WMTS</a> server or enter a custom server URL.
sl: <h4>Strežnik WMTS</h4>Izberite strežnik <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service">WMTS</a> ali vnesite naslov strežnika po meri.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Theme Creation Wizard
sl: Čarovnik za ustvarjanje teme karte

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Welcome to the Map Creation Wizard!</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">We will guide you through the process of creating a map theme for Marble. In the end you will have your own map that you can view in Marble.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose the source that you want to use for the data of your map theme:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Dobrodošli v čarovniku za ustvarjanje karte!</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Vodili vas bomo skozi postopek ustvarjanje teme karte za Marble. Na koncu boste imeli svojo lastno karto, ki si jo boste lahko ogledali v programu Marble.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite vir podatkov, ki jih želite uporabiti za temo svoje karte:</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Connects to a server on the Internet. The map data is queried via the WMS protocol.
sl: Poveže se s strežnikom na internetu. Podatke za karto se pridobi preko protokola WMS.

[ctx: MapWizard|]
en: You need to provide a bitmap image of a world map that is stored on disk.
sl: Podati morate bitno sliko karte sveta, ki je shranjena na disku.

[ctx: MapWizard|]
en: A single image showing the whole world
sl: Ena slika, ki prikazuje ves svet

[ctx: MapWizard|]
en: Connects to a server on the Internet. The map data is queried via a static URL.
sl: Poveže se s strežnikom na internetu. Podatke za karto se pridobi z nespremenljivega naslova URL.

[ctx: MapWizard|]
en: Online map providing indexed tiles (e.g. Open Street Map)
sl: Spletna karta, ki ponuja oštevilčene ploščice (npr. OpenStreetMap)

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">WMS Server</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose a <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">WMS</span></a> server or enter a custom server URL.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Strežnik WMS</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite strežnik <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Web_Map_Service"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">WMS</span></a> ali vnesite naslov URL strežnika po meri.</p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: WMS Server:
sl: Strežnik WMS:

[ctx: MapWizard|]
en: Custom
sl: Po meri

[ctx: MapWizard|]
en: URL:
sl: Naslov URL:

[ctx: MapWizard|]
en: Enter the base Url of the WMS service (e.g. <i>https://www.wms.nrw.de/geobasis/wms_nw_dop_overlay</i>)
sl: Vnesite osnovni Url storitve WMS (npr. <i>https://www.wms.nrw.de/geobasis/wms_nw_dop_overlay</i>)

[ctx: MapWizard|]
en: Wms-Service:
sl: Storitev Wms:

[ctx: MapWizard|]
en: Layer Selection
sl: Izbira plasti

[ctx: MapWizard|]
en: Choose your Layer(s):
sl: Izberite vaše plast(i):

[ctx: MapWizard|]
en: Search:
sl: Poišči:

[ctx: MapWizard|]
en: The order in which multiple layers are selected directly affects their rendering order.
sl: Vrstni red izbire plasti vpliva na vrstni red njihovega upodabljanja.

[ctx: MapWizard|]
en: Enable this to select multiple layers without keyboard shortcuts (Shift, Ctrl, Ctrl+A, …)
sl: Omogoči to za izbiro več plasti brez bližnjic na tipkovnici (Shift, Ctrl, Ctrl+A, …)

[ctx: MapWizard|]
en: Multiple Selections
sl: Večkratne izbire

[ctx: MapWizard|]
en: Custom Backdrop
sl: Ozadje scene po meri

[ctx: MapWizard|]
en: Tile Projection:
sl: Projekcija ploščice:

[ctx: MapWizard|]
en: Indicates the projection in which the tiles are rendered.
sl: Kaže projekcijo v kateri so ploščice upodobljene.

[ctx: MapWizard|]
en: Tile Format:
sl: Format ploščice:

[ctx: MapWizard|]
en: Indicates the file format of the tiles.
sl: Kaže format datoteke ploščic.

[ctx: MapWizard|]
en: Layer Info
sl: Informacije o plasti

[ctx: MapWizard|]
en: Service Info
sl: Storitve informacij

[ctx: MapWizard|]
en: Customize Backdrop
sl: Prilagodite ozadje scene

[ctx: MapWizard|]
en: Preset Layers
sl: Prednastavite plasti

[ctx: MapWizard|]
en: XYZ Server Url
sl: Url strežnika XYZ

[ctx: MapWizard|]
en: The XYZ server needs to provide map tiles in Mercator projection.
sl: Strežnik XYZ mora zagotoviti delčke zemljevida v Mercatorjevi projekciji.

[ctx: MapWizard|]
en: Color
sl: Barva

[ctx: MapWizard|]
en: Select Color
sl: Izberite barvo

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">World Map Bitmap Image</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please choose the location of a world map that is stored in a single image file (JPG, PNG, etc.). It needs to be provided in <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Equirectangular_projection"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">Equirectangular projection</span></a>, so the shape should look like this (size ratio: 2:1):</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><img src=":/data/svg/worldmap.svg" width="150" /></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Bitna slika karte sveta</span></p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px; font-weight:600;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite mesto karte sveta, ki je shranjena v eni slikovni datoteki (JPG, PNG, itd.). Na voljo mora biti v <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Equirectangular_projection"><span style=" text-decoration: underline; color:#0057ae;">ekvidistančni valjasti projekciji</span></a>, njena oblika pa mora biti podobna tej (merilo 2:1):</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><img src=":/data/svg/worldmap.svg" width="150" /></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Source Image:
sl: Izvorna slika:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">URL Scheme for Indexed Tiles</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Please enter the URL used for downloading individual tiles. Use the placeholders </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{x}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{y}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, and </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{zoomLevel}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> to reference a tile from the index.</span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Shema naslovov URL za oštevilčene ploščice</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Vnesite naslov URL za prejem posameznih ploščic. Za sklicevanje na oštevilčeno ploščico uporabite vsebnike </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{x}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">, </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{y}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> in </span><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-style:italic;">{zoomLevel}</span><span style=" font-family:'Sans Serif';">.</span></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: URL Scheme:
sl: Shema naslovov URL:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">General Information</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Please specify a title, a name and an icon for your new map. Add a description to let users know what your map is about. </span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Bitstream Vera Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Splošni podatki</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Navedite naslov, ime in ikono vaše nove karte. Da bodo uporabniki vedeli, kaj prikazuje karta, dodajte še opis.</span></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Map Title:
sl: Naslov karte:

[ctx: MapWizard|]
en: A short concise name for your map theme.
sl: Kratko in jedrnato ime za vašo temo karte.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Name:
sl: Ime karte:

[ctx: MapWizard|]
en: The lowercase map theme id.
sl: Id teme karte v malih črkah.

[ctx: MapWizard|]
en: The folder name of your new theme.
sl: Ime mape vaše nove teme.

[ctx: MapWizard|]
en: Description:
sl: Opis:

[ctx: MapWizard|]
en: A short description of your map theme. Here you can provide information about the purpose, origin, copyright and license of the data used in your map theme.
sl: Kratek opis vaše teme karte. Sem lahko vnesete podatke o namenu, izvoru, avtorskih pravicah in licenci podatkov, ki jih karta uporablja.

[ctx: MapWizard|]
en: It will appear in a tool tip and may contain HTML formatting.
sl: Prikazan bo v orodnem namigu in lahko vsebuje oblikovanje s HTML.

[ctx: MapWizard|]
en: Preview Image:
sl: Slika za predogled:

[ctx: MapWizard|]
en: preview image
sl: slika za predogled

[ctx: MapWizard|]
en: Change…
sl: Spremeni…

[ctx: MapWizard|]
en: <b>Optional: Addition of a Map Key</b>
sl: <b>Neobvezno: Dodatek ključa zemljevida</b>

[ctx: MapWizard|]
en: Legend Image:
sl: Slika za legendo:

[ctx: MapWizard|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Summary</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Congratulations! You have entered all the data that is necessary to create your map theme. Check the summary below carefully and press the &quot;Finish&quot; button to create the theme. </p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Please consider contributing the map theme back to the Marble community if the license and the terms of use allow for it.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Povzetek</span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Čestitamo! Vnesli ste vse podatke, ki so potrebni za ustvaritev vaše karte. Skrbno preverite spodnji povzetek in kliknite gumb »Končaj«, da ustvarite karto.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Če licenca in pogoji uporabe to omogočajo, vas prosimo, da karto prispevate skupnosti uporabnikov programa Marble.</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p></body></html>

[ctx: MapWizard|]
en: Map name goes here.
sl: Sem gre ime karte.

[ctx: MapWizard|]
en: Map Theme:
sl: Tema karte:

[ctx: MapWizard|]
en: Map theme goes here.
sl: Sem gre tema karte.

[ctx: MapWizard|]
en: Thumbnail
sl: Predogledna sličica

[ctx: MapWizard|]
en: Preview Map
sl: Predogled karte

[ctx: QObject|]
en: Marble Virtual Globe
sl: Navidezni globus Marble

[ctx: QObject|]
en: <b>Active Development Team of Marble</b>
sl: <b>Dejavna razvojna ekipa programa Marble</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>Torsten Rahn <a href="mailto:rahn@kde.org">rahn@kde.org</a><br /><i>Developer and Original Author</i></p>
sl: <p>Torsten Rahn <a href="mailto:rahn@kde.org">rahn@kde.org</a><br /><i>Razvijalec izvirni avtor</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dennis Nienh&uuml;ser <a href="mailto:nienhueser@kde.org">nienhueser@kde.org</a><br /><i>Routing, Navigation, Mobile</i></p>
sl: <p>Dennis Nienh&uuml;ser <a href="mailto:nienhueser@kde.org">nienhueser@kde.org</a><br /><i>Usmerjanje, navigacija, mobilna različica</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bernhard Beschow <a href="mailto:bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>WMS Support, Mobile, Performance</i></p>
sl: <p>Bernhard Beschow <a href="mailto:bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Podpora za WMS, mobilna različica, pohitritve</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Friedrich W. H. Kossebau, <a href="mailto:kossebau@kde.org">kossebau@kde.org</a><br /><i>Plasma Integration, Bugfixes</i></p>
sl: <p>Friedrich W. H. Kossebau, <a href="mailto:kossebau@kde.org">kossebau@kde.org</a><br /><i>Vključitev v okolje Plasma, popravki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Thibaut Gridel <a href="mailto:tgridel@free.fr">tgridel@free.fr</a><br /><i>Geodata</i></p>
sl: <p>Thibaut Gridel <a href="mailto:tgridel@free.fr">tgridel@free.fr</a><br /><i>Geodetski podatki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Jens-Michael Hoffmann <a href="mailto:jensmh@gmx.de">jensmh@gmx.de</a><br /><i>OpenStreetMap Support, Download Management</i></p>
sl: <p>Jens-Michael Hoffmann <a href="mailto:jensmh@gmx.de">jensmh@gmx.de</a><br /><i>Podpora za OpenStreetMaP, upravljanje prejemanj</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Florian E&szlig;er <a href="mailto:f.esser@rwth-aachen.de">f.esser@rwth-aachen.de</a><br /><i>Elevation Profile</i></p>
sl: <p>Florian E&szlig;er <a href="mailto:f.esser@rwth-aachen.de">f.esser@rwth-aachen.de</a><br /><i>Višinski profil</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Wes Hardaker <a href="mailto:marble@hardakers.net">marble@hardakers.net</a><br /><i>Amateur Radio Support</i></p>
sl: <p>Wes Hardaker <a href="mailto:marble@hardakers.net">marble@hardakers.net</a><br /><i>Podpora za amaterski radio</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bastian Holst, <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Online Services Support</i></p>
sl: <p>Bastian Holst, <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Podpora za spletne storitve</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Satellites</i></p>
sl: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Sateliti</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Planetary Satellites</i></p>
sl: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Sateliti planetov</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Niko Sams <a href="mailto:niko.sams@gmail.com">niko.sams@gmail.com</a><br /><i>Routing, Elevation Profile</i></p>
sl: <p>Niko Sams <a href="mailto:niko.sams@gmail.com">niko.sams@gmail.com</a><br /><i>Usmerjanje, višinski profil</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>KML and Windows Support</i></p>
sl: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>KML in podpora za Windows</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Eckhart W&ouml;rner <a href="mailto:kde@ewsoftware.de">kde@ewsoftware.de</a><br /><i>Bugfixes</i></p>
sl: <p>Eckhart W&ouml;rner <a href="mailto:kde@ewsoftware.de">kde@ewsoftware.de</a><br /><i>Popravki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Developers</b>
sl: <b>Razvijalci</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>M&eacute;d&eacute;ric Boquien <a href="mailto:mboquien@free.fr">mboquien@free.fr</a><br /><i>Astronomical Observatories</i></p>
sl: <p>M&eacute;d&eacute;ric Boquien <a href="mailto:mboquien@free.fr">mboquien@free.fr</a><br /><i>Astronomski observatoriji</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Harshit Jain <a href="mailto:sonu.itbhu@googlemail.com">sonu.itbhu@googlemail.com</a><br /><i>Planet Filter, Bugfixes</i></p>
sl: <p>Harshit Jain <a href="mailto:sonu.itbhu@googlemail.com">sonu.itbhu@googlemail.com</a><br /><i>Filter za planete, popravki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Proxy Support</i></p>
sl: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Podpora za posredniške strežnike</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Pino Toscano <a href="mailto:pino@kde.org">pino@kde.org</a><br /><i>Network plugins</i></p>
sl: <p>Pino Toscano <a href="mailto:pino@kde.org">pino@kde.org</a><br /><i>Omrežni vstavki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Henry de Valence <a href="mailto:hdevalence@gmail.com">hdevalence@gmail.com</a><br /><i>Marble Runners, World-Clock Plasmoid</i></p>
sl: <p>Henry de Valence <a href="mailto:hdevalence@gmail.com">hdevalence@gmail.com</a><br /><i>Zaganjalniki, plasmoid Svetovna ura</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Magnus Valle<br /><i>Historical Maps</i></p>
sl: <p>Magnus Valle<br /><i>Zgodovinske karte</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Inge Wallin <a href="mailto:inge@lysator.liu.se">inge@lysator.liu.se</a><br /><i>Original Co-Maintainer</i></p>
sl: <p>Inge Wallin <a href="mailto:inge@lysator.liu.se">inge@lysator.liu.se</a><br /><i>Prvotni sovzdrževalec</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Development &amp; Patches:</i> Simon Schmeisser, Claudiu Covaci, David Roberts, Nikolas Zimmermann, Jan Becker, Stefan Asserh&auml;ll, Laurent Montel, Prashanth Udupa, Anne-Marie Mahfouf, Josef Spillner, Frerich Raabe, Frederik Gladhorn, Fredrik H&ouml;glund, Albert Astals Cid, Thomas Zander, Joseph Wenninger, Kris Thomsen, Daniel Molkentin  </p>
sl: <p><i>Razvoj in popravki:</i> Simon Schmeisser, Claudiu Covaci, David Roberts, Nikolas Zimmermann, Jan Becker, Stefan Asserh&auml;ll, Laurent Montel, Prashanth Udupa, Anne-Marie Mahfouf, Josef Spillner, Frerich Raabe, Frederik Gladhorn, Fredrik H&ouml;glund, Albert Astals Cid, Thomas Zander, Joseph Wenninger, Kris Thomsen, Daniel Molkentin  </p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Platforms &amp; Distributions:</i> Tim Sutton, Christian Ehrlicher, Ralf Habacker, Steffen Joeris, Marcus Czeslinski, Marcus D. Hanwell, Chitlesh Goorah, Sebastian Wiedenroth, Christophe Leske</p>
sl: <p><i>Okolja in distribucije:</i> Tim Sutton, Christian Ehrlicher, Ralf Habacker, Steffen Joeris, Marcus Czeslinski, Marcus D. Hanwell, Chitlesh Goorah, Sebastian Wiedenroth, Christophe Leske</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Artwork:</i> Nuno Pinheiro, Torsten Rahn</p>
sl: <p><i>Grafična podoba:</i> Nuno Pinheiro, Torsten Rahn</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Join us</b>
sl: <b>Pridružite se nam</b>

[ctx: QObject|]
en: <p>You can reach the developers of the Marble Project at <a href="mailto:marble-devel@kde.org">marble-devel@kde.org</a></p>
sl: <p>Razvijalcem projekta Marble lahko e-pošto pošljete na <a href="mailto:marble-devel@kde.org">marble-devel@kde.org</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>ESA - Summer of Code in Space</b>
sl: <b>ESA – Summer of Code in Space</b>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in ESA SoCiS for their successful work on Marble:</p>
sl: <p>Ekipa projekta Marble se zahvaljuje članom, ki so sodelovali v ESA SoCiS in uspešno prispevali k razvoju programa Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Judit Bartha, <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com"> bartha.m.judit@gmail.com </a><br /><i>Project: Improving Marble's Satellite maps using Sentinel-2 mission data</i></p>
sl: <p>Judit Bartha, <a href="mailto:bartha.m.judit@gmail.com"> bartha.m.judit@gmail.com </a><br /><i>Projekt: izboljšava kart satelitov v Marble z uporabo podatkov misije Sentinel-2</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ana Badescu, <a href="mailto:anabee.emacs@gmail.com"> anabee.emacs@gmail.com </a><br /><i>Project: Integrate data provided by the Sentinel missions</i></p>
sl: <p>Ana Badescu, <a href="mailto:anabee.emacs@gmail.com"> anabee.emacs@gmail.com </a><br /><i>Projekt: vgradnja podatkov, ki jih ponujajo misije Sentinel</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>G&#xE1;bor P&#xE9;terffy, <a href="mailto:peterffy95@gmail.com"> peterffy95@gmail.com </a><br /><i>Project: Panoramic Picture Support for celestial bodies in Marble   </i></p>
sl: <p>G&#xE1;bor P&#xE9;terffy, <a href="mailto:peterffy95@gmail.com"> peterffy95@gmail.com </a><br /><i>Projekt: podpora panoramskim slikam astronomskih objektov v Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Marek Hakala, <a href="mailto:hakala.marek@gmail.com">hakala.marek@gmail.com</a><br /><i>Project: Displaying Solar / Lunar Eclipses in Marble </i></p>
sl: <p>Marek Hakala, <a href="mailto:hakala.marek@gmail.com">hakala.marek@gmail.com</a><br /><i>Projekt: prikaz Sončnih in Luninih mrkov v Marble </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Project: Visualization of planetary satellites</i></p>
sl: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner, <a href="mailto:rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Projekt: upodobitev satelitov planetov</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Project: Visualization of Satellite Orbits</i></p>
sl: <p>Guillaume Martres, <a href="mailto:smarter@ubuntu.com">smarter@ubuntu.com</a><br /><i>Projekt: upodobitev krožnic satelitov</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in the Google Code-in for their successful work on Marble:</p>
sl: <p>Ekipa projekta Marble se zahvaljuje članom, ki so sodelovali v Google Code-in in uspešno prispevali k razvoju programa Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p> The Marble Team would like to thank its members who participated in the Google Summer of Code for their successful work on Marble:</p>
sl: <p>Ekipa projekta Marble se zahvaljuje članom, ki so sodelovali v Google Summer of Code in uspešno prispevali k razvoju programa Marble:</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Project: Fluent graphics across every tile level in Marble's OSM vector map</i></p>
sl: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Projekt: tekoče delovanje čez vse stopnje ploščic vsebovanih v vektorski karti OSM za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Akshat Tandon <a href="akshat.tandon@research.iiit.ac.in">akshat.tandon@research.iiit.ac.in</a><br /><i>Project: Support for medium and low tile levels in the OSM Vector Map of Marble</i></p>
sl: <p>Akshat Tandon <a href="akshat.tandon@research.iiit.ac.in">akshat.tandon@research.iiit.ac.in</a><br /><i>Projekt: podpora za srednje in nizke stopnje ploščic v vektorski karti OSM za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Project: Improve Marble's OSM vector rendering support</i></p>
sl: <p>Dávid Kolozsvári <a href="freedawson@gmail.com">freedawson@gmail.com</a><br /><i>Projekt: izboljšava podpore izrisovanja za vektorje OSM v Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Gábor Péterffy <a href="gabor.peterffy@gmail.com">gabor.peterffy@gmail.com</a><br /><i>Project: Porting Marble to Android platform</i></p>
sl: <p>Gábor Péterffy <a href="gabor.peterffy@gmail.com">gabor.peterffy@gmail.com</a><br /><i>Projekt: predelava Marble za Android</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Marius Valeriu Stanciu <a href="stanciumarius94@gmail.com">stanciumarius94@gmail.com</a><br /><i>Project: Offering OpenStreetMap support and improving Edit Mode for Marble</i></p>
sl: <p>Marius Valeriu Stanciu <a href="stanciumarius94@gmail.com">stanciumarius94@gmail.com</a><br /><i>Projekt: podpora za OpenStreetMap in izboljšava urejevalnega načina v Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Abhinav Gangwar <a href="abhgang@gmail.com">abhgang@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble Game</i></p>
sl: <p>Abhinav Gangwar <a href="abhgang@gmail.com">abhgang@gmail.com</a><br /><i>Projekt: igra Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Calin Cruceru <a href="crucerucalincristian@gmail.com">crucerucalincristian@gmail.com</a><br /><i>Project: Editing Mode for Polygons</i></p>
sl: <p>Calin Cruceru <a href="crucerucalincristian@gmail.com">crucerucalincristian@gmail.com</a><br /><i>Projekt: urejevalni način za mnogokotnike</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Sanjiban Bairagya <a href="sanjiban22393@gmail.com">sanjiban22393@gmail.com</a><br /><i>Project: Interactive Tours </i></p>
sl: <p>Sanjiban Bairagya <a href="sanjiban22393@gmail.com">sanjiban22393@gmail.com</a><br /><i>Projekt: interaktivni vodeni izleti </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Adrian Draghici <a href="draghici.adrian.b@gmail.com">draghici.adrian.b@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble KML Map Editor</i></p>
sl: <p>Adrian Draghici <a href="draghici.adrian.b@gmail.com">draghici.adrian.b@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Urejevalnik kart KML za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrei Duma <a href="andrei.duma.dorian@gmail.com">andrei.duma.dorian@gmail.com</a><br /><i>Project: Marble meets ownCloud</i></p>
sl: <p>Andrei Duma <a href="andrei.duma.dorian@gmail.com">andrei.duma.dorian@gmail.com</a><br /><i>Projekt: podpora ownCloud za Marble </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Utku Ayd&#x131;n <a href="utkuaydin34@gmail.com">utkuaydin34@gmail.com</a><br /><i>Project: ownCloud storage and synchronization for Marble </i></p>
sl: <p>Utku Ayd&#x131;n <a href="utkuaydin34@gmail.com">utkuaydin34@gmail.com</a><br /><i>Projekt: shramba in uskladitev ownCloud za Marble </i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner <a href="rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Project: OpenGL SceneGraph</i></p>
sl: <p>Ren&#xE9; K&#xFC;ttner <a href="rene@bitkanal.net">rene@bitkanal.net</a><br /><i>Projekt: zbirka vozlišč za OpenGL</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Ander Pijoan <a href="ander.pijoan@deusto.es">ander.pijoan@deusto.es</a><br /><i>Project: OpenStreetMap Vector Rendering</i></p>
sl: <p>Ander Pijoan <a href="ander.pijoan@deusto.es">ander.pijoan@deusto.es</a><br /><i>Projekt: vektorsko izrisovanje OpenStreetMap</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Cezar Mocan <a href="mocancezar@gmail.com">mocancezar@gmail.com</a><br /><i>Project: Natural Earth Vector Map</i></p>
sl: <p>Cezar Mocan <a href="mocancezar@gmail.com">mocancezar@gmail.com</a><br /><i>Projekt: naravna vektorska karta Zemlje</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bernhard Beschow <a href="bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Project: OpenGL Mode for Marble</i></p>
sl: <p>Bernhard Beschow <a href="bbeschow@cs.tu-berlin.de">bbeschow@cs.tu-berlin.de</a><br /><i>Projekt: način OpenGL za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Konstantin Oblaukhov <a href="oblaukhov.konstantin@gmail.com">oblaukhov.konstantin@gmail.com</a><br /><i>Project: OpenStreetMap Vector Rendering</i></p>
sl: <p>Konstantin Oblaukhov <a href="oblaukhov.konstantin@gmail.com">oblaukhov.konstantin@gmail.com</a><br /><i>Projekt: vektorsko izrisovanje OpenStreetMap</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Daniel Marth <a href="danielmarth@gmx.at">danielmarth@gmx.at</a><br /><i>Project: Marble Touch on MeeGo</i></p>
sl: <p>Daniel Marth <a href="danielmarth@gmx.at">danielmarth@gmx.at</a><br /><i>Projekt: Marble Touch za MeeGo</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Gaurav Gupta <a href="mailto:1989.gaurav@gmail.com">1989.gaurav@gmail.com</a><br /><i>Project: Bookmarks</i></p>
sl: <p>Gaurav Gupta <a href="mailto:1989.gaurav@gmail.com">1989.gaurav@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Zaznamki</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Harshit Jain <a href="mailto:hjain.itbhu@gmail.com">hjain.itbhu@gmail.com</a><br /><i>Project: Time Support</i></p>
sl: <p>Harshit Jain <a href="mailto:hjain.itbhu@gmail.com">hjain.itbhu@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Podpora za čas</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Siddharth Srivastava <a href="mailto:akssps011@gmail.com">akssps011@gmail.com</a><br /><i>Project: Turn-by-turn Navigation</i></p>
sl: <p>Siddharth Srivastava <a href="mailto:akssps011@gmail.com">akssps011@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Navigacija po zavojih</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Project: OSM Annotation</i></p>
sl: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Zabeležke OpenStreetMap</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Bastian Holst <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Project: Online Services</i></p>
sl: <p>Bastian Holst <a href="mailto:bastianholst@gmx.de">bastianholst@gmx.de</a><br /><i>Projekt: Spletne storitve</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>Project: Vector Tiles for Marble</i></p>
sl: <p>Patrick Spendrin <a href="pspendrin@gmail.com">pspendrin@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Vektorske ploščice za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Shashank Singh <a href="mailto:shashank.personal@gmail.com">shashank.personal@gmail.com</a><br /><i>Project: Panoramio / Wikipedia -photo support for Marble</i></p>
sl: <p>Shashank Singh <a href="mailto:shashank.personal@gmail.com">shashank.personal@gmail.com</a><br /><i>Projekt: podpora za fotografije s Panoramio/Wikipedije</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Carlos Licea <a href="mailto:carlos.licea@kdemail.net">carlos.licea@kdemail.net</a><br /><i>Project: Equirectangular Projection ("Flat Map")</i></p>
sl: <p>Carlos Licea <a href="mailto:carlos.licea@kdemail.net">carlos.licea@kdemail.net</a><br /><i>Projekt: Ekvidistančna valjna projekcija (»ploska karta«)</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Project: GPS Support for Marble</i></p>
sl: <p>Andrew Manson <a href="mailto:g.real.ate@gmail.com">g.real.ate@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Podpora za GPS za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Murad Tagirov <a href="mailto:tmurad@gmail.com">tmurad@gmail.com</a><br /><i>Project: KML Support for Marble</i></p>
sl: <p>Murad Tagirov <a href="mailto:tmurad@gmail.com">tmurad@gmail.com</a><br /><i>Projekt: Podpora za KML za Marble</i></p>

[ctx: QObject|]
en: <p>... and of course we'd like to thank the people at Google Inc. for making these projects possible.</p>
sl: <p>... seveda bi se zahvaljujemo tudi ljudem pri Google Inc., ki so omogočili vse te projekte.</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Credits</b>
sl: <b>Zasluge</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Various Suggestions &amp; Testing:</i> Stefan Jordan, Robert Scott, Lubos Petrovic, Benoit Sigoure, Martin Konold, Matthias Welwarsky, Rainer Endres, Luis Silva, Ralf Gesellensetter, Tim Alder</p>
sl: <p><i>Številni predlogi in preizkušanje:</i> Stefan Jordan, Robert Scott, Lubos Petrovic, Benoit Sigoure, Martin Konold, Matthias Welwarsky, Rainer Endres, Luis Silva, Ralf Gesellensetter, Tim Alder</p>

[ctx: QObject|]
en: <p> We'd especially like to thank John Layt who provided an important source of inspiration by creating Marble's predecessor "Kartographer".</p>
sl: <p>Še posebej se zahvaljujemo Johnu Laytu, ki je bil z ustvaritvijo Marblovega predhodnika Kartographer pomemben vir navdiha.</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Maps</b>
sl: <b>Karte</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Blue Marble Next Generation (500 m / pixel)</i><br />NASA Goddard Space Flight Center Earth Observatory <a href="http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/">http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/</a></p>
sl: <p><i>Blue Marble Next Generation (500 m/piko)</i><br />NASA Goddard Space Flight Center Earth Observatory <a href="http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/">http://earthobservatory.nasa.gov/Newsroom/BlueMarble/</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Earth's City Lights</i><br />Data courtesy Marc Imhoff of NASA GSFC and Christopher Elvidge of NOAA NGDC. Image by Craig Mayhew and Robert Simmon, NASA GSFC.</p>
sl: <p><i>Earth's City Lights</i><br />Podatki: Marc Imhoff, NASA GSFC in Christopher Elvidge, NOAA NGDC. Slika: Craig Mayhew in Robert Simmon, NASA GSFC.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Shuttle Radar Topography Mission (SRTM30, 1 km / pixel )</i><br />NASA Jet Propulsion Laboratory <a href="https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/">https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/</a></p>
sl: <p><i>Shuttle Radar Topography Mission (SRTM30, 1 km/piko )</i><br />NASA Jet Propulsion Laboratory <a href="https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/">https://www2.jpl.nasa.gov/srtm/</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Micro World Data Bank in Polygons ("MWDB-POLY / MWDBII")</i><br />CIA ; Global Associates, Ltd.; Fred Pospeschil and Antonio Rivera</p>
sl: <p><i>Micro World Data Bank in Polygons ("MWDB-POLY / MWDBII")</i><br />CIA ; Global Associates, Ltd.; Fred Pospeschil in Antonio Rivera</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Temperature and Precipitation Maps (July and December)</i><br />A combination of two datasets:<ul><li>Legates, D.R. and Willmott, C.J. 1989. Average Monthly Surface Air Temperature and Precipitation. Digital Raster Data on a .5 degree Geographic (lat/long) 361x721 grid (centroid-registered on .5 degree meridians). Boulder CO: National Center for Atmospheric Research. <a href="http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm">http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm</a></li><li>CRU CL 2.0: New, M., Lister, D., Hulme, M. and Makin, I., 2002: A high-resolution data set of surface climate over global land areas. Climate Research 21.<a href="https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg">https://crudata.uea.ac.uk/cru/data/hrg</a></li></ul></p>
sl: <p><i>Karte temperatur in padavin (za julij in december)</i><br />Kombinacija dveh naborov podatkov:<ul><li>Legates, D.R. in Willmott, C.J. 1989. Average Monthly Surface Air Temperature and Precipitation. Digital Raster Data on a .5 degree Geographic (lat/long) 361x721 grid (centroid-registered on .5 degree meridians). Boulder CO: National Center for Atmospheric Research. <a href="http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm">http://www.ngdc.noaa.gov/ecosys/cdroms/ged_iia/datasets/a04/lw.htm</a></li><li>CRU CL 2.0: New, M., Lister, D., Hulme, M. in Makin, I., 2002: A high-resolution data set of surface climate over global land areas. Climate Research 21.<a href="https://www.cru.uea.ac.uk/cru/data/hrg">http://www.cru.uea.ac.uk/cru/data/hrg</a></li></ul></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Street Map</b>
sl: <b>Karta cest</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>OpenStreetMap</i><br />The street maps used in Marble via download are provided by the <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> Project ("OSM"). OSM is an open community which creates free editable maps.<br /><i>License</i>: OpenStreetMap data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
sl: <p><i>OpenStreetMap</i><br />Karte cest, ki so v uporabi v programu Marble, so pridobljene od projekta <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenStreetMap</a> (OSM). OSM je odprta skupnost, ki ustvarja svobodne karte, ki jih je mogoče urejati.<br /><i>Licenca</i>: Podatke OSM je mogoče svobodno uporabljati pod pogoji licence <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">CC, Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Icons</i><br />Some icons are taken from <a href="https://www.sjjb.co.uk/mapicons">SJJB Management</a> and <a href="https://thenounproject.com">NounProject</a>. These icons can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 1.0 Universal</a> license.</p>
sl: <p><i>Ikone</i><br />Nekatere ikone so pridobljene iz <a href="https://www.sjjb.co.uk/mapicons">SJJB Management</a> in <a href="http://http://thenounproject.com">NounProject</a>. Te ikone se lahko svobodno uporablja pod pogoji licence <a href="https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/">CC0 1.0 Universal</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p>Some icons are taken from <a href="https://fortawesome.github.com/Font-Awesome">Font Awesome</a>. These icons can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">CC BY 3.0</a> license.</p>
sl: <p>Nekatere ikone so pridobljene iz <a href="https://fortawesome.github.com/Font-Awesome">Font Awesome</a>. Te ikone se lahko svobodno uporablja pod pogoji licence <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">CC, Priznanje avtorstva 3.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>OpenRouteService</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by the <a href="https://maps.openrouteservice.org">OpenRouteService</a> Project ("ORS"). <br /><i>License</i>: OpenRouteService data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
sl: <p><i>OpenRouteService</i><br />Nekatere poti, ki so v uporabi v programu Marble, se prejemajo iz projekta <a href="https://www.openstreetmap.org">OpenRouteService</a> (ORS).<br /><i>Licenca</i>: Podatke ORS je mogoče svobodno uporabljati pod pogoji licence <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">CC, Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Open Source Routing Machine</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by the <a href="http://project-osrm.org">Open Source Routing Machine</a> Project ("OSRM"). <br /><i>License</i>: Open Source Routing Machine data can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>.</p>
sl: <p><i>Open Source Routing Machine</i><br />Nekatere poti, ki so uporabljene v programu Marble, se prejemajo iz projekta <a href="http://project-osrm.org">Open Source Routing Machine</a> (OSRM).<br /><i>Licenca</i>: Podatke OSRM je mogoče svobodno uporabljati pod pogoji licence <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">CC, Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 2.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>MapQuest</i><br />Some of the routes used in Marble via download are provided by <a href="https://www.mapquest.com/">MapQuest</a> and their Open Data Map APIs and Web Services.<br />Directions courtesy of MapQuest working on OpenStreetMap data that can be used freely under the terms of the <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 license</a>. Usage of the MapQuest routing service is subject to the <a href="https://info.mapquest.com/terms-of-use/">MapQuest terms of use</a>.</p>
sl: <p><i>MapQuest</i><br />Nekatere poti, ki so uporabljene v programu Marble, se prejemajo iz <a href="https://www.mapquest.com/">MapQuesta</a>.<br />Navodila so objavljena z dovoljenjem MapQuesta, ki dela na podatkih OpenStreetMap, katere je mogoče svobodno uporabljati pod pogoji licence <a href="https://wiki.openstreetmap.org/index.php/OpenStreetMap_License">CC, Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 2.0</a>. Uporaba usmerjevalnih storitev MapQuesta je mogoče pod <a href="https://info.mapquest.com/terms-of-use/">temi pogoji</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Cities and Locations</b>
sl: <b>Mesta in položaji</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Geonames.org</i><br /><a href="https://www.geonames.org/">https://www.geonames.org/</a><i>License</i>: Geonames.org data can be used freely under the terms of the <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">Creative Commons Attribution 3.0 license</a>.</p>
sl: <p><i>Geonames.org</i><br /><a href="https://www.geonames.org/">http://www.geonames.org/</a><i>Licenca</i>: Podatke Geonames.org se lahko svobodno uporablja pod pogoji licence <a href="https://creativecommons.org/licenses/by/3.0/">CC, Priznanje avtorstva 3.0</a>.</p>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Czech Statistical Office</i><br />Public database <a href="https://vdb.czso.cz/vdbvo2">https://www.czso.cz</a></p>
sl: <p><i>Czech Statistical Office</i><br />Javna podatkovna zbirka <a href="https://vdb.czso.cz/vdbvo2">https://www.czso.cz</a></p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Flags</b>
sl: <b>Zastave</b>

[ctx: QObject|]
en: <p><i>Flags of the World</i><br />The flags were taken from Wikipedia (<a href="https://www.wikipedia.org">https://www.wikipedia.org</a>) which in turn took a subset from <a href="https://www.openclipart.org">https://www.openclipart.org</a> and reworked them. All flags are under the public domain (see comments inside the svg files).</p>
sl: <p><i>Zastave sveta</i><br />Zastave so bile pridobljene z Wikipedije (<a href="https://www.wikipedia.org">http://www.wikipedia.org</a>), kjer so jih delno kopirali iz <a href="https://www.openclipart.org">http://www.openclipart.org</a> in jih predelali. Vse zastave so v javni domeni (oglejte si opombe v datotekah SVG).</p>

[ctx: QObject|]
en: <b>Stars</b>
sl: <b>Zvezde</b>

[ctx: Marble::MarbleAboutDialog|]
en: Using Marble Library version %1
sl: Uporablja knjižnico Marble različice %1

[ctx: Marble::MarbleAboutDialog|]
en: <br />(c) 2007-%1 by the authors of Marble Virtual Globe<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>
sl: <br />© 2007 - %1, avtorji navideznega globusa Marble<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: About Marble
sl: O Marble

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Marble Virtual Globe</span></p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Navidezni globus Marble</span></p></body></html>

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: Version Unknown
sl: Neznana verzija

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &About
sl: &O programu

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: A&uthors
sl: Avtorji

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &Data
sl: Podatki

[ctx: MarbleAboutDialog|]
en: &License Agreement
sl: &Licenčni sporazum

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">There are two caches being used for Marble: The physical memory which is needed to keep map data in the computer's memory. Increasing the value will make the application more responsive. The hard disc memory cache is used by download contents from the Internet (e.g. Wikipedia data or map data). Decrease this value if you want to save space on the hard disc and if high usage of the Internet is not an issue. </p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Marble uporablja dva predpomnilnika. Fizični pomnilnik je potreben za hranjenje podatkov kart v računalnikovem pomnilniku. Če povečate to vrednost, bo program bolj odziven. Trdi disk se uporablja za vsebino, ki je prejeta iz interneta (npr. podatki z Wikipedije). Če želite prihraniti prostor na disku in več internetnega prometa ni težava, zmanjšajte to vrednost.</p></body></html>

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: C&ache
sl: Predpomnilnik

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Physical memory:
sl: Fizični pomnilnik:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: C&lear
sl: Počisti

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Hard disc:
sl: Trdi disk:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Unlimited
sl: Neomejeno

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Cl&ear
sl: Počisti

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Proxy settings for your local intranet. Please leave empty if there is no proxy.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Nastavitve posredniškega strežnika za vaše krajevno omrežje. Če ga ni, pustite prazno.</p></body></html>

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Proxy
sl: Posrednik

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Proxy:
sl: &Posrednik:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: P&ort:
sl: Vrata:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Proxy type:
sl: Vrsta posrednika:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Http
sl: HTTP

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Socks5
sl: SOCKS5

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: Requires authentication
sl: Potrebuje overitev

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: U&sername:
sl: &Uporabniško ime:

[ctx: MarbleCacheSettingsWidget|]
en: &Password:
sl: Geslo:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable synchronization
sl: Omogoči usklajevanje

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Allows you to store routes in owncloud. Each route must be uploaded/downloaded manually.
sl: Dovoli vam shraniti poti v owncloud. Vsako pot morate poslati/prejeti ročno.

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable route synchronization
sl: Omogoči usklajevanje poti

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Automatically sync all bookmarks to the server.
sl: Samodejno uskladi vse zaznamke na strežnik.

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Enable bookmark synchronization
sl: Omogoči usklajevanje zaznamkov

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Sync now
sl: Uskladi zdaj

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Credentials
sl: Poverilnice

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Server:
sl: Strežnik:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Remote server URL, e.g. myserver.com/owncloud
sl: Naslov URL oddaljenega strežnika, npr. myserver.com/owncloud

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Username:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Password:
sl: Geslo:

[ctx: MarbleCloudSyncSettingsWidget|]
en: Test Login
sl: Preizkusna prijava

[ctx: Marble|]
en: not available
sl: ni na voljo

[ctx: QObject|]
en: Clear
sl: Počisti

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Dragging and Animation
sl: Vlečenje in animacija

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Drag location:
sl: Vleka položaja:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">While dragging the mouse there are two standard behaviours when dealing with a virtual globe:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The location below mouse pointer will follow the cursor exactly: As a result e.g. the north pole will not stay at the top which can lead to confusion. By default Marble makes sure that north is always up which results in a dragging behaviour where the location below the mouse pointer slightly "detaches" from the cursor. </p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Na vleko z miško se navidezni globus odzove na dva običajna načina:</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Položaj pod miškino kazalko zvesto sledi kazalki: severni tečaj na primer ne bo ostal na vrhu, kar lahko zmede uporabnika. Privzeto Marble poskrbi, da severni tečaj vedno ostane na vrhu, kar pomeni, da se položaj pod miškino kazalko malo oddalji od kazalke.</p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Keep Planet Axis Vertically
sl: Ohrani os planeta navpično

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Follow Mouse Pointer
sl: Sledi miškini kazalki

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Use kinetic spinning when dragging the map
sl: Uporabi kinetično vrtenje med vlečenjem karte

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Inertial globe rotation
sl: &Vztrajnostno vrtenje globusa

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When searching for a location Marble can either move instantly to the new location or it can show a travel animation from the previous place to the new place.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Ko je položaj najden, se lahko Marble takoj premakne na nov položaj ali pa pokaže animacijo potovanja s starega na nov položaj.</p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Animate voyage to the target
sl: &Animiraj potovanje na cilj

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Use right mouse button to rotate the camera around
sl: Uporabite desno miškino tipko, da vrtite kamero naokoli

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &Mouse view rotation
sl: Vrtenje pogleda z miško

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &On startup:
sl: &Ob zagonu:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">By default Marble will display the home location immediately after the application has started. As an alternative it can also show the last position that was active when the user left the application. </p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Takoj po zagonu programa bo Marble privzeto pokazal domači položaj. Druga možnost je, da pokaže zadnji položaj, ki je bil dejaven, ko je uporabnik zapustil program.</p></body></html>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Show Home Location
sl: Pokaži domač položaj

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Return to Last Location Visited
sl: Vrni se na zadnje obiskan položaj

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: &External editor:
sl: Zunanji urejevalnik:

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: <p>The application that is launched to edit maps. Potlatch (default) requires a web browser with flash support to be installed. When selecting josm or merkaartor, make sure that the respective application is installed.</p>
sl: <p>Program, ki bo zagnan za urejanje kart. Potlatch je privzet in potrebuje spletni brskalnik z nameščeno podporo za Flash. Če izberete JOSM ali Merkaartor, se prepričajte, da je ustrezni program nameščen.</p>

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Always ask
sl: Vedno vprašaj

[ctx: MarbleNavigationSettingsWidget|]
en: Potlatch (Web browser)
sl: Potlatch (spletni brskalnik)

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Up
sl: Gor

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Tilts the globe's axis towards the user.
sl: Nagne Zemljino os proti vam.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Left
sl: Levo

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Rotates the globe counterclockwise around its axis.
sl: Zavrti Zemljo okoli njene osi v obratni smeri urinih kazalcev.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Reset View
sl: Ponastavi pogled

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Click this button to restore the original zoom level and view angle.
sl: S klikom na ta gumb se ponastavi stopnja približanja in smer pogleda.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Home
sl: Domov

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Right
sl: Desno

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Rotates the globe clockwise around its axis.
sl: Zavrti Zemljo okoli njene osi v smeri urinih kazalcev.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Down
sl: Dol

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Tilts the globe's axis away from the user.
sl: Nagne Zemljino os stran od vas.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom in by pressing this button to see more detail.
sl: S pritiskom na ta gumb približate pogled in vidite več podrobnosti.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom Slider
sl: Drsnik za približanje

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Use this slider to adjust the zoom level of the map.
sl: Uporabite ta drsnik, da nastavite stopnjo približanja karte.

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: MarbleNavigator|]
en: Zoom out by pressing this button to see less detail.
sl: S pritiskom na ta gumb oddaljite pogled in vidite manj podrobnosti.

[ctx: QObject|]
en: <br/>(c) %1 The Marble Project<br /><br/><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>
sl: <br/>(c) %1, projekt Marble<br /><br /><a href="https://edu.kde.org/marble">https://edu.kde.org/marble</a>

[ctx: MarblePluginSettingsWidget|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">This is Marble's machine room for advanced users. Here you can select and deselect the functionality that is provided through plugins. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Deselecting a plugin will remove the functionality from the map, menus and toolbars. </span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Also some of the plugins might allow for tweaking their configuration a bit. </span></p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">To so nastavitve za napredne uporabnike. Tu lahko izberete funkcije, ki so na voljo v vstavkih.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Če odstranite izbor vstavka, bo funkcija odstranjena s karte, iz menijev in iz orodnih vrstic.</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif';">Nekateri vstavki omogočajo tudi prilagajanje nastavitev.</span></p></body></html>

[ctx: MarblePluginSettingsWidget|]
en: P&lugins
sl: &Vstavki

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Time Zone
sl: Časovni pas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: UTC
sl: Univerzalni koordinirani čas (UTC)

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: System time zone
sl: Sistemski časovni pas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Choose Time zone
sl: Izbor časovnega pasu

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Universal Time Coordinated
sl: Univerzalni koordinirani čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: European Central Time
sl: Srednje-evropski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern European Time
sl: Vzhodno-evropski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Egypt Standard Time
sl: Egiptovski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern African Time
sl: Vzhodno-afriški čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Middle East Time
sl: Srednje-vzhodni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Near East Time
sl: Bližnje-vzhodni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Pakistan Lahore Time
sl: Pakistansko-Lahorski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: India Standard Time
sl: Indijski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Bangladesh Standard Time
sl: Bangladeški standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Vietnam Standard Time
sl: Vietnamski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: China Taiwan Time
sl: Kitajsko-Tajvanski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Japan Standard Time
sl: Japonski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Australia Central Time
sl: Centralno-avstralski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Australia Eastern Time
sl: Vzhodno-avstralski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Solomon Standard Time
sl: Salomonski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: New Zealand Standard Time
sl: Novozelandki standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Midway Islands Time
sl: Čas otočja Midway

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Hawaii Standard Time
sl: Havajski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Alaska Standard Time
sl: Aljaški standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Pacific Standard Time
sl: Tihooceanski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Phoenix Standard Time
sl: Phoeniški standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Mountain Standard Time
sl: Gorski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Central Standard Time
sl: Centralni standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Eastern Standard Time
sl: Vzhodni standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Indiana Eastern Standard Time
sl: Vzhodno-indianski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Puerto Rico and US Virgin Islands Time
sl: Portoriški čas in čas Ameriških deviških otokov

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Canada Newfoundland Time
sl: Kanadsko-novofundlandski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Argentina Standard Time
sl: Argentinski standardni čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Brazil Eastern Time
sl: Vzhodno-brazilski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Central African Time
sl: Centralno-afriški čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: When Marble starts
sl: Ko se Marble zažene

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Load system time
sl: Naloži sistemski čas

[ctx: MarbleTimeSettingsWidget|]
en: Load last session time
sl: Naloži čas zadnje seje

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Units
sl: &Enote

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Distance:
sl: &Razdalja:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit that gets used to measure altitude, lengths and distances (e.g. km, mi, ft).</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enota, ki se uporablja za merjenje višine, dolžine in razdalj (npr. km, mi, ft).</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Kilometer, Meter
sl: Kilometri, metri

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Miles, Feet
sl: Milje, čevlji

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Nautical miles, Knots
sl: Navtične milje, vozli

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: An&gle:
sl: &Kot:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the notation of angles in coordinates: By default the Degree-Minute-Second notation (e.g. 54°30'00" ) gets used. As an alternative you can choose decimal degrees (e.g. 54.5°).</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Določa zapis kotov v koordinatah. Privzeto so to stopinje, minute in sekunde (npr. 54° 30' 00" ). Druga možnost so decimalne stopinje (npr. 54,5°).</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Degree (DMS)
sl: Stopinje, minute in sekunde

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Degree (Decimal)
sl: Decimalne stopinje

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Universal Transverse Mercator (UTM)
sl: Koordinatni sistem UTM

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Map &Quality
sl: &Kakovost karte

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Still image:
sl: &Slika pri miru:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the map quality that gets displayed while there is no user input. Usually this allows for high map quality as speed is no concern.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Določa kakovost karte, ko ni uporabniškega vnosa. V tem primeru je mogoča višja kakovost karte, ker hitrost ni težava.</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Outline Quality
sl: Kakovost orisa

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Low Quality
sl: Nizka kakovost

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Normal
sl: Običajna

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: High Quality
sl: Visoka kakovost

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Print Quality
sl: Kakovost tiskanja

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: During &animations:
sl: Med &animacijami:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Specifies the map quality that gets displayed during map animations (e.g. while dragging the globe). </p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Especially on slow machines it is advisable to set this option to "low quality" as this will give better speed.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Določa kakovost prikaza karte med animacijami karte (npr. med vleko globusa).</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Priporočamo, da na počasnejših računalnikih to nastavite na »Nizka kakovost«, saj bo hitrost tako višja.</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Text Labels
sl: &Besedilne oznake

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: &Place names:
sl: &Imena mest:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Places often have different names in different languages. The label on the map can show the name in the user's language. Alternatively it can display the name in the official language and glyphs of that place. </p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Pogosto imajo mesta v različnih jezikih različna imena. Oznaka na karti lahko ime prikazuje v uporabnikovem jeziku. Druga možnost je, da je ime prikazano v lastnem jeziku in z znaki tega mesta.</p></body></html>

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Custom & Native Language
sl: Uporabnikov in lastni jezik

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Custom Language
sl: Uporabnikov jezik

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Native Language
sl: Lastni jezik

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: Default map &font:
sl: Privzeta pi&sava karte:

[ctx: MarbleViewSettingsWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The default font that gets used on the map.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Privzeta pisava, ki se uporablja na karti.</p></body></html>

[ctx: MarbleWebView|]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: MarbleWebView|]
en: Copy selected content
sl: Kopiraj izbrano vsebino

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Copy Coordinates
sl: Kopiraj koordinate

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Copy geo: URL
sl: Kopiraj geo: URL

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Directions &from here
sl: Navodila od tu

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Directions &to here
sl: Navodila do sem

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Add &Bookmark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Full Screen Mode
sl: Celozaslonski način

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &About
sl: O

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Address Details
sl: Podrobnosti n&aslova

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: No description available.
sl: Opisa ni na voljo.

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: National Capital
sl: Glavno mesto države

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: City
sl: Mesto

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: State Capital
sl: Glavno mesto zvezne države

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: County Capital
sl: Glavno mesto okrožja

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Capital
sl: Glavno mesto

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Village
sl: Vas

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: &Info Boxes
sl: Okvirji s podatki

[ctx: Marble::MarbleWidgetPopupMenu|]
en: Address Details
sl: Podatki o naslovu

[ctx: QObject|]
en: Missing encoding tools
sl: Manjkajo orodja za kodiranje

[ctx: QObject|]
en: Marble requires additional software in order to create movies. Please get %1
sl: Za ustvarjanje video posnetkov potrebujete dodatno programsko opremo. Namestite %1

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|Start recording a movie]
en: &Start
sl: Zaženi

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Codecs are unavailable
sl: Kodeki niso na voljo

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Supported codecs are not found.
sl: Podprtih kodekov ni bilo mogoče najti.

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Save video file
sl: Shrani video

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Filename is not valid
sl: Ime datoteke ni veljavno

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: This file format is not supported. Please, use %1 instead
sl: Ta vrsta datoteke ni podprta, namesto nje uporabite %1

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Missing filename
sl: Manjka ime datoteke

[ctx: Marble::MovieCaptureDialog|]
en: Destination video file is not set. I don't know where to save recorded video. Please, specify one.
sl: Ciljna datoteka z videom ni nastavljena, zato ne vem kam shraniti posneti video. Navedite jo.

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Movie Recording
sl: Snemanje videa

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Destination video:
sl: Ciljni video:

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: Open…
sl: Odpri…

[ctx: MovieCaptureDialog|]
en: FPS (frames per second)
sl: Sličic na sekundo (FPS)

[ctx: UiNewBookmarkFolderDialog|]
en: New Bookmark Folder
sl: Nova mapa z zaznamki

[ctx: UiNewBookmarkFolderDialog|]
en: &Folder name:
sl: Ime mape:

[ctx: Marble::NewstuffModel|]
en: Installation aborted by user.
sl: Uporabnik je prekinil nameščanje.

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Please specify a name for this relation.
sl: Navedite ime za to povezavo.

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: No type tag specified
sl: Navedene ni nobene oznake vrste

[ctx: Marble::OsmRelationEditorDialog|]
en: Please add a type tag for this relation.
sl: Dodajte oznako vrste za to povezavo.

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: New Relation
sl: Nova povezava

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Marble::OsmRelationManagerWidget|]
en: Edit
sl: Uredi

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Current Relations
sl: Trenutne povezave

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Role
sl: Vloga

[ctx: OsmRelationManagerWidgetPrivate|]
en: Add Relation
sl: Dodaj povezavo

[ctx: QObject|]
en: New Relation
sl: Nova povezava

[ctx: Marble::OsmTagEditorWidget|]
en: value
sl: vrednost

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Current Tags
sl: Trenutne oznake

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Key
sl: Ključ

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Value
sl: Vrednost

[ctx: OsmTagEditorWidgetPrivate|]
en: Related Tags
sl: Povezane oznake

[ctx: QObject|]
en: Add custom tag...
sl: Dodaj oznako po meri...

[ctx: QObject|]
en: value
sl: vrednost

[ctx: QObject|]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: QObject|]
en: All Supported Files (*.png)
sl: Vse podprte datoteke (*.png)

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Browse…
sl: Prebrskaj…

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Icon link:
sl: Povezava ikone:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Target ID:
sl: Ciljni ID:

[ctx: PlacemarkEditHeaderPrivate|]
en: Position:
sl: Položaj:

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Placemark position provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj zaznamka

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Placemark
sl: Zaznamek

[ctx: Marble::PlacemarkPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of a placemark
sl: Poroča položaj zaznamka

[ctx: QObject|the planet]
en: Mercury
sl: Merkur

[ctx: QObject|the planet]
en: Venus
sl: Venera

[ctx: QObject|the planet]
en: Earth
sl: Zemlja

[ctx: QObject|the planet]
en: Uranus
sl: Uran

[ctx: QObject|the planet]
en: Neptune
sl: Neptun

[ctx: QObject|the planet]
en: Pluto
sl: Pluton

[ctx: QObject|the earth's star]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: QObject|the earth's moon]
en: Moon
sl: Luna

[ctx: QObject|]
en: Sky
sl: Nebo

[ctx: QObject|a planet without data]
en: Unknown Planet
sl: Neznan planet

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: About %1
sl: O programu %1

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: Version %1
sl: Različica %1

[ctx: Marble::PluginAboutDialog|]
en: Data
sl: Podatki

[ctx: PluginAuthor|]
en: Developer
sl: Razvijalec

[ctx: Marble::PluginItemDelegate|]
en: About
sl: O

[ctx: Marble::PluginItemDelegate|]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: QObject|]
en: Unknown error
sl: Neznana napaka

[ctx: PrintOptions|]
en: Map
sl: Karta

[ctx: PrintOptions|]
en: Visible Globe Region
sl: Vidno območje karte

[ctx: PrintOptions|]
en: Outer Space
sl: Vesolje

[ctx: PrintOptions|]
en: Legend
sl: Legenda

[ctx: PrintOptions|]
en: Route
sl: Pot

[ctx: PrintOptions|]
en: Route Summary
sl: Povzetek poti

[ctx: PrintOptions|]
en: Driving Instructions
sl: Navodila za vožnjo

[ctx: PrintOptions|]
en: Footer
sl: Noga

[ctx: QObject|]
en: Azimuthal Equidistant
sl: Azimutalna ekvidistančna

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Azimuthal Equidistant Projection</b> ("fish eye")</p><p>Applications: Display of seismic and radio data and for use in digital planetariums.</p>
sl: <p><b>Azimutalna ekvidistančna projekcija</b> (»ribje oko«)</p><p>Uporaba: prikaz podatkov potresov in radarjev, uporaba v digitalnih planetarijih.</p>

[ctx: QObject|]
en: Flat Map
sl: Ploska karta

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Equirectangular Projection</b> ("Plate carrée")</p><p>Applications: De facto standard for global texture data sets for computer software.</p>
sl: <p><b>Ploska projekcija</b> (»Plate carrée«)</p><p>Uporaba: standard za nabore splošnih tekstur za programsko opremo.</p>

[ctx: QObject|]
en: Gnomonic
sl: Gnomonska

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Gnomonic Projection</b> ("rectilinear")</p><p>Applications: Used for displaying panorama photography. Also used for navigation, radio and seismic work.</p>
sl: <p><b>Gnomonska projekcija</b> (»premočrtna«)</p><p>Uporaba: prikaz panoramskih fotografij. Uporabljena tudi za krmarjenje, radarje in spremljanje potresov.</p>

[ctx: QObject|]
en: Lambert Azimuthal Equal-Area
sl: Lambertova azimutalna z enakimi območji

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Lambert Azimuthal Equal-Area Projection</b></p><p>Applications: Used in structural geology to plot directional data.</p>
sl: <p><b>Lambertova azimutalna projekcija z enakimi območji</b></p><p>Uporaba: v strukturni geologiji za izris usmerjenih podatkov.</p>

[ctx: QObject|]
en: Mercator
sl: Mercatorjeva

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Mercator Projection</b></p><p>Applications: popular standard map projection for navigation.</p>
sl: <p><b>Mercatorjeva projekcija</b></p><p>Uporaba: priljubljena splošna projekcija zemljevida za krmarjenje.</p>

[ctx: QObject|]
en: Globe
sl: Globus

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Orthographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: A perspective projection that is used to display the hemisphere of a globe as it appears from outer space.</p>
sl: <p><b>Ortografska projekcija</b> (»pravokotna«)</p><p>Uporaba: projekcija perspektive, ki je uporabljena za prikaz poloble globusa kot je vidna iz vesolja.</p>

[ctx: QObject|]
en: Stereographic
sl: Stereografska

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Stereographic Projection</b> ("orthogonal")</p><p>Applications: Used for planetary cartography, geology and panorama photography.</p>
sl: <p><b>Stereografska projekcija</b> (»pravokotna«)</p><p>Uporaba: kartografija planetov, geologija in panoramsko fotografiranje.</p>

[ctx: QObject|]
en: Vertical Perspective Projection
sl: Navpična perspektiva

[ctx: QObject|]
en: <p><b>Vertical Perspective Projection</b> ("orthogonal")</p><p> Shows the earth as it appears from a relatively short distance above the surface. Applications: Used for Virtual Globes.</p>
sl: <p><b>Projekcija navpične perspektive</b> (»pravokotna«)</p><p> Prikaže Zemljo kot bi jo opazovali iz relativne bližine površja. Uporaba: navidezni globusi.</p>

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: View
sl: Pogled

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Navigation
sl: Navigacija

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Cache and Proxy
sl: Predpomnilnik in posredniški strežnik

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Date and Time
sl: Datum in čas

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Routing
sl: Usmerjanje

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Plugins
sl: Vstavki

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Synchronization
sl: Usklajevanje

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Never synchronized.
sl: Nikoli usklajeno.

[ctx: Marble::QtMarbleConfigDialog|]
en: Last synchronization: %1
sl: Zadnja uskladitev: %1

[ctx: Marble::RemoveItemEditWidget|]
en: Choose item:
sl: Izberite predmet:

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Current Route Position Provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj trenutne poti

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Current Route
sl: Trenutna pot

[ctx: Marble::RouteSimulationPositionProviderPlugin|]
en: Simulates traveling along the current route.
sl: Simulira potovanje po trenutni poti.

[ctx: QObject|]
en: Enter the roundabout.
sl: Vstopite v krožišče.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit.
sl: Zapustite.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit towards %1.
sl: Zapustite v smeri %1.

[ctx: QObject|]
en: Take the ramp.
sl: Pojdite po klančini.

[ctx: QObject|]
en: Take the ramp towards %1.
sl: Pojdite po klančini v smeri %1.

[ctx: QObject|]
en: Follow the road for %1 %2.
sl: Sledite cesti še %1 %2.

[ctx: QObject|]
en: Take the %1. exit in the roundabout.
sl: Zapustite krožišče v %1. izvozu.

[ctx: QObject|]
en: Take the %1. exit in the roundabout into %2.
sl: Zapustite krožišče v %1. izvozu v %2.

[ctx: QObject|]
en: Continue.
sl: Nadaljujte.

[ctx: QObject|]
en: Merge.
sl: Vključite se.

[ctx: QObject|]
en: Turn around.
sl: Obrnite se.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp left.
sl: Ostro zavijte levo.

[ctx: QObject|]
en: Turn left.
sl: Zavijte levo.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly left.
sl: Držite se leve strani.

[ctx: QObject|]
en: Go straight ahead.
sl: Pojdite naravnost.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly right.
sl: Držite se desne strani.

[ctx: QObject|]
en: Turn right.
sl: Zavijte desno.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp right.
sl: Ostro zavijte desno.

[ctx: QObject|]
en: Exit the roundabout.
sl: Zapustite krožišče.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the left.
sl: Zapustite na levo.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the right.
sl: Zapustite na desno.

[ctx: QObject|]
en: Continue onto %1.
sl: Nadaljujte po %1.

[ctx: QObject|]
en: Merge onto %1.
sl: Vključite se na %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn around onto %1.
sl: Obrnite se na %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp left on %1.
sl: Ostro zavijte levo na %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn left into %1.
sl: Zavijte levo na %1.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly left on %1.
sl: Držite se leve strani na %1.

[ctx: QObject|]
en: Continue on %1.
sl: Nadaljujte na %1.

[ctx: QObject|]
en: Keep slightly right on %1.
sl: Držite se desne strani na %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn right into %1.
sl: Zavijte desno na %1.

[ctx: QObject|]
en: Turn sharp right into %1.
sl: Ostro zavijte desno na %1.

[ctx: QObject|]
en: Exit the roundabout into %2.
sl: Zapustite krožišče na %2.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the left onto %1.
sl: Zapustite na levo na %1.

[ctx: QObject|]
en: Take the exit to the right onto %1.
sl: Zapustite na desno na %1.

[ctx: QObject|An address with parameters %1=house number, %2=road, %3=city]
en: %1 %2, %3
sl: %2 %1, %3

[ctx: QObject|]
en: Address or search term...
sl: Naslov ali iskalni niz...

[ctx: QObject|]
en: Remove via point
sl: Odstrani točko "skozi"

[ctx: QObject|]
en: &Center Map here
sl: Tu usredini &karto

[ctx: QObject|]
en: Current &Location
sl: Trenutni po&ložaj

[ctx: QObject|]
en: From &Map...
sl: S karte...

[ctx: QObject|]
en: From &Bookmark
sl: Iz &zaznamka

[ctx: QObject|]
en: &Home
sl: &Domov

[ctx: Marble::RoutingInputWidget|]
en: Current Location
sl: Trenutni položaj

[ctx: Marble::RoutingInputWidget|]
en: Choose Placemark
sl: Izberite zaznamek

[ctx: QObject|]
en: &Remove this Destination
sl: Odstrani ta cilj

[ctx: QObject|]
en: &Export Route...
sl: Izvozi pot...

[ctx: Marble::RoutingLayer|]
en: Export Route
sl: Izvozi pot

[ctx: Marble::RoutingLayer|]
en: GPX and KML files (*.gpx *.kml)
sl: Datoteke GPX in KML (*.gpx *.kml)

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Caution: Driving instructions may be incomplete or wrong.
sl: Previdno: navodila za vožnjo so lahko nepopolna ali napačna.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Road construction, weather and other unforeseen variables can result in the suggested route not to be the most expedient or safest route to your destination.
sl: Delo na cesti, vremenske razmere in druge nepredvidene spremenljivke lahko pomenijo, da predlagana pot ni najhitrejša ali najvarnejša pot do vašega cilja.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Please use common sense while navigating.
sl: Med navigacijo uporabite zdravo pamet.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: The Marble development team wishes you a pleasant and safe journey.
sl: Razvojna ekipa programa Marble vam želi prijetno in varno potovanje.

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Guidance Mode
sl: Način vodenja

[ctx: Marble::RoutingManager|]
en: Show again
sl: Pokaži znova

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Configure Routing Profile
sl: Nastavitve profila usmerjanja

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Name:
sl: Ime:

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Active Route Services
sl: Dejavne storitve usmerjanja

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Service Settings
sl: Nastavitve storitve

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: No configuration available
sl: Na voljo ni nobenih nastavitev

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Select Service to Configure
sl: Izberite storitev za nastavljanje

[ctx: RoutingProfileSettingsDialog|]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (fastest)
sl: Avto (najhitreje)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (shortest)
sl: Avto (najkrajše)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Car (ecological)
sl: Avto (ekološko)

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Bicycle
sl: Kolo

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Pedestrian
sl: Peš

[ctx: Marble::RoutingProfilesModel|]
en: Unknown
sl: Neznano

[ctx: Marble::RoutingProfilesWidget|]
en: New Profile
sl: Nov profil

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Add…
sl: Dod&aj…

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Configure…
sl: Konfiguriraj…

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: &Remove
sl: &Odstrani

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: Move &Up
sl: Premakni &gor

[ctx: RoutingSettingsWidget|]
en: Move &Down
sl: Premakni &dol

[ctx: QObject|]
en: Get Directions
sl: Dobi navodila

[ctx: QObject|]
en: Retrieve routing instructions for the selected destinations.
sl: Dobi navodila za usmerjanje do izbranih ciljev.

[ctx: QObject|]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: QObject|]
en: Find places matching the search term
sl: Najdi mesta, ki ustrezajo iskalnemu nizu

[ctx: QObject|]
en: Open Route
sl: Odpri pot

[ctx: QObject|]
en: Save Route
sl: Shrani pot

[ctx: QObject|]
en: Preview Route
sl: Predogled poti

[ctx: QObject|]
en: Upload to Cloud
sl: Pošlji v oblak

[ctx: QObject|]
en: Manage Cloud Routes
sl: Upravljaj s potmi v oblaku

[ctx: QObject|]
en: Add Via
sl: Dodaj točko "skozi"

[ctx: QObject|]
en: Reverse Route
sl: Obrni pot

[ctx: QObject|]
en: Clear Route
sl: Počisti pot

[ctx: QObject|]
en: Settings
sl: Nastavitve

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: placemarks found: %1
sl: zaznamki najdeni: %1

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: No placemark found
sl: Najden ni bil noben zaznamek

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: No route found
sl: Najdena ni bila nobena pot

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: routes found: %1
sl: poti najdene: %1

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Open Route
sl: Odpri pot

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: KML Files (*.kml)
sl: Datoteke KML (*.kml)

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Save Route
sl: Shrani pot

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: KML files (*.kml)
sl: Datoteke KML (*.kml)

[ctx: Marble::RoutingWidget|]
en: Uploading route...
sl: Pošiljanje poti...

[ctx: RoutingWidget|]
en: Car (fastest)
sl: Avto (najhitreje)

[ctx: RoutingWidget|]
en: Car (shortest)
sl: Avto (najkrajše)

[ctx: RoutingWidget|]
en: Bicycle
sl: Kolo

[ctx: RoutingWidget|]
en: Pedestrian
sl: Peš

[ctx: RoutingWidget|]
en: Search
sl: Poišči

[ctx: RoutingWidget|]
en: No results.
sl: Brez rezultata.

[ctx: RoutingWidget|]
en: Show Details
sl: Pokaži podrobnosti

[ctx: RoutingWidget|]
en: Choose alternative routes
sl: Izberite alternativno pot

[ctx: Marble::RoutingRunner|journey duration]
en: %1:%2 h
sl: %1:%2 ur

[ctx: Marble::SearchInputWidget|]
en: Global Search
sl: Splošno iskanje

[ctx: Marble::SearchInputWidget|]
en: Area Search
sl: Območno iskanje

[ctx: QObject|]
en: Search Results
sl: Rezultati iskanja

[ctx: QObject|]
en: Search for '%1'
sl: Poišči »%1«

[ctx: Marble::SoundCueEditWidget|]
en: Audio location
sl: Lokacija zvoka

[ctx: Marble::SoundCueEditWidget|]
en: Select sound files...
sl: Izberite zvočne datoteke...

[ctx: Marble::SoundCueEditWidget|]
en: Supported Sound Files (*.mp3 *.ogg *.wav)
sl: Podprte zvočne datoteke (*.mp3 *.ogg *.wav)

[ctx: SunControlWidget|]
en: Sun Control
sl: Nadzor Sonca

[ctx: SunControlWidget|]
en: S&un Shading
sl: Senčenje Sonca

[ctx: SunControlWidget|]
en: Sha&dow
sl: Senca

[ctx: SunControlWidget|]
en: &Night Map
sl: &Nočna karta

[ctx: SunControlWidget|]
en: Subsolar Point
sl: Točka Sonca v nadglavišču

[ctx: SunControlWidget|]
en: Display <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">Subsolar Point</a> icon
sl: Prikaži ikono <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">točke Sonca v nadglavišču</a>

[ctx: SunControlWidget|]
en: <b>Lock</b> map view to <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">Subsolar Point</a>.
sl: <b>Zakleni</b> prikaz karte na <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Subsolar_point">točko Sonca v nadglavišču</a>.

[ctx: SunControlWidget|]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Attention: Panning the map is disabled now! </span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Uncheck the &quot;Lock map view to Subsolar Point&quot; option to allow for viewing a different place on the globe again.</p></body></html>
sl: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Pozor: sukanje karte je zdaj onemogočeno! </span></p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Odstranite oznako možnosti »Zakleni prikaz karte na točko Sonca v nadglavišču«, da dovolite prikaz drugega položaja na karti.</p></body></html>

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: Creating Map
sl: Ustvarjanje karte

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satellite View</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Earth as seen from Space. The map is based on NASA's beautiful "Blue Marble Next Generation" pictures. Credits: NASA's Earth Observatory</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /></head><body style=" white-space: pre-wrap; font-family:Sans Serif; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal; text-decoration:none;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Satelitski pogled</span></p><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Zemlja, kot se jo vidi iz vesolja. Karta temelji na čudovitih Nasinih slikah iz serije »Blue Marble Next Generation«. Zasluge: Nasin Earth Observatory</p></body></html>

[ctx: TileCreatorDialog|]
en: Marble needs to create this map. This only needs to be done once and may take a few seconds.
sl: Marble mora ustvariti to karto. To je potrebno le enkrat in lahko traja nekaj sekund.

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: Zoom
sl: Približanje

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: &Tile level range:
sl: Obseg stopenj ploščic:

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: Minimum Tile Level
sl: Najnižja stopnja ploščic

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: to
sl: do

[ctx: TileLevelRangeWidget|]
en: Maximum Tile Level
sl: Najvišja stopnja ploščic

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time Control
sl: Nadzor časa

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time
sl: Čas

[ctx: TimeControlWidget|]
en: &New date and time:
sl: Novi datum in čas:

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Refresh &interval:
sl: Interval osveževanja:

[ctx: TimeControlWidget|]
en:  seconds
sl:  sekund

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Now
sl: Sedaj

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Current &date and time:
sl: Trenutni &datum in čas:

[ctx: TimeControlWidget|]
en: Time Speed
sl: Časovna hitrost

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Codecs are unavailable
sl: Kodeki niso na voljo

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Supported codecs are not found. (ffmpeg/avconv needs to be installed and in PATH.)
sl: Kodekov za podporo ni mogoče najti. (Potrebno je namestiti ffmpeg/avconv in nastaviti v PATH.)

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Save video file
sl: Shrani video

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Filename is not valid
sl: Ime datoteke ni veljavno

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: This file format is not supported. Please, use %1 instead
sl: Ta vrsta datoteke ni podprta, namesto nje uporabite %1

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Start
sl: Začni

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Cancel
sl: Prekliči

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Missing filename
sl: Manjka ime datoteke

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Destination video file is not set. I don't know where to save recorded video. Please, specify one.
sl: Ciljna datoteka z videom ni nastavljena, zato ne vem kam shraniti posneti video. Navedite jo.

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Video writing failed.
sl: Zapisovanje videa ni uspelo.

[ctx: Marble::TourCaptureDialog|]
en: Video export completed.
sl: Izvoz videa zaključen.

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Movie Recording
sl: Snemanje videa

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Destination video
sl: Ciljni video

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Open…
sl: Odpri…

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: FPS (frames per second)
sl: FPS (sličic na sekundo)

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Start
sl: Začni

[ctx: TourCaptureDialog|]
en: Close
sl: Zapri

[ctx: Marble::TourControlEditWidget|]
en: Play
sl: Predvajaj

[ctx: Marble::TourControlEditWidget|]
en: Pause
sl: Naredi premor

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Play the tour
sl: Začni voden izlet

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Pause the tour
sl: Naredi premor izleta

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Wait for %1 seconds
sl: Počakaj %1 sekund

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Create item %1
sl: Ustvari predmet %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Remove item %1
sl: Odstrani predmet %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Change item %1
sl: Spremeni predmet %1

[ctx: Marble::TourItemDelegate|]
en: Update items
sl: Posodobi predmete

[ctx: QObject|]
en: Add Placemark to Tour
sl: Dodaj zaznamek k vodenemu izletu

[ctx: QObject|]
en: Change Placemark in Tour
sl: Spremeni zaznamek v vodenemu izletu

[ctx: QObject|]
en: Add FlyTo
sl: Dodaj PoletiDo

[ctx: QObject|]
en: Add Wait
sl: Dodaj Čakanje

[ctx: QObject|]
en: Add SoundCue
sl: Dodaj Zvočno iztočnico

[ctx: QObject|]
en: Add Placemark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: QObject|]
en: Remove placemark
sl: Odstrani zaznamek

[ctx: QObject|]
en: Change placemark
sl: Spremeni zaznamek

[ctx: QObject|]
en: Loop
sl: Zanka

[ctx: QObject|]
en: Save tour
sl: Shrani voden izlet

[ctx: QObject|]
en: There are unsaved Tours. Do you want to save your changes?
sl: Obstajajo neshranjeni vodeni izleti. Ali želite shraniti vaše spremembe?

[ctx: QObject|]
en: Open Tour
sl: Odpri voden izlet

[ctx: QObject|]
en: KML Tours (*.kml)
sl: Vodeni izleti KML (*.kml)

[ctx: QObject|]
en: Remove Selected Items
sl: Odstrani izbrane predmete

[ctx: QObject|]
en: Are you sure want to remove selected items?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti izbrane predmete?

[ctx: QObject|]
en: Save Tour as
sl: Shrani voden izlet kot

[ctx: QObject|]
en: Discard Changes
sl: Zavrzi spremembe

[ctx: QObject|]
en: Are you sure want to discard all unsaved changes and close current document?
sl: Ali res želite zavreči vse neshranjene spremembe in zapreti trenuten dokument?

[ctx: TourWidget|]
en: Tour
sl: Voden izlet

[ctx: TourWidget|]
en: toolBar
sl: orodna vrstica

[ctx: TourWidget|]
en: Move up
sl: Premakni gor

[ctx: TourWidget|]
en: Move down
sl: Premakni dol

[ctx: TourWidget|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: TourWidget|]
en: New Tour
sl: Nov voden izlet

[ctx: TourWidget|]
en: Save Tour
sl: Shrani voden izlet

[ctx: TourWidget|]
en: Save Tour As
sl: Shrani voden izlet kot

[ctx: TourWidget|]
en: Open Tour
sl: Odpri voden izlet

[ctx: TourWidget|]
en: Play
sl: Začni

[ctx: TourWidget|]
en: Begins touring
sl: Začne z vodenim izletom

[ctx: TourWidget|]
en: Stop
sl: Zaustavi

[ctx: TourWidget|]
en: Stops touring (playing again will start tour from the start)
sl: Zaustavi voden izlet (ponovno predvajanje bo začelo od začetka)

[ctx: TourWidget|]
en: Record tour
sl: Posnemi voden izlet

[ctx: TourWidget|]
en: Converts the loaded tour into a movie
sl: Pretvori naložen voden izlet v film

[ctx: Marble::WaitEditWidget|]
en: Wait duration:
sl: Trajanje čakanja:

[ctx: Marble::FlightGearPositionProviderPlugin|]
en: FlightGear position provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj za simulator FlightGear

[ctx: Marble::FlightGearPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of running flightgear application.
sl: Poroča položaj iz zagnane simulacije letenja FlightGear.

[ctx: Marble::GeoCluePositionProviderPlugin|]
en: GeoClue position provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj GeoClue

[ctx: Marble::GeoCluePositionProviderPlugin|]
en: Reports the position via the GeoClue Location Framework.
sl: Poroča položaj prek ogrodja za položaj GeoClue.

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get service entry)
sl: Notranja napaka gpsd (ni mogoče dobiti vnosa storitve)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get host entry)
sl: Notranja napaka gpsd (ni mogoče dobiti vnosa gostitelja)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (cannot get protocol entry)
sl: Notranja napaka gpsd (ni mogoče dobiti vnosa protokola)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (unable to create socket)
sl: Notranja napaka gpsd (ni mogoče ustvariti vtiča)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Internal gpsd error (unable to set socket option)
sl: Notranja napaka gpsd (ni mogoče nastaviti možnosti vtiča)

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: No GPS device found by gpsd.
sl: Gpsd ni našel nobene naprave GPS.

[ctx: Marble::GpsdConnection|]
en: Unknown error when opening gpsd connection
sl: Neznana napaka med odpiranjem povezave gpsd

[ctx: Marble::GpsdPositionProviderPlugin|]
en: Gpsd position provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj gpsd

[ctx: Marble::GpsdPositionProviderPlugin|]
en: Reports the position of a GPS device.
sl: Poroča položaj naprave GPS.

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Qt Positioning Position Provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj preko Qt Positioning

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Qt Positioning Location
sl: Položaj Qt Positioning

[ctx: Marble::QtPositioningPositionProviderPlugin|]
en: Reports the GPS position of a QtPositioning compatible device.
sl: Poroča položaj GPS naprave, ki je združljiva z QtPositioning.

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: Wlocate Position Provider Plugin
sl: Vstavek, ki ponuja položaj Wlocate

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: WLAN (Open WLAN Map)
sl: Brezžična omrežja (Open WLAN Map)

[ctx: Marble::WlocatePositionProviderPlugin|]
en: Reports the current position based on nearby WLAN access points
sl: Poroča trenuten položaj glede na bližnje dostopne točke brezžičnih omrežij

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Annotation
sl: Zabeležka

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: &Annotation
sl: Z&abeležka

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Draws annotations on maps with placemarks or polygons.
sl: Izriše zabeležke na karti z zaznamki ali mnogokotniki.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Annotations
sl: Zabeležke

[ctx: QObject|]
en: Remove current item
sl: Odstrani trenutni predmet

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to remove the current item?
sl: Ali ste prepričani, da želite odstraniti trenutni predmet?

[ctx: QObject|]
en: Clear all annotations
sl: Počisti vse zabeležke

[ctx: QObject|]
en: Are you sure you want to clear all annotations?
sl: Ali ste prepričani, da želite počistiti vse zabeležke?

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Save Annotation File
sl: Shrani datoteko z zabeležkami

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: All Supported Files (*.kml *.osm);;KML file (*.kml);;Open Street Map file (*.osm)
sl: Vse podprte datoteke (*.kml *.osm);;Datoteka KML (*.kml);;Datoteka Open Street Map (*.osm)

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Open Annotation File
sl: Odpri datoteko z zabeležkami

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: All Supported Files (*.kml *.osm);;Kml Annotation file (*.kml);;Open Street Map file (*.osm)
sl: Vse podprte datoteke (*.kml *.osm);;Datoteka z zabeležkami KML (*.kml);;Datoteka Open Street Map (*.osm)

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Operation not permitted
sl: Dejanje ni dovoljeno

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge a node from polygon's outer boundary with a node from one of its inner boundaries.
sl: Ni mogoče združiti vozlišča iz zunanje meje meje mnogokotnika z vozliščem iz njegovih notranjih mej.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge two nodes from two different inner boundaries.
sl: Ni mogoče združiti dveh vozlišč iz dveh različnih notranjih mej.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot merge the selected nodes. Most probably this would make the polygon's outer boundary not contain all its inner boundary nodes.
sl: Ni bilo mogoče združiti izbranih vozlišč. Najverjetneje bi združitev povzročila, da bi zunanja meja mnogokotnika ne vsebovala vseh vozlišč iz notranje meje.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Select Item
sl: Izberi predmet

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Polygon
sl: Dodaj mnogokotnik

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Polygon Hole
sl: Dodaj luknjo v mnogokotnik

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Nodes
sl: Dodaj vozlišča

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Placemark
sl: Dodaj zaznamek

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Path
sl: Dodaj pot

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Add Ground Overlay
sl: Prekrij tla

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Remove Item
sl: Odstrani predmet

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Load Annotation File
sl: Naloži datoteko z zabeležkami

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Clear all Annotations
sl: Počisti vse zabeležke

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Download OpenStreetMap Data
sl: Naloži podatke OpenStreetMap

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Download OpenStreetMap data of the visible region
sl: Naloži podatke OpenStreetMap vidnega področja

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Paste
sl: Prilepi

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cut
sl: Izreži

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Copy
sl: Kopiraj

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Remove
sl: Odstrani

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Properties
sl: Lastnosti

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Untitled Ground Overlay
sl: Neimenovana zemeljska podlaga

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Deselect All Nodes
sl: Odstrani izbiro vseh vozlišč

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Delete All Selected Nodes
sl: Izbriši vsa izbrana vozlišča

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Cannot delete one of the selected nodes. Most probably this would make the polygon's outer boundary not contain all its inner boundary nodes.
sl: Ni bilo mogoče izbrisati enega izmed izbranih vozlišč. Najverjetneje bi združitev povzročila, da bi zunanja meja mnogokotnika ne vsebovala vseh vozlišč iz notranje meje.

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Select Node
sl: Izberi vozlišče

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Delete Node
sl: Izbriši vozlišče

[ctx: Marble::AnnotatePlugin|]
en: Deselect Node
sl: Odstrani izbiro vozlišča

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Download
sl: Naloži

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: ERROR
sl: NAPAKA

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Unable to create temporary file to download OSM data to.
sl: Ni bilo mogoče ustvariti začasne datoteke za naložene podatke OSM.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: The selected region contains too much data. Please select a smaller region and try again.
sl: Izbrano področje vsebuje preveč podatkov. Prosim izberite manjše področje in poskusite znova.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: The bandwidth limit exceeded. Please try again later.
sl: Omejitev pasovne širine je presežena. Prosim poskusite kasneje.

[ctx: Marble::DownloadOsmDialog|]
en: Sorry, a network error occurred. Please check your internet connection or try again later.
sl: Žal je prišlo do napake v omrežju. Preverite internetno povezavo ali poskusite znova kasneje.

[ctx: DownloadOsmDialog|]
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify a name for this ground overlay.
sl: Navedite ime za to prekritje tal.

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: No image specified
sl: Navedena ni nobena slika

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify an image file.
sl: Navedite datoteko s sliko.

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Invalid image path
sl: Neveljavna pot do slike

[ctx: Marble::EditGroundOverlayDialog|]
en: Please specify a valid path for the image file.
sl: Navedite veljavno pot do slikovne datoteke.

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Edit ground overlay
sl: Uredi prekritje tal

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Coordinates
sl: Koordinate

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: N
sl: S

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: W
sl: Z

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: E
sl: V

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: S
sl: J

[ctx: UiEditGroundOverlayDialog|]
en: Rotation
sl: Vrtenje

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Relations
sl: Povezave

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Untitled Polygon
sl: Neimenovan mnogokotnik

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Please specify a name for this polygon.
sl: Navedite ime za ta mnogokotnik.

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Not enough nodes specified.
sl: Ni dovolj navedenih vozlišč.

[ctx: Marble::EditPolygonDialog|]
en: Please specify at least 3 nodes for the polygon by clicking on the map.
sl: S klikom na karto navedite vsaj tri vozlišča za mnogokotno črto.

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Add polygon
sl: Dodaj mnogokotnik

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Style, Color
sl: Slog, barva

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Lines
sl: Črte

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Color:
sl: Barva:

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Width:
sl: Širina:

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Area
sl: Površina

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Filled
sl: Zapolnjeno

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Not Filled
sl: Ni zapolnjeno

[ctx: UiEditPolygonDialog|]
en: Nodes
sl: Vozlišča

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Tags
sl: Oznake

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Relations
sl: Povezave

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Untitled Path
sl: Neimenovana pot

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: No name specified
sl: Ime ni navedeno

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Please specify a name for this polyline.
sl: Navedite ime za to mnogokotno črto.

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Not enough nodes specified.
sl: Ni dovolj navedenih vozlišč.

[ctx: Marble::EditPolylineDialog|]
en: Please specify at least 2 nodes for the path by clicking on the map.
sl: S klikom na karto navedite vsaj dve vozlišči za pot.

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Add path
sl: Dodaj pot

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Style, Color
sl: Slog, barva

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Lines
sl: Črte

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Color:
sl: Barva:

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Width:
sl: Širina:

[ctx: UiEditPolylineDialog|]
en: Nodes
sl: Vozlišča

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: No.
sl: Št.

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Longitude
sl: Zem. dolžina

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Latitude
sl: Zem. širina

[ctx: Marble::NodeModel|]
en: Elevation
sl: Višina

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: APRS Plugin
sl: Vstavek APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Display
sl: Prikaz

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Fade data older than (minutes)
sl: Skrij podatke, ki so starejši od (minut)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Do not show data older than (minutes)
sl: Ne pokaži podatkov, ki so starejši od (minut)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: APRS Data Sources
sl: Viri podatkov APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from the Internet APRS data source?
sl: Ali naj bodo podatki pridobljeni iz internetnega vira podatkov APRS?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from an APRS Internet server
sl: Podatke pridobi iz internetnega strežnika APRS

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Server
sl: Strežnik

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Port
sl: Vrata

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump TCP/IP records to the debug stream
sl: Zapise TCP/IP odloži v razhroščevalni izhod

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Device
sl: Naprava

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: TNC Terminal Port
sl: Vrata terminala TNC

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from a serial port?
sl: Ali naj bodo podatki pridobljeni prek zaporednih vrat?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from a serial TNC (In Text Mode)
sl: Podatke pridobi prek zaporednega TNC-ja (besedilni način)

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump TTY records to the debug stream
sl: Zapise TTY odloži v razhroščevalni izhod

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: File
sl: Datoteka

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Should information be gathered from a file?
sl: Ali naj bodo podatki pridobljeni iz datoteke?

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Collect data from a file
sl: Podatke pridobi iz datoteke

[ctx: AprsConfigWidget|]
en: Dump file records to the debug stream
sl: Datotečne zapise odloži v razhroščevalni izhod

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: Amateur Radio Aprs Plugin
sl: Vstavek amaterskega radia

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: Amateur Radio &Aprs Plugin
sl: Vstavek &amaterskega radia

[ctx: Marble::AprsPlugin|]
en: This plugin displays APRS data gleaned from the Internet.  APRS is an Amateur Radio protocol for broadcasting location and other information.
sl: Ta vstavek prikazuje podatke APRS, ki se pridobijo iz interneta. APRS je radio-amaterski protokol za oddajanje položaja in drugih podatkov.

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: Atmosphere
sl: Atmosfera

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: &Atmosphere
sl: &Atmosfera

[ctx: Marble::AtmospherePlugin|]
en: Shows the atmosphere around the earth.
sl: Pokaže atmosfero okrog Zemlje.

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Configure Compass Plugin
sl: Nastavi vstavek Kompas

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Theme
sl: Tema

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: CompassConfigWidget|]
en: Arrows
sl: Puščice

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: Compass
sl: Kompas

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: &Compass
sl: &Kompas

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: This is a float item that provides a compass.
sl: To je plavajoč predmet s kompasom.

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: N
sl: S

[ctx: Marble::CompassFloatItem|]
en: S
sl: J

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Configure Crosshairs Plugin
sl: Nastavi vstavek Nitni križ

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Theme
sl: Tema

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Default
sl: Privzeto

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Gun 1
sl: Pištola 1

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Gun 2
sl: Pištola 2

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: Circled
sl: Obkrožen

[ctx: CrosshairsConfigWidget|]
en: German
sl: Nemški

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: Crosshairs
sl: Nitni križ

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: Cross&hairs
sl: Nitni križ

[ctx: Marble::CrosshairsPlugin|]
en: A plugin that shows crosshairs.
sl: Vstavek, ki prikazuje nitni križ.

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Configure Earthquakes Plugin
sl: Nastavi vstavek za potrese

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Maximum number of results:
sl: Največje število rezultatov:

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Minimum magnitude:
sl: Najmanjša magnituda:

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Time Range
sl: Časovno obdobje

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: Past
sl: Preteklih

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: From
sl: Od

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: days
sl: dni

[ctx: EarthquakeConfigWidget|]
en: to
sl: do

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Date:
sl: Datum:

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Magnitude:
sl: Magnituda:

[ctx: Marble::EarthquakeItem|]
en: Depth:
sl: Globina:

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: Earthquakes
sl: Potresi

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: &Earthquakes
sl: &Potresi

[ctx: Marble::EarthquakePlugin|]
en: Shows earthquakes on the map.
sl: Na karti prikazuje potrese.

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: Eclipse Browser
sl: Brskalnik po mrkih

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: Show eclipses for year:
sl: Pokaži mrke za leto:

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Settings…
sl: Na&stavitve…

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Close
sl: Zapri

[ctx: EclipsesBrowserDialog|]
en: &Go To Selected Eclipse
sl: Pojdi na izbran mrk

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Eclipses Configuration
sl: Nastavitve mrkov

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &View
sl: Pogled

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: View &Options
sl: M&ožnosti prikaza

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Enable &Lunar Eclipses
sl: Omogoči &Lunine mrke

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Show Eclipse Control &Widget
sl: Pokaži nadzorni &gradnik mrkov

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Eclipse Elements
sl: Pr&edmeti mrkov

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Northern Penumbra
sl: Sever&na polsenca

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Umbra
sl: &Senca

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Position of Eclipse &Maximum
sl: Položaj &maksimuma mrka

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Central &Line
sl: Sredinska črta

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Full &Penumbra
sl: Polna &polsenca

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Sunrise and Sunset &Boundaries
sl: Meje sončnega vzhoda in zahoda

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Southern Penumbra
sl: Južna polsenca

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Penumbra with 60% Ma&gnitude
sl: Polsenca z 60% pokritostjo

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: &Reminder
sl: Opomnik

[ctx: EclipsesConfigDialog|]
en: Remind about eclipse events
sl: Opomni na mrk

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Total
sl: Luna, skupno

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Partial
sl: Luna, delno

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Moon, Penumbral
sl: Luna, polsenca

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Partial
sl: Sonce, delno

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, non-central, Annular
sl: Sonce, ni središčno, obroč

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, non-central, Total
sl: Sonce, ni središčno, skupno

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Annular
sl: Sonce, obroč

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Total
sl: Sonce, skupno

[ctx: Marble::EclipsesItem|]
en: Sun, Annular/Total
sl: Sonce, obroč/skupno

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Start
sl: Začni

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: End
sl: Konec

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Type
sl: Vrsta

[ctx: Marble::EclipsesModel|]
en: Magnitude
sl: Magnituda

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Eclipses
sl: Mrki

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: E&clipses
sl: Mrki

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: This plugin visualizes solar eclipses.
sl: Ta vstavek izriše sončne mrke.

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Browse Ecli&pses...
sl: Brskanje &po mrkih...

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Maximum of Eclipse
sl: Maksimum mrka

[ctx: Marble::EclipsesPlugin|]
en: Eclipses in %1
sl: Mrki v %1

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: Eclipse Event
sl: Mrk

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: <html><head/><body><p>Marble has detected that the following <span style=" font-weight:600;">eclipse events</span> will occur in the near future. If you want more information on a specific event, select it and click OK.</p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Marble je zaznal naslednje <span style=" font-weight:600;">mrke</span>, ki se bodo zgodili v bližnji prihodnosti. Če želite o dogodku več podrobnosti, ga izberite in kliknite V redu.</p></body></html>

[ctx: EclipsesReminderDialog|]
en: Do not remind me about eclipse events again
sl: Ne opominjaj me več na mrke

[ctx: ElevationProfileConfigWidget|]
en: Configure Elevation Profile Plugin
sl: Nastavi vstavek Višinski profil

[ctx: ElevationProfileConfigWidget|]
en: Zoom to viewport
sl: Približaj na vidno polje

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: &Configure...
sl: Nastavi...

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: &Zoom to viewport
sl: &Približaj na vidno polje

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Route
sl: Pot

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Track:
sl: Sled:

[ctx: Marble::ElevationProfileContextMenu|]
en: Create a route or load a track from file to view its elevation profile.
sl: Ustvarite pot ali naložite sled iz datoteke za ogled višinskega profila.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Elevation Profile
sl: Višinski profil

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: &Elevation Profile
sl: &Višinski profil

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: A float item that shows the elevation profile of the current route.
sl: Plavajoč predmet, ki prikazuje višinski profil trenutne poti.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Create a route or load a track from file to view its elevation profile.
sl: Ustvarite pot ali naložite sled iz datoteke za ogled višinskega profila.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Not enough points in the current viewport.
    Try to disable 'Zoom to viewport'.
sl: Trenutno vidno polje nima dovolj točk.
    Poskusite onemogočiti »Približaj na vidno polje«.

[ctx: Marble::ElevationProfileFloatItem|]
en: Difference: %1 %2
sl: Razlika: %1 %2

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: Elevation Profile Marker
sl: Označevalnik višinskega profila

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: &Elevation Profile Marker
sl: &Označevalnik višinskega profila

[ctx: Marble::ElevationProfileMarker|]
en: Marks the current elevation of the elevation profile on the map.
sl: Na karti označuje trenutno višino iz višinskega profila.

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: File View
sl: Prikaz datotek

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: &File View
sl: Prikaz &datotek

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: A list of currently opened files
sl: Seznam trenutno odprtih datotek

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Open file...
sl: Odpri datoteko...

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Close this file
sl: Zapri to datoteko

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: Open File
sl: Odpri datoteko

[ctx: Marble::FileViewFloatItem|]
en: All Supported Files (*.gpx *.kml *.pnt);;GPS Data (*.gpx);;Google Earth KML (*.kml);PNT Data (*.pnt)
sl: Vse podprte datoteke (*.gpx *.kml *.pnt);;Podatki GPS (*.gpx);;Google Earth KML (*.kml);Podatki PNT (*.pnt)

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: Places
sl: Mesta

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: &Places
sl: &Mesta

[ctx: Marble::FoursquarePlugin|]
en: Displays trending Foursquare places
sl: Prikazuje najbolj obiskana mesta s Foursquare

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: GpsInfo
sl: Podatki GPS

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: &GpsInfo
sl: &Podatki GPS

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: This is a float item that provides Gps Information.
sl: To je plavajoč predmet s podatki GPS.

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: mph
sl: mi/h

[ctx: Marble::GpsInfo|]
en: kt
sl: kn

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Speed
sl: Hitrost

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Direction
sl: Smer

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Altitude
sl: Višina

[ctx: GpsInfoPlugin|]
en: Precision
sl: Natančnost

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Coordinate Grid Plugin
sl: Vstavek Koordinatna mreža

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: C&olors
sl: &Barve

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Grid:
sl: &Mreža:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the coordinate grid.
sl: Barva koordinatne mreže.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Tropics:
sl: &Povratnika:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the tropical circles.
sl: Barva povratnikov.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Equator:
sl: &Ekvator:

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Color of the equator.
sl: Barva ekvatorja.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Named Labels
sl: Ime&novane oznake

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Show Labels for Prime meridian, Equator, Tropics.
sl: Pokaži oznake za ničelni poldnevnik, ekvator in povratnika.

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: &Numerical Labels
sl: Šte&vilske oznake

[ctx: GraticuleConfigWidget|]
en: Show numerical Labels.
sl: Pokaži številske oznake.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Coordinate Grid
sl: Koordinatna mreža

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Coordinate &Grid
sl: &Koordinatna mreža

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: A plugin that shows a coordinate grid.
sl: Vstavek, ki prikazuje koordinatno mrežo.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the coordinate grid.
sl: Izberite barvo koordinatne mreže.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the tropic circles.
sl: Izberite barvo povratnikov.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Please choose the color for the equator.
sl: Izberite barvo ekvatorja.

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Equator
sl: Ekvator

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Prime Meridian
sl: Ničelni poldnevnik

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Antimeridian
sl: 180-stopinjski poldnevnik

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Tropic of Cancer
sl: Rakov povratnik

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Tropic of Capricorn
sl: Kozorogov povratnik

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Arctic Circle
sl: Severni polarni krog

[ctx: Marble::GraticulePlugin|]
en: Antarctic Circle
sl: Južni polarni krog

[ctx: Marble::License|]
en: License
sl: Licenca

[ctx: Marble::License|]
en: &License
sl: &Licenca

[ctx: Marble::License|]
en: This is a float item that provides copyright information.
sl: To je plavajoč predmet s podatki o avtorskih pravicah.

[ctx: Marble::License|]
en: &Full License
sl: &Celotna licenca

[ctx: Marble::License|]
en: &Show Details
sl: &Prikaži podrobnosti

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Configure Scale Bar Plugin
sl: Nastavi vstavek Merilo

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Show Ratio Scale
sl: Pokaži razmerje merila

[ctx: MapScaleConfigWidget|]
en: Minimize
sl: Skrči

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Minimize
sl: Skrči

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Scale Bar
sl: Merilo

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Scale Bar
sl: &Merilo

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: This is a float item that provides a map scale.
sl: To je plavajoč predmet z merilom karte.

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: Original Developer
sl: Prvotni razvijalec

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Configure...
sl: Nastavi...

[ctx: Marble::MapScaleFloatItem|]
en: &Ratio Scale
sl: &Razmerje merila

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Measure Tool Configuration
sl: Nastavitve orodja za merjenje

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Ruler Type
sl: Vrsta ravnila

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Polygon
sl: Mnogokotnik

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Circle
sl: Krog

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Segment labels
sl: Oznake daljic

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Distance
sl: Razdalja

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Bearing
sl: Smer

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Bearing Change
sl: Sprememba smeri

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Perimeter
sl: Obseg

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Area
sl: Površina

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Radius
sl: Polmer

[ctx: MeasureConfigDialog|]
en: Circumference
sl: Obseg

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Measure Tool
sl: Orodje za merjenje

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: &Measure Tool
sl: &Orodje za merjenje

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Measure distances between two or more points.
sl: Izmerite razdaljo med dvema ali več točkami.

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Area:
    %1
sl: Površina:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circumference:
    %1
sl: Obseg:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Perimeter:
    %1
sl: Obseg:
    %1

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Polygon Ruler
sl: Mnogokotno ravnilo

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circle Ruler
sl: Krožno ravnilo

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Total Distance: %1<br/>
sl: Skupna razdalja: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Area: %1<br/>
sl: Površina: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Perimeter: %1<br/>
sl: Obseg: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Radius: %1<br/>
sl: Polmer: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Circumference: %1<br/>
sl: Obseg: %1<br/>

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Add &Measure Point
sl: Dodaj &merilno točko

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: Remove &Last Measure Point
sl: Odstrani &zadnjo merilno točko

[ctx: Marble::MeasureToolPlugin|]
en: &Remove Measure Points
sl: &Odstrani merilne točke

[ctx: Navigation|]
en: Navigation
sl: Krmarjenje

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Navigation
sl: Navigacija

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: &Navigation
sl: &Navigacija

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: A mouse control to zoom and move the map
sl: Približevanje, oddaljevanje in premikanje karte z miško

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Current Location Button
sl: Gumb za trenuten položaj

[ctx: Marble::NavigationFloatItem|]
en: Home Button
sl: Gumb za domov

[ctx: Marble::NotesItem|The author name is not known]
en: anonymous
sl: anonimnež

[ctx: Marble::NotesPlugin|]
en: OSM Mapper Notes
sl: Opombe kartografa OSM

[ctx: Marble::NotesPlugin|]
en: Display OpenStreetMap Mapper Notes.
sl: Prikažite opombe kartografov OpenStreetMap.

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: General
sl: Splošno

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Cache name:
sl: Ime zaklada:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: User name:
sl: Uporabniško ime:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Type:
sl: Vrsta:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Status:
sl: Stanje:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Country:
sl: Država:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Size:
sl: Velikost:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Difficulty:
sl: Težavnost:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Terrain:
sl: Teren:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Longitude:
sl: Dolžina:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Latitude:
sl: Širina:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date hidden:
sl: Datum skritja:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date created:
sl: Datum ustvaritve:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Date last modified:
sl: Datum zadnje spremembe:

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Description
sl: Opis

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Log
sl: Dnevnik

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Previous
sl: Predhodni

[ctx: OpenCachingCacheDialog|]
en: Next
sl: Naslednji

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Dialog
sl: Pogovorno okno

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum number of results:
sl: Največje število rezultatov:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Minimum difficulty:
sl: Najmanjša težavnost:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum difficulty:
sl: Največja težavnost:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Maximum Distance:
sl: Največja razdalja:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Time Range
sl: Časovno obdobje

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: Start:
sl: Začetek:

[ctx: OpenCachingConfigWidget|]
en: End:
sl: Konec:

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Cache name</td>
sl: <tr><td align="right">Ime zaklada</td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">User name</td><td>
sl: <tr><td align="right">Uporabniško ime</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Date hidden</td><td>
sl: <tr><td align="right">Datum skritja</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Difficulty</td><td>
sl: <tr><td align="right">Težavnost</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingItem|]
en: <tr><td align="right">Size</td><td>
sl: <tr><td align="right">Velikost</td><td>

[ctx: Marble::OpenCachingPlugin|]
en: Cache positions by opencaching.de.
sl: Položaji zakladov z opencaching.de.

[ctx: Marble::OpenCachingPlugin|]
en: Shows caches from OpenCaching.de on the screen.
sl: Na zaslonu prikazuje zaklade z OpenCaching.de.

[ctx: OpenDesktopConfigWidget|]
en: OpenDesktop plugin configuration
sl: Nastavitve vstavka OpenDesktop

[ctx: OpenDesktopConfigWidget|]
en: Number of displayed items on the screen:
sl: Število predmetov prikazanih na zaslonu:

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: OpenDesktop Items
sl: Predmeti OpenDesktop

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: &OpenDesktop Community
sl: Skupnost OpenDesktop

[ctx: Marble::OpenDesktopPlugin|]
en: Shows OpenDesktop users' avatars and some extra information about them on the map.
sl: Na karti prikazuje podobe in nekatere dodatne podatke uporabnikov OpenDesktop.

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Overview Map
sl: Pregledna karta

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: &Overview Map
sl: &Pregledna karta

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: This is a float item that provides an overview map.
sl: To je plavajoč predmet s pregledno karto.

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Choose Overview Map
sl: Izberite pregledno karto

[ctx: Marble::OverviewMap|]
en: Please choose the color for the position indicator
sl: Izberite barvo kazalnika položaja

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Configure Overview Map
sl: Nastavi pregledno karto

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Map &Image
sl: Sl&ika karte

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: &Size:
sl: Veliko&st:

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: x
sl: ×

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Preview
sl: Predogled

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Filename
sl: Ime datoteke

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: C&olors
sl: &Barve

[ctx: OverviewMapConfigWidget|]
en: Position I&ndicator:
sl: &Kazalnik položaja:

[ctx: Marble::PanoramioPlugin|]
en: Panoramio Photos
sl: Fotografije Panoramio

[ctx: Marble::PanoramioPlugin|]
en: Automatically downloads images from around the world in preference to their popularity
sl: Samodejno prejme fotografije z vsega sveta glede na njihovo priljubljenost

[ctx: QObject|]
en: Query failed
sl: Poizvedba ni uspela

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid Flickr answer.
sl: Datoteka ni veljaven odgovor Flickr-ja.

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: Configure Photo Plugin
sl: Nastavi vstavek Fotografije

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: Number of items on the screen
sl: Število predmetov na zaslonu

[ctx: PhotoConfigWidget|]
en: License
sl: Licenca

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Photos
sl: Fotografije

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: &Photos
sl: Fotografije

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Automatically downloads images from around the world in preference to their popularity
sl: Samodejno prejme fotografije z vsega sveta glede na njihovo priljubljenost

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial-ShareAlike License
sl: Licenca Attribution-NonCommercial-ShareAlike

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial License
sl: Licenca Attribution-NonCommercial

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NonCommercial-NoDerivs License
sl: Licenca Attribution-NonCommercial-NoDerivs

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution License
sl: Licenca Attribution

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-ShareAlike License
sl: Licenca Attribution-ShareAlike

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: Attribution-NoDerivs License
sl: Licenca Attribution-NoDerivs

[ctx: Marble::PhotoPlugin|]
en: No known copyright restrictions
sl: Ni znanih omejitev avtorskih pravic

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Position Marker
sl: Označevalnik položaja

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: &Position Marker
sl: &Označevalnik položaja

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: draws a marker at the current position
sl: na trenutnem položaju izriše označevalnik

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Cursor Size: %1
sl: Velikost kazalke: %1

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Choose Custom Cursor
sl: Izberite kazalko po meri

[ctx: Marble::PositionMarker|]
en: Please choose a color
sl: Izberite barvo

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Configure Position Marker Plugin
sl: Nastavi vstavek Označevalnik položaja

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Cursor Shape
sl: Oblika kazalke

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Arrow
sl: &Puščica

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Custom:
sl: Po meri:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Position marker images indicating the direction should point north (top).
sl: Slike označevalnika položaja, ki nakazujejo smer, naj kažejo severno (proti vrhu).

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Trail
sl: Sled

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: C&olors
sl: Barve

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: &Accuracy:
sl: Natančnost:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Color of the position marker's accuracy indicator.
sl: Barva kazalnika natančnosti označevalnika položaja.

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Trail:
sl: Sled:

[ctx: PositionMarkerConfigWidget|]
en: Color of the position marker's trail.
sl: Barva sledi označevalnika položaja.

[ctx: Marble::PostalCodePlugin|]
en: Postal Codes
sl: Poštne številke

[ctx: Marble::PostalCodePlugin|]
en: Shows postal codes of the area on the map.
sl: Na karti prikaže poštne številke območij.

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: Download Progress Indicator
sl: Kazalnik napredka prejemanja

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: &Download Progress
sl: Napredek prejemanja

[ctx: Marble::ProgressFloatItem|]
en: Shows a pie chart download progress indicator
sl: Prikazuje kazalnik napredka prejemanja v obliki krožnega grafa

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Routing Configuration
sl: Nastavitve usmerjanja

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Audible Turn Instructions
sl: Slišna navodila za zavijanje

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Play a sound
sl: Predvajaj zvok

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: Use this speaker
sl: Uporabi tega govorca

[ctx: RoutingConfigDialog|]
en: <a href="https://userbase.kde.org/Marble/CustomSpeakers">Get more speakers</a>
sl: <a href="http://userbase.kde.org/Marble/CustomSpeakers">Dobi več govorcev</a>

[ctx: QObject|]
en: Starting guidance mode, please wait...
sl: Začenjanje načina vodenja, počakajte...

[ctx: QObject|]
en: Calculate a route to get directions.
sl: Izračunaj pot in dobi navodila.

[ctx: QObject|]
en: Route left.
sl: Pot levo.

[ctx: QObject|]
en: Destination ahead.
sl: Cilj naravnost.

[ctx: QObject|]
en: Arrived at destination. <a href="#reverse">Calculate the way back.</a>
sl: Prihod na cilj. <a href="#reverse">Izračunaj pot nazaj.</a>

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: Routing
sl: Usmerjanje

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: &Routing
sl: &Usmerjanje

[ctx: Marble::RoutingPlugin|]
en: Routing information and navigation controls
sl: Podatki usmerjanja in nadzor navigacije

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Guidance Mode
sl: Način vodenja

[ctx: RoutingPlugin|]
en: R
sl: U

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Toggle GPS
sl: Preklopi GPS

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Zoom Out
sl: Oddalji

[ctx: RoutingPlugin|]
en: Zoom In
sl: Približaj

[ctx: RoutingPlugin|]
en: total time remaining
sl: skupen preostali čas

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Comets
sl: Kometi

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Moons
sl: Lune

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Spacecrafts
sl: Vesoljska vozila

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Spaceprobes
sl: Vesoljske sonde

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Moon
sl: Luna

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Mercury
sl: Merkur

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Venus
sl: Venera

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Earth
sl: Zemlja

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Uranus
sl: Uran

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Neptune
sl: Neptun

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Satellites
sl: &Sateliti

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Data Sources
sl: Viri po&datkov

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: &Activate Plugin
sl: Omogoči vstavek

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Add Data Source
sl: Dodaj vir podatkov

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: URL or File path:
sl: Naslov URL ali pot do datoteke:

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Invalid data source input
sl: Neveljaven vnos vira podatkov

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Please enter a valid URL or file path!
sl: Vnesite veljaven naslov URL ali pot do datoteke!

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: All Supported Files (*.txt *.msc)
sl: Vse podprte datoteke (*.txt *.msc)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Marble Satellite Catalog (*.msc)
sl: Katalog satelitov za Marble (*.msc)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Two Line Element Set (*.txt)
sl: Nabor dvovrstičnih predmetov (*.txt)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: All Files (*.*)
sl: Vse datoteke (*.*)

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Open Satellite Data File
sl: Odpri datoteko s podatki o satelitih

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Delete selected data source
sl: Izbriši izbrani vir podatkov

[ctx: Marble::SatellitesConfigDialog|]
en: Do you really want to delete the selected data source?
sl: Ali res želite izbrisati izbrani vir podatkov?

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Satellites Configuration
sl: Nastavitve satelitov

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Satellites
sl: &Sateliti

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Data Sources
sl: Viri po&datkov

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Last update:</span></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Zadnja posodobitev:</span></p></body></html>

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Reload All Data Sources
sl: Znova naloži vse vire podatkov

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Satellite Data Sources:
sl: Podatkovni viri za satelite:

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Add a new data source (URL).
sl: Dodaj nov vir podatkov (naslov URL).

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Open a new data source from disk.
sl: Odpri nov vir podatkov z diska.

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Remove selected data source.
sl: Odstrani izbrani vir podatkov.

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: (Built-in Data Sources for Earth Satellites)
sl: (vgrajeni viri podatkov za Zemljine satelite)

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: <html><head/><body><p>Supported formats: <a href="https://techbase.kde.org/Projects/Marble/SatelliteCatalogFormat"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Marble Satellite Catalogue</span></a>, <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/Two-line_element_set"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Two-Line-Element Set</span></a></p></body></html>
sl: <html><head/><body><p>Podprte vrste: <a href="http://techbase.kde.org/Projects/Marble/SatelliteCatalogFormat"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Marblov katalog satelitov</span></a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Two-line_element_set"><span style=" text-decoration: underline; color:#0000ff;">Nabor dvovrstičnih predmetov</span></a></p></body></html>

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Plugin Inactive
sl: Vstavek je nedejaven

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: &Activate Plugin
sl: Omogoči vstavek

[ctx: SatellitesConfigDialog|]
en: Configuration options not available since the plugin is disabled at the moment.
sl: Nastavitvene možnosti niso na voljo, saj je vstavek trenutno onemogočen.

[ctx: Marble::SatellitesConfigModel|]
en: Catalogs
sl: Katalogi

[ctx: QObject|]
en: No info available.
sl: Ni razpoložljivih podatkov.

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Display orbit
sl: Pokaži krožnice

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Keep centered
sl: Ohrani na sredini

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Satellites
sl: Sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: &Satellites
sl: &Sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: This plugin displays satellites and their orbits.
sl: Ta vstavek prikazuje satelite in njihove krožnice.

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Earth-Satellites orbital elements from <ul><li><a href="https://www.celestrak.com">https://www.celestrak.com</a></li></ul>Planetary-Satellites orbital elements from <ul><li><a href="https://ssd.jpl.nasa.gov/?horizons">JPL Horizons</a></li></ul>
sl: Predmeti krožnice Zemeljskih satelitov so iz <ul><li><a href="https://www.celestrak.com">https://www.celestrak.com</a></li></ul>Predmeti krožnice satelitov planetov so iz <ul><li><a href="https://ssd.jpl.nasa.gov/?horizons">JPL Horizons</a></li></ul>

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Special-Interest Satellites
sl: Posebno zanimivi sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Last 30 Days' Launches
sl: Izstrelitve zadnjih 30 dni

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Space Stations
sl: Vesoljske postaje

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: 100 (or so) Brightest
sl: Okrog 100 najsvetlejših

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: FENGYUN 1C Debris
sl: Razbitine FENGYUN 1C

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: IRIDIUM 33 Debris
sl: Razbitine IRIDIUM 33

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: COSMOS 2251 Debris
sl: Razbitine COSMOS 2251

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Weather & Earth Resources Satellites
sl: Vremenski sateliti in sateliti za vire Zemlje

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Weather
sl: Vreme

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Earth Resources
sl: Zemeljski viri

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Search & Rescue (SARSAT)
sl: Poišči in reši (SARSAT)

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Disaster Monitoring
sl: Nadzor ujm

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Communications Satellites
sl: Komunikacijski sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Geostationary
sl: Geostacionarni

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Amateur radio
sl: Amaterski radio

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Experimental
sl: Poskusni

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Navigation Satellites
sl: Navigacijski sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: GPS Operational
sl: Delujoči GPS

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Glonass Operational
sl: Delujoči Glonass

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Russian LEO Navigation
sl: Ruska navigacija LEO

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Scientific Satellites
sl: Znanstveni sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Space & Earth Science
sl: Vesoljske in zemeljske znanosti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Geodetic
sl: Geodetski

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Engineering
sl: Inženirski

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Education
sl: Izobraževanje

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|]
en: Miscellaneous Satellites
sl: Razni sateliti

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Miscellaneous Military
sl: Razni vojaški

[ctx: Marble::SatellitesPlugin|Name of a satellite group]
en: Radar Calibration
sl: Umerjanje radarjev

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: Speedometer
sl: Merilnik hitrosti

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: &Speedometer
sl: Merilnik hitrosti

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: Display the current cruising speed.
sl: Prikaži trenutno hitrost vožnje.

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: mph
sl: milj/h

[ctx: Marble::Speedometer|]
en: kt
sl: kn

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Configure Stars Plugin
sl: Nastavi vstavek Zvezde

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Objects
sl: Objekti neba

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Star Magnitude Limit
sl: Meja magnitude zvezd

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Solar System
sl: Osončje

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Moon
sl: Luna

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Mercury
sl: Merkur

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Venus
sl: Venera

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Earth
sl: Zemlja

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Uranus
sl: Uran

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Neptune
sl: Neptun

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Use name labels
sl: Oznake z imenom

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Magnify Sun and Moon
sl: Povečaj Sonce in Luno

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Other
sl: Drugo

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Deep Sky Objects
sl: Objekti globokega neba

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Deep Sky Object Labels
sl: Oznake objektov globokega neba

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Lines and Orientation
sl: Črte in usmerjenost

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Constellations
sl: Ozvezdja

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Lines
sl: Črte

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Labels
sl: Oznake

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Names
sl: Imena

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Latin Name
sl: Latinsko ime

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Native Translation
sl: Prevod v lastni jezik

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Abbreviation
sl: Okrajšava

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Coordinate Grid
sl: Koordinatna mreža

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Equator
sl: Nebesni ekvator

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Celestial Poles
sl: Nebesna pola

[ctx: StarsConfigWidget|]
en: Ecliptic
sl: Ekliptika

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Stars
sl: Zvezde

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: &Stars
sl: Zvezde

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: A plugin that shows the Starry Sky and the Sun.
sl: Vstavek, ki prikazuje zvezdnato nebo in Sonce.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the constellation lines.
sl: Izberite barvo črt ozvezdij.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the constellation labels.
sl: Izberite barvo oznak ozvezdij.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the dso labels.
sl: Izberite barvo oznak objektov globokega neba.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the ecliptic.
sl: Izberite barvo ekliptike.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Please choose the color for the celestial equator.
sl: Izberite barvo nebesnega ekvatorja.

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Constellations
sl: Pokaži ozvezdja

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Sun and Moon
sl: Pokaži &Sonce in Luno

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Planets
sl: Pokaži &planete

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: Show &Deep Sky Objects
sl: Pokaži objekte &globokega neba

[ctx: Marble::StarsPlugin|]
en: &Configure...
sl: Nastavi...

[ctx: Marble::SunPlugin|]
en: Sun
sl: Sonce

[ctx: Marble::SunPlugin|]
en: A plugin that shows the Sun.
sl: Vstavek, ki prikazuje Sonce.

[ctx: Marble::twitterPlugin|]
en: &twitter
sl: &Twitter

[ctx: Marble::twitterPlugin|]
en: show public twitts in their places
sl: prikazuje javne čivke na njihovih mestih

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid BBC answer.
sl: Datoteka ni veljaven odgovor BBC-ja.

[ctx: Marble::BBCWeatherItem|]
en: Supported by <a href="https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcbackstage" target="_BLANK">backstage.bbc.co.uk</a>.<br>Weather data from UK MET Office
sl: Podprto od <a href="https://www.bbc.co.uk/blogs/bbcbackstage" target="_BLANK">backstage.bbc.co.uk</a>.<br>Vremenski podatki od UK MET Office

[ctx: Marble::GeoNamesWeatherItem|]
en: Supported by <a href="https://www.geonames.org/export/JSON-webservices.html" target="_BLANK">geonames.org</a>
sl: Podprto od <a href="https://www.geonames.org/export/JSON-webservices.html" target="_BLANK">geonames.org</a>

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid file.
sl: Datoteka ni veljavna.

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Configure Weather Plugin
sl: Nastavi vstavek Vreme

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Information
sl: Podrobnosti

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Here you can choose if you want the weather condition to be shown (for example, clouds or clear sky.) Marble will only show the condition if this information is available.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Tu lahko izberete, ali naj bodo prikazane vremenske razmere (na primer oblačno ali jasno). Marble bo vremenske razmere pokazal, le če so na voljo.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Weather condition
sl: Vremenske razmere

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Selects if you want the temperature to be shown. The temperature will only be shown for the stations it is available for.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite, ali želite prikazane temperature. Temperatura bo prikazana le za vremenske postaje, ki imajo podatke o temperaturi.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Temperature
sl: Temperatura

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select if you want the wind direction to be shown. The wind direction will only be shown if it is available for the particular station.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite, ali želite prikazano smer vetra. Smer vetra bo prikazana le za vremenske postaje, ki imajo podatke o smeri vetra.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Wind direction
sl: Smer vetra

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Select if you want the wind speed to be shown. The wind speed will only be shown if it is available for the particular station.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Izberite, ali želite prikazano hitrost vetra. Hitrost vetra bo prikazana le za vremenske postaje, ki imajo podatke o hitrosti vetra.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Wind speed
sl: Hitrost vetra

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Units
sl: Enote

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the temperature.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enota za merjenje temperature.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Celsius
sl: Celzij

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the wind speed.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enota za merjenje hitrosti vetra.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Kilometers per hour
sl: Kilometri na uro

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Miles per hour
sl: Milje na uro

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Meters per second
sl: Metri na sekundo

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Knots
sl: Vozli

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Pressure
sl: Tlak

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">The unit used to measure the air pressure.</p></body></html>
sl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">\np, li { white-space: pre-wrap; }\n</style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;"><p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Enota za merjenje zračnega pritiska.</p></body></html>

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Hecto Pascals
sl: Hektopaskali

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Kilo Pascals
sl: Kilopaskali

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Bars
sl: Bari

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Millimeters of Mercury
sl: Milimetri živega srebra

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Inches of Mercury
sl: Palci živega srebra

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Miscellaneous
sl: Razno

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Show only favorite items
sl: Pokaži le priljubljene predmete

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en: Weather update interval
sl: Časovni razmik med posodobitvami vremena

[ctx: WeatherConfigWidget|]
en:  hours
sl:  ur

[ctx: WeatherData|]
en: sunny
sl: sončno

[ctx: WeatherData|]
en: clear
sl: jasno

[ctx: WeatherData|]
en: few clouds
sl: nekaj oblakov

[ctx: WeatherData|]
en: partly cloudy
sl: delno oblačno

[ctx: WeatherData|]
en: overcast
sl: povsem oblačno

[ctx: WeatherData|]
en: light showers
sl: rahle plohe

[ctx: WeatherData|]
en: showers
sl: plohe

[ctx: WeatherData|]
en: light rain
sl: rahel dež

[ctx: WeatherData|]
en: rain
sl: dež

[ctx: WeatherData|]
en: occasionally thunderstorm
sl: občasne nevihte

[ctx: WeatherData|]
en: thunderstorm
sl: nevihta

[ctx: WeatherData|]
en: hail
sl: toča

[ctx: WeatherData|]
en: occasionally snow
sl: občasno sneženje

[ctx: WeatherData|]
en: light snow
sl: rahlo sneženje

[ctx: WeatherData|]
en: snow
sl: sneženje

[ctx: WeatherData|]
en: rain and snow
sl: dež in sneženje

[ctx: WeatherData|]
en: mist
sl: meglica

[ctx: WeatherData|]
en: sandstorm
sl: peščeni vihar

[ctx: WeatherData|]
en: N
sl: S

[ctx: WeatherData|]
en: NNE
sl: SSV

[ctx: WeatherData|]
en: NE
sl: SV

[ctx: WeatherData|]
en: ENE
sl: VSV

[ctx: WeatherData|]
en: E
sl: V

[ctx: WeatherData|]
en: SSE
sl: JJV

[ctx: WeatherData|]
en: SE
sl: JV

[ctx: WeatherData|]
en: ESE
sl: VJV

[ctx: WeatherData|]
en: S
sl: J

[ctx: WeatherData|]
en: NNW
sl: SSZ

[ctx: WeatherData|]
en: NW
sl: SZ

[ctx: WeatherData|]
en: WNW
sl: ZSZ

[ctx: WeatherData|]
en: W
sl: Z

[ctx: WeatherData|]
en: SSW
sl: JJZ

[ctx: WeatherData|]
en: SW
sl: JZ

[ctx: WeatherData|]
en: WSW
sl: ZJZ

[ctx: QObject|]
en: mph
sl: mi/h

[ctx: QObject|]
en: knots
sl: vozlov

[ctx: QObject|]
en: Beaufort
sl: Beaufortov

[ctx: WeatherData|]
en: Bar
sl: Barov

[ctx: WeatherData|]
en: inch Hg
sl: palcev Hg

[ctx: WeatherData|air pressure is rising]
en: rising
sl: naraščajoč

[ctx: WeatherData|air pressure has no change]
en: steady
sl: stalen

[ctx: WeatherData|air pressure falls]
en: falling
sl: padajoč

[ctx: WeatherData|]
en: Publishing time: %1<br>
sl: Datum objave: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Condition: %1<br>
sl: Razmere: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Temperature: %1<br>
sl: Temperatura: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Max temperature: %1<br>
sl: Najv. temperatura: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Min temperature: %1<br>
sl: Najn. temperatura: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Wind direction: %1<br>
sl: Smer vetra: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Wind speed: %1<br>
sl: Hitrost vetra: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Pressure: %1<br>
sl: Pritisk: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Pressure development: %1<br>
sl: Razvoj pritiska: %1<br>

[ctx: WeatherData|]
en: Humidity: %1<br>
sl: Vlažnost: %1<br>

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Weather
sl: Vreme

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Station: %1
sl: Postaja: %1

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindSpeed, WindDirection]
en: Wind: %4, %5
sl: Veter: %4, %5

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindSpeed]
en: Wind: %4
sl: Veter: %4

[ctx: WeatherItemPrivate|Wind: WindDirection]
en: Wind: %4
sl: Veter: %4

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure: Pressure, Development]
en: Pressure: %6, %7
sl: Pritisk: %6, %7

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure: Pressure]
en: Pressure: %6
sl: Pritisk: %6

[ctx: WeatherItemPrivate|Pressure Development]
en: Pressure %7
sl: Pritisk: %7

[ctx: WeatherItemPrivate|DayOfWeek: Condition, MinTemp to MaxTemp]
en: %1: %2, %3 to %4
sl: %1: %2, %3 do %4

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Remove from Favorites
sl: Odstrani iz priljubljenih

[ctx: WeatherItemPrivate|]
en: Add to Favorites
sl: Dodaj med priljubljene

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Weather
sl: Vreme

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: &Weather
sl: &Vreme

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Download weather information from many weather stations all around the world
sl: Od več vremenskih postaj z vsega sveta prejmi vremenske podatke

[ctx: Marble::WeatherPlugin|]
en: Supported by backstage.bbc.co.uk.
    Weather data from UK MET Office
sl: Podprto od backstage.bbc.co.uk
    Vremenski podatki od UK MET Office

[ctx: QObject|]
en: The file is not a valid Geonames answer.
sl: Datoteka ni veljaven odgovor Geonames-a.

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Configure Wikipedia Plugin
sl: Nastavi vstavek Wikipedija

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Show thumbnail images
sl: Pokaži sličice

[ctx: WikipediaConfigWidget|]
en: Number of items on the screen
sl: Število predmetov na zaslonu

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Wikipedia Articles
sl: Članki z Wikipedije

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: &Wikipedia
sl: &Wikipedija

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Automatically downloads Wikipedia articles and shows them on the right position on the map
sl: Samodejno prejme članke z Wikipedije in jih prikaže na pravem mestu na karti

[ctx: Marble::WikipediaPlugin|]
en: Geo positions by geonames.org
    Texts by wikipedia.org
sl: Geografski položaji z geonames.org
    Besedilo z wikipedia.org

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Cache File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek z zakladom

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Cache Files
sl: Iz datotek zaklada ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::CachePlugin|]
en: Marble Cache Files
sl: Datoteke zaklada za Marble

[ctx: CycleStreetsConfigWidget|]
en: Route type:
sl: Vrsta poti:

[ctx: CycleStreetsConfigWidget|]
en: Speed:
sl: Hitrost:

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: balanced
sl: uravnoteženo

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fastest
sl: najhitreje

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: quietest
sl: najtišje

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: slow (16 km/h)
sl: počasi (16 km/h)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: normal (20 km/h)
sl: običajno (20 km/h)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fast (24 km/h)
sl: hitro (24 km/h)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: slow (10 mph)
sl: počasi (10 mph)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: normal (12 mph)
sl: običajno (12 mph)

[ctx: Marble::CycleStreetsConfigWidget|]
en: fast (15 mph)
sl: hitro (15 mph)

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
sl: Ta storitev potrebuje internetno povezavo.

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: CycleStreets Routing
sl: Usmerjanje CycleStreets

[ctx: Marble::CycleStreetsPlugin|]
en: Bicycle routing for the United Kingdom using cyclestreets.net
sl: Usmerjanje koles za Veliko Britanijo z uporabo cyclestreets.net

[ctx: Marble::GeoUriPlugin|]
en: Geo URI Search
sl: Iskanje Geo URI

[ctx: Marble::GeoUriPlugin|]
en: Input of geographic coordinates by the geo URI scheme
sl: Vnos zemljepisnih koordinat v obliki sheme geo URI

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Gosmore Reverse Geocoding
sl: Obratno geokodiranje Gosmore

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Offline reverse geocoding using Gosmore.
sl: Obratno geokodiranje brez povezave z uporabo Gosmore.

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Gosmore Routing
sl: Usmerjanje Gosmore

[ctx: Marble::GosmorePlugin|]
en: Offline route retrieval using Gosmore
sl: Pridobivanje poti brez povezave z uporabo Gosmore

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: GPSBabel NMEA File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek GPSBabel NMEA

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: Allows loading of NMEA files through GPSBabel.
sl: Dovoli nalaganje datotek NMEA skozi GPSBabel.

[ctx: Marble::GpsbabelPlugin|]
en: GPSBabel files
sl: Datoteke GPSBabel

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: Gpx File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek GPX

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Gpx Files
sl: Iz datotek GPX ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::GpxPlugin|]
en: GPS Data
sl: Podatki GPS

[ctx: Marble::HostipPlugin|]
en: Hostip.info Search
sl: Iskanje hostip.info

[ctx: Marble::HostipPlugin|]
en: Host name and IP geolocation search using the hostip.info service
sl: Iskanje položaja gostiteljev po imenu ali naslovu IP z uporabo storitve hostip.info

[ctx: Marble::JsonPlugin|]
en: GeoJSON File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek GeoJSON

[ctx: Marble::JsonPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from GeoJSON Files
sl: Iz datotek GeoJSON ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::KmlPlugin|]
en: KML File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek KML

[ctx: Marble::KmlPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from KML and KMZ Files
sl: Iz datotek KML in KMZ ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Geographic Coordinates Search
sl: Iskanje zemljepisnih koordinat

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Geographic Coordinates
sl: Zemljepisne koordinate

[ctx: Marble::LatLonPlugin|]
en: Direct input of geographic coordinates
sl: Neposreden vnos zemljepisnih koordinat

[ctx: QObject|]
en: pois
sl: zanimive točke

[ctx: QObject|]
en: camping
sl: kamp

[ctx: QObject|]
en: youth hostel
sl: hostel za mlade

[ctx: QObject|]
en: library
sl: knjižnica

[ctx: QObject|]
en: college
sl: gimnazija

[ctx: QObject|]
en: school
sl: šola

[ctx: QObject|]
en: university
sl: univerza

[ctx: QObject|]
en: biergarten
sl: gostilniški vrt

[ctx: QObject|]
en: cafe
sl: kavarna

[ctx: QObject|]
en: fast food
sl: hitra prehrana

[ctx: QObject|]
en: restaurant
sl: restavracija

[ctx: QObject|]
en: doctor
sl: zdravnik

[ctx: QObject|]
en: hospital
sl: bolnišnica

[ctx: QObject|]
en: pharmacy
sl: lekarna

[ctx: QObject|]
en: bank
sl: banka

[ctx: QObject|]
en: beverages
sl: pijača

[ctx: QObject|]
en: hifi
sl: hi-fi

[ctx: QObject|]
en: attraction
sl: znamenitost

[ctx: QObject|]
en: castle
sl: grad

[ctx: QObject|]
en: cinema
sl: kino

[ctx: QObject|]
en: monument
sl: spomenik

[ctx: QObject|]
en: museum
sl: muzej

[ctx: QObject|]
en: ruin
sl: razvalina

[ctx: QObject|]
en: theatre
sl: gledališče

[ctx: QObject|]
en: theme park
sl: tematski park

[ctx: QObject|]
en: view point
sl: razgledna točka

[ctx: QObject|]
en: zoo
sl: živalski vrt

[ctx: QObject|]
en: airport
sl: letališče

[ctx: QObject|]
en: airport runway
sl: vzletno-pristajalna steza

[ctx: QObject|]
en: airport apron
sl: letališka ploščad

[ctx: QObject|]
en: airport taxiway
sl: steza za letala

[ctx: QObject|]
en: bus station
sl: avtobusna postaja

[ctx: QObject|]
en: bus stop
sl: avtobusno postajališče

[ctx: QObject|]
en: car share
sl: souporaba avtomobilov

[ctx: QObject|]
en: fuel
sl: bencinska črpalka

[ctx: QObject|]
en: parking
sl: parkirišče

[ctx: QObject|]
en: train station
sl: železniška postaja

[ctx: QObject|]
en: atm
sl: bankomat

[ctx: QObject|]
en: tram stop
sl: tramvajska postaja

[ctx: QObject|]
en: bicycle rental
sl: izposoja koles

[ctx: QObject|]
en: car rental
sl: izposoja avtomobilov

[ctx: QObject|]
en: speed camera
sl: prometna kamera

[ctx: QObject|]
en: taxi
sl: taksi

[ctx: QObject|]
en: memorial
sl: spominsko obeležje

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Local OSM Search
sl: Krajevno iskanje OSM

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Offline OpenStreetMap Search
sl: Iskanje OpenStreetMap brez povezave

[ctx: Marble::LocalOsmSearchPlugin|]
en: Searches for addresses and points of interest in offline maps.
sl: Na kartah brez povezave poišče naslove in zanimive točke.

[ctx: QObject|]
en: north
sl: sever

[ctx: QObject|]
en: north-west
sl: severozahod

[ctx: QObject|]
en: west
sl: zahod

[ctx: QObject|]
en: south-west
sl: jugozahod

[ctx: QObject|]
en: south
sl: jug

[ctx: QObject|]
en: south-east
sl: jugovzhod

[ctx: QObject|]
en: east
sl: vzhod

[ctx: QObject|]
en: north-east
sl: severovzhod

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Local Database Search
sl: Iskanje po krajevni zbirki

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Local Database
sl: Krajevna zbirka

[ctx: Marble::LocalDatabasePlugin|]
en: Searches the internal Marble database for placemarks
sl: Poišče zaznamke v notranji podatkovni zbirki programa Marble

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: TangoGPS Log File Parser
sl: Razčlenjevalnik dnevniške datoteke TangoGPS

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: Allows loading of TangoGPS log files.
sl: Dovoli nalaganje dnevniških datotek TangoGPS.

[ctx: Marble::LogfilePlugin|]
en: TangoGPS Log Files
sl: Dnevniške datoteke TangoGPS

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid motorways
sl: Izogibaj se avtocestam

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid tollways
sl: Izogibaj se cestninam

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid ferries
sl: Izogibaj se trajektom

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Ascending slope:
sl: Naraščajoča strmina:

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: Descending slope:
sl: Padajoča strmina:

[ctx: MapQuestConfigWidget|]
en: An AppKey is required for MapQuest routing to work. You can register one <a href="https://developer.mapquest.com/plan_purchase/steps/business_edition/business_edition_free/register">here</a>.
sl: Za usmerjanje MapQuest je zahtevan AppKey. Svojega lahko dobite <a href="http://developer.mapquest.com/web/products/open">tukaj</a>.

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
sl: Ta storitev potrebuje internetno povezavo.

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: MapQuest Routing
sl: Usmerjanje MapQuest

[ctx: Marble::MapQuestPlugin|]
en: Worldwide routing using mapquest.org
sl: Usmerjanje po vsem svetu z uporabo mapquest.org

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Car (fastest way)
sl: Avto (najhitrejša pot)

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Car (shortest way)
sl: Avto (najkrajša pot)

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Pedestrian
sl: Peš

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Bicycle
sl: Kolo

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Transit (Public Transport)
sl: Javni prevoz

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Ignore
sl: Prezri

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Avoid
sl: Izogni se

[ctx: Marble::MapQuestConfigWidget|]
en: Favor
sl: Prednost

[ctx: QObject|]
en: Downloading %1
sl: Prejemanje %1

[ctx: QObject|]
en: Installing %1
sl: Nameščanje %1

[ctx: QObject|]
en: An update is available. Click to install it.
sl: Na voljo je posodobitev. Za namestitev jo kliknite.

[ctx: QObject|]
en: No update available. You are running the latest version.
sl: Na voljo ni nobene posodobitve. Imate najnovejšo različico.

[ctx: Marble::MonavConfigWidget|]
en: Are you sure you want to delete this map from the system?
sl: Ali ste prepričani, da želite s sistema izbrisati to karto?

[ctx: Marble::MonavConfigWidget|]
en: Remove Map
sl: Odstrani karto

[ctx: QObject|]
en: Nothing to do.
sl: Nič ni za storiti.

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Monav Configuration
sl: Nastavitve MoNava

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Configure
sl: Nastavi

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Transport Type:
sl: Vrsta prevoza:

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Any
sl: Katerakoli

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Manage Maps
sl: Upravljanje kart

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Install New
sl: Namesti novo

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Continent
sl: Celina

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Country
sl: Država

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Download Variant
sl: Prejmi različico

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Install
sl: Namesti

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Nothing to do.
sl: Nič ni za storiti.

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: %v/%m MB
sl: %v/%m MiB

[ctx: MonavConfigWidget|]
en: Abort
sl: Prekini

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Name
sl: Ime

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Transport
sl: Prenos

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Size
sl: Velikost

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Update
sl: Posodobi

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Delete
sl: Izbriši

[ctx: Marble::MonavMapsModel|]
en: Date
sl: Datum

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: No offline maps installed yet.
sl: Nameščene ni nobene karte brez povezave.

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: The monav routing daemon does not seem to be installed on your system.
sl: Videti je, da ozadnji program MoNav ni nameščen na tem računalniku.

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: Monav Routing
sl: Usmerjanje MoNav

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: Monav
sl: MoNav

[ctx: Marble::MonavPlugin|]
en: Offline routing using the monav daemon
sl: Usmerjanje brez povezave z uporabo ozadnjega programa MoNav

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: OpenStreetMap Nominatim Reverse Geocoding
sl: Obratno geokodiranje OpenStreetMap Nominatim

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: Online reverse geocoding using the OpenStreetMap Nominatim service
sl: Spletno obratno geokodiranje z uporabo storitve OpenStreetMap Nominatim

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: OpenStreetMap Nominatim Search
sl: Iskanje OpenStreetMap Nominatim

[ctx: Marble::NominatimPlugin|]
en: Online search for placemarks using the OpenStreetMap Nominatim service
sl: Spletno iskanje zaznamkov z uporabo storitve OpenStreetMap Nominatim

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
sl: Ta storitev potrebuje internetno povezavo.

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: Open Source Routing Machine (OSRM) Routing
sl: Usmerjanje Open Source Routing Machine (OSRM)

[ctx: Marble::OSRMPlugin|]
en: Worldwide routing using project-osrm.org
sl: Usmerjanje po vsem svetu z uporabo project-osrm.org

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Open Location Code Search
sl: Odpri Iskanje po kodah položaja

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Open Location Code
sl: Odpri kodo položaja

[ctx: Marble::OpenLocationCodeSearchPlugin|]
en: Decodes an Open Location Code and creates a placemark with the respective coordinates
sl: Odkodira Odprto kodo položaja in ustvari zaznamek mesta z ustreznimi koordinatami

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Preference:
sl: Možnosti:

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid motorways
sl: Izogibaj se avtocestam

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid tollways
sl: Izogibaj se cestninam

[ctx: OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Avoid ferries
sl: Izogibaj se trajektom

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
sl: Ta storitev potrebuje internetno povezavo.

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: OpenRouteService Routing
sl: Usmerjanje OpenRouteService

[ctx: Marble::OpenRouteServicePlugin|]
en: Routing in Europe using openrouteservice.org
sl: Usmerjanje po Evropi z uporabo openrouteservice.org

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (recommended way)
sl: Avto (priporočena pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (fastest way)
sl: Avto (najhitrejša pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Car (shortest way)
sl: Avto (najkrajša pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Pedestrian (shortest way)
sl: Peš (najkrajša pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (shortest track)
sl: Kolo (najkrajša pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (Mountainbike)
sl: Kolo (gorsko)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (Racer)
sl: Kolo (dirkalno)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (safest track)
sl: Kolo (najvarnejša pot)

[ctx: Marble::OpenRouteServiceConfigWidget|]
en: Bicycle (preferred Cycleway/-route)
sl: Kolo (prednostna kolesarska pot)

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: Osm File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek OSM

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Osm Files
sl: Iz datotek OSM ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::OsmPlugin|]
en: OpenStreetMap Data
sl: Podatki OpenStreetMap

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Pn2 File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek PN2

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Create GeoDataDocument from Pn2 Files
sl: Iz datotek PN2 ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::Pn2Plugin|]
en: Compressed Pnt
sl: Stisnjen PNT

[ctx: Marble::PntPlugin|]
en: Pnt File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek PNT

[ctx: Marble::PntPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Pnt Files
sl: Iz datotek PNT ustvarite GeoDataDocument

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Transport:
sl: Prevoz:

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Method
sl: Metoda

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Fastest
sl: Najhitreje

[ctx: RoutinoConfigWidget|]
en: Shortest
sl: Najkrajše

[ctx: Marble::RoutinoPlugin|]
en: Routino Routing
sl: Usmerjanje Routino

[ctx: Marble::RoutinoPlugin|]
en: Retrieves routes from routino
sl: Pridobi poti od Routino

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Pedestrian
sl: Peš

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Horse
sl: Konj

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Wheelchair
sl: Invalidski voziček

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Bicycle
sl: Kolo

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Moped
sl: Kolo z motorjem

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Motorbike
sl: Motorno kolo

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Motorcar
sl: Avtomobil

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Small lorry
sl: Majhen tovornjak

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Large lorry
sl: Velik tovornjak

[ctx: Marble::RoutinoConfigWidget|]
en: Public Service Vehicle
sl: Javni prevoz

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Shp File Parser
sl: Razčlenjevalnik datotek SHP

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Create GeoDataDocument from Shp Files
sl: Iz datotek SHP ustvarite GeoDataDocument

[ctx: Marble::ShpPlugin|]
en: Shapefile Map Files
sl: Datoteke kart Shapefile

[ctx: Marble::TravelingSalesmanPlugin|]
en: Retrieves routes from traveling salesman
sl: Pridobi poti od Traveling Salesman

[ctx: Marble::TravelingSalesmanPlugin|]
en: Traveling Salesman Routing
sl: Usmerjanje Traveling Salesman

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Transport:
sl: Prevoz:

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Method
sl: Način

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Fastest
sl: Najhitreje

[ctx: YoursConfigWidget|]
en: Shortest
sl: Najkrajše

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: This service requires an Internet connection.
sl: Ta storitev potrebuje internetno povezavo.

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: Yours Routing
sl: Usmerjanje Yours

[ctx: Marble::YoursPlugin|]
en: Worldwide routing using a YOURS server
sl: Usmerjanje po vsem svetu z uporabo strežnika YOURS

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Pedestrian
sl: Peš

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Bicycle
sl: Kolo

[ctx: Marble::YoursConfigWidget|]
en: Motorcar
sl: Avtomobil

[ctx: Marble::FITemplateFloatItem|]
en: FITemplate
sl: PredlogaPP

[ctx: Marble::FITemplateFloatItem|]
en: Float Item &Template
sl: Predloga plavajočega predmeta

[ctx: Marble::FITemplateFloatItem|]
en: This is a template class for float items.
sl: Ta razred je predloga za plavajoče predmete.
